Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) talmida


talmida
Közösségépítő

Kétszer olyan magas, mint a World Trade Center tornyok voltak.Fantasztikus! :Y

A Market Watch videók között ezt is érdemes megnézni:
World's Tallest Building Opens in Dubai 1:42 Az előbbi linkre kattintva az oldalon lejebb találhatók a videók.

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#2) caizzz


caizzz
aktív tag

Csak VOLT a legmagasabb... :DDD

marakujás kőbányai

(#3) talmida válasza caizzz (#2) üzenetére


talmida
Közösségépítő

:DDD Azt hittem egy kyrás képet teszel be, vagy ..ki se mondjam, hogy .. :D ;]

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#4) Gergő_ válasza caizzz (#2) üzenetére


Gergő_
őstag

ez a macska mindennél magasabb és nagyobb!

(#5) jorden06


jorden06
senior tag

most lett vhogy átnevezve szegény épület nem?

(#6) talmida válasza jorden06 (#5) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Igen, és a benne levő hotelok márciusban nyítnak ki.

IN GOD WE TRUST!

(#7) mephi666


mephi666
nagyúr

az a durva, hogy "potom" 1milliárd dollárt emlegetnek, hogy annyiból hozták ki... nem tudok adatokat, hogy hányszáz lift/hányezer szoba van benne, de dubai-i árszinten tuti, hogy már vissza is jött a befektetett pénz... máshol meg hasonló pénzeket simán elcsúsztatnak és évtizedekig sz@rakodnak "pitiáner" melóval :(

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#8) Lenry válasza mephi666 (#7) üzenetére


Lenry
félisten

4 Mrd dollár volt.
Az összesen 160-ból az első 37 emeleten Armani-hotel lesz, melyet Giorgio Armani tervei alapján dekorálnak ki. A 45. és 108. emelet között mind a 700 privátapartman gazdára talált az értékesítés megkezdését követő 8 órában. A 123. és 124. emeleteket kivéve, ahol kilátó üzemel majd, a további szinteket irodaként kívánják hasznosítani. Az emeletek közötti közlekedésről 56 db, egyenként 42 személyes lift gondoskodik, 18 m/s-os sebességgel.
(forrás Wikipédia)

egyébként valóban lenyűgöző. mostanában egyre inkább ámulatba ejtenek az arabok :K

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#9) hdman válasza caizzz (#2) üzenetére


hdman
őstag

Longcat is looooong :D

Sopron city :)

(#10) hdman válasza Lenry (#8) üzenetére


hdman
őstag

Ötletek szerintem mindenhol vannak, csak pénz nincs....

Araboknál pedig már ijesztően sok pénz van... Szerintem már valamilyen szinten nem is normális amit ők csinálnak...

Sopron city :)

(#11) Dany007


Dany007
veterán

Na igen, reméltem, hogy valaki majd ír róla.
Én már jóideje nyomonkövetem a dolgot. Nemsemmi.
Amúgy a neve ha jóltudom Burj dubai.

4mrd $, amúgy régebben én is egyet hallottam de nem lényeg... Szal 4 milliárd $ és az egész világ róluk beszél... turisták milliói fognak csak azért odautazni, hogy ezt lássák. Az cirka 800 milliárd forint... Nekünk is valami hasonló 'nagy' dolgot kéne építeni... Lehet jobbat tenne a turizmusnak mint bármilyen ország imázs program / reklámfilm...
Bár mondjuk amíg mi felépítünk egy fél 4es metrót, addig ezek összehoznak egy 1km-es felhőkarcolót... Szal ebből kiindulva esélyünk sincs... Gondolom a kezdeti 800mrd os költségvetésből 3 hónap alatt lenne 1600, és a 8 éves határidő meg kitolódna mondjuk 80-ra. És nem poén sajnos...

Amúgy Amerika igencsak lemaradt ilyen téren... =/ Pedig én reméltem, hogy a wtc helyére valami hatalmasat építenek... hátdenem...

(#12) jorden06 válasza Dany007 (#11) üzenetére


jorden06
senior tag

az volt a neve, csak ma (vagy frász tudja mikor), vmi tótumfaktum miatt átlett nevezve
kurvaszép meg minden, kár hogy egész dubai válságba van miatta :)

(#13) jorden06 válasza Dany007 (#11) üzenetére


jorden06
senior tag

bocs, kicsúsztam.

2011-re tervezik a helyére a világ 2. legmagasabb épületét ( ez után az arab izé után), Freedom Tower néven fog futni. gőzöm sincs hogy állnak vele

[ Szerkesztve ]

(#14) Lenry válasza hdman (#10) üzenetére


Lenry
félisten

hát figyelj... inkább erre költsenek

jorden: válságban? erről hol olvashatok?

