Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) dajkopali


dajkopali
addikt

két évet kapott, fiatalkorúak börtönében letöltendőt

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#52) Synthwave válasza dajkopali (#51) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Amit úgyis feleznek majd jó magaviselet miatt.

100 miskáért lehet, hogy megérte.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#53) Béééla válasza Synthwave (#52) üzenetére


Béééla
őstag

Most hogy nem monitor mögött lesz, felezhetik de negyedelhetik is a büntetést, ki fogják csinálni a "kis kockát" hamar.

Bélabá

(#54) Razermazer válasza Dhampir (#46) üzenetére


Razermazer
őstag

Ezt egy kiváló film mutatja be 2016-os talán láttátok is, a könyvelő címmel, Ben Affleck parádésat alakít benne és ő is aspergeres a filmben[link]. Aki nem látta annak mára meg is van az esti mozi ;)

[ Szerkesztve ]

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#55) Synthwave válasza Béééla (#53) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Ha megtudják, hogy miért van ott, nem hinném.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#56) Snoop-y válasza Synthwave (#55) üzenetére


Snoop-y
veterán

Probalom elkepzelni:

Fat Henry: Hey little prick tell me why are you here before I f@8!ck the shit out of you

IT guy: - I DDOS attacked a couple of sites making 350K

Fat Henry - Ahh I see, I bow before you :U

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#57) Synthwave válasza Snoop-y (#56) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Rather:

Fat Henry: Hey little prick, tell me why are you here before I fuck the shit out of you, TWICE.

IT guy: - I DDoS attacked a couple of websites and sold or rented out my scripts and framework, making 350K in the process. Did that for years, easy as pie.

Fat Henry - Wooo, dude, for real? So you're a smart ass fucker. Have any ideas about making some more money? Need protection, bruv? I'm Fat Henry by the way, don't forget it.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#58) Sanchez638 válasza dabadab (#9) üzenetére


Sanchez638
addikt

Majd letölti a büntetését :D.

[ Szerkesztve ]

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#59) #29810176 válasza Synthwave (#57) üzenetére


#29810176
törölt tag

Esküszöm ezt még folytatjátok ki kell még képregény verzióban is adni :DD

[ Szerkesztve ]

(#60) Jinxb1rd


Jinxb1rd
addikt

Ennyit én is leülnék ennyi pénzért.

We are only Stardust...

(#61) kenwood válasza nbg (#11) üzenetére


kenwood
veterán

Azert egy DDos tamadast kar lenne osszekeverni azzal,amikor az oteve ismert biztonsagi resen bejut valakit.
Te mit szolnal,ha egy DDos utan megbuntetnek a cegedet?

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#62) Nagytalp válasza Sanchez638 (#58) üzenetére


Nagytalp
senior tag

Estimated time: 2 years

Nvidia RTX és AMD RX videókártyák raktárról!

(#63) Ginkologic


Ginkologic
senior tag

2 év sitt 107 milkáért, vagy legalábbis amiről tudni lehet. Megérte? Hát lehet... :D

Tévedni emberi dolog, viszont állati nagy hülyeség ;)

(#64) totron válasza derive (#23) üzenetére


totron
addikt

Rettenetesen szép elv, de mi garantálja a lojalitását aztán? Hogy nem változik kártékony kis fasszá, amilyen azelőtt is volt? Gondolod van az ilyennek normális értékrendje? Hogy morálisan olyan linearitással gondolkodik, mint egy kiszámítható átlagember? Mert nekem van egy olyan gyanúm, hogy nem. Semmit nem tudsz róla, de már alkalmaznád, gratulálok. Bulvárgondolkodás nem menő (nem minden hírbe hozott embertársunk bír olyan jellemmel vagy alkalmassággal, hogy ráhúzható legyen az ilyenkor divatos panelvélemény). Egyébént a legszebb az, mikor net elé téved az utcagyerek, s összeáll az ugyanolyan mentalitású IT-s tükörképével, csak az csenevészebb, na az ilyen duók generálják a legtöbb dédoszt. Hogy esne ki a májuk.

