Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) PowerBuldog


PowerBuldog
veterán

Ezért (is) utálom a Tacskó áruházakat. Szobatársam is elment hozzájuk KÖNNYŰ fizikai munkásként, erre pakoltatták vele a 12kg-os sz@rokat a feje fölé, mert épp ott volt hely a polcon. Arról nem is beszélve, hogy pisi/kaki/kaja szünet mint olyan volt 8 óra alatt kb 2*20 perc és még az alatt az idő alatt is 4xer átvizsgálták, hogy nem-e akar lopni valamit...
Szóval Respect, ha te ott kibírod főállásban! :R

[ Szerkesztve ]

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#2) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

Az írásból úgy érzem, hogy az író jóval eszesebb ember, minthogy droidkodjon a A Nagy Gonosz Áruházban. Inkább pattanjon le, és keressen egy olyan munkát, ahol mint embert is megbecsülik őt. :)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#3) r-chee


r-chee
őstag

Diákmunkásként biztos kapott utánad pénzt a Tesco, most pedig, hogy többe kerülsz nekik, sz@rnak rád nagy ívben. Leírtak alapján nem csoda, hogy egy ÁNTSZ-es ellenőrzésen csak lekenyerezéssel megy át egy Tesco áruház (lsd. Tesco Titkok). Szerintem nem sokáig leszel te ott, ha így tellenek a napjaid :U .

Origin (BF3, BF4) nick: r-chee *** BFBC2 game nick >> r-chee [HUN] --- Logout blog bejegyzéseimnél >> BFBC2 és Battlefield 4 PH! játékosnévsor és magyar szerverek listája

(#4) -=Sziszi=-


-=Sziszi=-
aktív tag

Nagyon emészthető fogalmazás. Köszi
Szörnyű, hogy mennyire nem becsülik meg a kétkezi munkát, és egyáltalán az embert. :W
Részvétem

Mindenesetre jobb a szemét sorsa(ha tényleg újrafeldolgozzák), mintha elásnák, vagy elégetnék.

Pet palackot sosem dobok ki, a sörből meg üvegeset veszek, miért fizetnék az aluért is. Ha mégis dobozost iszom akkor azt viszem a pet-el együtt kidobni. KB 2 hetente 2 percet vesz el az életemből. Nem akarom magamat fényezni, mert ez nem akkora dolog, hanem inkább normális, alap, vagyis annak kéne lenni. Szerencsére egyre többen látják, hogy válogatva kell gyűjteni a szemetet.

"Pár évvel később azért a Doom, Wolfenstein 3D már szerves része volt a közoktatásnak is." - Dilikutya

(#5) Penyus


Penyus
senior tag

Helyesírást egy kicsit nézd át!

Retro is my religion -=- The past is my future -=- 80286 rulez!

(#6) Jaq


Jaq
tag

Mi otthon mindent szelektalunk mar regota. Normal szemet jelentos resze pedig meg komposztalhato is volna, csak ugye ezt nem olyan egyszeru kert nelkul megoldani. Ezzel egyutt legfeljebb ket kis zacskonyi keletkezik hetente (a szemetes zacskoink is a komposztalhato fajtabol vannak).
Italokbol (legyen az udito vagy egyeb) csak visszavalthatot, vagy ujrafeldolgozott csomagolasut vasarolunk. Mondjuk asvanyvizet nem veszunk mar (amiota az utolso betetdijas is megszunt), helyette csapvizbol csinalunk szodat; udito helyett a szorp jobb es gazdasagosabb is. A muanyag csomagolasokon pedig majdnem mindig fel van tuntetve, hogy hasznositott v. hasznosithato-e.

Szoval szelektalni jo, es sok szempontbol gazdasagos is, foleg, ha eleve torekszel a csomagoloanyagok meg nem vasarlasara.

Teszko meg... bekaphatja.

[ Szerkesztve ]

(#7) Mr.Csizmás válasza Jaq (#6) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

Mondjuk asvanyvizet nem veszunk mar (amiota az utolso betetdijas is megszunt), helyette csapvizbol csinalunk szodat;

:N

Inkább vegyél ásványvizet, és a PET-et hordod a hulladékszigethez. Jobban megéri, mint a csapvíz.

