Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Na ezt majd átrágom mégegyszer, pár oldalig jutottam félkómában :D

Az biztos, hogy végletekig testreszabható így a készülék.

Én a Profile Schedule-t használom egy MTK-s telón, /Lenovo A830 / és ott megvan még az a plusz opcióm, a telefon által, hogy pl nekem éjfél után ki is kapcsol /power off / és ébresztő előtt fél órával meg vissza /

Emellette beállítva időszakokra mikor mit csináljon, de tovább részletekbe nem mentem, pedig ott is már elég részletesen paraméterezhetőség van.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#2) iMaverick válasza Graphics (#1) üzenetére


iMaverick
addikt

és ébresztő előtt fél órával meg vissza /

Azt tudod, hogy nem kell "előre" visszakapcsolni, mert Clock magától is bekapcsolja a csörgésre? (Persze ha másik ébresztő app-ot használsz, az más.)

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#3) Graphics válasza iMaverick (#2) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem kapcsolta be, már tesztelgettem, inkább megyek biztosra, meg ébresztés előtt 1 órával már van amikor én is forgolódok, és olyankor inkább rálesek mennyi is az annyi :D

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#4) iMaverick válasza Graphics (#3) üzenetére


iMaverick
addikt

Nekem a korábbi Haipai i9377 és a mostani Amoi N828 is bekapcsol... :F

Hát ha így van a Lenovo-dnál, akkor menj biztosra. (Az ritka kellemetlen, amikor a telefon miatt elalszik az ember! Ráadásul még "hibáztatni" sem lehet... ;] )

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#5) Graphics válasza iMaverick (#4) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Jah így jobb ,mert reggel legyen csak készen a teló a napi rutinokra :D addig spórolt az árammal :D

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#6) gery2123


gery2123
őstag

Hú, ez egy elég hosszú és terjedelmes cikk, ezt csak ha haza értem akkor olvasom az teljesen. De előre is nagyon jó cikk mert már elkezdtem, és tetszik. Végre lehet hogy tényleg ki fogom tudni használni a taskert :-D

-- PSN_ID: GerY2123

(#7) Legyes


Legyes
tag

Én a feltétel függő feladat üzemezésre a "Llama" (2db "L") nevű programot használtam.

-=LeGyEs=-

(#8) olbaidhun


olbaidhun
őstag

Köszi a cikket. Jó ideje a timeriffic-et használom, de áttekintem, hogy ez érdemben mivel nyújt a mindennapokban többet.

7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

(#9) Z04RD


Z04RD
csendes tag

Még nem próbáltam ki, és bár ki fogom, nekem ár borul egy dolog a progival kapcsolatban.
Feltételként figyeli, hogy hol vagyok. Gondolom ezt sem kézzel kell a kényelem miatt beállítgatni, így valószínűleg a GPS fut a háttérben, ami meg mint tudjuk jól tudja zabálni az akksit. Ennek fényében egy ilyen feltétel, hogy ha az akksi 15% alatt, és nincs töltőn, és NEM VAGYOK OTTHON, akkor már elnézést, de b@szhatom, mert hiába kapcsolja ki a Wi-fi-t (amit biztonsági okokból KIZÁRÓLAG kézzel kapcsolok ki és be, ha KELL, ahogy a mobil netet és a BT-t is), meg bármit, ha az egyik legerőforrásigényesebb funkció meg tovább fut. :S Így lehet, hogy okos, de pazarló. Mintha egy V8-asból akarnék környezetbarát takarékos hibridet építeni. :S Ez csak nekem fura???
Meg szintén egyéb okokból, nem szeretem, ha a GPS állandóan megy, mivel a facebook, a google, meg ki tudja még hány alkalmazás ami szépen szipolyozza a tartózkodási helyemet, szépen feltérképezi a napi mozgásomat, hogy mikor hol merre járok. :S Tudom, paranoiás vagyok, és miért félek attól, hogy engem a kis jelentéktelen porszemet így figyelik, akkor inkább ne is netezzek, meg ne akarjak se okos telefont, se semmilyen modern technológiát használni, de ettől függetlenül ez nekem elég fura.

Van rajtam egy kockás szoknya, nem vagyok még hozzászokva!