(#65) kenwood válasza Ginkologic (#63) üzenetére


kenwood
veterán

Nem 107 milliot keresett,hanem annyi bevetele volt.
A penzmosasra es az infrastruktura ki tudja,mennyit koltott.

Volt 112 ezer felhasznaloja.,es csak 385 ezer dollar bevetelt termelt.
Szerintem anyagilag is nagyon rosszul csinalta.

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#66) Fecogame


Fecogame
veterán

Letartóztatása olyan volt, mintha egy C kategóriás hollywoodi filmben játszódott volna le: a 18 éves fiú éppen aktív volt szobájában, amikor megérkeztek a rendőrök. Ekkor ő megtagadta a hozzáférést a számítógépéhez – egész addig, míg az apja rá nem szólt.

:DDD

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#67) eladogeppc


eladogeppc
veterán

Nem is értem az egészet.

Ezek szerint a fegyver gyártókat is perelni lehet, mert amit gyártanak, avval embert lehet ölni.

Tessék jó védelmet kialakítani a hálózatokban, és akkor jöhetnek a DDos támadások.
Ja, hogy az informatikára költenek a legkevesebbet a cégek 90%-a ? Mert azon lehet húzni ?

A srác csinált egy fegyvert, ítéljék el azokat, akik ezt használták.

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#68) dabadab válasza eladogeppc (#67) üzenetére


dabadab
titán

"Tessék jó védelmet kialakítani a hálózatokban, és akkor jöhetnek a DDos támadások."

Ha te tudod, hogy hogyan lehet védelmet csinálni DDoS ellen, akkor nyilván hülyére keresed magad, mint biztonsági tanácsadó, mert rajtad kívül másnak még nem sikerült ez a mutatvány.

DRM is theft

(#69) Stauffenberg válasza eladogeppc (#67) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

"Nem is értem az egészet. Ezek szerint a fegyver gyártókat is perelni lehet, mert amit gyártanak, avval embert lehet ölni."

Még szép, hogy lehet. A fegyvergyártás szabályozott terület, nem gyárthatsz akármit, ahhoz engedélyeket kell beszerezni és nem is adhatod el akárkinek. A srác amit csinált, az olyan, mintha egy illegálisan működő fegyverüzem közvetlenül a feketepiacra termelne. Azokat is lecsuknák. Ha egy hacker nagy álma, hogy informatikai fegyvereket programozzon, arra is megvan a szabályozott környezet az állami rendvédelmi, katonai, hírszerzési intézményeknél.

Ez van babám, az ilyesmit mindenhol az állam monopolizálja.

(#70) GhanBuri Ghan válasza eladogeppc (#67) üzenetére


GhanBuri Ghan
őstag

Hát igen, az iskolák (különösen az államiak) világszerte arról híresek, hogy mindenre van pénzük, de a piac legjobb IT szakembereire és extra sávszélességre különösen.
Ja, mégse.

(#71) nubreed válasza eladogeppc (#67) üzenetére


nubreed
veterán

Csak amíg hatályos jog szerint törvényileg büntetendő az ilyen eszközök készítése is, addig el fogják ítélni. De egyébként sem értek veled egyet. Mi az, hogy hagyják futni a srácot aki írta és csak azt büntessék aki használta? A cryptolockerek eredeti íróira is ezt mondod? És a jog, meg a törvények az egy dolog, de a társadalmi megitélése is más ezeknek a dolgoknak fegyvergyártás vs. cyber bűnözésre használható eszközök fejlesztése.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#72) FLATRONW válasza eladogeppc (#67) üzenetére


FLATRONW
őstag

Igen, de a fegyver védelmet is jelenthet, ellentétben egy DDos támadásra alkalmas szoftver a kártevésen kívül semmire sem jó.
Vezessünk a kerítésbe is áramot, mert a zárt kapu nem jelent 100 százalékos megoldást.
Tegyünk a védelem érdekében, de a kevésbé védett hely nem jogosítja fel az elkövetőt a betörésre.

