Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) shteer


shteer
titán

:(

..szerintem jónak tűnik

(#2) smc


smc
addikt

Uhh, már vártam. Nézem már egy órája a füstöt, pont látszik az ablakból.
Fogja ez befolyásolni az árakat? Mekkora szereplő a ramiris?

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#3) atike


atike
nagyúr

Na az komoly... Van folyamatban garanciális ügyintézésünk velük... Remélhetőleg azt nem érinti ez...

(#4) Graphics válasza smc (#2) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Elég nagy.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#5) fatal` válasza smc (#2) üzenetére


fatal`
titán

Az egyik legnagyobb hazai nagyker.

(#6) smc válasza fatal` (#5) üzenetére


smc
addikt

Az szívás.. :S
Sokszor vásároltam náluk, de most éppen nincs semmim ami onnan van és még garis lenne. Viszont érdekes lesz akkor ez a nyár a piac szempontjából.

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#7) Fred23


Fred23
nagyúr

Azt mondták pedig, elfogyott már a Note 7. Sorry. :DDD

(#8) DraXoN válasza smc (#6) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

csak van biztosítás ilyen esetre (bár kérdés még pontosan milyen eset)...

14. kerület "közepén" (bosnyák tér környéke) néztük a füstöt... nem hittem, volna, hogy egy kerülettel arrébb ég valami, azt hittem csak pár utcával van távolabb...

[ Szerkesztve ]

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#9) #45185024


#45185024
törölt tag

Biztos kaptak a 300 wattos Intel CPUbol egy tiszteletpéldányt

(#10) Vangelis


Vangelis
nagyúr

Azért ez kemény:
A katasztrófavédelem mobil laborja egészségre káros értéket semmilyen anyagból nem mutatott ki.

Ebből a füstből????

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#11) jozdavab


jozdavab
tag

És akkor most minek az ára fog az egekbe menni és rejtélyes körülmények között örökre ott maradni? ;]

Vulpes pilum mutat, non mores.

(#12) smc válasza DraXoN (#8) üzenetére


smc
addikt

Persze, de attól még a többiek most feljebb tolhatják az árakat, illetve nem tudom, hogy helyreállítható-e a raktáruk, vagy költözniük kell, és ez mennyi időt vesz igénybe. Emellett hiány is lehet emiatt sok mindenből.

Bár ezt csak feltételezem, de ilyen hozományai gondolok az esetnek.

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#13) atike válasza jozdavab (#11) üzenetére


atike
nagyúr

Vagy épp csődbe mennek... Az index-en van róla egy gondolat... Ki tudja meddig fedezi a biztosításuk ezt a kárt... :U Az, hogy egy ekkora raktárkészlet menjen a levesbe.... Huh.

(#14) Pala válasza smc (#12) üzenetére


Pala
veterán

A tűzoltók állítólag már csak az épületet mentik, a tartalma megsemmisült.

(#15) Top cat válasza jozdavab (#11) üzenetére


Top cat
őstag

Ezekkel az elemekkel mindig csak a baj van. Egyszer az árvíz most meg a tűz miatt lesz áremelés ;]

(#16) DarkFater válasza Graphics (#4) üzenetére


DarkFater
tag

A Ramiris az egyik legnagyobb játékos a piacon.

Ráadásul Vérnarancs érdemkeresztes udvari beszállító !!!
Az utóbbi években szinte minden kormányzati tenderéhez, közbezserzéséhez és ehhez kapcsolódó rendelésekhez közük volt valahol.
Mint udvari beszállító informatikai fogyóeszközökből napi szinten is Óriási mennyiségű kormányzati/állami/önkormányzati megrendelésük van/volt.

Amúgy ismerve a cég múltbei előtörténetét, úgymint számlázási, könyvelési és áfa problémák miatt kiszabott többszáz milliós, néha milliárdos büntetések, (amit egyébként mindig korektül szó nélkül, röhögve kifizettek)

szóval a kisördög azt a kérdést dobta fel bennem, hogy "BIZTOS, hogy most véletlen ez a tűz" ?

