Hirdetés
Új hozzászólás Aktív témák
-
Ijk
nagyúr
Rossz oldalon álltunk, a vesztes oldalon. A monarchia felbomlása egyben új államok létrejöttét is magában foglalta, a kisebbségek tekintetében. A demográfiai határokat mindenképpen figyelembe kellet volna venni a döntéskor, ugyanakkor például Erdély inhomogén lakossága miatt célszerű lett volna önálló Erdélyt létrehozni, Romániától és Magyarországtól függetlenül. Ha ezeket figyelembe veszik és hasonlóképpen a németeknél is, akkor valószínűleg elkerülhető lett volna az antant mohóságából fakadó 2. Világháború. Persze ez mind csak utólagos spekuláció.
/人◕ ‿‿ ◕人\
-
Ijk
nagyúr
válasz #65675776 #38 üzenetére
Nemhogy a britek kilépésével, de az USA belépése nélkül nem tud fordítani az antant, miután megszűnik a teljes keleti front.
Ne felejtsd el, hogy a Német-császárság kikiáltása előtt úgy gázoltak át a poroszok Franciaországon, hogy Párizsig meg sem álltak.[ Szerkesztve ]
/人◕ ‿‿ ◕人\
-
Ijk
nagyúr
válasz WonderCSabo #47 üzenetére
A franciáknak egyedül esélyük sem lett volna. Ezért is keresték folyamatosan a szövetséget keleten a cárral, hogy meg tudják osztani a német haderőt.
/人◕ ‿‿ ◕人\
-
Ijk
nagyúr
válasz #65675776 #50 üzenetére
Olyan patthelyzet alakult ki nyugaton, hogy mindkét fél a befejezésre hajlott. Verdunnél majdnem 1 millió francia és német esett el, az antantnak esélye sem volt a háború megfordítására, egy áttörés teljes képtelenségnek bizonyult. Márpedig a német csapatok igencsak francia földön voltak. Tehát ha nem is győztek a németek, kedvezőbb helyzetben voltak. Az antant mégis a folytatás mellett döntött, mert megcsillant az USA belépésének lehetősége, milliós számú friss katona érkezésével.
Az már csak egy mellékes kérdés, hogy az USA-nak milyen érdekei voltak a háborúba lépés mellett./人◕ ‿‿ ◕人\
-
Ijk
nagyúr
válasz #65675776 #54 üzenetére
És mit gondolsz, honnan szerezték a britek az alapanyagot a fejlesztésekhez? Konvojok vitték az USA-ból az ellátmányt az antantnak, nélkülük két év alatt kikaptak volna. A harckocsi az 1VH-ban különben sem volt egy óriási stratégiai lépés, inkább érdekesség, egyébként a háború végére készült el bevetésre, ha nincsenek az amerikaiak el sem jutnak addig. Úgyhogy bizony 16 végén olyan kilátástalan volt az antant számára a háború, hogy a francia emberek Verdun után legszívesebben kapituláltak volna.
Az USA-nak pedig azért volt érdeke hadba lépni, hogy az antantnak kifizetett kölcsönök ne vesszenek el. Teljesen lényegtelen, hogy ezért milliós embertömegek és több tízezer amerikai katona életével kellet később fizetni.
Az 1.VH a nagyhatalmak sakkjátszmája volt, több milliós feláldozható "paraszt" bábuval. A mi sorsunkat sem magunknak köszönhetjük, az antant kezében volt a labda. Márpedig Franciaország érdeke, egy viszonylag erős franciabarát keleti állam volt Románia személyében, az hogy pármillió magyarnak mi lesz a sorsa az teljesen érdektelen volt számukra./人◕ ‿‿ ◕人\
-
Ijk
nagyúr
válasz WonderCSabo #90 üzenetére
Szerintem nem is nagyon foglalkoztak Magyarországgal. Nemhinném, hogy szándékosan ki akartak ennyire tolni velünk, de szvsz számukra a Monarchia létezett, amit sürgősen fel kellett darabolni. Erre nagyon jól jött az a tény, hogy rengeteg nemzetiség élt benne, megjegyzem előbb-utóbb leszakadtak volna tőlünk a kisebbségi területek. Sajnos a demográfiai határokat semmibe vették, nembeszélve a gazdasági régiókról, vasútvonalakról. Meghúzták szépen a határokat, kényük-kedvük szerint, a mi véleményünk senkit nem érdekelt komolyabban, a néhány mellettünk kiálló amerikai és brit politikust leszámítva.
