Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) gamek!ller


gamek!ller
senior tag

Sajnálom, bár nem értem most miről beszélsz.. :N

(#2) 7 válasza gamek!ller (#1) üzenetére


7
addikt

Akkor nem vagyok egyedul vele :)

(#3) nem_tom válasza gamek!ller (#1) üzenetére


nem_tom
őstag

Gondolom az élet szarságaitól, gyűlik benne a feszültség.

(#4) Samus válasza 7 (#2) üzenetére


Samus
addikt

Valahogy én sem. Annyi jött le, hogy nem kedveled a melóhelyed. Én sem, szerintem sokunk sem. De a postás rész nagyon homályos...

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#5) Csemike


Csemike
csendes tag

A feszültséget le kell vezetni. :)) [link]

(#6) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Túlfeszült a húr, te meg agyalsz rajta. Lazíts. Tudom, nem könnyű, de a feszültség könnyen produkál lelki és testi tüneteket.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#7) Probber


Probber
őstag

Az eleje nekem is nagyon zavaros. A párod(?) küldi utánad a szerszámokat, de még megkérdezte előtte, hogy most akkor küldje vagy sem?

"Rendben, mi a munka? Reklám! Egy kelet-európai üditőnek amit Splort-nak hívnak. A világ első cékla ízű kólája!"

(#8) Kolondrum válasza Probber (#7) üzenetére

:W NEM! :((

(#9) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Teljesen érthetetlen a bejegyzés, fogalmazásból egyes.

szihopaták = pszichopaták...

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#10) gamek!ller válasza Kolondrum (#8) üzenetére


gamek!ller
senior tag

Ne haragudj már, de ha többen nem értjük ugyan azt akkor lehet, hogy nem velünk van a baj nem?

(#11) BITBOYS válasza Vakegérke (#6) üzenetére


BITBOYS
addikt

Ez így van, én is totál kimerültem idegileg, testileg és lelkileg. Kezdem csak a rosszat észrevenni.

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#12) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

lehetséges mi történt:

cikkíró megígérte felad egy csomagot, majd délután 15:21kor írt egy smst barátnőnek, hogy akkor adja fel (azt is, lehet más miatt is volt a postán). 17:15kor jött vissza sms, hogy akkor feladja e az smst. erre lekiabálta barátnőt. most sajnálja.

egyébként villanyszerelőként dolgozik, ma éppen egész szép helyen, elege van belőle.

mi történt vége. egyébként meg fel a fejjel, és pihenj (beleértve lazíts) is. elnézve az adatlapod Rádfér.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#13) nem_tom válasza BITBOYS (#11) üzenetére


nem_tom
őstag

Látom, nem vagyok egyedül. Csak én még gyűröm a dolgokat.

[ Szerkesztve ]

(#14) Kolondrum válasza proci985 (#12) üzenetére

Melóban nyeltem a mérget ez volt az előzmény, hazaestem, látom jött SMS-em, mivel az E90-et nem veszem elő melóban a por miatt, így nem láttam az SMS tartalmát, nem is hallottam, h írt párom. A kérdése az volt h feladja e a csomagot amit odaadtam neki azért mert én nem tudok postára menni (később végzek mint ahogy a posta nyitva van). Amikor írt akkor épp a hivatalos meló vége előtt voltam kicsivel, mire hazaestem már majdnem fél 6 volt és rég hazaért a postáról, de nem adta fel a csomagot. Én meg megígértem a fazonnak, hogy ma feladom. Hát elpattant bennem a húr és bántottam sms-be páromat. Ő ahelyett h visszakiabált vna, elment feladta zárása előtt.
Minden a meló miatt volt, annyi mérget ittam az első 4 nap alatt és mert nem értem haza időben így az üzit sem láttam. Már használom a googlet mert ez nagyon kemény amennyire kiakadok. 2 napja a saját addigi munkámat törtem szét mert nem ment egy részfolyamat. Apróra zúztam azokat a rohadt csöveket. Peace.

(#15) nem_tom válasza Kolondrum (#14) üzenetére


nem_tom
őstag

Előfordul, hogy az emberre rájön egy mélypont, mikor kicsit meggyengül és minden ***** szar lesz és bezárkózottá, ingerültekké válunk. Hasonlóban voltam én is, de már kezd elmúlni. Még az összeomlás szélét is megjártam.