Ha igen akkor komolyan sajnálom őket, ha nem akkor meg nem érdekel, ez megint csak egy "ügyes" fiú balhéja a NER társulatból. :(

Addig röhögtünk azon amit a főnök mondott, amíg rá nem jöttünk, hogy ez a mai feladat...

(#17) smc válasza Pala (#14) üzenetére


smc
addikt

Igen, ezt olvastam és várható is volt, de a helyreállítás és beszerzés része az érdekes. Nem hinném, hogy a raktárkészletük olyan hatalmas mennyiség lenne, ami befolyásolna bármit. Bár pár Vega biztos odaveszett. :(((

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#18) Pala válasza smc (#17) üzenetére


Pala
veterán

Szerintem ezekre majd a következő napokban derül fény. Az tuti, hogy hatással lesz a hazai IT-piacra valamilyen mértékben.

(#19) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

nagyobb készlet firewire cuccuk volt raktáron...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#20) Sanchez638 válasza Vangelis (#10) üzenetére


Sanchez638
addikt

Idex-en is úgyanez volt. Számítástechnikai raktárba nincs veszélyes anyag? Akkor a tv-t kidobhatom a kukába mert nincs benne veszélyes hulladék?:D

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#21) smc válasza DarkFater (#16) üzenetére


smc
addikt

Ezeket nem is tudtam róluk. Akkor ha helyreálltak kétszer is meggondolom, hogy náluk hagyjam-e a pénzem.

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#22) Arolotifar válasza Vangelis (#10) üzenetére


Arolotifar
őstag

Elég érdekes. 100 méterre lakom onnan, be kellett csuknom az ablakokat, mert kaparja a torkomat a füst...

"Jobb, ha azért gyűlölnek, ami vagy, mintha azért szeretnének, ami nem."

(#23) FLATRONW


FLATRONW
őstag

A nyomozás majd kideríti, hogy egy bányászfarm üzemelt a raktárban.

(#24) DarkFater válasza Sanchez638 (#20) üzenetére


DarkFater
tag

Valami hatása biztos lesz, mert a Ramiris nem csak egy sima nagyker.

A Rami az egyik legnagyobb hazai importőr, sok márkának a kizárólagos vagy a gyártó által kijelölt 2-3 Magyarországi kiszolgálója közül az egyik lásd például ASUS.

Ne gondoljátok, hogy bagatell a történet, ott simán bent volt 2-3 milliárd értékü hardver.

A Rami árlistájában több, mint 20 ezer aktív termék van/volt.

Addig röhögtünk azon amit a főnök mondott, amíg rá nem jöttünk, hogy ez a mai feladat...

(#25) velizare


velizare
nagyúr

közvetlenül mellette van még egy honda márkaszervíz (fáy utca felé), a frangepán utcában a szomszéd épület epdig az intercars raktára, szóval van még ott némi éghető anyag.

mondjuk ha már átterjedne az intercarsra, akkor ott már ne álljon meg, mert mellettük meg a közteresek laknak, köszipuszi.

[ Szerkesztve ]

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#26) Sanchez638 válasza DarkFater (#24) üzenetére


Sanchez638
addikt

2éve kb még másik cégnek is volt bedolgozása, ahol nagyobb háztartási gépek is voltak. Tudtommal elkerült tölük és helyére gondolom számtech cucc került + nagyobb is lett azóta. Tehát eléggé komoly mennyiség éghet.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#27) Televan74


Televan74
nagyúr

Ennek biztosan hatása lesz a hazai hardver kereskedelemre.Lehet rövid távon az árak is emelkedni fognak. :F

[ Szerkesztve ]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#28) DarkFater válasza DarkFater (#24) üzenetére


DarkFater
tag

Fennakadás mindenestere nem nagyon lesz.

A piacnak kb 1-2 hétig fog fájni a dolog, addigra a többi nagyker pótolja az esetleges hiányt.

A német és a lengyel nagykerek/beszállítók gyorsan ide fogják önteni az árut a többiekhez, lesz mindenből elég.