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#15) jorden06 válasza Lenry (#14) üzenetére


jorden06
senior tag

hitelből építettek az ezt az összes cuccot ( föld-pálma alakú szigetek, burdzsál akármi ), nyilván rövid időn belül bejön ez az idegenforgalom (ha már az olajra nem tudnak alapozni), és kilábalnak belőle, de nem tett jót szegényeknek
passz, gugli, tanulmányok :)

[link]

[ Szerkesztve ]

(#16) Dany007 válasza jorden06 (#13) üzenetére


Dany007
veterán

Az szép. Erről nem hallottam :) De hajrá!

Lenry: én is hallottam, hogy e miatt és a válság miatt majdnem csődbe ment az arab főmufti :)

(#17) Taknyoshal


Taknyoshal
tag

remek celpont terroristaknak.

(#18) hdman


hdman
őstag

A jelenlegi dubai CDS-árazás csaknem a kétszerese a magyar adósságénak.

De nekik mindegy, mert van egy halom érdekes dolog, ami odavonzza a lóvés turistákat, és hamar kilábalnak belőle. A kulcsszó: idegenforgalom.

Sopron city :)

(#19) Móci


Móci
addikt

Brutális, nagyon megnézném élőben! Csak pénz nincs rá. :DDD
Bár ja, Looongcatnek nem ellenfél, úgyhogy...

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#21) jorden06 válasza _tori_ (#20) üzenetére


jorden06
senior tag

eddig is volt elég :)

(#22) Dany007 válasza _tori_ (#20) üzenetére


Dany007
veterán

Ja, csak ha megfigyeled a terrortámadások kb 0%-át hajtják végre arabok / muszlimok ellen...

(#24) CsiguszMaxim


CsiguszMaxim
senior tag

Vajon D1rect átköltözik? :U

Best teaparty evaaaaaaaaa!

(#25) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Hehe, a helyi photoshop-osok már be is montázsolták Wellingtonba:

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#26) talmida válasza _tori_ (#23) üzenetére


talmida
Közösségépítő

ne nevettes!! :DDD

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#27) talmida válasza talmida (#26) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Természetesen 2 s-sel! ..csak véletlenül lemaradt az egyik, mert nem elég erősen nyomtam meg a billentyűt.

IN GOD WE TRUST!

(#28) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

Tudjátok mit, ezeken a magasságokon én ilyen technológia mellet nem lepődök meg, és nem is ámulok el. Ami ámulatba ejtő, az számomra még mindig az Eiffel-torony. 1889-ben 322 méter. Vagy a Woolworth Building, abból az időből, amikor még Manhattan is gyönyörű volt.

A mai felhőkarcolók szerintem sokkal inkább formatervezettek, mintsem megalkotottak.

[ Szerkesztve ]

(#29) cucka


cucka
addikt

Ez a torony (és általában az összes dubaji nagyszabású építkezés) számomra az önteltség, nagyképűség és értelmetlen pénzszórás szimbóluma.

(#30) Dany007 válasza cucka (#29) üzenetére


Dany007
veterán

Jah, de legalább fejleszti a technikát...
Ennél is, meg a pálmaszigeteknél is rengetek olyan új technológiát és eljárást kellett kifejleszteni amit addig sehol máshol nem alkalmaztak stb stb...

(#31) mephi666 válasza cucka (#29) üzenetére


mephi666
nagyúr

bennevan, de csomó hazai beruházás is kerül ennyibe (persze a pénzek nagy része átfolyik addig 20 zseben és aztán sz@r lesz a végeredmény is), aztán azok kb 0 profitot termelnek... az ilyen építkezések meg vonzzák a pénzt az országba ezerrel... egy ilyen monstrum felépítése még mindig sokkal gazdaságosabb/ésszerűbb, mint ami itthon megy... nem vágyok dubai-ba, mert a fényűzés nem az én világom, de van üzlet az ilyen építményekben rendesen...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#32) ABE


ABE
őstag

Maga az épület nem tetszik, ilyen téren az Empire State Building a kedvencem, de a mérnöki teljesítmény lenyűgöző, hogy egy ilyen hatalmas épületet létre tudtak hozni. Amikor ezt a videót néztem, csöppet összeszorult a gyomrom amikor lenézett a földre, pedig a CN Tower már megedzett engem. :) Meg az se semmi, hogy kb. a puszta közepén létrehoztak egy ilyen metropoliszt, egyszer szívesen ellátogatnék oda szájat tátani, bár valószínűleg nem az én stílusom az a környék. :)

D1Rect

Cseszd meg a neved! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#33) D1Rect válasza CsiguszMaxim (#24) üzenetére


D1Rect
félisten

Már hazaköltöztem. :DDD
Egyébként:[link]

Egyébként tényleg fantasztikus.

[ Szerkesztve ]

(#34) CsiguszMaxim válasza D1Rect (#33) üzenetére


CsiguszMaxim
senior tag

Úúú bocsi :B :R Amúgy én is dos-nál kezdtem. És a DIR/P-ért is hálás voltam nagyon amikor először megmutatták :DDD A NC egyenesen megváltásnak számított.

Best teaparty evaaaaaaaaa!