De ha megnézed a történelem folyamán a keleti államok csupán eszközök voltak. Nem nagyon érdekelte a hatalmakat, hogy 150 évre megszűnt létezni Lengyelország, hogy számukra Magyarország valami ismeretlen állam, miközben 500 éven át voltunk Európa bástyája, vagy amikor Hitler gond nélkül bekebelezte Csehországot. Játékszerek voltunk, vagyunk és leszünk csupán.
Ezért is kellene végre egy erős keleti szövetség, a közös sérelmek helyett, hogy közösen tudjuk érvényesíteni az érdekeinket.[ Szerkesztve ]
/人◕ ‿‿ ◕人\
-
Ijk
nagyúr
válasz #65675776 #93 üzenetére
Mert tudták, hogy nem képesek megsemmisítő vereséget mérni az antantra. Ugyanez visszafelé is igaz volt. A legésszerűbb lépés akkor a béke elfogadása lett volna, mindkét fél számára. Az antant viszont olyan feltételeket diktált, amit nyilvánvalóan a németek soha nem fogadtak volna el. Inkább az a kérdés, hogy több millió elesett katona, francia földön befagyott háborúban, az áttörés teljes lehetetlensége mellett, vajon milyen okból vetették el a békeajánlatot, még két év pusztító háborút maga után vonva?
Amúgy az USA ha jól tudom nem volt része a brit gyarmatbirodalomnak, márpedig az onnan érkező hajókonvojokat érintette a korlátlan tengeralattjáró háború.
[ Szerkesztve ]
/人◕ ‿‿ ◕人\
-
Ijk
nagyúr
válasz #65675776 #96 üzenetére
Csak elfelejted azokat az aprócska tényeket, hogy a németek a tengeralattjárókkal ugyanúgy blokád alá tudták venni a szigetet, ha nem is túl sikeresen de iszonyatos nyersanyag utánpótlásbeli problémákat okoztak. És a franciáknál is ugyanúgy ott volt a probléma, mint a németeknél, hogy a férfiak a hadkötelessége miatt jóformán megszűnt a mezőgazdaság. És senki nem tudta megjósolni meddig húzódhat el a háború, ha teljes blokád alá veszik is a németeket.
Mindenki tisztában volt vele, hogy egy újabb hatalom hadbalépése nélkül nem fogja tudni egyik fél sem eldönteni a háborút. Az antant mégis lesöpörte a békét az asztalról, vagyis számítottak az USA belépésére. Enélkül épeszű ember nem folytatta volna akkor a háborút.
Még elvitázhatunk ezen, de történelmi tény, hogy amerikai segítség nélkül az antant/szövetségesek egyik világháborút sem lett volna képes megnyerni. És ez nem csak utólagos megállapítás./人◕ ‿‿ ◕人\
-
Ijk
nagyúr
válasz WonderCSabo #107 üzenetére
Pontosítok, 1917-ben hirdettek korlátlan tengeralattjáró háborút (vagyis mindent elsülllyesztenek ami NB felé tart), miután a britek blokád alá vették Németországot.
