Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Kékes525 válasza anrb (#50) üzenetére


Kékes525
félisten

Mi nem stimmel?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#52) anrb válasza Kékes525 (#51) üzenetére


anrb
aktív tag

Add össze az igent meg a nemet. A Wikipedián szerepel a szerintem hibás szám.
Mindegy, a lényeg az, hogy már a népszavazás előtt el lett döntve Magyarország NATO tagsága. Még az ORTT is megállapította, hogy közpénzből elég komoly NATO-párti propaganda volt.

(#53) Kékes525 válasza anrb (#52) üzenetére


Kékes525
félisten

"Mindegy, a lényeg az, hogy már a népszavazás előtt el lett döntve Magyarország NATO tagsága. "

Bizonyíték?

A népszavazás eléggé meggyőző volt. Így semmi jelentősége annak, hogy a háttérben mi történt.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#54) anrb válasza Kékes525 (#53) üzenetére


anrb
aktív tag

Olvasd el légy szíves az általad is linkelt Wikipedia Kampány fejezetét, illetve a 3-as linken található oldalt. Nincs információm, hogy az itt található infók mennyire hitelesek, arra viszont emlékszem, milyen propaganda folyt 1997-ben.
Nem mondom, hogy rossz döntés volt a NATO-ba lépni, viszont véleményem szerint a rendszerváltáskor a csatlakozás nem volt opció Magyarországnak (ennyit az "önként léptünk be"-ről).

[ Szerkesztve ]

(#55) Tigerclaw válasza anrb (#48) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Ha a semlegesség imunissá tenne a megszállásra, vagy bekebelezésre, az országok 95%-a az lenne. Mindenkinek púp a hátán fenntartani egy hadsereget, védelmi rendszert, akár ütőképes, akár nem...de sajnos nincs jobb, amíg az ember ember. A győztesek írják a történelmet és itt nem csak a történelemkönyvekre gondolok. Láthatod mennyi diktátor uralkodik még ma is, sőt az orrunk előtt népirtások történnek. Sajnos még erősebb NATO-ra és ENSZ-re lenne szükség...olyanra ami dominálná a terepet mindenhol.

Én Kínától még nem tartok a földrajzi távolság miatt, de az Ázsiai országok nem allhatnak nyugodtan. Nekünk Oroszországtól, pontosabban a vezetőjétől kell tartanunk első sorban...meg Viktor-tól, aki hozzájuk törleszkedik.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#56) anrb válasza Tigerclaw (#55) üzenetére


anrb
aktív tag

Igazad van, viszont kis szerencsével semleges országok kimaradtak a háborúkból. Nekünk sajnos a földrajzi helyzetünk miatt erre kicsi esély van.
A történelmi tapasztalatok ellenére jóban kell lennünk Oroszországgal, mert a fosszilis energiahordozók terén jelentős a függésünk, és itt van a szomszédban.
Eddig olcsón megúsztuk a NATO tagságot, arra viszont számíthatunk, hogy komoly konfliktus esetén golyófogóknak leszünk jók. Az USA általában máséval veri a csalánt.

(#57) Reggie0 válasza Zanik (#46) üzenetére


Reggie0
félisten

Az a rejtett chip ugy kiderult, hogy kamu volt, csak az egyik bulvar oldal(Bloomberg) kicsit beporgott. Sokkal inkabb tozsdei manipulacio lehetett, mert szep nagyot esett a Supermicro arfolyama.

[ Szerkesztve ]

(#58) Kékes525 válasza anrb (#56) üzenetére


Kékes525
félisten

"A történelmi tapasztalatok ellenére jóban kell lennünk Oroszországgal, mert a fosszilis energiahordozók terén jelentős a függésünk, és itt van a szomszédban."

A jó gazdasági kapcsolatok és az orosz rendszer dicsőítése két különböző dolog.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#59) anrb válasza Kékes525 (#58) üzenetére


anrb
aktív tag

Ez így igaz. Nem is én dicsőítettem az orosz rendszert.

(#60) Zanik válasza Reggie0 (#57) üzenetére


Zanik
addikt

Jah, nekem az utózöngéje kimaradt. :B
Most rákerestem, és a Post cikkét olvasom (Your move, Bloomberg), amiben leírják, hogy miután más lapok is rárepültek, ők nem találtak semmit.
Hülye hírhajhász média! :(((

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#61) nyisziati válasza Reggie0 (#57) üzenetére


nyisziati
veterán

Ne védd Kínát, mert jó adag adatforgalmat meg saját magukhoz irányítottak, kvázi bizonyítékot szolgáltatva arról, hogy mégiscsak vannak olyan kódrészletek, amiket nem lehet kimutatni, de az ipari (és állami) kémkedést szolgálja.