(#73) kenwood válasza eladogeppc (#67) üzenetére


kenwood
veterán

Bar abszolut fegyverellenes vagyok, azt azert megemlitenem a fegyvereket lehet moralisan elfogadhato celokra is hasznalni : szomaliai kalozok , terroristak,bunozok stb ...

Ddos soha semmire nem lehet megoldas.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#74) Snoop-y válasza dabadab (#68) üzenetére


Snoop-y
veterán

Hagyjad az ilyenek a DDOS ellen a fail2ban-t hasznaljak es fikazzak a nagy szolgaltatokat :D

[ Szerkesztve ]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#75) Fecogame válasza Snoop-y (#74) üzenetére


Fecogame
veterán

Fail2ban tényleg jó, de közel sem teljeskörű védelem :) Alapszintűnek elmegy.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#76) velizare válasza eladogeppc (#67) üzenetére


velizare
nagyúr

tudják, hogy ölni lehet vele. azért gyártják. viszont ez egy engedélyhez kötött történet. a gyártása, az eladása, a megvétele, tartása, de még a szállítása is.
és amikor lőfegyverrel lelőnek valakit, akkor szépen előveszik azt, akitől beszerezte (feltételezve, hogy a nyomozás ki tudja deríteni, és elő tudják állítani). és ha még arról is tudott, hogy akinek eladta, az mire fogja használni, akkor együtt ülnek szépen a vádlottak padján.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#77) totron


totron
addikt

Írja már le ugyan a hatékony dédosz védelmet mindaz a közhelyreagáló, aki a védtelen célpontokat hibáztatja az állítólagos nemmegfelelő védelem miatt. Na? Legalább azok sorait illene befogadni, akik azt fújják, méghozzá egybehangzóan, hogy túlterhelésről van szó, ezért ez nem olyan, hogy.... talán értelmetlen is ezt ecsetelni. A közhely felülír mindent. Yeah.

(#78) Snoop-y válasza Fecogame (#75) üzenetére


Snoop-y
veterán

Fail2ban DDOS ellen olyan mint anno a vasvilla kolera idejen. Egyesek hisznek benne de gyakorlatilag nem csinal semmit :D

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#79) eladogeppc


eladogeppc
veterán

A magánvéleményem az, hogy a DDoS támadások ellen is lehet minimális óvintézkedéseket tenni.
Az, hogy játékgyártó cégek szervereit is bombázták ilyennel, pont nem érdekel (MineCraft).
Sőt , örülök neki.
Az összes WOW-ozó szervert, az összes ilyen szervert legszívesebben töröltetném távolról.
Párom is függővé vált a sok kaszálós, forgatós, játéktól. Online lóg egész este azon a szaron.
Értem én azt is, hogy a jog védi a fegyver gyártókat, na de őszintén lássuk már be, hogy attól, hogy valami jogilag védett (monopólium), attól az emberileg illetve humanitárius szempontból nem biztos hogy rendben van.
Tök hülye példát hozok fel, mondjuk ott az élő példa a 3D-s nyomtatóra. Azért nem akarom mondani, hogy avval is lehet élet kioltására alkalmas eszközöket gyártani, illetve azok alkatrészeit. Akkor a nyomtató atyját le kéne csukni, hiszen alkalmas akár műanyag kés, műanyag gumis lőfegyver alkotásra is.
Nem ?

Amúgy a nagy Amerikában például hány hackert használnak a mai napig ? Vagy hány gangster lett beépítve a titkos szolgálatokhoz ?

Ne büntessék, alkalmazzák ezt az észkombányt, aki 16 vagy hány évesen már ilyet csinált.

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#80) nubreed válasza eladogeppc (#79) üzenetére


nubreed
veterán

Höh ez azért kicsit erős, hogy felőled lőjjék le az összes netes játék szerverét. OK, megértem a személyes érintettséget de a családi problémád miatt ne akard már elvenni mások szórakozását.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#81) Snoop-y válasza eladogeppc (#79) üzenetére


Snoop-y
veterán

"A magánvéleményem az, hogy a DDoS támadások ellen is lehet minimális óvintézkedéseket tenni."