(#35) cucka válasza mephi666 (#31) üzenetére


cucka
addikt

bennevan, de csomó hazai beruházás is kerül ennyibe (persze a pénzek nagy része átfolyik addig 20 zseben és aztán sz@r lesz a végeredmény is), aztán azok kb 0 profitot termelnek...
Egyrészt nem tudok olyan hazai beruházásról, ami ennyibe kerülne (nem, a 4-es metró sem kerül ennyibe).
Másrészt ennek a felhőkarcolónak a felhúzása abszolút értelmetlen volt, egyetlen célja, hogy megnyerjék a "kinek nagyobb a farka" versenyt, csak milliárd dolláros nagyságrendben.
Harmadrészt majd mutass egy olyan építkezést Magyarországon, ahol átlag 1000 forintos napi bérért, harmadik világbeli körülmények között dolgoznak a munkások. Mert jóhogy a luxus jegyében még a wc csészét is bearanyozzák, de ettől még az építkezési munkások lázadoztak az embertelen munkakörülmények miatt. (Délkelet ázsiai vendégmunkásokról beszélünk, tehát el lehet képzelni, mi volt ott, ami még nekik is kiverte a biztosítékot).
Negyedrészt a profit egyáltalán nem minden, vannak a közösség számára fontos beruházások, amelyek soha nem fognak profitot termelni. Egy ilyen felhőkarcoló például a közösség számára egyáltalán nem hasznos. Komolyan, szerinted épeszű, értelmes gondolat mesterséges tavat és a világ legnagyobb szökőkútját felhúzni egy olyan országban, ahol pár évtizedes távlatokban a legnagyobb probléma az ivóvízhiány lesz?
Ötödrészt olvastam sok helyen, hogy egyáltalán nem biztos, hogy megtérül a beruházás. Azt lehetett ugyan olvasni a hírekben, hogy minden lakás elkelt, de azt már nem, hogy a többségük nem a tulajdonosokhoz került, hanem ingatlanos cégekhez, akik tovább szeretnék értékesíteni. (Beszámolók alapján Dubaj szellemváros, mivel a kutya sem akar egy méregdrága, sivatag közepén felhúzott plázában élni, és akkor itt nem beszéltünk az arab világgal járó kellemetlenségekről.)

[ Szerkesztve ]

(#36) Vandit. válasza Lenry (#8) üzenetére


Vandit.
addikt

Ja, bámulatosan szórják a pénzt, máshol meg éheznek stb. :U Nem kell erre reagálni, csak megjegyeztem.

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#37) <NewL>


<NewL>
addikt

ebbe meg majd az amcsik szállnak bele egy repcsivel?:D

hát nem laknék a legfelsőn

There's an app for that

(#38) zoo8800


zoo8800
veterán

Kéne még egy üvegpadlós erkélyszerűség a kilátószintre ;]

rip and tear, until it is done

(#39) ABE válasza zoo8800 (#38) üzenetére


ABE
őstag

Ilyenre meg ilyenre, vagy esetleg erre gondolsz? :)

[ Szerkesztve ]

(#40) zoo8800 válasza ABE (#39) üzenetére


zoo8800
veterán

Igen.
A CN üvegpadlóját már teszteltem én is :D fosatós :DDD

Az "csak" 342 méter magasan van. Milyen lehet 800 méter magasan? :DD

[ Szerkesztve ]

rip and tear, until it is done

(#41) talmida


talmida
Közösségépítő

Kicsit megváltoztattam a címet :U (nem tudom, hogy szabad-e? :F ), meg bővítettem a tartalmat is pl a forgó építményekkel. :Y Bár lehet, hogy Dubai bemutatása egy címlapost is megérdemelne, mert döbbenetes, hogy mik vannak ott.

Vessetek egy pillantást erre! ;) Katt a képre :D

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#42) zoo8800 válasza talmida (#41) üzenetére


zoo8800
veterán

Olyan felhőkarcolót szeretnék látni, amelyik lemegy hídba.
Ez olyan snassz :D

rip and tear, until it is done

(#43) fekeandras válasza talmida (#41) üzenetére


fekeandras
őstag

ez brutális...

(#44) eXodus válasza zoo8800 (#42) üzenetére


eXodus
őstag


Már van olyan:P

(#45) zoo8800 válasza eXodus (#44) üzenetére


zoo8800
veterán

Ez nem olyan. Hogy milyen, azt nem tudom, de nem híd :P

rip and tear, until it is done

(#46) jorden06


jorden06
senior tag

istenem de jó lenne, ha énse tudnám mire költeni a pénzem :)

(#47) Xirtam válasza talmida (#41) üzenetére


Xirtam
veterán

istenem dejólmegy. ferrari enzo ben áll a kb 100. emeleten! :D

(#48) talmida válasza Xirtam (#47) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Igen. Dubai szinte egy más világ! :D

IN GOD WE TRUST!

(#49) kpal


kpal
veterán

Ez a kedvenc képem itt látszik a fejlődés.

