Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

"a listaárról azonban nem nyilatkozott a gyártó."

Micsoda önzetlen tett. Ezzel sokakat megkímélt a szívinfarktustól.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#2) Temesvari válasza lezso6 (#1) üzenetére


Temesvari
tag

Á, nemhiszem hogy ez oylan drága lenne... 80USD-re tippelek, max.

"Imperfection is digital perfection."

(#3) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

De mégis, hogyan kerülik el a -20 fokról hirtelen bőven fagypont fölötti környezetbe történő átvitel következményeként bekövetkező páralecsapódást, és zárlatot? Ezen a téren ugyanolyan sérülékenynek tűnik, bár alapvetően a desztillációból keletkezett folyadék nem vezeti az áramot ugye. Lehet ez a titka, de akkor erősen kerülni kell a szennyeződés lerakódását az alaplap felületén.

<-ƘƘ->

(#4) Silentfrog


Silentfrog
veterán

Értem én,hogy a lap kibir 70 fokot is.Nah de a processzor nem ég el ekkora höfokon? Mégha csak ilyen ultraenergiatakarékos is.Az atom proci se hideg a laptopokba,pedig az is csak 4wattot "nyal" be.

[ Szerkesztve ]

(#5) Ste válasza Kendek (#3) üzenetére


Ste
addikt

Azt valszeg sehogy :)
-20 fokig milyen konfig nem üzemel vajon?

(#6) Tombolo válasza Silentfrog (#4) üzenetére


Tombolo
tag

Miért is kellene elégnie? :)

(#7) Ari18


Ari18
őstag

Bírja vagy nem, én akkor sem örülnék, ha valami 70°C lenne a gépemben.

(#8) golyani válasza Ari18 (#7) üzenetére


golyani
addikt

maga a gép 70 fokos :D

ártipp via C7-el:

[link]

Edennel:

[link]

csak okosan kell keresni ;)

[ Szerkesztve ]

(#9) darkarthur válasza Silentfrog (#4) üzenetére


darkarthur
senior tag

Ez a negyedét sem nyalja be.

Am aranyos kis lapka.

Samsung S23 Ultra 5G

(#10) Kendek válasza Ari18 (#7) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Akkor valami alsókategóriás videókártyát vegyél, vagy pedig ultra hiper-szuper hűtést eszközöljél rá. Még az integráltra is kell venti, hogy elkerüld a 70 °C-ot. :)

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#11) szuper-t


szuper-t
senior tag

miért vajon a mi lapjaink nem bítnak egy 70fokot?:D
én 350 fokra hevítve javítom őket...
micsoda paraszt vakítás
(egy durva tévedés miadt , mert nem jó helyre lett dugva a cpu ventillátor egy e6320 felment 93fokig ak már lazán túlszárnyalta 1 nyíregyi srác a viát:)

(#12) CsendesMark


CsendesMark
aktív tag

Mennyi a maximális fogyasztása?

Mellesleg 80C°-on megy a terhelt Core i7esem :D
(ha terhelem)

[ Szerkesztve ]

Az ár per érték arány a vesztesek mentsvára :D

(#13) Geönczy válasza szuper-t (#11) üzenetére


Geönczy
aktív tag

Hát ja vakítanak ám.
Vagy esetleg úgy gondolták, hogy a környezet hőmérséklete 70 fok és ezenfelül ami hőt termel úgy is megy simán.
Azért nem mindegy!

(#14) DBob


DBob
őstag

Természetesen a környezet hőmérsékletére értették a 70°C-ot. Kár hogy csillió-billió ft lesz az ára via szokás szerint.

(#15) nyunyu válasza szuper-t (#11) üzenetére


nyunyu
félisten

miért vajon a mi lapjaink nem bítnak egy 70fokot?

Passziv hutesu Celeron ULV 650-s ipari lap mar 50 foknal kifagyott a 'csaba.

Aztan ugyfel be volt sertodve, amikor kozoltem, hogy ne jarassak egesz nap az ipari kenyerpiritot mellette, es akkor nem melegszik tul a gep.
Meg ne pakoljanak mindenfele szalvetakat a gep aluminium hazara.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#16) nyunyu


nyunyu
félisten

Jok ezek a sajtofotok.

Nem eleg, hogy hutes sincs rajtuk, de meg a BIOS IC-t is kisporoltak a lapbol. :))

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#17) Geönczy válasza DBob (#14) üzenetére


Geönczy
aktív tag

Akkor csak én voltam elveszve ezek szerint - nembaj!

(#18) -XadAnuX+


-XadAnuX+
őstag

Nekem kicsit csúnyácskának tűnnek, kár, hogy árat nem közöltek.

