Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#32) z0d1AK


z0d1AK
veterán

szente: Azt hittem, hogy tényleg a környezetszennyezésről lesz szó, de itt most éppen tévedtem...
A Tesco-nak gondolom azért éri meg, mert egyrészt bejön az az összeg, amennyiért a feldolgozónak leadja(nem hiszem, hogy fedezné a megvásárlás összegét), illetve szerintem valamilyen állami pénzt is kaphat, ha nem is sokat, a környezetvédelem támogatása miatt. Ha jól tudom, nem készpénzt, hanem utalványt adnak a PET palackokért, amit ugye nem máshol, mint a TESCO-ban költenek el az emberek, amivel ugye megint csak visszaforgatta a pénzt, és forgalmat, hasznot csinál.
A Tesco-ról annyit, hogy van, olyan amilyen, nem is látogatom túl sűrű alkalommal.
Ők is, mint máshol, úgy vannak vele, hogy vagy csinálod amit mondanak, vagy mész máshova. Ha ilyen sok munkahely közül válogathatsz, akkor menj, keress jobbat, de a jelenlegi gazdasági helyzetben szerintem ez nem áll fent:F

(#1) PowerBuldog:
Én jövő héten kezdek a Metróban nyári melósként az ital osztályon. Semmi újdonság, 2 nyarat húztam már le nyári munkával, illetve már 11 hónapja minden nap megyek polcozni, amit bár a metróban végzek, de egy polcszervíz cégen keresztül a PEPSI-nek.
A diákmeló az 8 órás műszak, amihez nem hogy 2*20perc, hanem csak 1*30perces kajaidő jár. Kifele menet pedig minden alkalommal megnéz a biztonsági őr, sőt, még egy gombot is nyomhatsz, és ha piros lámpa villan fel, akkor még alaposabban is átnéznek). Ez is könnyű fizikai munkaként van bejelentve, ennek ellenére majdhogynem a 12kg az alap.
A vizek, és az üdítők egy része 6x1,5L-es, ami 9kg, De a Coca Cola, és a Pepsi termékei, ami nem kis felületen, és választékban találhatóak, azok pedig 8x2L, azaz 16Kg. Na már most amikor egy egész raklapot, vagy akár többet is át kell rakni egyesével, akkor az azért nem éppen könnyű munka. És egy egész órán keresztül tartó pakoláson, amin keresztül több tonnát mozgathatsz meg, kapsz érte 400ft-t.

(#6) Jaq:
Még mindig van visszaváltható ásványvíz, nevezetesen a Szentkirályinak 1L-es, rekeszes kiszerelésben, üveges kivitel, bár mivel nem igazán keresett, így nem sok helyen forgalmazzák már.

De egyébként én támogatom a környezetvédelmet, és akárhogy nézzük, ezzel a tesco is ezt teszi.
És a munkát sem vetem meg, sőt, még szeretek is pakolni a Metroban!

Szerk.:
Acélbetétest én is kaptam anyám barátjától, mert neki jó volt még a tavalyi is. Egy ideig abban dolgoztam, de inkább hazahoztam, mert jó az, meg szeretem is, de a Metróban állandó targoncázás van az osztályokon, aztán egyszer ha rámegy a lábamra, akkor nem sok lábujjam szedik ki az összesajtolt acélból...

[ Szerkesztve ]

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.