Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#36) Иван válasza Vakegérke (#17) üzenetére


Иван
őstag

Nem értem miért gond a halloween. nem a kultúránk része, hanem az angolszászoké. Ergo az angolszász kultúra szar és ne is érdekeljen minket, idióták és CSAKIS a mi kultúránk az egyetlen, az überfasza? Képzeld, engem nagyon is érdekel az angol kultúrkör. ÉS semmivel se tartom kevesebbre (többre sem!), mint a sajátunkat. Az ánglicizmussal való beoltás (istenkém, amúgy is ez mit takar pontosan? - most úgy értelmezem, mint az angol kultúrkör megismerését) pedig pontosan miért is baj?

Meg mi az, hogy elcsúfítasz egy nyelvet? Egy nyelvet nem lehet elcsúfítani, ezt szajkózom. A nyelv egy semmi, egy jelrendszer. Akkor a matek is elcsúfult, mert 500 éve zárójelek helyett pl pontokat használtak? Egy nelvet nem lehet elrontani vagy megszégyeníteni.

Ne haragudj, de ez elég szűklátókörűség. De hát a magyar sírva vigad...

szablya:
A nyelvünk egy örökség? Akkor mi már elrontottuk azzal, hogy nem ugyan azt a nyelvet beszéljük, mint 2000 éve? Mert szerinted őseink vigyáztak rá? A nagy lótúrót... Ők is úgy vettek át szavakat innen onnan, úgy rövidítettek ahogy lehetett. Kábé 82x mondom el: a nyelv nem statikus. Ha nem tetszik, kezdj el programozni. A html1.0 700 év múlva is html1.0 lesz. Az örökségbe marad onnokáidnak is.

Fogadjátok el, hogy a világ (vele együtt a nyelv, a szokások és a kultúra) VÁLTOZIK. Valaki ezt nem akarja, én ezt megértem, d emás népek kultúrájának átvétele pontosan miért is gond? Az civilizáció elmúlt 10-15 ezer évében ment nagyban a kultúra, nyelv és géncserélődés, senkit nem zavart. Csak szimplán a népek természetes keveredése látható. Mert gondoljátok van tiszta angol? Vagy tiszta magyar? Dehogy van. Én komolyan meglepődnék, ha 100 évre visszamenőleg találnék magyart a véremben. És? Ettől még magyar vagyok: magyarul beszélek meg minden...

gempula: ki cáfolta meg? Én mondok az én forrásomat: Bárczi - Benkő - Berrár.

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.