Csak az egészséged miatt, uram. ;)

sörből is már csak üvegeset veszek ;]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#8) Macilaci457


Macilaci457
őstag

Na, ezt nem tudom elhinni, hogy nem lehet valahogy megfingatni a Tesco illetékes felelőseit az ilyenek miatt. Más hírekben kisebb dolgok miatt is érte már feljelentés a fejeseket.

Utálom, hogy anyám is folyton morgott, hogy hogy mennek a dolgok a munkahelyén (pedig ő ápolóként dolgozott) és az összes többi dolgozó is folyton... akkor miért nem lehet semmit tenni, főleg, ha mindig ugyan arra az emberre volt a panasz?!

Az embernek csak azért lehet szája, hogy befogja?! :F

(#9) Noddy válasza Mr.Csizmás (#7) üzenetére


Noddy
senior tag

Jobb helyeken két fajta csapvíz van, az egyik amivel mosol, wc-t öblítesz, mosogatsz és a másik amit iszol. Nálunk meg azt iszod amivel öblítesz. Ez most vagy pazarlás, vagy tényleg ne igya az ember a csapvizet. Sajnos nagyon sokan nem engedhetik meg maguknak, hogy folyamatosan ásványvizet igyanak, a veseproblémákról nem is beszélve, amit a túlzott sóbevitel jelent...
Ez nehéz probléma.

T* meg már csak ilyen. Ugyan úgy mimnt a többi hipermarket. Ha nem így működnének csődbe mennének.

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#10) Major Major


Major Major
őstag

Szerintem van arról valami belső szabályzatotok, meg talán ki is van írva, hogy szennyezett palackokat/dobozokat nem vesztek át. Ezt kell konzekvensen betartani, és akkor a rendszeresen odajáró hajlékony is megtanulja. (Lehet, hogy az első időkben szükség lesz biztonsági őrre :) )
Viszont a másik oldalról: minél előbb hagyod ott a helyet, annál kevesebb lelki sérülést szerzel.

(#11) lapa válasza Mr.Csizmás (#7) üzenetére


lapa
veterán

hozzátenném, hogy van még egy, azaz egy típusú betétes ásványvíz, a margitszigeti bugyborékos. ezzel kifújt.

serből is jópofa, amikor az üvegeket plusz papírba csomagolják.

egyébként az írónak most mi is a baja? szalagmunkásként ez a módi. ha van megfelelő alázata a munkához lehet máshol is találni munkát, nem ennyire büdöset is. nyelvismeret, főiskolai végzettség előny. ha ezek nincsenek, akkor meg ideje vagy megszokni a szagokat, vagy nekilátni a megszerzésüknek.

(#12) Mr.Csizmás válasza Noddy (#9) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

Csapvíz is jó szar tud lenni, nálunk tele van vassal, a zuhanytálca tiszta sárgásbarna egy héttel a súrolószeres kezelés után :U

habár lakóhely válogatja, más helyen (messze az otthonomtól) már ittam nagyon jó csapvizet :)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#13) lapa


lapa
veterán

egyébként gondolom itt a termékdíjról van szó. vannak nekik saját márkás termékek alu és pet csomiban, és ha x százaléknyi csomagolást visszagyűjtenek kevesebb a termékdíj. de ez csak tipp.

(#14) Macilaci457


Macilaci457
őstag

Ha valaki látott már (pl. pesten) csőtöréskor földből kiszedett csövet, és hogy mi van abba lerakódva, akkor lehet némi elképzelése arról, min megy keresztül a Dunából, néhány kilóméterrel a csatornakiömlés után felszivattyúzott víz. Azért a mérnökön keze is belelóg a dologba, nem kell félni, de ugye mindenki ismeri azt a kifejezést, hogy egészségügyi határérték? :-D
De érdekességképpen:
Budapest vízellátását 130km-es szakaszon 573db kút oldja meg, napi 556000 köbméter vizet szivattyúzva.

