Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Idén is a tablet lesz a menő. :DDD

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#2) Löncsi válasza leslieke (#1) üzenetére


Löncsi
őstag

Nem a linux? :DDD

Elvették a radírját, azt az egész élete egy nagy kompenzálás, hogy ő igenis kan és igenis 2 méteres a fallosza - by stranger28

(#3) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Nem igazán értem ezt a HDD mizériát. Annyira kevés HDD-t képesek csak gyártani, hogy elfogytak a boltokban a notebookok, vagy el fognak fogyni?

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#4) devast válasza Tigerclaw (#3) üzenetére


devast
addikt

Kereslet vs kínálat.
Kínálat csökkent, kereslet nem változott, ezért növelték az árakat, hogy ne fogyjon el.

(#5) essexboy válasza devast (#4) üzenetére


essexboy
HARDVERAPRÓD

Azaz Marshall-kereszt :DDD

essexboy

(#6) leslieke válasza Löncsi (#2) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Felőlem az is lehet a menő idén. :DDD

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#7) Tigerclaw válasza devast (#4) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

De gondolom mint jellemzően mindenből manapság eleve túlkínálat volt, vagyis raktárra termeltek. HDD-ből és Notebookból is. Szóval amíg nem fogynak el a polcról a notik, addig senkit sem fog akadályozni a vásárlásban az, hogy 20 dollárral drágább lett, mint korábban. Ergo a Taiwani áradásokat összekötni a Notebook eladásokkal elég merész következtetés. Legalábbis ha én notebookot szeretnék venni, a HDD hiány/árazás miatt azért nem vennék helyette tabletet. Ráadásul egyre több notebook SSD/Flash háttértárral kerül a polcokra, ami a tabletekben is van.

Más: nem hiszem, hogy a tablet valami rövidtávú hóbort...épp ellenkezőleg, igazi forradalom az IT és kommunikáció világában.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#8) gybazsi válasza Löncsi (#2) üzenetére


gybazsi
senior tag

2012 a tabletek és a Linux éve lesz. :DD

"az LFA a LegFaszább Autó rövidítése" - Bazsó Gábor (Totalcar)

(#9) domperke


domperke
HARDVERAPRÓD

Idén is a tablet lesz a menő...

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=domperke

(#10) DraXoN válasza domperke (#9) üzenetére


DraXoN
addikt

Mert még senki nem tudja (mert nem árulták el nekik), hogy a star warsban is látott holo kivetítő sokkal menőbb :D ..

de nem tartom sokra ezt a tablet holmit... max filmetnézni este az ágyban lefekvés előtt... de másra nem látom igazán értelmét.. de arra meg drága cucc (szerintem).

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#11) =Mentor= válasza Tigerclaw (#7) üzenetére


=Mentor=
őstag

Forradalom? Erős túlzás... Egy hasznos kütyü amivel lehet netezni, filmet nézni, játszani.. Ezeket viszont eléggé korlátozottan, hiszen hosszabb távon nem túl kényelmes egy 7-10 colos képernyőt bámulni. Jelen pillanatban kiegészítőnek jó, már akinek van rá pénze, de egy PC-t vagy Notebookot nem képes kiváltani.

:U

(#12) #16820480 válasza Tigerclaw (#7) üzenetére


#16820480
törölt tag

thaiföldi...
nem olyan hatalmas forradalom a tablet szerintem. igazából egy felnagyított okostelefonról van szó. a felhasználási területe más, és a méreteiből adódó lehetőségek/korlátozások. sokkal inkább forradalom (volt) az érintőképernyős okostelefonok térhódítása.

=Mentor=: pedig kiválthat adott esetben simán. az emberek igényeitől függ. nekem például a laptopom kivált egy asztali gépet teljesen. igazából ha még kicsit fejlődnek az operációs rendszerek, akkor akár egy okostelefon is kiválthatja az egészet. kábelen/wifin rákötni egy százsokcentis tévére, és egy bluetooth billentyűzettel tökéletesen lehet használni, kényelmesen fotelból. vagy ugyanez egy asztali monitorral. viszont magammal vihetem, alig van súlya, kicsi, kényelmes.

(#13) Dany007 válasza #16820480 (#12) üzenetére


Dany007
veterán

"pedig kiválthat adott esetben simán. az emberek igényeitől függ."

