Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) aram01


aram01
nagyúr

nehogy már egyszerű legyen az élet

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#2) Ndruu


Ndruu
MODERÁTOR

A többi böngésző is érintett? (csak az IE és FF van megemlítve a cikkben)

Harrrr!!!!

(#3) HZoli87


HZoli87
veterán

Tegnap meg azt hittem , hogy csak az én Firefoxom kergült meg , erre meg itt van ez a cikk . :D

(#4) janos1988


janos1988
addikt

Utolso bekezdes sokat elarul az Ms-rol :)

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#5) floatr


floatr
veterán

Ciki h miközben a ms papol a CF kapcsán biztonsági kockázatról, a saját sumák kiegészítőjük tátongó likát ennyi ideig hagyták szabadon

(#4) janos1988: a dologban a szép, hogy nemrég egy fan arról próbált meggyőzni, hogy a ms problémázása a CF miatt azért jogos, mert ez a felhasználó tudtával/akaratával települő kiegészítő gyakorlatilag egy rootkit-hez hasonló -- technikailag, és státusz alapján egyaránt

[ Szerkesztve ]

(#6) KEndre


KEndre
HÁZIGAZDA

Tegnap nekem is veszetté vált a rókám... :U csak pislogtam.

Légy óvatos, sokan pályáznak a nehezen megszerzett pénzedre! Tudd, hogy csak te vagy képes megvédeni magad!

(#7) moonman válasza janos1988 (#4) üzenetére


moonman
titán

például azt, hogy ha telepítesz egy csomagot, az fel fog települni.

sosem értettem ezt a dolgot, mi az, hogy a felhasználó tudta nélkül? ki a jó anyám tette fel a .net-et?

amúgy nem lett volna egyszerűbb automatikusan letölteni a frissebb, javított változatot?

(#8) bobsys válasza janos1988 (#4) üzenetére


bobsys
addikt

Windows Presentation Foundation resze a .NETnek
a .NETet meg a user telepiti

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#9) janos1988 válasza moonman (#7) üzenetére


janos1988
addikt

Szerintem elegge egyertelmu, hogy a kiegeszitore ertettem, s hogy engedely nelkul. Raadasul az eltavolitasa se ket kattintas...

Mert, hogy ha leglabb vmi hasznos kiegeszitot pakolna fel...

Gyk. ha felteleptitek vmi, ne pakolgasson mar titokban ide is oda is ezt azt.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#10) moonman válasza janos1988 (#9) üzenetére


moonman
titán

ha nem hasznos, akkor mi a fenének telepítesz .net-et egyáltalán?
az ügy már nagyon régi, nem is értem, most mitől bukkant fel megint és ahogy emlékszem, az újabb verziókat már simán lehet uninstallálni.

(#11) ngabor2 válasza moonman (#7) üzenetére


ngabor2
nagyúr

nem feltétlenül. feldob egy ablakot: kívánja frissíteni ezt a cuccot? igen/nem. az emberbe belesulykolták, hogy nyomjon nemet, mint ahogy a flash frissítésnél is... és ugyan ott van.

ha meg automatikusan frissítene, akkor onnantól ő lenne a szemét, hogy hogyan képzeli, hogy a júzer megkérdezése és beleegyezése nélkül... így marad a biztonsági letiltás.

(#12) moonman válasza ngabor2 (#11) üzenetére


moonman
titán

"az emberbe belesulykolták, hogy nyomjon nemet"

ki, hol? én azt szoktam sulykolni, hogy tanuljon meg olvasni és dönteni.

(#13) ngabor2 válasza moonman (#12) üzenetére


ngabor2
nagyúr

no azt nem fognak. épp ezért a kisebbik rossz, ha az ismeretlen dolgok telepítésére nemet mondanak.

(#14) moonman válasza ngabor2 (#13) üzenetére


moonman
titán

pont most látszik, hogy nem jobb. egy amatőrnek amúgy is minden ismeretlen. tájékoztatni kell és emberül gondolkodni.