(#10) Fecniii válasza Z04RD (#9) üzenetére


Fecniii
tag

Nem olvastam végig a cikket, de azt nem lehet esetleg beállítani hogy ne a GPS alapján határozza meg a helyzetedet hanem mondjuk wifi kapcsolat alapján? Ha haza érek az otthoni wifire csatlakozok ha a munkahelyemen vagyok akkor arra, ha vonaton buszon akármin akkor meg arra, ezeknek az SSID-je kb mindíg ugyan az.

(#11) Vigilante


Vigilante
őstag

Erről rögtön ez jutott eszembe! ;]

△ Asrock X570M Pro4 △ AMD Ryzen 9 5950X ~ 4.4GHz - 1.248V +Corsair H115i PRO XT △ EVGA RTX 3090 FTW3 ULTRA GAMING 24GB (1950 MHz/20000MHz) - 0.950V △ G.SKILL 32GB KIT DDR4 3600MHz CL16 - 3600MHz △ Samsung EVO 970 M.2(500GB) +Samsung 980 PRO M.2(1TB) △ Samsung Odyssey G7 C27G75T ívelt 240Hz (27") △

(#12) Firkavadasz


Firkavadasz
tag

Hihetetlen a cikk, köszi jó volt olvasni !

A pletykákat az irigyek INDÍTJÁK, az ostobák TERJESZTIK, és a hülyék HISZIK EL.

(#13) HPAA


HPAA
őstag

grat a cikkhez , ismét tanultam valamit

************* censored

(#14) LLKobe


LLKobe
veterán

Hű öregem, te tényleg fülig szerelmes vagy ebbe app-ba...
Amúgy tényleg hasznos cuccnak tűnik.

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#15) blade zte


blade zte
őstag

Elsö 3-4 oldalt olvastam, utánna láttam, hogy még van egy halom iromány. :Y

Mindig is akartam volna használni a taskert, de valahogy nem aktiválódott. (Valami bug? :F ) A következö telefonomban viszont orrba szájba fogom nyomatni.

Vajon mennyit fogyaszthat egy gps meghatározás? Vagy azt is beállítod, mikortól ellenörizheti a koordinátát? ;]

Nagyszerü cikk lett az android legnagyobb elönyéröl.Grat! Szívesen megnézném a telefonod mennyire önállóan megy. :C

Oppo find 7 astro black

(#16) almafa42


almafa42
aktív tag

Windows (8) Mobile-ra letezik hasonlo app? :D

(#17) fujifilm1


fujifilm1
senior tag

Sziasztok,

Hasznos írás Köszi. de pont ezzel van az egyik legfőbb bajom:
"(A képek a pre-ICS verzióból valók, netről összehalászott képernyőmentések amúgy, az újabb felület esetleges eltéréseit és ettől eltérő témáit nem ismerem.)"

Ez egy kezdőnek elég komoly akadály.

Épp emiatt csalódtam a tasker kapcsán, hogy a teljes dokumentáció és minden egyes példaprogram a "régi" UI-al és ICS-re készült, így amikor az első lépéseket kezdtem akkor nem találtam meg semmit a leírások alapján, mert teljesen más a kinézete.

A másik szintén a dokumentáció elavultságából adódik: Pár dolog nem működik JB alatt. PL GPS automatikus bekapcsolása amikor a Maps / Navigaciót elinditom... A Secure Setting kell hozzá, ami meg a Note Touch Wiz -ével nem igazán kompatibilis... Ez persze nincs a doksikban, napok kuzdése után derult ki.

Azt már csak megemlitem, hogy a szaksajtóban szenzációsnak tűnő, meghirdetett akciós ár (talán 2 USD volt vagy mi ) az EU-ban nem érvényes, nekunk a fizetéskor már a duplájára jött ki :)

Na kipanaszkodtam magam... :)

Egyébként tök jó progi, mert azért két dolgot csak használok...