A Burj Khalifa-ba ha tehetem 1x-szer elemegyek oda. Ha jol tudom most már a turizmusra gyurnak mert lassan fogyik a fekete arany.

[ Szerkesztve ]

(#50) talmida válasza kpal (#49) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Érdekes, hogy már az itteni TVhíradóban is Dubairól beszélnek pl ma reggel is. Tényleg turista-csalogató. :K
Itt egy viszonylag friss videó a Burj Khalifa-ról. :D

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#51) Crystalheart válasza kpal (#49) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Nekem kissé üresnek tűnik, túl sok a modern városépítészetre jellemző holt tér...

(#52) talmida válasza Crystalheart (#51) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Egyébként tényleg üres. :K Nem jegyeztem meg, hogy hány %-ban nem lakják még. Gondolom, nem olcsó. :D

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#53) fordfairlane válasza talmida (#52) üzenetére


fordfairlane
veterán

Szerintem Dubajban egy elképesztő ingatlanlufi fújódik. Ebből csőd lesz, nem Vegas 2.

x gon' give it to ya

(#54) moha21 válasza fordfairlane (#53) üzenetére


moha21
addikt

+1

És a mesterséges dolgokkal sem értek egyet. Lényegében már leírták előttem.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#55) Crystalheart válasza talmida (#52) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Most az épületek kihasználtságától eltekintve is üres, akár egy pesti panel lakótelep, vagy még üresebb. Azt gondolták valamiért, hogy ha a magas, unalmas épületek közé sok helyet tesznek, az majd jól hat a közérzetre, pedig csak nagy, üres holttereket és helypazarlást eredményez ez a módszer.

(#56) talmida válasza fordfairlane (#53) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Az a gyanúm, hogy jól látod. :U

Crystalheart Igaz :((

Nekem a sok üveg is ridegnek tűnt, :B na, de, azért simán el tudnék ott szenvedni egy-két hétvégét :DDD gondolom a pompa feledtetné a tökéletlenségeket. :D

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#57) Crystalheart válasza talmida (#56) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Én szívesebben volnék neobarokk pompában egy budai villában vagy egy pesti bérkastélyban, mint egy minimál üvegpalotában. :D

(#58) tildy


tildy
nagyúr

Nem ertem odahaza miert van totalisan korlatozva a az epuletek magassaga. Es miert pont az? Szerintem a Csepel szigetet feldobna par magasabb epitmeny, itt is turistalatvanyossaga felhokarcolokkal teli banknegyed. (az uborka is, es az sem kicsi)

Valami odahaza nagyon el van cseszerintve ha egy olyat , mint a Kalvin teri formedveny, megengednek, hogy felhuzzanak, de felhokarcolo a varos bizonyos reszere? ugyan....

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#59) Dany007 válasza tildy (#58) üzenetére


Dany007
veterán

Egyetértek.
Múltkor láttam valami panorámaképet Budapestről. Azt hiszem talán a Gellért-Hegyről lett fotózva.
Hát mit ne mondjak, ami tényleg csodaszép látvány, az az Országház és a vár voltak. A többi, amíg "a szem ellát" ~ 5-6 emeletes fekete, barna, szürkés házakból állt, mindegyik kb a múlt század eleji stílusban épült. Aztán a látóhatár végén meg már látszódtak a 10 emeletes paneltömbök.

Valami ilyesmi kép lehetett.

Ezen is látszik, hogy a váron és az országházon kívül alig van 1-2 tényleg szép régi épület. A Lánchíd még gyönyörű! Főleg este! :)
Az összes többi ezeréves agyonújíthatott "tömbépület". Egymást érik a csúnyábbnál csúnyább háztetők és házak, java részén látszik a múltszázad eleji, vagy még korábbi építészet.
Aztán a háttérben meg már végig a tipikus 10 emeletes panelházak sorakoznak...

(#60) Ivan15 válasza Dany007 (#59) üzenetére


Ivan15
senior tag

hat en pedig ugy utallom a magas epületeket mint a sz....t
Egy szep varos televan kerteshazakkal, sok sok zöldterülettel, --> inkabb legyen vizszintesen nagy, mint magas -sok zöldterülettel. Ami Bp-en sajnos keves. Sok a beton, keves a zöld

(#61) moha21 válasza Dany007 (#59) üzenetére


moha21
addikt

Nekem az Országház sem tetszik, kövezzetek meg.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#62) nem_tom


nem_tom
őstag

Nem semmi! :Y Nem is lep meg, hogy Dubaiban van. Ők megtehetik. Sőt, már nem is tudnak mit kezdeni a pénzükkel. :D
Az ablakmosós videó tetszett. Szegényeknek, van munkájuk rendesen. :DDD