(#15) P00By válasza HZoli87 (#3) üzenetére


P00By
nagyúr

Nekem betegeskedik az os-em, azt hittem azé van... :D

(#16) ngabor2 válasza moonman (#14) üzenetére


ngabor2
nagyúr

egyoldalúan nehéz tájékoztatni. ha őt ilyen technikai dolgok nem érdeklik, akkor 1 sort se fog elolvasni belőle, csak nyom egy nem-et. tapasztalat...

ha meg nem megy a böngészője, vagy a kedvenc oldala, akkor kénytelen keresni, kérdezni. sajnos máshogy nem megy nagyon sok egyszeri felhasználónál.

(#17) moonman válasza ngabor2 (#16) üzenetére


moonman
titán

a tapasztalat nekem is ez, de ettől ez még nem jó. az is igaz, hogy nem lehet mindenkit rákényszeríteni, hogy érdekelje, de valamilyen szinten azért érdemes lenne. egyre inkább úgy gondolom, hogy a PC-használatot is valamilyen alapvizsgához kéne kötni, de hát sajnos pont nem erre megy a világ.

(#18) janos1988 válasza moonman (#10) üzenetére


janos1988
addikt

Valahogy meg mindig elsiklassz a bovitmeny szo felett, illetve a felett, hogy en nem a .net haszontalasagarol beszelek....
De valoszinu, hogy teljes mertekben igazad van, mert te vagy moonman, illetve minden weboldal/webes alkalmazas megkoveteli Wpf-et...

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#19) moonman válasza janos1988 (#18) üzenetére


moonman
titán

a .net egy framework, aminek része a wpf. a frameworknek pedig részei a webpluginek is, amiből csodás módon van Firefoxos is. aki meg odáig eljut, hogy .net framework-ot telepít, olvassa el, hogy mit csinál:

http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyId=AB99342F-5D1A-413D-8319-81DA479AB0D7&displaylang=en

Additional functionality for WPF includes better support for line of business applications, native splash screen support, DirectX pixel shader support, and the new WebBrowser control.

(#20) h_143570


h_143570
addikt

Szvsz itt az a legnagyobb gond, hogy 3rd party program, minden tovabbi nelkul tud Fx alla plugint/bovitmenyt telepiteni. Amit aztan zokszo nelkul futat is a bongeszo. Ez mar onmagabban egy igen sulyos biztonsag res.

(#21) bobsys válasza h_143570 (#20) üzenetére


bobsys
addikt

eme biztonsagi res be lett foltozva

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#22) ngabor2 válasza moonman (#17) üzenetére


ngabor2
nagyúr

egy szóval se mondtam, hogy jó, hanem hogy ez van. lehet próbálni megváltoztatni sok-sok usert, de nem a leghatékonyabb. az r=1 user a saját hibájából se tanul, ezért néha önmagától kell megvédeni, ha nem akarunk még több bajt.

(#23) Kendek válasza ngabor2 (#22) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Egy egyszerű felhasználónak Firefox-ra sincsen szüksége tehát. Azt sem tudja mi az, és különben is előbb megtalálják a kis kék "e" betűs ikont. :DDD

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#24) moonman válasza Kendek (#23) üzenetére


moonman
titán

a kezdőknek nem azért jó az IE, mert kék e betű a logója, hanem, mert azt kell a legkevésbé állítgatni, hogy használható legyen és azzal lesz a legkevesebb gondja. (főleg a 8-assal, a compatibility view-nak köszönhetően.)

(#25) Polesz válasza moonman (#24) üzenetére


Polesz
addikt

Mond már el, hogy Firefox telepítés után mit kell állítani egyszeri júzernek?

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#26) Mackósajt


Mackósajt
senior tag

A legszebb az egészben, hogy amikor rákattintottam a több a információ kérésére amit a róka feldobott, akkor egy olyan mozzillás oldalra küldött, amit rögtön le is tiltott, mint megbízhatatlant. Ezek után komolyan azt hittem valami vírus...

(#27) Mackósajt


Mackósajt
senior tag

Érdekes, hogy azt írja a cikk, hogy a hiba már ki van javítva, és aki rendszeresen frissít, annak nem lehet gondja. Ez így egészen egyszerűen nem igaz. Nekem megy az automatikus frissítés, és a windows update naprakésznek mondja a rendszert, továbbá a Róka beállításai közt frissítést keresve sem talál új verziót, mégis le van tiltva.

