Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) tbs


tbs
addikt

(Mobil silver 1.1/2.7 sztem. ;) )

(#2) b.


b.
félisten

Kis 4 magos celeron jöhet akkor hozzám NUC ba tolni. :K :K

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#3) hunluki


hunluki
senior tag

Ha kis mediacentert szeretnék tévé mögé, akkor mi az alja ahol érdemes elkezdeni? Hálózatról/Netről filmeket streamelni, másik szobában lévő gépről játszani (steam), meg natívba lehessen vele netezni, fb függni, ilyen apróságok, meg egy minecraftot azért lebutítva középszaron bírjon el (unokaöcsik).

Szeretnék olyanba gondolkodni hogy 1 éven belül 4k HDR képes tévé mögé rakom. Mi lenne az a proci ami ezt elbírná? Igazából most az AMD féle RR APU-t várom, de intel fronton is nyitott vagyok, igazából amelyik jobban megfelel a célnak arra építenék.

(#4) Törzsúr válasza hunluki (#3) üzenetére


Törzsúr
senior tag

4K, HDR... szerintem oda már kell valami okosabb VGA. :U

Steam: szedibatta | EA, Battlenet: Szedi90

(#5) hunluki válasza Törzsúr (#4) üzenetére


hunluki
senior tag

Ezért gondolkodom a RR-ben.

"Ha már a multimédiás blokk szóba került, akkor ki kell emelni, hogy az UVD és a VCE helyét átvette a VCN, ami egy egység formájában oldja meg a kódolás és a dekódolás feladatait. Ez a virtualizálás lehetőségén túl nyolc HD vagy egy 4K-s 60 Hz-es HEVC videó dekódolását tudja biztosítani, illetve 240 Hz-es Full HD vagy 60 Hz-es 4K-s videó kódolásával bánik el. Mindezek mellett a TrueAudio Next technológia is elérhető."

Csak érdekelne hogy intel alapon hol lenne az a határ ami ezt a felhasználást tudná.

[ Szerkesztve ]

(#6) pengwin


pengwin
addikt

A Pentium modellek listaára ezer darabos rendelés esetén egységesen 161 dollár, míg a Celeron verzióké 107 dollár.

Nevetséges árak, nem tudom ezt miért tolerálják a gyártópartnerek... ja igen, itt nincs konkurencia... :(

Tudom, a gyártópartnerek nem ennyit fognak értük fizetni, de ezek az árak azért jó iránymutatást adnak arról, hogy kb. mennyiért adhatja az Intel ezeket a többi modelljéhez képest.
A korábbi Core-generációk Pentium és Celeron modelljei is kb. erről az árról indultak, és azok még úgy nagyon megvágva is komolyabb CPU-k voltak ezeknél.

Az Intel ezekkel a fuxos csodákkal igazából visszafelé lépett erőben mondjuk egy Haswell Pentiumhoz képest, és ugyanabban az árkategóriában egy sokkal olcsóbban gyártható chipet ad el, ugyanannyiért.
Üzletpolitika csillagos ötös... :U

Üdv, pengwin

(#7) tecsu válasza hunluki (#5) üzenetére


tecsu
addikt

Erre kíváncsi vagyok én is. Tuti, ami biztos: i5 alá nem mennék. :)

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#8) janeszgol


janeszgol
félisten

HTPC-be jok lehetnek, de notebookba lehet meg nem vallalnam be.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#9) apatyas


apatyas
Korrektor

Azért a 161 dollárért mind az ezer darabot odaadják, ugye? Mert amúgy.. nem is folytatom.

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#10) kraftxld válasza pengwin (#6) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Lehet ezért van a retro kategóriában a hír :D

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#11) velizare válasza hunluki (#3) üzenetére


velizare
nagyúr

elvileg ezek elődje, a j4205 is vitte már a 10bites hevc-t, csak a hdmi 2.0 nem natív rajta. ezen igen.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#12) _Scythe_


_Scythe_
aktív tag

Mi a cél piaca ennek? Egy kolléga fentebb már írt 1-2 tippet, de ahogy látom, arra sem az igazi. Továbbá ezen az áron ez tényleg megéri? Nem is a használt piacra gondolok hanem előző generációs i3-akra vagy hasonló amd vonalon. Ha 10.000 Ft körül lenne még értenem, de így...?

(#13) -Skylake- válasza tecsu (#7) üzenetére


-Skylake-
addikt

Szerintem ez az uj i3-al megdolt ez dolog. 4/4 mint eddig az i5 volt, ugyhogy mar boven jo egy i3.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#14) tecsu válasza -Skylake- (#13) üzenetére


tecsu
addikt

Jah, én az U-s jelölésű i5-re gondoltam. Asztaliban persze, i3.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#15) #74018560


#74018560
törölt tag

Netezni, filmezni, office-ozni még Bay-Traillel is simán lehet. :U

(#16) Ivy.4.Ever válasza hunluki (#3) üzenetére


Ivy.4.Ever
őstag

1155-ös sandy i3 használtba bagóért összedobható.