(#18) Lenry


Lenry
félisten

egy ideje két mobilom van, mindkettő okos, mindkettőre van mobilnet, de az egyik céges (és gyakorlatilag korlátlan)
ezzel az appal meg lehet azt csinálni, hogy amikor nincs külső WiFi, akkor indítson az egyik telefon hotspotot (amire aztán a másik telefon fel tud mászni), aztán ha érzékel egy ismerős WiFi hálózatot, akkor állítsa le a megosztást és kapcsolódjon fel arra?

ez azért lenne baromi jó, mert akkor lemondhatnám a saját telóm mobilnet-előfizuját :)

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#19) hocico


hocico
tag

jó cikk, igazi kánikulai olvasmány

47 db DVD-nyi xxx képgyűjtemény eladó **** keresek: Dishonored tarot kártya, Quake 3 a Steamen **** virtual-analog szintetizátorok, lego készletek

(#20) Gerasz válasza Z04RD (#9) üzenetére


Gerasz
aktív tag

A GPS miatt ajvékolók megspórolhattak volna néhány karaktert, ha kicsit utánaolvasnak. Cellák alapján is lehet konfigolni, bár ez gyakran nem elég pontos a kívánt célhoz.

(#21) Teasüti válasza olbaidhun (#8) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Timeriffic-el kezdtem a pályafutásom, ügyes kis progi, de elég hamar kinőttem. Bár én még a bétánál próbáltam, egy-egy bug javítása nekem köszönhető. :D Azóta hallottam van belőle vmi plusz változat is, de Tasker után már nem érdekelt.

(#9) Z04RD
GPS nyomkövetés csak egy lehetőség, jómagam a cellainformációkat figyelem a profiljaimban, ami nulla plusz fogyasztást jelent (persze nem is precíz módszer).

mert hiába kapcsolja ki a Wi-fi-t (amit biztonsági okokból KIZÁRÓLAG kézzel kapcsolok ki és be, ha KELL, ahogy a mobil netet és a BT-t is)
és
Meg szintén egyéb okokból, nem szeretem, ha a GPS állandóan megy, mivel a facebook, a google, meg ki tudja még hány alkalmazás ami szépen szipolyozza a tartózkodási helyemet, szépen feltérképezi a napi mozgásomat, hogy mikor hol merre járok.

Nos ezért kell megszabadulni a stock romoktól és nyílt forrású CM romot használni, és/vagy legalább egy PDroid-ot felrakni - ha lehetséges. Engem is kiráz a hideg, ha nem tudom szabályozni az adataimat.
Ezért nem a Tasker a felelős, hanem a telefon gazdája.

(#10) Fecniii
De igen.

(#15) blade zte
Vagy azt is beállítod, mikortól ellenörizheti a koordinátát?
Ami tetszik, azt állítasz be végső soron. :)
A sablonos Location context is azt használja "amit kap". Ha elérhető a gps, akkor azt, ha nem, akkor mobilnet alapján lövi be a koordinátád.

Szívesen megnézném a telefonod mennyire önállóan megy. :C
Nézz be a Tasker topikba, már az elején felvázoltam a legfőbb profiljaimat. Ez elég régen volt, azóta lefolyt némi víz a dunán, bár a hétköznapjaimban nem használok azóta se többet. Inkább kísérletezéssel ütöm el az időt, most épp az utter! magyar nyelvű alternatíváján dolgozom parancsról parancsra. Ha ez sikerül, azt majd talán elkészítem önálló alkalmazásként is. :K

(#16) almafa42
Hasonló? Valószínű.
Tasker? Ezért vagyok hozzáláncolva az Android-hoz (pedig egyszer szívesen kipróbálnék egy IOS-t is, de Tasker nélkül nem váltok. :N

(#18) Lenry
Azt hiszem semmi akadálya.

(#19) hocico és a többieknek: köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#22) grozam


grozam
tag

Ez nem egy cikk, hanem egy diplomamunka. :R

(#23) #13260800


#13260800
törölt tag

Hááát ez inkább a butafonokra való app. A tököm fog szarakodni ennyit egy telefon beállításaival.

(#24) Polllen


Polllen
nagyúr

Komoly írás, bár nekem elég a cm profil. Abból is kettőt használok & kb. két dolog van átállítva.;)

Amúgy mennyit eszik a progi?