(#15) -=Sziszi=- válasza lapa (#11) üzenetére


-=Sziszi=-
aktív tag

Az a 1,5 literes,vékony üveges? Még lehet kapni? Nem is tudom mikor láttam utoljára.

"Pár évvel később azért a Doom, Wolfenstein 3D már szerves része volt a közoktatásnak is." - Dilikutya

(#16) #43960832


#43960832
törölt tag

Teszkóba soha többet. Nekem is elég volt az a hónap amit ott töltöttem.

(#17) tcp


tcp
tag

azzal amúgy semmi baj nincs, hogy a többség környezettudatos viselkedés helyett a pénzszerzés lehetőségét látja az egészben. A végcél ugyanis az, hogy így vagy úgy az újrahasznosítható hulladék ne az égetőkbe, vagy főleg ne a lerakókba kerüljön, hanem hasznosuljon.

Az ilyen Tesco szerű helyeken azért nem találkozol nagyon környezettudatos emberekkel, mert ők ingyen bedobálják a cuccot a hulladék gyűjtő szigeteken elhelyezett konténerekbe, az idejük/energiájuk sokkal drágább annál, hogy egy százasért sorbaálljanak, elmenjenek a tescoig, stb (nekem 2 saroknyira van szelektív gyűjtő sziget, megvárom, amíg egy pár nagyobb táska tele lesz papírral, műanyaggal, stb, aztán 5 perc alatt lerendezem, a Tesconál ez nem működne, annyi pénzt meg nem kapok érte, ami az üzemanyagot és az időmet fedezné).

Egyébként szerintem az igazán követendő példa Németország lenne. Ott az alumínium sörösdobozra akkora termékdíjat vetettek ki, ami egyes olcsóbb noname sörök esetén a korábbi teljes árral vetekedett. Ennek eredményeként nagyrészt visszatértek a náluk eléggé elfeledett betétes üveges sörhöz, másrészt pedig a helyi "csövik" gondoskodnak róla, hogy a parkok, parkolók, meg utak széle helyett az ilyen csomagolóanyagok visszakerüljenek a körforgásba, ahelyett, hogy bokáig gázonának benne 1-2 helyen.

(#18) Napfénysüti

Várpalotai Tescoban dolgozol? Nagyon rövid ideig én is nyomtam diákként ennél a csodálatos cégnél.:D

Més que un club!

(#19) Prof01 válasza #43960832 (#16) üzenetére


Prof01
veterán

Én árufeltöltőként voltam 2 hetet. Elég is volt. :DDD

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#20) Killing


Killing
addikt

Én mindig tisztán viszem a sörös/egyéb üvegeket.Max RESPECT hogy kibírod a Tuskóban ezt a csicska munkát. :R Menj dolgozni valami normális helyre,nem úgy nézel ki mint akinek nincs semmi végzettsége. ;)

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#21) szente válasza Napfénysüti (#18) üzenetére


szente
addikt

pm ment! ;)
a többieknek meg majd válaszolok valamikor,csak képernyő bill.-l irok és most sietek...

(#22) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Csak töprengek...

Adott egy ember, aki dolgozni akar. Nem állapodik meg a munkaadóval a munkaköréről. Meglepődik, mert nem oda osztották be, ahova kerülni szeretett volna.
"Na már most,egy nap kb. fél órán át turkálok a szemétben."
Erre a munkára is szükség van. No persze, csinálja valaki más. De ki?

A gyári gépkarbantartó egész nap a retkes olajban turkál. A kukás a szemétben. A csatornabúvár a kakiban. A fekete-mosogató az edényre égett mocsokban. Ezért fizetik őket, és ha azt hiszi valaki, hogy bő kézzel, akkor téved.