(#17) tecsu válasza #74018560 (#15) üzenetére


tecsu
addikt

UHD?

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#18) pengwin válasza tecsu (#17) üzenetére


pengwin
addikt

Dobsz a Bay Trail mellé egy alacsony profilú, egy slotos GT 1030-at, és árban ugyanott vagy, mintha kukáztad volna az egész gépet.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#19) hunluki válasza pengwin (#18) üzenetére


hunluki
senior tag

Ez is egy opció, de én ezt szeretném elkerülni, az egészet ha fel tudnám csavarozni a TV mögé lenne a legjobb. BT/wireless egérbill kombó + x360 kontroller és vidámságboldogság. Azért is merült fel a kérdés a topicban mert az intel csinál kis zsebrevágható NUC-okat, kérdés hogy melyik CPU bírná ezt a loadot.

Jelenleg van "feleslegesbe" egy i5 2400-as gépem 8G rammal, gondolkodtam rajta hogy 1030at veszek bele és a célnak tökéletesen megfelelne, de abba inkább raknék egy 1050Ti-t és odaadnám játszós gépnek valami rokonnak vagy eladnám.

(#20) sb válasza pengwin (#6) üzenetére


sb
veterán

Azt kell nézni honnan indult a sorozat:
Low power platformot építettek. Tehát a létezésének okai:
- Egyrészt akkor még nem voltak core magos procik közel sem ilyen fogyasztási és akár (multi) perf/w mutatókkal.
- Másrészt mivel ez volt a cél, nem érdekelt senkit, hogy lassabbak. Nem is volt soha cél, hogy ne legyen lassabb a core-oknál.

Aki az árat kéri számon: U-s i3-i5 procik 250-300 USD között mentek tudtommal az elmúlt időkben is. Most a Zennel lesz/van talán változás.

Tehát a lényeg, hogy volt létjogosultsága, mind árazásban (a horrordrága Intel árazáson belül*) és célterületben is.

Csak ezek az idők már elmúltak: van desktopon és mobil fronton is azóta low power cucc ami valóban jobb és már annyival talán nem is drágább. Bár még így sem árt a szegmentálás mert akinek 10W kell és 15-25-tel sem éri be, egyébként meg nem kell az extra cpu erő akkor minek vegyen core-t?

Ami azóta történt az már mesterséges szegmentálás és itt a többiek kérdésére a válasz: mi kell egy HTPC-hez:
Igényfüggően meg kell nézni, mert a fentiek alapján összeérő platformok miatt az Intel elkezdte butítani mindkét oldalt. Van amit kihagy belőle és csak a köv. genbe jön be: HDMI2.0, HDR, HEVC main10, stb... van amit lehagy az olcsóbb procikból: HDR, 3D... van, amiben meg egyenesen a régebbi proci a jobb: pl. 3D.
Szóval a lényeg, hogy itt nincs recept. Simán lehet, hogy
1. Egy régebbi Atom jobb mint egy újabb.
2. Új feature-höz meg újabb proci kéne.
3. Jobb egy Atom Celeron/penya mint egy core magos Celeron/Penya.
4. i3 kell valamihez amit amúgy papíron a core magos Celeron/Pentium is tudna.
stb, stb...

Egy biztos: HTPC-re a gpu-t és feature listát kell nézni, a cpu-t felesleges. Desktop i3 4/4... ettől nem lesz jobb, cpu-ból nem fog HEVC-t bírni. Max az "árukapcsolás" miatt lehet, hogy jobb a gpu feature listje mint egy Pentiumnak, de még ez sem biztos...
Cpu-t meg HTPC célokra amúgy se nagyon nézném, erre tényleg jó az Atom is, 2/2 2/4 core is űber.

*Az már egy egészen más téma, hogy miért ad(ott) az Intel 160-ért Atomot és 250-300-ért 2/4 U procikat... :U :o
szerk. És még hozzácsaphatjuk az igazi bicskanyitogató cuccokat szerintem, a szintén 250-300 USD-s Y procikat.

[ Szerkesztve ]

(#21) #74018560 válasza tecsu (#17) üzenetére


#74018560
törölt tag

Azt nem próbáltam, de FHD video stream alatt 500MHz-en megy a proci. Kérdés mit támogat hardware-esen. :U

(#22) csendes


csendes
őstag

107 dollár egy asztali Celeron CPU-ért? Alaplappal együtt szoktak ennyibe kerülni a hasonló "J" modellek...

