Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) madgie válasza Huma (#349) üzenetére


madgie
titán

Szerintem Sz-Sz-B megye pont a problémásabbak közé tartozik, ebben is, mégsem mondanám, hogy a rockzene hallgatók 90%-a agresszív, ultranacionalista seggarc. Más kérdés, hogy a normálisabbja nem hangoztatja állandó jelleggel, hogy rocker vagyok. Én sem mondtam ezt így ki soha.

(#352) tiv83us válasza Huma (#336) üzenetére


tiv83us
veterán

Ja es azota nem lattam repulogepet, csak neha, mikor anyu elvitt a repter kozelebe kirandulni.

"És igen aki queent hallgat az ***
Viccet félretéve. Az általánosítás teljesen helyénvaló és elfogadott dolog."

No, ezeket elolvasva sajnalom, ha tenyleg ilyen 30 evesek rohangalnak az ejszakaban Magyarorszagon. De szerencsere a fentebb emlitettek fenyeben ki merem jelenteni, hogy ez nem igaz. Vannak hulyek, meg nem hulyek. /Karikazd be a rad jellemzot/.

[ Szerkesztve ]

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#353) Huma válasza madgie (#351) üzenetére


Huma
addikt

Én nem mondtam hogy agresszivak. Csak meg vannak zavarodva mint a legtöbb fiatal.
Amúgy arrafelé nem vagyok ismerős.

tiv83us: Nem értem miért kell gúnyolódnod. Szerinted honnan kéne tudnom hogy hányszor, mikor, meddig voltál Mo-n?
Amúgy meg a magyarok kb 80%-a szerintem sosem ült repülőn, köztük én sem. Persze gondolom ez amcsiban másképp van.

Szerk:

No, ezeket elolvasva sajnalom, ha tenyleg ilyen 30 evesek rohangalnak az ejszakaban Magyarorszagon. De szerencsere a fentebb emlitettek fenyeben ki merem jelenteni, hogy ez nem igaz. Vannak hulyek, meg nem hulyek. /Karikazd be a rad jellemzot/.

Látom nem értetted meg mit akartam belőle kihozni. Most nincs kedvem bővebben kifejteni hogy te is megértsd. Talán később lesz. Addig javaslom fuss neki mégegyszer hátha megvilágosodsz.

Ui: Ennyi moderátort és házigazdát én még nem láttam egyhelyen. Kivéve a miért moderáltuk, meg hasonló című topicokat.

[ Szerkesztve ]

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#354) tiv83us válasza Huma (#353) üzenetére


tiv83us
veterán

"tiv83us: Nem értem miért kell gúnyolódnod. Szerinted honnan kéne tudnom hogy hányszor, mikor, meddig voltál Mo-n?"

Azert, mert ugy kezdtel be, hogy mi a faszt kepzelek en, fingom sincs mi folyik ottan az ejszakaba, meg a csunya rockerek, ugyhogy kuss nekem, /szep szavakba ultetve/.
Szerintem ez a vita felesleges, foleg veled.
A 80% meg szerintem nem igazan tukrozi a valosagot, de ez mar tenyleg irrelevans es itt a reszermrol le is zarom a vitat.

[ Szerkesztve ]

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#355) Crystalheart válasza Huma (#353) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Én nagyjából háromféle zenét hallgatok: power metal, magyar ősrock, meg szimfonmikus zene. (Vannak átfedések is. :) ) Hosszú a hajam, bőrdzsékóm is van, meg motoros csizmám, bajszom és szakállam. Simán lerokkerezne, aki lát.

(#356) Huma válasza Crystalheart (#355) üzenetére


Huma
addikt

Fúúúújj rokkker! :D
Én mindenféle zenét hallgatok. Szinte. Nagyjából. Na jó, nem. De majdnem. :D

tiv83us:
Lefagyott a bf2142 úgyhogy visszatértem.

Szóval.
Nem szoktam rohangálni az éjszakában. Utálok futni...
Másrészt elég sokat tapasztaltam hozzá ahhoz hogy kialakuljon egy saját véleményem.

