Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #29810176


#29810176
törölt tag

Szerintem nem letartóztatni, hanem alkalmazni kéne. Okosan csinálta.

(#2) szupermacs


szupermacs
veterán

LOL! Mennyire lúzer. :C Ilyen nevetséges dolgokra pazarolni egy tehetséget.

(#3) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

A macsót nem egészen úgy képzelném, hogy apu rászól, és nyitja a gépét. :D

(#4) Taybore válasza szupermacs (#2) üzenetére


Taybore
aktív tag

Nevetséges dolgokra? Te kerestél 100 millát 2-3 év alatt? :D :R

(#5) juliabrilke


juliabrilke
addikt

"Ekkor ő megtagadta a hozzáférést a számítógépéhez – egész addig, míg az apja rá nem szólt." :DDD

Fater megfenyegette 2 hét szobafogsággal vagy mi?

(#6) Redneck


Redneck
veterán

Egyik volt osztálytásaim is ilyesmi szarságokért ült. Azt hitte ő lesz a net Tony Montanaja, de hamar az orrára koppintottak. :K

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#7) FoxiestFox válasza Taybore (#4) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Vélhetően annak a pénznek annyi.
Célszerűbb lett volna lelécelnie, míg volt rá lehetősége, hogy ki is tudja használni. Sok olyan tája van a világnak, ahol van jó net, de nem adnák ki UK-nak..

(#8) azbest


azbest
félisten

Ha jól értem ő konkrétan szervereket üzemeltetett / bérelt, amelyekről egy webes felületről támadást lehetett indítani. Gondolom főleg ezért a felhajtás.

Bár volt pár éve itthon/euban is balhé, amikor olyan törvényt akartak elfogadni, hogy illegális legyen minden hasonló program. Ami persze a hivatásos behatolásteszteléssel és biztonsággal foglalkozó szakértők munkáját is ellehetetlenítette volna. Nem emlékészem, hogy a józan ész győzött-e vagy életbe is lépett.

(#9) dabadab válasza Taybore (#4) üzenetére


dabadab
titán

"Nevetséges dolgokra? Te kerestél 100 millát 2-3 év alatt? :D :R"

Londonban azért programozóként nem olyan nagyon elérhetetlen sima, legális munkával ennyi pénzt keresni -
úgy, hogy utána nem kobozzák el és nem zárják börtönbe az embert.

DRM is theft

(#10) Redneck válasza Taybore (#4) üzenetére


Redneck
veterán

Subi-dubi, dutyi! Szerintem nála esélyes a vagyonelkobzás. Ha nem volt kellően dörzsölt, a sittes évek után elég szar helyzetben lesz. :U

Az ilyen arcok általában nem hülyék, az Asperger szindróma is lehet blöff.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#11) nbg


nbg
senior tag

Tárgyalásán különösen súlyosító körülménynek számították fel, hogy a célba vett vállalkozások milliókat költöttek helyreállításra és védekezésre a támadások miatt.

Na ez azert pofatlansag valahol... ha egy ceg olyan balfek, vagy cseszik kolteni IT biztonsagra, hogy belefut ilyesmikbe, igy jart, meg jol meg is kene buntetni inkabb.

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

(#12) dabadab válasza Redneck (#10) üzenetére


dabadab
titán

"Az ilyen arcok általában nem hülyék"

De, ezek az intelligens idióták. IQ teszteken jól produkálnak, valamilyen szakterületen szintén, de a való életben rettenetes hülyeségeket művelnek - mint ez a srác is, akinek mondjuk annyi mentsége van, hogy 15-16 éves korában csinálta. Nekem élőben volt szerencsém egy másik hülyegyerekhez, az már húsz elmúlt, amikor megpróbált mesterhekkert játszani.

DRM is theft

(#13) Zsoxx válasza dabadab (#12) üzenetére


Zsoxx
senior tag

Imrének hívták? :DD

(#14) nubreed


nubreed
veterán

Sokminden eszembe jut a kissrácról így a kép alapján, csak az nem, hogy macho. :D

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#15) 0P1 válasza szupermacs (#2) üzenetére


0P1
aktív tag

hát óriási tehetség kell egy DDoS script összedobásához.

