Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) anjani182


anjani182
őstag

majd nyilatkozhatsz a retekklubba :C meg új citromsárga ruha stb... :Y

[ Szerkesztve ]

Forever and ever, let's make this last forever.

(#2) Kolondrum válasza anjani182 (#1) üzenetére


Kolondrum
félisten

még tv műsorom is lesz?? Váá!

(#3) Zsom! válasza Kolondrum (#2) üzenetére


Zsom!
tag

TAJ-számból, kell majd jósolnod. ;)

(#4) Kolondrum válasza Zsom! (#3) üzenetére


Kolondrum
félisten

ja meg vannak paírjaim is és lakcímem, álítólag ez az alap! Sztem felvennének, vagy nem mert túlképzett vagyok. Szakmai tapasztalat: munka után mindig takarítunk! :D

(#5) lsebestyen


lsebestyen
addikt

telenor tényleg szarozik.meg a youtube is. wtf :W

(#6) gabor85


gabor85
őstag

Győrből megerősítve 16:00kor telenor nemműködikk :D

(#7) 14adam


14adam
addikt

Somogyba tökéletes

(#8) Sandrew


Sandrew
őstag

Telenor nálam néha megszakad. Vagyis elveszti a telefon a jelet. Youtube nem megy. Péntek 13 :U

Miért lenne megalázó? Ki előtt fogsz alázkodni? E90-el a kezedbe meg Dócse Gábánná ingben :D

[ Szerkesztve ]

(#9) zsiga_667


zsiga_667
tag

Azt azért számold hozzá ahhoz a kánaánhoz hogy Pesten sokkal drágább minden. (Albérlet, szórakozás, kaja, stb.)
120 bruttó bkv-val és havi 12k kajajeggyel (amennyi úgysem lesz, jó ha kapsz 6-ot) is az éhenhalás határa.

(#10) Gergő_ válasza zsiga_667 (#9) üzenetére


Gergő_
őstag

kaját a piacon és hiperekben országos szinten szerintem a legolcsóbban lehet megvásárolni egy Budapest környékén élőnek, főleg ha van bérlete is... A bérleti díjak valóban sokkal magasabbak...

(#11) nem_tom


nem_tom
őstag

Hogy jött ez, hogy utcaseprő legyél? Érdekes. :D

(#12) Mr X válasza nem_tom (#11) üzenetére


Mr X
veterán

Megalázónak éreznéd? :U

Az utcaseprő is dolgozik, ne nézd le, és ne tartsd megalázónak a munkáját. Gondolj bele, ha ő nem csinálná, egy hét múlva térdig járnál a mocsokban.

[ Szerkesztve ]

(#13) nem_tom válasza Mr X (#12) üzenetére


nem_tom
őstag

Azt hiszem félreértés történt. Nem mondtam, hogy le nézem őket, mert nem nézem le őket. Persze hasznosak és legalább dolgoznak. Én is így gondolom.

[ Szerkesztve ]

(#14) Mr X válasza nem_tom (#13) üzenetére


Mr X
veterán

Ne haragudj, most nézem, hogy a te hsz-edre vonatkozó válaszként írtam. Természetesen nem neked szólt...

(#15) Kolondrum válasza zsiga_667 (#9) üzenetére


Kolondrum
félisten

Otthonról simán bejárnék (pest mellől)! Még úgy is megérné hidd el, tudom miből megyek oda.

nem_tom! TV-ben volt pörgött a proci: Hé most kevesebbet kapok ott meg a söprésért többet? :Y

Mr X! Tudtam h valaki ezen fennakad, nem érdekel leírtam amit gondolok!

(#16) Mr X válasza Kolondrum (#15) üzenetére


Mr X
veterán

Nincs vele gond, hogy leírod, amit gondolsz. Csak ne csodálkozz, ha valakinek szemet szúr, hogy lenézed más munkáját.

(#17) Kolondrum válasza Mr X (#16) üzenetére


Kolondrum
félisten

Dehogy lenézés jajmár!!

(#18) koshmar válasza Kolondrum (#17) üzenetére


koshmar
őstag

Az szép dolog, hogy te nem nézed, de mások igen.

Hogy ezzel mire akartam utalni, azt nem tudom.