/人◕ ‿‿ ◕人\
-
Ijk
nagyúr
Szerintem egy magyar sem helyesli a békediktátumot. Ugyanakkor nem látom jelenleg lehetőségét békés határrevíziónak. Inkább egy erős szövetséges együttműködést látnék most hasznosnak a környező államokkal. De amíg tart náluk ez a gyermeteg hisztéria, addig nem lehet mit kezdeni. Gondolok itt az elmebeteg Funarra (Kolozsváron tevékenykedő soviniszta, aki mindent román színekre festetett, és kiásatta a főteret római eredet után kutatva), valamint az alkoholista Slota, és a megőrült Fico, akik keltik a jelenlegi hisztériát.
[ Szerkesztve ]
/人◕ ‿‿ ◕人\
-
Ijk
nagyúr
válasz #65675776 #116 üzenetére
Azért picit túlzás, hogy a németek vonták be az USA-t a háborúba.
Ugyebár a jónépnek be lett adagolva részben a Lusitania elsüllyesztése miatt, hogy le kell győzni a gonosz németeket. Persze az más kérdés, hogy a hajó valószínűleg dugig volt rakva lőszerrel, a németek cikkeztek is a New Yorki újságokban, hogy ne szálljanak fel rá, mert el fogják süllyeszteni.
Jó kis casus belli volt azért ez is.
Ja meg ugye volt az az állítólagos mexikói üzenet is, csakhogy tényszerűek legyünk./人◕ ‿‿ ◕人\
-
Ijk
nagyúr
válasz #65675776 #121 üzenetére
Nade azért nem gondolod, hogy bármelyik ország tétlenül nézné, ahogy az ellenség folyamatosan kapja a hadianyagot?
A kérdés, hogy miért látta el az USA az antantot, ezzel kiprovokálva a németek cselekvését?
Miért küldték folyamatosan a hadianyagot? Hát nem baráti szeretetből, hanem haszonszerzésből. Aki tűzbe nyúl ne csodálkozzon ha megégeti a kezét./人◕ ‿‿ ◕人\
-
Ijk
nagyúr
válasz #65675776 #128 üzenetére
Nem olyan egyszerű ez. Persze így emberi, csakhogy 2 év háborúskodás után, már egyre kevésbé tartják be a "játékszabályokat". Egyre több eszközt vetnek be a háborúba. Nem gondolhatod, hogy tétlenül nézik, hogyan lövik agyon azokkal a töltényekkel a katonáikat, amit a tengeren túlról hoznak. Egyébként is az USA a fegyverek eladásával felmondta a függetlenségét.
A tengeralattjárókkal kikötőket támadni sekély vizeken iszonyat kockázatos, kész vágóhíd lett volna./人◕ ‿‿ ◕人\
-
Ijk
nagyúr
válasz #65675776 #137 üzenetére
Persze, önként le is tehették volna a fegyvert és tálcán adhatták volna a fél országot az antantnak.
Most vitatkozhatunk hogy melyik fél milyen eszközöket vetett be, de úgyis az a lényeg, hogy az USA nem a tengeralattjárók miatt és nem az állítólagos távirat miatt lépett be. A kulcsszó a pénz. Ha nagyon elhúzódik a háború annál nehezebb lesz visszaszerezni a kifizetett kölcsönöket.
Valaki két okból háborúzik, egyik a honvédelem másik a haszonszerzés, érdekkiterjesztés. Néhány fenékre küldött bárka miatt, nem kezd valaki költséges, milliós haderőt mozgató háborúba egy másik kontinensen, amiben egyáltalán nem érdekelt./人◕ ‿‿ ◕人\
-
Ijk
nagyúr
válasz proci985 #141 üzenetére
A Világháborút a nagyhatalmak mohósága robbantotta ki. A franciák és a britek féltették gyarmatbirodalmaikat, a franciák meg akarták szerezni Elzász-Lotharingiát, a németek gyarmatbirodalmuk gyarapításában volt érdekük (amiben útjukban állt az antant), a britek mindeközben a féltették a status quot a fokozódó német erősödés miatt. Tehát így is alakultak meg a szövetségek. Elkerülhetetlen volt egy konfliktus kirobbanása akkoriban, teljesen mindegy ki húzta meg először a ravaszt.
