Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Dr. Bubó


Dr. Bubó
tag

Ez nagyon szuperül néz ki! Nagyon klassz. :)

(#2) Duck663


Duck663
őstag

Alapból ilyesmit kellett volna készíteni.

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#3) Snip3r_HUN


Snip3r_HUN
addikt

Elfogadnám... a kártyát is, meg persze blokkot is hozzá. :D

[ Szerkesztve ]

In space, no one can hear your coils whine... | HP Omen 15 | PS4 Slim 1TB | Huawei P20 Pro

(#4) jedis


jedis
senior tag

Nahh ! Kíváncsi vagyok ehhez a hírhez mikor érkezik meg az első troll :U

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#5) Sinesol


Sinesol
veterán

Nem vagyok otthon a vízhűtéses dolgokban, de amúgy az akril az mit tesz hozzá? Van valami haszna?

Meg amúgy miért van egy ablak a hűtés tetején, miért nem full fém az egész? Nem egyszerűbb lenne ha kialakitanák a hőátadó felületet, aztán egybe lefednék egy rézlappal?

[ Szerkesztve ]

(#6) Snip3r_HUN válasza Sinesol (#5) üzenetére


Snip3r_HUN
addikt

Maga a hőátadó felület a réz, a tető része az akril, így belelátsz a blokk "belsejébe". Hosszabb idő eltelte után is láthatod kívülről hogy a blokk belsejében mennyi szennyeződés van (vagyis hogy megérett-e már egy tisztításra a rendszer).

[ Szerkesztve ]

In space, no one can hear your coils whine... | HP Omen 15 | PS4 Slim 1TB | Huawei P20 Pro

(#7) Zeratul


Zeratul
addikt

Erre mondaná Grísa hogy málágyec.

(#8) Zeratul válasza Snip3r_HUN (#6) üzenetére


Zeratul
addikt

Központi fűtésnél meg autónál ahol vas van a rendszerben megértem az iszapképződést de réz és alu esetén alubarát hűtőközeggel :F

(#9) Snip3r_HUN válasza Zeratul (#8) üzenetére


Snip3r_HUN
addikt

Ne konkrét iszaposodásra gondolj és ne arra hogy egyik napról a másikra... Hidd el pár éve már vízzel hűtöm a gépet.

In space, no one can hear your coils whine... | HP Omen 15 | PS4 Slim 1TB | Huawei P20 Pro

(#10) #90933760 válasza Zeratul (#8) üzenetére


#90933760
törölt tag

El nem tudod képzelni mi minden kirakódik egy vizes rendszerben.

Érdekes, hogy kezdenek ráállni a mikrolamellára itt is, a végén még jetplate is lesz már bennük. :DDD EK már meglépte.

[ Szerkesztve ]

(#11) kona005 válasza jedis (#4) üzenetére


kona005
senior tag

Mindegy, nem mondok inkább semmit már erre a kis hülye fanboy gyerekre, rohadtul idegesít de nem számít lehet törölni :W :W

[ Szerkesztve ]

(#12) SkyS1gn


SkyS1gn
félisten

Berakod gépbe és az oldalsó felirat fejtetőn lesz... fuck logic! :U

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#13) Lacccca87 válasza SkyS1gn (#12) üzenetére


Lacccca87
őstag

Azért remélem meg is nézted a képet mielőtt eme csodálatos következtetést levontad.

(#14) #72042496


#72042496
törölt tag

Egy hasonló blokkot kézbefogva gépész haveromnak egyszerre az tűnt fel hogy látszik hol ment végig a maró. :) Ezután minősítette a megmunkálást is, a "szép" szó nem szerepelt benne.

Nyilván indokolatlan többletköltséget jelentene erre is odafigyelni, de attól még az övé is egy szempont.

(#15) SkyS1gn válasza Lacccca87 (#13) üzenetére


SkyS1gn
félisten

2 8pines csatlakozó mellett nézd meg már... ha berakod pont fejjel lefele lesz.

de így hátha könnyebb: ;]

[ Szerkesztve ]

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#16) -Skylake- válasza SkyS1gn (#15) üzenetére


-Skylake-
addikt

ez igazi worldfirstproblem

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#17) SkyS1gn válasza -Skylake- (#16) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Az, nehogymár nehéz legyen nekik gondolkozni komolyan.