DDOS explained -------> Komatsu effekt ;)

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#82) tailor74


tailor74
őstag

Miért kell mindig egy betegséget (legyen az akármilyen enyhe is) társítani a simán antiszociális emberek tetteihez? :U

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#83) nubreed válasza tailor74 (#82) üzenetére


nubreed
veterán

Mert a pszichomókusok éhen halnának, ha nem tehetnék ezt. Sebész effektus, az állandóan vágni akar, a pszichomókus meg minden mögött valami szindrómát és betegséget sejt, sőt nem sejt, kijelent!

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#84) Stauffenberg válasza eladogeppc (#79) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

"Az összes WOW-ozó szervert, az összes ilyen szervert legszívesebben töröltetném távolról. Párom is függővé vált a sok kaszálós, forgatós, játéktól. Online lóg egész este azon a szaron."

Valószínűleg a függőség kezelésének nem az a helyes módja, hogy elbeszélgetsz a pároddal és segítesz neki kordában tartani, hanem inkább szántsuk be az egészet, függetlenül attól, hogy milliók szórakozásának a tárgya. DDoS-old le az összes WoW szervert, a párod majd talál mást amire ráfügghet. Legyél érdekesebb, mint egy videojáték... csak egy tipp.

"Értem én azt is, hogy a jog védi a fegyver gyártókat, na de őszintén lássuk már be, hogy attól, hogy valami jogilag védett (monopólium), attól az emberileg illetve humanitárius szempontból nem biztos hogy rendben van."

Értem, tehát lőfegyvert használni no-no, de hackert használni fegyverként rendben van? A mai társadalmak információs kultúrában élnek, így a hackerek ténykedése épp úgy lehet defenzív vagy offenzív az állam kezében, mint a lőfegyverek. Azt mondod inkább alkalmazza az állam az ilyeneket, mintsem büntesse, de egyébként pont ez történik (miután leülte amit le kellett) és látjuk a napi híradásokban, hogy mi az eredménye. Az államok egymás belügyeibe szólnak bele a hackereket és úgy általában véve az információs kultúránkat kihasználva. Ma már nem csak fegyveres megszállással lehet lojális bábkormányokat hatalomra segíteni, hanem hackerekkel is. Nem tudom mitől lesz morálisan elítélendő az egyik, ha a másik nem.

(#85) kenwood válasza eladogeppc (#79) üzenetére


kenwood
veterán

Azert jatszik,mert egyedul van,oda menekul.
Ha majd lesz egy valodi tarsa,leszokik rola

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#86) Mister_X válasza Stauffenberg (#84) üzenetére


Mister_X
nagyúr

"Legyél érdekesebb, mint egy videojáték... csak egy tipp."
Bumm, headshot ;]

@kenwood: ennyire azért nem egyszerű a dolog. Nem a tizenéves, pubertásban szenvedő gyerekekből kell kiindulni, akiknek "muszály" valahova menekülniük az Élet kőkemény kihívásaitól, mint a szoba kitakarítása, házifeladat megírása, témazáróra való felkészülés meg a szülők állandó csesztetése. Gondolom itt már felnőttekről van szó. Hobbi, kikapcsolódás, kicsit átesve a ló túloldalára, pont egy MMO képes addiktív maradni hosszú távon.

[ Szerkesztve ]

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#87) Busterftw


Busterftw
veterán

Remélem csak azért a támadásokért kapott büntetést, amit ő maga követett el.

Ennyi erővel minden fegyvergyártót és kereskedőt tartoztassanak le, ha a fegyver kárt okozott vagy ölt.

(#88) Stauffenberg válasza Busterftw (#87) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

"Ennyi erővel minden fegyvergyártót és kereskedőt tartoztassanak le, ha a fegyver kárt okozott vagy ölt."

Legalábbis azokat, melyek engedély nélkül gyártottak fegyvert és azokat a feketepiacon adták el, tetszés szerint még a terrorizmus vagy a szervezett bűnözés támogatását is be lehet vonni a vádiratba. Csak így áll meg a párhuzam.