1916-ban a britek Somnál, a franciák Verdunnél éltek meg katasztrofális veszteségeket, és ugyebár a németek veszteségei sem voltak éppen elhanyagolhatóak. A Monarchia megroppant, Oroszország az összeomlás szélén állt, a szövetség keleti frontja megszűnni látszott. Az angolok blokád alá vették a németeket, miközben a tengeralattjárók elsüllyesztették az antant számára érkező ellátmány nagy részét. Az antant USA-tól felvett hitelei nyomasztó méreteket öltöttek, Franciaországban megszűnt a mezőgazdaság.
Tehát abszolút nem volt kedvezőbb helyzetben az antant, sőt katonai sikereket tekintve még a 17-es év is a németeknek kedvezett.
A helyzet, hogy egyik fél sem szeretett volna engedni igazán, az antant az USA belépésében, a németek pedig még mindig a győzelmükben hittek. 17-ben az USA belépése után nyilvánvalóvá vált a németek számára, hogy képtelenek megnyerni a háborút. Ezért a katonai sikerekkel próbálták volna már akkor a békét kieszközölni. Hiába szűnt meg a keleti front, a németeknek a gyenge Monarchiával a hátuk mögött esélyük sem volt az USA-ból érkező nyersanyagok és friss, lelkes milliós katonai erő ellen. 18-ban a front összeomlott, a szövetségesek áttörtek és németország elvesztette a háborút, anélkül, hogy német földön egy puska eldördült volna.
A 16-os béketárgyalások teljes kudarcának az oka a németek túlzott önbizalma és az antant USA felé vetett hite volt.
Az USA belépésének két hivatalosan propagált oka a korlátlan tengeralattjáró háború (15-ben a Lusitaniát elsüllyesztették, utána egy darabig fel is hagytak az akciókkal), valamint a Zimmermann távirat. A nemhivatalos, és a valódi oka persze az antantnak kifizetett óriási kölcsönök voltak. Márpedig ha az antant veszít, akkor az amerikai bankok pénze is elvész. Tehát további két év pokol vette újra kezdetét a 18-as összeomlásig.
A háború után a franciák bosszúra szomjaztak, és minden tőlük telhetőt megtettek a németek minél nagyobb megalázásához. A béketárgyalások folyamán még az USA jelentett valamilyen szinten gyeplőt, de a komoly büntetések elkerülhetetlennek látszottak. Németországot megcsonkították, a Monarchiát szétdarabolták, a demográfiai határokat semmibe véve osztották fel közép-Európát, és ugye ennek mi voltunk a legnagyobb vesztesei. Az etnikai tagoltság, az iszonyatos jóvátételi kötelességek mellett minden épeszű ember tisztában volt vele, hogy Európa olyan puskaporos hordóvá vált, hogy egy újabb nagyméretű konfliktus elkerülhetetlen lesz. Foch marshall a versiallesi béke után megmondta, hogy "ez nem béke, hanem fegyverszünet 20 évre"./人◕ ‿‿ ◕人\
-
Ijk
nagyúr
Persze a háború következményei hasonlóan súlyosak voltak, mint maga a háború. A létrejött kisállamokban borzasztó etnikai konfliktusok lettek, gazdaságilag egész európa romokban hevert. A háborúban elesett férfiak miatt nagyon nehéz volt újraindítani a gazdaságot, főleg hogy rengeteg államban belpolitikai harcok is voltak. A háborús évek, az alacsony mezőgazdasági produkcióból adódó alultápláltság miatt legyengült az emberek immunrendszere és ennek hatására világméretű járvány söpört végig, a spanyolnátha milliós áldozatokat szedve.
