Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  [Re:] Steam Ubuntura

Hozzászólások

(#1) kriszpontaz


kriszpontaz
veterán

Zsírság! Végre! A Phoronix.com már emlegeti egy ideje, de remélem hamar meglesz és nem csak a Left 4 Dead hanem a teljes HL2 széria is befigyel! :R

Phoronix link

[ Szerkesztve ]

(#2) Lenry


Lenry
félisten

bár nem írtam még programot soha Linuxra (meg nagyon másra se), de azt nem értem, hogy mi az, hogy "Ubuntura"? a Linux az Linux, amit arra írsz meg, az minden Linuxon fut, legfeljebb a telepítője más, de a bináris ugyanaz

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#3) Dark Archon válasza Lenry (#2) üzenetére


Dark Archon
addikt

Így is annyi OS, ahány disztribúció, jó, hogy nem kívánnak annyit szarakodni vele, hogy mindennel teszteljenek. Ha megy megy, ha nem nem. Ezzel az erővel Unix-on is mehetne...

De az értelméről lehetne vitatkozni, szerintem nem állnak úgy a driverek, hogy rendesen kihasználják a gép képességeit, főleg VGA téren.

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#4) Lenry válasza Dark Archon (#3) üzenetére


Lenry
félisten

de épp erről beszélek, hogy nem. a disztribúciók nem különálló OS-ek, csak ugyanazon OS köré csomagolt keretek.

szerintem nem állnak úgy a driverek, hogy rendesen kihasználják a gép képességeit, főleg VGA téren.

szerintem meg bőven igen.
(ezek után muszáj megkérdeznem: használtál már Linuxot?)

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#5) Youri válasza Lenry (#2) üzenetére


Youri
veterán

Na ez egy jó kérdés

RTX ON

(#6) rt06 válasza Lenry (#2) üzenetére


rt06
veterán

aki igazan ugyes, az azt is meg tudja oldani, hogy mig az egyik ubuntu verzion megy a programja, addig a masikon nem
eleg csak abba belegondolni, hogy mi van, ha mas a fuggoseg (pl egy libc) verzioszama, ami ugye nem okoz gondot, ha trepo-bol telepitel, mert a megfelelo verziot rangatod le, viszont amikor kulso binzarist hasznalnal (mely a disztro osszeallitoinak akaratatol fuggetlenul frissul), ez nehezen hozhato ossze ugy, hogy az osszes disztron tuti mukodjon

(mellesleg ehhez nem kell linux-ra programot irni, eleg linux-ot hasznalni es repo-n kivulrol telepiteni)

na meg a masik, hogy a binaris ugyanaz... en pl kimondottan kerulom azokat a csomagokat, amik binariskent erkeznek (pl a steam pont nem kerulheto meg), de meg ha ilyet is teszek fel, a pax miatt akkor sem lesz ugyanaz a binaris

raadasul itt nem arrol van szo, hogy masutt nem fog menni, hanem hogy mas disztron nem lesz tamogatott

[ Szerkesztve ]

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#7) Lenry válasza rt06 (#6) üzenetére


Lenry
félisten

ezekbe nem gondoltam bele :R

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#8) Aucor


Aucor
senior tag

Ez jó hír, végre lesznek ÉRTELMES játékok linuxra is. :))

(#9) imibogyo válasza Lenry (#2) üzenetére


imibogyo
veterán

Valószínűleg csak arra gondolnak, hogy alapból .apt-ban lesz és Ubin tesztelnek, ezért vállalnak felelősséget, és csak a későbbiekben lesz szó esetlegesen .deb .yum .rpm stb. verzióról. De lehet rosszul értem. :B

(#10) Lenry válasza imibogyo (#9) üzenetére


Lenry
félisten

valószínűleg így lesz

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#11) Dark Archon válasza Lenry (#4) üzenetére


Dark Archon
addikt

Régebben próbáltam Ubuntu-n az UT valamelyik részét meg talán a Doom 3-at, amik natívan futottak, de így is siralmasak voltak a Win-hez képest. Kíváncsi leszek azért, mennyire jön be ez a húzás a Steam-nek, mert azok az emberek, akik játékokért tudnak fizetni, valamint megvettek egy játékok futtatására alkalmas PC-t, egy használt Vista vagy Win7 ára már nem akkora érvágás, hogy Linux-ra erőltessék magukat.