"A dokumentum szerint a 18 perces időszakban a China Telecom távközlési konszern átirányította a saját számítógépeire az Egyesült Államok és más országok online adatforgalmának körülbelül 15 százalékát. Így kerülhettek az ázsiai szerverekre az Egyesült Államok Szenátusának és a védelmi minisztériumának, valamint egyes cégeknek, például az IBM-nek, a Microsoftnak, a Yahoonak és a Dellnek az adatcsomagjai."

[ Szerkesztve ]

(#62) anrb válasza nyisziati (#61) üzenetére


anrb
aktív tag

Igen, Kína is képes erre. Több ilyen ügy volt.
[link]
De nem backdoor tette lehetővé a forgalom átirányítását, hanem a szolgáltatók hanyagsága és a nem megfelelő monitoring.

[ Szerkesztve ]

(#63) nyisziati válasza anrb (#62) üzenetére


nyisziati
veterán

:DDD :DDD :DDD

Na ne. A cikkben nem erről van szó.

"“The patterns of traffic revealed in traceroute research suggest repetitive IP hijack attacks committed by China Telecom.”

Vagyis:

"Az útvonal kutatásának forgalmi sémája nyilvánvalóan azt sugallja, hogy ismétlődő IP eltérítési támadást követett el a China Telecom"

(#64) anrb válasza nyisziati (#63) üzenetére


anrb
aktív tag

Olvasd el légy szíves még egyszer, amit írtam. És azt is, amit te korábban.

Az, hogy a China Telecom forgalomátirányítási támadása sikeres volt (azaz érkező más adatforgalomra vonatkozó BGP routolási hirdetményeket elfogadták), az bizony az üzemeltetők sara. És nem egy különleges kódrészlet, amit nem lehet kimutatni. Ismert volt a támadási forma, a védekezés. Ráadásul 2010 után ismert volt az is, hogy már próbálkoztak vele. Az, hogy 2015-ben, 2016-ban és 2017-ben sikeres volt egy támadás, az bizony az üzemeltetés hanyagságára vezethető vissza.

(#65) Zanik válasza anrb (#64) üzenetére


Zanik
addikt

Tehát éljen Kína, akik tulajdonképpen a világ legnagyobb etikus hackerei... :F

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#66) nyisziati válasza anrb (#64) üzenetére


nyisziati
veterán

Oké, rendben, értem, mire gondolsz.

Mindezzel együtt ez összességében támadás, backdoor ide vagy oda.
És tulajdonképpen a többi mellékes.
Éles helyzetben akár infrastruktúrát is képesek megbénítani, akár szélesebb körben, nemcsak helyi szinten, sőt, akár rombolni is (bizonyos feltételek megléte esetén).

Lényegében ez az első lépcsőfoka a kiberháborúnak.

Én Trumpnak adok igazat. Meg kell akadályozni fizikailag a kínaiakat, hogy elérjék a kritikus szervereket.

(#67) Reggie0 válasza nyisziati (#61) üzenetére


Reggie0
félisten

Az igazsagot vedem nem kinat. Vagy szerinted, ha kinarol van szo, akkor mar nem szabad elarulni ha hazudoztak a nyugati lapok? Tipikus nerniai hozzallas.

[ Szerkesztve ]

(#68) nyisziati válasza Reggie0 (#67) üzenetére


nyisziati
veterán

Aki az igazságot védi, annál Kína szóba sem jöhet, mivel SEMMI köze az igazsághoz.
Pláne, olyan szófordulattal, hogy "hazudoztak a nyugati lapok". Ez tipikus széljobbos hozzáállás.

(#69) Reggie0 válasza nyisziati (#68) üzenetére


Reggie0
félisten

Aztarohadt. Igy lesznek a koncepcios perek is. Gondolkodni nem lenne bun megprobalnod.

Bizonyitott teny, hogy a supermicro alaplapjaira nem kerult hardveres backdoor kinaban. Akkor erre megis mit kene mondani? A kinaiak hazudtak, mert kina? Komolyan megall az eszem...

Azzal kene foglalkozni, hogy mi a tartalma amit irok es nem azzal, hogy neked honnan ismeros a szofordulat. Az a te problemat, ha nem normalis asszociacioid vannak.

[ Szerkesztve ]

(#70) nyisziati válasza Reggie0 (#69) üzenetére


nyisziati
veterán

Na idefigyelj.

Az, hogy hardveres backdoor nem volt, egy dolog. Talán tévedett egy lap (vagy több), talán hazudott, nem tudom, de nem is érdekel.

Itt a VÉGEREDMÉNY számít. Ha följebb olvasol, láthatod az idézett cikkben, hogy szoftveresen viszont FOLYAMATOSAN támadják a szabad világ egy részét, különös tekintettel .gov és .mil tartalmakra, vagyis KORMÁNYZATI és KATONAI célpontok után kutatnak, amely oldalakat (lényeges információkat) megismerve feltérképezhetik a sebezhetőségeket, kvázi egy teljes országot megbéníthatnak távolról.

