Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Crystalheart válasza SimonMágus (#50) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Persze, alkotáskor csak sejtésünk lehet, vajon mennyire sikerül majd jól, sőt, ma már a piaci tendenciákat is bele kell kalkulálni. :) Mondjuk ma már van lehetőség piackutatásra, meg miegyéb, de az alkotás alapvetően épp olyan egyirányú, mint a mű élvezete. Persze, ha művészetről beszélünk. Amikor párbeszéd folyik mester és tanítvány, avagy példakép és egyén között, akkor azt hiszem, nem művészetről beszélünk.

Ja igen, akkor értem már, valahogy arról a mondatról a cikkben elfeledkeztem, így egészen más értelmet nyer a dolog. :)

(#52) SimonMágus válasza Crystalheart (#51) üzenetére


SimonMágus
aktív tag

Szerintem az alkotás nagyon sok esetben párbeszédre épül, ha nem is a szélesebb közeggel, hanem egy szűkebb alkotói vagy befolyásoló csoporttal, legyen az írók, festők vagy más művészeti ág csoportja, de sokszor nem is szükséges hogy azonos ágat képviseljenek az alkotói folyamatban résztvevők. Nagyon kevés igazi magányos művésszel lehet találkozni manapság, főleg ebben a rohamosan hálózatosodó világban. De magában a művészetben is egyre többször jelenik meg a kommunikáció, gondoljunk a street art különböző formáira, melyeknek néha a szubsztanciáját adja meg maga a párbeszéd ;)

(#53) Crystalheart válasza SimonMágus (#52) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Nem a művészek találkozóira vagy beszélgetésekre gondoltam, vagy a lektorálásra, hanem hogy az írók rendszerint nem közösen írják a könyvet, stb. :) Érdekes, de még a filmkészítéskor is, hiába dolgozik egy több száz fős stáb a rendező mellett, a film fő alkotójának mégis ő számít.

Persze a művészet tág fogalom. Sok minden belefér. Még az is, amit magamtól soha nem neveznék annak. De ez már off. :)

(#54) SimonMágus válasza Crystalheart (#53) üzenetére


SimonMágus
aktív tag

Én sem a művészek találkozóira, beszélgetésekre vagy lektorálásra gondoltam, hanem magára az alkotási folyamatra ;)
Hogy a példádnál maradjunk, hiába van egy név kiírva rendezőként egy színházi bemutatón (vagy éppen filmen), jó eséllyel ő "csak" - nem lebecsülendő módon írtam - a vezérfonalat szőtte, de az alkotás folyamatában nem egyedül vett részt, nem csupán az ő gondolatai jelennek meg, vannak hatással rád az előadás közben.

Tényleg eltértünk a témától.... :K

(#55) Sir Pocok válasza SimonMágus (#44) üzenetére


Sir Pocok
őstag

Köszi az észrevételeket. (Sajnos a helyesírás kérdése jogos.)

A dolgot két felé kell választani:

Vannak akiktől közvetve tanulhatunk csak. (pl.: meghalt, vagy térben és időben nem megoldható a találkozás)

Vannak akiktől pedig közvetlen.

"A "jó mesterek/példaképek" szerepe kifejezetten túlzó, már-már isteni tudással vannak felvértezve, hiszen "objektíven" tudnak megítélni. Ahhoz, hogy ezt megtegyék, minden gondolatodat, lelki rezdülésedet ismerniük kell, ezt pedig elképesztő nehéz megvalósítani. Parciálisan igaz lehet a dolog, bizonyos helyzetekben ez tökéletesen működhet, de átfogó módon nem hiszem."

Az objektív megítélés viszonylagos, én az írásomban arra értettem, hogy önmagunkhoz képest tudnak objektív képet adni.

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#56) theof


theof
csendes tag

- Mester ez nem történhet meg veled neked uralkodnod kell itt a földön miért mondod hogy meg fogsz halni?
- TÁVOZZ TŐLEM SÁTÁN! Mert nem az Isten szerint gondolkozol hanem az emberek szerint!
Ha valaki énutánam akar jönni, tagadja meg magát vegye fel keresztjét és kövessen engem. Mert aki meg akarja menteni az életét elveszti aki pedig elveszti ai életét ln értem és az evangéliumért megmenti azt. Mert mit használ az embernek ha az egész világot megnyeri de lelkében kárt vall? Mert mit adhat az ember váltságdíjul lelkéért?
Ha valaki szégyell engem és az én beszédeimet e bűnös és parázna nemzedék előtt, azt én is szégyellni fogom az én mennyei atyám előtt.

Ha valaki első akar lenni közületek legyen mindenki között az utolsó és legyen mindenkinek a szolgája. Mert az ember fia sem azért jött hogy neki szolgáljanak hanem hogy Ő szolgáljon másoknak és váltságért adassék sokakért bűnöknek bocsánatára

Theof

(#57) syC


syC
addikt

Környezet, média agymosás, tömeg akarat.