(#16) Redneck válasza dabadab (#12) üzenetére


Redneck
veterán

Mivel gondolom ez volt a hobbija eddig is, és ezen a területen próbált gengszterkedni, volt elképzelése arról mivel játszik. Ebből kifolyólag gondolkozhatott előre, és menthetett egy kis lóvét a rosszabb időkre. Ha a képre nézek és az Aspergeres gondolatmenetből indulok ki, reális gondolatnak tűnik. :K

Egyébként persze, tipikus hülyegyerek. :DD

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#17) Béééla válasza #29810176 (#1) üzenetére


Béééla
őstag

Dos toolt írt és ezért alkalmazni? Nagyon nem. Ez olyan lenne mint "Kalányos Marlonbrandó pajszerral beverte a kirakatokat és elvitte az ékszert, mekkora ész, alkalmazzuk biztonságtechnikai tanácsadónak!!!"

@Redneck
Egyik volt osztálytásaim is ilyesmi szarságokért ült.
És meg is érdemelte :K
Annyira lazán veszik a hekkelést az emberek, hiszen olyan egyszerű, megnyomsz egy gombot és megy a dosz! Az se volt rossz amikor fel kellett valakit világosítani hogy csak úgy wow goldot szerverbe behekkelni bűncselekmény. Súlytalan.

Bélabá

(#18) Stauffenberg válasza dabadab (#9) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Nem csak Londonban, hanem a világ bármely részén, ahol kereslet van sokat látott fejlesztőkre valamilyen jól prosperáló üzletágban. Bankszektor, repülés, hadiipar, lehet válogatni.

Az ilyenekkel általában az a baj, hogy anyu padlásszobájából játsszák a Guy Fawkes maszkos világforradalmárt és/vagy egyébként is inkompatibilisek bármiféle munkahelyre emlékeztető emberi közösséggel.

(#19) sh4d0w válasza dabadab (#9) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

90 ezer netto font azert Londonban sem annyira konnyu.

nbg: nezz utana, mennyire konnyu vedekezni DDoS ellen...

[ Szerkesztve ]

https://www.coreinfinity.tech

(#20) olivera88 válasza Stauffenberg (#18) üzenetére


olivera88
veterán

"Az ilyenekkel általában az a baj, hogy anyu padlásszobájából játsszák a Guy Fawkes maszkos világforradalmárt és/vagy egyébként is inkompatibilisek bármiféle munkahelyre emlékeztető emberi közösséggel."
LOL. :DDD

[ Szerkesztve ]

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#21) Redneck válasza Stauffenberg (#18) üzenetére


Redneck
veterán

:C Nagyon szépen összefoglaltad.

Béééla: Kétségtelenül megérdemelte. Többször mondtam neki hogy nem lesz jó vége, de primitív volt. :K A cég főkolomposát és az igazi gazembert mondjuk nem kapták el abban az ügyben.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#22) Nyugis


Nyugis
senior tag

Üdv

Kíváncsi vagyok, hogy mit kap a kis csóka.
Én azt gondolom hogy valami igen igen komoly állást valami világ cégnél vagy hasonlónál.
Az hogy mi lesz a bírósági döntés szinte lényegtelen.

(#23) derive válasza #29810176 (#1) üzenetére


derive
senior tag

Na ja, Oroszorszagban elvinne az FSZB egy gyorstalpalora, hogy tudja mi az etikus hekkeles. Masnap mar nyugodtan folytathatna kulfoldi celpontokra. Nem veletlenul olyan hiresek az orosz hekkerek, ott nem a ticcsukbe a divat, hanem a hazi nyulra nem lovunk.

[ Szerkesztve ]

(#24) dabadab válasza Zsoxx (#13) üzenetére


dabadab
titán

Nem, egy osztrák srác volt.