Munkáról van szó? Igen. Tudok kevésbbé undorítót is, ki lehet próbálni.
Napi nyolc óra, melegváltás, három műszak. Kétszáz fokos szerszámlapok között kell turkálni cirka három percenként, karodtól 10-20 centire a rettenet. Kicsit tévedsz, máris sül a húsod.
Ja, hogy bebugyolálhatod a karodat? Hát persze. Nagy csarnok, a nyitott kapuk nem adnak enyhülést, a szerszám körül vibrál a levegő. Az ember még a bőrét is levetné, ha megtehetné.
Itt nem leszel szemét-, vagy moslékszagú. Viszont a gumi szaga átitat, tüdőd tele gumigőzzel.
Tény, hogy jól megfizetik. Kevéssel 500 fölött van az órabér, kapod a műszakpótlékot.
Na, hogy tetszik? Jer, légy a munkatársunk. Havi 80 kereset garantált.

Csak töprengtem, hangosan gondolkodtam...

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#23) lúzer


lúzer
veterán

Jé, nem is tudtam hogy átveszik a dobozokat.
Mondjuk soha nem veszek dobozos sört.

kíváncsiságból: mennyit adnak egy dobozért?
1 ft-ot?

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#24) Major Major válasza lúzer (#23) üzenetére


Major Major
őstag

ötös egységben viheted, kapsz érte 10 Ft-ot.

(#25) szente válasza PowerBuldog (#1) üzenetére


szente
addikt

a pakolással még nincs is gond,legalább combosodok kicsit.(pozitív hozzá állás :)) )amúgy nem lenne ez olyan rossz,csak nagyon lent vagyok azon a bizonyos létrán.(konkrétan legalul.amúgy szeretnék innen lepattanni,de egyenlőre nincs jobb.egyébként csak ezzel az egyel van igazán bajom.kicsit megalázónak tartom...a szelektálással nincs bajom egyébként,csak kulturált állapotban hozzák vissza a palackokat,dobozokat.egyébként már egyre több átlag ember kezd rákattanni.

Macilaci457:kinyitottam a számat,igaz nem éppen a legjobb módját választottam:
közöltem az ügyeletesnek hogy én bizony nem megyek ki.előadtam neki hogy miért nem.büdös leszek,utána több száz ember között szagosan mászkálok,meg a dzsuvás kezemmel pakolom a kaját...az volt a válasz,hogy erre ez a megoldás?mondom nem,de nem tudok jobbat.igaz ő sem állt elő megoldással.

Major Major:igen ki van írva a gép a koszos üvegeket érzékeli is és nem veszi vissza.de ezeket ugye nem a gép kezeli.

Vakegérke:én nem a kosztól félek,de inkább vagyok tökig olajos(voltam már az is párszor),mint hogy ilyen mocsok ragadjon rám.az olaj meg a kosz az nem érdekel.de ez nagyon undorító.nem is a munkával bajom mert ugye még mindig ott vagyok.egyébként ha tehetnéd(lenne jobb hely)te is elmennél onnan nem?

lúzer:ahogy Major Major irta a pet-eket meg 5ft ért az 5 db-ot.1000db-os tételben már nem olyan rossz pénz az...

(#26) vergilx


vergilx
őstag

Jó írás,én hétfőn kezdtem dolgozni,de csak nyári munkaként,viszont rendes munkát.Az Autoliv Kft. nél vagyok,aki nem ismerné biztonsági övek+a hozzájuk való autómaták gyártása folyik itt,nem lenne olyan rossz meló,ha nem kellene 8 órát állnom egy atom kényelmetlen munkás,acélbetétes cipőben,és munkavédelmi szemüvegben.1,5 óránként van 5perc szünet,kivéve fél 10 kor,akkor 15 perces.

Amugy jelentkeztem a tacskóba árufeltöltőnek,fel is vettek volna,de nem mentem el a papírokat kitölteni,ezalapján még szerencse:D

Szerk:Mercedes részlegen vagyok,szal aki mercit vesz reszkessen ;]

[ Szerkesztve ]

(#27) Killing válasza vergilx (#26) üzenetére


Killing
addikt

Menj át a Lada részlegre. ;]
Habár most nem veszek Mercit.Nem akarom lecserélni a zsír új Lamborghini Gallardo-mat.