A kérdés az az, hogy a Rami biztosítása mit fedez és hogy a tulajdonosok akarják folytatni vagy hagyják bedőlni és tiszta lappal újrakezdik másnéven.

A számtek kereskedelemben ennek nagy hagyománya van 1990-ig visszamenőleg.

Van olyan szereplő aki 6 havonta vált (áfázók), aztán vannak akik 4-5 évente váltanak és vannak akik 10+ éves távlatban stabilak.

Mondjuk a Ramiris pont a régi stabil játékosok egyike volt a piacon. Egyike a nagy öregeknek akik kezdetektől benne vannak a szakmában.

Addig röhögtünk azon amit a főnök mondott, amíg rá nem jöttünk, hogy ez a mai feladat...

(#29) Vangelis válasza Arolotifar (#22) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Jah... de lélegezz nyugodtan... nincs semmi gubanc..

Idióta katasztrófavédelem... direkt nem akarnak pánikot biztos.

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#30) jozsi252


jozsi252
veterán

Van azért pár nagyker, de a Ramiris egyik legnagyobb volt. Ha az árak nem is emelkednek, de a szállításokba lehetnek csúszások az tuti.

iPhone 13 Pro Max

(#31) DarkFater válasza DarkFater (#28) üzenetére


DarkFater
tag

HOPPÁ SRÁCOK!

Nem tudom pontosan melyik rész ég, de a Rami raktár mellett van az egyik legnagyobb magyar, HA NEM éppen a legnagyobb magyar noti szervíz és annak raktára.

Lehet, hogy ott is megmelegedtek a dolgok!

NA KI ADTA BE javításra mostanában a notiját boltban / kisebb szervízben?

Lehet, hogy ide vitték át a kollégák javításra :DD :DD :DD

További rosszindulatú kérdés:

A "szervízben van a notim" témakörben érintett fórumos kollégák közül, Kinek nincs biztonsági mentése? :(((

Addig röhögtünk azon amit a főnök mondott, amíg rá nem jöttünk, hogy ez a mai feladat...

(#32) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Remélem a videókártyák árát nem érinti...

;]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#33) Pala válasza Graphics (#32) üzenetére


Pala
veterán

Az a "vicc", pont a napokban szeretnék videokarit vásárolni... de most várok, mi lesz ebből (árak terén).

[ Szerkesztve ]

(#34) DarkFater válasza Graphics (#32) üzenetére


DarkFater
tag

A videokártyák árát a nemzetközi helyzet érinti csak.

Az meg mint régóta tudjuk mindig csak "fokozódik"

Addig röhögtünk azon amit a főnök mondott, amíg rá nem jöttünk, hogy ez a mai feladat...

(#35) Béééla válasza Vangelis (#10) üzenetére


Béééla
őstag

Elfelejtették levenni a védőkupakot a szenzorról.

Még a KöKinél is tisztán látszott a gebasz. Irányba arra volt, amerre a lakás, be is tojtam egy kicsit. Csak asszony fülébe ne jusson a hír, mindig nyaggat amiért a NAS "éjjel nappal zúg" és be van dugva, egyszer majd biztos leégeti a lakást. Ha megtudja hogy a PC alkatrészek villany nélküli spontán öngyulladásra is képesek...

Bélabá

(#36) zolee5016


zolee5016
őstag

tavaly nálunk is (Budaörs) melege volt az egyik nagykernek,de oda nem ért át a tűz....
ez most betalált...durva károk lehetek... :(

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#37) janeszgol válasza DraXoN (#8) üzenetére


janeszgol
félisten

Jé, az az volt? Én is néztem (ott lakom most, a Bosnyák téren), mondom már megint kiengedte a füstöt valami hülye gyár. Akkor tévedtem.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#38) bot1978


bot1978
senior tag

Mosmiva? Nem láttatok még raktártüzet?

Amelyik megnézte a Gottit premier előtt az a hunyó. :)

(#39) szegedilaci válasza Vangelis (#10) üzenetére


szegedilaci
tag

Igen, mert csak bio cuccok voltak, fa, fű ami semmilyen káros anyagot nem bocsájt ki égéskor, ennyire néznek csak hülyének minket...

