Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) LGG555 válasza Busterftw (#50) üzenetére


LGG555
aktív tag

Igazad van de a vásárlók ilyen módú becsapása nekem ellenszenves bármilyen cégtől is jön, nemrég éppen az AMD -t húztam le mert AM4 támogatást ígért minden Ryzenhez és most kiderült hogy aki X370 alaplapot vett az megszívta, szerintem ezt a magatartást büntetni kellene.

[ Szerkesztve ]

Konfig:MSI MEG B550 UNIFY-X, Ryzen5 5600x, G.Skill 16GB 4000Mhz, Radeon VII, Seasonic Snow Silent 550w..

(#52) Busterftw válasza LGG555 (#51) üzenetére


Busterftw
veterán

Szerintem a tesztekbol vilagosan kiderult, hogy mennyi az annyi.
Csoportos pert meg nem lattam az Intel ellen a becsapottaktol, a penzugyi jelentesekbol itelve az emberek tobbsege nem erzi magat becsapottnak, mert veszik oket.

(#53) Hellwhatever válasza LGG555 (#49) üzenetére


Hellwhatever
aktív tag

Halál mindegy hogy hány százalék, a lényeg hogy nem kötelező megvenni és fölösleges az összes Inteles topikot mindig ugyanazzal telihányni.

Igen, elég sok szempontból hátrányban vannak az AMD-hez képest. Igen, bőven tettek azért az évek során hogy mára ez legyen a felállás. Igen, valószínűleg egy darabig marad ez a helyzet.

Mindenki számára aki egy minimális ésszel is rendelkezik ez mára evidens. Jó lenne már lapozni

(#54) Sinesol válasza LGG555 (#49) üzenetére


Sinesol
veterán

Az előbb még hardverről beszeltel, most meg mar előrelépés? A kettő nem epp ugyanaz...

[ Szerkesztve ]

(#55) kenwood


kenwood
veterán

Botranyos ez a 14 nanometer. Nem is ertem, hogy ezzel az elmaradott technologiaval mit akar az Intel. Azt tudja valaki, hogy az uj 3000-es rtx kartyakon a vilagrekordokat melyik AMD procival sikerult elerni ?

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#56) arn válasza kenwood (#55) üzenetére


arn
félisten

az ryzen 5000el. az intelnek eddig az volt a szerencseje, hogy semmi nem hasznalja ki teljesen a tobb magot, de mar ez se lesz.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#57) emvy válasza kenwood (#55) üzenetére


emvy
nagyúr

> Botranyos ez a 14 nanometer.

Egyreszt ertem, h mit mondasz, de azert mindig vicces, amikor a 10 eve meg elkepzelhetetlen urtechnologiarol azt irjak a netes forumokon, hogy botranyos, szar, etc. :D

while (!sleep) sheep++;

(#58) carl18 válasza arn (#56) üzenetére


carl18
addikt

IGen, én is kiváncsi vagyok az intel ezekre az új zenekre mivel válaszol.
A pletykák szerint a Rocket Lake-S max 8 magos lesz, ha ez igaz még az IPC emelkedés ellenére se fogja be a 12-16 magos Ryzeneket.
Ha nagyon szorul a hurok szerintem előre hozza a intel a rajtot januára.
A Zen 3 hatalmasat lépet előre, igy az intel van megint lépéskényszerben.

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#59) arn válasza carl18 (#58) üzenetére


arn
félisten

az intel hozhat akarmennyi architekturat, ha nem oldjak meg a gyartast. ez a legnagyobb gondjuk - eddig igazabol siman lemostak volna az amdt, ha nem ragadnak 14 nanon, de most mar ez a hajo is eluszni latszik, lassan nem lesz a ryzennek gyengeje, mar nem segit az egekbe nyomott orajel es fogyasztas.

a masik gondjuk, hogy csak pontosan ugyanazt az utat tudjak kovetni, mint az amd - a magok szamat novelik, mas gyartastechnologara valtanak, epp ugyanolyan hatranyba kerulnek, mint amiben eddig az amd volt. sokkal regebbi architekturat reszelgetnek, szkeptikus vagyok, hogy annyi tartalek lenne benne, mint a ryzenben volt. de az is erdekelne, hogy a ryzenben mennyi van meg, lassan ok is elerik a plafont.

ez a +19% lenyugozo, nem gondoltam volna.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#60) sh4d0w válasza arn (#59) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog (1)

Az is érdekes, hogy a core i megjelenését követően az Intel nem ült a babérjain, hanem 2 évente jöttek az új architektúrák, levegőt sem hagyva az AMD-nek, most meg pont fordítva van.

https://www.coreinfinity.tech

(#61) carl18 válasza arn (#59) üzenetére


carl18
addikt

Hát ez az évekig punyadtak kurváztak, most meg letolt gatyával szégyenkeznek a szinpadon. Mert az AMD már szinte meg is alázta őket, már nincs a Zen 3-nak gyenge pontja.

A Rocket Lake-S 8 maggal nem lesz elég a Zen 3 ellen, max megint kizárolag játékokban lehet egy picit jobb.
De a következő Zen 4 Am5 foglalatban már lehet 200 dolcsiért adja majd a 8 mag 16 szálat.

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#62) kenwood válasza carl18 (#61) üzenetére


kenwood
veterán

En orulok neki, hogy 15 ev utan vegre esely van ra, hogy nem Intel lesz a leggyorsabb gamer proci.
Jelenleg meg az.
Ha nem hazudtak tegnap, akkor az 5-os sorozat vegre minimalisan megelozi.
En azert bizom benne, hogy beallnak arra a verziora,hogy feleves csuszassal jon az AMd es az Intel uj generacioja,es mindig visszaveszik egymastol a vezetest.
Ez rakenyszeriti oket arra,hogy arversenyt folytassanak.