[ Szerkesztve ]

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#28) vergilx válasza Killing (#27) üzenetére


vergilx
őstag

Lada ba nem gyártanak itt.D
Ami drágább autóba gyártanak:Audi,Mercedes,Porsche,VW Passat,Phateon

(#29) Killing válasza vergilx (#28) üzenetére


Killing
addikt

Csak baromkodtam. ;)

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#30) szente válasza vergilx (#26) üzenetére


szente
addikt

na gratulálok a munkádhoz.egyébként a folyamatos fel alá járkálás sem sokkal jobb.müszak végén nekem is érzik a lábaim.acélbetétes itt is kötelező(elvileg).amúgy diákmunkában szerintem elég jó a tesco.nem dolgoztatnak annyira.én diákként viszonylag szerettem melózni itt.

(#31) vergilx válasza szente (#30) üzenetére


vergilx
őstag

azt tervezem,hogy veszek valami kényelmes betétet(nem lúdtalp betét,hanem cipőbetét) a munkacipőmbe,a testartásomon sokat javíthat,és igy a lábaim sem fájdulnak meg annyira.

(#32) z0d1AK


z0d1AK
veterán

szente: Azt hittem, hogy tényleg a környezetszennyezésről lesz szó, de itt most éppen tévedtem...
A Tesco-nak gondolom azért éri meg, mert egyrészt bejön az az összeg, amennyiért a feldolgozónak leadja(nem hiszem, hogy fedezné a megvásárlás összegét), illetve szerintem valamilyen állami pénzt is kaphat, ha nem is sokat, a környezetvédelem támogatása miatt. Ha jól tudom, nem készpénzt, hanem utalványt adnak a PET palackokért, amit ugye nem máshol, mint a TESCO-ban költenek el az emberek, amivel ugye megint csak visszaforgatta a pénzt, és forgalmat, hasznot csinál.
A Tesco-ról annyit, hogy van, olyan amilyen, nem is látogatom túl sűrű alkalommal.
Ők is, mint máshol, úgy vannak vele, hogy vagy csinálod amit mondanak, vagy mész máshova. Ha ilyen sok munkahely közül válogathatsz, akkor menj, keress jobbat, de a jelenlegi gazdasági helyzetben szerintem ez nem áll fent:F

(#1) PowerBuldog:
Én jövő héten kezdek a Metróban nyári melósként az ital osztályon. Semmi újdonság, 2 nyarat húztam már le nyári munkával, illetve már 11 hónapja minden nap megyek polcozni, amit bár a metróban végzek, de egy polcszervíz cégen keresztül a PEPSI-nek.
A diákmeló az 8 órás műszak, amihez nem hogy 2*20perc, hanem csak 1*30perces kajaidő jár. Kifele menet pedig minden alkalommal megnéz a biztonsági őr, sőt, még egy gombot is nyomhatsz, és ha piros lámpa villan fel, akkor még alaposabban is átnéznek). Ez is könnyű fizikai munkaként van bejelentve, ennek ellenére majdhogynem a 12kg az alap.
A vizek, és az üdítők egy része 6x1,5L-es, ami 9kg, De a Coca Cola, és a Pepsi termékei, ami nem kis felületen, és választékban találhatóak, azok pedig 8x2L, azaz 16Kg. Na már most amikor egy egész raklapot, vagy akár többet is át kell rakni egyesével, akkor az azért nem éppen könnyű munka. És egy egész órán keresztül tartó pakoláson, amin keresztül több tonnát mozgathatsz meg, kapsz érte 400ft-t.

(#6) Jaq:
Még mindig van visszaváltható ásványvíz, nevezetesen a Szentkirályinak 1L-es, rekeszes kiszerelésben, üveges kivitel, bár mivel nem igazán keresett, így nem sok helyen forgalmazzák már.

De egyébként én támogatom a környezetvédelmet, és akárhogy nézzük, ezzel a tesco is ezt teszi.
És a munkát sem vetem meg, sőt, még szeretek is pakolni a Metroban!

Szerk.:
Acélbetétest én is kaptam anyám barátjától, mert neki jó volt még a tavalyi is. Egy ideig abban dolgoztam, de inkább hazahoztam, mert jó az, meg szeretem is, de a Metróban állandó targoncázás van az osztályokon, aztán egyszer ha rámegy a lábamra, akkor nem sok lábujjam szedik ki az összesajtolt acélból...