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#23) secretgarden


secretgarden
aktív tag

Pentium N4500-ra kivancsi leszek. Lesznek vegre olcso es tenyleg hasznalhato passziv hutesu notebookok? Jo lenne

(#24) #74018560 válasza secretgarden (#23) üzenetére


#74018560
törölt tag

Nem lesz lényegesen gyorsabb mint az Apollo Lake. Az meg kb Bay-trail.... Szóval már évek óta van ilyen.
És érdekes módon, amióta nevet váltottak nem megy a fikázás sem annyira :F

(#25) b. válasza hunluki (#19) üzenetére


b.
félisten

Mindenképpen windows / pc alapút akarsz? mert ha multimédia és internet elérés a cél jobban jársz egy vagány kis androidos miniboxxal, 4 K HDR, Facebook, Goggle és társai mennek rajt, egér bill támogatást tudja.
nekem most egy ilyenem van,[link] szuper kis cucc, innen vettem.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#26) MongolZ


MongolZ
addikt

Azért ne mondja senki azt, hogy nincs konkurencia. Van, igaz, a "szokásos" AMD-s, de van:
AMD E1 és E2 széria. Igaz, hogy valamivel (50%???) többet fogyaszt (10W helyett 15W), valamivel lassabb (20-30%), viszont kb. mindent tud, amit az Intel, és egy alaplap + CPU kombó kevesebből kijön, mint Intelnél egy CPU...

Azért ezen a szinten a fogyasztásra izgulást már nem nagyon értem, 25W-ot is röhögve le lehet hűteni passzívan, 5W különbség meg 24/7-ben éves szinten ~1500Ft...

(#25) b.: Ez tényleg szuper alternatíva.

[ Szerkesztve ]

(#27) hunluki válasza b. (#25) üzenetére


hunluki
senior tag

Nem feltétlen kell hogy windows alapú legyen, igazából amit én néztem az egy nvidia shield. Amúgy is NV videokártyám van, játékokat geforce cucca átviszi, steam streamet nem tudom tudja-e.

Jelenlegi megoldásom a már sokszor emlegetett 455ös atom linuxos netbookom 720p tévére kötve, ezt tudja is üzembiztosan. Ennek szeretném a 4k-s HDR-es nagy tesóját megépíteni a közeljövőben.

(#28) b. válasza hunluki (#27) üzenetére


b.
félisten

tudja csak a 4 K-t nem , és a HDMI is régebbi rajt.ÉN is ez miatt vettem a fenti kis cuccot, meg a KODI is ezen szuperül fut.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#29) sb válasza MongolZ (#26) üzenetére


sb
veterán

Szerintem HEVC-ben le van maradv az AMD.

Az más kérdés, hogy a másik oldal sem brillírozott azért 100%-osan. Először volt hibrid 8 bites támogatás, aztán hibrid 10 bit, hw 10 bit (4K is).... és - dobpergés - most megjött hozzá a HDMI kimenet is.

FHD x264-ig viszont bármi jó. Egy sokéves cucc is.

(#30) hunluki válasza sb (#29) üzenetére


hunluki
senior tag

"FHD x264-ig viszont bármi jó. Egy sokéves cucc is."

+1. late 2009-es mac mini c2d procival és 256 megás nv 9400M-el csont nélkül viszi a 1080p filmeket/youtube-ot.

(#31) Dare2Live válasza _Scythe_ (#12) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Ennyiért ennek sztem semmilyen piaca nincs.

Ha lesz 160-220$ért ráépülő mini pc annak talán. 250-300$os minimal notinak detto.

Bár imo az egész piac inog Intel lába alatt, ha android/linux akkor egy S912es mini PC 70$, ha meg vmiért kell a Windows jönni fog az S835/S845.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#32) arn válasza Ivy.4.Ever (#16) üzenetére


arn
félisten

sokkal rosszabb lenne htpcbe, sokat fogyaszt, nem tud modernebb kodekeket.

Epp, hogy egy fontos lepcso volt ahova szanjak:
Vp9, x265 encode, transzkod - tokeletes htpcbe es nasba. Az elod ezeket nem tudta, a procisebesseg itt kevesbe fontos.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#33) arn válasza Dare2Live (#31) üzenetére


arn
félisten

Az osszes jobb otthoni nasba ilyen kerul.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#34) margithid válasza #74018560 (#15) üzenetére


margithid
veterán

Bay trial kb semmire nem volt jó nálam, Edge böngősző akadt, lassult, használhatatlan volt.
Egy valamire használtam igy már csak az Asus T100am, ebook olvasásra, arra meg jó az 5"-os telefonom, igy el is adtam.

(#35) sb válasza arn (#32) üzenetére


sb
veterán

Érdekes, hogy említed az encode-transcode témát. Van ami egyáltalán támogatja ezeket hw-sen HTPC sw-ből?
Napokat kalapálni nincs kedvem, de még olyat se nagyon találtam. Nemhogy ami "készen" tud ilyen amúgy nem túl egyedinek mondható funkciókat.