Úgyhogy NEKED kéne gondolkodnod.

Az én asszociációim meg százszor normálisabbak, mint a tiéid, mert te csak egy mikroszkopikus szeletére koncentrálsz egy témának, miközben a nagytotált figyelmen kívül hagyod. Ez a "nem látja a fától az erdőt" tipikus esete.

Na EZEN gondolkodj el, hogy mitől lehet.

(#71) janeszgol válasza nyisziati (#70) üzenetére


janeszgol
félisten

Meglepődnék, ha az USA nem ezt csinálná. Meg az orosz, meg még páran.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#72) Tetsuo válasza Kékes525 (#6) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Ugyanez van Nyugaton is.

(#73) janeszgol válasza Tetsuo (#72) üzenetére


janeszgol
félisten

Jaj hogy írhatsz ilyet? Ott aranyat szarnak.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#74) Kékes525 válasza Tetsuo (#72) üzenetére


Kékes525
félisten

Igen, és? Mit akarsz ezzel mondani? Olvasd el a többi hozzászólásomat.

+ (#73) janeszgol

Durva relativizálás.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#75) Reggie0 válasza nyisziati (#70) üzenetére


Reggie0
félisten

Na vegre elismerted, hogy nem volt hardveres backdoor chip. Vegre haladunk.

Engem nem erdekel az osszkepes kimagyarazasod. Egy hir alliitasarol allitottam azt, hogy kamu volt, amire te behisztiztel alaptalanul. Aztan, hogy milyen mas fajdalom cikazik benned kinaval kapcsolatban, ami urugyen megprobaltal meghazudtolni, az totalisan irrelevans ennel az egy esetnel.

UI: Ha meg annyira ra vagy gerjedve az osszkepekre: az osszes allam ezt csinalja, amelyiknek van egy kis esze. Pl: Iran, Izrael, Oroszorszag, India, Nemetorszag, Anglia, Egyesult Allamok. Es persze Kina is.

[ Szerkesztve ]

(#76) Zanik válasza janeszgol (#71) üzenetére


Zanik
addikt

De az, hogy nyugati országok is csinálják, még nem menti fel a nemzetbiztonsági kockázat gyanúja alól a Huawei-t. És igenis különbség van aközött, hogy óvatos és körültekintő egy ország mikor egy kínai céggel üzletel, vagy hogy könnyelműen kiszolgáltatja a telekommunikációs infrastruktúráját nekik.
És persze naivan azt hinni hogy nyugati országokban nincs ilyen ugyanakkora felelőtlenség, mint azzal nyugtatgatva magunkat hogy "lám, ott is", hátradőlni és óvatlannak lenni, mikor kínai cégről van szó.

[ Szerkesztve ]

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#77) Kékes525 válasza Zanik (#76) üzenetére


Kékes525
félisten

Sokan elfelejtik (inkább szándékosan nem vesznek tudomást róla), hogy egészen más a kettő. Ha tetszik, ha nem mi a nyugati szövetségi rendszerhez tartozunk. Hozzáteszem hál' istennek, mert ott demokrácia van, míg Kínában diktatúra. Aki összemossa a kettőt az diktatúrát szeretne idehaza is. Megjegyzem, sajnos jó úton haladunk a diktatúra felé, többek között az ilyen típusú összemosásokért is.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#78) janeszgol válasza Kékes525 (#77) üzenetére


janeszgol
félisten

Ne beszélj mellé! Már megint te döntöd el, ki mit akar pusztán a hozzászólások alapján hozzágondolva, mivel direktben senkitől nem hangzott el ez. Államvezetésben nincs demokrácia. Ha az USA úgy dönt, hogy ennek, meg annak kellenek az adatai, akkor ott lesznek.
Csak nehogy kiderüljön, hogy az FB is nekik szolgáltatta az adatokat.

Zanik, aki nem kémkedik, az lemarad. Aki kémkedik, de nem használja az adatokat, az lemarad. Ne aggódj, ezt mindenki tudja a megfelelő helyen. Senkit nem tudsz megvédeni, ha te nem vagy tisztában a veszéllyel, csak körvonalazóban beszélsz róla, mint a Huawei botránynál.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#79) nyisziati válasza Reggie0 (#75) üzenetére


nyisziati
veterán

Na végre, haladunk. Csakhogy elismerted, hogy igazam volt az összképpel kapcsolatban - magyarul kínavédő vagy.

Innentől kezdve beállhatsz a sorba és elolvashatod Kékes525 hozzászólásait, amik kiválóan elmagyarázzák, miért csúsztatás, amikor egysorba rakjátok Kínát Amerikával.

