Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Fred23


Fred23
nagyúr

Procit én csak Top Flow léghűtővel... -azzal nem volt még bajom soha!

Annyian mondják, hogy váltanak vízhűtésre, lassan már én is azt érzem, egyszer azért ki kéne próbálnom, szóval most egy kicsit kielégít a káröröm. ;] :DDD

(#2) Pug válasza Fred23 (#1) üzenetére


Pug
veterán

Hát az igazi víz valóban nem olcsó játék. Mondjuk játékvízre nem sok értelem van cserélni top légről.

(#3) Neovenator válasza Pug (#2) üzenetére


Neovenator
senior tag

Ha egy cipősdoboz méretű, 18 literes házad van, akkor talán mégis... ;)

[ Szerkesztve ]

"The problem of leadership is inevitably: Who will play God?"

(#4) F e Z o válasza Neovenator (#3) üzenetére


F e Z o
veterán

Akkor is inkább épített víz, külső hőleadóval, mint egy játékvíz.

H2O über alles!

(#5) Pug válasza F e Z o (#4) üzenetére


Pug
veterán

Yepp, főleg, hogy akkor a VGA is kaphat egy FC blokkot.

(#6) Gabbbb válasza Fred23 (#1) üzenetére


Gabbbb
senior tag

Az a vízhűtés, ahol a cső végére szerelt 20 centis (vagy kisebb) bordára raknak dupla ventilátort szerintem is vicc kategória.

(#7) atok666 válasza Gabbbb (#6) üzenetére


atok666
őstag

Miert, az nem hut elegge? Mi a gond vele?

Atok

(#8) arn


arn
félisten

szep lehet, ha mongy kicserelik, csak gallyra vag egy 1000 euros videokartyat :D

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#9) Pug válasza atok666 (#7) üzenetére


Pug
veterán

Tudom, hogy imádod tenni a hülyét és élvezed ha válaszolnak rá...
Így megadom az örömöd. ;]

Zajról tetszett már hallani? Arról is esetleg, hogy a borda méretével növekszik a hatékonyan elvezethető hőmennyiség?

(#10) XuChi válasza Pug (#9) üzenetére


XuChi
addikt

Én használtam nem egy AIO-t már és semmi bajom nem volt velük. azon túl, hogy a pumpa mindegyiken traktor hangon üzemelt :W

(#11) Deske89 válasza XuChi (#10) üzenetére


Deske89
csendes tag

Örülj neki, nekem volt már egy Enermax AIO vizem, 240-es, és megállt a pumpa benne, csak az tűnt fel, hogy üvöltenek a ventilátorok, a proci mégis 100 fokos :DDD

(#12) TeeJay


TeeJay
félisten

Valaki árulja már el nekem hogy a mai világban hogy nem tudnak egy ilyen kompakt vízhűtést szivárgás nélkül gyártani? Radiátor csak nem ereszt, csövek erősek csatlakozó rendesen oda csavarható, pumpa résznél nem tudnak normális gumigyűrűt rakni vagy valami szilóval bekenni?

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#13) Depression válasza TeeJay (#12) üzenetére


Depression
veterán

Mert nem jó a jó, hanem az olcsó kell.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#14) Neovenator válasza F e Z o (#4) üzenetére


Neovenator
senior tag

Nope. Nincs hely odabent. Külső hőleadó ocsmányul néz ki és szállításnál sérülékeny...egy pöttöm ház legfőbb előnye pont a mobilitás...

Pug: Nincs rá szükség, ha értelmesen van kialakítva odabent az airflow.

Gabbb: Dupla vastag radinál van értelme, szimplánál tényleg nincs.

Pug: Megfelelő ventilátorokat kell felhelyezni értelmes vezérléssel és nem süvít. Dupla vastag radinál van elég felület, lásd egyel feljebb.

Elitista nyafogásnak tűnik csupán a játékvizes fanyalgás. Ahol nem áll rendelkezésre elegendő hely, ott egy értelmesen kialakított játékvízzel is tökéletesen meg lehet oldani a hőelvezetést. Ha rendelkezésre áll nagyobb hely, nyilván jobb kényelmesen normál vizet építeni, de a kettő közt csak szeretnék egyesek, hogy akkora különbség legyen, mint amit itt a sóhajtozások feltételezni engednek.