(#19) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

a procok elvileg 90fokot még bírják (core2 széria), vidkari chipeknél 110 fok is megesett a 3870 és 8800gt gyári passzívaknál, de azért az alaplap nem hinném, hogy többet bírna 55 foknál. memóriák szintén kérdésesek.

és szép alacsony. keresztirányú hűtéssel szvsz elég alacsony helyre is be lehetne zsúfolni.

mondjuk kérdés, hogy a 70fokos üzemhőmérségletet hogy értették. meg képes e tényleg működni, vagy csak a szokásos "úgyse használja ki a user, irjunk rá valami nagyot" marketingről van szó (ld tápok, meg az atx2.2 szabvány komolyan vétele).

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#20) nyunyu válasza proci985 (#19) üzenetére


nyunyu
félisten

vidkari chipeknél 110 fok is megesett a 3870 és 8800gt gyári passzívaknál

Nalam a 7900GTO 125 foknal fogta vissza az ablak ide-oda tologatas sebesseget egy Trident 8900C szintjere, onnan vettem eszre, hogy leallt a szivattyum.
C2D-t nem zavarta, hogy nem kering a viz. :D

de azért az alaplap nem hinném, hogy többet bírna 55 foknál. memóriák szintén kérdésesek.

Elozo hozzaszolasban emlegetett 52 fokon fagyogato ipariPCben konkretan megsult a bootolasra hasznalt Kingston CF kartya, elszallt a tartalma.
Adatlapjara persze 0-70C van irva uzemi homersekletnek.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#21) Tyberius válasza nyunyu (#20) üzenetére


Tyberius
aktív tag

Asszem, a kategória győztese a 6600GT, amely még 140 fokon is vígan renderelgetett :D

(#22) Kendek válasza proci985 (#19) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

AMD fronton pedig 70°C felett már igencsak nem ajánlott járatni a procit. 90 foknál pedig elkezdődne a hirtelen halál 50 nanomásodperce, ha nem kapcsolna le azonnal még bőven előtte.
Pl. az én X3-nál a felületi max hőmérséklet 73°C lehet.

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#23) nyunyu válasza Tyberius (#21) üzenetére


nyunyu
félisten

Volt passziv 6600GT-m, annak tenyleg 110 fok volt az uzemi homerseklete.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#24) nyunyu válasza proci985 (#19) üzenetére


nyunyu
félisten

mondjuk kérdés, hogy a 70fokos üzemhőmérségletet hogy értették. meg képes e tényleg működni, vagy csak a szokásos "úgyse használja ki a user, irjunk rá valami nagyot" marketingről van szó

Persze olyan hulyektol az sem ved, akik a vastag fekete alu burkolatos tapikepernyos gepet kirakjak a teraszra, ahol arnyek nuku, egesz nap tuzi a nap.

Utana meg veled ordit az ettermi fogyatekos, hogy magatol tonkrement a gep, csereld gariba.
Oruljenek neki, hogy egy 70e-s szamlaval megusztak, hogy a Celeron ULV 650 mogott ategett az alaplap, gep egyeb draga reszeit szerencsere nem kellett cserelni.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#25) proci985 válasza Kendek (#22) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

intelnél 100fok a leállításhatár.

amdnél ha nem érintkezik a hűtés szintén azonnal kilövi magát a kártya (hűtést cseréltem:) ). a teljesség kedvéért akkor már megemlítettem ezt is.

nyunyu: hülyék ellen semmi nem véd. de azért a fekete érintőképernyős a tűző napon az erős volt:DDD pár ember konkrétan tesz a fizika törvényeire és a megvalósíthatóságra... ami néha jó dolog (mert pl máshogy kiindulva mégiscsak megvalósítható valami), általában viszont nagyon nem.

az out of spec cuccok meg csak rárakják a habot a tortára. vagy ennél felmerül a kérdés, hogy milyen mem bírná a 70fokot tartósan.

az üvölt utánna, meg más a hülye az pedig a legjobb szokásuk. hála égnek számítógépes rendszerrel én jobbantudokmindent mentalitással se egyszerű kinyírni a környezetében pár embert (ld miért egyre kezesebbek az autók).

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#26) nyunyu válasza proci985 (#25) üzenetére


nyunyu
félisten

hülyék ellen semmi nem véd. de azért a fekete érintőképernyős a tűző napon az erős volt :DDD

Konkret megtortent eset volt, Bp. Szabadsag ter kornyeki etterem...

Neha mar hianyzik a regi melohelyem, ott mindig tortent valami, ami miatt a falat kapartuk, de utolag elolvasva a szamtechboltos topikba irt memoarjaimat jot lehet rohogni rajta.