[ Szerkesztve ]

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#19) Mr X válasza Kolondrum (#17) üzenetére


Mr X
veterán

Ne érts félre, nem akarok belédkötni, minden tiszteletem a tiéd. Csak azt írtam, hogy az is becsületes munka, és le a kalappal előttük, mert kevesen vállalnák el.

(#20) Kolondrum válasza Mr X (#19) üzenetére


Kolondrum
félisten

Oké, de nem pusziból rohadtam az iskolapadban na, legyen már értelme. Így értem ha már fel lett fújva.
Nem kell ezt félreérteni nem vagyok emberevő csak kicsit gonosz. Én is piszkos munkát végzek még sajna, de csinálom.

[ Szerkesztve ]

(#21) TazLeacher válasza Mr X (#19) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Szerintem meg érezheti megalázónak. Valószínűleg nem azért tanult több éven keresztül, hogy egy olyan munkát vállaljon el, amit egy analfabéta is meg tud csinálni. Az talán még megalázóbb, hogy Ő annyit keres, amennyit, amikor egy tanulatlan bunkó 2 általánossal ugyan annyit kereshet. Szerintem ez a szégyen. Csak nem neki, hanem úgy, ahogy van, ennek az országnak, mert nem becsülik meg a munkáját. Érezze is megalázónak, mert érezheti. Kis túlzással senki nem rángatta ki a könyvet az utcaseprő kezéből. És igen, vannak tanultabb emberek is köztük. Ők is nyugodtan érezhetik megalázónak, hogy Magyarországon 2011-ben egy tanult ember erre kényszerül, hogy meg tudjon élni.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#22) Kolondrum válasza TazLeacher (#21) üzenetére


Kolondrum
félisten

ez szarul jött le. Meg nem fordult a fejemben az az értelem amit gondoltok. Ńem hittem hogy ezt magyazázni kell, pedig kell. Ki is írom.

(#23) darál0w


darál0w
Jómunkásember

bent a titkárnőnk is mondta, h durva...többet kapnak, mint ő :D

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#24) Mr X válasza TazLeacher (#21) üzenetére


Mr X
veterán

Na látod, itt a gond. Ha mindenki ilyen önérzetes, akkor ki fogja megcsinálni? És lebunkózni őket nem szép dolog. Lehet, hogy vannak köztük igen értelmes emberek is. Ezt a ne mvette ki senki a könyvet a kezéből dumát meg hagyjuk. Gondolom sosem hallottál olyan szegény sorsú gyerekről, akinek iskola helyett dolgozni a kellett menni, hogy ne haljon éhen a család.

Az a baj, hogy bemagyarázták az embereknek, hogy a diploma a minden. Ezért van ez a sok büfé-ruhatár szakos diplomás senki, akik semmihez sem értenek, de pályakezdőként is fél millát akarnak keresni. Ezt nem SymbianOS-re értem.

De fordítsuk meg a dolgot. Megalázó neked, hogy ennyit keres egy utcaseprő? Mi van, ha azt mondom, hogy megérdemli, mert olyan munkát végez el, amihez neked nem fűlik a fogad?

(#25) DeadMeat


DeadMeat
veterán

Soha nem értettem miért megalázó egy munka.A munka az munka.Mindegy mi,csak fizessenek érte.

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#26) Vladi


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Igen, erről én is írni akartam. Aranyos.

Nem baj, az egyetemi végzettségemmel legalább többet keresek mint egy hajléktalan utcaseprő. 15 ezerrel... :DD :Y :F :W :(((

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#27) Mr X válasza Vladi (#26) üzenetére


Mr X
veterán

Itt az eredménye a sok diplomásnak. Elértéktelenedett.

(#28) Vladi válasza Mr X (#27) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Nem barátom, ez az ország szégyene.

Jah és ennyit keres egy pályakezdő orvos. Vagy ennyit se. Igen, jól olvastad: orvos.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#29) Mr X válasza Vladi (#28) üzenetére


Mr X
veterán

Na őket viszont illene rendesen megfizetni, végülis emberéletek múlnak a munkájukon.

