Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Vladi válasza Mr X (#48) üzenetére


Vladi
nagyúr

"Minden munkáért annyit fizetnek, amennyiért elvállalják."

Viszont a munkaerő piacon túlkínálat van, úgyhogy lemegy a munkaerő ára. De tudod mit, majd szólok a mérnök csajomnak, hogy ne vállalja el a minimálbéres állást, mert akkor nem fognak eleget fizetni neki. Inkább üljön otthon 0 forintért. :))

"Az utcaseprőknek sem azért fizetnek ennyit, mert valaki megszánta őket és úgy gondolta, jófej lesz."

Nem, azért, mert kb ennyit koldulással is megkeresnek. :P

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#52) TazLeacher válasza Mr X (#48) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Többen írták itt, hogy megalázónak éreznék ezt a munkát. És azt is többször kifejtették, hogy az utcaseprők "iskolázatlan bunkók". Na ez a lenézés.

A két dolgot kevered. Egyrészről megalázónak érezném én is. Ha rá lennék szorulva, elvállalnám, de akkor is megalázónak érezném, ez nem változtatna azon, hogy kell a pénz.

A másik meg az, hogy azért maradjunk annyiban, hogy az utcaseprők többsége iskolázatlan, ápolatlan, legtöbbször alkoholista kinézetű. Nem mindegyik, de a többség igen. Ezzel kapcsolatban:

Lehet ez egy sztereotípia, de én sem örülnék, ha a környezetemben amikor megmondom, hogy mivel foglalkozom, ezzel azonosítanának, ergo igen, megalázónak találnám, ha ez lenne a munkám. Lehet lelki szegény vagyok, de ez van.

Az meg, hogy tanulatlan, és e miatt nem kap munkát, nem egy végleges helyzet, hanem egy állapot, amin lehet változtatni. Az meg megint másik kérdés, hogy akar-e az illető, avagy sem. Ha akar - akkor ugye tesz érte, és tanul - akkor ugye már nem tanulatlan bunkó, ergo rá nem vonatkozik a jelző. Ha nem akar, és megelégszik azzal, hogy tanulatlan, és ez jutott neki, akkor meg igenis egy tanulatlan bunkó. Nem kell egyetemet végezni, de úgy gondolom legalább egy szakmunkásra mindenkinek tellett volna az idejéből. És most belemehetünk, hogy nem, meg így, meg úgy, de igen, mert pl.: a nagymamának a tanulmányaiba egy olyan apró dolog szólt bele, mint egy világháború, és lám, elvégezte mégis az iskolát, csak egy "kicsit" később. Pedig családanya volt, dolgozott, gyereket nevelt. Nagyon szeretem a nagymamámat, de azért azt nem gondolom róla, hogy emberfeletti teljesítményt tett ezzel le az asztalra.Tehát azért ez teljesíthető. De azt mondod, hogy nem, ez egy emberfeletti teljesítmény, akkor elfogadom és - ezért is - még büszkébb leszek a nagymamámra.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#53) Mr X válasza TazLeacher (#52) üzenetére


Mr X
veterán

Írtam egy hosszabb hozzászólást, de elszállt, nem gépelem be mégegyszer. De én feladtam, legyen nektek igazatok. Tényleg megalázó, köpje magát szemen az összes utcaseprő.

(#54) TazLeacher válasza Mr X (#53) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Az a baj, hogy Te nem érted a dolgot továbbra sem.

1. Senkinek nem fáj az, hogy ők ennyit keresnek. Az fáj, hogy elég sokan jóval jobb végzettséggel, kevesebbet, ennyit, vagy minimálisan keresnek többet.
Szerinted ez teljesen normális, miért nem megy mindenki utcát söpörni. Érdekes hozzáállás.

2. Nem kell szembeköpniük magukat, az ő sorsuk, ha nekik jó, áldásom rá.
Nem igazad van, még becsüljem is őket, hogy nem lettek orvosok, és nem tanultak, hajrá, így tovább, ez viszi előre az országot.