"The problem of leadership is inevitably: Who will play God?"

(#15) Pug válasza Neovenator (#14) üzenetére


Pug
veterán

Volt mind jo par jatekvizem es epitett rendszerem is es nem, a kulonbseg nem elitista nyafogas, hanem valosag.

(#16) Pityesz4734 válasza TeeJay (#12) üzenetére


Pityesz4734
tag

És mit szivárogtat? :D

(#17) Puma K válasza Neovenator (#14) üzenetére


Puma K
veterán

Ha nem állt volna meg a pumpája az Arctic Freezer Liquid 240-nek akkor még mindig az lenne a gépben, mert a 38-as vastag 240-es radiátorával 2db 120-as be quiet! Silent Wings 3 PWM-el a radiátoron az IHS és a DIE között újra pasztázandó 4790K-t képes volt hűteni 4700MHz@1,25v-on.

A 4790K esetén a #0 avagy 1. mag a legmelegebb ami akár a #3 vagyis 4. maghoz képest +18°C-al is melegebb terhelés közben ha valami szintetikus történetet vagy rendert eresztek rá...

~25k Ft-ért elég jó ajánlat volt az a AF240 AIO...

Amíg vártam az AF240 garanciális ügyintézés kimenetelét vettem egy Alpenföhn Brocken 2 PCGH-t.
Ezzel vissza kellett térnem a korábbi 4400MHz@1,115v-ra amit még a Corsair H75-el használtam...

Még úgy is karcsú ez a torony, hogy időközben 9db Noiseblocker NB-eLoop B14-PS Black került a gépházba, amiből 2db a Brocken 2-ön van... és mind a 9 ventilátor fordulatát a CPU+GPU hőmérséklete határozza meg hála egy 10 ágú PWM-es ventilátorszabályzónak + a SpeedFan-nak köszönhetően.
A hővezető paszta szerepét pedig Artic MX4 tölti be.

Nem tetszenek ezek a toronyhűtők.

Már csak azért sem mert közel 1kg rángatja az alaplapot és a foglalatot egy álló-hagyományos háznál ha pl takarítás vagy szerelés miatt emelgetem...

Leginkább az nem tetszik bennük, hogy szerelni is rossz ezeket a tornyokat és a környéküket... nem fér el rendesen az ember keze... mondom ezt úgy, hogy most éppen egy full tower vízhűtésre szánt belül kipakolt TT Core V71-em van amiben van hely...

A most nálam lévő Brocken 2 előtt 2016-ban havernak egy be quiet! SHADOW ROCK 2-t szereltem egy Corsair 300R-ben... azt is rühelltem összerakni.

Még korábban magamnak 2008-ban a régi-régi Cooler Master Hyper 212-vel szórakoztam utoljára saját gépnél... tiszta őskor ez a tornyos történet...

ZALMAN CNPS7000C-AlCu FTW!

Szerencsémre amelyik havernak-ismerősnek én építettem a gépét az azóta is úgy van, vagy idő közben vette a bátorságot és elkezdte maga szerelni a gépét.

Számomra sokkal inkább egy kompakt, ha lenne értelmes választás adott ár-teljesítmény vonalon elindulva...

Az AF240 forgalmazása megszűnt, de a gyártó elszórt némi infót, hogy várhatóan idén nyáron jön a második verziója.

A többi AIO meg virsli radiátoros... most nézegetem az opciókat mint pl Fractal Design Celsius S24 - videó ami a radiátor felőli részén bontható, így az alap 240-es radiátora helyett szinte bármilyet lehet tenni a helyére :))

Egy kompaktnál legalább a VRM rész az alaplapon is szellőzik és a környéke a hűtőnek jobban szerelhető.

De egyelőre marad a mostani Alpenföhn, mert jön ebben az évben a Ryzen 3000 széria... és várom a teszteket, hogy milyen irányban induljak el hűtés szempontjából adott magszám-órajellel rendelkező variánsoknál.

