Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ALI_G


ALI_G
veterán

A googles-t értem, szép innováció, de a live search-öt mire használhatom, vagy milyen keresést fog segíteni?

(#2) atike válasza ALI_G (#1) üzenetére


atike
nagyúr

Ugyanezt akartam kérdezni. Valós idejű keresés.... Gondolom más találatokat hozhat, mint a tárolt keresés... De passz.

(#3) Syl válasza ALI_G (#1) üzenetére


Syl
nagyúr

Felhozza neked mások titkait :DDD

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#4) Penge_4 válasza atike (#2) üzenetére


Penge_4
veterán

Magyarul Pistike 18 óra 53 perckor módosítja az állapotát a Facebook-on, aztán te 18 óra 54 perckor rákeresel a Google-n és a Google azt fogja kiírni abba a kis alsó néhány tíz karakteres szövegben amit 1 perccel ezelőtt módosított, nem a x héttel ezelőttit. :D

Bár ettől függetlenül azért remélem a Cached megmarad, mert jó dolog, mikor eltávolítanak valamit, aztán legalább a szöveget, vagy néhány esetben a letöltési linket is ki lehet belőle bányászni.

(#5) moonman


moonman
titán

social network-öket leszarom, hangos mobil-keresés meg már másfél éve van WM-en. (Live Search, Bing)

(#6) Konflikt válasza moonman (#5) üzenetére


Konflikt
addikt

ez aztan a remek hozzaallas.
rajtad kivul el meg par ember a foldon, es talan azt a 350 millio reggelt facebook user egy reszet erdekelheti egy kicsit ez a fejlesztes.

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#7) oO7


oO7
őstag

a goggles jó mókának tűnik... csak nézelődni a telefonnal és írja, hogy mit látok... meg különféle infókat felismer-kinyer egy fényképből és már tolja is a találatokat... nice

(#8) oO7 válasza Konflikt (#6) üzenetére


oO7
őstag

annyiban kb igazat lehet adni moonman-nek hogy nem egy általános keresőnek a feladata az ilyen facebook meg twitter bejegyzések keresése... vagy legalábbis nem az általános találatok között kell azt felsorolni. Ezeknek a bejegyzéseknek a vizualizálására már vannak sokkal szebb-jobb-látványosabb technikák (pl az új Bing maps-en térképre rádobja, hogy ki és hol és mit twitterezett... meg hasonlók)

[ Szerkesztve ]

(#9) Quar


Quar
csendes tag

kezd kicsit Big Brother parám lenni...

(#10) Fecow


Fecow
aktív tag

Lehet, hogy én értettem félre valamit, de nekem a magyar szövegből az jön le, hogy most mutatták be a hangos keresőt ami nem igaz ha igaz a forrás link ami pedig így kezdődik:
"We first launched search by voice about a year ago, enabling millions of users to speak to Google." Az ottani linkeket meglátogatva:
[2008 november 17. Iphone]
[2009 február 3 Android]
[2009 március 25. Blackberry]
[2009 november 2. Nokia SymbainS60 és megtanul kínaiul]

A mostani bejelentés ennek összefoglalása, illetve a japán nyelv mint új nyelv hozzáadása az alkalmazáshoz:
"And today we're announcing that search by voice understands Japanese, joining English and Mandarin."

Nyergeld meg a nagyot

(#11) dajkopali válasza Fecow (#10) üzenetére


dajkopali
addikt

igaz, csak hozzácsapták a marketingkampányhoz

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#12) floatr válasza oO7 (#8) üzenetére


floatr
veterán

Ennyi erővel akár azt is lehet mondani, hogy "ki és hol és mit twitterezett leszarom" "bing mapset leszarom"

(#13) moonman válasza floatr (#12) üzenetére


moonman
titán

lehet is, az is egy vélemény. részemről okádok az egész fészbúk, twitter, anyámkínja webkettes szaroktól. hadd legyen már saját véleményem a dolgokról.

[ Szerkesztve ]

(#14) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

/set mode gonosz
olyan szenzációsak lettek ezek a fejlesztések, hogy a bejelentéseket adó szerver össze is rogyott?:P :DD

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#15) bambano válasza moonman (#13) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

valójában nem a webkettes dolgokkal van bajod, hanem azzal, hogy más rajtuk a logó...
innen kezdve ez nem a saját véleményed, hanem Ballmeré...

sajnos vagytok így páran.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#16) Narxis válasza Konflikt (#6) üzenetére


Narxis
nagyúr

De be kellett írnia mert így nincs meg a napi 1 Google fikázás. Jobban fog aludni.

(#15) bambano: Eléggé korlátolt egy ember az aki logo alapján ítél meg egy szoftvert/szolgáltatást vagy bármi mást.

(#17) moonman: de azért iwiwen fent vagy.

[ Szerkesztve ]

Thanos was right.

(#17) moonman válasza bambano (#15) üzenetére


moonman
titán

Live Spaces-t sem használok, MS partner fészbúkot sem használok, egyszerűen nincs közléskényszerem. a hideg ráz az egész szósöl netwörkingtől. de kösz az arrogáns feltételezést.