3. Ettől függetlenül adassék már meg az embereknek a lehetőség arra, hogy ezt megalázónak találják.
Nem, kussoljon mindenki, sőt(!) még legyen is büszke arra, hogy ilyen munkát kapott, és ne is akarjon jobbat.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#55) Mr X válasza TazLeacher (#54) üzenetére


Mr X
veterán

Te nem érted...

"1. Senkinek nem fáj az, hogy ők ennyit keresnek. Az fáj, hogy elég sokan jóval jobb végzettséggel, kevesebbet, ennyit, vagy minimálisan keresnek többet.
Szerinted ez teljesen normális, miért nem megy mindenki utcát söpörni. Érdekes hozzáállás."

Mégis nekikestek, hogy a "tanulatlan bunkó" ennyit kereshet. Aról nem ők tehetnek, hogy egy frissdiplomás sem keres sokkal többet. És náluk egyértelmően em a szaktudást fizetik, mivel olyan nincs. Pont azért nem 50k-t keresnek, mert senki sem akarja elvállalni, mondván megalázó, lenézik érte.

"2. Nem kell szembeköpniük magukat, az ő sorsuk, ha nekik jó, áldásom rá.
Nem igazad van, még becsüljem is őket, hogy nem lettek orvosok, és nem tanultak, hajrá, így tovább, ez viszi előre az országot."

Nebecsüld őket, de ne tartsd többre magad náluk, ők is emberek, akik dolgoznak.

"3. Ettől függetlenül adassék már meg az embereknek a lehetőség arra, hogy ezt megalázónak találják.
Nem, kussoljon mindenki, sőt(!) még legyen is büszke arra, hogy ilyen munkát kapott, és ne is akarjon jobbat."

Ki mondta, hogy ők nem akarnak jobbat? Senkinek sem ez az élete álma. De csinálják, mert ez jutott. Amúgy meg, mit vársz azon a szinten, ha diplomás emberek dolgoznak gyárakban?

(#56) Vladi válasza Mr X (#55) üzenetére


Vladi
nagyúr

" akik dolgoznak."
azért ne túlozzunk. :U

Ingyenélők, az utcán isznak meg lebzselnek. Cserébe az állam ad nekik szállást, ennivalót, jól fizető állást. :D Jóvan. Más meg kemény munkával, meg tanulással ennyit se érdemel? Jogosan kérdezzük, hogy: mivan? :W

Menjen csak szépen húzza az igát minimálbéren, mint sok százezer családapa, családanya. :K

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#57) Mr X válasza Vladi (#56) üzenetére


Mr X
veterán

Tudnék mesélni diplomás emberek "kemény munkájáról" is. Diplomás mérnökemberek, felelős pozícióban, lövésük sincs arról a területről, amiért felelősek. Én, a tanulatlan akárki világosítom fel őket, hogy miért nem jó az, amit ők akarnak. És ők nem 90k-t keresnek. Az iskolával nem jár ész.

De ott az ellenpélda, a volt sógorom. Egy vidéki önkormányzatnál dolgozott, szippantóskocsin. Mindenki azt hinné, hogy ostoba, mert ez a munkája. Csakhogy emellett igen ügyeskezű autószerelő, és ritka értelmes is.

(#58) Vladi válasza Mr X (#57) üzenetére


Vladi
nagyúr

igen. És? Most mennyivel lett korrektebb az eljárás?

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#59) Mr X válasza Vladi (#58) üzenetére


Mr X
veterán

Felajánlottak nekik egy munkát, x fizetésért és juttatásért. Elvégzik. Ha nem fogják, megválnak tőlük. Mi az inkorrekt?

[ Szerkesztve ]

(#60) Huma


Huma
addikt

Azt kell hogy mondjam én Mr X-el értek egyet.
Szinte minden hozzászólása az én gondolataimat tükrözi a témában.