(#63) Ivan15 válasza Dany007 (#59) üzenetére


Ivan15
senior tag

Tudod mi az ami nincs Bp-en? (tudom te kecskemeti vagy ott azert sokkal több a zöld): az epületek között megbuvo kis zöld oazisok hianyoznak parkocskakkal 4-5 nagy faval es padokkal, egy egy szökökuttal, kutyakifutokkal, ösvenyekkel, madarakkal, tavakkal, vadkacsakkal, hattyukkal, mokusokkal.
Bp-en pl. van galamb, vereb es rigo. Ennyi. Nem veletlen, hogy mas madar nem telepszik le a varoban. Nincs hova

(#64) Dany007 válasza Ivan15 (#60) üzenetére


Dany007
veterán

Lehet vegyíteni a kettőt. Nem kell felhőkarcoló-dzsungel, én sem arra gondoltam. Sőt, a felhőkarcoló nem egyenlő a modern építészettel.
Már születtek igenjó tervek 1-1 Budapesti beruházáshoz, de a megvalósítás még várat magára.
Nemtom, talán az indexen lehetett látni 1-2 brutáljó design-t! Ha valaki esetleg tudná mire gondolok belinkelhetné :)

@Ivan15: Veszprémi vagyok :) Igen, a Zöld is hiányzik...
Na, mindjárt megkeresem a képeket, amire gondoltam. Az nem felhőkarcolókról szól, hanem szép design-ról. Zöldövezettel.

Persze Pesten nehéz lenne mégtöbb zöldövezetet létrehozni, elvégre minden be van építve. Ergo, csak úgy lehet a belvárosban zöldövezetet kijelölni, ha pár házat szépen lemószerolnának a picsbe.

[ Szerkesztve ]

(#65) moha21 válasza Ivan15 (#63) üzenetére


moha21
addikt

BP így is zsúfolt, nem hinném van hely ilyen "luxusra".

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#66) Crystalheart válasza Ivan15 (#63) üzenetére


Crystalheart
senior tag

A belvárosban elég sok park és fás sétány van, Budáról nem is szólva. Az már más kérdés, hogy az utakat a zöld sávok rovására kellett szélesíteni, mikor megindult a gépjárműforgalom. A fővárost egyszerűen nem gépkocsikra tervezték, hanem lovaskocsikra. Azon kívül a kommunizmusban elég sok kiskertet lebetonoztak, és a dunaparti zöldövezetet is beépítették... (Igen, az a hotelsor helyén ártéri zöldövezet volt, ami szerintem az egyik legszebb növénytársulás.) A Nyugati körül látsz ma parkot? Nem, mert lebetonozták. Nem kérdés, mikor szúrták el.

Mert ami Trianonig épült, az egyszerűen ragyogó összhangja volt a természetnek és az építőművészetnek.

Dany007: Messziről nem látni a bérpaloták fenséges díszítését. A II. világháborúban pedig nagyon sok kupolát és tornyot bombáztak le, amiket a kommunizmus szocreál irányzatában a haszontalanságra és túldíszítettségre hivatkozva nem építettek vissza. Amiket ma látsz, pl. a Blahán, vagy a Klotild-paloták, csak szerencsésen megmenekültek. Sajnos a Magyar Királyi Palota nem volt ilyen szerencsés.

tildy: Csepelen szerintem is elférnének felhőkarcolók, de nem a tiltás, amiért nem épülnek. Budapest egyelőre nem olyan nagy üzleti központ, hogy egy önkényesen kijelölt, félreeső területen ki lehessen alakítani egy jó kihasználtságú felhőkarcoló-városnegyedet. A belvárosba értelemszerűen és nagyon helyesen nem engednek a Parlamentnél magasabb épületeket, máshova meg nem éri meg. A Kálvin tér borzadványaira - a nem oda illő épületeket és a káoszt, koszt is beleértve - pedig nem kérdés, milyen sors vár, azokhoz ne viszonyítsunk... :)

(#67) tildy válasza Dany007 (#64) üzenetére


tildy
nagyúr

Igen, lehet vegyiteni. London teli van hatalmas parkokkal, tavacskakkal satobbi. De mellette ott a belvarosban a felhokarcolokkal teli banknegyed, ott az Uborka, a Liverpool streeten szinten egy felhokarcolo .

Mindezek mellett rengeteg vadkacsa, roka, mokus, es egyeb allat el a fovarosban.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#68) Crystalheart válasza tildy (#67) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Egyébként felhőkarcolók közt is van olyan stílusú, ami illene Budapest építészetéhez. :)