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#25) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Na, hasznos kis cucc :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#26) Bozek válasza #13260800 (#23) üzenetére


Bozek
nagyúr

Hidd el, ha tudod, hogy mit akarsz csinálni, akkor nagyon hasznos program. Bár én jelenleg egyetlen dologra használom, hogy este 9-től reggel 7-ig 0-ra veszi le a fényerőt.

De múltkor csináltam WoL-os felélesztést. Beállítottam az ébresztőt a telefonomon és amikor lenyomtam, távolról bekapcsoltam az itthoni PC-t. :)

(#27) Maxentius


Maxentius
addikt

Hú, amikor egyszer elkezdtem állítgatni a Taskert, elég hamar belezavarodtam a rengeteg funkcióba, amit tud, na de majd ezen nagyszerű leírást használva lehet, hogy később megint nekilátok megtuningolni a telót. :R

Samsung Galaxy S22 Ultra | JBL E65BTNC

(#28) fpeter07


fpeter07
veterán

Nem semmi program, de egyben ijesztő is.

(#29) pető bá'


pető bá'
őstag

egy darabig használtam timeriffic-et, aztán rájöttem, hogy szeretem kézzel állítgatni a dolgaimat, szeretek "érintkezni" a telefonnal, és ha automatikusan csinálja a dolgait, akkor észre sem veszek 1-1 hívást, sms-t, meg egyszerűen nem nézek rá annyiszor.. telefonváltás után nem tettem vissza az appot, és (most) nem is hiányzik..
ha szükségem lesz ilyesfajta alkalmazásra, biztosan kipróbálom a Tasker-t, és újra felkeresem a cikket, részletes áttanulmányozásra - profi munka, nagyon ismered az appot :R :R

"... and I hope you have a great day!"

(#30) #79335424


#79335424
törölt tag

Köszi a bemutatót! Jó kis kirándulás, de én csak egy dolgot irigyelek a Taskerből. Az App Factory -t. A többi funkcióért nem kell külföldre menni, szerintem az E-Robot is képes rá. Magyarul. Ha valahol elakadok, akkor a topikjában közvetlenül a fejlesztőtől is kérhetek segítséget. Magyarul. Ha pedig valami hiányzik, akkor beírom az ötletet és ha Androidon lehetséges, akkor Tamás beépíti a programba. Természetesen az E-Robot is kezeli a shellscripteket, intenteket, broadcast üzeneteket, activity -ket stb. Emellett az Elixír profilokat, sőt, a Tasker és Locale pluginokat, így pl. a Secure Settingset is.

[ Szerkesztve ]

(#31) Mercutio_ válasza pető bá' (#29) üzenetére


Mercutio_
félisten

Bennem is az merült fel, hogy egyrészt biztos praktikus, de ugyanakkor elkenyelmesit, másrészt mi van, ha okosabb akar lenni nálam a telom és adott szituban nem azt teszi amit szeretnék, de az automatizáltság miatt észre sem veszem?
Persze tudom, hogy nem a telo ilyenkor a hunyó hanem én aki rossz feltételeket raktam össze - - kivéve ha droid vagy program bug - de mégis...

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#32) Debilon


Debilon
addikt

hát én végigcsináltam ezt a bemutató task-ot a GPS bekapcsolására, de nem kapcsolja be egyáltalán :)

OT-992D, stock ICS

bármelyik app-ot indítom amit betettem a listába, odáig megvan, hogy kiírja a szöveget (nálam pl. GPS ON) aztán ennyi

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#33) NeoExDeath


NeoExDeath
aktív tag

Jó cikk, köszönjük, látszik hogy a szerző tényleg nagyon lelkes a progival kapcsolatban.