DRM is theft

(#25) velizare válasza juliabrilke (#5) üzenetére


velizare
nagyúr

kb. aspis, nem érti a világot.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#26) pengwin válasza velizare (#25) üzenetére


pengwin
addikt

Az Asperger-szindróma egy nagyon-nagyon enyhe formája az autizmusnak, nagyrészt szocializációs és emberi kapcsolatteremtési problémákban ki is merül.
Annyira enyhék a tünetei, hogy sokan könnyen rá is sütik olyan emberekre, akik simán introvertáltak, vagy nevelésbeli hiányosságok, esetleg családi háttér miatt nehezebben teremtenek kapcsolatokat. És sokszor önmagát diagnosztizálja egy simán seggfej, önző és empátia nélküli ember, hogy de neki Asperger-szindrómája van. Szóval elég sokan takaróznak vele, alaptalanul, pedig egy nagyon is komoly betegség.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#27) TomMusic


TomMusic
őstag

Remélem böribe rakják, ahol tárt karokkal várják majd! Számomra undorító férgek az ilyenek.

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#28) hemaka


hemaka
nagyúr

Ha volt egy kis esze, a lovettát nem a saját bankszámlájára rakta.

(#29) Acélfarkas


Acélfarkas
senior tag

Miért pénzmosás az ha lincenceli a szoftverét pénzért? Mert hogy azzal is vádolják.

"Nem kérdőjeleztem meg, hogy hülyeséget mondasz!"

(#30) dabadab válasza Acélfarkas (#29) üzenetére


dabadab
titán

Én azt gyanítanám, hogy egy ilyen hírben nincs benne az összes részlet és ha teljes képet akarnál kapni, akkor nem egy IT oldal hírét, hanem a vádiratot kellene elolvasnod.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#31) dajkopali válasza Acélfarkas (#29) üzenetére


dajkopali
addikt

csak rövid utalást találtam rá, főleg bitcoinban kérte a pénzt, ezzel trükközhetett

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#32) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

én becsuknám börtönbe, egy cellában azokkal a spammerekkel, akiknek bevállt a nagyobbító műtét hirdetésük...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#33) bambano válasza Redneck (#10) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

"Ha nem volt kellően dörzsölt, a sittes évek után elég szar helyzetben lesz": másik verzió: mikor szabadul a sittről, néhány kurva hosszú limó fog állni a kijáratnál, egyeseken dt-s rendszám, és majd választ egyet, gondolom a stewardesek alapján...

(#11) nbg: rendesen kivitelezett ddos ellen nemigen van értelmes védelem. tehát csak költesz rá, de nem sok eredménnyel. ilyenért az áldozatot hibáztatni erős tévedés.

(#23) derive "Oroszorszagban elvinne az FSZB egy gyorstalpalora": az fszb-nél konkrétan mit is jelent a gyorstalpaló? :)

(#29) Acélfarkas "Miért pénzmosás az ha lincenceli a szoftverét pénzért?": mert ha olyan országokból kapott pénzt, amikkel szemben kereskedelmi embargó van, akkor az átutalás ténye önmagában pénzmosás gyanúját veti fel. vagy ha olyan emberektől/szervezetektől kap pénzt, akik tiltólistásak.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#34) #29810176 válasza Béééla (#17) üzenetére


#29810176
törölt tag

Nem tudok sokat a DDOS-olásról, de ha legálisan biztonsági szakértőként dolgozna nem járna rosszul.

(#35) Redneck válasza bambano (#32) üzenetére


Redneck
veterán

Ötletes... :C

Szerintem is mentett ki lóvét, az Asperger szindróma pedig csak duma amit az ügyészségnek próbál beadni, hátha enyhítik kicsit a büntetést... :K

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#36) dabadab válasza bambano (#33) üzenetére


dabadab
titán

"az fszb-nél konkrétan mit is jelent a gyorstalpaló? :)"

Gondolom gyorsan vázolják, hogy hány százalékot kell leadni meg hogy ha ők jelölnek ki célpontot, akkor az ki van jelölve, visszaduma nincs.

DRM is theft

(#37) Redneck válasza dabadab (#36) üzenetére


Redneck
veterán

Ha nem úgy cselekszik ahogy kéne, tudja hogy jön Jurij és leteríti egy tolóval.
Ez a B verziós gyorstalpaló. :K

SLYM: Szerintem rács mögött lenni sehol sem jó, de persze van ahol kevésbé...

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#38) SLYM válasza Redneck (#35) üzenetére


SLYM
veterán

Na mert aztán jobb az IMEI ottani megfelelőjében tölteni a büntetést, mint egy cellában :D. Azoknak éri meg erre játszani, akiknek nagyon sok év van kilátásban.