Másik kedvencem mikor fancy backplate-et raknak a kártyákra amin természetesen szintén fejjel lefelé van az írás.

[link]

[ Szerkesztve ]

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#18) Lacccca87 válasza SkyS1gn (#15) üzenetére


Lacccca87
őstag

Fury feliratot észre se vettem én csak a fekete vízes csatlakozó feliratára gondoltam :)

(#19) SkyS1gn válasza Lacccca87 (#18) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Igen gondoltam :)

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#20) Speed® válasza SkyS1gn (#15) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Akkor most képzeld el egy fejtetőre állított rendszerben is pl. ;p

(#21) SkyS1gn válasza Speed® (#20) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Tudtam hogy valaki jön majd egy ilyen képpel, ez esetben meg "felül" található van fordítva. :DDD

Viccet félretéve...
Legtöbbet sima tower házzal rendelkeznek. Ha a gyártó is ezt sugallja, mint ahogy jelen esetben is az akrilon és a hub oldalán lévő felirattal, akkor tessék a 3. feliratot is annak megfelelően igazítani! ;)

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#22) @rglaaf válasza Speed® (#20) üzenetére


@rglaaf
veterán

igy már el se tudom olvasni mi a neve a vizes cuccnak ;]

PSN:BiZzare_0 ️

(#23) Speed® válasza SkyS1gn (#21) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Szerintem meg nem kellene összefirkálniuk egyáltalán :P

(#24) Chrys_ válasza SkyS1gn (#15) üzenetére


Chrys_
addikt

Nekem pont jó lenne, a PCI-slotok fent vannak.

Volt akril hűtőm tőlük, de utána már csak nem átlátszókat vettem. Viszont minden Aquacomputer-es.

[ Szerkesztve ]

(#25) Joshi


Joshi
titán

Jól néznek ki ezek a blokkok, csak a kutya se nézegeti miután beépítette a rendszerbe. ;] Nekem egy R9 290-es változat volt amin még a Hawai szigeteket is kimunkálták (vagy öntötték :U ), kár hogy egy álló gépnél pont semmi nem látszik belőle. :O
Egyébként nagyon igényes az Aqua Computer Kyrographics szériája. :K

(#26) jedis válasza kona005 (#11) üzenetére


jedis
senior tag

Attól tartok kisfiam, hogy a gyerekhez is, és a hülyéhez is te állsz közelebb kettőnk közül . Az ilyen beszólásokkal, csak saját magad égeted , de ha az IQ-d csak egy leheletnyivel magasabb volna az átlag szobahőmérsékletnél, ezt magadtól is tudnád ! :U

Amúgy meg azért írtam ezt a megjegyzést egyből az elején, mert már a hóf.szom tele volt az elmúlt pár hónapba attól, hogy egy AMD-s hír hozzászólásainak 80%-a "flémkeltés", meg "trollkodás" ! Nézd már vissza, hogy én hány "Zöld", vagy "Kék" hírhez szóltam hozzá az elmúlt hónapokban ! Ne törd magad, segítek, kb. egyhez sem ! Se Intelem, se NVidia-m, akkor meg mit dagasszam a topicot ???? :U Max. elolvasom, mint kívülálló, és kész . Nincs tapasztalatom az elmúlt 14 évben se zöld, se kék oldalról, akkor meg mit feszengjek a topicban, és miért szemeteljem teli tartalmatlan hozzászólásokkal ???? :W Valahogy így kéne nektek is ! Simán megcsinálnám ( mint már mások is mondták ), hogy regisztrációnál meg kell adni a géped paramétereit, és csak olyan hírhez szólhatsz hozzá, amilyen komponens a gépedbe van . Vagy max. olyan híreknél aktiválnák csak ezt a részét a megkötéseknek, ahol félő, hogy olyan hozzászólásokkal lesz teli, mint a "TIÉD" ! :U

[ Szerkesztve ]

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#27) BlackSoft válasza SkyS1gn (#12) üzenetére


BlackSoft
addikt

TJ11? ;] De a házak jelentős része kérhető fordított tálcával baloldalasan.

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#28) Sanchez638 válasza jedis (#26) üzenetére


Sanchez638
addikt

Ez miként tartozik a hírhez?:) Vonuljatok el és beszéljétek meg privátban vagy az ehhez tartozó topikban.