Én azért a saját tapasztalataim alapján nem érzem azt hogy hosszútávon szükség van túlbonyolított automatizálásra egy telefonon. A sajátomon kezdetben én is ilyesmi progikat vadásztam, aztán ráakadtam a GO Power Master-re amit folyamatosan fejlesztgetnek, és egyszerűen lehet ingyen legálisan full verziósra varázsolni. Ebben van profil manager amivel ugyanilyen dolgokat lehet állítgatni, hogy mikor milyen szituban milyen legyen a fényerő meg a csengő hangerő. Csináltam vagy 5 profil. Ebből elég hamar elkezdtem 2-t használni (az egyik wifi-s, a másik 3G-s), mostmár ott tartok hogy állandóan a 3G-s van bekapcsolva. A hangerőt kézzel mindig beállítom az adott szituhoz megfelelően, nem nagy dolog levenni a hangerőt éjszakára nappal meg vissza, pont eleget van kézben a teló ahhoz hogy ez ne legyen gond. GPS alapú megfigyelést köszönöm de nem igényelek. A 3G-s korlátomnak még a felét sem szoktam elérni egy hónap alatt szóval már a wifi-s váltogatást sem igénylem. Tudom hogy a 3G jobban fogyasztja az akksit, de a korábban említett progi egyben karbantartó is, mióta fentvan sokkal tovább bírja az akksi, este meg úgyis töltöm. Ha valami olyan szitu van ami eltér az átlagostól (utazás, stb), akkor nem okoz nehézséget kézzel beállítani a kívánt funkciókat. Na szóval csak arra akarok kilyukadni hogy jópofa dolog egy ilyen alapos automatizálási app, sokaknak fontos az ilyesmi, de nekem pl hosszútávon nem volt rá szükségem, elég kb 2 jól beállított profil, meg egy olyan app ami karbantartja a telót, kiszórja a szemetet, stb.

(#34) #79335424 válasza Debilon (#32) üzenetére


#79335424
törölt tag

2.3.3 felett ez készülékfüggő. SGS2 (JB) Secure Settingsel (root kell) símán vette az akadályt, de a Sony Xperia minivel (ST15i) nem boldogultam. Pedig szinte csak ezért vettem. Jeladónak az autóba. Kapcsolta volna, de a Sony ilyenkor dob még egy ablakot, hogy biztos be akarom -e kapcsolni. Itt megállt a folyamat. Talán lehetett volna kezdeni vele valamit, de az egyszerűbb megoldást választottam. Cyanogenmod.

(#35) Debilon válasza #79335424 (#34) üzenetére


Debilon
addikt

secure settings-et feltettem, de így sem nagyon működik (igaz, nincs root-olva a telóm)

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#36) #79335424 válasza Mercutio_ (#31) üzenetére


#79335424
törölt tag

Szerintem ez pont fordítva van. Mire megtanulod kezelni és átlátod, hogy milyen fantasztikus eszközt kaptál, addigra annyi mindent tudsz meg az Androidról (meg a linuxról), hogy tuti nem lesz okosabb a teló. Ami a bugokat illeti, én pont azt szeretem az automatizálásban, hogy meg lehet kerülni vele a bugokat és az Android (vagyis inkább a Google) bosszantó hülyeségeit. Pl. értem én, hogy hatalmas biztonsági rés egy input method automatikus kapcsolása, de mennyi esélye van annak, hogy otthon, a lakásban valaki a kékfoggal akarja átvenni a hatalmat? Ne kelljen már emiatt menübe túrkálnom, ha a bluetooth bill -t akarom használni!

(#37) #79335424 válasza Debilon (#35) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ha nincs rootolva, akkor a Secure Settings sem tud segíteni. Nem akarok litániát írni, olvasd el a Playen a funkciókat! Szépen le van írva, hogy mik a lehetőségek root nélkül, mikhez kell root, mikhez kell a helper kiegészítő (pl. a GPS -hez kell) és hogy hogyan kell eltávolítani a programot!

[ Szerkesztve ]

(#38) Teasüti válasza #79335424 (#36) üzenetére


Teasüti
nagyúr

+1
Egy ehhez fogható cikk úgy tűnik kevés ahhoz, hogy igazán felfogja az ember mi is a Tasker és mire jó.
Ezt jól példázzák a feljebb lévő hozzászólások.

Bug kérdés is teljesen jogos. Az idióta Ace-em idegesítő hibáit is megkerültem már Tasker-rel pár rom-on.
Ilyen a "wifi hiba", csináltam rá egy egyszerű ciklust, ami addig kapcsolgatja ki-be, amíg jó nem lesz, vagy amíg a telefon ki nem akad és indul újra magától (rom függő). :U
Már falhoz csaptam volna a telefont, ha kézzel kellene játszadoznom ezzel.