Nem vagyok hülye. Egy iq teszt szerint 135 az iq-m. Ha tévedett is valamennyit még akkor is átlag felett vagyok. :D

Igazából nem hiszem hogy érdemben tudsz nyilatkozni a Magyarországi helyzetről. Mennyi időt is töltöttél itt?

Azt akartam kihozni az általánosításból hogy MINDENNEK VAN ALAPJA. Nem zörög a haraszt ha nem fúj a szél, ugyebár.
Ha pl nem minden arab terrorista akkor miért világítják át őket a repülőtéren 90%-al nagyobb eséllyel mint egy amerikait? Persze mielőtt ebbe is belekötnél nincsenek pontos adataim, de hallottam ezt-azt.

Az általánosítás meg egy természetes dolog. A legegyszerűbb összetettebb (ez kissé oximoron volt) élőlény is általánosít. Pl van egy növényevő állat ami megkóstol 9 különböző kék színű növényt ami iszonyatos gyomorgörcsöt okoz neki. Joggal feltételezi szerintem hogy a tizedik is azt fog neki okozni és ezért meg sem kóstolja. Most hozhatnék valós példát is ami időszerű, de bannolnának érte. A lényeg hogy egy kisebbségről van szó.
Persze van más példa is, de nincs kedvem többet pörögni a témán.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#357) Huma válasza tiv83us (#354) üzenetére


Huma
addikt

Bocs, de ezt a hozzászólást valahogy nem vettem észre.

Azert, mert ugy kezdtel be, hogy mi a faszt kepzelek en, fingom sincs mi folyik ottan az ejszakaba, meg a csunya rockerek, ugyhogy kuss nekem, /szep szavakba ultetve/.
Szerintem ez a vita felesleges, foleg veled.
A 80% meg szerintem nem igazan tukrozi a valosagot, de ez mar tenyleg irrelevans es itt a reszermrol le is zarom a vitat.

Szerintem nem kéne leírnod engem. Én sem írtalak le téged. És lehet hogy a szívedre vetted a dolgot, de én sem tudnék érdemben nyilatkozni Amerikáról pedig valószínűleg többet tudok róla mint te Magyarországról köszönhetően az általam megnézett 20 millió hollywoodi filmnek. És tudom hogy ez egy újabb támadási pont. Hogy hollywoodi filmekből tájékozódom, de hidd el hogy a sok filmből le lehet szűrni a lényeget. Valamint én nem az akciófilmek/krimi rajongója vagyok.

Valamint konkrétan megmondtam youtubeon is a véleményem egy amcsi klippnél amin azt taglalták hogy az irakban elesett katonák mekkora hősök. Mondtam hogy nem mások mint egy megszálló, kizsákmányoló hatalom bábjátékai voltak az elesettek. Bunkóság volt? Igen, az. Viszont igaz. Próbáltam rávilágítani arra hogy hiába voltak hősök (már ha azok voltak) akkor sem a jó ügy érdekében haltak meg mint ahogy a sok begyöpösödött, patrióta amcsi hiszi. És itt most nem az amerikai népet akarom fikázni. Tudom hogy a világon mindenhol, köztük Mo-n is élnek szép számmal hasonló emberek. Csak egyszerűen felment bennem a pumpa amikor olvastam a postokat: Our heroes!, Beautiful! stb és közben mentek az elhunytak képei a videóban. Mikor elmondtam a véleményem letrolloztak. :D

De nagyon elkalandoztam.
A lényeg hogy fingom sincs mi folyik ottan az ejszakaba észervétel jogos. Aki 30 évet élt Mo-n annak sincs fingja (tisztelet a kivételnek) hogy mi folyik az éjszakában a különböző térségekben. Aki nem utazgat össze-vissza (Mint pl egy együttes.) az nem tudhat mindenről. Már egyetlen falu is iszonyatosan eltérhet egy Mo-i átlaghoz képest.