És Mozzila magyar információs oldalát még mindig tiltja a róka, mondván, hogy érvénytelen biztonsági tanúsítványt használ. Polgárháború rókáéknál. :)

[ Szerkesztve ]

(#28) alien24 válasza Polesz (#25) üzenetére


alien24
tag

en szoktam a biztonsagi beallitasokat, a download foldert, az addonokat. es ezt mind-mind azutan,h feltelepitettem.
ha a kerdesed arra iranyult,h full beallitott FF-t kell -e allitgatni keosbb, akkor arra a valaszom az,h nem kell.

http://ahapc.hu kiraly webaruhaz: reszletes es pontos leirasok, alacsony arak

(#29) marcee


marcee
addikt

Nálam frissítve van a windows, fent is van a KB972260-as javítás, mégis letiltotta az FF a két kérdéses kiterjesztést. Ez viszont hülyeség a részükről. Aki már védve van azt ne baxtassa, aki meg nincs, annak adjon linket a javításhoz, vagy figyelmeztessen az automatikus frissítés fontosságára.

[ Szerkesztve ]

\m/

(#30) #16820480 válasza alien24 (#28) üzenetére


#16820480
törölt tag

de ha mondjuk IE-t használnál, akkor ott is be kéne ezeket állítani. az egyszeri user viszont nem állíŧgat ilyesmit, így neki pontosan annyira nem kell semmit állítgatni IE alatt, mitn FF vagy CH alatt...

[ Szerkesztve ]

(#31) #06658560


#06658560
törölt tag

A windows mikor fogja blokkolni a FF-et, biztonsági rések miatt?

(#32) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Én is meglepődtem, hogy mit tilt már le, ami fent sincs...
Aztán rájöttem, hogy fent volt az, csak nem tudtam róla.
Mindenesetre tegyék csak a dolgukat. Ha kockázatot jelent, felőlem tilthatják. :)

(#33) FTeR


FTeR
addikt

nekem pár napja szólt, h új verzió és a szokásos módon restart firefox és kész...

(#34) kymco válasza moonman (#24) üzenetére


kymco
veterán

(főleg a 8-assal, a compatibility view-nak köszönhetően.)
Hát nekem ez nem jött be. Tuti, hogy az én hibám, de az intranetes honlapom problémákkal küzd a fent említett szolgáltatással. Igaz ie6, ie7, ie8, ff, opera, chrome.... jól kezeli le a lapot, de a compatibility view, amit alapban berak a telepítő az intranethez, nehézkessé teszi a lapom egyes szolgáltatásait... ezért minden ie frissített gépen ki kell kapcsolnom.

[ Szerkesztve ]

www.refujvaros.hu

(#35) atike


atike
nagyúr

Az ügynek az ad különös pikantériát, hogy a Microsoft egy .NET frissítőcsomag keretében a felhasználók megkérdezése nélkül telepítette a Firefox-felhasználók gépére a Windows Presentation Foundation bővítményt az év elején, s ezt a bővítményt egy átlagfelhasználó nem is tudta a szokásos módon eltávolítani, ugyanis a letiltás már alapvető informatikai szakértelmet igényelt.

Ez azért nem semmi. Durva. Nem csoda, hogy tiltották.

(#36) floatr válasza atike (#35) üzenetére


floatr
veterán

"Get the facts" :DDD

(#37) moonman válasza atike (#35) üzenetére


moonman
titán

do you read hungarian? (#19)

(#38) Csakénvagyok válasza moonman (#24) üzenetére


Csakénvagyok
őstag

Azért már elnézést.

Vérpistikének mit kell állítania egy Chrome-on, Safarin, Operán vagy FFen?
Mégha azt mondod az IE a legbiztonságosabb windows alatt, elhiszem, talán.

(#39) fifi_addict


fifi_addict
tag

hát nekem fenn volt/van a NET sp1, mégis tiltakozott az FF... mondjuk, nem tűnt fel eddig, hogy használtam volna ezeket a kiegészítőket. igaz, chrome-t próbálok használni, amikor tudok. (néha meg FF, vagy IE8 :D )

...........................???