(#39) vadkörte válasza Mercutio_ (#31) üzenetére


vadkörte
addikt

"Bennem is az merült fel, hogy egyrészt biztos praktikus, de ugyanakkor elkenyelmesit,..."

Az. Praktikus. Ugyanakkor véleményem szerint nem kényelmesít el. Miért tenné. Inkább mondjuk úgy, hogy elvégez helyettem olyan dolgokat, amiket én is megtehetnék, csak az alatt az idő alatt, amíg ezeket elvégzi helyettem és mással - esetenként értelmesebb, vagy profitábilisebb - dolgokkal tudok foglalkozni.

"...másrészt mi van, ha okosabb akar lenni nálam a telom és adott szituban nem azt teszi amit szeretnék, de az automatizáltság miatt észre sem veszem?"

Nem akar. Egy automatizáló programtól a telefonod nem lesz Skynet. :P

"Persze tudom, hogy nem a telo ilyenkor a hunyó hanem én aki rossz feltételeket raktam össze - - kivéve ha droid vagy program bug - de mégis..."

Így van. Rendszerint user error van a háttérben. App bug-ot jelezni kell a készítőknek, általában szokták javítani, a droid bug-ot meg vagy javítja a Google a következő verzióval, vagy nem.
Ha készítesz egy automatizmust, illik letesztelni a működését. Ha nem, vagy nem megfelelően működik, átnnézed és addig faragod, javítod, amig nem lesz jó. Ezt követően az automatizmusnak működnie kell!

Én anno az E-Robot-ot választottam. Szépen tette a dolgát mind stock, mind CM7.2 ROM esetén. Majd váltottam CM10.1-re és az E-Robot megkergült. Sajnáltam, de váltottam Taskerre.
A Tasker egy hihetetlenül nagytudású program, eszméletlen, hogy mi mindent el lehet vele végezni. De be kellett látnom, hogy a Taskerhez nem megfelelő a gondolkodásmódom, így visszatértem az E-Robot-hoz. A SecureSettings-szel sikerült CM10.1 alatt is működésre bírni (a SecureSettings-hez kell a root, nélküle nem működik!) és azóta is elégedetten használom.
Messze nem Tasker, de nekem egyértelműbb és ami a lényeg, amit automatizáltam vele, az úgy is működik, ahogyan elvárom.

A cikkről.
A szerzővel még a Tasker topikban találkoztam először. Oszlopos tagja a topiknak és az a tudás amit felhalmozott/felhalmozódott ott, ezen cikk kereteit is feszegeti. A cikk maga érthető, részletes, jól megfogalmazott és összeszedett. Bár lehetett volna a Tasker-ről még kb. 5x ennyit is írni, jó kiindulás lehet azoknak akik, most ismerkednek a programmal.

[ Szerkesztve ]

Üdv. V. Körte

(#40) kezdő laikus


kezdő laikus
csendes tag

Ma megörültem, hogy olcsóbb lett Playen a Tasker, csak 699 HUF!
Yippy, gondoltam megveszem, ekkor láttam, hogy erre még 133 HUF adót is rászámolnak, itt meggondoltam magam..