[ Szerkesztve ]

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#33) grabber


grabber
addikt

Nem semmi amit meg mernek csinálni egy ilyen áruházban.Pénzből pedig nincs hiány(Tesconál a dolgozók parkolójában 30 kocsiból 15 új Ford Mondeo volt és 5 db Focus :(((
Ha megteheti az ember a legjobb új munkahely hátha máshol jobban jár.Addig keresni míg nem találni egy jó helyet.

(#34) Csemike válasza grabber (#33) üzenetére


Csemike
csendes tag

Á, a Fordok céges kocsik. :)

(#35) Csemike


Csemike
csendes tag

Hogy a témához érdemben is hozzászóljak, ne csak okoskodjak...
Őszinte részvétem. :( Én is gyűjtögetem/gyűjtögettetem a palackokat, a papírt, a tejesdobozt, a fémdobozt otthon is, és a munkahelyemen is, sokszor 3 kukászsáknyi figyel a csomagtartóban (elfelejtek hazafelé megállni a szelektívnél), de eszembe nem jutott sose, hogy leadjam a Toszkában. Még úgy se, hogy csak a 4. hulladékszigetnél tudom ezeket kidobni, mert nyári szezonban a PET-palackos konténer 1 nap alatt csurig megtelik. De ha gondolod, felüdülésképp elviszem neked, garantáltan nem büdös. :DDD Najó, csak viccoltam...
A csomagtartóban melegedő sörösdoboz büdös. :D

Na, Linda, koncentrálj!

Szóval... Én szerintem hagyd őket ott, nem ez a Te utad. :) (Engem naponta vagy 3 bébi hány/pisil/horribile dictu kakil le, de ez egy kisbabától bocsánatos dolog, egy kukabúvártól a bűzölgő csomagot eladni - és erre teret adni és hagyni - nem az!)

Még valami: én bevezetném a PET-palackokra a betétdíjat, ami több lenne, mint az üvegé. Hátha átszoknának az emberek. Vagy nagyon gáz ötlet? :)

[ Szerkesztve ]

(#36) Csemike válasza Macilaci457 (#14) üzenetére


Csemike
csendes tag

Én Budapesten lakom, de nem Duna víz jön a csapból. :)

(#37) szente válasza Csemike (#34) üzenetére


szente
addikt

igy van!bratyiban vannak.még a dolgozóknak is van kedvezmény a fordnál.

z0d1AK:igen,csinálom amit mondanak,mert mást egyenlőre nem tehetek.csak azt hittem,hogy már valamit letettem az asztalra,szereztem némi megbecsülést és tekintélyt,hiszen régebb óta ott vagyok,mint a dolgozók nagy része és tudomásom szerint mindig megvoltak velem elégedve(pl. diákként név szerint engem kértek,ha volt diák igény).szóval kicsit csalódás úgy egyébként is....

(#38) szente válasza Csemike (#35) üzenetére


szente
addikt

hát tőled(meg az ilyen emberektől) még szivesen át is veszem őket. ;)