Ez az otthoni szerver téma is olyan egyébként, hogy kb. bármi jó bele. Itt is elértünk a fentebb vázolt összecsúszás miatt abba a helyzetbe, hogy bármit veszel, rosszul nem jársz. Nekem most G3900 a HTPC de így is alig eszik, 2 erősebb maggal viszont jobb sok helyen.
Attól függően kinek mire kell: HTPC, NAS, TV szerver, hálózati eszköz, esetleg másra, 1-2 virtuális gép, stb... most válogathat a felhozatalból kedvére.

Az egyetlen gáz ez a támogatási szegmentálás, de talán most elérünk oda, hogy van vp9, hevc main10, 4k, hdr, hdmi és egy kicsit utána lenyugodhat a piac. Ha megjönne vmi low power Zen APU is akkor végképp. (már ha a rohadt AM4 lapokon is lecserélnék a 99%-ban használt HDMI 1.4-eket)

(#36) arn válasza sb (#35) üzenetére


arn
félisten

epp ezert mondtam, hogy ez igenis nagyobb lepcso, mert olyan tamogatasok kerultek bele, amik a media piacan jopar evig sztenderdek lesznek, nem asztali pckbe, notikba kerulnek ezek elsosorban.

pl itt a "fo" gepem, ami egy i7 4770 + r9 270x, ami negy eve egy eleg jo kis masina volt (jatszani nem jatszottam - az opencl miatt lett a 270x). egy jo pelda, hogy hajra lehet kenni a korabeli nagyvasakat is - mert egy 4k 10bites x265os videon csak kohogni tud max, de nem lejatszani, addig egy toredekteljesitmenyu modernebb soc siman lejatsza.

nasokat nezegettem, es astam bele magam kicsit a temaba, lehet inkabb epiteni fogok helyette - plex tamogatja mar az ujabb intel transkodolokat, de az apollolake transzkodoloja felmegoldas, x264, x265 ok, de pl 10 biten mar nem tudja, a vp9 sincs benne, ami fontos lehet. iden tutira a nepszeru synology nasokba geminilake kerul, nast meg nem egyket evre vesz az ember.

reszemrol a htpc temat dobtam kb 10 ev utan, es sony x800 bluray player kerult be helyette, mint halozati lejatszo. elsosorban a hifi miatt, de jo, hogy az x265 videokat is siman jatsza, plexszel szolgalom ki dlnan keresztul, a kepminosege is szuper egy atlagos playerhez kepest (10-12bites hdmi kimenet), meglepodtem, hogy mit ki lehet meg hozni a harom eves tvnkbol.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#37) #74018560 válasza margithid (#34) üzenetére


#74018560
törölt tag

Én meg végigvittem vele Half-Life 2-t, StarCraft II-t, Bioshock Infinite-et. :DDD

(#38) Dare2Live válasza arn (#36) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Jrivert probaltad mar?

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#39) arn válasza Dare2Live (#38) üzenetére


arn
félisten

anno zenehez, vagy mire gondolsz? de igazabol marad ez a mostani felallas :) az x800nak jo kimenetei vannak, lejatszik mindent, a plex meg jo rendszerezni, es tamogatja a chromecasteket a tvken.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#40) Dare2Live válasza arn (#39) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

egy 4k 10bites x265os videon csak kohogni tud

Ehez.

Persze zenehez is elsorangu

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#41) arn válasza Dare2Live (#40) üzenetére


arn
félisten

Nem probaltam, de hwes support intelnel kaby laketol van hozza. A gpu se tudja.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#42) Dare2Live válasza arn (#41) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

[link]

2perc a letöltés, telepítés és próba. Minden mással (VLC, KODI...) agyon szaggatott evvel meg megy.

szerk: Bár lehet a VGA kártyám segít be...

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#43) arn válasza Dare2Live (#42) üzenetére


arn
félisten

milyen proci es gpu? jovore ugyis nagy fejlesztes lesz, igy sokat nem szamit, hogy ez mit tud :)

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#44) tecsu válasza arn (#43) üzenetére


tecsu
addikt

Milyen fejlesztésre gondolsz? (Egy mondatnál többet is írhatsz. ;) )

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#45) arn válasza tecsu (#44) üzenetére


arn
félisten

a gepet fejlesztem, es az ujabb gpuk mar gond nelkul jatszak az ujabb formatumu videokat. igy mellekes, hogy most lejatsza e, illetve ugyse azon nezem.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#46) sb válasza arn (#36) üzenetére


sb
veterán

Értem miről írsz, csak ez felemás. Ezt próbáltam leírni:
1. Dekódolókból eddig se volt hiány, max 1-2 hiányzott amit vagy használtál volna, vagy nem. De ami hiányzott és lassan kell is az is csak azért mert sz*rtak vele. Így hiába nagy lépés a mostani, valahogy nem tudok nem rossz szájízzel ránézni. Szerintem a többiek is ebből indultak ki.
- AMD oldalon lett volna gpgpu-s gyorsítás, leszarták.
- Intelnél szintén bohóckodtak generációkon keresztül: nincs hevc, van de csak gpgpu-s és 8 bit. Utána 8bit:hw, 10bit:gpgpu... kivéve Pentiumok és Celeronok, mert ott utóbbi se... stb...
- És erre jött a HDMI 2.0 ami mindkét oldalon váratott magára.
Egyik se űrtechnika, 4 éve bekerülhetett volna mindenhova 5Ft-ért.