(#16) BITBOYS válasza nem_tom (#13) üzenetére


BITBOYS
addikt

Ha leszünk még páran, megalapítjuk a deph!resszió klubot.
Mondjuk nagyon nem vicces, de ki kell mászni valahogy a csapdából.
Nálam 3 éve tart, csak hullámzik. Mikor összejönnek a dolgok az a default, mikor nem akkor összezuhanás van. Pozitív dolog nem nagyon ér, de valahogy el szeretném érni, hogy örülni is tudjak az apróságoknak.

(#17) nem_tom Akkor jó, szedd össze magad! :)

[ Szerkesztve ]

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#17) nem_tom válasza BITBOYS (#16) üzenetére


nem_tom
őstag

Nem vagyok depressziós, csak mint lentebb írtam, nem olyan rég rám jött egy mélypont, ami csak nagyon ritkán szokott. Már kezd elmúlni, de még előjön időnként.
Mivel nagyobb örömök nincsenek, megtanultam örülni az apróságoknak is. Ez gyakran segít. No meg az sem árt, ha minden rossz dologban keresel pozitívumot. Mert van. Még ha apróság is, kicsivel jobb lesz mikor megtalálod.

[ Szerkesztve ]

(#18) Kolondrum válasza BITBOYS (#16) üzenetére

Egyik nap sétáltam hazafelé és annak örültem h melegbe mehetek haza. De ezek pillanatnyi dolgok. A non stop kedvetlenség meg csúnya nézés garantált. Persze ha párom itt van akkor múlik ez is, csak az a baj, hogy eszembe jut hova kell mennem hétfőn és már az elrontja a kedvemet akár szombaton. Na ez a kemény! Nem mondom, hogy jó volt a 2-3 hónap szünet, de abból biztosan jobb volt, hogy legalább munkabeli dolgok miatt nem akadtam ki.

(#19) EczkE


EczkE
addikt

Én sem vagyok a toppon... :(

Asszem mindenféleképpen!

(#20) Samus válasza BITBOYS (#16) üzenetére


Samus
addikt

Hasonló helyzetben vagyok, és csak nem megyeget a dolog kifelé a helyzetből.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#21) gamek!ller válasza Kolondrum (#14) üzenetére


gamek!ller
senior tag

Hát összegyűltek a fejed felett a hullámok. Viszont ha tanácsolhatok valamit, akkor ne vidd haza a munkahelyi stressz-t. Nem tesz jót egy kapcsolatnak, ezt tapasztalatból mondom.

(#22) BITBOYS válasza Kolondrum (#18) üzenetére


BITBOYS
addikt

Fel a fejjel, legalább van párod. Ő segít neked, feledteti a rossz dolgokat. Ha totál egyedül lennél, még a jövő is sötétebb lenne. Öreganyáinknak vajon voltak ilyen betegségei?

Samus: Kell egy társ, akiben megbízhatsz. Igazán csak a család, barátnő, feleség tud segíteni az érzelmi mélypont elhagyásában. Legalább is szerintem. Nekem egyik sincs.

[ Szerkesztve ]

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#23) Kolondrum válasza Samus (#20) üzenetére

Vettél autót annak nem örülsz? Én nagyon örülnék, lenne katalizátorom!

gamek!ller! Akkor hova vigyem? 5kor kelek ember nem látok, du 5-6 mire hazaérek, másnap RE ugyan ez. Amúgy ez csak egy összetevő az amugy sem nyugodt természetemhez. 4 napja mióta dolgozom újra nem alszom végig az éjszakákat. 2-3 óránként felkelek! Pár napja felugrottam h elaludtam, éjjel 2kor.

(#24) gamek!ller válasza Kolondrum (#23) üzenetére


gamek!ller
senior tag

Hétvégén pár sör a haverokkal, és nem lesz semmi gond.

(#25) maláj válasza Kolondrum (#23) üzenetére


maláj
őstag

párocskát + kiengesztelni és nem bántani többet :K

(#26) gamek!ller válasza maláj (#25) üzenetére


gamek!ller
senior tag

+1.

