Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) DoItYourself


DoItYourself
addikt

Köszönjük a leírást!
Egy Telekomos Dlink DCM-704B kábelmodem+wifi routert próbálok beállítani fő routerként, WDS-en pedig egy OpenWrt-s TP-Link 1043ND-vel kapcsolódni hozzá. Ha sikerül, jelentkezek! :DDD

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#52) DoItYourself válasza DoItYourself (#51) üzenetére


DoItYourself
addikt

Sikerült :DDD
Ha érdekel valakit, jelezze.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#53) Headless válasza DoItYourself (#52) üzenetére


Headless
őstag

érdekel, hogyan csináltad? webes felületen? milyen fw volt a 1043-on?

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#54) DoItYourself válasza Headless (#53) üzenetére


DoItYourself
addikt

A TP-Link 1043-ason egy OpenWrt vargalex v1.1.5 r33777 fw van. Mivel be van kábelezve a ház, ezért a cél az volt, hogy a D-Link modem-router legyen a DHCP szerver, a 1043-as pedig ehhez vezetékkel kapcsolódva a wifi jelet erősítse tovább a ház másik sarkában, ill. ott switch-ként is üzemeljen.

D-Link DCM 704 beállítás: Wireless | Bridging | Wireless bridging: Enabled
A Remote brige-hez pedig a TP-Link MAC címét írtam be.

TP-Link beállítás: Hálózat | WiFi | Interfész bállítások | Általámos beállítások | ESSID: uaz. mint a D-Link-en a Network Name (SSID), a csatornaszám, titkosítás és a kulcs szintén.
Mód: Hozzáférési pont (WDS) - itt próbáltam az "Ügyfél (WDS)"-t is, de azzal nem működött, nem tudtak csatlakozni az eszközök wifi-n.

Androidos telóról Wifi analyzer-el, ugyanazon a csatornán látom a wifi hálózatomat két azonos SSID-vel.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#55) Headless válasza DoItYourself (#54) üzenetére


Headless
őstag

Jó és a vándorlás is megy??? Mert ez így még nem tűnik wds-nek... Hanem egy egyszerű repeaternek... Vagyis az eszközök nem fognak automatikusan átcsalakozni szakadás nélkül..

Ez a beállítás leginkább egy switch, plusz egy külön wifi, semmi több. Persze ha jó neked, akkor oké, de ez nem WDS.

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#56) DoItYourself válasza Headless (#55) üzenetére


DoItYourself
addikt

A vándorlást hogy kell megnézni?

Hmm, végülis örülök, hogy működik a dolog. Egyébként a témaindítóban a WDS2-nél leírtak alapján van beállítva minden. Most már eltérő csatornát is beállítottam a két wifire.

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#57) DoItYourself válasza Headless (#55) üzenetére


DoItYourself
addikt

A D-Link-en ez látszik, 13-as, 20-as IP WDS:

DHCP Clients
MAC Address IP Address Subnet Mask Duration Expires Description Select
xxxxxxxxxxxx 192.168.000.010 255.255.255.000 D:00 H:01 M:00 S:00 Sat Jan 02 11:51:50 2016 ITC
xxxxxxxxxxxx 192.168.000.011 255.255.255.000 D:00 H:01 M:00 S:00 Sat Jan 02 11:52:15 2016 Eth-Switch Lan(0)
xxxxxxxxxxxx 192.168.000.012 255.255.255.000 D:00 H:01 M:00 S:00 Sat Jan 02 12:09:05 2016 Eth-Switch Lan(1)
xxxxxxxxxxxx 192.168.000.013 255.255.255.000 D:00 H:01 M:00 S:00 Sat Jan 02 11:51:39 2016 (WiFi)(0)(8) WDS
xxxxxxxxxxxx 192.168.000.014 255.255.255.000 D:00 H:01 M:00 S:00 Sat Jan 02 12:09:24 2016 Eth-Switch Lan(1)
xxxxxxxxxxxx 192.168.000.015 255.255.255.000 D:00 H:01 M:00 S:00 Sat Jan 02 12:05:52 2016 Eth-Switch Lan(1)
xxxxxxxxxxxx 192.168.000.017 255.255.255.000 D:00 H:01 M:00 S:00 Sat Jan 02 11:47:44 2016 Eth-Switch Lan(1)
xxxxxxxxxxxx 192.168.000.018 255.255.255.000 D:00 H:01 M:00 S:00 Sat Jan 02 11:43:42 2016 Eth-Switch Lan(1)
xxxxxxxxxxxx 192.168.000.020 255.255.255.000 D:00 H:01 M:00 S:00 Sat Jan 02 11:46:00 2016 (WiFi)(0)(8) WDS
xxxxxxxxxxxx 192.168.000.100 255.255.255.000 D:-- H:-- M:-- S:-- *** STATIC IP ADDRESS ** Eth-Switch Lan(1)