2. Encode: erre meg azért írtam, mert sztem nem nagy előrelépés tekintve a támogatás hiányát. És igény sincs rá akkora.
Plexet néztem, de anno nem volt semmi hw-s támogatás benne. Emby-ből találtam quicksync-est, talán az is custom volt, de nem sikerült működésre bírni azt sem.
Szóval ezek inkább papíron léteznek, vagy még úgy sem.

És akkor itt van ellenpontnak a 15k-s droid lejátszó ami mindezt tudja. Vicc.

Én egyébként amiatt a triviális dolog miatt estem neki a transcode-nak, mert droidon (legalábbis régi hw/sw kombókon, nem tudom az újakkal mi a helyzet...) nincs hw deinterlace, sw-ből pedig nem bírta a tab.
Gondoltam transcode+deinterlace - amiket az igp hw-ből tud - csak nem lehet gond... de az volt. :)

szerk: A "nagy géppel" meg én is hasonlóan voltam. i5-2500+7850. Ugyan szükségem nem sok van rá, de hevc-t már nem tudott. Lett belőle i5-6500+1050 Ti. Előbbi mondjuk ingyen volt csak azért változott a vga meg mert mégis mi legyen? 1030 akkor még nem volt. :D Játék kb. 2x futott rajta azóta de a hw gyorsítás jól megy neki. :)

[ Szerkesztve ]

(#47) arn válasza sb (#46) üzenetére


arn
félisten

a plex a transzkodolast az inteles synology nasokon csak alig par honapja tudja, szerintem nem lehet menubol allitani, en is embyben lattam. az inteles quicksync megoldas a leggyorsabb, es hatekonyabb, de minimum kaby lake / gemini lake kell hozza, ezek meg nem tul regi dolgok, amugy marad a proci. a gpu nem tudom hogy viszonyul ehhez, de szerintem valszeg az is lassabb (es/vagy sokkal tobbet fogyaszt).

nekem lenyegeben csak a szerver oldalrol van ra szuksegem, a lejatszas egyszerubb tema, ha az x800 nem valt volna be, akkor kov lepeskent az nvidia shield lett volna, az tud usbs dacot kezelni, csak kerdes, hogy milyen hang jon ki belole. az x800 spdifen keresztul korrekt (ami nalam zenehez a legfontosabb kerdes, mert belesz*rhatok a draga rendszerbe).

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#48) tecsu válasza arn (#45) üzenetére


tecsu
addikt

Így értem, köszi.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#49) sb válasza arn (#47) üzenetére


sb
veterán

Utánanézek.
Az fura, hogy csak kaby-tól van, ezek szerint akkor vmi hw-s blokkal megy csak. Pedig a QS már Sandy óta létezik és amúgy HTPC sw-ken kívül egészen használható is. A QS meg úgy tudom simán csak az igp-t (gpu-t ) használja.

Persze itt x264-re is gondolom, nem csak hevc main10-re... utóbbit nyilván nem tudják csak a legújabb procik, de szvsz sok szükség nincs is rá egy házon belüli transcode-nál. Amúgy sem egy minőségi cucc a hw-s encode. Minőséghez még mindig sw encode kell csak.

Amúgy én se szaroznék transcode-dal a mai olcsó és jó droidos lejátszók mellett. Csak ez az interlace problémám volt arra viszont sok lett volna a tablet csere. :)
De ha már kb. minden HTPC sw-ben ott van - amúgy jogosan - akkor elvárható lenne, hogy menjen legalább 1-2 hw-n a dolog, lehetőleg flottul.

szerk: Hang nálam kilőve. Bluetooth-os fülessel van mozizás is. Gyerek mellett nehéz máshogy. :D

[ Szerkesztve ]

(#50) arn válasza sb (#49) üzenetére


arn
félisten

a transcode az x800hoz nem kell termeszetesen, de a chromecastekhez igen. de ez van... vagy a player, vagy a szerver oldalon fizeted meg az arat :)

a wikin van tabla rola, hogy melyik mit tamogat - [link] 10 bites vp9et a coffee lake sem, csak a gemini lake.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#51) Interceptor válasza Ivy.4.Ever (#16) üzenetére


Interceptor
addikt

Aha meg szerezzél hozzá alaplapot is, és ha megvan aggódhatsz meddig bírja még.

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#52) sb válasza arn (#50) üzenetére


sb
veterán

Akkor lehet, hogy itt csak a hibrid hevc 8 bit volt a kaukktojás a Skylake-nél, ahol nem volt értelmes spec.
Ettől függetlenül ész nélkül osztja a támogatást az Intel és a speceket is. A többire igaz volt, hogy kb. akkor tudtad meg mit tud amikor megvetted. És volt, hogy a régebbi cucc volt a jobb.

