Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) jedis


jedis
senior tag

Nem nagyon érint, a notebook téma, de egy átfogó PH-s tesztet szívesen olvasnék, egy ilyen ( vagy hasonló ) masináról. :K :D

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#2) Fred23


Fred23
nagyúr

Mondjuk ez a játék véletlenül nagyon szereti az AMD fejlesztette architektúrát, szóval nem túl mérvadó. Egynek persze jó. De azért megnézném, mit produkál mondjuk AC: Origins alatt.

(#3) bertapet11


bertapet11
tag

Az hol látszik, hogy a mx150 mérése "egy fokozattal gyengébb minőségi beállítások mellett" üzemelt?

Megvan.

[ Szerkesztve ]

(#4) rodrigez válasza Fred23 (#2) üzenetére


rodrigez
senior tag

Bocs, de a Rise of the Tomb raider pont, hogy az NVidia kártyákat favorizálja. A DX12-es patch-et is az ő segítségükkel készítette a Crystal Dynamics.

(#5) maximilian4


maximilian4
addikt

"A Kaby Lake-G valódi ellenfele azonban nem az MX150 lesz, hanem a notebookok külsejére is figyelve az NVIDIA Max-Q platformja, míg ha a házmérettel nem számolunk, a GTX 1050, 1050 Ti, 1060 hármas."

Ez enyhén túlzó. Az 1060 nagyon nem egy liga még ezzel a 2 nvidia kártyával sem. Az 1050ti-tól is vagy 40%-kal erősebb, az 1050ti meg úgy 25%-kal a "sima" 1050-től. A valódi ellenfele inkább az 1050 max-q, 1050, 1050ti hármas, de leginkább az 1050 max-q lesz ezek közül. Viszont az 1060-at én biztos nem említettem volna meg egy lapon ezzel. :D

[ Szerkesztve ]

Maxi

(#6) Fred23 válasza rodrigez (#4) üzenetére


Fred23
nagyúr

Úgy hallottam egyébként én is, de a gyakorlat meg mást mutat -minimum a belépő kategóriában, ahol én leginkább nézelődni szoktam. AC: Origins vagy Witcher 3 alatt egy GT 1030 simán veri az RX 550-et, halom videó van róla youtube-on. Viszont BF1 vagy Rise of the Tomb Raider alatt meg fordul a kocka, és az RX 550 veri el a GT 1030-at; ezek tények. Papíron az RX 550-nek erősebbnek kellene lennie kicsivel a GT 1030-nál.

Lehet persze, hogy a felső kategóriában már máshogy megy, én az 1050Ti-ig, illetve a mindenkori középkategória aljáig szoktam csak hasonlítgatni, mert sajnos feljebb már nem érint személyesen a dolog.

(#7) Fred23 válasza Fred23 (#6) üzenetére


Fred23
nagyúr

Tomb Raider 2016 alatt RX 550 vs GT 1030.

AC: Syndicate alatt RX 550 vs GT 1030.

Mondjuk most nézek más videókat is, és ahogy látom, nagyon függ majdnem mindenütt az eredmény a beállításoktól.

[ Szerkesztve ]

(#8) tibaimp válasza jedis (#1) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Egyetértek! :)

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#9) Hg3X


Hg3X
tag

Eddig tetszik, és én is csatlakozom azokhoz, akik egy részletes tesztet majd szívesen olvasnának a jövőben. :K

[ Szerkesztve ]

Jeff who??

(#10) rodrigez válasza Fred23 (#6) üzenetére


rodrigez
senior tag

Igen én valóban az RX480 vs. GTX1060 és onnan fölfelé tesztekre alapoztam. :)

(#11) #74018560


#74018560
törölt tag

Ezek jó számok? :F Csúcstechnológia, ami egy lassan 3 éves játékot nem képes 60fps-en futtatni, ráadásul nem is fogyaszt annyira radikálisan keveset.
Mondjuk nem vagyok meglepve, attól, hogy egybeépítették a két chipet, csodákat nem kell várni :U

(#12) maximilian4 válasza #74018560 (#11) üzenetére


maximilian4
addikt

Egy asztali gtx 1060 éppen hogy tudja a 60 fps átlagot hozni very high textúrák mellett dx12-ben. Ez egy ilyen játék. Gépigényes, de emellett még mindig gyönyörű. Amúgy 2 éves múlt novermberben.

Maxi

(#13) #74018560 válasza maximilian4 (#12) üzenetére


#74018560
törölt tag

A újabb játékok sem lesznek kevésbé gépigényesek. Sok értelme nem volt alsó-középkategóriára külön fejleszteni. :U

(#14) maximilian4 válasza #74018560 (#13) üzenetére


maximilian4
addikt

Nagyon sok újabb játékot tudok ami kevésbé gépigényes és újak is lesznek amik kevésbé lesznek gépigényesek. Valamint középkategóriában belátásom szerint nem feltétlen az a cél, hogy kimaxolva dx12-ben fussanak a játékok magas fps szám mellett. Ha ez működne, nem lenne értelme a felső kategóriának.