(#58) Brown ügynök válasza theof (#56) üzenetére


Brown ügynök
senior tag

Az egyik legszebb és legértékesebb rész Jézus tanításai közül. :)

"hacsak nem jön a jó tündér break utasítás képében..."

(#59) Harigata


Harigata
tag

A média napjainkra hatalommá vált.
Sok hülye a köbön. De aki a képernyőn üde, szép és a tévéről idióta önteltséggel vigyorog
a parasztjának az arcába, az a valóságban a drogoktól eltompult agyú, csökevényes
intelligenciájú, magát elitnek képzelő pojáca, aki nagyobb lúzer mindenkinél, mert a
mára társadalmi sztereotípiákká vált imázs képviselője akar lenni, nem ember!

Egy romlott társadalom süllyedő hajóján festi elénk egy cukormázas, trendi világ illúzióját.
Pénzért persze mindent. Ez a mai média. Egy pénzzel kitömött báb, ami helyettesíteni akar
egy képzett, művelt társadalmi elit réteget.

A probléma az, hogy sokan ezen nőnek fel.
A mai oktatás és a média kondícionálja és korlátok közé szorítja az embereket, nem tárja fel az élet valódi értelmét és célját.

[ Szerkesztve ]

(#60) bkercso válasza theof (#56) üzenetére


bkercso
nagyúr

Még nem olvastam át az egész topicot, de nagyon tetszik!
Szerintem is az a baj ma, hogy általános értékválság van, ennek pedig az az oka, hogy az emberek önmagukkal vannak leginkább elfoglalva, és egymás fejét is ezzel tömik (önmegvalósítás, kiteljesedés, saját fejlődésed). Ha ez lenne a cél, Istennek biztos nem okozott volna gondot, hogy mindenkit egy saját bolygóra teremtsen, azonban - az akkor még egészséges szellemmel rendelkező - Ádám nem érezte jól magát egyedül. Hoppá! :) Ma sokan megpróbálják ezt, aztán csodálkozunk, ha besülnek, megkeserednek (és a válások miatt anyagilag is tönkremennek).

Széles körű tapasztalat, hogy akkor fejlődik az ember, ha cselekszik (jót, helyes dolgot, másokért), nem akkor, ha csak gondolkodik erről. Ha pedig a másik kárára cselekszik, az is nyomot hagy a személyiségén. A Bibliában található törvények mindegyike is azt a célt szolgálja, hogy az emberek együtt jól tudjanak élni, jó legyen a kapcsolatuk, anyagi életük stb.
Több vallás ezt kényszeríteni igyekszik, amiből képmutatás lesz, mert az emberek nem változnak meg belül, csak ezt várják el egymástól. A legnehezebb az értékrendet és a cselekedeteket összeegyeztetni, és ez mindenkire igaz. Amikor a képmutatás kibukik, tömegesen kiábrándulnak az emberek a vallásból, és mindenfajta értéket, amit az hirdetett, elutasítanak, és kész az értékválság. Ez jellemző ma Európára (és átterjed Amerikára is), ezért pl. a kultúránk rendkívül sérülékennyé vált az ideológiai hadviseléssel szemben, amit az egyre sűrűsödő terrorcselekményekből is látni, illetve a szélsőségek megerősödéséből, ami szintén EU-szintű jelenség.
A ilyen értelemben vett "vallás" életképes alternatívája az olyan hit/közösség, ami motivál ahelyett, hogy tiltana, és képes valóban értéket közvetíteni, az emberben valódi változást elérni. (A Biblia szerint ilyet ember nem tud elérni, csak ha rendezi a kapcsolátát Istennel.) Szerencsére erre is van példa (Magyarországon és Amerikában különösen), és mindig is volt a történelemben, még ha sokszor üldözték is.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#61) Crystalheart válasza bkercso (#60) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Én nem vagyok hívő és közösségbe sem igazán járok, de évekkel ezelőtt akarattal teljesen megváltoztattam magam mindössze néhány hónap alatt. És nem csak mondom - fejembe vettem, hogy "mostantól ilyen leszek", és olyan lettem. :) Ilyen szempontból nem lennék jó drámai karakter, mert elmaradt a karakterfejlődés legtöbb lépcsője, túl hirtelen volt az ugrás, de nem bánom, a karaktereimet úgysem magamról mintázom, legalábbis teljesen biztosan nem.

[ Szerkesztve ]

(#62) bkercso válasza Crystalheart (#61) üzenetére


bkercso
nagyúr

Ha tartós a változás és nem igényel folyamatos erőfeszítést, akkor jó. :)

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#63) Crystalheart válasza bkercso (#62) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Perszehogy. :) Én azt vallom, hogy az igazi ember képes uralni a jellemét, a szándékait, csak a kivitelezésnél adódhatnak problémák. (Pl. azt hiába határoztam el, hogy leszokom a szórakozottságról, pont önmaga miatt nem tudok. Ellenben a túlérzékenységről való leszokás csak egy gondolatig tartott.)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.