(#30) molnarpeter válasza Vladi (#28) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

A Bátyám is orvos, Angliában. Ha jól rémlik, 1-2 hónap alatt 7 számjegyű forintot keres...

mp

(#31) Vladi válasza molnarpeter (#30) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Naja, Angliában. Én meg majd kimegyek a vesekövemmel Angliába a magyar orvoshoz. Jóvan, köszi.

(#29) Mr X:

Vannak még ezzel így egy páran. Kis magyar groteszk:

Fiatal ovoros hazamegy, mondja a feleségének:
"Anyukám, ma megmentettem egy kislány életét, ha én nem vagyok ott, meghal."
"Jóvan apukám ügyes vagy. Nézzünk tévét."
híradó... az ismert sztori.
"Jóvan, az állam szemében pont annyit érek, mint egy alkoholista, csöves, utcaseprő. Ezért megérte annyit tanulni."

Bocs, csak ez mostanában valahogy kiborít. :U

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#32) Alexios válasza Vladi (#31) üzenetére


Alexios
veterán

bizony, mindenki ezzel jön, hogy de hát egyetem, büfészak, blabla. Na persze.. Nagyon nemcsak a büfészakon tanulók keresnek majd ennyit, hanem többek közt az orvosok, és nagyon sokan mások is, akik olyan munkát végeznek ahol felelősség van, stb, és utcaseprő szintű fizetést kap.. És igenis gáz, hogy ezért tanulok még plusz 5 évet, hogy esetleg ennél egy kicsivel többet tudjak keresni, pedig nem büfészakon tanulok.

(#33) nem_tom válasza Kolondrum (#15) üzenetére


nem_tom
őstag

Eddig mit dolgoztál?

(#34) Mr X válasza Alexios (#32) üzenetére


Mr X
veterán

De itt nem az a gond, hogy az utcaseprők túl sokat keresnek, hanem hogy pl. az orvosok túl keveset. Ha az utcaseprő kevesebbet keresne, mert "tanulatlan bunkó", attól az orvosnak még nem jobb.

És hozzáteszem, hogy érdekelne, hány ember végezné el az utcaseprők munkáját. Szóval ne szóljuk le őket.

(#35) Alexios válasza Mr X (#34) üzenetére


Alexios
veterán

Szerintem symbianos, meg a többiek is ezt akarták mondani, hogy ha ők is rendesen keresnének, akkor nem zavarná őket, de amíg felelősségteljes munkát végeznek, úgy hogy azért éveket tanultak, hát igenis túlzás ez. Hidd el sokan vannak akik elvégeznék, nyílván nem a diplomások, szakmunkások, stb. közül, de ezt talán nem is kéne elvárni, ugyanis én se azért tanulok most, hogy később utcaseprő legyek.

(#36) Mr X válasza Alexios (#35) üzenetére


Mr X
veterán

Csak ez nekem kicsit olyan "dögöljön meg a szomszéd tehene is" jellegű dolog. Ne azt fájlalja senki, hogy az utcaseprők mennyit kapnak, mert ha nekik kevesebb, attól a delikvensnek még nem lesz több. És tetszik, nem tetszik, hiába nem kell diploma egy utcaseprőnek, ezt a munkát is meg kell fizetni, épp azért, mert a többség számára megalázó.

Valaki itt azt írta, senki kezéből nem vették ki a könyvet. Én erre azt mondom, senkit nem fenyegetnek pisztollyal, hogy elvállaljon adott munkát adott pénzért. Ha valaki kevesli a keresetét, keressen jobban fizető állást, ne a másiktól sajnálja a pénzt.

(#37) rolkaDb válasza Mr X (#36) üzenetére


rolkaDb
aktív tag

Végig olvastam az össze hozzászólást. De a te véleményed eltér szinte mindenki másétól! :D
Meg kérdezhetem, hogy mi a szakmád? Mert ha tanuló vagy értem miért látod így a dolgokat! Vagy csak más álláspontban nevelkedtél. Mindenkinek eltér a véleménye...még szerencse :U

(#38) Mr X válasza rolkaDb (#37) üzenetére


Mr X
veterán

Idegenforgalmi technikus végzettségű vagyok, nincs diplomám. :) 28 éves vagyok, nem tanulok már. Voltam bolti eladó, segéd autószerelő mellett, felszolgáló, pár évig műszakvezető, és voltam acélipari cégnél szemcseszóró is. Csináltam pár dolgot, fizikait és szellemit is. Nem nézem le egyik típust sem.