(#69) tildy válasza tildy (#67) üzenetére


tildy
nagyúr

Ja es a legjonn: mind elfer. Van ami turistalatvanyossag is. :U
Mindezek mellett pedig ott a Regent street Andrassy utat idezo millioje ,a St. James Park , a belvarosban levo 4-5 emeletes epuletek.
Crystalheart: abszolut, abszolut.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#70) Crystalheart válasza tildy (#69) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Budapest városképét a Hungária körútig szinte egyszerre, egy koncepcióban dolgozták ki, és a mai modern épületek és az üzletek össze-vissza hirdetményei, cégérei ezt mind csak megtörik. A külső kerületekben nem volnék a modernitás ellen, de a rég kialakított koncepciókat meg kellene tartani. Inkább arra kellene fektetni a hangsúlyt, hogy ne minden fontos hely a belvárosban centralizálódjon, és hogy arányosabban osszuk el a gépjárműforgalmat. Egy külön üzleti-banki negyed például jó lenne, de ahhoz még fejlődni kell kicsit az országnak is. (Hogy kelet és nyugat határán vagyunk, azt jól ki lehetne használni, főleg majd akkor, ha az utazás az üzemanyag drágulásával megbonyolódik és a távolságok jelentősebbé válnak.) Valahol a belváros közelében ki lehetne alakítani viszont egy modern negyedet a fiatalságnak (nem olyan kicsinyesen modernt, mint az új Corvin-sétány, hanem tényleg modernt), művészien futurista elemekkel, hightech lakóházakkal, sok bulihellyel, koncerttermekkel, stb., biztosan nagy sikere lenne, mert talán csak a Távol-Keleten van erre próbálkozás. Csak ez meg vagy sok pénz lenne, és/vagy sok hírverés kellene neki, hogy előre megvegyék az ingatlanokat.

Amit a legrövidebb úton ki lehet alakítani, az a múlt századot idéző, polgári belváros kitisztítása, és igazán élhetővé tétele, modernnek kinéző épületek nélkül. (Persze attól még akár hightech szinten is lehet a technika.) Nagyon erős nyugati, és persze keleti irányú reklámkampánnyal kell hirdetni a már kipofozott városrészt, filmeket kell rá alapozni, ajándékutakat szervezni, stb. Ha jól kihasználjuk, az ebből származó idegenforgalmi többletbevételt a költségek megtérülése után föl lehetne használni a többi városrész kiépítésére.

[ Szerkesztve ]

(#71) Dany007 válasza Crystalheart (#68) üzenetére


Dany007
veterán

Tényleg szép lenne! :C Tetszik.

Asszem az infopark volt az, amiről láttam tervezeteket még anno az indexen, már nemtalálom.
Na ott ilyen térhálós szerkezetű külső borítás, alatta full üveg. És az egész ilyen kagyló-szerűen íves formában. Este pedig az egész színes fényekben úszik.
Az épületek között még egy félépületnyi hely teljes zöldterülettel.
De ez is csak egy terv a sok közül. Az elmúlt években sok sok jó tervet láttam a hírekben, de megvalósulni egyet sem =/

(#72) tildy válasza Dany007 (#71) üzenetére


tildy
nagyúr

Kozraktar-balna?
[link][link]
[link]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#73) Crystalheart válasza tildy (#72) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Az a baj ezekkel az újításokkal, hogy egy-egy épület csak elvan magában, és nem kapcsolódik szervesen a környezetéhez. A "művészek" csakazértis meg akarják mutatni, és a vége az lesz, hogy nem mutatnak semmit. Ez a közraktár-bálna is, ha jól saccolom, elkészülte után egy félsivár valami lesz, mert nincs körülötte semmi kiépítve, aminek kéne. (Meg ha úgy elhanyagolják, ahogy a többi üvegépületet, az aztán szép lesz, a vízszintesbe hajló üvegfelületek csak úgy vonzzák a lerakódó szmogos porrétegeket...)

Amúgy az ezredfordulói modernitásra való elfuserált törekvés kiváló példája az ELTE IK és TTK épülete a Lágymányoson, meg körülöttük a nagy, ugyancsak üresnek és lélektelennek ható egyéb épületek és kínosan nagy, sivár és funkciótlan placcok. Nem tudom, ki talál ki ilyeneket...

(#74) Dany007 válasza tildy (#72) üzenetére


Dany007
veterán

Na, akkor mégiscsak megvan :)

Jaja, asszem ezt láttam, éjszakai fotón is és több előzetes tervet is :)

"hogy egy-egy épület csak elvan magában, és nem kapcsolódik szervesen a környezetéhez. "

Hát de mihez kapcsolódjon? Ahogy te is írtad a Pesti belváros legtöbb épülete még jóval háború előtti... Akkor mégis hogy kapcsolódhatna egy modern építészeti stílus a több, mint 100 éveshez? : S
Sz.tem épp az lenne a lényeg, hogy az ilyen ezeréves házakat / épületeket előbb-utóbb lecseréljék hasonlóan modern kivitelre.

(#75) Crystalheart válasza Dany007 (#74) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Mert egy-egy városrészt nem egymással szöges ellentétben álló stílusokból kell kialakítani. Bár hajdan ágáltak a historizmus megannyi stílusának vegyítése ellen, azért ma már látszik, hogy ezek a történelmi stílusok illenek egymáshoz a neo-kivitelben, és hogy mennyire szervesen illeszkednek a környezetükbe is. De egy szocreál vagy futurista épület nem illeszkedik egy ilyen környezetbe, ezért kellene külön városrészeket kialakítani ezeknek (mármint a futurizmusnak, nem a szocreálnak :D), ahol egy előzetes és jól átrágott koncepció alapján emelik az épületeket. Olyan ez, mint hogy nagyon szép a Grassalkovich kastély Gödöllőn, de azért Hollókőre nem illene.