Szóval +1!

Óóó, ezt már nagyon ki szerettem volna próbálni.
Most már trendinek érzem magam. :D

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#61) TazLeacher válasza Mr X (#55) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Ezt direkt csinálod, vagy tényleg ennyire ........ vagy?

1. Mégis nekikestek, hogy a "tanulatlan bunkó" ennyit kereshet.

Ez volt az a mondat:
Az talán még megalázóbb, hogy Ő annyit keres, amennyit, amikor egy tanulatlan bunkó 2 általánossal ugyan annyit kereshet.

Mond már meg nekem légyszíves, hogy hol van ebben az, hogy keresen az utcasepró kevesebbet? Ugyan azt a baromságot hajtogatod már X-edik hozzászólás óta, hogy én azt mondtam, hogy kevesebbet kellene keresnie. Most leírom neked megint, szépen, utoljára:
NEM ÍRTAM ILYET. Azt írtam, hogy ez egy tanult ember számára megalázó. NEM ÍRTAM OLYAT, HOGY KEVESEBBET KELLENE NEKI FIZETNI. ÉÉÉÉÉÉÉRTEEED?

2. Nebecsüld őket, de ne tartsd többre magad náluk, ők is emberek, akik dolgoznak.
Akkor kezdjük megint. Hol írtam olyat, hogy le kell becsülni őket? SEHOL. Azt írtam, hogy ezért nem fogok becsülni valakit. A másik:

Lehet, hogy a Te környezetedben az, hogy valaki ember és doglozik, az már igazán becsületreméltó, nekem azért ennél egy kicsit több kell.

Az meg a másik, hogy az út szélén söprögető (nem pejoratív, hanem szó szerint) büdös alkoholistánál még többre tartom magam. Ismét lehet lelkiszegény vagyok, de igen.

Ki mondta, hogy ők nem akarnak jobbat? Senkinek sem ez az élete álma. De csinálják, mert ez jutott. Amúgy meg, mit vársz azon a szinten, ha diplomás emberek dolgoznak gyárakban?

Az előbb mondtad, hogy ugyan olyan munka, mint a többi, és szerinted nem megalázó. Akkor mi ezzel a baj? Mi az, hogy nem ez élete álma? Te mondtad, hogy semmi baj ezzel a munkával, ugyan olyan, mint a többi. Vagy most akkor mégsem ugyan olyan? Mert amikor mi mondtuk, hogy más, akkor hülyék voltunk. Most azt mondod, hogy nem ez volt életük álma...miért nem? Hiszen dolgozhatnak, egy ugyan olyan munkában, ami semmiben sem másabb, mint a többi.

Ebbe most elkezdhetünk belemenni, de egy elég nagy százalékuk FULL alkoholista, és hidd el, hogy amikor betérnek a közeli SPAR-ba, fel sem merül bennük, hogy a 2L-es Koccintós helyett ezen a héten esetleg egy könyvet kellene venni. Illetve, mint lentebb is írtam, el lehet menni tanulni.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#62) Mr X válasza TazLeacher (#61) üzenetére


Mr X
veterán

Attól, hogy kipontozod, még érthető.

Hol írtam olyat, hogy TE azt mondtad, hogy keressen kevesebbet? Én azt írtam ,hogy ne azon sírjatok, hogy ennyit keresnek, hanem azon, hogy a tanultabbak is csak ennyit.

Szerintem igen, becsülendő, ha valaki dolgozik rendesen.

Az alkoholistánál természetes, hogy többre tartja magát az ember. Ha valaki, én aztán undorodom tőlük.

Az, hogy jobbat akarnak, szerintem megint csak egyértelmű. Mindenki szeretne magának jobb munkát. Ez alól ők sem kivételek.

És igen, mint írtam, ha úgy hozná az élet, én csinálnám. Nem érzem megalázónak. Ez is egy munka, és nem érdekel, ha valaki fintorog emiatt rám. De ettől függetlenül jobb lehetőség esetén én is váltanék.