[ Szerkesztve ]

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#358) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

A Trianon sírást természetesen idézőjelesen értettem.

Egyébként jelenleg picit hanyagoljuk Trianont, vannak elég nagy bajok itthon, nézzük például az árvizet. Legkevesebb, hogy egy párszor tárcsázzátok a nemzeti segélyhívót.

(#359) bullseye válasza Gergő_ (#339) üzenetére


bullseye
addikt

290-es kérdésem akkor rád is vonatkozik...

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#360) bullseye válasza Huma (#346) üzenetére


bullseye
addikt

aki soviniszta, meg heil-ezik, az nem rocker, csak gyáva skinheadnek lenni, mert akkor elismerné, hogy neonáci - de ma az a divat, hogy tagadják

b, variációban meg divatból felvesznek mindenféle attitűdöt, hátha bejön, aztán majd szégyellik a pofájukat, ha kinőnek belőle, nem kevés ilyet láttam :)

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#361) tildy válasza WonderCSabo (#358) üzenetére


tildy
nagyúr

Kulfoldrol nem hivhato. :(

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#362) Huma válasza bullseye (#360) üzenetére


Huma
addikt

b: Egyetértek veled. Majd kinövik. Erre írtam hogy zavarodottak. Szerencsére én "felülemelkedtem ezen" (nagyképűen hangzott, mi? :D ) Sosem csatlakoztam egyik csoporthoz sem.

Az a lényeg hogy a fiatalok könnyen befolyásolhatóak. És kik befolyásolják őket? A fanatikusok. Minden irányzatnak vannak fanatikusai. Most mondok egy lélektani határt, 18!
Ez alatt azt mesélnek be a fiataloknak amit akarnak. Tényleg egyéniségnek kell lenned, hogy ne így legyen. Én is inkább annak köszönhetem hogy nem csatlakoztam sehova mert kissé szociopata hajlamú vagyok.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#363) Huma válasza WonderCSabo (#358) üzenetére


Huma
addikt

Ha kifizetik a jegyem meg az étkezést, én bármikor segítek nekik. Jelenleg munkanélküli vagyok, szóval van időm.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#364) tiv83us válasza Huma (#357) üzenetére


tiv83us
veterán

"Én sem írtalak le téged. És lehet hogy a szívedre vetted a dolgot, de én sem tudnék érdemben nyilatkozni Amerikáról pedig valószínűleg többet tudok róla mint te Magyarországról köszönhetően az általam megnézett 20 millió hollywoodi filmnek""

:DD

Szerintem tenyleg tedd le a klaviaturat, es ne csinalj meg nagyobb hulyet magadbol, mint amekkorat eddig sikerult.
A posztod tobbi reszere reagalva, szerinted azert trolloztak le, mert csak ugy szivtak be az okossagot, amiket oszottal? :U

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#365) Huma válasza tiv83us (#364) üzenetére


Huma
addikt

Konkrétum? Vagy az már túl nagy kérés?

Nem hinném hogy még nagyobb hülyét csinálnék magamból ezért írok.

Szóval? Tények? Eddig csak szájtépés amit csináltál. Semmit sem támasztottál alá.

Lenézni. Trollozni. Vigyorgós smileyeket bedobálni bárki tud. Ellenben nem láttam hogy bármilyen érdembeli hozzászólást elkövettél volna.

A posztod tobbi reszere reagalva, szerinted azert trolloztak le, mert csak ugy szivtak be az okossagot, amiket oszottal?

Szerintem azért trolloztak le mert fogalmuk sem volt arról miről is beszélek. Egyszerűen nem voltak szellemileg eléggé érettek.

Szerk:

Ui: És tudom hogy ez egy újabb támadási pont. Hogy hollywoodi filmekből tájékozódom, de hidd el hogy a sok filmből le lehet szűrni a lényeget. Valamint én nem az akciófilmek/krimi rajongója vagyok.
Gondolom ezt nem vetted figyelembe.