(#89) eladogeppc


eladogeppc
veterán

Engem nem kell győzködni, magánvélemény volt, köszönöm !
Persze hozzáfűzni nyugodtan lehet megjegyzéseket.

Teljesen más reagálás:
Tegye fel a kezét, aki nem követ el naponta vagy havonta adóügyi csalást magyar kis- és középvállalkozásnál ? Na aki havonta nem kap mellékest, az dobhat követ a másikra, illetve aki kap, az ne is szóljon egy szót sem. Illetve a netezők 80%-a torrentezik, így károsítva a mozikat, filmgyártókat, játékgyártókat.
Mi és az Oroszok élen járunk az ilyen jellegű "bűnözésben". Úgyhogy a srác nyugodtan megúszhatja.

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#90) velizare válasza eladogeppc (#89) üzenetére


velizare
nagyúr

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#91) eladogeppc válasza velizare (#90) üzenetére


eladogeppc
veterán

:D
Minden jogtiszta nálad és nem kapsz mellé ca$h-t ? :D :D
És még soha nem alkudtál piacon, ott is kaptál számlát mindenől.
A ruháidat és a párod vagy gyermeked ruháiról is mindig kapsz számlát. Nem blokkot, számlát. (Ázsia Kenter)
Autószerelőnél is mindenről kapsz számlát, hivatalos szervízbe viszed a kocsit. A házadnál - már ha kertes - a szomszéd józsi is számlára kapálja fel a kertet, vagy épít kerítést ???

Ha igen, úgy leborulok nagyságod és makulátlanságod előtt !

:D

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#92) Synthwave válasza eladogeppc (#91) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Hogy jutottunk el az érdektelenségedtől a veszett kuvasz álomba simogatásáig?

: D

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#93) velizare válasza eladogeppc (#91) üzenetére


velizare
nagyúr

evás cégem van, bevételi nyilvántartást vezetek, alapvetően nem tudok mit kezdeni a számlákkal. a fizetendő adóm nem lesz kisebb tőlük.
alkudni szoktam, tudod, ez a felnőttek játéka. a blokkot/számlát a vételárról kell kiállítani, nem a listaárról.
piacra nem járok, azt az asszony intézi. szoktam találni blokkokat a szatyorban, online pénztárgépeset is, kézzel írt számlát is, szóval úgy látom, hogy adnak, amit kell. az autójavításról számlát kérek. ha márkaszervízre gondoltál, nem kötelez rá semmi, hogy ott javítassak.
ruhaneműről nem kérek számlát - nekik nem kötelező adniuk, én meg nem megyek vele semmire ha van, a garanciális problémák esetén a vásárlás igazolására elég a blokk.
nincs ingatlan a tulajdonomban. ha lenne, sem lennék okvetlenül köteles számlát kérni, sem a szolgáltatásról adni - fizethetnék a termény egy részével is.

[ Szerkesztve ]

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#94) Busterftw válasza Stauffenberg (#88) üzenetére


Busterftw
veterán

Nem feltétlen, egy legálisan gyártott fegyver is kerülhet rossz kezekbe.
Elismerem nem 100%os erről az ismeretem, de olyan szoftvert írok amilyet akarok. Attól még nem leszek bűnöző.

(#95) eladogeppc


eladogeppc
veterán

Léptem srácok, az elvet nem akarjátok látni. Próbáltam rávezetni az ittenieket, hogy sokan nem úgy dolgoznak ahogy kell.
Sőt. Ha már itt tartunk, mindenféle híresztelések ellenére a három betűs üzletlánc, aminek BA a vége, minden egyes boltjában van olyan pénztárgép, ami nincs a NAV-hoz bekötve.
De ezt is csak azért hoztam fel példaként, hogy egy szerencsétlen fiatal srácot basztatnak, ahelyett, hogy kergetnék a mindenféle titkosítós vírusírókat.
Ez lett volna a lényeg. Kis hal szegény, megjárta.
Ne is reagáljatok, mert nem olvasom, leléptem !