A 100-as a TP-Link router.

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#58) DoItYourself válasza DoItYourself (#57) üzenetére


DoItYourself
addikt

Ha a 13-as klienssel (a mobilom) átballagok a második router-hez, akkor a D-Link listájában a WDS felirat Eth-ra vált, a TP-Link-nél pedig a csatlakoztatott wifi klienseknél megjelenik a MAC címe.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#59) suste válasza DoItYourself (#58) üzenetére


suste
veterán

Gyaloglas kozben menjen mondjuk egy youtube video.
Ha nem szakad meg a lejatszas ap valtaskor akkor wds szinten megy akapcsolat.
Ha megszakad akkkor csak repeater.

[ Szerkesztve ]

(#60) DoItYourself válasza suste (#59) üzenetére


DoItYourself
addikt

Valami mégse jó ezekkel a beállításokkal. Kikapcsoltam a telefonon a mobil internetet, hogy még véletlenül se azon csatlakozzon. A TP-Link közelében tudok csatlakozni a wifijére, van internet. Átmegyek a D-Linkhez, az internet megszakad, nincs kapcsolat, ugyanakkor a DHCP listájában látom, hogy a teló wifin WDS-el kapcsolódik rá (legalábbis ezt írja).

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#61) suste válasza DoItYourself (#60) üzenetére


suste
veterán

A wds nem igazan szokott igy mukodni (masik fajta chip/fw).
Sima ap-kent kene beallitanod (mivel kabellel csatlakozik), masik ssid-vel, a tobbi lehet egyforma.

(#62) DoItYourself válasza suste (#61) üzenetére


DoItYourself
addikt

Módosítottam a beállításokon: a D-Link-en letiltottam a Wireless bridging-et, és úgy tűnik, hogy minden működik, mind a két helyen van wifi és net. Kipróbáltam ezt a youtube-os sétálós tesztet a TP-Linktól indulva, nem szakadt meg a videó, pedig közben lekapcsoltam a TP-Linken a wifit. Nincs erre valami egzakt teszt, vagy app? A telón azt se látom melyik AP-hez kapcsolódik éppen, mert ugyanaz az SSID-je mindkettőnek.

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#63) Headless válasza DoItYourself (#62) üzenetére


Headless
őstag

Android e-robot event:Hálózati kapcsolat megváltozott: szétkapcsolva wifi, és menny annyira messze az egyik wifitől, ha nem szakad meg, de távolodva az elsőtől csökkenni, majd nőni kezd a jelerősség. Ha megszakad/vagy folyamatosan csökken a jelerősség, akkor sima repeater...

De most megmondom, az biztos hogy ez nem WDS... Hanem sima AP, ugyanis a tp-link csak AP+WDS, a másik router sem WDS, így csak az az eset áll fent, van egyiknek egy wifije, meg a másiknak is.

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#64) suste válasza DoItYourself (#62) üzenetére


suste
veterán

közben leesett nekem is hogy a youtube nem jó teszt, mert az is komolyan cache-el
esetleg egy másolás megosztások között jó teszt lehet, mert az tuti megáll

sajnos nem tudok másik tesztről
pont az a lényeg hogy azonos SSID, szóval csak forgalommal tudod tesztelni
meg esetleg azzal, hogy pl telefonnal a kezedben filyamatosan figyeled vándorlás közben a wifi jelet
WDS esetén nem szabad teljesen leesnie a jelnek, hanem már akkor át kell váltania, amikor az egyik erősebb a másiknál
Repeater esetén csak akkor váltanak át a kliensek az alapbeállítás esetén, ha az adott kapcsolat teljesen megszűnik. Persze ezt lehet különböző alkalmazásokkal kontrolálni, csak akkor ugye minden wifi kliensen meg kell csinálni, az meg elég macerás a WDS automatikus roamingjához képest....