(#41) #79335424 válasza vadkörte (#39) üzenetére


#79335424
törölt tag

Egy kezdőnek fontos a support és a program átláthatósága. Ebben biztos, hogy előnyben van az E-Robot, hisz Magyar és Tamás hozzáállása, segítőkészsége is maximális.
A Tasker képességeit nem ismerem, nem tudom, mi olyat lehet megtenni vele, amit E-Robottal nem. Én úgy gondolom, ez az automatizálás egy fejlődési folyamat egyik állomása. Először megveszi az ember a kütyüt és néz rá, mint borjú az.... Aztán lassan (ha találkozott előtte linux -szal, akkor kicsit gyorsabban) kezdi megismerni. Elkezdi programokkal testreszabni, "felokosítani". Na, a legtöbben itt megállnak. De aki nem, az rájön, hogy néhány alkalmazás csak pár "kapcsolgatást" csinál és soxor pont arra nincs egy kapcsoló, amire nekünk kéne. A sok ilyet, ki lehet váltani eggyel, amiben be lehet állítani, hogy pontosan mit kapcsoljon. De mit is csinál egy automatizáló? Időzítetten kezel Intenteket, aktivity -ket, stb. Hmm... Ha egy kicsit utánaolvas az ember, akkor rájön, hogy egy intent, egy aktivity, egy shell parancs "megalkotásában" sincs nagy misztifikum. Lehet, hogy az E-Robotban nincs annyi színes gomb, de a lehetőség mindenre adott, csak tudni kell élni vele. Aztán ha az ember nézgeti az E-Robot (esetleg a Tasker) mentés fáljait, akkor szép lassan rájön, hogy mi, micsoda azokban az xml -ekben. Na, onnan jön a következő lépés. Senki ne értse félre, dehogy tartok itt! Soha nem tanultam programozást, én is küzdök, mint disznó a jégen. De érdekel, hajt a kíváncsiság és látom az irányt. SZERINTEM!

[ Szerkesztve ]

(#42) hcl válasza #79335424 (#41) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

"De érdekel, hajt a kíváncsiság és látom az irányt. SZERINTEM!"
Fúj, ez undorító. tessék szépen beállni a sorba, és mindenféle dolgokat szidni a manual és a hibaüzenetek elolvasása, majd akár minimális utánajárás nélkül. Esetleg a problémáidat másokkal megoldatni, az a trendi :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#43) $p@rr0w válasza hcl (#42) üzenetére


$p@rr0w
őstag

Mindenkinek nyilvánvaló hogy ez a te hibád. :D

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#44) apaszka


apaszka
veterán

Én nagyon szeretem. Ezzel tudtam megoldani ,hogy csak akkor kapcsolódjon 3g-re a telefon,ha Böngészőt,vagy a FB klienst használom. :R :C

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#45) eami válasza #79335424 (#41) üzenetére


eami
addikt

pl meg lehet oldani hogy egy amúgy jelszóval lockolt telefont egy egyszerű NFC taggel is unlockolni lehessen, ami akár egy gyűrű is lehet :)

[ Szerkesztve ]

(#46) Teasüti válasza eami (#45) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Egy ilyen NFC gyűrűre régóta fáj a fogam, bár előbb NFC képes telefonra kellene szert tennem. :D
Esetleg egy Pebble-vel kiváltani, ami még legalább akkora geek játékszer, mint a Tasker. Kettő együtt meg... előbb fogy el az amúgy is szegényes kreativitásom. :K

(#47) eami válasza Teasüti (#46) üzenetére


eami
addikt

naja, gyűrűn még erősen gondokozom, mert nem kevés az a 7+ ezer forint érte :|

(#48) Teasüti válasza vadkörte (#39) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Azóta is várom a negatív kritikákat, életem első írásával nem számítottam túl jó fogadtatásra. :R
Bevezető cikknek szántam, amit próbáltam a laikusoknak és a hozzáértőknek egyaránt emészthetővé tenni.
Nem volt magától értetődő, hogy pontosan miről is kellett volna írni és mekkora terjedelemben, tekintve, hogy egy-egy funkciónak is külön cikket lehetne szentelni (lásd függelékek). Így próbáltam csak levezetni pár példát és közben megválaszolni a releváns kérdéseket.

[ Szerkesztve ]

(#49) Oldman2 válasza Teasüti (#48) üzenetére


Oldman2
veterán

Ne azt várt, azok jönnek anélkül is (lásd fentebb).

Gratula, köszönöm mindenki nevében, hogy rászántad magad!

Egy "időnként bővülő" sorozatnak biztosan nagyon örülne mindenki, ahogy eddig is tapasztaltad/tuk nagyon nem egyértelmű sokaknak a Tasker használata.

(#50) #79335424 válasza eami (#45) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nem tudom, de Tamás biztos tud rá válaszolni. De eccerű logikával végiggondolva ez nem tűnik nagy kunsztnak. Tamás bevallása szerint az NFC kezelésén még van csiszolni való, de ha érzékel egy meghatározott NFC taget, azt tudja eseményként kezelni. A képernyőzárat meg természetesen tudja kapcsolni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.