Az vesztes országokban kilátástalanság vette kezdetét, keleten kialakult a sztálinista diktatúra. A válság tovább súlyosbította a helyzetet, Németországban a válság, kiábrándultság, a lehetetlen jóvátételi kötelezettségek és a bosszú miatt egy új hatalmi rend volt születőben, Olaszországban a csalódott nyertesként nőtt a nacionalizmus, Magyarország pedig a revizionista politikát folytatta. Innen egyenes út vezetett az új konfliktusba./人◕ ‿‿ ◕人\
-
Ijk
nagyúr
válasz bullseye #150 üzenetére
Ugyanmár, az 1850-es évektől kezdve a bankok egyre nagyobb szerepet játszottak a gazdaságban, ezáltal a befolyásuk is robbanásszerűen nőtt. A 20. sz-ra olyan helyzet ált elő, hogy az USA kormányát már kényük-kedvük szerint képesek voltak manipulálni. Ez volt a fő oka az államok 1.VH-ba bevonásának is. Senki nem indít átfogó háborút 4000km-re, egy másik kontinensen, milliós haderőt bevetve, pusztán sérelmek miatt.
Izrael csak egy hab a tortán, érdekes módon bármilyen kormány kerül az USA élére, annak legközelebbi szövetségese Izrael lesz.
Gondolom, hogy visszaadják Erdélyt pedig viccnek szántad./人◕ ‿‿ ◕人\
-
Ijk
nagyúr
válasz bullseye #156 üzenetére
Tény, ugyanakkor az USA-t leginkább az erős gazdasága és érintetlensége (soha nem támadták meg az infrastruktúráját) tette nagyhatalommá. Ugyanakkor az amerikai polgárok is megfizették ennek az árát, a spekulánsok miatti gazdasági válsággal, a két világháborúban, Vietnámban és a többi konfliktusban elesett katonákkal.
Mindenesetre had ne tapsoljunk hozzá, amikor ez nekünk az ország 2/3-adába és két elvesztett világháborúba, majd közel 50 év szovjet megszállásba került./人◕ ‿‿ ◕人\
-
Ijk
nagyúr
válasz Crystalheart #159 üzenetére
Na mesélj, ki volt a 2. VH-ban a jó fél? A britek, akik porrá bombázták a katonailag jelentéktelen Drezdát? A szovjetek, akik végigrabolták, erőszakolták kelet-Európát? Vagy az USA aki eddig egyedüli hatalomként két atombombát is bevetett a civil lakosság ellen, biztos ami biztos?
/人◕ ‿‿ ◕人\
-
Ijk
nagyúr
válasz proci985 #170 üzenetére
Hidd el, hogy a németek mellett mi jártunk a legrosszabbul. Az egy dolog ha egy kiépített infrastruktúrát szétnyesnek, egy ország 2/3-ada az egyik napról a másikra idegen területté válik, de amin a német és a magyar kívül rekedt emberek keresztülmentek az talán Európában példátlan. Már azok akiket nem gyilkoltak meg vagy üldöztek el.
/人◕ ‿‿ ◕人\
-
Ijk
nagyúr
És? Nem menti fel a szovjeteket a háborús bűnök alól, hogy mit tettek a németek. De pl. a katyni mészárlás, amikor húszezer lengyel katonatisztet lőttek agyon, még sehol nem voltak a németek. A vörös horda bűnöző csőcseléke pedig az első hullámban végzett pusztítást, csak Budapesten ötvenezer nőt erőszakoltak meg.
Az USA számára valóban a kapituláció kikényszerítése volt, de azért atombomba bevetése az ártatlan civil lakosság ellen nem kicsit meredek lépés. Ráadásul a második felrobbantásával nyilvánvalóvá vált, hogy már inkább egy erőfitoktatás a hatalmak felé.
Churchill pedig egy tébolyult ember volt, teljesen hajmeresztő gondolatai voltak, pl. harcigáz bevetését tervezte a német lakosság ellen.