De te most komolyan arról beszélsz, hogy a neobarokk és egyéb eklektikus palotákat cseréljék le futurista épületekre? Ez abszurd. A főváros egyetlen igazi és megismételhetetlen értékét vetnéd csak úgy el, azt, ami nem csak hogy gyönyörű és felbecsülhetetlen művészi értékkel bír, de gazdaságilag is kiaknázható. Mi több, vissza kellene állítani a régi, leomlott tornyokat és kupolákat, és talán újakat is emelni, hogy a szó jó értelmében megtörjék a teret; vissza kellene építeni a Királyi Palota régi homlokzatát, a Habsburg-lépcsőt, Hauszmann régi tervei alapján, stb.

[ Szerkesztve ]

(#76) tildy válasza Crystalheart (#73) üzenetére


tildy
nagyúr

Nem baj ha magában elvan, London két nagy nevezetessége tök különálló épíítmény, az utóbbi 10 évben húzták fel. (Uborka, Eye , ez utóbbit öt évre tervezték , de azóta is ott van , látványos . )

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#77) Dany007 válasza Crystalheart (#75) üzenetére


Dany007
veterán

"te most komolyan arról beszélsz, hogy a neobarokk és egyéb eklektikus palotákat cseréljék le futurista épületekre? "

Nem. Nekem tetszenek ezek az épületek.
Ami nem tetszik, azok a múlt század eleji lakóépületek. Tudod, amiket mutogatnak a Tv-ben, átriumos kialakítás, 4-5 emelet, szűk terek stb...
Na pár hete ezek között volt alkalmam sétálni egyet. Ez minden csak nem művészet. A falak otrombák, szűk sikátorok mindenfelé, a színe pedig - v.színű az autóktól - koromfekete és sötétbarna árnyalat között mozog. Minden 2. épületről hullik vagy már félig le is hullott a vakolat... Egyszerűen gusztustalan...
Namármost én ezekről beszéltem az elején. És amit linkeltem panorámaképet, azon is látszik, hogy a pesti belváros nagyrészét ilyen és hasonló épületek borítják. Persze a képen leginkább csak a tető látszik. Ilyesmi házakra gondolok. Igaz ez egy régi fotó, de voltaképp ha nem látom meg az embereket és az autókat észre se veszem, hogy nem épp tegnap délután készült. Ettől függetlenül a házak ma is pont ugyanígy néznek ki. Múltkor volt szerencsém jó nagy sétát tenni Pesten. Ilyen házakkal övezett utcákban. Nemsemmi élmény volt.

Szóval ezek helyére kéne valami modern lakóépület. A régi műemlékstílusú épületeket pedig ahogy írod is, fel kellene újítani és megőrizni az utókornak. De ebből nincs sok. Legalábbis a lakóépületekhez képest.
A futurisztikus épületeket pedig el lehetne vegyíteni a már most meglévő 1-2 modernebb épület köré. Pl Duna pláza... Vagy akár ez Bálna... Így szépen lassan növelni a modern környezetet.

(#78) Crystalheart válasza Dany007 (#77) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Ezek pont eklektikus bérpaloták, csak nagyon sokról leverték a kommunizmusban, a II. világháborúban megrongálódott ablakdíszítéseket és egyszerűbbel helyettesítették - könnyebb volt, mint renoválni. Mint a budai Királyi Palota esetében, gondolom, megnézted az általam linkelt videót: ma azon sincs több dísz, mint akármelyik szimpla épületen. Ezek a házak abszolút alkalmasak volnának arra, hogy egy újrafestéssel, felújítással és újradíszítéssel szerves részét képezzék a belváros palotakomplexumának. Persze idővel és fokozatosan ki kell tiltani innen a szmogképző autókat, hogy ne legyen ilyen ocsmány színük, hiszen hajdan fehérek, vaj- vagy okkerszínűek, sárgák voltak. Amúgy amit linkeltél kép, azon a háttérben egy csodás ablakdíszekkel ellátott ház látható; hogy gondoltad, kilőnénk mellőle és modern épülettel helyettesítenénk a környező házakat, és ott árválkodna? Nem gondolhatod komolyan. A Hungária körúton belüli régi városrészekben egységesen kell támogatni az eklektikus stílusirányzatokat. Sok esetben ez csak a homlokzat meghagyását jelenti, de azt legalább jelentenie kell. (Már várom, amikor a Blaha és a Kálvin tér sok új borzasztó épületét lebontják, meg persze a Nyugati téri Skálát és felüljárót...)

