Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Djuree válasza kelzsoca (#42) üzenetére


Djuree
félisten

nem :N
ki lehet fogni, csak sok aprót kell nézegetni. ez már amúgy a 7. boxom, ebből 5-öt ilyen jó áron vettem, túladtam rajtuk és kerestem is vele kis pénzt :DD
de igen ritka mondjuk, meg érteni kell nagyon a boxokhoz, hogy tudja az ember mit érdemes venni, melyik fogja még bírni jó darabig :DD

tommy-gear: ha nincs pénzed rá ne játssz. ennyire egyszerű ;)

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#52) elithun válasza heihachi (#50) üzenetére


elithun
őstag

Meglehet,de nem dől össze a világ ha a hasamra ütök és azt mondom, hogy 15ezer Ft egy Xbox játék.
A CDgalaxist elnézve egy átlagos újonnan kiadott játék Xbox-ra 13ezer Ft. 2ezer Ft eltérés még tűréshatáron belül van. :P

[ Szerkesztve ]

„Minden egyes tapasztalat közelebb visz a megértéshez.”

(#53) heihachi válasza elithun (#52) üzenetére


heihachi
addikt

És ezért nem vásárolok én a CD Galaxisnál (sem), mert ott is drágább a kelleténél. Ha Neked 5000Ft nem számít, akkor jó Neked, és én hidd el, hogy Veled örülök annak, hogy jó Neked :) Nekem a 2k nincs tűréshatáron belül, igaz, nem is 13k-ért veszem a játékokat :)

"Lehet a Shift 2 már realisztikusabb mint a valóság" by NOD

(#54) elithun válasza heihachi (#53) üzenetére


elithun
őstag

Gondolom külföldről szerzed be a játékokat, vagy használtan itt a hardveraprón. Ami okos dolog (én is így csinálom, spórolás 4 ever), de én az átlagos üzletek (576, CDgalaxis) árait vettem figyelembe, és mivel tommy-gear kolléga is arról beszélt így nem tévedett sokat. Az megint más kérdés, hogy az a 2ezer Ft kinek sok,de mivel tízezres nagyságrendekről beszélünk így eltérésnek szerintem nem sok. :)

[ Szerkesztve ]

„Minden egyes tapasztalat közelebb visz a megértéshez.”

(#55) heihachi válasza elithun (#54) üzenetére


heihachi
addikt

Hát nem tudom, tényleg nem kötekedésként mondom, de mi az átlagos üzlet? Mondok egy példát, Splinter Cell Conviction, egészen újnak mondanám még a játékot.
"15k-s fórumos ár"
CD Galaxisban és 576-nál 13k
Platinumshopban már csak 11,5k
Konzolvilágnál meg 10k.
És ez mind vaci új, bontatlan fóliás cucc.
Ugyanez a gamma PC-re mindenhol egységesen 9k.

Persze, lehet azt mondani, hogy ne kukacoskodjunk már 1-2k-n, de akkor már az is igaz, hogy ugyanezzel az 1-2k-val drágább csak a konzolos verzió, akkor meg ezen se kukacoskodjunk már. Szóval vagy nézzük meg pontosan, hogy mi az ára, és mondjuk azt, hogy 1000 Ft-al drágább (és akkor nincs helye körülberüli áraknak), vagy beszéljünk általánosságban, és akkor mondhatjuk, hogy a konzolos játékok és a PC-s játékok árszínvonala egyezik. Valahogy a 15k-s, jujj de drága a konzolos verzió egyik verzióba sem illik bele :)

Na mindegy, nem offolok tovább :)

[ Szerkesztve ]

"Lehet a Shift 2 már realisztikusabb mint a valóság" by NOD

(#56) Sirandrish


Sirandrish
legenda

Minden olyan játéknál meg a gyalázás ami nem jön PC-re:DDD
Nem jön PC-re mert a fejlesztők leszarják a PC-t...senki sem warezol PC-n csak épp a készítőknek nem kell az a 200M bevétel amit a PC-s verzió hozna...
És amúgy sem kell konzol mert egy konzol árából egy csúcskategóriás PC-t is összerakok 48as monitorral ;]

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#57) GAbre válasza Sirandrish (#56) üzenetére


GAbre
veterán

Az a baj,h pcre sokat kell optimalizálni,ellenőrizni,h ezzel,és ezzel a konfiggal,h fut.
Ne legyen hiba se benne.
Miközben konzolra úgymond csak 1 új bört húznak,és már meg is van xboxra, ps3ra stb...
És mivel sokan vagyunk pc-sek,és sokan VANNAK olyanok akik pcre nem vesznek játékot,ezért sokkal szembetűnöbb a warez.
Konzolra többen vesznek játékot,mint warezolnak.
Pl azért is mert a sok kis lurkónak anyuci veszi konzolt,aztán meg kisírják a játékokat is hozzá.
És se a szülők,se a gyerekek nem értenek a warezhoz,h használják.(Gondolom én)

Avatar

(#58) dfdfdf válasza Sirandrish (#56) üzenetére


dfdfdf
őstag

25-30 között egy boxot lehet venni már és ps3at is vehetsz 40-45 között akár garosat is.
mindenki mondja hogy HDtv kell a konzolokhoz nekem egy mezei sony SD tvm van és elég jó a képminőség vele. Egy középkategóriás vidi kari árából vehetsz egy konzolt akkor nem értem miért drága a konzol??? SOkan mondják drága a konzolra a játék lehet drága de használtan is jobb áron megy el mint a PCs verzió ha eladod.
Ha van HDTV-d akkor pl a ps3 jó lehet lejátszónak is mellé mert egy árban egy blue ray lejátszóval szóval nem értem miért drága egy olyan eszköz ami sok mindenre jó és bármelyik tulajdonsága megérheti az árát.

(#59) Sirandrish válasza GAbre (#57) üzenetére


Sirandrish
legenda

a gyerekek biztos értenek hozzá de minek vegye meg a zsebpénzből ha anyu megveszi neki ugyis :)

dfdfdf nem mondtam hogy drága a konzol..de ha úgy jött le akkor bocsi, és annyit hozzáteszek hogy irónia rlz :D

[ Szerkesztve ]

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#60) janos666 válasza dfdfdf (#58) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Nekem pl. az a gondom, hogy egy (akármilyen) PC mindenképp kell a házba. Ez után amit a PC-re költök, abból szinte minden alkalmazás profitál (pár cél-hardware-től eltekintve, de ugye annak is megvan a maga célja...).
A PC-men elfut a World, Excel, PowerPoint, MathCAD, AutoCAD, stb, és pl. utóbbinak sem árt egy legalább közepes CPU+RAM és VGA páros, és igényli a minél nagyobb felbontású, szép kontrasztos monitor. Ha már ezek megvannak, akkor már csak a hangra kell még kicsit rágyúrni, és kiváló lehet HD filmezésre is, illetve nem kell sokkal többet kiadni a gépre, hogy a játékok is jól menjenek, és ezek a programok is még simábban fussanak.
A jól összerakott PC egy összegben drágának tűnik, de szinte mindent meg lehet vele csinálni, és szinte minden profitál a hardware fejlesztéséből.

Egy konzol sem olcsó, mert egyrészt a PC alkatrészt is össze lehet vadászni némi szerencsével használtan olyantól, aki sürgősen meg akar tőle szabadulni, akár kicsit áron alul, másrészt a mai konzolok is közelebb vannak már a végükhöz, mint a megjelenésükhöz, most már nyilván olcsóbbak, de ha az utóbbi évek alatt is játszani akartál valamivel, akkor még újonnan kellett megvenned a megjelenés környékén, magasabb árakon. És a konzol csak játékra kell, mert minden másra jobb lesz a PC, amit ugye szintén tartani kell otthon. (Még filmezésre esetleg használhatsz valami hacket, hogy hozzáférj LAN-on a PS3 Blu-Ray olvasójához, és akkor azt már nem kell venni a PC-be.)

Nyilván lehet SD TV-n is játszani, ahogy a PC-n is lőhetsz 640x480-as felbontást, csak szar. :DDD Viszont sok PC monitor is tud 1:1 pixel mappingot és van rajta HDMI bemenet, szóval használható konzollal. Illetve valóban volt valami Linux is PS3-ra...

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#61) Prof01 válasza janos666 (#60) üzenetére


Prof01
veterán

"World" :DDD

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#62) TazLeacher válasza dfdfdf (#58) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

A. Veszel egy notit otthonra, mondjuk 120K, hogy legyen gép és veszel mellé egy Box-ot 40K-ért. 160K.

B. Szerinted 160K-ból nem hozok ki egy olyan gépet, amin simán elmegy bármelyik játék "SD felbontásbnan"?

Persze, ha van HDTV az más...ja. Legfőképpen, ha nem egyedül élsz. Vagy rögtön 2 HDTV-t veszünk, hogy 1 amin a család TV-zik, vagy DVD-zik, és egy, ha éppen végig szeretném játszani a délutánt...

És nem vagyok a konzolok ellen, mert pont tegnap beszélgettük haverral, hogy a Box akár még 2. gépnek is jó a PC mellé, ha ezzel megúszol hardverfejlesztést. Csak sokszor nem alternatíva.

[ Szerkesztve ]

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#63) dfdfdf válasza janos666 (#60) üzenetére


dfdfdf
őstag

Előre leírom hogy gamer voltam cs.16 miatt és sc mg persze dota.
A ps3amon van linux nem frissítettem a "frimware"-t.
Nem AutoCad-ezek és minden program megy a PCmen ami csak kell pl : XP, Office, War3, Cs1.6, SC, Firefox. Van egy cerka 430asom 1 giga ddr2 int GMA500as és 80+750 HDD és nekem ez elég bőven. 750es hdd nélkül 20.000Ft volt! (köszi laolaj)
A PS3 nem érte el még csúcspontját mellesleg sok gamma ki fog még jönni erre nem kell aggódni senkinek emiatt. Psen zenét hallgatok, youtubozok, levelezek, filmet nézek mkv-t is viszi linuxal képet nézegetek, játszok ha játszani van kedvem olyan játékkal amit a PCsek nem is ismernek. Egy fasza tv 140Kért már van full HD és 94 cm vagy nagyobb és újban és márkás mellé veszel egy ps3at használtan 45ért és kész a házimozi rendszered amivel játszhatsz filmet nézhetsz és akár netezhetsz is. Nekem azért van SD tvm mert erre telt.

jer1cho :
fentebb leírtam mim van :)...
Ne szálljunk már el ennyire... Ha neked telik rá akkor én annak örülök én örülök a "kicsi fat-emnek". Mindenből lehet a legjobbat venni én megtaláltam számomra a legkedvezőbb megoldást PS3 és olcsó PC .

akor egy pár kérdés nagy PCs guruk:
Hogy tekkenezel a gépeden? Láttál már konzolos FIFA-t? Esetleg egy Raging Blast? Netalán egy kis Naruto Shippūden: Ultimate Ninja Storm 2?God of War 3 srácok?Írjam még azokat a nagy játékokat amik nem jönnek ki PCre? Szerintem nem kell nincs értelme.
Nekem ezek a játékok miatt kellett a ps3 mert ezekkel PCn 6 éven belül nem fogsz emulátorral játszani....

Te a mostani gépdet lecseréled de nekem még a PS3am ugyan így itt lesz, lehet hogy te d12re fogsz ugrálni és sokkal szebb lesz nálad de akinek a játék élvezhetősége a grafikán múlik az meg is érdemli.
Viva UFO 2 :)

ps.: Én kompromisszumot kötök most a grafikával de több mindennel tudok játszani így mint te PCvel és fermivel sem élvezhetőbb jobban egy játék se mint psen vagy xboxon....
A driver gondokról és az exe file átnevezésekről most nem is szóltam :)

(#64) janos666 válasza dfdfdf (#63) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Én egyedül a Final Fantasy sorozatot hiányolom a játéklistámról (azt is csak azért, mert tetszett a mozifilm, lehet hogy a játékokat 10 perc után meguntam volna, nem tudom...), amiket példának soroltál, azok nem izgattak (talán a God of War érdekelt egy kicsit, míg meg nem néztem alaposabban egy gameplay videót). - Jó tudom, nem teljes a lista, csak példák. :P
De ugyan így példa, hogy most a videók alapján nagyon tetszik az Alane Wake, de Xbox exclusive cím lett, szóval ha lenne egy PS3-am (márpedig ha lenne valami konzolom, akkor tuti PS3-at vennék, nem Xbox-ot), azzal egyelőre ugyan ott lennék, mint PC-vel. Szóval ha ennyire le lennék maradva a PC-vel, akkor rögtön mindkét konzolból kellene otthon tartanom egyet-egyet, hogy ne maradjak le semmiről.

Még arra gondoltam, veszek egy bannolt Xboxot egy Alane Wake-el, aztán együtt eladom vételár körül, ha végeztem vele. (Csak ahhoz előbb kéne egy új monitor 1:1 pixel mapping móddal, amit amúgy is tervezek más miatt a PC-hez, csak úgy tűnik nem elég nagy erőkkel, mert még mindig eladó a mostani...) Csak hát egy játék miatt megbarátkozni a kontrollerrel... inkább megvárom, hátha kiadják PC-re. Mert amire most felvágsz, hogy konzol exclusive címek, ezek nem eredendő dolgok, hanem a marketing eszközei. Ezeket a játékokat is ugyan úgy lehetne PC-re is portolni, sőt, gond nélkül (szinte minden játékot PC-n írnak meg először, akkor is ha csak konzolos kiadása lesz, esetleg optimalizálni kéne még kicsit PC-re, de ilyesmikben szívesen segédkeznek a VGA gyártók ingyen és bérmentve - vagy hát némi reklámért cserébe...).

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#65) TazLeacher válasza dfdfdf (#63) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Az a gond a PS3-al, hogy kb. pont annyi játék nem jelenik meg rá, mint PC-re...

Hogy tekkenezel a gépeden? Láttál már konzolos FIFA-t? Esetleg egy Raging Blast? Netalán egy kis Naruto Shippūden: Ultimate Ninja Storm 2?God of War 3 srácok?Írjam még azokat a nagy játékokat amik nem jönnek ki PCre? Szerintem nem kell nincs értelme.

Annó (már egy jó ideje...) amikor volt egy kis pénzem, döntenem kellett, hogy az akkor megjelenő PS2 vagy a PC mellett tegyem le a voksom. Tudod mi döntötte el a mérleget? Abban az időben a Civilization és a Warcraft, illetve a komplett FPS piac. Sajnos az RTS és FPS játszhatatlan konzolon.

Mindkettőt lehet játszani, sokan játszák is, de azért nem ugyan az, ezt mindenki tudja, megszokni meglehet, de attól jó nem lesz, max megszoktad. Az meg, hogy Te több játékkal tudsz játszani? Ezt ugye Te sem gondolod komolyan? :DDD

PC-re kb. 10-szer annyi játék van, mint PS3-ra. Nekem van otthon kb. 20 db olyan eredeti játékom, ami sosem jött ki PS3-ra (és már nem is fog), és még végig akarom játszani. Pl. Doom 3? Witcher? Company of Heroes? World is Conflict? Civilization? Warcraft? Starcraft? Diablo? Half Life? Szerintem fölösleges folytatni...Nem tudom, hogy érdekelnek-e, vagy ismered-e ezek a címeket, de ez lényegtelen, mert PS3 exkluzív játékból nem tudsz felsorolni 5 db-ot, ami engem érdekele. Azok közül amiket leírtál, ahogy elöttem is írták max a GoW. Box exkluzívból lehet kb. 10-15 ilyen. 10-15 játék miatt vegyek konzolt, hogy dupla helyet foglaljon otthon, plusz egy tv-t kelljen elhelyeznem (meg vennem), vagy akkor vagy játszom, vagy a család tv-zik, ileltve lemondjak két alap stílusról? Nem hangzik túl igéretesnek.

A PS3 mellett szól a Blu-ray és az ingyenes multi, viszont kevés a játék, és gép és a játékok is drágák, továbbá, mint leírtam, a Blu-ray sem indok, mert így nem tudom a házimozit kiváltani, mivel nem egyedül élek.

A Box mellett szól, hogy relatív olcsó, kevés olyan cím van, ami nem jön ki rá, a játékok árai is barátságosabbak, viszont a fizetős multi vicc.

Szóval fogadjuk már el, hogy ez nem egy lejátszott meccs, mindenki eldönti, hogy neki mi a jobb. És az ilyen "akkor vegyél konzolt" dumáktól - ezt nem te mondtad - a hajam égnek áll.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#66) TazLeacher válasza dfdfdf (#63) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

A tothegame adatbázisa alapján a PS3 megjelenése óta:

373 PS3 játék jelent meg a mai napig
427 XBOX360 játék jelent meg a mai napig
471 PC játék jelent meg a mai napig

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#67) dfdfdf válasza TazLeacher (#66) üzenetére


dfdfdf
őstag

janos666 :
Mindent ki lehetne adni mindenre de nem adják ki emiatt nőnek a konzoleladások.
Lehet mindig keresni a legjobb választást én ezt találtam persze lehet neked vagy másnak ez nem megoldás.
jer1cho :
FPS-t is lehet elég kényelmesen játszani konzollal de egérrel azért jobban megy ez igaz .
De 1-2 hét alatt meg lehet szokni az irányítást hiába 16 éves PCs múlt van a hátam mögött.RTSt még nem játszottam PSen megmondom őszintén nem is akaródzik kipróbálni. Egy tv sosem árt bár nem is használ. De ha van egy TVd ahogy nekem is volt a egy régi sony akkor nem feltétlen lehet rossz döntés egy konzol. mind2 oldalon vannak húzócímek és húzó műfajok. Láttam már analóggal gyereket úgy játszani hogy csak néztem és mondtam ilyen nincs. Igen én nem mondtam ilyet nem is fogok de be kell látnod hogy életképes alternatíva a konzol is. Nem bántam meg hogy PS3at szereztem. De azért a gépemet is fogom kicsit fejleszteni hogy 1-2 játékkal lowon tudjak játszani pl SC2 :)

(#68) TazLeacher válasza dfdfdf (#67) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Ha most nem lenne olyan játékom, amit még nem játszottam ki (vagyis mindent végigtoltam volna már), és gépet kellene fejleszteni, szerintem vennék másodiknak egy boxot. Mert azzal lehet megúsznék egy VGA cserét, és minden új játéknál dönthetnék, hogy PC vagy Box. De mivel van még itthon bőven játék, amit még kijátszanék, ill. azért még elmennek a játékok, így marad az only PC. Mire meg előjönne ez a dilemma, hol lesz már a 360-as box? :DDD Akkor majd jön a következő Xbox, az meg megint 100+K lesz, tehát megintcsak maradok a PC-nél.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#69) dfdfdf válasza TazLeacher (#68) üzenetére


dfdfdf
őstag

Nem akarok vitába szálni de neked van egy csomó nem is gyenge kütyüd adatlapod szerint.
Nem áll szándékomban megtéríteni konzolra főleg hogy van neked :)
Én a felének is örülnék ami neked van bár így sem panaszkodhatok mert megvan mindenem

[ Szerkesztve ]

(#70) GAbre válasza dfdfdf (#69) üzenetére


GAbre
veterán

Nem rossz cuccok!
Igazad van.

Avatar

(#71) TazLeacher válasza dfdfdf (#69) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

A Wii nem "úgy" konzol. Egyedül sosem játszom, a Wii az társasjáték. Haverokkal 4-6-an, az nagyon nem sinlge. A gép mostmár több, mint 1 éves, és valószínűleg ebben az évben már így is marad (Megjegyzem csenben, hogy a gép belesjébe pénzt konkrétan 2008 nyarán tettem utoljára, mert a 2009-es cseréből még pénzt is tudtam kivenni egy jó gariztatás folyamán, tehát lényegében lassan 2 éve nem költöttem 1 Ft-ot sem gépre).

Nekem csak a PC a játékplatform. Valószínűleg, ha holnap vennék egy Box-ot, akkor nem lenne ennyire fontos a PC. Többet nem hiszem, hoyg költenék, mint egyébként, maximum osztanám két felé.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.