Az én véleményem talán azért tér el, mert a környezetemben diplomásból és kétkezi munkásból is elég sok volt mindig. Látom, hogy az átlag diplomás mennyire lenézi azt, aki kétkezi munkából él. Valahogy el vannak szállva. Az sem rosszabb munka, csak más jellegű. És egyáltalán nem kevésbé becsülendő.

(#39) Kolondrum


Kolondrum
félisten

jelenleg is: épületvillanyszerelés A-tól C-ig.

(#40) Zolaash válasza Mr X (#38) üzenetére


Zolaash
aktív tag

+1, teljesen jól látod. És valóban, a munka az munka. Hévízen miután az akkori kollégáim levágták az út mentén a füvet, én söpörtem vissza az útról. Az első fél percben fura volt, de aztán le sem szartam. Akkor abból volt a kenyér. Ennyi.

Rip and tear

(#41) TazLeacher válasza Mr X (#38) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Összefoglalva válaszolok. Nincs diplomám, csak egy felsőfokúm, amiről igazából még papírom sincs, mert nem voltam záróvizsgázni. Kétkezi (fizikai) munkából élek. A lenézés meg egy kicsit más, minthogy megalázónak érzi valaki. Senki nem írt olyat, hogy ő keressen kevesebbet.

Tisztelni kellene mert ezt csinálja? Nem azért csinálja - mint mondjuk egy orvos - mert ezt választotta, hanem azért mert ez van. Ennyi.

Speciel 15 éves korom óta melózom, szóval beszélgethetünk arról, hogy milyen munka mellett tanulni. És nem, nem voltam rászorulva.

Továbbra is az ország szégyenének tartom, hogy ez a helyzet.

Ha az sem rosszabb munka, akkor miért nem azt csinálod?

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#42) Huma


Huma
addikt

Az utcaseprés nem túl jó munka.

1: A legtöbb ember lenézi ezt a munkát és ezáltal legtöbbször az azt végzőt is. Gondolom senki sem szereti ha lenézik.

2: Télen-nyáron kell dolgozni. Lehet -10 fok vagy kánikula. Azért nem egy úri meló.

Nem keresnek sokat. Megérdemlik azt a pénzt.
Tudom, hogy már ez a csekély összeg is az átlagfizetés felett van, de valószínűleg nem véletlenül fizetik meg őket. A legtöbb ember inkább elmegy havi 90e-ért pénztárosnak mint 120-ért utcaseprőnek.

Szóval nem ők keresnek sokat hanem a többiek keveset. Ez van sajnos. Tőlünk nyugatabbra minimum ötszörös bérek vannak.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#43) Dany007


Dany007
veterán

Teljesen egyetértek veled és Jerichoval is.
Pontosan erre gondoltam én is, mikor a hiradóban láttam...
A többit majd később...

Szerintem is az ország szégyene, nem az egyéné, amikor egy felsőfokú végzettségű ember keres annyit, mint egy "nulla" osztályt végzett utcaseprő.
Örülök, hogy van munkájuk, örülök, hogy jól keresnek. Így talán kevésbé éreznek késztetést a bűnözésre is. Annak nem örülök, hogy mondjuk én, szintén felsőfokú végzettséggel alig keresek meg annyit. És azt is úgy, hogy 78 ezerre vagyok bejelentve, a többit meg zsebbe...
Pedig 25 millás gépen dolgozok, cégvezetőkkel, marketingvezetőkkel tárgyalok... Esetenként milliós árajánlatokat adok stb... Szétstresszelem az agyam minden egyes nap...
Ehhez képes majd ugyanennyiért az utcaseprés álom munka!

Aki ezt lenézésnek érzik, nem értem miért. Nem lenézés, pusztán a tényleg alapján is belátható, hogy mennyivel egyszerűbb, könnyebb munka utcát seperni, gyakorlatilag nulla felelősséggel... Ennyi.