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#63) Sinesol válasza kenwood (#62) üzenetére


Sinesol
veterán

300 dolcsival jön a 6 magos 5600x, szal ott is elszálltak az árak, szerintem a vga piachoz hasonloan a közepkategoria is be lesz betonozva 100k fölé. És még regen sirtunk, hogy 50k egy közepkategorias i5. :)

(#64) carl18 válasza kenwood (#62) üzenetére


carl18
addikt

Hát reméljük az intel kis piacra dob valamit ami versenyképes.
Az tény nem lett olcsó a 5600X, de nyilván rájátszik az is hogy igen nagy lesz rájuk a kereslet. + Most korlátozott a gyártó kapacitás is, akkár hogy nézzük PS5-XBOX Series, Zen 3-RDNA 2 mind most fog megjeleni 1-2 hónapon belül. Mindegyik új termékre biztosan lesz elég szépen kereslet.
Talán jövőre jönnek az olcsóbb elérhető áru modellek. + A Zen 2 is készleten ragadna ha olcsón jönne a Zen 3.

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#65) M@cika válasza carl18 (#61) üzenetére


M@cika
őstag

Ha nem is a megjelenés pillanatában, de amikor beállnak az árat simán elképzelhető

Nasit a kis fehér medvének!

(#66) M@cika válasza Hellwhatever (#53) üzenetére


M@cika
őstag

Amikor épp "fasorban sem" volt az AMD, akkor az Intel fanok 10 évig élvezkedtek, most szopnak, szóval megérdemlik, hogy szapulva legyen és NEM unalmas, kapják csak vissza.

Nasit a kis fehér medvének!

(#67) Sinesol válasza M@cika (#66) üzenetére


Sinesol
veterán

Eléggé szánalmas hozzáállás, dehat ha valakinek ez jelenti a boldogsagot...

[ Szerkesztve ]

(#68) M@cika válasza Sinesol (#67) üzenetére


M@cika
őstag

Nem, a boldogság egész más. Viszont örömmel használjuk a Ryzent. neked is az van és valószínűleg elégedett is vagy vele. :-)

Nasit a kis fehér medvének!

(#69) Armagedown


Armagedown
őstag

Jó sok elektronikai hulladék lett elég hamar azokból az alaplapokból, amiket csak azért kellett cserélni, mert mindössze 2 generációnyi processzor érkezik rájuk.
Ez a környezetvédelem Intel módra. :N

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#70) Sinesol válasza Armagedown (#69) üzenetére


Sinesol
veterán

Nem mintha a masik oldal jelentosen jobb lenne, sok elso genes Ryzen deszkara nem jott frissites a 3000-es sorozsthoz, plusz ugy nez ki a B450-ekbe sem lesz jo az uj Ryzen. Szal itt is 2 gen azt viszlat.

(#71) koko52


koko52
veterán

jött egy világjárvány, ami némileg átírta a terveket

AMD-nek odacsöröghettek volna, mert ők úgy látom nem hómofiszoztak.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#72) hokuszpk válasza Sinesol (#70) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

fel tudnal sorolni legalabb 3 b350 -es tipust, amiben nem megy a Matisse ?

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#73) koko52 válasza Sinesol (#70) üzenetére


koko52
veterán

B450-be is jó lesz, ahol nem spóroltak a gyártók és van kedvük írni BIOS-t. Én B450 MAX-ot vettem, volt benne 1600, 3200G, 2600, 2700 most 3600 és várja az 5600-at. :K De szar mi?

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#74) g@bo


g@bo
nagyúr

"Ez a fejlesztés még mindig 14 nm"

a tranzisztorsűrűségről tudunk valamit? ami pl a vékonyabb csíkokat illeti, ezzel összevetve :U

(#75) Peat;) válasza LGG555 (#46) üzenetére


Peat;)
veterán

A vásárló terméket vesz nem nanaométert buzerál, ha megfelelő vagy megfelelő a marketing (ruhaipar 90%-a) megveszi. Aki általában átba**za az embert az a fejlettebb vállalat, fejős tehén szakasznak is hívják ezt az időszakot egyébként.
Most épp intel van hátrányban és nála lesznek olcsóbbak a cpuk, lásd 10400. A 3600-as ryzen már elhagyta eléggé árazásban. A ryzen 5600 meg kb a 10700-assal, egy 8 magos cpu-val fog versenyezni árban. Ez egy természetes folyamat, felháboríthat de attól még ez fog menni ameddig létezik ez a két cég, hol így hol úgy. Egyik termékkel másik árral versenyez. 2-3 éve pont fordítva volt...sőt ott nagyobb volt a zakó jóval.

VGA-nál meg (legalábbis jelen állapotig) fordított a helyzet egyébként, csak nagy tehetségű cikkírók azt hitték jósláshoz is tehetségesek és pár generációnyi AMD terméket jobb színben tüntettek fel mint ahogy teljesítettek, így sokak fejében megmaradt hogy AMD a fejlettebb, úttörő, becsületes példamutató cég. Én meg mosolyogtam és nem olvastam több vga cikket ezen az oldalon. :) Azt kell olvasni, venni, amit preferálsz, jó neked.

(#76) Sinesol válasza Peat;) (#75) üzenetére


Sinesol
veterán

+1

Elég megmosolyogtato, hogy megy a mantra a fejlett kartyakrol, miközben folyamatosan csak csúsznak lefelé. A masik vicc, amikor a nagyon okos kepessegekre hivatkoznak, miközben évek óta mindent brute force compute teljesitmennyel oldanak meg a pirosak.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.