Ha lehet, a személyeskedést kerüljük, én is próbálok kulturáltan fogalmazni.

(#63) TazLeacher válasza Mr X (#62) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Attól, hogy kipontozod, még érthető.

Egyrészről a kipontozott részre azt gondolsz, amit akarsz, ha csúnya dolgot gondoltál, azt, ha szépet, a Te dolgod.

Természtes, hogy érthető, ez volt a célom. Írhattam volna az első mondat helyett ezt is:

Aslkdfjhu n erujadsfj uermkdpf, dfuejnjnjds sdkkaiem!

Csak akkor valószínűleg megkérdezted volna, hogy ez meg mi akart lenni...

Hol írtam olyat, hogy TE azt mondtad, hogy keressen kevesebbet?

Az egész alábbi hsz erre utal, mintha én azt írtam volna, hogynekem az fáj, hogy ő ennyit keres:
Mégis nekikestek, hogy a "tanulatlan bunkó" ennyit kereshet.

Mintha én azt mondtam volna, hogy miattuk keresnek keveset a diplomások:
Aról nem ők tehetnek, hogy egy frissdiplomás sem keres sokkal többet.

És, hogy szerintem kevesebbet kellene nekik fizetni:
És náluk egyértelmően em a szaktudást fizetik, mivel olyan nincs. Pont azért nem 50k-t keresnek, mert senki sem akarja elvállalni, mondván megalázó, lenézik érte.

Mivel egyiket sem írtam, erről beszéltem.

És igen, mint írtam, ha úgy hozná az élet, én csinálnám. Nem érzem megalázónak. Ez is egy munka, és nem érdekel, ha valaki fintorog emiatt rám. De ettől függetlenül jobb lehetőség esetén én is váltanék.

Mint írtam, jobb lehetőség híján én is csinálnám, de továbbra is megalázónak tartanám. Nem a munka jellege miatt, hanem a miatt, hogy azonosítanának azzal a réteggel, akiknek kiteszik ennek a munkának a többségét. Továbbra sem érzem úgy, hogy szégyenleni kellene magamat a miatt, hogy az utcaseprőkről ez a kép alakult ki. Igen, ez a kép alakult ki, amit már többször leírtam. Az emberek 99%-ának egy ápolatlan, koszos, büdös, alkoholista jut róluk eszébe. És megbocsájts, de az az ember, akinek nem bántja az önérzetét az, hogy ezzel a réteggel azonosítják, az bizony igénytelen.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#64) Dany007 válasza Mr X (#48) üzenetére


Dany007
veterán

Hogy mert vallaltam el? Nyilvan te is tudod :)
Egyebkent akkoriban, 5 eve alig egy 10-essel kerestem kevesebbet... Biztam benne hogy jobb lesz... Mivel most ez biztosnak tűnik, ezert nem igazan ugralok.

Azzal én is egyetertek hogy az igazi szégyen az, hogy egy kezdő orvos keres ennyit.
De ettől még a helyzet nem változik. Viszonyitasi alahoz kepest irrealis az a kereset.
Az ilyen munkat a tartosan munkanelkulieknek, a segelyert kene vegezni, nem ilyen fizetesert foallasban.

Gondolj csak bele milyen moralis kovetkezmemyei lehetnek ennek mondjuk az orvosi, rezidensi korokben.
Az orvosok eddig is tudtak hogy szart se keresnek a munkajukkal. Es ez sajnos sokszor sok helyen erzodik is a munkajukban. Most meg mar kb annyit, mint egy utcasepro!
Innentol kezdve en mar nemcsodalom ha az orvosok/apolok suli utan szinte egybol mennek kulfoldre... Sot meg is ertem oket.
Ez a szomoru!