A Horthy-korszakban épültek a régiekre hajazó, de már eleve egyszerűbb díszekkel ellátott házak, nyilván mert kevés volt már a pénz. De a szocreál épületeknél ezek is nagyságrendekkel jobbak: ha valamit le lehet cserélni modernre és energiahatékonyra, azok bizony a lakótelepek paneljei és tégla kockaházai. Csak hát azokat is "kihajtják", míg feltétlenül szükségessé nem válik egy újjáépítés, különben gazdaságtalan volna...

tildy: Ez várostervezési döntés; remélem, Budapesten ilyen nem várható. Szívem szerint a belvárosból minden nem odaillőt kitakarítanék fokozatosan, hiszen én árucikké kívánom tenni, és nem lehet nyugodt szívvel békebeli eklektikus városrészként eladni egy felhőkarcolókkal meg modern üvegcuccokkal tűzdelt helyet. Ellenben a modernitás egy egészen más városrész vonzerejévé és egyedi képévé is válhat, így kár volna elbagatelizálni.

[ Szerkesztve ]

(#79) potyautas válasza Crystalheart (#78) üzenetére


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog

Osztom a véleményedet. Csupán az aggaszt, hogy a régi bérpaloták díszeinek visszaépítésére ma sincs pénz. Sőt! Már szakember is alig.
A városképi zagyvaság ellenpéldáját láttam Calais-ban. Maga a város csupán arról híres, hogy onnét lehet átkelni Angliába, egyéb érdekessége talán nincs is. Mondhatni, nem egy nagy durranás. Viszont a modern lakótelepet nem keverték össze az óvárossal. Van a régi város, s rajta kívül egy, a mi Tiszaújvárosunkhoz hasonlítható jókora lakótelep. Önmagában ez is egy kellemes látvány, a maga 15 emeletes, de szellősen épített toronyházaival. Ezek érdekessége, hogy csupán a festése miatt alacsonyabbnak tűnnek.

(#80) Crystalheart válasza potyautas (#79) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Vannak ma már modernebb eljárások is a díszítésekre, szintetikus öntött kő, ami tartósabb és sokkal olcsóbb is, mint a hagyományos, és nem utolsósorban csak egy számítógépes sablon kell a legyártásához, nem kell szobrászművésznek lenni hozzá, csak jó művészi érzékkel megáldott 3D-grafikus gépésznek. :) Voltaképp házanként pár millióból össze lehetne hozni a szép díszítéseket, persze az egyedi tervezés még sokat tehet rá.

(#81) Dany007 válasza Crystalheart (#78) üzenetére


Dany007
veterán

Őszintén szólva én nem gondoltam sehogy sem.
Csupán kifejeztem ezen házak iránti nemtetszésemet :)
A képen a háttérben lévő ház is ócska, lepusztult. Az a legdurvább, ha eltakarnánk az autókat, meg az embereket a képről (a villamost nem is muszáj), akkor nem tudnánk megmondani, hogy a kép valamikor ~ a 70-es (60-as?)években készült, mert ma is pont így néz ki Pest egyes részein.

Nem tudom mi lenne a megoldás, de szerintem Tildynek igaza van abban, hogy ezt Londonban is szépen sikerült megoldani. Igaz annyira nem ismerem a várost, csak képekről hébe-hóba, de tényleg megférnek a régi stílusú de felújított épületek a modernekkel.

Nem vagyok járatos Pesten, csak a múltkor volt szerencsém egy napot eltölteni egy rokonnál. Sétáltunk vagy 2 órát délután, estébe nyúlóan és elképedtem. Van tényleg sok gyönyörű épület, amihez akár kirándulásokat is lehetne szervezni annyira szépen és monumentálisak. Viszont az ezeket körbevevő házak - mint a linkelt képen is - rémisztőek. Az utca ahol voltunk merőleges az Andrássy-ra. És kb, mint egy sikátor. Két autó alig fért el egymás mellett, mindkét oldalon autók parkolnak félig a járdán. És az utca két oldalán ilyen - mint a képen - 4-5 emelet magas régi stílusú koromfekete házak ágaskodtak. A napnak esélye nem volt besütni. Az alsó szinteken gagyibbnál gagyibb üzletek egymás hátán... Na, és onnan elsétáltunk az Országházig meg valami másik úton vissza. A lényeg, hogy a "nagy nevű" utak kivételével az összes kisebb utca így nézett ki - mint a képen - . Szóval nagyon nyomasztó volt.
Persze az Andrássy már jobban tetszett, de az megint más kategória.

Hogy mit lehetne tenni ellene fogalmam sincs. De azokban a kis utcákban, ezekkel a magas ódivatú fekete házakkal körülvéve olyan érzésem volt, mintha visszacsöppentem volna a háború utáni évekbe...
Aztán arról is lehetne vitázni, hogy melyik épület a gazdaságtalanabb. Mert nyilván a panel sem gazdaságos, de ezek sem.
A panelek eltávolítása meg azért necces, mert ott több ezren, talán több százezren is élnek. Jóval többen, mint az ilyen régi bérházakban. Terület meg nincs annyi, hogy azt a paneldzsungelt ami helyenként Pesten van kiváltsuk családi házakkal vagy akár csak pár emelet magas társasházakkal.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.