Igen de innen nézve akár egy darab papír meg ceruza is kiválthat bármit, ha az illetőnek épp csak annyi az igénye. :)

Szerintem külön kéne választani a rendes tábla PC-t ami már létezik évek óta és speciális munkaterületeken használják, és nemrég megjelent cikkben is szereplő un. "média Tabletet".
Ez leginkább szórakozásra való. További más tevékenységre pedig csak igen korlátozott mértékben.
Ezzel arra akarok célozni, hogy szerintem ezt a fajta tabletet nem más eszközök kiváltására szánták, hanem pluszba, áthidalni mondjuk az okostelefon és a laptop közti - szerintem kis - szakadékot.

(#14) rainmen válasza Tigerclaw (#7) üzenetére


rainmen
aktív tag

Manapság már nem menő dolog raktárkészletet felhalmozni. Ezért okozhat problémát az áradás.

(#15) #16820480 válasza Dany007 (#13) üzenetére


#16820480
törölt tag

ez tökéletesen igaz, és jelenleg így is van, ahogy írod. de mondjuk egy-két hardver generáció múlva már egy dokkolóval elégséges teljesíményt tudnak nyújtani, hogy egyszerűbb otthoni feladatokra használják őket (netezés, szövegszerkesztés, multimédia, játék).

(#16) attila9988 válasza #16820480 (#15) üzenetére


attila9988
őstag

Én meg azt mondom hogy a tablet mánia annyira túl van lihegve, hogy lesz majd meglepetés amikor megtalálja a helyét a piacon, hiszen ez a hely nem az amire a mélyen tisztelt marketinges szakemberek utalgatnak. Olyan ez mint a netbook láz volt. "erre is jó, arra is jó, tökéletesen elég, többre nincs is igény stb". Ugyanezeket a dumákat nyomták akkor is, mutogatták a grafikonokat szép emelkedő görbékkel, aztán mára szépen a kihalás felé halad a cucc...

Nem kell feltétlenül komolyan venni az ilyen előrejelzéseket.

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#17) Dany007 válasza attila9988 (#16) üzenetére


Dany007
veterán

A tabletnek akkor lesz vége, ha végre kifejlesztik a változtatható méretű - mondjuk e-ink alapú - kijelzőket. Ha jóltudom van már ilyen - kész prototípus - koncepció, ahol a kijelző feltekercselhető.
Nem tökéletes, biztos sok a buktatója, de ha kiforr és az alapfeltételét ellátja megfelelően - hogy változtatható legyen a kijelzőméret mondjuk egy alap 4 colosból 7 colosat csinálni - akkor onnantól kezdve a tabletek egyszerűen értelmét vesztik.
Hiszen ma már egy jobb okostelefon is képes mindarra, amire egy átlag talbet. És a jövőben nyilván a telefonok teljesítménye is csak nőni fog. Tehát az egyetlen különbség az akkumulátor és a kijelzőméret. (bár az akkumulátor minden mai kütyü egyik rákfenéje)

(#18) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Szerintem a tablet méretben és funkcióban még sokat változhat/fejlődhet, de nem hiszem hogy akinek elég egy tablet az visszatérne a netbookok, notebookok világába.

Én még abban látok fantáziát, ha egy gyártó készít egy jobb okostelefont és hozzá egy "tablet-kabátot", amiben csak akkumulátor, nagyobb méretű érintőképernyő és pár kezelőgomb, interface van. Tehát ha valaki megvesz egy jobb minőségű telefont, vehetne hozzá mondjuk 150-200 dollárért egy ilyen kabátot, ahelyett, hogy venne 400-500 dollárért egy külön tabletet, és így egy helyen lenne minden adata.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#19) rainmen válasza Tigerclaw (#18) üzenetére


rainmen
aktív tag

Ilyesmi már van, a Moto gyártja és forgalmazza, csak kilóg az általad megadott ársávból. :D

(#20) Tigerclaw válasza rainmen (#19) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Pedig csak úgy életképes egy ilyen, ha a "kabát" érezhetően olcsóbb, mint egy teljes értékű tablet. Remélhetőleg nem dobják el ezt az irányt és fejlődni fog.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#21) rainmen válasza Tigerclaw (#20) üzenetére


rainmen
aktív tag

Az ár csak akkor fog csökkeni, ha többen is ráállnak a forgalmazásra. Kérdes, hogy más gyártó mennyire lát benne potenciált.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.