Más:Viszont nagyon tetszik, hogy elmennek a vga a kisebb felépítés felé. Mint anno amikor a 4850-ből csináltak ilyen nagyon kicsi verziót.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#29) seolwon válasza Speed® (#20) üzenetére


seolwon
tag

Itt meg az alaplap feliratai vannak fordítva :D Sohasem lesz így tökéletes gépem.

(#30) Gróf...


Gróf...
aktív tag

Énis! Énis!

Ha a csövek a kártyára merőlegesen vannak bekötve, hogyan lesz egyfoglalatos a rendszer?

Fogadatlan prókátorokra nem vagyok kíváncsi!

(#31) #90933760 válasza Gróf... (#30) üzenetére


#90933760
törölt tag

Úgy hogy kijjebb vannak a csövek, mint a legtöbb egyéb kártya amit betennél alá, vagy 90 fokos csatlakozót tekersz bele. Ha másik VGA-t raksz alá akkor meg pont egymás alá esnek és ehhez való toldókkal kötöd össze.

[ Szerkesztve ]

(#32) #16939776


#16939776
törölt tag

Ha fenyegetne egy ilyen beszerzése lehet hogy inkább egy kisebb ellenállású drágább blokkot néznék, biztos ér vagy 2C°-ot hogy ilyen sűrű. 100euró-ért nem várnám el hogy tökéletes legyen a lamellák közti felület megmunkálása, így sanszos hogy itt rakja le a trutyit a közegből.
Lehet majd szétszedetni takarítani, de az összetett kialakítás/tömítések és a vékony acteal nem kedvez a sok karbantartásnak.

Volt ettől a gyártótól blokkom: Ezek a rozsdamentes csavarok túl finom menetűek ahhoz, hogy ne húzzák ki a menetet rézből. Gyárilag volt benne 1db laza csavar, -hála istennek triviális helyen- gyári összeszerelésnél valószínű túlhúzták/nem volt megfelelő minőségű a menet abban a furatban.
A blokk jól teljesített, ~400W köröl 4C° volt a közeg és a GPU között.

(#33) #90933760 válasza #16939776 (#32) üzenetére


#90933760
törölt tag

A prociblokk megszűri a koszt. :DDD

Én rá szoktam kötni a vizet aztán magas nyomással (nyilván nem 100bar) megküldeni ellenkező irányba, meg többször oda-vissza. Kiszedi a mocskot. Ha nem, akkor citromlé vagy ecet beleönteni had marja kicsit és utána rá a nyomást és kimosatni. Nem feltétlen kell szétszedni.
Jetplate-s az más, ott nem biztos hogy elég ennyi, de legtöbbször igen. Mocsok mennyiségétől és durvaságától függ.

(#34) #16939776 válasza #90933760 (#33) üzenetére


#16939776
törölt tag

Két körben már nem. :N A jet plate miatt én is aggódom egy kicsit :U

Van olyan készítményem amit direkt CU kémiai zsírtalanításra/oxidmentesítésre használtunk PCB gyártásnál. Ezzel szoktam 1-2 órát járatni, egy tartályba integrált szivattyúra kötve csak adott blokkot.
Szebben csillog utána mint mikor kiveszik a CNC alól, persze az ecet/citromlé veszélytelenebb megoldás

[ Szerkesztve ]

(#35) SkyS1gn válasza Chrys_ (#24) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Én meg valahogy mindíg EK-s voltam :D Abból is nikkel. Most 290X-en van copper de akril tetős, nem plexi.

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#36) #45185024


#45185024
törölt tag

A Fury Pro-t felszerelhetnék ilyennel elég jó húzható kártya, az a baj ha külön veszed meg akkor már kifizettél egy hűtést úgy már nem éri meg.

(#37) mepet válasza #45185024 (#36) üzenetére


mepet
addikt

A vízhűtés kb. sosem "éri meg", mégis van piaca, nem véletlenül.

(#38) kona005 válasza jedis (#26) üzenetére


kona005
senior tag

Hagyjuk már ezeket a sablon szövegeket, azt hiszed attól leszel okos hogy ilyen szofisztikált és cinikus stílusban küldöd el az embert melegebb éghajlatra? Fájt az igazság?

Jó ideje nem látogatom rendszeresen az oldalt, de rengeteg hírnél láttam már hogy kelted a hányingert, lehet régebben volt mint pár hónapja, sőt lehet már évek óta volt de tisztán emlékszem rád...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.