(#40) JetiRulez


JetiRulez
őstag

Én vajon miért nem találkoztam ilyennel? Lehet, hogy muter ült már előttem a gépnél? :)

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#41) ArchElf


ArchElf
addikt

Nálam is fent van minden security patch... Mi a fenéért tiltotta le mégis a FF a .NET bővítményt? :F
Nem kicsit van már elegem ebből az MS -x- anti-MS hadakozásból.

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#42) FTeR


FTeR
addikt

update: Mike Shaver, Mozilla’s Vice President of Engineering writes

1. ms javasolta a letiltást* és moz csak besegített, mert sok usernek gondja volt vele.
2. nem sokkal ezután kiderült, h a pluginek mégsem érintettek és moz le is vette a feketelistáról.

*általában ez az alap ajánlás, ha még egy nem javított hiba kerül nyilvánosságra.

(#43) lezso6 válasza FTeR (#42) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ez azért most mégse olyan jó hír, mert most ezek szerint egyáltalán nem tudják, hogy mi okozza a bizonsági rést... :U

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#44) oO7


oO7
őstag

a javításban van egy kis hiba:
"...hogy a WBF bővítmény..."
oda WPF-et kellene írni
Windows Presentation Foundation =/= Windows Biometric Framework

(#45) dajkopali válasza oO7 (#44) üzenetére


dajkopali
addikt

:R

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#46) luciferc válasza moonman (#37) üzenetére


luciferc
őstag

Na várj, szóval van a .net aminek ha minden igaz a 3.0 verziójában megjelent a WPF. Eddig nagyjából stimmel? Ekkor, meg a 3.5-ben még szó nem volt Firefox pluginről. Ez is stimmel? Aztán a 3.5SP1 hirtelen feltette a firefox plugint. Igaz ez?

Ha ezek igazak, akkor bizony az MS sunyi mocsok módon tette fel a plugint, ugyanis hiába olvasott volna el valaki egy halom dolgot a .net installjakkor, abban eredetileg firefox pluginról nem volt, az később lett felcsempészve, egy frissítéssel, a gépekre. Szóval hol a tévedés (mert biztos van, ha ennyire véded őket), ami miatt az ms mégsem sunyi mocsok, hanem tisztességes szoftvervállalat?

mod: megnéztem az MS saját, angol nyelvű oldalán a letöltéseknél, és sem a .NET 3.5, sem az .NET 3.5SP1 letöltési oldalon nem szerepel, hogy fel fog tenni egy firefox plugint WPF néven. Elvileg az SP1 tette fel, de akkor hol közli ezt az MS a figyelmes olvasóval?

[ Szerkesztve ]

(#47) luciferc válasza moonman (#19) üzenetére


luciferc
őstag

ja, majd kimaradt. Az, hogy and the new WebBrowser control. mióta jelenti azt, hogy Firefox alá lesz valami feltéve? Még az ugyan figyelmes olvasó is simán arra gondol, hogy valami új ie csoda, tekintve hogy az általános tapasztalat szerint az ms számára csak ie van. Amint látjuk van néha eltérés ettől a tapasztalattól, de nagyon érdekelne az a link, ahol az ms közli, hogy lesz firefox plugin is telepítve.

[ Szerkesztve ]

(#48) ArchElf válasza luciferc (#47) üzenetére


ArchElf
addikt

Egy csomó gyártó felteszi installkor a saját kiegészítőjét a rendszerben található összes támogatott böngésző alá (lásd AVG, Google, PDF, stb.)... Miért baj az, hogy az MS is ezt teszi? Ja, hogy ő a főgonosz?! ;]

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#49) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Egyelőre még nem tom engedélyezni.

(#50) luciferc válasza ArchElf (#48) üzenetére


luciferc
őstag

Tévedés, bármelyik gyártó is teszi ezt kérdés vagy legalább tájékoztatás nélkül, az baj. Szóval jelezte ezt az ms vagy sem? Jelzi ezt az avg vagy sem? Jelzi ezt a google vagy sem? Jelzi ezt az adobe vagy sem? Amelyik nem, az sunyi mocsok, ahogy az ms is, hacsak nem jelezte.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.