Én pl. nem tudom most mit vennék még 3D-re, ha valamiért cserélni kéne a G3900-at.

[ Szerkesztve ]

(#53) Ivy.4.Ever válasza Interceptor (#51) üzenetére


Ivy.4.Ever
őstag

Gyártanak még hozzá alaplapot annak aki ennyire aggodalmaskodó és még akkor is ugyanannyiból fog kijönni mint ez a hoki csak százszor jobb teljesítménnyel.

[ Szerkesztve ]

(#54) Interceptor válasza Ivy.4.Ever (#53) üzenetére


Interceptor
addikt

Gyártanak még z68-as lapokat, és ha igen mennyiért? Ez nem aggodalmaskodás kérdése számolni kell vele, régi deszka beadhatja a kulcsot nagyobb eséllyel.

[ Szerkesztve ]

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#55) Ivy.4.Ever válasza Interceptor (#54) üzenetére


Ivy.4.Ever
őstag

Minek ide z68as.
Új GA-H61M-S2PV - 22 rúpia az A betűs webboltban.
Használt i3 2120 - 5 HA-n.

Ennek az elődje a legolcsóbb, legótvarabb n3050 integrált lap pedig 24-től kezdődik.

[ Szerkesztve ]

(#56) arn válasza Ivy.4.Ever (#55) üzenetére


arn
félisten

Nah jo, de mi ertelme? Ahova ezeket szanjak, a cpu ero boven eleg, minden mas szempontbol meg sokkal rosszabb valasztas.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#57) sb válasza Ivy.4.Ever (#55) üzenetére


sb
veterán

HTPC-nek ez jóval kevesebbet tud.

Attól függ mi a cél.
Épp erről értekeztem 1-2 hsz-szel felette, hogy tök mást kell venni ha kell vmi feature mert random helyekről hagyják ki. Sokszor a gyorsabb/drágább/újabb is szarabb lehet. Soroltam mik vannak... legalábbis HTPC oldalon. Az Atom vonalon még a rendszerint kevés SATA portot hagytam ki, ami NAS-ként kellene.

(#58) Ivy.4.Ever válasza arn (#56) üzenetére


Ivy.4.Ever
őstag

Eredetileg a 3-as hszre reagáltam. Sajnos a tapasztalat az hogy oda nem elég.

(#59) arn válasza Ivy.4.Ever (#58) üzenetére


arn
félisten

hova? htpcbe es nasra otthonra? ahova dekoder kell, oda a sb is keves (az i7 is, nemhogy az i3), par vinyot, torrentet, dlnat, kodit, stb meg a masik is elkezel.

de ha tobb cpupowa kell, akkor is raksz bele vmi miniitx b250es lapot, vagy majd a coffee lake megfelelojet, ha megjelenik kb 80euroert, + a proci ara - es akkor dekodolas is megy, es a procit is addit nyomod, ameddig lehet (otthonra szvsz baromi felesleges).

mivel ez meg nincs piacon, talan ezt erdemes megvenni addig:
MSI B250I Pro (7A67-003R) €79,68
Intel Pentium G4600T, 2x 3.00GHz, tray (CM8067703016014) €77,35

ez kaby lake alapu, de en egy parlemezes otthoni nasnal ezt is overkillnek erzem, es joval tobbet is fogyaszt.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#60) Ivy.4.Ever válasza arn (#59) üzenetére


Ivy.4.Ever
őstag

Nem hanem a böngészésnél elhasal :D

(#61) arn


arn
félisten

a negylemezes 918+ba raknak negymagos apollo laket 4gb rammal, kevesen vesznek otthonra ennel izmosabb megoldast - hwileg kb 250 eurobol kihozhato, tobb rammal kicsit tobb.

€276,07
Fractal Design Node 304 schwarz, Mini-DTX/Mini-ITX (FD-CA-NODE-304-BL) €74,56
be quiet! Pure Power 10-CM 400W ATX 2.4 (BN276) €55,84
ASRock J3455-ITX (90-MXB3W0-A0UAYZ) €77,59
Celeron J3455
Kingston HyperX Impact 8GB SO-DIMM, DDR3L-1866, CL11-11-11 (HX318LS11IB/8) €68,08

€346,69
Fractal Design Node 304 schwarz, Mini-DTX/Mini-ITX (FD-CA-NODE-304-BL) €74,56
be quiet! Pure Power 10-CM 400W ATX 2.4 (BN276) €55,84
MSI B250I Pro (7A67-003R) €79,68
Intel Pentium G4600T, 2x 3.00GHz, tray (CM8067703016014) €77,35
Corsair Vengeance SO-DIMM Kit 8GB, DDR4-2400, CL16-16-16-39 (CMSX8GX4M2A2400C16) €59,26