[ Szerkesztve ]

Maxi

(#15) [CS]Blade2 válasza #74018560 (#13) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Itt nem az a lényeg, hanem, hogy kevesebb helyet foglal, és a megmaradt helyre még tudnak tenni akku-t.

Itt az dönt, hogy az Nvidia kártyát akku helyett berakva milyen lesz a teljesítmény és az üzemidő. Egyébként szerintem az Nvidia nyeri a kört, mert szerintem így is jobb lesz a fogyasztása, és akkor kisebb akkuval is egyenlő lehet az üzemidő.
1050-ből vagy 1050ti-ből tudnak csinálni hozzá megfelelőt, mert marha jó a teljesítmény/fogyasztása. Max. ha az nem elég, akkor a 2000-esekből biztos, mert azért a 1060 már 2 éves cucc.

(#16) And01 válasza [CS]Blade2 (#15) üzenetére


And01
aktív tag

Szerintem az árazás dönt, meg az intel ugyis megoldja majd hogy
az övét vegyék. ;]

(#17) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Ésszerű (nem ilyen luxus)áron még értelme is lenne.

(#18) [CS]Blade2 válasza And01 (#16) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Ha Nvidia-val veszik, ő akkor is eladja az intel procit igp-vel. Az ár itt nem biztos, hogy annyira számít, ez nem annyira árérzékeny kategória. A felső kategóriában inkább veszik úgy, hogy nem érdekel, hogy pár 10000-el több, a jobbikat kérik.

[ Szerkesztve ]

(#19) Peter13


Peter13
senior tag

"hiszen az egyébként vaskos, jól szellőző házzal rendelkező VX 15 vizsgálatánál tapasztaltuk, hogy huzamosabb terhelés során csak 3 GHz-en fut az amúgy 3,8 GHz-ig pörgethető CPU."

Nálatok egyébként mit jelent a huzamosabb terhelés? Prime 95+ Furmark órákon át? Nem kötöszködés, csak viszonyításképpen kérdezem., mert szerintem életszerű felhasználásnál nem lenne szabad ilyeneket produkálnia.
Nálam a 7300HQ egy egyáltalán nem felsőkategóriás hűtéssel sosem throttlingol. Volt Metro meg Witcher III, és kódoltam filmeket is handbrake-el, órákon át, állt mint a cövek 3.1-en...a 7700 HQ persze 3.4-en menne négy maggal, és van HT is, de nem hiszem hogy ez lenne a szűk keresztmetszet (az előző gépben 6700HQ volt, az ugyanez csak 3.1-es négymagos sebességgel, és ugyanúgy gond nélkül szaladt...mondjuk ott szerintem erősebb volt a hűtés). Mindkét 17-es laptopom a 15-ös lapját (és hűtőit) használta (gondolom ez olyan Clevo-s dolog, így biztos olcsóbb), szóval nem arról van szó hogy a 17-es tepsit telenyomták rézzel (bár úgy lett volna, akkor halkabb lenne :) ).

Mod: közben rákerestem a VX 15-re, szerintem ez minden csak nem vaskos: egy-egy vékony kis hőcső megy egy-egy nyeszlett kis bordához (és ezen az sem sokat segít hogy a csövek "keresztezve" vannak). Így nem csoda hogy melegszik :U

"No, I'm not immortal: I'm just not good at dying..."

(#20) maximilian4 válasza Peter13 (#19) üzenetére


maximilian4
addikt

7300HQ-hoz a VX15 hűtése is tökéletes.
1 óra fortnite után a max hőfokok (proci és a gpu is végig boost órajelen)

2 óra bf1 multi után is 82 fok volt a legmagasabb mag hőmérséklet, ami köztudottan 100%-on pörgeti a procit. Sajnos arról nem találok képet, de a gaming notebook topikban valahol ott van, felraktam.

Annyit még hozzátennék, hogy a gyári pasztája egy kupac hulladék volt. Újrapasztázás több mint 10 fok mínuszt hozott a gyári pasztával mért max hőfokokhoz képest.

Ráadásul arra is elég ez a hűtés, hogy 7300HQ mellett az 1050ti végig elfut fix húzott órajeleken, max 71-72 fokon.

Aida stress teszt alatt is kifejezetten jól muzsikál:

Ráadásul hozzátenném még hogy az esetek többségében a gyári paszta egy semmi, mintha nem is lenne a gépben, és a 7700HQ, sokkal több hőt termel mint a 7300HQ. Azaz lehet hogy a te géped is megbirkózik még a 7300-zal, de már nem biztos hogy a 7700-at is elbírná a hűtés. Nálam épp ezért is volt tudatos döntés a gyengébb proci, de erősebb gpu.