(#27) barnam_


barnam_
nagyúr

(#28) Lauda válasza Kolondrum (#23) üzenetére


Lauda
félisten

Munkahelyen mi a baj? Onmagaban a 12 ora munkatol vagy ideges, vagy esetleg egyik kollegaval nem jossz ki?

(#29) Kolondrum válasza Lauda (#28) üzenetére

A 12 óra meló nem zavar! Erre akkor jöttem rá amikor kicsit kinéztem más jellegű munkára (sajnos csak ideiglenesen) (Pesten szaladgáltak a kezem nyomai ;) ).
A gond minden mással van amiből a munkaidő szóvátétele is fakad! Kifejtem! Ha szarnak rád (főnök), honnan hogyan mész haza esetleg több száz ft-ért, elvárják, h 45 perccel korábban kezdj és később végezz, ezt nem fizetik ki, nem érdekel senkit h szívsz a melóval a nem létező szerszámok miatt vagy piszkálnak a pl a festő kollégák h egy seprűnk sincs nekünk ,nem takarítunk mert a főnök erre időt nem szán, de beléd kötnek akkor nem igazán nyugodt a meló. Feszült a kollégám amit rám is kivetít, feszült vagyok én is mert nem tudok haladni, van tegyük fel egy db fogó azt többen használni nem egy leányálom. Apró dolgokról van szó!
Folyton lecsesz a főnök mert ez nem lett jó az nem lett jó! Legutóbb is! Meg is mondtam neki mert hazudott! Ilyetszól, hogy volt rá időtök és ilyen lett? Mondom azt mondta van 2 óránk rá majd go ******-hez. Egész nap erről volt szó! Mondom neki ha tudom, hogy van rá egy nap akkor ez nem ilyen! Hanem szép! Mer jónak jó így is úgy is! Tudok én is 90 fokos vezetéket hajtani ha van rá idő, de ha nincs vagy ebbe a hitbe ringatnak akkor a célom a vége a lehetőségekhez mérten jól! Azt most leszögezem, hogy nem adunk ki a kezünkből szart, csak rettentően feszülten telnek az órák a jó érdekében! Nekem nem megy az, hogy hajtanak! Leütöm aki hajt feldarabolom rühellem és felkúrja az agyamat! Engem ne siettessen senki mert a vége nagy elcseszés lesz! Összetett a probléma, kéne 2-3 hét velünk és te is rálátnál! Annyira értem már a főnök stílusát, h azt mondjam nem semmi okos dolog, de a rossz oldalon vagyok, a szívós oldalon!
Mai nap a kartonosok és egy kőműves beszélgetett velünk, ki mit keres stb. Elmondani nem merem mit mondtak, de nevettek azon amit bérnek kapunk! Fel sem kelnének ennyiért! Erre azt mondtam, hogy akkor kéretik nem meglepődni ha passzív vagyok és undok rossz indulatú! NINCS miért megmozdulni rendesen! Nukku motiváció csak az a baj h nem tudok kilépni innen!

(#30) Lauda válasza Kolondrum (#29) üzenetére


Lauda
félisten

Sejtettem, hogy nem azzal lesz a bajod, hanem fonok/kollega van a dologban. :)

Hidd el total at tudom erezni a dolgot, en is eltem at a munkahelyemen nehez idoszakokat, de vegul mindig jo lett es tudod minden jo ha a vege jo. Mondjuk a fonokeimmel altalaban jo viszonyom volt, ez neha sok alazatba es plusz munkaba/idobe kerult, de megerte. Lattak, hogy nem ijedek meg semmilyen feladattol, nem mondom este 6-kor sem, hogy b@zd meg varnak otthon a tikok nem erek ra. Aztan idovel nem csak kolleganak tekintettek, hanem sokkal tobbnek, szamithattak ram, biztak bennem, odahivtak a csaladjukba, megszerettek.

De most nalunk is igen rossz, uj fonokseg van, az osszes fejest akivel igen jo viszonyban voltam, mind kirugtak, most had ne reszletezzem miert. ;] Orulok, hogy minket nem piszkaltak, iszonyat nagy cirkuszok voltak.