Ui.: Ja, hogy kolbászt se vesz senki kéz alatt, vagy ismerőstől füstölt árut. Hagyjuk már. Plusz pálinkát se főz otthon senki eladásra, csak hivatalos zárjeggyel. Vicc. A hülyék a másik oldalon vannak. a F_desznél.

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#96) Béééla válasza eladogeppc (#95) üzenetére


Béééla
őstag

Ha mindenki szembe megy az autópályán, lehet nem mindenki más a hülye.
A srác nem csinált semmi igazán kiemelkedőt, ezt nem akarod meglátni.

Akik a lockyval és hasonlókkal keresik degeszre magukat, azok ügyesebbek, dörzsöltebbek. Nem véletlenül a srácot kapták el.

Bélabá

(#97) Stauffenberg válasza Busterftw (#94) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

"Nem feltétlen, egy legálisan gyártott fegyver is kerülhet rossz kezekbe."

Igen és büntetik is azt, aki jogosulatlan személynek lőfegyvert elad. De máris bűnsegéddé válik az, aki fegyvert úgy ad el, hogy tudomása van arról, hogy a vásárló törvénytelen célra használja majd.

"Elismerem nem 100%os erről az ismeretem, de olyan szoftvert írok amilyet akarok."

Ez már ott elakad, hogy vannak szerzői és szabadalmi jogok, így már csak emiatt sem írhatsz bármilyen szoftvert, emellett számos törvénynél a cselekménynek nem kell befejezettnek lennie ahhoz, hogy büntethető legyen (értsd: elég ha alkalmas valami megvalósítására).

"Attól még nem leszek bűnöző."

Attól viszont az leszel, ha a szoftvereddel illegális jövedelemre teszel szert. A srác önmaga is hajtott végre DDoS támadásokat és másokat is segített ebben (bűnsegédlet).

(#95) eladogeppc: "De ezt is csak azért hoztam fel példaként, hogy egy szerencsétlen fiatal srácot basztatnak, ahelyett, hogy kergetnék a mindenféle titkosítós vírusírókat."

A srác bezárása nem zárja ki a többiek üldözését. Lebukott, megszívta. Nem nagy cucc.

[ Szerkesztve ]

(#98) UnA válasza Béééla (#96) üzenetére


UnA
Korrektor

Ma is tanultam valamit. Itt a megoldás arra, hogyan kell megőrizni a gondolati struktúrák integritását: ha vitába keveredek, és nem értenek egyet velem, akkor mindenki idióta, szóval nem is szabad folytatni... :D

(#99) Béééla válasza UnA (#98) üzenetére


Béééla
őstag

Látom nem szoktál 444/index kommentszekciót olvasni :D

Bélabá

(#100) derive válasza totron (#64) üzenetére


derive
senior tag

Na akkor a karogoknak:
Nem veletlenul felik a nyugati titkosszolgalatok az orosz hekkereket. Itt a szolgalatok kozalkalmazotti fizetesert probalnak C-D kategorias informatikusokat toborozni az elharitasba. A sikeressegrol talan annyit erdemes elmondani, hogy a Nemetek mar addig sullyedtek, hogy oriasplakatokon reklamoznak. Akinek van egy kis esze, mar ugrik is iparba 3-4x annyi fizuert. Az Oroszok/Kinaiak ugy oldjak meg a dolgot, hogy nem mindenkit az allam csecserol fizetnek. Egyuttmukodesert cserebe bizonyos akciokat elneznek nekik (pl cryptovirusok, botnetek). Nyilvan nem mehetnek szembe az orszag erdekeivel, de aki virust tud irni, botnetet iranyit, vagy sikeres ipari kem azt nem lecsukjak, hanem idonkent kernek egy szivesseget. Emiatt is van, hogy az "allami hacker" kifejezes arrafele nem egzakt fogalom. Ha nem lojalis, akkor lecsukjak.Ertekrendtol fuggetlenul vilagossa teszik neki, hogy 20 ev sziberiara elegendo bizonyitek van ellene.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.