(#18) floatr válasza moonman (#13) üzenetére


floatr
veterán

Legyen. Ha nem is okádok tőlük, de hidegen hagynak, nekem se szenzáció, de ennek a "leszarom" kommentnek sem volt sok értelme

(#19) FoxiestFox válasza moonman (#17) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Pont hogy közléskényszered van, mert az imént adtad tudtunkra, hogy leszarod a szósölnetvörkinget. Ha nem lenne, nyilván magadban tartanád, mint jópáran mások. :)
Persze ez meg csak az én véleményem, közléskényszerem volt, p*csába, megyek is a kötélért.. :DDD

(#20) moonman válasza Narxis (#16) üzenetére


moonman
titán

fent, és? kb. egy éve nem léptem be és nincs is kint semmi infó rólam. arra van, ha keresnék valakit.

(#21) Lenry


Lenry
félisten

a goggles tetszik. kár, hogy nincs android telefonom

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#22) moonman válasza FoxiestFox (#19) üzenetére


moonman
titán

közléskényszer alatt azt értem, hogy nincs bennem visszatarthatatlan vágy, hogy minden ötpercemet írásban rögzítsem, hogy ország-világ tudja, hogy épp bal kézzel törlöm meg az orrom. azért ez már valami betegséghez hasonlít.

[ Szerkesztve ]

(#23) moonman válasza Lenry (#21) üzenetére


moonman
titán

igen, az nekem is tetszik, kérdés, hogy egy közlekedési lámpából hogy mondja meg, hogy melyik földrészen készült. :)

(#24) moonman válasza moonman (#22) üzenetére


moonman
titán

tessék, épp erről beszélek. ez már beteges.

(#25) Lenry válasza moonman (#23) üzenetére


Lenry
félisten

ez még lehet hogy nekem is gondot okozna :)

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#26) Csakénvagyok válasza moonman (#13) üzenetére


Csakénvagyok
őstag

Én meg leszarom a szappanopera sorozatokat. De kit éredekel.

Nem feltétlenül minden fejlesztést rád optimalizálnak.

(#27) FTeR válasza moonman (#5) üzenetére


FTeR
addikt

képfelismerős mókát ms kb 2 éve, demózta...

(#28) floatr válasza moonman (#23) üzenetére


floatr
veterán

Dzsippíeszes endroid telefon... mindent tud, a felhasználóról is :)

(#29) moonman válasza FTeR (#27) üzenetére


moonman
titán

igen tudom, azt nem lett belőle termék végülis.

(#30) sekli válasza Lenry (#21) üzenetére


sekli
addikt

van Nokiára is már nagyon rég... bár nekem az egész ötlet nem tetszik, azt sem próbáltam...

(#31) Silenzio


Silenzio
addikt

A cikk első bekezdésében nem "... egyelőre (és talán végül)... kéne hogy legyen? Megfordítva semmi értelme. :U

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#32) dajkopali válasza Silenzio (#31) üzenetére


dajkopali
addikt

arra akartam utalni (bár biztos nem vagyok benne, hogy lehet-e), hogy ha a Microsoft is elkezd vmi hasonlót a Binggel, ahogy tervezték is, akkor előfordulhat, hogy ők is megkötik ezeket a megállapodásokat a közösségi oldalakkal - kicsi rá az esély, de ki tudja

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#33) moonman válasza dajkopali (#32) üzenetére


moonman
titán

twitter keresője van Bing-nek is. PC World szerint jobb is, mint a Google-é.

[ Szerkesztve ]

(#34) julius666 válasza moonman (#24) üzenetére


julius666
addikt

Hülyék mindig is lesznek (sőt, ők vannak többen), ezzel nem tudsz mit kezdeni. Ha nem iwiwen meg msn-en nyomulnának, nyomulnának e-mailben meg mobilon. Így legaláb vannak csatornák, amik tiszták vmilyen szinten tőlük.
Egyébként nekem az igazi problémám az ilyen "webkettes" marhaságokkal az az, hogy ha el akarod érni a teljes ismerősi körödet, kb. 200 félén kell fent lenni - iwiw, facebook, myspace - illetve hogy nem lehet egy felületen a különböző kommunikációkat lefolytatni - iwiw, msn, e-mail, fórumozás, stb. Egyenlőre úgy tűnik, hogy a wave majd megoldja ezeket a problémákat, feltéve hogy vki megcsinálja a megfelelő plugineket (illetve a szolgáltató oldalak biztosítanak-e megfelelő api-t.)

Egyébként ez a google Goggles nagyon tetszik (már a neve is :DDD ), ha jól fog működni, a gombaszakértőknek meg a sakkjátékosoknak befellegzett ;]

(#35) oO7 válasza julius666 (#34) üzenetére


oO7
őstag

hát a wave nem fog megoldani semmit... használhatatlan hulladék

(#36) julius666 válasza oO7 (#35) üzenetére


julius666
addikt

Nekem eddig - pláne, hogy ez tényleg még csak béta verzió - tetszik, de még valóban messze vagyunk attól, aminek beharangozták. Én azért bízom benne hogy jó lesz, ha megbocsátasz :)

[ Szerkesztve ]

(#37) oO7 válasza julius666 (#36) üzenetére


oO7
őstag

meg... de szerintem akkoris bukta már az alap elképzelés

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.