(#39) syC


syC
addikt

Siralmas... :(

(#40) niti


niti
aktív tag

Én is dolgoztam a teszkóban, egy ideig állandó éjszaka. Nem nagyon kérdezték, hogy akarom-e... Borzasztóan utáltam, de munkajogilag legalább korrektek voltak. Most egy amúgy tűrhetőbb helyen melózok, de mivel ez egy kis vállalkozás, sz*rnak arra, hogy mi jár. (3 hónapig nem voltam bejelentve, de akkor több fizut kaptam, mint most. Abban az időszakban nem mehettem szabira, és később sem kapom meg, ami akkor esedékes lett volna. Meghúztam a bokámat, 2 napig voltam otthon, kb úgy kezeltek, mintha én lennék az antikrisztus. Nincs ebédlőasztalunk, a raktárban kajálunk, ami összesen van vagy 2 nm. Meg ilyen apróságok). Amúgy a 8 óra alatt 2x20 perc pihenő az nem is lenne rossz, de a teszkóban ebből tényleg elvesz vagy 5-öt, hogy eljuss az ebédlőbe. Ráadásul teljesen rosszul szervezett minden, logikátlan feladatokat kell ellátni egy logikátlan rendszerben, semmi kis fizetésért. Megértem, hogy ki vagy akadva. De az újrahasznosítás jó. Megijedtem kicsit, mikor elkezdtem olvasni az írásod. Azt hittem, arról lesz szó, hogy nem kezelik megfelelőképpen, amit visszaviszünk, de ezek szerint legalább ezzel nincs probléma. Amióta van ez a lehetőség, mi is oda hordjuk vissza a palackokat meg a dobozokat, teljesen jó a kezdeményezés. Bár én is a betétdíjat pártolnám leginkább. Svédországban úgy is van: minden betétdíjas, az utolsó sörösdobozig. Nem is hajigálják el őket, viszik szépen vissza a boltba. Nyilván ez itt csak akkor menne, ha minimum 10-15, de inkább 20 ft betétdíjat számolnanak a dobozokra. Biztos lenne nagy háborgás, de talán motiválná az embereket, hogy ne dobják el.

(#41) z0d1AK


z0d1AK
veterán

Nézd a Piszkos munkák(Dirty Jobs) című műsort, hamar me gis becsülnéd a Pet palack pakolós munkád

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#42) szente válasza niti (#40) üzenetére


szente
addikt

nálunk a szünettel nincsen gond.akkor mész ki amikor akarsz.ha úgy tartja kedved ki mész háromszor 10 percre.mivel kicsi áruház így az ebédlő is közel van,és át se néznek,csak amikor lerakod a műszakot és jössz ki az áruházból.

z0d1AK:szoktam nézni a műsort,vannak benne tényleg olyan dolgok,amit én nem csinálnék,de vannak olyanok is amit igen.nem azt mondom,hogy ez a világ legundorítóbb melója,mert persze lehetne sokkal rosszabb is,de viszont lehetne sokkal jobb is...és akkor minek elégedjek meg ezzel? :P

[ Szerkesztve ]

(#43) z0d1AK válasza szente (#42) üzenetére


z0d1AK
veterán

hát azért elégedj meg, mert 2009-ben nem sok választásod van...

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#44) Fooler89


Fooler89
őstag

Én is dolgoztam a Tescoban. Hal pult ;) ;) Isten királyság volt ;) :P

Ha nem kellett dolgozni akkor 8 órán keresztül ültem a büdös halak között. (persze ülni se lehetett volna)
Engem nem az ilyenek zavartak, mert mi is voltunk kint tömöríteni rohadt gyümölcsöt a jó melegben. Viszont közben dumáltunk meg stb.
De az ilyen szabályok, hogy ne tedd zsebre a kezed, a vásárlónak mindig igaza van, idegelt a legjobban. Mikor belépett az emberünk az ajtón azonnal átváltozott egysejtűvé és csak azt tudta mondogatni hogy a mosogató rongyot 40ft-ról levitték 29ft-re és neki akkor nagyon kell egy. De mondom nincs, sajnálom. Erre de neki kell. Felháborodott és elkezdett oltogatni, hogy kis cs*cska diákmunkás vagyok. Magamba gondoltam, hogy most 21ft-ért lejártja magát előttem. Hát Hajrá.
Másik volt egy izomagyú gyerek, rikító zöld izomfelsőben és a Zsíráf abc kereste. Mondom müszakí osztályon vagyok, de keresek neki egy embert. Na megkaptam, hogy oda nincs senki osztva. Akkor megprobáltam megkeresni, de ez közben magyarázott. Mondom panaszkodni a vevőszolgálatnál lehet. Erre bedurcizott és elindult. Ott neki áll hangoskodni. Majd szépen az egyik csajszi megfogta a kis kezét és odavitte a sor végéhez parancsoljon. Fú de csunyán nézett mindenkire. Meg akarta mutatni, hogy ő a Jani de közben a Zsíráf abct se ismerte fel.
Meg a halpultnál kihelyezztek közvetlen a fejem mellé egy táblát(nem csak oda), hogy a zöldséget innentől a pénztárnál mérik, de erre rendszeres jártak hozzám az emberek, hogy hol kell lemérni a zöldséget? Erre az egyiknek a mutató ujammal rámutattam a táblára és fel volt háborodva, hogy milyen bunkó vagyok. Hát bocsánat. De ha nem lenne minden vásárló ennyire megbolondulva......