Az a helyzet hogy egyik sem volt különb Hitlernél, egyiknek sem okozott problémát milliónyi ember feláldozása a hatalmi célokat illetően./人◕ ‿‿ ◕人\
-
Ijk
nagyúr
Az a baj, hogy nem ismered kellőképpen az előzményeket. Nem úgy robbant ki a 2.VH, hogy a gonosz németekre megint rájött a háborúzhatnék és akkor hódítsuk meg a világot. Az egész konfliktus már az 1.VH előtt megkezdődött, ha nem látod a folyamatot akkor nem is értheted miért butaság leegyszerűsíteni az egészet úgy ahogy te és sokan mások azt elképzelik.
/人◕ ‿‿ ◕人\
-
Ijk
nagyúr
Akkor nem értem miért írod, hogy nem a tengely akarta lerohanni a fél világot, ezért a tengely a rossz. A szovjetek már évekkel előbb lerohanták Finnországot, majd bekebelezték a Balti államokat.
Németországnak a célja pedig a területei visszaszerzése és a volt porosz területekkel együtt a keleti lebensraum, egy erős mezőgazdasági ország létrehozása. Természetesen Lengyelország, mint francia szövetséges lerohanásával számolniuk kellett egy franciák ellen vívott háborúval. Viszont a britekkel nem akartak konfliktust, háromszor ajánlottak békét Nagy-Britanniának. Hitlernek nem kellett a fél világ.[ Szerkesztve ]
/人◕ ‿‿ ◕人\
-
Ijk
nagyúr
Jesszusom kevered itt a dolgokat össze-vissza. A megnemtámadási szerződéssel Lengyelországot osztották fel a szovjetekkel, Finnországnak ahhoz semmi köze.
A római birodalom pedig Mussolini agymenése volt, ő kezdte az É-Afriaki háborút.
Nagyon nem vagy tisztában az alapokkal sem.
A germán nyelvcsaládot sem igazán értem
A briteket szövetségeseként akarta a szovjet kommunizmus megsemmisítésében.[ Szerkesztve ]
/人◕ ‿‿ ◕人\
-
Ijk
nagyúr
válasz Crystalheart #193 üzenetére
Mint már írtam a keleti élettér volt a célja. Viszont a tervekben benne volt Franciaország mint potenciális ellenség időleges megszállása, ill. a skandináv országoké a háborúhoz szükséges nyersanyaghoz. A szovjetek ellen már inkább ideológiai háború volt, ugyanis meg akarta semmisíteni a kommunizmust.
Tehát nem látom, hogy mitől lenne az USA vagy a SZU kevésbé agresszor, "jó" oldal./人◕ ‿‿ ◕人\
-
Ijk
nagyúr
válasz Crystalheart #218 üzenetére
Az valóban igaz, hogy nyugat számára nem róható fel annyi halott mint a nácik és a kommunistákéra, sőt az ún. kommunisták rekordját aligha lehetne megdönteni.
De tudod kik találták ki a koncentrációs táborokat? A britek, a búr háborúban. Olyan népirtásokat vittek végig a gyarmataikon, hogy ha leszummáznánk az elmúlt 300-400 évet a nácik elbújhatnának a holokauszttal.
Vagy egyáltalán tudod hogyan kezdődött London bombázása? Az angliai csatában a németek csak és kizárólag taktikai bombázásokat végeztek, katonai célpontok ellen. A légierő is ehhez volt kifejlesztve. Amikor már hosszú ideje még mindig nem sikerült felszámolniuk a RAF-ot, még akkor is Hitler elvetette a városok stratégiai bombázását. Addig amíg Churchill parancsot nem adott Berlin bombázására.
Aztán a háború későbbi szakaszában, amikor a brit és amerikai bombázók porig rombolták az európai nagyvárosokat? A civilek elleni terrorbombázás kifejezetten angolszász módszer.
A németeknek még az a szerencséjük, hogy a Manhattan projekt vége előtt elvesztették a háborút, különben az amerikaiak Berlint gond nélkül Hirosima sorsára juttatják.