(#40) Barthezz2


Barthezz2
MODERÁTOR

Egy ekkora raktárnak, ahol több milliárd értékű cucc van, hogy a viharba nincs egy normális oltó rendszere, hogy az odaérő tűzoltók már csak a nyomokat locsolják? :(

Everybody lies.

(#41) bot1978 válasza szegedilaci (#39) üzenetére


bot1978
senior tag

A mobil labor nem azért van, hogy azt mérje lesz e bajod attól, ha vizes törölközővel a füst fölé hajolsz tüdőzni fa meg fű :DDD

"Az tűzestek töredékénél kellett a KML-t a helyszínre riasztani, de minden esetben hasznos segítséget tudtak nyújtani a kárfelszámolási feladatokban. Ezek az adatok természetesen nem tompíthatják az eszközök gyakorlati jelentőségét, ugyanis alkalmazásuknak kiemelt jelentősége van a veszélyes anyagokkal kapcsolatos balesetek hatékony felszámolásában, továbbá a vegyi anyagok környezetkárosító hatásának csökkentésére irányuló vegyimentesítési feladatok összehangolásában."

(#42) atike


atike
nagyúr

Az Asustól most szóltak, hogy jó lesz keresni másik beszerzési forrást... Csak mert hogy a Ramiris a hivatalos disztribútor itthon... :U Szóval lehet tényleg lesz döccenés egyes termékeknél...

[ Szerkesztve ]

(#43) tntmax válasza jozdavab (#11) üzenetére


tntmax
aktív tag

A nyugtatóké.

(#44) DarkFater válasza atike (#42) üzenetére


DarkFater
tag

Hát az Asus biztos nem azt mondta, mert az Asus Mo. az emlékeim szerint 3 disztrivel van leszerződve.

Szerintem azt mondták, hogy a "Ramiba szerintem most pár napig ne menjetek, inkább a CHS felé vegyétek az irányt". :D

A döccenés meg kb 1 max 2 hét lesz.

Németből itt van az áru átlagban 3-4 nap alatt, de az Ingram és a lengyelek is csinálnak overnight delivery-t az meg másnapra rossz esetben a következőre itt van.

A Magyar piac nem egy vészes méretű, így a környező országokból pótolható.

Az egyetlen kivétel a grafikus kártyák témaköre, ami mostanában hektikus vagy másképpen fogalmazva:

"Meseszerű" azaz "Hol volt, hol nem volt...."

Addig röhögtünk azon amit a főnök mondott, amíg rá nem jöttünk, hogy ez a mai feladat...

(#45) anulu


anulu
félisten

A Ramiris ma bemutatja, hogyan kell egy gyors és hatékony cloud migrációt levezényelni :DDD

[ Szerkesztve ]

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#46) Szakiii


Szakiii
addikt

Na srácok, én dolgoztam ott, kérdeztem a ma éppen dolgozókat mi történt és egy zárlatos lámpa okozta, kigyulladtak a termékek és képtelenség volt eloltani és azt mondta iszonyatosan gyorsan elterjedt a tűz.

anulu: xdddd

[ Szerkesztve ]

(#47) nihill


nihill
őstag

Így jár aki az 5GHz-es Cascade Lake procin gyári léghűtéssel elindítja a passziánszt... :DDD

(#48) atike válasza DarkFater (#44) üzenetére


atike
nagyúr

:D

Nézzünk másik forrást a Ramiris-en kívül. Ezt írtam. És igen, ezt is mondták... :)

Nem írtam olyat, hogy most már nincs Asus kis hazánkban... :U

(#49) bambano válasza anulu (#45) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

egyelőre csak füstfelhőre migrálnak...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#50) velizare válasza Szakiii (#46) üzenetére


velizare
nagyúr

ja, a sok kartondoboz + műanyag csomagolás égett gondolom mint a zsír. :O :(((

[ Szerkesztve ]

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.