Amugy én mindig megtaláltam, a magam helyét. Ezt ajánlom neked is. De én se szerettem.
Mikor az összes tesco munkását és főnökét odaküldték a zöldség osztályhoz, hogy rendet tegyenek, én akkor serényen tartottam a csapot az egyik főnöknek. Aki mosott.

(#45) sagesz93


sagesz93
addikt

Részvétem... Mondjuk nincs sok választási lehetőség munka terén.
Én most nyári munkát nyomom... Haver beszervezett meggyszedésbe, ennél jobb meló az életbe nem kell. itt bővebben irtam a melóról.
500as órabér. 1nap átlagba 10órát dolgozunk. Igaz ma csak 6ot dolgoztunk mert csak jövő hétre érik meg a meggy nagyobbikrésze. Kb 1 hónapot megyünk, azért nem kis pénz jön össze. Ja és mindennap fizet a gazda a félreértések elkerülése végett :) Kb 20-an dolgozunk egy kib*szottnagy meggyesbe.
Nagyon laza meló, nincs csicskáztatás, rendes emberek, kicsit fizikai munka de nemvészesek a ládák. kb 15-20kiló :DD
mod.: igaz hogy kb 30kilóméterre van, de a gazda kivisz a megállóhoz kocsival. Szóval nagyon korrektek.

[ Szerkesztve ]

(#46) szente válasza Fooler89 (#44) üzenetére


szente
addikt

a tömörítés az jó meló,legalább is papirok meg fóliák terén.éjszakásban nincs is jobb,mint levezetés képpen tömöríteni ;)

sagesz93:az úgy tényleg jó lehet.én is voltam nagyon régen ilyen munkán,de ott az volt a szar,hogy teljesítménybérbe voltunk.kiló után volt a bér.úgy nem igazán lehetett vele keresni.

(#47) sagesz93 válasza szente (#46) üzenetére


sagesz93
addikt

Először én is gondoltam hogy teljesítményre megy, de haver volt tavaly, és mondta hogy órabér van... Nagyon faszányos meló, főleg úgy, hogy most nem a kamiont pakoltuk meg, hanem fennt voltunk és "kitermeltünk". Most ez a legjobb volt, mert kevés volt a meggy, alig kellett ládát vinni még fikás se lettem csak amikor megdobáltak :DD .
Meghát ez gépi szedés :D Kézire az életbe nem mennék el.

[ Szerkesztve ]

(#48) Thunderzolee

Tesco titok 1
Tesco titok 2

Aki esetleg nem ismerné. :C

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#49) szente válasza Thunderzolee (#48) üzenetére


szente
addikt

van olyan? :DD

(#50) greeneye166 válasza szente (#46) üzenetére


greeneye166
aktív tag

A tömörítés csak akkor gáz, ha utána úgy kell eladnod egy százezres TVt, hogy a bakancsod talpa tele van ragadva félig rohadt mirelitkukoricával, zöldségekkel. Kipróbáltam, nagyon kínos, és teljesen megértem a problémádat (mellesleg a tömörítés az én munkaköri leírásomban nem volt, de ezt persze nem csak ott nem tartják be). Nem vagyunk hiénák, hogy dögökben hemperegjünk és igen, ezt is el kell végezni, de munkaadói hozzáállás/odafigyelés kérdése milyen körülményeket teremt hozzá!
Ahogy én megfigyeltem az IQ és nemritkán a végzettség is a hierarchiában felfele csökken ennél a cégnél. Ez nem elfogultság, ez tény. Egyértelműen a kinek a kije dolog döntött a pozícióba soroláskor és nem a hozzáértés. Ez meg is látszik az egész színvonalon és ezért lett fogalom a T.

> kiregisztrálva, ne küldj privátot <

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.