(#44) atidzsiforc válasza Huma (#42) üzenetére


atidzsiforc
őstag

Jelenleg a pesti utcaseprok bruttojanak duplaja a netto berem, angliaban vagyok takaritobacsi. Noverem penztaros egy egyetemi kantinban, o tenyleg majdnem megkeresi a 90e forint otszoroset. Egyebkent valoban lekezeloen bannak velunk, bar az engem jobban zavar, mikor csipobol spanyolul probalnak kommunikalni velem.(columbiai maffia kezeben a brit takaritoipar?:D)

r_picmip 16-al a koromporkolt is letisztultabb elmenyt nyujt

(#45) Kolondrum


Kolondrum
félisten

itt nem látszik de ha egy hétköznap du valaki lát akkor fix, hogy nem a jólszituált notitáskás fazon kép jön le rólam. Épp a fordítottja! Ezzel csak arra akarok kilyukadni, hogy átvitt értelelmbe én is utcaseprő vagyok. Szar ez is az is, piszkos ez is piszkos az is. Az egész bejegyzés a pénz és juttatás részére irányult, na meg számomra a felelősség részére. Mert az bizony van rajtam, igaz nem mindig a legnagyobb. Söpörni nem jár azzal és valószínűleg baroni uncsi. Mindezt többért mint amibe most vagyok. Most per pill úgy néz ki marad ez az állapot mert nem jöttek ki jól a dolgok, a hétfői meghallgatástól sem várok semmit, egyszerűen kevés vagyok ahoz amit várnak.

(#46) Huma válasza atidzsiforc (#44) üzenetére


Huma
addikt

De csak azért a duplája mert vendégmunkás vagy.

Ha angol lennél akkor 500e Ft alatt nem találnál teljesmunkaidős állást.

Sajnos az a trend, hogy arra a munkára (és annyi pénzért) amit egy ottani átlag állampolgár nem hajlandó elvégezni felvesznek egy vendégmunkást.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#47) atidzsiforc válasza Huma (#46) üzenetére


atidzsiforc
őstag

Pontosan ez a helyzet. Biztonsagi orok, szakacsok kozt latni oket meg, annal "lentebb" nem, legalabbis itt, a fovarosban. Bar amilyen gyoker tamogatas rendszer van, egy Ali G szintu sulyos dj serulesre tobb juttatast kapsz, mint az en minimalberem.:DD

r_picmip 16-al a koromporkolt is letisztultabb elmenyt nyujt

(#48) Mr X válasza TazLeacher (#41) üzenetére


Mr X
veterán

Azért, mert szerintem nem rosszabb munka, már kötelezően azt kellene csinálnom? Nem álommunkát írtam. De hidd el, ha úgy hozza az élet, zokszó nélkül fogom elvállalni.

Az utcaseprő is választhatna más munkát, a gyárakba ugyanúgy nem kérnek főiskolai végzettséget.

Nekem nem kell bemutatnod, milyen suli mellett dolgozni, szóval ez nem nyert. De pont, mivel nem voltál rászorulva, nem is érted. Képzeld el azt a srácot, aki egyedül tartja el a két testvérét és a beteg anyját. Munka után hazamegy, kaját csinál, elrendezi a kistestvéreit, ápolgatja az anyját, rendben tartja a házat. Gondolod, hogy lenne ideje-ereje még tanulni is ezek mellett?

Többen írták itt, hogy megalázónak éreznék ezt a munkát. És azt is többször kifejtették, hogy az utcaseprők "iskolázatlan bunkók". Na ez a lenézés.

Az az ország szégyene, hogy egy orvos ennyit keres. De például a sok "menedzsernek" én sem adnék többet.

Dany007:

Már ne haragudj, de ennyiért miért vállalod el akkor? Gondolom nem jókedvedben. Minden munkáért annyit fizetnek, amennyiért elvállalják. Az utcaseprőknek sem azért fizetnek ennyit, mert valaki megszánta őket és úgy gondolta, jófej lesz.

[ Szerkesztve ]

(#49) ntomka válasza DeadMeat (#25) üzenetére


ntomka
nagyúr

Van aki emberölésért kapja a pénzét, az is mindegy?

ツ Headphones on - World off

(#50) Mr X válasza ntomka (#49) üzenetére


Mr X
veterán

Szép hasonlítás. :D Gondolom a bérgyilkos nem regisztrált munkavállaló. :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.