[ Szerkesztve ]

(#65) Ivan15 válasza Vladi (#26) üzenetére


Ivan15
senior tag

Kemeny
kb. 2005 ben mondtam hogy a többseg brutto 140.000-et keres. Azt mondtak nem vagyok normalis! Ekkora hülyeseget!
A felsöoktatasi szakok önreklamja ezert nem korrekt: azt hazudjak a hallgatok es a szülök szemebe evekig, hogy amit szivnak, az megterül majd a munkaeröpiacon! Az esetek többsegeben nem terül meg!

Ezt csak ugy altalaban, nem neked szol!:
Az egesz arrol szol, hogy az intezmenynek es dolgozoinak menjen. Meg kell erteni, hogy a felsöoktatasi intezmenyek ugyanugy küzdenek a megbizasokert mint minden ceg. Naluk a hallgato a bevetel. Az oktatas pedig egy ertekesitett szolgaltatas. Szolgaltatasuk sem er feltetlenül többet mint barmelyik masik szolgaltatas a piacon.
Egyszerüen: jol reklamozzak/tak magukat
Közben a jo szakmunkas (a vallalkozok, a szakmunkasok) sosem lattak felsöoktatasi intezmenyt sokszor többet kapnak, egyszerübb eletük van.

[ Szerkesztve ]

(#66) tildy


tildy
nagyúr

A felsőoktatás odahaza brand. Brandet vesz az ember .

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#67) tildy válasza atidzsiforc (#44) üzenetére


tildy
nagyúr

Veletek lehet, velünk még nem történt ilyen.
Igaz más munkakör.

Amikor takarítottam ott románok voltak a főnökök, na ők nem szerették a magyarokat.

Amúgy durva, hogy rengeteg egyetemet , fősulit nem végzett ember simán jobban helyt álla szakmájában, mint akinek van papírja róla. Infós körökben is inkább a referenciát nézik.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#68) Ivan15 válasza Vladi (#56) üzenetére


Ivan15
senior tag

"Jogosan kérdezzük, hogy: mivan?"

Teljesen jogosan, mert sokszor egy nagy ellentmondas van. Szoval van egy szolgaltatas (oktatas) amiert az ember fizetett es kinlodott, es nem azt kapja amit igertek a penzeert.

Az, hogy hogyan ertekeli a felsöokatatas munkajat a munkaeröpiac gyönyörüen mutatja az, hogy a frissen diplomazottak az elsö nehany evben a legkevesebbet keresik kb. 80.000 nettot. Pedig pont az a nehany ev lenne az a tartam, amikor a friss diplomas a tananyagra meg emlekezne is :))

[ Szerkesztve ]

(#69) Sanya válasza Mr X (#34) üzenetére


Sanya
nagyúr

Ember, mi dolga van egy utcaseprőnek? mennyire nehéz fizikai munka az?
mennyit kell dolgozni egy takarítónőnek?

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#70) Mr X válasza TazLeacher (#63) üzenetére


Mr X
veterán

Na itt a gond, hogy az utcaseprőt azonosítják a büdös alkoholistával. Aminek sajnos van alapja, de nem mindegyikük ilyen. Vannak köztük igen értelmes, tisztességes emberek is.

Dany007:

Én konkrétan 2005-ben 30k-val többet kerestem ugyanezzel a munkával, mint most.

Sanya:

Senki nem mondta, hogy nehéz fizikai munkát végeznek. De nem hiszem, hogy annyira élvezetes akár +30, akár -15 fokban kit dolgozni például. Az a dolga, hogy tisztán tartsa az utcákat, ezért fizetik.

[ Szerkesztve ]

(#71) TazLeacher válasza Mr X (#70) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Na itt a gond, hogy az utcaseprőt azonosítják a büdös alkoholistával. Aminek sajnos van alapja, de nem mindegyikük ilyen. Vannak köztük igen értelmes, tisztességes emberek is.

Nem mindegyik, de a többség igen. Egy csoportot meg általában a többség alapján ítélnek meg.

