Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#17) Puma K válasza Neovenator (#14) üzenetére


Puma K
veterán

Ha nem állt volna meg a pumpája az Arctic Freezer Liquid 240-nek akkor még mindig az lenne a gépben, mert a 38-as vastag 240-es radiátorával 2db 120-as be quiet! Silent Wings 3 PWM-el a radiátoron az IHS és a DIE között újra pasztázandó 4790K-t képes volt hűteni 4700MHz@1,25v-on.

A 4790K esetén a #0 avagy 1. mag a legmelegebb ami akár a #3 vagyis 4. maghoz képest +18°C-al is melegebb terhelés közben ha valami szintetikus történetet vagy rendert eresztek rá...

~25k Ft-ért elég jó ajánlat volt az a AF240 AIO...

Amíg vártam az AF240 garanciális ügyintézés kimenetelét vettem egy Alpenföhn Brocken 2 PCGH-t.
Ezzel vissza kellett térnem a korábbi 4400MHz@1,115v-ra amit még a Corsair H75-el használtam...

Még úgy is karcsú ez a torony, hogy időközben 9db Noiseblocker NB-eLoop B14-PS Black került a gépházba, amiből 2db a Brocken 2-ön van... és mind a 9 ventilátor fordulatát a CPU+GPU hőmérséklete határozza meg hála egy 10 ágú PWM-es ventilátorszabályzónak + a SpeedFan-nak köszönhetően.
A hővezető paszta szerepét pedig Artic MX4 tölti be.

Nem tetszenek ezek a toronyhűtők.

Már csak azért sem mert közel 1kg rángatja az alaplapot és a foglalatot egy álló-hagyományos háznál ha pl takarítás vagy szerelés miatt emelgetem...

Leginkább az nem tetszik bennük, hogy szerelni is rossz ezeket a tornyokat és a környéküket... nem fér el rendesen az ember keze... mondom ezt úgy, hogy most éppen egy full tower vízhűtésre szánt belül kipakolt TT Core V71-em van amiben van hely...

A most nálam lévő Brocken 2 előtt 2016-ban havernak egy be quiet! SHADOW ROCK 2-t szereltem egy Corsair 300R-ben... azt is rühelltem összerakni.

Még korábban magamnak 2008-ban a régi-régi Cooler Master Hyper 212-vel szórakoztam utoljára saját gépnél... tiszta őskor ez a tornyos történet...

ZALMAN CNPS7000C-AlCu FTW!

Szerencsémre amelyik havernak-ismerősnek én építettem a gépét az azóta is úgy van, vagy idő közben vette a bátorságot és elkezdte maga szerelni a gépét.

Számomra sokkal inkább egy kompakt, ha lenne értelmes választás adott ár-teljesítmény vonalon elindulva...

Az AF240 forgalmazása megszűnt, de a gyártó elszórt némi infót, hogy várhatóan idén nyáron jön a második verziója.

A többi AIO meg virsli radiátoros... most nézegetem az opciókat mint pl Fractal Design Celsius S24 - videó ami a radiátor felőli részén bontható, így az alap 240-es radiátora helyett szinte bármilyet lehet tenni a helyére :))

Egy kompaktnál legalább a VRM rész az alaplapon is szellőzik és a környéke a hűtőnek jobban szerelhető.

De egyelőre marad a mostani Alpenföhn, mert jön ebben az évben a Ryzen 3000 széria... és várom a teszteket, hogy milyen irányban induljak el hűtés szempontjából adott magszám-órajellel rendelkező variánsoknál.

Régi szettem az AF240-el: [kép]

A képen látható állapotokhoz képest azóta változtak a hardverek és a kábelek elrendezése. Plusz már nincsenek bent a kéken világító 200-as TT ventik :)

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.