(#39) WildBoarTeam válasza nbg (#11) üzenetére


WildBoarTeam
aktív tag

Ezen nekem is megakadt a szemem... Alapból kellene költeni a biztonságra az ilyen cégeknek, nem csak a nagy hasznot élvezni.

blabla

(#40) azbest válasza Redneck (#35) üzenetére


azbest
félisten

Ugyan... én is ismerek Aspergerest. Egy szakmai vita után egy hétvégén megírt egy javascript enginet, hogy az elképzelését igazolja, szóval durva mire képes. Ellenben egyszer olyan nem szakmai dolgot bekérdezett egy partnernél, hogy az egész csapat arca égett és megfagyott a levegő egy pillanatra és ő nem is értette mi a probléma.

A konkrétumot inkább nem írom le, de kb mintha Hirosima alpolgármesterét kérdeznénk meg, hogy nem félnek-e az atombombáktól. Mindezt egy szakmai megbeszélésen, a "van-e valakinek még kérdése?" felhívás után. Hát volt :DDD

(#41) St3ven


St3ven
addikt

Az alatt mit kell érteni, hogy "a 18 éves fiú éppen aktív volt szobájában"? :DDD

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#42) Acélfarkas válasza St3ven (#41) üzenetére


Acélfarkas
senior tag

Kérdezd a barátnőjét :D

"Nem kérdőjeleztem meg, hogy hülyeséget mondasz!"

(#43) FLATRONW


FLATRONW
őstag

Én az Aspergert nem tekinteném enyhítő körülménynek. Valószínű, hogy pont annak köszönheti, hogy ilyen "képességei" vannak. Tudvalevő, hogy az autisták közül sokan zsenik a matematika és hasonló területeken, mert máshogy látják a világot.
Az autizmus lehetne felmentő körülmény, de ők nincsenek tisztában a betegségük miatt a tudásukkal, így nem is használják fel azt semmire.
Ellentétben az Asperger szindrómával, ami csak egy "enyhe" autizmusnak számít. Függetlenül attól, hogy ezek az emberek antiszociálisak, nagyon is tisztában vannak a jó és rossz fogalmával, azzal hogy mi legális és mi nem az.

(#44) noPublicFG válasza Acélfarkas (#42) üzenetére


noPublicFG
senior tag

Inkább az apukáját, úgy tűnik ő a kontroll. :DD

plus ça change, plus c'est la même chose

(#45) cami][us


cami][us
senior tag

[link]

Assburger

(#46) Dhampir válasza FLATRONW (#43) üzenetére


Dhampir
félisten

Ez elég komoly állapot. Sokszor hagyják figyelmen kívül tetteik következményét, nem is tudják józanul felmérni abból az állapotból, amiben vannak.

Olvasnivaló:

Az Asperger-szindróma és tünetei

Wikipédia cikk

Ha minden ember saját maga, önhatalmúlag dönthetne arról, hogy a másik emberrel mi történjen, akkor talán már nem is élnének emberek a Földön.

(#47) Synthwave


Synthwave
HÁZIGAZDA

Igazán csinos legény. Az öltöny is oly fessül áll rajta, mint tehénen a gatya.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#48) FLATRONW válasza Dhampir (#46) üzenetére


FLATRONW
őstag

Elhiszem, hogy nem lehet félvállról venni ezt a betegséget sem, de ettől függetlenül nem kell hogy enyhítő körülménynek vegyék a bíróságon. Szerintem ugyanúgy kapja meg a büntetést, mint egy átlagos ember. Legfeljebb biztosítsanak neki pszichiátriai ellátást is a büntetés mellé.
Egyébként még véletlenül sem gondoltam arra, hogy akasztófára vele. Csak egyszerűen kapja meg a méltó büntetést.

[ Szerkesztve ]

(#49) Sotho válasza noPublicFG (#44) üzenetére


Sotho
őstag

(#50) Snoop-y válasza FoxiestFox (#7) üzenetére


Snoop-y
veterán

Barmennyire is meglepo ez egy eleg nevetseges osszeg itt (hint: a hazunk tobbe kerult UK-ben)

[ Szerkesztve ]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.