Amúgy van amerikai ismerősöm is. És neten keresztül is tájékozódom. Már ha ez számít neked valamit is.

[ Szerkesztve ]

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#366) tiv83us válasza Huma (#365) üzenetére


tiv83us
veterán

"Egyszerűen nem voltak szellemileg eléggé érettek."

Szerintem aki ennyire szellemileg erett, mint te, az nem kerkedik a szazharminc akarhanyas IQ-javal, mert az nem szellemi erettsegre, hanem az ellenkezojere utal.

Jo, van amerikai ismerosod. De ha te az ismerosod es a Hollywood-i filmek alapjante tobbet tudsz USA-rol, mint en a szulohazamrol, ahol lehuztam 17 evet es ahova azota is visszajarok, akkor te tenyleg a Matrix operatora lehetsz.

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#367) Huma válasza tiv83us (#366) üzenetére


Huma
addikt

Nem akartam kérkedni. Tudtam hogy így fogod értelmezni. Az meg hogy nem voltak szellemileg eléggé érettek, tényleges megállapítás.

Nem tudom, hogy az pl, iq mennyiben függ össze a bizonyítási vággyal. Szóval az megjegyzésed, hogy nem vagyok intelligens az alapján, hogy én kijelentettem hogy 135-ös az iq-m nem igazán támasztható alá.

Amúgy meg semmit sem tudok rólad. Gondolom 83-ban születtél az avatarod neve alapján. Tehát kb 27 éves lehetsz. Amúgy meg honnan tudjam hogy 17 évet éltél Mo-n? Persze tildy említett valami ilyesmit, de az részletkérdés. :D

És mint tildy-nek írtam vala 10 év sok idő. Meglehet hogy többet tudok a szentséges USA-ról mint te Mo-ról.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#368) Gergő_ válasza bullseye (#359) üzenetére


Gergő_
őstag

Én pedig fenntartom, ha semmilyen szinten sem vagy képes átélni ezt a fájdalmat, akkor gondolkodj el.

(#369) tiv83us válasza Huma (#367) üzenetére


tiv83us
veterán

Oke, feladom. Tobbet tudsz az USA-rol, mint en Magyarorszagrol.
Tenyleg, neked van igazad.
Varj, hanyszor voltal mar erre?

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#370) Huma válasza tiv83us (#369) üzenetére


Huma
addikt

Hiába gúnyolódsz. Nem lesz igazad.

Nem tudom bizonyítani hogy többet tudok Az USA-ról mint te. Ahogy te sem hogy Mo-ról tudsz többet.

Csak hogy válaszoljak a kérdésedre, nem voltam ott egyszer sem. És valószínűleg soha nem is leszek.

Mindenesetre az egész világsajtó az USA ügyeivel van tele. A filmek 90%-a az USA-ról szól. Van amerikai ismerősöm. Szerintem minimum annyit tudok az USA-ról mint te Mo-ról.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#371) WonderCSabo válasza tildy (#361) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Az a röhej, hogy a jobban ismert 1752-t még itthonról is csak T-Mobilról és Invitelről lehet hívni. :( Az 1749-et mindegyikről.

(#372) Crystalheart válasza Huma (#370) üzenetére


Crystalheart
senior tag

"Mindenesetre az egész világsajtó az USA ügyeivel van tele. A filmek 90%-a az USA-ról szól. Van amerikai ismerősöm. Szerintem minimum annyit tudok az USA-ról mint te Mo-ról." - 1: Hogy jön ez most ide? 2: Miért lényeges? 3: Nem tökmindegy? 4: Csak tiv83uson nézett furcsán a mondandódat látva? :)

Szerintem az egész mellékszálat hanyagolni kellene...