€428,07
Fractal Design Node 304 schwarz, Mini-DTX/Mini-ITX (FD-CA-NODE-304-BL) €74,56
be quiet! Pure Power 10-CM 400W ATX 2.4 (BN276) €55,84
ASRock Z370M-ITX/ac (90-MXB620-A0UAYZ) €130,42
Intel Core i3-8100, 4x 3.60GHz, tray (CM8068403377308) €107,99
Corsair Vengeance SO-DIMM Kit 8GB, DDR4-2400, CL16-16-16-39 (CMSX8GX4M2A2400C16) €59,26

de ez utobbi mar jatekra is elmegy videokartyaval :)

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#62) arn válasza Ivy.4.Ever (#60) üzenetére


arn
félisten

ki fene bongesz a htpcn vagy egy nason? fut rajta altalaban vmi lejatszo, vagy par szolgaltatas.

a sb igpje sem egy tul acelos megoldas mai szemmel... kb semmit se tamogat mar, nincs normalis hdmi kimenet, etc.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#63) Ivy.4.Ever válasza arn (#62) üzenetére


Ivy.4.Ever
őstag

IMG:https://ibb.co/k8zPs6 :D
Különben ha a media featureök fontosak akkor core 2 duo + tetszőleges gt kari is megteszi. Alaplap és proci néhány ezresért használtan megvan, és ezért cserélni sem nagy kaland,

[ Szerkesztve ]

(#64) sb válasza Ivy.4.Ever (#63) üzenetére


sb
veterán

Szerintem rosszul állsz hozzá.
Én is bátran nyomom régi cuccokkal, ha megfelelőek a célra, de mondjuk egy C2D-t felhozni ami bekajálja a mai konfigok három-négyszeresét...

Ha valóban a fenti célokra használja az ember akkor többet veszít vele mint amit nyer.
Az Sandy i3-nál is gondoltam, hogy bedobom: H110 lap van 12k-ért, és G4560 21-ért. És persze itt is van használt lap olcsóbban alá... vagy használt proci 18-ért... nomeg volt új is 15-ért még anno. Az pl. leveri az i3-at erőre is, nemhogy feature-ben. De alig lassabb procinak ott egy G3900-4500 is ami már lehet, hogy olcsóbb is lenne mint az i3.

Nekem előbbi van és nem igazán áll meg böngészésnél se. Még úgy se, hogy fut rajta a Kodi, Emby, Plex, Virtualboxban XPEnology. :D Próbaképp kerültek fel aztán nem nagyon használom de ott maradtak mert senkit nem zavar. :)

És akkor még a többi, fizikai problémába bele se mentünk: ha mondjuk ITX kell, ha bele kell férni X Wattba. Nálam pl. szempont, mert a paneltáp behatárol. Ha abból kilógna akkor vagy 2x árú külső táp kellene vagy egy ventis ami hangos és 2-3x nagyobb ház... sok mindenen borulhat a konfig. Pedig ez is erősen lowcost cucc.

(#65) arn válasza Ivy.4.Ever (#63) üzenetére


arn
félisten

ha allandoan megy, aramban hamar megfordul a dolog :)

igaz nem ide tartozik, de van par retrogepem, amiket epp a multkor mertem a fogyasztasat. oszinten szolva nem emlekeztem, hogy a regi gepek ennyire sokat ettek volna, de a valosag:

1999 Q4 - Pentium III
Alaplap Asus P3B-F rev 1.04
Processzor Intel Pentium III 700B
Processzor hűtő SECC2
Memória Toshiba PC100 SDRAM 8ns 64M x2
Videokártya Asus V6600 32M AGP
Videokártya Diamond Monster 3D II 12M PCI
Hangkártya Creative Sound Blaster AWE32 CT3910 ISA
Hangkártya Gravis Ultrasound Plug & Play 1.0 8M ISA
Hangkártya Creative Sound Blaster Live! CT4620 PCI
HDD Seagate Barracuda 7200.7 40G
ODD HP SureStore CD-Writer Plus 8100i 24x4x4x CD-RW IDE
Ház In Win IW-A500
Tápegység Enermax EG365AX-VE(G)

min 86w (win98se idle)
max 117w (3dmark 2000)
74% min/max

2006 Q4 - Core 2 Quad
Alaplap Asus P5W DH Deluxe
Processzor Intel Core 2 Extreme QX6700
Processzor hűtő Zalman CNPS9500 AT
Memória Corsair XMS2 DDR2 800 1G 2x
Videokártya Asus EN8800GTX 768M PCIe
Hangkártya Creative Sound Blaster X-Fi XtremeMusic SB0460 PCI
HDD Western Digital Raptor WD1500ADFD 150GB SATA
HDD Western Digital RE2 500G SATA
ODD Pioneer DVR-111D DVD writer IDE
Ház Chieftec Mesh CA-01 Big Tower
Egyéb USB Card reader
Tápegység Corsair CMPSU-520HX