[ Szerkesztve ]

Maxi

(#21) sb válasza #74018560 (#11) üzenetére


sb
veterán

Mire gondoltál? 30W-ból 4k 60fps?
Addig akkor ne is fejlesszenek semmit? Ez jobb azonos fogyasztásból és méretből mint eddig bármi. És nem is arról van szó, hogy a használhatatlan sebességen gyorsítottak egy kicsit. Gyenge gépnek nem mondanám.
Akkor meg miért ne létezhetne? Akinek elég megveszi mert eddig ilyet se tudott volna. Akinek nem elég az meg vesz 4 kilós gépet, desktopot vagy vár még egy kicsit ugyanerre telefonból, 2W-ból. :D

(#22) Peter13 válasza maximilian4 (#20) üzenetére


Peter13
senior tag

"Nálam épp ezért is volt tudatos döntés a gyengébb proci, de erősebb gpu."
Nálam is :)
És +1 ahhoz hogy a gyári paszta tényleg nem nagy szám (a laptop nálam is egy újrapasztázással kezdte az életét, és tényleg azonnal ledobott 6-7 fokot terhelés alatt, pedig elvileg "prémium" paszta volt rajta. Elképesztő...)

"No, I'm not immortal: I'm just not good at dying..."

(#23) maximilian4 válasza Peter13 (#22) üzenetére


maximilian4
addikt

Vicces hogy ezen spórolnak a gyártók, és olyan nagy gyártók sem kivételek mint az Alienware. Mondjuk én azt halottam hogy a Clevo-ék még aránylag oda is figyelnek rá, és minőségibb pasztát használnak.

Maxi

(#24) Raysen623


Raysen623
addikt

Nem rossz. Végre készült egy kicsit komolyabb teszt az új R5 2500U APU-val. Remélem lesz ennél komolyabb is valamikor.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#25) Reinhardt


Reinhardt
őstag

Ok, but can it run Crysis? :DDD

(#26) Seerorin


Seerorin
újonc

Mellesleg egy dologra nem figyeltetek oda. Ez a gyengébbik verzió. Jön ennek egy 100 wattos verziója, ahol nagyrészt a GPU lesz jelentősen felpörgetve. Szóval akkor 100 watton kissebb GPU-val már elég jó a teljesítmény arány. Már csak az a kérdés, hogy a nagyobb teljesítményű verzió vajon több 35%-al lesz-e erősebb(nem csak a TDP nő, hanem ahogy néztem minden részegység jelentősen erősebb). Szóval az majd mutat valamit például a 1060 max Q-hoz képest. Mert a 1050 Ti-t nem lehetetlen behozni vele, ha gyorsabb egy 40%-al. Valamint, ha az intel ezt az irányt akarja erőltetni az mindenképpen azt is fogja eredményezni, hogy egyre nagyobb lesz az AMD irányú optimalizálás a piacon, mert az intel mindig is nagyon keményen nyomta a saját termékeit. Szóval ő most szeretne mindenen keresni. Ehhez AMD VGA kell? Hát lelkük rajta, megoldják.

(#27) nemlehet válasza Seerorin (#26) üzenetére


nemlehet
őstag

Hát mondjuk azért 100 W laptop méretben már lehet problémás. Ennél kisebb fogyasztást se bírnak sokszor lehűteni...

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#28) [CS]Blade2 válasza nemlehet (#27) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Főleg, hogy 1 ponton lesz az egész. Már előmelegíti a proci a gpu-t, mire munkára lesz fogva, és akkor még vékony is lesz a gép.

(#29) rodrigez válasza Seerorin (#26) üzenetére


rodrigez
senior tag

A 100w-os verzió az Intel mérései alapján 7-13%-al gyorsabb mint a GTX1060 Max-Q. Szóval lesz ott erő, csak igen drágán.

(#30) [CsuCsu] válasza maximilian4 (#5) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Az 1060 ellen a nagyobbik GH verziot kuldik, 100W TDP-vel. A Dell-ben a kisebbik GL van.

(#31) Yeffy válasza maximilian4 (#23) üzenetére


Yeffy
veterán

Mondjuk én azt halottam hogy a Clevo-ék még aránylag oda is figyelnek rá, és minőségibb pasztát használnak.

ennek "illene" igy lennie, en '16 karacsonyara ujitottam be toluk egy combosabb lapost, es a konfigolasnal kulon lehetett (azota is) valasztani a sima alap (legyen az barmilyen is) paszta helyett az AC MX-4-et. remelem, nem hiaba X-eltem be anno... :U :B

a hirhez: tetszik ez az irany, egesz kellemesnek tunik, bar ahogy irtak feljebb is, a 100W-os lesz a komolyabb ajanlat, kar, hogy megint horror aron. :U

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#32) GodGamer5


GodGamer5
addikt

Kár, hogy TR-el mérték, mert az durván NV-re optimalizált játék.

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.