Régi szettem az AF240-el: [kép]

A képen látható állapotokhoz képest azóta változtak a hardverek és a kábelek elrendezése. Plusz már nincsenek bent a kéken világító 200-as TT ventik :)

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#18) Neovenator válasza Pug (#15) üzenetére


Neovenator
senior tag

Hát a valóság az úgy önmagában nem túl konkrét... :)

Kvantifikáljuk akkor, mit is nyerek én 18 literen dBi-ben, hőfokban, megbízhatóságban, plíz. :)
(Azt a tényt leszámítva, hogy 18 literen valószínűleg meg se tudod építeni külső radi nélkül - ja de, elkezded szanaszét moddolni a házat vagy meglimitálod a saját egyéb lehetőségeidet, hogy mit használhatsz a házban...de ez így, jelenleg nem ér, hisz a kompakthoz nem kell ilyet tenned :) )

30+ literen természetesen kinek is jutna eszébe nem építenie (aki megteheti anyagilag, hozzáértésileg, rokkerileg) normális vizet kompakt rendszer helyett...de ezt már leírtam egyel feljebb. :)

"The problem of leadership is inevitably: Who will play God?"

(#19) Neovenator válasza Puma K (#17) üzenetére


Neovenator
senior tag

Nem tudok nyilatkozni, nekem utoljára 2008-ban fért el ekkora toronyhűtő a gépben, mikor eladtam a Q9550-es rendszert...régi szép idők. :)

Azt hittem a Zalman megdöglött már végre, basszus... :DD

Csinoska rendszer... :)

"The problem of leadership is inevitably: Who will play God?"

(#20) troviko


troviko
senior tag

Az ilyen cikkeket már régóta egy szóval intézem el: Noctua.

https://www.oldtech.hu/

(#21) nanocry


nanocry
tag

Józsi gyere bazmeg csőtörés van.

(#22) Pityesz4734 válasza nanocry (#21) üzenetére


Pityesz4734
tag

Nem gond, megtákoljuk. Maximum veszünk egy új VGA-t is. :DDD

(#23) sutyesz96 válasza Neovenator (#14) üzenetére


sutyesz96
őstag

Játékvíz. Ez csak nekem új?

No matter what, you keep finding something to fight for.

(#24) XuChi válasza sutyesz96 (#23) üzenetére


XuChi
addikt

Ez a gúnyneve az AIO-knak hungarisztánban.

(#25) nanocry válasza XuChi (#24) üzenetére


nanocry
tag

Jött egy gépsor Törökből az van a csomagolásra írva Magaristan... Mondom azok vagytok tik... XD

(#26) sutyesz96 válasza nanocry (#25) üzenetére


sutyesz96
őstag

Úgy mondják valóban. :)

Haver jött Isztambulból, és mesélte hogy nagyon ismerik ott (és szeretik) kis országunkat. :D

[ Szerkesztve ]

No matter what, you keep finding something to fight for.

(#27) prolad válasza Neovenator (#18) üzenetére


prolad
őstag

És a 18 liter még nem is számít olyan kicsinek egy háznál (persze vizet építeni már bőven az).

(#28) efi99


efi99
senior tag

Félreértettétek a cikket. Nem a víz szivárog. Ott van, hogy: "bizonyos modellek a tömlőhüvelybe szivárognak". Tehát az egész miskulancia belecsúszhat a tömlőhüvelybe, azt meg azért mégis mindenki beláthatja, hogy egy darab tömlőhüvely nem fog hűteni semmit.

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#29) NandorHUN válasza atok666 (#7) üzenetére


NandorHUN
addikt

Én próbáltam. Szerintem nem rossz, egy jobb léghűtéssel megegyzező teljesítményt tudott adni rövidebb távon (hosszabb ideig játék alatt nem teszteltem soha), de a hangja miatt visszavittem.

Most Noctua nh d14-em van tripla ventivel. Kicsit drága, és nem hang nélküli, de nekem tökéletes.

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#30) Novver válasza sutyesz96 (#23) üzenetére


Novver
senior tag

Az elitizmus mindenhol felüti a fejét.

Life is a game... The game is my life!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.