min 205w (winxp idle)
max 347w (3dmark 2006)
59% min/max

"modern" gepem - kb 2013as szint
core i7 4770 [zalman cnps10x performa] msi h87m-g43 [intel h87, uatx] 16g crucial vlp ddr3-1600 [2x8g, cl9, 1.35v] msi r9 270x gaming 2g [1080/5600 Mhz] samsung 840evo 250g ssd [sata6] wd red 3tb [sata6] asus dvdrw [sata, 20x] fractal design define r4 [be quiet sw2 140 + be quiet straight power e9 580w]
+ Intel wifi kartya
+ sound blaster z

min 44w (windows 10 idle)
max 175w (3dmark timespy)
25% min/max

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#66) Ivy.4.Ever válasza arn (#65) üzenetére


Ivy.4.Ever
őstag

Én azért kíváncsi lennék egy E4500+gt710 fogyasztására. A ház kérdését egy használt fekvő matx-szel oldanám meg. kb. 5 ezerért ki lehet fogni akár egy halkabb tfx táppal is vagy külön egy jobbat még halkabbat. A tv alá be kell férnie vagy ha itx "kell" feltétlenül véleményem szerint az inkább gondolja újra az életét.

775 lap+e4500 3-4 ezer (ha böngészni is kell akkor e8500. a fogyasztás ilyenkor válhat kényessé)
használt ház 5
új jobbfajta táp 12
új gt710 11
------------------------
össz 32.
A proci zaja még lehet sarkos. Én pár éve egy scythe shurikent szereztem be 3,5-ért.

(#67) sb válasza Ivy.4.Ever (#66) üzenetére


sb
veterán

Igényfüggő... mITX, nem "kell", hanem lehet. Én is addig mITX-eztem amíg kényelmesen befért a konfig.
Ha nem fér be fogyasztásban vagy méretileg táp/vga, akármi miatt akkor egy percig sem gondolkodnék, hogy feljebb váltsak.

De azért valljuk be, itt most fordítva megy az agyalás: azért nem fér bele, mert drága lenne és a régicucc nem megy bele. De amúgy ha választani lehetne akkor inkább mITX nappaliba...

Fogyasztás: úgy emlékszem, hogy 80W körül ment az E4500-am anno. De vmi akkori vga-val, most legyen saccra 60W egy új vga-val. Egy Atom vagy core magos G proci durván 20W-ból elvan.
Ha mondjuk NAS és 7/24-ben megy akkor egy évre 40W difi az durván 14e Ft.
Load vagy light load ennél nagyobb a különbség az tuti. (Nekem a G3900 Prime95 alatt 30 vagy 35W körül van, már nem emlékszem).
Ha számolsz napi 6 órát (ha használod is, NAS: nézel rajta vmit...) 60W-tal az is 5e/év. 3 évre megveszed és 15k-nál jársz.

Mondom ezt úgy, hogy egyébként van ilyen lowcost gépem is:
Fekvő Modecom mATX ház, 10k-s lap, 5k-s egymagos(!) Sempron unlockolva 2 magra. :D Az AMD alaplapi dvga hibátlanul viszi az x264 FHD-t. Táp 3k-s SFX innen az apróról, HDD a legolcsóbb 7200-es.
Nem erős, de az FHD-t lazán viszi... viszont igencsak zörög, még a halk SFX ellenére is.
Netezni már nem lenne annyira combos, de az E4500 se az. Ha használni is kéne akkor SSD se árt. Egy win frissítés 1-2 óra. :D
Win8 vagy 10 már nem támogatott valamit a lapon... maradt a gyengébb Win7 rajta. Szóval vannak azért problémák. Régenmindenjobbvót. :D

szerk: Most jövök rá ennyi betű után, hogy értelmetlen volt az egész leírásom. Az E4500-ban az a jó, hogy még cpu-ra se erősebb az Atomnál. Sőt... csak 2 mag, szóval gyengébb is lesz. Hova, minek akkor? :D Csak olcsó... de szar.

[ Szerkesztve ]

(#68) arn


arn
félisten

videokartya nelkul:

passmark

e4500 1275
J3455 2160
e8500 2289
j5005 2902

idleben meg a mac mini sem volt tobb 5-6 wattnal, szvsz ez sem nagyon enne sokkal tobbet, ha a tdp 10w.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#69) Ivy.4.Ever válasza sb (#67) üzenetére


Ivy.4.Ever
őstag

Nem fölösleges. Kifejezetten élvezem a ló-koszt gépek kibeszlését :C
A 4500 onnan jött, hogy olcsó(bb) maga meg hozzá a körítés de ugyanazt megcsinálja mint ezek a tápos integráltak. :DDD
Szerencsére nekem akkoriból van a lapom amikor a kisebb az olcsóbbat jelentette. Egyszer felraktam a gépet irreális áron kíváncsiságból apróra és többen csak a lapot vették volna többért mint újonnan vettem :C

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.