(#65) DoItYourself válasza suste (#64) üzenetére


DoItYourself
addikt

Vicces ez az android világ, találtam egy másik Wifi Analyzer nevű programot: ugyanaz a név, de ez kiírja az AP MAC címét is amihez épp csatlakozik a teló.
Ahogy mászkálok a két AP között, látszik, hogy a teló ahhoz csatlakozik, amelyiknek erősebb a jele.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#66) btz


btz
addikt

Belefutottam egy olyan problémába egy relay-d repeater routerrel, hogy random nem akarja kiosztani az ip címet. A főrouter dhcp szervere működik, mert ha annak az SSID-jére csatlakozok, akkor kapok IP címet

Open-wrt topic -> Relay-D dhcp továbbítás hiba

ⓑⓣⓩ

(#67) kanyokger


kanyokger
újonc

Üdvözlet! Új vagyok a témában és azonnal falba ütköztem. Szóval adott 2 darab 1043ndV2, mindkettőn suste-BB-0.8.1. WDS-ethernet beállítást szeretnék rájuk varázsolni. Mindkettőn reset. A fő egységre csatlakozok kábellel és beállítom a 9092/setup/basic alatt a wan-t, dhcp-t, wifi eszközt és wifi hálózatot, valamint luci-ban wifi mód: "Hozzáférési pont (WDS)"-t. Az al egységre csatlakozok kábellel, wifi-extra/wds menüpont alatt kiválasztom a fő egység wifijét és ip címét majd megnyomom az "Enable WDS-ethernet gombot". Ezek után a böngésző ablakban semmi változás, valamint az al egység beállít egy "openwrt" nevű wifi hálót. Nem változtat ip-t, nem kapcsol ki dhcp-t, nem lesz belőle wds egység. Mit rontok el?

(#68) Headless válasza kanyokger (#67) üzenetére


Headless
őstag

beállítás végén táblázat mit mutat? Nem hiányzik valami? Ha igen, rakd fel a frissítő mentést, lehet azóta már javítva volt, valamint nincs-e speciális karakter az SSID-ben, amihez csatlakoznál? idézőjel pl.

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#69) kanyokger válasza Headless (#68) üzenetére


kanyokger
újonc

Köszönöm a gyors választ! Nem látok tablázatot. Az ssid pedig csak két betű.

(#70) Headless válasza kanyokger (#69) üzenetére


Headless
őstag

Amikor a klienst próbálod beállítani, jelszó bekérés után rögtön meg kell jelennie egy táblázatnak, ha nem így történt, akkor valami gond, van, de ha egy kicsit egyedibb lenne az SSID, akkor lehet jobb lenne. :) mondjuk 5-6 betű. most factory reset a kliensen. és próbáld meg akkor hosszabb SSID-vel.

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#71) kanyokger válasza Headless (#70) üzenetére


kanyokger
újonc

Épp most próbáltam hosszabb ssid-vel, sikertelen. Nem kér jelszót sem. Az 'Enable WDS-ethernet' gomb megnyomására semmi sem történik. Semmi.

(#72) Headless válasza kanyokger (#71) üzenetére


Headless
őstag

nah az már érdekesebb, felugró ablak nincs tiltva? Mert van egy javascript alert, ha nem találja az SSID-t. Azt lehet blokkolja, de próbáld meg másik böngészőben, ha ez sem lehet tényleg a frissítést megkéne nézned. esetleg team viewer-en megnézhetem?

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#73) kanyokger válasza Headless (#72) üzenetére


kanyokger
újonc

Sem felugró, sem másik böngésző, másik gép. Semmi. Milyen frissítésre is gondolsz pontosan?

(#74) Headless válasza kanyokger (#73) üzenetére


Headless
őstag

wifiextra*.tar.gz

Luci mentés visszatöltése, vagy 9092 system/backup mentés letöltés/visszatöltés.

Bár ilyen problémát még sosem láttam, és nem is emlékszem ilyenre.

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#75) kanyokger válasza Headless (#74) üzenetére


kanyokger
újonc

Győzelem! Köszönöm szépen a segítséget! Simán király vagy... A legfrisebb wifiextra mentés felrakása után működik. A roaming is hibátlan. Headless for prezident!:)

(#76) Benoe77 válasza DoItYourself (#54) üzenetére


Benoe77
őstag

Nekem is hasonló a felállás, a szolgáltatói Huawei HG8247H a fő router, egy openwrt-s xiaomi wifi nano a másodlagos. Ezt mindegy, hogy sima AP-ként vagy AP(WDS)-ként állítom, úgy tűnik a sétálós teszt működik.

Viszont van egy gondom, hogy amikor a telefonom a másodlagos wifire csatlakozik, akkor nem érem el az egyik gépet, ami a fő routerre kábelen csatlakozik. Egy másik gépet mindig elér.

Mitől lehet ez? A másodlagos routerben egy lan interfész van, statikus ip címmel, a fő router van megadva átjárónak. A DHCP itt le van tiltva, az ipv6 is (a szóban forgó gépen is)

(#77) DoItYourself válasza Benoe77 (#76) üzenetére


DoItYourself
addikt

És ha a másik gépet az egyik gép helyére teszed?

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#78) Caipi


Caipi
tag

Sziasztok,

Segítséget szeretnék kérni, hátha valaki tudja a megoldást.
Adott 2 TP-Link WR1043ND router. .V2 a fő router, ő van elöl. A lakás másik felére egy ugyanilyen de V1 verziójú került. Mindkettőre OpenWrt CHAOS CALMER (15.05.1) verziójú FW került. Szeretném a bridge módot beállítani, de minden esetben belefutok abba, hogy a [leírás szerint] kikapcsolom a V1-ben (másodlagos, jelen helyzetben csak switch és Wifi jeltovábbítóként működő) a DHCP szerver opciót, abban a pillanatban nem csinál semmit, azaz nem tudom elérni a netet, sőt a V1 routert magát sem.
Gondolom én konfigurálok rosszul valamit, de nem jöttem rá, hogy mit, pedig lépésről-lépésre a leírás szerint haladok. Az itthoni kis hálózatnak pont ez a verzió kellene, amikor a két router lanon van összekötve és a második szórja az első WiFi jelét + a hálózatot switchként osztja.

Köszönöm a segítséget,
Üdv,
Caipi

(#79) suste válasza Caipi (#78) üzenetére


suste
veterán

wds ethernet:

1. router (1043v2): wifi beállítás: "WDS +AP"

2. router (1043v1):
alaphelyzetben csatlakozol a routerre kábelen, aztán:
-LAN IP = az 1. router hálójába fix beállítással (ha R1=192.168.1.1, akkor R2=192.168.1.2), mentés alkalmazás
-Wifi beállítás: UA mint 1. router, csak sima "AP" mód
-router kikapcs
-routerek összekötése kábellel LAN-LAN
-router bekapcs

Innentől működnie kell, a 2. routert a beállított (pl 192.168.1.2) címen éred el a hálózatban.
Ha semmiképpen nem szeretnéd, hogy véletlenül a 2. router osszon IP-t (pl elöbb elindul mint az 1. router), akkor a LAN interfésen kikapcsolod a DHCP szórást (hálózat/interfész/LAN szerkeszésnél alul pipa be a tiltáshoz).

(#80) Caipi válasza suste (#79) üzenetére


Caipi
tag

Szia,

Köszönöm szépen, holnap eszerint meg fogom próbálni, bár valahogy ugyanígy haladtam, de valószínüleg valahol másként csinálhattam.

Üdv,
Caipi

(#81) Caipi válasza Caipi (#80) üzenetére


Caipi
tag

Szia,
Végül sikerült megoldani, de nem teljesen olyan formában. Valamiért az öregebb routerem (Tp-Link WR1043ND v1) a firmware frissítés után kicsit döcögős lett. Többször nem érzékelte, hogy állítottam valamit, állandóan a jelszó beállítását kérte. Amint kikapcsoltam a DHCP-t nála, azonnal eltűnt és nem értem el, csak hard reset után. Végül ma délelőtt fogta magát és elkezdett működni rendesen. Be tudtam állítani a jelszót a routerre, a Wifi és Lan beállításokat is elfogadta. A DHCP-t nem mertem kikapcsolni :), csak annyit állítottam be neki, hogy van másik DHCP szerver a hálózaton, és a másik routeren pedig bekapcsoltam, hogy ő az egyetlen DHCP szerver a hálózaton.
Most megy a Wifi és a Lan is mindenhol a lakásban, úgyhogy kiöntöm gyantába és senki nem nyúlhat hozzá :)

Köszönöm még egyszer a segítséget,
Üdv,
Caipi

(#82) woodworm válasza suste (#79) üzenetére


woodworm
veterán

Adott két eltérő hardver és openwrt verzió, ráadásul az egyik ac-s.
TL-WR1043NDv1 vargalex v1.1.7
Xiaomi mini wifi PandoraBox R2 14.09
Működne az eltérő verziók között? Az ac-s rádió a WDS része lenne vagy függetlenül működne?
A pandora alatt van két wan interface WAN és WAN6 néven, akkor ezeket törölni kell?

(#83) woodworm válasza woodworm (#82) üzenetére


woodworm
veterán

Hmmm. Pandora alatt nem is jelenik meg WDS mód.

(#84) suste válasza woodworm (#83) üzenetére


suste
veterán

ha uhttpd van a pandorán, akkor tedd fel a mentésünket és csináld a 9092-n a beállítást [link]

az AC az másik freki másik kártya, így nem hiszem hogy át tudna kapcsolni szakadásmentesen a kliens

[ Szerkesztve ]

(#85) woodworm válasza suste (#84) üzenetére


woodworm
veterán

Köszi szépen!

Itthon vagyok, lett egy kis időm próbálkozni vele! A 0.8.1-repair felrakása után nem indul a webes felület, gondolom ennek a pandora erőteljesebb átalakítása az oka.

(#86) Headless válasza woodworm (#85) üzenetére


Headless
őstag

Hát a luci nem jön be vagy a 9092?, amúgy nem vléetlenül repair abban mások is vannak, nem csak a 9092-es webfelület, nem suste fw-re basic/minimal mentés kell. Azokban nincs pl benne a luci header fájlja, ami okozhatja a luci hibáját.

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#87) woodworm válasza Headless (#86) üzenetére


woodworm
veterán

Luci működik rendesen, csak a felület nem elérhető a 9092-n. Ha nem a repair, akkor az aktuális dátumú basic kell?

(#88) Headless válasza woodworm (#87) üzenetére


Headless
őstag

Igen. Basicben sokminden van minimalban csak pár dolog, egyszerűbb a basic.

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#89) woodworm válasza Headless (#88) üzenetére


woodworm
veterán

Nézegettem már régebben, a Wifianalyzer át lett rakva a vargalex fw alá.

(#90) woodworm válasza Headless (#86) üzenetére


woodworm
veterán

Most már indul a felületetek, de a wifi rész teljesen halott, nem látja a rádiókat. Teszek egy próbát olyan openwrt-vel, ahol "csak" a driver lett cserélve, bár a luci wifi lapja ugyanúgy módosítva van. Ennél viszont a rendszer stabilitására volt panasz.
Ahogy eddig látom ezek a mediatek chipsetek nem egyszerűek openwrt alatt.

(#91) suste válasza woodworm (#90) üzenetére


suste
veterán

:W , ott van a tar.gz-readme a lap tetején, abban le van írva hogy kell használni őket...

a 0.8.x -ek a mi fw-ink javítására készülnek!

(#92) woodworm válasza suste (#91) üzenetére


woodworm
veterán

Bocs, adtál egy linket, ahol a modemed beállítófelülete jött be, a blogod felől megközelítve pedig a kiemelt cikkben a repair van kiemelve. Én vagyok a 100. ember aki ezt megeszi.

(#93) Headless válasza woodworm (#90) üzenetére


Headless
őstag

hát mit értesz amúgy, hogy módosítva van a felület, luciban is? a config fájlok máshogy is néznek ki?:O

Más, hogy mit értesz az alatt, hogy nem ismeri fel a rádiókat sem 9092-ő alatt? Esetleg ha van lehetőséged akkor beengedhetsz 9092-es felületre távolról és ránézhetek.

iw, iwinfot használnak egyáltalán a beállításhoz/megjelenítéshez? vagy nincs is telepítve?

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#94) suste válasza woodworm (#92) üzenetére


suste
veterán

nem az én modemem:)
csak az ipdns szarakodik, de a logouton van 3 szerver cím is!!!
az egyik tuti működik...

nem tudom hogy értelmezted, de a logout utolsó bejegyzés címe szerintem egyértelmű
vagyis az a mi fw-nket használóknak szól
ha pedig valaki utólag akarja telepíteni, akkor el kell jutnia a szerver megfelelő mappájába, ahonna le tudja tölteni, és ott viszont 1. helyen ott virít a readme :)) (csak el kell olvasni)

(#95) woodworm válasza Headless (#93) üzenetére


woodworm
veterán

Közben megadta magát egy lan ip módosításba, nem segített semmi, csak a xiaomi fw, tehát indulhatok elölről. Ha rá szeretnél nézni eldöntheted melyiket rakjam fel, pandorabox vs módosított 15.0.1 openwrt. A basic csomagot feltéve a 9092 felület egyik wifis menüpontjában sem láttam a működő 1043v1 wifijét, kivéve a pandora saját wifi menüjében, abban van scan gomb. A módosított 15.0.1-ben ez sincs, csak számomra szokatlanul sok wifi beállítási opció.

(#96) Headless válasza woodworm (#95) üzenetére


Headless
őstag

Azt mutasd, amiben stabil a wifi, minek szórakozzunk olyannal, ami nem jó alapból.. "Szarból várat építeni..."

pü-ben küldhetsz ddns-t/ipt és portot. meg bejelentkezéshez dolgokat.

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#97) suste válasza woodworm (#95) üzenetére


suste
veterán

ezek a módosított/másfajta mtk-s driverek teljesen más configot igényelnek sajna
a dlink860l -el kapcsolatban pont most néztük mi is vargalex-szel
az még kérdéses, hogy a wifi-iface confignál elég-e annyi, amit a mi scriptünk megad
a wifi-device config az teljesn más,és sokkal bővebb
a kereséshez pedig az iwinfo kellene, ahogy headless is írta...

(#98) woodworm válasza suste (#97) üzenetére


woodworm
veterán

Gondolom azért olyan bőbeszédű a luci wifi lapja és a wds beállítás nem is kompatibilis vele. A config parancsok elérhetőek valahol?

(#96) Headless
Az átirányítást megcsináltam, egyelőre engem sem akar beengedni. De ha suste szerint nem fog összejönni...

Gyakorlatilag azt szeretném elérni, hogy a wifi kliensként kapcsolódjon és szórjon tovább is, mindkét sávon, de ugyanabban a hálózatban legyen. Az eredeti xiaomi fw-ben (az is módosított openwrt) ez úgy működik, hogy az egyik sávon kapcsolódik, a másikon szór, hogy ugyanabban a hálózatban vagy alhálózatként, azt nem figyeltem akkor.

[ Szerkesztve ]

(#99) Headless válasza woodworm (#98) üzenetére


Headless
őstag

mind a két frekvencia tartomány biztos nem lesz ugyanaz az alhálózat...

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#100) woodworm válasza Headless (#99) üzenetére


woodworm
veterán

Nem nagyon foglalkoztam még a wifivel ilyen mélységben.
Tehát azt nem lehet megtenni, mint kábelen, hogy switchbe kapcsolom, dhcp ki és így egy hálózatban marad a fő routerrel, csak ugye itt az n-es wifi venné át a lan helyét?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.