Az a dolga, hogy tisztán tartsa az utcákat, ezért fizetik.

Mégis mocsok van az egész városban (Budapest)...tudod miért? Mert kb. olyan vehemenciával végzik a munkájukat, mint az útburkolók. 1 dolgozik, és 5 nézi. Komolyan, látott már valaki utcaseprőt "pörögni", hogy sietve söpri az utcákat, hogy a munkaidejében a lehető legtöbb munkát elvégezze? Én még nem igazán...vagyis sosem. Tehát ez egy ku*va kényelmes meló. Ellébecolunk, néha söprögetünk, ide megyünk, oda megyünk...hopp, hát nem letelt a munkaidő?

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#72) Mr X válasza TazLeacher (#71) üzenetére


Mr X
veterán

Azért azt hiszem, abban egyetérthetünk, hogy nem csak az utcaseprők dolgoznak így. Lusta emberek vannak máshol is, sokkal több pénzért.

Budapest nem ragyog, ez tény. De lenne egy tippem, hogy az utcaseprők nélkül igen hamar belefulladnánk a mocskunkba. Mert bár senki nem szemetel utcán, mégis valahonnan odakerül.

És mégegyszer, nem akarom piedesztálra emelni őket. De szerintem kereshetnek ennyit nyugodtan.

Én inkább azon akadok ki, hogy 2011-ben itt van még olyan dolgozó ember, akinek 5 számjegyű a fizetése.

(#73) TazLeacher válasza Mr X (#72) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Az egész hsz-el egyet értek.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#74) tildy válasza Sanya (#69) üzenetére


tildy
nagyúr

Utóbbinak iszonyat sokat. Voltam szállodában takarító , nagyon fárasztó és embert próbáló tud tud lenni. És biza nehéz fizikai munka. 15 kilós takarókat dobálgatni, stb. Életem egyik legdurvább munkája volt. 2 napig csináltam, egy hétig sajgott minden porcikám utána.

Egyszer próbáljátok ki. Nem is értem,miért gyenge, vékonyka lányokat alkalmaznak erre.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#75) Dany007 válasza Mr X (#70) üzenetére


Dany007
veterán

"Én konkrétan 2005-ben 30k-val többet kerestem ugyanezzel a munkával, mint most."

ja, de gondolom te nem 80-85k-ról indultál. :)

"És mégegyszer, nem akarom piedesztálra emelni őket. De szerintem kereshetnek ennyit nyugodtan."

Én meg nem akarom lenézni őket, de - ahogy korábban is írtam - ezt a fajta munkát egy tartós munkanélkülinek kellene végeznie a segélyért cserébe!
Persze annak én is jobban örülnék, ha minden más területen ennek arányában növekedne a fizetés. De ez egyenlőre csak álom.

(#76) Mr X válasza Dany007 (#75) üzenetére


Mr X
veterán

Az is megoldás, ha a segélyért cserébe végzi ezt valaki, de szerintem még mindig jobb, ha azt a munkanélküli valakit alkalmazzák rá, mint munkavállalót. Így adózik belőle, TB-t fizet, satöbbi.

Nem, valóban nem 85k-val kezdtem. De attól még kevesebbet keresek vele most, mint anno. Másik cég.

(#77) kpal


kpal
veterán

Nálunk már a diplomások szépen seprik az utat és szemtet szednek . Itt van [link]

[ Szerkesztve ]

(#78) Lauda válasza kpal (#77) üzenetére


Lauda
félisten

A kokerok meg elnek a segelyekbol es vakarjak a segguket. Ez am az orszag gyerekek, orom itt elni.

(#79) kpal válasza Lauda (#78) üzenetére


kpal
veterán

Hát ja . És még a mi Viktorunk akar 100 000 állást a kisebbségnek... :((( és mi lesz velünk :F

Én szerintem távol innen próbálok szerencsét mert itt csak a vérszíváshoz értenek :W

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.