És akkor még mikről nem tudhatunk, amit a győztesek a mai napig gondosan eltitkolnak. Katyin mikor is derült ki?
Tehát szó nincs a jó és a rossz küzdelméről./人◕ ‿‿ ◕人\
-
Ijk
nagyúr
Nem erkölcsi alapon kellett volna figyelembe venni az etnikai határokat, hanem a józan ész alapján, hogy elkerüljenek egy újabb világméretű konfliktust. Márpedig akkor nem egy ember megmondta a győztesek oldaláról, hogy ebből még baromi nagy gond lesz.
Szóval nem kell azt a Trianont foggal-körömmel védeni, mert az vezetett be bennünket is a 2.VH-ba./人◕ ‿‿ ◕人\
-
Ijk
nagyúr
válasz #65675776 #235 üzenetére
"És mi lett volna ha az etnikai határok mentén jelölik ki a határokat?"
Azonkívül, hogy nem megy végig 3 millió magyar azokon a megaláztatásokon, népirtásokon?
Igen, lehet hogy lett volna revíziós törekvés, csak nem mindegy, hogy az 3 millió magyarért vagy pedig a fennmaradó román, horvát lakta területekért megy. Könnyen lehet, hogy akkor esély sem lett volna Mo. 2.VH-ba vezetésére a szovjetek ellen, és akkor teljesen máshogy alakul az egész 20.sz. Persze ez már csak feltevés.
/人◕ ‿‿ ◕人\
-
Ijk
nagyúr
Az igazság képlékeny fogalom. Az a döntés senkinek nem volt igazságos, nekünk értelemszerűen, a románok pedig a Tiszáig szerettek volna jönni, a szlávok korridorja sem valósult meg.
Itt legfeljebb a mi igazságunkról beszélhetünk, és figyelembe véve több millió magyar kintrekedését és kiszolgáltatottságát, nem értem milyen igazságról vitatkozunk mi.Erdélyt pedig külön államként kellett volna létrehozni, a nemzetiségi sokszínűsége miatt. Lenne egy saját kormányzó városa, nem pedig Bukarest.
[ Szerkesztve ]
/人◕ ‿‿ ◕人\
-
Ijk
nagyúr
Igen, csak minket úgy abszolút nem érdekel a győztesek szempontja, mint ahogyan őket sem érdekelte a miénk.
Legrosszabb amit tehetünk az a lemondás. Ha a fél ország lemond a magyar lakta elcsatolt területekről akkor mégis mit várunk? Ha mi nem tudunk ebben egyetérteni, akkor csak röhög rajtunk a világ, soha nem tudjuk Bácska, vagy Székelyföld autonómiáját kiharcolni. Nembeszélve esetleges visszacsatolásokról.
Ennyi erővel elfoglalhatják a horvátok a fél Balatont, pár évtized alatt úgyis lemondunk arról is./人◕ ‿‿ ◕人\
-
Ijk
nagyúr
válasz Crystalheart #256 üzenetére
Az EU? Ami egy mukkot nem szólt a szlovák nyelvtörvényre, vagy a mostani kettős állampolgárság mizériára?
Az EU azzal foglalkozik, ami a nagytőkések gazdasági érdeke, nem érdekli ilyen pitiáner dolog, hogy magyar kisebbség, maximum néhány látszatintézmény kiad egy nyilatkozatot.philoxenia: A kádár-rendszert leginkább a felmenőktől tanuljuk, akik szerint nem is volt az olyan rossz.
[ Szerkesztve ]
/人◕ ‿‿ ◕人\
-
Ijk
nagyúr
Akkor vizsgáljuk meg 90-ig a 30 év alatt felhalmozódott államadósságot, szemben a 90-től máig felhalmozódott államadóssággal. Majd vessük össze többek között az infrastrukturális fejlődés mértékét a két időszakban, továbbá a mezőgazdaságit és az iparit.