Amit tudok javasolni. Beszeljetek ossze a kollegakkal es uljetek le kozosen a fonokotokkel es beszelgessetek. De elotte mindenki szedje ossze a problemait, irjatok le szep sorban, az osszetartozokat egymas utan. Fontos, hogy olyan adja elo a dolgokat, aki tud kommunikalni es meghallgatni a valaszt is, mert az ertelmetlen egyfeles ordibalasoknak nem lesz eredmenye. Emlitsetek meg a szerszamokat, a korulmenyeket, azt hogy nem esik jol az alaptalan cseszegetes (ezt csak burkoltan megfogalmazni). A munkaidot es a fizetest felesleges elohozni, csak ideges lesz tole, masreszt mindenhol sok a munka es szar a fizetes, szoval azt jobb kihagyni ilyenkor.

Aztan ha ez megvan, ugyis kaptok valaszokat a felvetesekre es eldontitek mi legyen a jovoben. Ha lattok barmilyen pozitivumot es jeleket/igeretet arra, hogy valtozni fognak dolgok, akkor csinald tovabb a melot es figyeljetek mi tortenik, sosem lehet tudni, a vegen meg jol is elsulhet a dolog. Viszont ha nem kaptok semmire pozitiv valaszt, vagy az igeretek ellenere sem valtozik semmi, akkor erdemes uj munkahelyet nezni, egyik melo sem er annyit, hogy tonkre menj bele, hisz akkor ertelmet veszti amit csinalsz. Persze valaszthatod a beletorodest is, kerdes menni fog-e? Elkepzelheto, hogy igen, de az is elofordulhat, hogy nem, csak no benned a feszultseg es szep lassan tonkremesz, plusz a kornyezeted is probara lesz teve emiatt allandoan. A dontes, valtozas lehetosege rajtad all. ;)

[ Szerkesztve ]

(#31) puttputt válasza Lauda (#30) üzenetére


puttputt
őstag

Örülök, hogy ilyen főnökeid vannak, nekem is voltak hasonlóan jó élményeim.
De... itt most szerintem nem ez a kérdés (sajnos).
Kollégáéknál bizonnyal nem hívnak össze gyakran "céges meeting"-et, hogy "conflict handling" történjék. Nem tűnik erre kaphatónak a társasága, Vezetősége. Tévednék?
Mindenesetre a te verziód lenne a legszebb és legcélravezetőbb, de jelen esetben...
igaz, jó lenne valami hasonlót kitalálni. Mondjuk az biztos, hogy nem szabad sokáig húzni, mert rámennek az emberek és maga a vállalkozás, megrendelések is!
Ezzel érvelve már el lehetne hívni a "főnökurat" egy esti "sörözésre". Mutatni, hogy az ő érdeke (pénze, referenciája...) is múlik rajta, nem is kicsit.
Ha ilyesmire nem..., akkor egyfajta "csendes sztrájk" is alakulhat, ha muszáj, persze csak legeslegvégsőbb esetben. Főleg, ha nem nagyszámú csoportról van szó és egyeznek a vélemények.

[ Szerkesztve ]

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

(#32) Lauda válasza puttputt (#31) üzenetére


Lauda
félisten

Ez az egyetlen modja, hogy valtozzon valami. Egy fecske nem csinal nyarat az biztos. Veszteni nem vesztenek vele semmit, meg kell probalni.

Tulajdonkeppen mi az akadalya annak, hogy elhivd a fonokod egy sorre?

[ Szerkesztve ]

(#33) Kolondrum válasza Lauda (#30) üzenetére

Ez is egy megoldás lehet, de igazából annyira rohanás az élet, hogy leülni vagy ilyen dolog esélytelen meg hát örülök képletesen, hogy van mit dolgozni. A szerszámos dologhoz annyit fűznék, hogy ami van az két dologból tevődik össze: Saját 90% és amit 3 éve a kezdéskor kaptam (10%) ez kimerül 2 darab fogóban amik már hulladékok. Az gondot okozott már fél éve, hogy a késemet pótolja, mivel állandóan kell ezért vettem magamnak. Én már nem várok arra, hogy akármit is kapjak tőle mert úgy sem kapok! Ezért is intézem a télre való dolgokat, termosz meleg teával, több kesztyű (mert az is ritkaság, ha kiszakadt annyi használd tovább)! Ellopták az otthoni feszkémlelőmet, az tény, h utána nézett és áldozott rá munkaidőt h előkerítse, de nem lett meg. Mivel nem játék ha nem látom 100%-ra a dolgokat így vennem kell azt is mert más nem fog, hozzátenném, hogy egy jobb darab kb egy napi bérem. A mostani csavarhúzókészletemet is tudod hogyan vettem? Egyik pesti melóban nem tudtam dolgozni, kipattantam a conradba és vettem egy gagyi készletet fél napi munkámból! Tehát azért dolgoztam fél napot, hogy dolgozni tudjak.
Már otthagyott minket egy kolléga, utolsó mondatnak jó....