(#80) Kékes525 válasza janeszgol (#78) üzenetére


Kékes525
félisten

"Már megint te döntöd el, ki mit akar pusztán a hozzászólások alapján hozzágondolva, mivel direktben senkitől nem hangzott el ez."

Tévedsz. Indirektben ez azt jelenti.

A hozzászólásod több részével egyetértek, de nagyon nem szeretem az összemosásokat, mert ha tetszik ez neked, ha nem az ilyen hozzászólások gyengítik a demokráciát. Nyilván a maga súlyában kezelve.

"Államvezetésben nincs demokrácia"

Habár ez így summázva nem igaz, mert a kongresszus és a képviselőház is beleszól az államvezetésbe az USA-ban, de Kínában viszont a párt dönti el, élén a főtitkárral. Hatalmas különbség.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#81) nyisziati válasza janeszgol (#78) üzenetére


nyisziati
veterán

"Államvezetésben nincs demokrácia."
Dehogyisnem. Az amerikai elnök effektíve nem teheti azt meg, amit egy kínai (korlátlan) vezír.

Kékes525-nek tökéletesen igaza van, durván csúsztatsz te is, és a többi kínavédő IS.

A kémkedésről meg szintén rég bebizonyítottuk, hogy nem mindegy, hogy személyre szabott alsónadrág-hirdetést kapsz, vagy a .gov, .mil honlapokat vizslatja egy IDEGEN állami szerv, az országod sebezhetőségei után kutatva.

FÁJDALMAS OSTOBASÁG RÉSZETEKRŐL A KETTŐT ÖSSZEKEVERNI.

[ Szerkesztve ]

(#82) janeszgol válasza nyisziati (#81) üzenetére


janeszgol
félisten

Mert az USA részéről csak az alsógatya reklámozás a cél a kémkedéssel.

Na ez a hatalmas ostobaság!

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#83) Kékes525 válasza janeszgol (#82) üzenetére


Kékes525
félisten

Ne keverd a kettőt. Ott sem az a cél. Az információ szerzés minden államnak létkérdés. Ezt senki sem tagadja. Azonban nekünk nem mindegy, hogy a szövetségesünkről, vagy az ellenségünkről van e szó. Ha a fiad ellop tőled 10 000 forintot, vagy egy idegen, akkor az neked tök mindegy? Ugyanúgy kezeled a kettőt?

(#84) nyisziati +1

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#84) nyisziati válasza janeszgol (#82) üzenetére


nyisziati
veterán

Igen?
Na akkor nézz tükörbe, és kérdezd meg magad, kinek a rendszerében élek?
Kínának, vagy Amerikának?

És kiét kell erősítenünk?
A demokráciáét vagy a diktatúráét?

Utána ostobázz.

(#85) Reggie0 válasza nyisziati (#79) üzenetére


Reggie0
félisten

Soha sem irtam, hogy nincs igazad az osszkeppel kapcsolatban. Azzal volt eddig is problemam, hogy azt hazudtad hazudok egy kerdesben, majd megprobaltad szalmabab ervelessel igazolni, azaz ismet hazudtal.

Jobb lenne ha felhagynal a hazudozassal es csusztatasokkal, ugy talan lesz valaki aki komolyan is vesz.

A kinavedos szovegedet is hagyhatnad mar, mert megint hazudsz. Egy kerdesben mondtam azt, hogy nem kina volt a vetkes, erre te mar jossz ezzel a szoveggel. Eszre kene venned, hogy az ertelmes vitat lehetetlenited azzal, hogy masokat egy-egy neked nem tetszo teny feltarasa miatt probalsz alaasni, es ezzel a vitaban szereplo tenyek megismereset korlatozni. Pont olyan elnyomo probalsz lenni, mint kina. Fikarcnyit sem vagy jobb, csak kicsi vagy hozza, mig kina nem.

[ Szerkesztve ]

(#86) janeszgol válasza Kékes525 (#83) üzenetére


janeszgol
félisten

Ez így igaz, ezzel egyetértek. Végre egy normális hozzászólás.
Attól nem tartok, hogy az USA nem lesz az EU szövetségese, mivel mindkettőnek érdeke ez. Így ugye más az adatgyűjtés megítélése is. De mindkettő szorgalmasan csinálja, abban biztos vagyok. Meg nem csak ketten sajnos.

nyisziati: Az ostoba jelzőkkel hógolyóként te dobálsz mindenkit úgy, hogy a nap néha elvakít, nem látod tisztán a célt (a hol élni jobb és a többi maszatolás, amik el se hangoztak a többiektől), de meg vagy győződve, hogy dobni kell.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#87) Kékes525 válasza janeszgol (#86) üzenetére


Kékes525
félisten

"Végre egy normális hozzászólás."