[ Szerkesztve ]
/人◕ ‿‿ ◕人\
-
Ijk
nagyúr
válasz philoxenia #269 üzenetére
"Lehetnénk Európa Floridája"
Ahhoz tengerpart sem ártana. Inkább a magyar megy ki Horvátországba költekezni. Illetve Erdélybe és Szlovákiába is elég sokan mennek. Bár az utóbbinál Slotáék lassan elintézik, hogy egyetlen magyar se költse ott a pénzét, ami nyilván csak jól jön az erős gazdaságuknak./人◕ ‿‿ ◕人\
-
Ijk
nagyúr
válasz proci985 #276 üzenetére
Nem nagyon volt olyan ország akkor, ahol ne lettek volna zsidótörvények.
Egyébként szerinted ha még ezeket a törvényeket sem hozzák meg, mikor vonulnak be a németek? 39-ben?
Annyira fasiszta ország voltunk a megszállásig, hogy pl. a lengyel zsidók ide menekültek, mert akkor ez volt a legbiztonságosabb hely a megszállt Európában./人◕ ‿‿ ◕人\
-
Ijk
nagyúr
Tettünk is érte, Németországgal szövetségre léptünk, az egyetlen hatalommal, amelyik a befolyásával visszaszolgáltatta ez elcsatolt magyarlakta területek jelentős részét. Azután pedig beléptünk a háborúba a szovjetek ellen, hogy később az ugyancsak németszövetséges Romániával szemben meg is tartsuk azokat.
Most pedig azt tesszük amit a jelenlegi helyzetben lehet, visszaadjuk az állampolgárságot. Csak vannak akik ha teszünk valamit azért sírnak, ha nem teszünk semmit akkor pedig azért./人◕ ‿‿ ◕人\
-
Ijk
nagyúr
válasz proci985 #285 üzenetére
Ez már nagyon kötözködés jellegű. A lényeg, hogy Horthy alatt nem volt sem fasizmus, sem félfasiszta rendszer Magyarországon.
Az hogy milyen hibái voltak az akkori kaotikus időszak rendszerének egy más vitatéma. Mindenesetre a megszállásig az akkori viszonylatokat tekintve semmivel nem volt rosszabb az itteni helyzet, mint pl. Nagy-Britanniában./人◕ ‿‿ ◕人\
-
Ijk
nagyúr
válasz philoxenia #293 üzenetére
De a háborúról beszélünk. A német megszállás előtt igencsak ott volt a háború.
/人◕ ‿‿ ◕人\
-
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- BestBuy topik
- Autós topik
- Lesifotón és renderképen a Huawei Mate 70 Pro
- Intel Core Ultra 3, Core Ultra 5, Ultra 7, Ultra 9 "Arrow Lake" LGA 1851
- Friss előzetesen az ARC Raiders
- Vodafone otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- Társasjáték topic
- Apple asztali gépek
- Ryzen 7 9800X3D processzor: játékosokra hangolva
- Sony MILC fényképezőgépcsalád
- További aktív témák...
- Gamer Pc eladó! I5-8500, 16GB RAM, MSI GTX 1080 8GB , 500GB+250GB SSD MAI NAP (11.14) ÁRENGEDMÉNY!
- AMD-RYZEN-9-5950x , ASUS TUF Gaming B550M-Plus , 32GB 3600MHz DDR4 RAM G.Skill Ripjaws Félgép!
- Gamer PC eladó! I5-10600K(3,5Ghz), 16GB RAM, RTX 2060 6GB, 500GB SSD+128GB, 1TB HDD MAI NAP OLCSÓBB!
- T14 Gen1 14" FHD IPS Ryzen 5 PRO 4650U 16GB 256GB NVMe ujjlolv gar
- Nintendo Switch RP2040-tiny Picofly 2.74fw CFW chip készlet eladó!
Állásajánlatok
Cég: HC Pointer Kft.
Város: Pécs
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest