Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Foh, életemben nem láttam ennyi filmet összesen. :) Itt az én tavalyi listám;

Fiatal és gyönyörű, A nő, A vadászat, A remény rabjai, Kapcsolat, Truman show, Életrevalók, Forrest Gump, Amerikai szépség, Joe, A bárányok hallgatnak, Harcosok klubja, 21, 22 - Jump Street.

Nem vagyok túl nagy filmes, ezek viszont nagyon tetszettek. :) Ja igen, még A Grand Budapest Hotelt elkezdtem, de vagy fél óra után elaludtam rajta, majd talán egyszer újra ráveszem magam.

[ Szerkesztve ]

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#2) vimes


vimes
senior tag

Hű, ha jól számoltam, ez több, mint 100 filmmegtekintés. Te aztán filb*zi vagy hallod-e :DD ;] :P Látom sok az imdb top 250 film :)

Hm, a harcosok klubja... jó kis film... főleg a film végén az a bevágott képkocka ;]

"Ole, ole, ole, ola, der FCK ist wieder da! Ole ole, ole ola, die roten Teufel sind ganz wunderbar." Let's go Bezte!

(#3) Dluinet


Dluinet
nagyúr

Amit mai napig nem értek az a Forrest Gump, iszonyat bárgyú film, még sem szellemes, életem legrosszabb filmje volt.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#4) rwu válasza Dluinet (#3) üzenetére


rwu
tag

Nálam a legjobbak között van.

S22U*hondacivic*

(#5) greenity válasza Dluinet (#3) üzenetére


greenity
aktív tag

Igaz én elég kicsi voltam, amikor először láttam, de biza nekem tetszik :)

"Egy mosolynál jobb a több"

(#6) Dluinet válasza greenity (#5) üzenetére


Dluinet
nagyúr

akkor én 20 éves voltam, lehet ezért nem jön be, pedig szeretem az örült filmeket

A pee wee nagy kalandja például nekem bejött. Trailer

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#7) Bjørgersson válasza Dluinet (#6) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Tavaly töltöttem a húszat, mégis tetszett a Forrest Gump.

A felsorolásomból pedig kimaradt az Amerikai história X.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#8) Dluinet


Dluinet
nagyúr

Úgy értettem, hogy öreg voltam hozzá.
Mindegy, csak nekem nem tetszett.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#9) greenity válasza Dluinet (#6) üzenetére


greenity
aktív tag

Nah az pl nekem nem tetszett valamiért :)
Nem vagyunk egyformák.

"Egy mosolynál jobb a több"

(#10) Dany007


Dany007
veterán

Igazából nem is sok. Ennél biztos több filmet néztem meg idén. Az már más kérdés persze, hogy a 95%-uk egyszer nézhető volt maximum.

Amin meglepődtem:

Az éhezők viadala 3x
Az éhezők viadala: Futótűz 4x

Jól értem, hogy képes voltál végigszenvedni 3x meg 4x azt a filmet? : o Annyira egy nyomasztó - amúgy tényleg jó - film, hogy valami rettenet. Még az életkedvem is elment a végére. :D Egyszer is fájdalmas volt végignézni, nemhogy 7x..

Ebből adódóan gondolom akkor a Gravitációt is 3x nézted végig? : o Na azt tényleg nem bírnám mégegyszer megnézni, mert egyszer is nehéz volt. Szép meg jó meg minden, de összességében dögunalom volt végignézni azt a vergődést meg szerencsétlenkedést aminek köszönhetően a szokásos kliséket eljátszva a főszereplő csodával határos módon túlél mindent. Nem sokon múlott, hogy beletekerjek... :)

(#11) Viszlát válasza Dluinet (#8) üzenetére


Viszlát
addikt

Ízlésen nem vitatkozunk, viszont amikor a véleményedet a korral (ezzel burkoltan az érettséggel, intelligenciával) hozod összefüggésbe, na az bicskanyitogató. Cserébe annyit tudok mondani, hogy el sem tudom képzelni mennyire szegényes lelkivilág kell ahhoz, hogy valaki bárgyúnak titulálja a Forrest Gumpot. ;)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#12) greenity válasza Dany007 (#10) üzenetére


greenity
aktív tag

Nekem az éhezők viadala egy időben esti mese volt elalvás előtt itthon :)

"Egy mosolynál jobb a több"

(#13) szben05


szben05
tag

A 2 éhezők viadalát meg a Napos oldalt azért néztem meg annyiszor mert szeretem Jennifer Lawrence-t mint színésznőt, a gravitáció pedig lenyűgözött a látványvilágával és a hangzásával, a történet másodrendű szerintem. Olyan emberrel én még nem találkoztam aki ne szeretné a Forrest Gumpot, szerintem megérdemelt helyen van az imdb toplistán.

(#14) Jhonny06 válasza Viszlát (#11) üzenetére


Jhonny06
veterán

"Ízlésen nem vitatkozunk"

"el sem tudom képzelni mennyire szegényes lelkivilág kell ahhoz, hogy valaki bárgyúnak titulálja a Forrest Gumpot"

Oh, a kis ellentmondás.. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#15) Viszlát válasza Jhonny06 (#14) üzenetére


Viszlát
addikt

Akkor most olvasd el egyben az egész hozzászólást és próbáld meg értelmezni. Tipp: a szmájli sem véletlenül került oda.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#16) Dluinet válasza Viszlát (#11) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Sajnos kénytelen vagyok a korral összefüggésbe hozni, mert például amíg kiskoromban a kis vakond tetszett, felnőtt fejjel egyszerűen tiltólistára kellet tennem, mert annyira debilnek, és szellemileg degradálónak találtam (mint Forest Gump), hogy a fiam védelmében nem engedem neki megnézni.

Értékelem a humort, szeretek mindent, Monty Python-tól Rémségek kicsiny boltján át a szeszélyes évszakokig, mindent. De a Forest Gump erőltette humora a mai (2014) rádiókabaréra hasonlít. Nagyon vicces akar lenni, sok sablont felhoz, de azok sablonok maradnak, semmi eredetit nem hoz. A mai napig értetlenül állok előtte.

UI: Egy szmájlival nem mented ki magad.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#17) Viszlát válasza Dluinet (#16) üzenetére


Viszlát
addikt

A szmájli a hozzászólásban rejlő iróniát hivatott megerősíteni, nem tudom miért kéne kimentenem magam. Főleg utóiratként, a debil és egyéb jelzők használata után...

Valószínűleg nem egy filmet néztünk, illetve számomra abszolút érthetetlen egy olyan kijelentés a Forrest Gumpról, hogy nagyon vicces akar lenni. Egy drámát (még akkor is ha helyzetkomikumból akad benne bőven) kabaréhoz, komédiához hasonlítani abszolút irracionális, hiszen az egyiknél maximum művészeti eszköz, míg a másiknál a humorosság maga a cél.

Nyilván nem fogok nekiállni megmagyarázni a filmet, de sokkal többről szól és sokkal több van benne minthogy triviális vígjátékként közelítse meg az ember, nem véletlen a dráma besorolás. De sajnálom, mert egy igazán remek alkotás ment el melletted. Talán majd egyszer... :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#18) milkGUY


milkGUY
csendes tag

Heti átlagosan 4 filmet nézek, esélyem sincs összeszámolni miket láttam 365 nap alatt

(#19) szben05 válasza milkGUY (#18) üzenetére


szben05
tag

Én folyamatosan írtam fel a filmeket.

(#20) xxSanchez


xxSanchez
őstag

Számomra a tavalyi év legjobb filmje kiemelkedően a Lone Survivor volt. Csak ajánlani tudom, hogy te is nézd meg, mert ahogy látom nincs benne a listában.

Heyho.

(#21) Jhonny06 válasza Viszlát (#15) üzenetére


Jhonny06
veterán

Csodálkoztam volna, ha nem próbálod meg ezt (is) megmagyarázni valahogy..

(#22) kmisi99 válasza Dluinet (#16) üzenetére


kmisi99
addikt

Én kb 4x láttam a Forest Gump ot de én 1x se láttam hogy bármi viccességet akarnak abból a filmből kihozni. Az csak egy sima Film még nagyon kategorizálni se lehet mert annyira nem is drámai, akció nem nagyon van humor se nagyon van. Csak egy érdekes történetet mesél el és pont ettől érdekes nekem meg szerintem a többi embernek is aki szereti.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.