(#34) Samus válasza Kolondrum (#23) üzenetére


Samus
addikt

Vettem, persze, örülök. De hát a pénz fogyós. A külső zár szétesett a jobb ajtón, a cetrálzár szívás (nehéz így bezárni rendesen a kocsit), most viszem szerelőhöz (olaj és szűrcserék, apróbb dolgok javítása), akárhogy számolom, 30 felett lesz. Most fizettem csak az átírásért 52000 pénzt (Magyarország...), a biztosításom 44000 lesz, egy hónap múlva jön a csekk. Három műszakban dolgozom, és jobb esetben keresek 80000 körül. Anyámnak vissza kell adnom apránként 300 k-t (az autó kölcsön), de tankolnom is kell, mert sajna vízzel nem megy, egy normálisabb fejegység is kell, hogy elnyomja az apró zajokat (hangszórókat ma vettem, de a fejegység kevés hozzá), nyekergést menet közben az autóban (rugós ülésbetétek és a 16 év...). Mellesleg be kell szállnom a havi költségekbe, mert illendő, ja, és meg kellene élnem valahogy, pénzt félretenni az összeköltözésre, menyasszonyomnak jövő hónapban születésnapja lesz, utána Karácsony. Mit ne mondjak, valami rettentő boldog vagyok...Addig volt katalizátor, míg rá nem jöttem, hogy ekkora fizetésből ez így szenvedés lesz. De sajnos autó kell, amig iskolás voltam, még csak megoldottam busszal, de a 3 műszak miatt ez már nem megoldható. Vannak egyéb problémák, lehet egyszer majd felsorolom őket egy bejegyzésben, hátha jobb lesz (amit kétlek). Ha dupla ennyit keresnék, akkor nem sírnék. De annak, aki megállapította a minimálbért, élete végégig azt adnék, azzal a feltétellel, hogy 3 műszakban melózik, álló munkastílusban, kártyás beléptetőrendszer mellett (még WC-re sem mehetsz anélkül, hogy ne használnál kártyát...). Bár látom Te is elég sokat dolgozol, remélem többet keresel nálam. Sajnos a szakmámban nem tudok elhelyezkedni, már rájöttem, hogy két éve rosszul választottam...

Ezt a bejegyzést el kellene mentemem...

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#35) Kolondrum válasza Samus (#34) üzenetére

Elolvastam, tipikus eset vagy te is.

"Három műszakban dolgozom, és jobb esetben keresek 80000 körül." >> Hivatalosan heti 45 óra munka, valójában napi 1 biztosan pluszban ott van, így utazási költségekkel stb, marad több mint 60 és kevesebb mint 80. Nem publikus.
Érdekességként megemlíteném, hogy a nyáron volt egy 3 napos melóm ami alatt annyit kerestem mint normál esetben 1.5 hét alatt. Igaz volt benne 12 óra is, de érdekes módon nem arra gondoltam végig h legyen már vége, ergo tetszett amit csináltam!

[ Szerkesztve ]

(#36) Samus válasza Kolondrum (#35) üzenetére


Samus
addikt

Múlt héten 12 óráztam én is, és nem mondom, de így is alig kerestem plusszba, a tököm tele volt, élni sem maradt időm... Sajnos minden hivatalosan megy, így minél többet keresek, annál több a levonás. Hihetetlen, de az jár itt jól, aki feketén zsebből kapja a fizetése felét. És a fejesek nem értik miért virágzik a feketemunka nálunk...Áh, mindegy...

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.