A topik műfaja nem teszi lehetővé az alapos, részletes, mindenre kiterjedő és egyértelmű hozzászólásokat, így hozzászólásom tartalmazhat félreérthető részeket is. Mindig, mindenre, teljeskörűen nem térhetek ki, mert akkor egy regényt kellene írni.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#88) nyisziati válasza Reggie0 (#85) üzenetére


nyisziati
veterán

Nyugodj le, sehol nem állítottam, hogy hazudtál. Azt írtam, hogy "ne védd Kínát", illetve "Aki az igazságot védi, annál Kína szóba sem jöhet, mivel SEMMI köze az igazsághoz. "
Ezek után te tiltakoztál, mire azt írtam: "Az, hogy hardveres backdoor nem volt, egy dolog. Talán tévedett egy lap (vagy több), talán hazudott, nem tudom, de nem is érdekel."
SZÁMOMRA NEM A BACKDOOR A LÉNYEG, HANEM A KÍNAVÉDÉS.

És én sem hazudtam, hanem az adott kérdésről a nagytotál felé irányítottam a figyelmet.
Ez megintcsak nem hazugság.

Ne védd Kínát és nem lesz baj. Ha mindenki ezt csinálná, Kínából sose lenne világhatalom.

(#89) Reggie0 válasza nyisziati (#88) üzenetére


Reggie0
félisten

Latod, pont a vitat akarod elnyomni. Az, hogy egy tenyt mondok neked mar kinavedes es azt tilos csinalni, mert neked nem tetszik. Szerinted hogy lehet vitazni ugy, ha nem szabad felsorolni a negativ es pozitiv tenyeket, mert neked nem tetszik, hogy vannak pozitivok? Hogy lehet ugy vitazni, hogy ha egy negativ tenyt nem lehet megcafolni, mert az nem tetszo cselekedet?

Az eszerveket nem lehet zsigeri gyulolettel igazolni vagy cafolni, azt csak a fanatikusok fogadjak el, nem a logikusan gondolkodok.

Meg kell baratkoznod a gondolattal, hogy barmennyire utalod kinat, ha kihuznak a negativumok listajabol nehany nem megalapozottat, az meg nem a szemelyed elleni tamadas. Tudnod kene kezelni (magadban lehetoleg).

[ Szerkesztve ]

(#90) nyisziati válasza janeszgol (#86) üzenetére


nyisziati
veterán

" a nap néha elvakít, nem látod tisztán a célt (a hol élni jobb és a többi maszatolás, amik el se hangoztak a többiektől)," :DDD :DDD :DDD

Na ne viccelj.
EZ A VÉGSŐ CÉL, ERRE MEGY KI A JÁTÉK..
Kinek a rendszerében akarsz élni? Ez a lényeg.
Aki normális, még szavakban SE védi Kínát.

(#91) janeszgol válasza nyisziati (#90) üzenetére


janeszgol
félisten

De hogy jön ide egy rendszer? Csak úgy idesétálnak és leteszik a várat, mint az AoE játékban? Nem! Abban a vezetőink is vastagon benne lennének. Ha őket seggbe rúgjuk, akkor cseszhetik a rendszerüket.

Ha pedig a rendszerre magára a hálózatra gondolsz, azt is lehet korlátok közé tenni. Pl csak passzív elemeket tehetnek le. Vagy odafigyelünk arra is, amit húsz éve tettek le, lásd azt a cikket, amire te is hivatkoztál.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#92) nyisziati válasza Reggie0 (#89) üzenetére


nyisziati
veterán

Nem erről van szó.
Ebben az esetben A "pozitív" (hogy nem volt backdoor chip) számomra kb. olyan, mint amikor Hitlert védik, hogy "de bezzeg milyen jól éltek akkoriban a munkások!". Ja, aztán jött a háború.

Most meg nem volt chip - helyette volt olyan eset, amikor a teljes internetforgalom kb. egyharmadát elirányították magukra. Nesze neked, így támogasd a Huawei hálózati eszközeit.

ERRE értettem, hogy ne védd Kínát. Egy kis dologban igazuk van - de összességében jobb volt, amikor gyarmati sorban volt, legalább nem tudott így ártani. MÉG A SAJÁT ÁLLAMPOLGÁRAINAK SE.

Lásd még a másik példát, Dél-Afrikát.

(#93) Reggie0 válasza nyisziati (#92) üzenetére


Reggie0
félisten

Ez csak a te fejedben kinavedes es ez itt a problema gyokere. Pont emiatt nem tudsz tisztessegesen vitazni.

(#94) nyisziati válasza janeszgol (#91) üzenetére


nyisziati
veterán

Rendszer alatt a berendezkedést értem. Ha Kínának ütőkártyák kerülnek a kezébe, zsarolhatják az államokat. Pl. leállítják egy atomerőmű hűtését. Franciaországban van kb. 78. Vagy az elektromos hálózatot. Bármit.

Ilyen hatalommal a kezükben olyan vezetőket követelhetnek irányító pozíciókba, akiknek feléjük hajlik a keze.

Manapság a legnagyobb befolyása a lobbiknak van a színfalak mögött. Ki olajjal, ki informatikai zsarolással stb. Brüsszelben nem véletlen, hogy az arabok és az oroszok a legerősebb lobbisták, nem véletlen a migránskérdés sem.
Az arabok pl. ezzel próbálják az EU berendezkedését átalakítani a saját mintájukra (egyelőre sajnos sikeresen).
Ha Kína elkezdi az informatikai nyomásgyakorlást, azzal komolyan átalakíthatja az EU és akár Amerika berendezkedését.
Egyes amerikai források már 10-15 éven belül egy kínai-amerikai háborúra számítanak. Ebben kellene minél jobb pozíciót elérni.
Ha Kína akárcsak patthelyzetet el tud érni, az már passzív nyomást jelenthet az EU számára, hogy csökkentse a liberális törvényhozást és mozduljon el az autokrácia irányába.

Egy autokrata rendszerben szerinted meddig kéne Orbánékat bíztatni, hogy a köztéri kamerákat szereljék hálózatba és lássák el a kínai "pontozós" szoftverrel?

[ Szerkesztve ]

(#95) Zanik válasza janeszgol (#78) üzenetére


Zanik
addikt

Pontosan erről van szó, hogy minden országnak fontos érdeke, hogy megvédje a saját adatait attól, hogy mások azokat könnyen ellopják. És itt jön képbe az, hogy aki nem lát semmiféle nemzetbiztonsági kockázatot abban, hogy a kínai titkosszolgálattal is kapcsolatban lévő Huawei is részt vesz a telekommunikációs infrastruktúra kiépítésében, az vak.

Nem azt mondom, hogy automatikus ki kell őket zárni, vagy bizonyítékok nélkül megtiltani, hogy bárkivel üzleteljenek, de nemtörődöm módon nem foglalkozni a potenciális veszéllyel amit a Huawei és a kínai titkosszolgálat között kapcsolat hordoz, ugyanakkora - ha nem nagyobb - baromság, mint Trump módjára akár megalapozatlanul is farkast kiáltani.

És ez nem jelenti azt, hogy mosolyogva tűrném, ha mondjuk a svéd Ericsson építené itthon az 5G-s hálózatot, és ugyanúgy nem követelném meg, hogy a magyar kormány vizsgálja meg a kockázatokat.
Csak azért azt se lehet tagadni, hogy kisebb az esély arra, hogy Svédország visszaélne azzal, hogy egy svéd cég mobilhálózatot épített ki egy másik országban.

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#96) Reggie0 válasza nyisziati (#94) üzenetére


Reggie0
félisten

"Egy autokrata rendszerben szerinted meddig kéne Orbánékat bíztatni, hogy a köztéri kamerákat szereljék hálózatba és lássák el a kínai "pontozós" szoftverrel?"

Semeddig, sot a kozos halozatba kotest mar elkezdtek. Ezen felul meg a bankok, bkk jarmuvi es kozteri kamerait is kotelezo lesz bekotni. A pontozos szoftver meg megy majd nem hivatalosan, ugyanis az uj torvenyjavaslat ertelmeben az adatgazda korlatlan hozzaferest nyujt jopar allami szervnek. Lasd: [link]

A torvenyjavaslatot elfogadtak december 20-an. [link]

[ Szerkesztve ]

(#97) Piszmaty76 válasza nyisziati (#79) üzenetére


Piszmaty76
aktív tag

Szerintem csinálnod kellene a pajtásoddal egy 'Ejj-hogy-én-hogy-utálom-Kínát!' topicot, hogy végre (e-)szobára mehessetek...

Thermaltake Overseer RX-1, Seasonic Prime 750W Titanium, ASUS C8H X570 wifi, R9 5900X, Thermalright Peerless Assassin SE, G.SKILL 32GB KIT DDR4 3600MHz CL16 Trident Z RGB, Sapphire 7900XTX Nitro+, Samsung 960 pro NVME gen3. 256GB/Kingston KC3000 NVME gen4. 2TB, LG QNED863QA 55" (HDMI 2.1)

(#98) janeszgol válasza Reggie0 (#96) üzenetére


janeszgol
félisten

Pontosan. És amiről senki nem beszél, az a mesterséges intelligencia az adatbányászatban. Amikor a környezeted alapján döntik el, mire leszel jogosult.
Ez demokratikus? A múltkor is kérdeztem, de nem kaptam rá választ. Szerintem igazságtalan, de megérthető a másik oldal is.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#99) Reggie0 válasza janeszgol (#98) üzenetére


Reggie0
félisten

Igazabol mindenhol ez megy. USA-ban mar bolti szinten megy az arcfelismeres, igazsagszolgaltatasban az embereket kockazatbecso szoftverek alapjan itelik el helyenkent. Hollandoknal fejlesztenek kameraba integralt arcfelismero chipet, ami a halozaton mar csak arcokhoz rendelt fingerprinteket kuldozget a halozaton.

Mar nalunk is van arcfelismeres, csak sutyiban. Az ellenzek es ebredo civil erok elnyomasaban nagy segitseg, ha lehet tudni merre mozognak. A rendszamfelismeros utinfos rendszerek sem szeretetbol es a kozlekedes javitasa miatt keszulnek. Most mitol lesz jobb a kozlekedoknek az M1/M7 bevezeton, ha kiirjak a tablara, hogy a petofi hidat 10 perc alatt ered el?

Kina annyiban mas, hogy ott ez mar sokkal elorehaladottabb es mivel kommancs diktatura van ott nem ciki ezt felvallalni. Errefele a demokraciaban még kellemetlen. Még...

[ Szerkesztve ]

(#100) anrb válasza Kékes525 (#83) üzenetére


anrb
aktív tag

A példádat kiegészíteném azzal, hogy nem a fiad viszi el a tízezrest, hanem a főnököd. Tudomásul veszed a dolgot (vagy még te is adod át), mert ha hőbörögsz, akkor pórul járhatsz a függőség és az érdekérvényesítő képességbeli különbségek miatt.
A NATO "szövetségesek" is jó képet vágtak, amikor a SWIFT-et (Belgium), Gemalto-t (Hollandia) hack-elték, vagy a német kormányzatot hallgatták le a jenkik.

A példában az idegent (vagy távoli szomszédot) mi engedtük be - pl. két nagy magyar telco (és a kormányzat) is kínai technikára épített. A Vodafone és a Telenor is (és az összes nyugati szolgáltató) vehetett volna Ericsson vagy NSN cuccokat, de a spórolás mindent felülírt. Ez a kapzsiság tette hozta létre a mai Kínát is.

Teljesen egyértelmű, hogy nemzetbiztonsági kockázat külföldi technikát alkalmazni (főleg kínait), de csak pár ország meri ezt így kijelenteni, a többi csak maszatol (a gazdasági kapcsolatok miatt, persze).

(#101) Piszmaty76 válasza Zanik (#95) üzenetére


Piszmaty76
aktív tag

Na ez egy teljesen korrekt hozzászólás/érvelés volt. Nincs kedved Nyisziatiéknak tanfolyamot tartani az elfogultság és gyűlölködés nélküli kultúrált vita témában? :)

Thermaltake Overseer RX-1, Seasonic Prime 750W Titanium, ASUS C8H X570 wifi, R9 5900X, Thermalright Peerless Assassin SE, G.SKILL 32GB KIT DDR4 3600MHz CL16 Trident Z RGB, Sapphire 7900XTX Nitro+, Samsung 960 pro NVME gen3. 256GB/Kingston KC3000 NVME gen4. 2TB, LG QNED863QA 55" (HDMI 2.1)

(#102) nyisziati válasza Piszmaty76 (#101) üzenetére


nyisziati
veterán

Ohh, a kis érzékenylelkű... :DDD
Nem baj, hogy igazunk van, a lényeg, hogy neked tetsző stílusban menjen a diskurzus... :DDD
Szerintem meg nem a stílus a lényeg, hanem az igazságtartalom.

(#103) nyisziati


nyisziati
veterán

Legújabb hír.
Huawei: sosem akartuk leváltani az Androidot! :DDD

De legalább 60%-kal gyorsabb! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#104) Kékes525 válasza nyisziati (#103) üzenetére


Kékes525
félisten

Hát persze. :D

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#105) janeszgol válasza nyisziati (#102) üzenetére


janeszgol
félisten

Neked/nektek mindig igazatok van, másnak nincs. A demokrácia jeles képviselője vagy. :)

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#106) nyisziati válasza janeszgol (#105) üzenetére


nyisziati
veterán

Ezt én soha nem mondtam.
Másnak is lehet igaza.
Én azokkal nem értek egyet, akik diktatúrát védenek demokráciával szemben.
Márpedig a Huawei-ügy kapcsán gyakorlatilag erről szól a viták kb. 90%-a.