(#373) Huma válasza Crystalheart (#372) üzenetére


Huma
addikt

1: igazad van
2: igazad van
3: igazad van
4: mittomén

A lényeg: Trianon nem volt igazságos a magyarokkal szemben.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#374) Crystalheart válasza Huma (#373) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Azt szerintem senki nem vitatja, hogy nem volt igazságos. Más kérdés, történelem esetén mennyiben beszélhetünk igazságról... Itt nem igazságok vannak, hanem erősebb meg gyengébb nemzet. Ez a mai kor már szerencsésebb, talán érvényesíteni lehet az igazságot is - de sajnos vagy sem, nem száz évre visszamenőleg. Azzal kell igazságosan, megértően, empátiával kezdeni valamit, amit kaptunk.

(#375) bullseye válasza Gergő_ (#368) üzenetére


bullseye
addikt

én pedig fenntartom, hogy ha előírjátok, hogy hogy kell éreznem, hogy magyar lehessek, akkor mondjátok meg pontosan mi számít kellő honfibúnak, nehogy véletlen azt higgyem, hogy még magyar vagyok, közben meg nem is...

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#376) Gergő_ válasza bullseye (#375) üzenetére


Gergő_
őstag

Nincs előírva semmi. Te döntesz. Nekem meg van véleményem, ahogy neked is.
Talán még tiszteletben is lehet tartani, nem csak 'ráhúzni.'

(#377) bullseye válasza Gergő_ (#376) üzenetére


bullseye
addikt

tartsam tiszteletben azok véleményét, akik megkérdőjelezik a magyarságomat?
azért, mert meg kéne felelnem valaminek, amit nem is tudnak megnevezni?
azért, mert azt szeretném, ha egyesek nem keménykednének a fórumokon, meg kirándulásokon a szlovákokkal és románokkal a határon túliak rovására?
azért mert azt merem gondolni, hogy akármilyen rossz is volt trianon, el kéne végre fogadni, hogy megtörtént és valami konstruktívabb megoldást keresni a magyarság egyesítésére (- nem pedig még a magyarságon belül is megmondani, ki számíthat magyarnak és ki nem)

és kissé furcsának tartom, hogy senki nem tud konkrét választ a régi kérdésre, mindenki csak ködösít, hogy nekem kell tudnom, meg ez nem ilyen, meg vélemény. akkor minek felhozni?

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#378) Gergő_ válasza bullseye (#377) üzenetére


Gergő_
őstag

Majd ha egyik családtagoddal szemben hoznak egy igazságtalan ítéletet, talán rájössz a dolog lényegére. Képzeld el hogy a többi családtagod megveti őt és egyedül te állsz ki mellette, hiszen tudod hogy nem érdemelte volna meg ezt az ítéletet és következményeit.

(#379) bullseye válasza Gergő_ (#378) üzenetére


bullseye
addikt

ha az elszakadt magyarokra gondolsz akkor a hasonlat inkább úgy lenne, hogy
a családtagodat mondjuk a gyámügy erőszakkal átrakja egy másik családba, akik megvetik (ők se mind, de akik igen, azok hangosak), és csak te állsz ki mellette, mert a többi családtagot (szerinted) nem érdekli.

erre elkezded anyázni a családtagokat, hogy nem is rokon az ilyen, a másik családnak meg az orra alá dörgölöd, hogy van még családtagja a rokonnak, aki kemény, és lesz itt még hajjde - majd hazamész, a felingerelt tömeg meg lerendezni a dolgot az ottmaradt szerencsétlennel...

ha meg közben a többi családtag esetleg szépen, csöndben a gyámüggyel, meg a másik családdal tárgyalt volna, esetleg neheztelni fognak, hogy azt is elszúrtad, és még be is szólsz nekik

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#380) Ijk válasza bullseye (#375) üzenetére


Ijk
nagyúr

Kezdetnek elég, ha beszerzel egy Nagy-Magyarország térképet a szobád falára.:DDD

Én sem vagyok vérbeli futballszurkoló nagymagyar, de megmondom őszintén engem nem zavarnak, nemhinném hogy néhány árpádsávos zászlóval felvonuló ásná alá a kapcsolatainkat a környező országokkal.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#382) bullseye válasza Ijk (#380) üzenetére


bullseye
addikt

ők nem is, de a a Nagy-Mo matricával kirándulók már 1-2 embernek szúrhatják a szemét, és a netes szabadcsapatok is. ozt sok kicsi sokra megy. Ha románok erre járnának mindenféle ős dákó-román térképekkel, én is fellőném az agyam rajta.

ráadásul az ottani szélsőjobbról beszélünk, az ugyanolyan önigazoló, mint a hazai: 1 példa már elég, hogy körbehordozzák véres kardként...

viszont itt 50-500-5000 ember sem tud tenni érdemben a kapcsolat javulásáért. azért a külpolitika tud tenni direktben, meg az EU-n keresztül. Utóbbihoz viszont az kell, hogy ne sima adok-kapok legyen a két ország között, hanem mi legyünk a jófiúk, és szlovákok/románok az agresszorok. (és ehhez nem elég, ha szerintünk azok...)

@Kalandor

nagyon jó megfogalmaztad. a határok igazságtalanok, logikátlanok, stb. - vae victis...

[ Szerkesztve ]

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#383) WonderCSabo válasza Kalandor (#381) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Pirossal van jelezve a magyar többség. :) Örülök, hogy végre egy moderátor, aki nyíltan így kimondja, hogy nem jó ez így. :R

Szerk.: És 1920 körül a piros és sárga határ jóval feljebb volt. :(

[ Szerkesztve ]

(#384) Ijk válasza bullseye (#382) üzenetére


Ijk
nagyúr

"Ha románok erre járnának mindenféle ős dákó-román térképekkel, én is fellőném az agyam rajta."
Én legfeljebb könnyesre röhögném magam. Amelyiknél kivágja a Nagy-Mo matrica a biztosítékot, annál már a magyar rendszám is. Volt néhány szlovák, aki szívatott, csak mert magyarok voltunk. A többit egy ilyen matrica sem izgatná, ez a média által felkapott marhaság.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#386) bullseye válasza Ijk (#384) üzenetére


bullseye
addikt

a Te hozzáállásod jobb, de én nem bírom, ha valaki arra utalgat, hogy elfoglalná az országot - főleg, mivel megesett párszor a történelmünkben. :(

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#387) Ijk válasza bullseye (#386) üzenetére


Ijk
nagyúr

Nehezen tudom elképzelni, hogy néhány nacionalista magyar, vagy román, szlovák képes lenne háborút indítani. Amúgy ha egy román idejönne dák térképpel minden magyar könnyesre röhögné magát, mint a román városok anyafarkasain, mivel kb. annyi közük van az itteni területekhez, mint a rómaiakhoz.
Ha minden ember világnézetével és hülyeségeivel komolyan foglalkoznék, akkor már megbolondultam volna. Mint Ficóék:D

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#388) proci985 válasza Ijk (#384) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

Te könnyesre röhögnéd magad, én is, de pár ember azonnali hatállyal idegbajt kapna. és tipikusan nem az "üljünkle és beszéljükmeg típusú" emberek azok, akik képesek baromságokat hótkomolyan venni. a magyarok harmincezer éve a kárpátmedencében minimum egyszinten van az ősdákó térképekkel, namármost az előzőeket valakik elhiszik.

általánosságban (tehát innentől nem válasz a hozzászólás) megoldás szerintem az lenne, ha a történelemórákon bevezetnék a forráselemzést, avagy "citation needed". de minimum olyan szinten, mint amilyennel az utolsó videokártya teszteknél szokta az ember kihúzkodni az oldalakat (értsd: ez proclimites, ez 6 hónapos drivert használt egyik oldalon, ez 32bitet, ez 2 giga memóriát -és a tesztelt programok közül három memkorlátba futott-, ez 2xAAt rakott rá amikor az egyik kártya bugzik csak és kizárólag ott, ez az idle és load fogyasztást között mérte a TDPt, ez meg 18 és 12 avg fps között mért ki 50% különbséget). szerintem segítene. nemzeti különbségek maradnának, de a tényleg nagyméretű baromságokat gyorsan lehetne szűrni. egy esetleges elégedetlen/protesztpártnak is kevesebb esélye lenne pontosan ugyanezek miatt.

bullseye: az ideális mértékű világfájdalom és búbánat engem is érdekelne.:) de akkoris, fájdalom mint öndefiníció és mint nemzetdefiníció? szerintem a pozitív dolgok jobbak lennének, már csak pszichológiai szempontból is.

más: a rokkerség része a topiknak pedig egyszerre volt meglepő (sőt mármár mindfuck) és mulatságos:DDD

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#389) Ijk válasza proci985 (#388) üzenetére


Ijk
nagyúr

Hülye emberek voltak, vannak és lesznek is mindig. Ez ellen nem lehet semmit tenni. A nacionalizmus pedig nem arányos a hülyeséggel, mert attól hogy én még nacionalista vagyok, nem lépek fel más ellen, ha valamilyen megnyilvánulásával sérti a nemzeti büszkeségemet. Főleg ha egy matricával teszi azt.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#390) bullseye válasza Ijk (#387) üzenetére


bullseye
addikt

a törökök is csak a kilátást akarták megnézni a várból :)

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#391) WonderCSabo válasza Kalandor (#385) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Tudom. Ettől függetlenül ki kell mondani, és mindent meg kell tenni a határon túli magyarság érdekében. Persze, ahogy írtam, jelenleg nem ez a prioritás.

(#392) proci985 válasza Ijk (#389) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

tudom, de az iskola arra való, hogy okosabbak legyenek.

ahogy én láttam, nem mindegyikük menthetetlen, csak éppen senki nem magyarázta el nekik, hogy szíriusz nettó hülyeség (a forrásanalízis meg egyfajta öntanuló védelemként is működik a később felbukkanó érdekes ötletekkel szemben). szóval az iskola kézenfekvő lenne a feladatra.

várj, nem a nacionalizmusról beszéltem, mint negatívumról. vannak annak nagyon pozitív hozományai is, pl sportesemények, nemzeti összetartozás erősítése. alapvetően egy pirosfehérzöldbe öltözött szurkoló az olimpián szerintem erősen pozitív. ugyanígy, ha valaki magyarnak vallja magát, tisztában van a népe történelmével és szokásaival az egy nagyon jó dolog.

negatívumról akkor beszélek, ha a nagyon eltúlzott nacionalizmus nemtudással, előítéletekkel/idegengyűlölettel és (ezekből adódó) antiszociális viselkedéssel párosul. ami miatt a delikvens minden vélt vagy valós sérelmet nemzet ellenes támadásnak élhet meg. például egy matricát is, mivel neki az a matrica nem a hordozó hülyeségét képviseli (visszakanyarodva a példaként hozott nagydákósághoz), hanem nemzetét veszélyeztető szimbólummá válik.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#393) bullseye válasza proci985 (#392) üzenetére


bullseye
addikt

nacionalizmust sajnos mindenre használjuk már, szerintem jobb helyette a patriotizmus (vagy akár magyarul hazafiasság...)/sovinizmus

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#394) Crystalheart válasza proci985 (#392) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Érdekes, hogy a nacionalizmus pozitív oldalát egyenesen a sporttal kötöd össze :) Össze lehet azzal is, de ha teljesen ki is zárjuk - minta az én esetemben, nem nézek vagy űzök semmilyen sportot -, akkor is bőven marad pozitív oldala. Mindaddig, amíg a nemzeti öntudat a nemzeti kultúra ápolását szolgálja, és nem egyszerűen a más népek (emberi csoportok) fölé kerekedés kényszere táplálja, addig rendben van. Nem azért kell naggyá lennünk, hogy másoknál nagyobbak legyünk.

(#395) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Ezt a képet most láttam. Kárpátalját csak a sötétebb zöldig nézzétek.

[ Szerkesztve ]

(#396) leslieke


leslieke
Jómunkásember

94 éve.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.