Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#120) szaszlaci válasza hcl (#119) üzenetére


szaszlaci
addikt

"ne mondj olyat, hogy biztonságos valami, amin minden javítás ki van kapcsolva"
Ilyet én ebben a formában nem mondtam.
Azt mondtam, hogy otthoni környezetben, körültekintő használattal a biztonsági kockázat nem lesz akkora, hogy nekem megérje a sok nyűg. Legalábbis nagyon úgy tünik. És azt, hogy mindenki mérlegelje; így kezdődik a cikk. Meg úgy, hogy én nem vagyok szakember.

a) Max középkategóriás gép + kikapcsolt "biztonság" = X sebesség.

b) X sebesség - bekapcsolt "biztonság" = kétszeres árú gép.

Plusz fogyasztás, plusz zaj. Plusz idegroham, mert mindig, folyamatosan lassul, szarakodik. Kategóriafüggetlenül. Az X sebesség szintje egy dolog, a változatlansága a lényeg. A gyors/zajos/drága gép is ezt a lassulást műveli, és ne mondd, hogy nincs így!

A személyes adatok pedig sosem lesznek teljes biztonságban sem az interneten, sem egy ahhoz kapcsolódott gépen.

A kártékony programok működésének oka hány százalékban:
– frissítések és állandó védelem hiánya,
– felhasználói figyelmetlenség?
A biztonsági cég embere szerint mondjuk 80/20. Szerintem meg 5/95, ha tippelnem kéne.
Arról nem is beszélve, hogy egy újfajta vírus szépen végigszalad a világon, és nem fogja meg a kereső.
Nálad mellesleg hányszor riasztott a kereső igazi kártékony kódra? (Nem, a crack fájlokról tudjuk, hogy a legtöbbször nem valódi veszély miatt szirénáznak.) Esetleg egy toolbar régebben, amit egy átlag antivírus nem is érzékel?

Mondtam már, meggyőzhető vagyok, de ilyen olvass utána dolgoknak kicsit utána nézek, de nem fogom feltúrni a netet. Olvass utána, nézd meg ezt a három félórás videót, olvasd el ezt a könyvet, itt egy kétképernyős (idegen nyelvű) idézet dolgok nem érdekelnek.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.