(#107) Piszmaty76 válasza nyisziati (#102) üzenetére


Piszmaty76
aktív tag

Légyszi szakadj már ki a szivárványbuborékos közhelyes álomvilágodból. A nagy általános Igazságon rugózol állandóan, de az biza csak egy fiktív parasztvakító fogalom (kb. a herceg a fehér lovon). Mindenkinek más az ún. igazság. A pszichopatának is megvan a saját neki tetsző igazsága, az áldozatnak is. Trumplinak is és a Huaweinek is. Mint ahogy neked is, amit itt próbálsz fröcsögve másokra erőltetni. Egy elégedett Huawei használót pont magasról nem érdekli, hogy mennyire rühelled Kínát, főleg egy Huaweihez kapcsolódó topicban.

Thermaltake Overseer RX-1, Seasonic Prime 750W Titanium, ASUS C8H X570 wifi, R9 5900X, Thermalright Peerless Assassin SE, G.SKILL 32GB KIT DDR4 3600MHz CL16 Trident Z RGB, Sapphire 7900XTX Nitro+, Samsung 960 pro NVME gen3. 256GB/Kingston KC3000 NVME gen4. 2TB, LG QNED863QA 55" (HDMI 2.1)

(#108) Piszmaty76 válasza nyisziati (#106) üzenetére


Piszmaty76
aktív tag

Mert néhány unotkozó reflektorfénykényszeres izé azzá teszi, magasról kakilva a topicok eredeti témájára.

Thermaltake Overseer RX-1, Seasonic Prime 750W Titanium, ASUS C8H X570 wifi, R9 5900X, Thermalright Peerless Assassin SE, G.SKILL 32GB KIT DDR4 3600MHz CL16 Trident Z RGB, Sapphire 7900XTX Nitro+, Samsung 960 pro NVME gen3. 256GB/Kingston KC3000 NVME gen4. 2TB, LG QNED863QA 55" (HDMI 2.1)

(#109) nyisziati válasza Piszmaty76 (#108) üzenetére


nyisziati
veterán

Na ebből a képmutató dumából meg én nem kérek. Eredetileg pont abból indultak a viták, hogy néhány Huaweikényszeres elkezdte gúnyolni Amerikát és Trumpot, majd amikor visszavágtunk, akkor meg hőbörögtek, hogy "szétoffoljátok a topikot!" :U
Ja persze, nektek lehet, mi meg tűrjük... hát nem!

(#110) janeszgol válasza nyisziati (#109) üzenetére


janeszgol
félisten

Még mindig felosztod a fórumot Huaweijesekre (=Kína fan, ez talán nagyobb baj), meg USAsokra. És aki nem veled van, az ellened. Ez demokratikus? Csak mert állandóan azt véded, holott...

Miért félsz ennyire ettől a cégtől? Pénzeli az állam, így olcsóbb tud lenni. És? Muszáj megvenni? Ott a választás lehetősége. Lehet rossz ellenségképet vetítettek beléd. A nyugati (meg a többi) kormány felelőssége, mire bólint rá.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#111) Predatorr válasza redgreg (#29) üzenetére


Predatorr
őstag

Mitől különbözik a diktatúra, ha pénzért veszik meg a szavazatodat, esetleg megfélemlítéssel szerzik meg, vagy másért nincs választásod? A nyugati csak jobban leplezi magát, és hát számos megoldás van a rendszernek nem tetszők kiiktatására a munkatáboron kívül (Soros-bérenc, migráncs, stb). Itt ráadásul - a szövegértésből nem jeleskedők kedvéért - alapból nem arról volt szó, hogy melyik milyen rendszer, hanem, hogy mind megfigyel és visszaél az adataiddal, ebből a szempontból nincs köztük különbség, ezért fölösleges a másikat szidni. Részemről kiszálltam, mert ha most sem világos páraknak, értelmetlen az érvelés. Nem van, ja.

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#112) Piszmaty76 válasza janeszgol (#110) üzenetére


Piszmaty76
aktív tag

Trump a Viktora és Huawei a Sorosa és a migráncsa. Csak meg akar védeni bennünket a gonosztól (akár akarjuk, akár nem...). :)

Thermaltake Overseer RX-1, Seasonic Prime 750W Titanium, ASUS C8H X570 wifi, R9 5900X, Thermalright Peerless Assassin SE, G.SKILL 32GB KIT DDR4 3600MHz CL16 Trident Z RGB, Sapphire 7900XTX Nitro+, Samsung 960 pro NVME gen3. 256GB/Kingston KC3000 NVME gen4. 2TB, LG QNED863QA 55" (HDMI 2.1)

(#113) Reggie0 válasza Predatorr (#111) üzenetére


Reggie0
félisten

Mi kulonbseg van akozott, hogy penzert adod el a hazad, vagy eseleg megfelemlitessel szerzik meg? Elarulom: eladni nem kotelezo, az a te dontesed.

(#114) Lacok válasza Predatorr (#13) üzenetére


Lacok
őstag

+1

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#115) Tetsuo válasza Predatorr (#13) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Egyetértek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.