Mondjuk az a resze nem, amikor szombat hajnali 3-kor meg akartak lincselni a buzibar kidoboi, mert egy aramszunettol elszallt a rendszer, aztan amig nem birtam bele eletet lehelni, addig ~200 ember toporzekolt az ajtoban, hogy miert nem engedik be oket.
(En elore mondtam, hogy az olcso szunetmentes keves lesz a szerveruk ele, de nem hallgattak ram...)

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#27) nyunyu válasza proci985 (#25) üzenetére


nyunyu
félisten

intelnél 100fok a leállításhatár.

Hmm, ehhez kepest a Celeron M ULV 1 GHz egesz jol birta, amikor multkor csupaszon jarattuk 5 percig, mivel a kulso monitort csak akkor lehetett radugni a gyarilag eljumperolt LVDS-u alaplapra, ha kiepitettuk az aluminium burkolatbol. :W
Persze hozzaerni nem mertunk, nehogy raegjen az ujjlenyomatunk :))

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#28) Devid_81 válasza Silentfrog (#4) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Inkább a bullshit chipset ami fűt , lesd majd meg egy ITX lapon, a kis borda a CPU a nagy borda meg a kazán G945 :(((

...

(#29) Temesvari válasza nyunyu (#27) üzenetére


Temesvari
tag

Persze hozzaerni nem mertunk, nehogy raegjen az ujjlenyomatunk :))

:) :) :) jajj...

[ Szerkesztve ]

"Imperfection is digital perfection."

(#30) v.tom válasza Kendek (#22) üzenetére


v.tom
őstag

Azért nem kell félteni az amd-t sem. Volt, hogy kicsit elmozdult a cpu-hűtőm szállítás közben, de ez nem nagyon látszott elsőre, persze észre sem vettem. A géppel pont egy előadást tartottam. Állandóan kifagytam, míg rá nem jöttem az okára. 110-120 fok volt a 4200+x2. Hát igen, a régi szép idők. (egyébként nem értem, hogy miért nem lőtte ki a hővédelem.)

[ Szerkesztve ]

(#31) Ari18 válasza Kendek (#10) üzenetére


Ari18
őstag

Most vettem egy Giga lapot integrált HD2100-as vga és az sem megy fel 70-re max 56°C volt eddig.

(#32) Temesvari


Temesvari
tag

300 USD? :Y te joeg... azer ez vicc kategoria

"Imperfection is digital perfection."

(#33) #65675776 válasza Ari18 (#31) üzenetére


#65675776
törölt tag

Csak az a probléma, hogy az az 56°C szinte biztosan nem a NB hőmérséklete, hanem csak valahol annak vagy az SB-nek a közelében van egy érzékelő. De lehet akár a VRM hőmérséklete is.

Jófajta "szellőztetett" üzemben szerencsétlen Siemens ipari PC-k már megbízhatatlanná válnak ha a vezérlőpanelen belül a levegő hőmérséklete 45°C körül van.

(#34) adam320


adam320
senior tag

Végre idén,jött vmi értelmes...és nem csúszott át jövőre :DDD

(#35) Tidus


Tidus
addikt

Ez az alaplap nem jár úgy mint a sör , ha kiveszik a hűtőből?
Mert idézem "...-20 és a +70 Celsius-fok közötti tartományban képes tökéletesen működni, sőt a rendszer jól tűri a gyors hőmérséklet-változást is..." nem dobja ki a pára?

(#36) Silentfrog válasza Tombolo (#6) üzenetére


Silentfrog
veterán

Én csak arra lennék kiváncsi,hogy egy 50 fokos helyen használt lapba milyen processzor,esetleg merevlemez hömésrékleteket mérnének.
Mert ugyebár ezek nélkül hiába bir 70 fokot az alaplap

(#37) nyunyu válasza Silentfrog (#36) üzenetére


nyunyu
félisten

Azt mar kitargyaltuk, hogy altalaban nem a proci a szuk keresztmetszet, az elketyeg 100C korul is.

Notivinyo meg egesz jol birja, legalabbis a teraszra esz nelkul kitett gepben a vinyo tulelte az alaplapot :))
Halvany emlekeim szerint akkoriban Samsung MP0402H tipusuakat raktunk a gepekbe.

Egyebkent meg ilyen meleg helyre kitett ipari cuccokban eleve nincs vinyo, hanem vagy EPROMba egetett programot futtatnak, vagy halozatrol bootolnak.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#38) nyunyu


nyunyu
félisten

Bongeszem az IEI magyar forgalmazojanak az arlistajat, aztan megakadt a szemem par tetelen:

WAFER-945GSE
Sima valtozat: ~58+fa
-20C-+70C: ~70+fa
-40C-+95C: ~87+fa

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.