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#12) anulu válasza Aucor (#8) üzenetére


anulu
félisten

attól, h a kliens meglesz, még nem feltétlenül fogják a fejlesztők (kb a Valve-t leszámítva) portolni a játékaikat. amúgy az eladásokon is sok fog múlni, h mennyire tolják tovább a kérdést.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#13) replayhun válasza Lenry (#4) üzenetére


replayhun
csendes tag

Valószínűleg nem a bináris kóddal lenne a baj, hanem speciálisan a GUI-val. A Steam-nek elég egyedi felülete van ha a Windows programok között nézed. Nos, ezt valószínűleg ki kéne optimalizálni minden most futó Linuxos asztali környezetre, gondolom ezt akarják kikerülni, de ez csak egy tipp. Kíváncsi leszek, hogy a Linux Mint-en (ami ugye Ubuntu alapú) fut-e majd, de egyébként elképzelhetőnek tartom, hogy futni fog az sok más disztrón is, legfeljebb nem lesz hozzá hivatalos support.

Ami a drivereket illeti, nem tudom milyen videokártyád van, de az AMD ATi-val csak a baj van Linux-on, és még az asztali környezet sem tudja kihasználni a bennük rejlő potenciált. nVidiákat úgy hallottam jól működnek. Általában az alapból telepített driverek elfogadhatóak, az ATi hivatalos driverei viszont használhatatlanok voltak számomra. Még egy YouTube videót sem lehet megnézni lagg nélkül teljes képernyőben.

Kérlek kímélj meg az nVidia imádó postoktól, bár inkább megelőzöm őket, biztos ami biztos:
Egy videokártya nem hulladék, csupán mert van olyan OS ami nem használja ki rendesen.

(#14) Dilikutya válasza Dark Archon (#11) üzenetére


Dilikutya
félisten

Használt Windows Vista/7 nem kimondottan legális, kivéve ha vettél egy használt gépet a hozzá tartozó OEM licenccel.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#15) Youri válasza Dilikutya (#14) üzenetére


Youri
veterán

Használt windows liszenszt hivatalos viszonteladóktól is kaphatsz, hivatalosan... Nem kell mindig idekeverni a jogvédőket

[ Szerkesztve ]

RTX ON

(#16) Lenry válasza replayhun (#13) üzenetére


Lenry
félisten

a GUI asztali környezetfüggő, kevés köze van a disztribúciókhoz. megcsinálják a pár legnagyobbra (Gnome, KDE, stb...) és kész.

NVIDIA-m van. hallottam róla, hogy ATIkkal csak a baj van.

Egy videokártya nem hulladék, csupán mert van olyan OS ami nem használja ki rendesen.

az nem, de a gyártója igazán bekaphatja, ha annyira nem törődik a vásárlóival, hogy cseszik normális drivert írni. az OS meg igazán nem tehet arról, ha nincs drivere, amivel meghajtsa a VGA-t.

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#17) Dilikutya válasza Youri (#15) üzenetére


Dilikutya
félisten

Azt nem csak az onnan vásárolt géphez adják, előre feltelepítve? De az nem használt, hanem csak a Microsoft olcsóbban adja a szerződött használt gépekkel kereskedő partnereknek. Én a saját, új alkatrészekből összerakott gépemre honnan vegyek legális használt Windows-t?

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#18) rt06 válasza Lenry (#16) üzenetére


rt06
veterán

epp ezt irta a forumtars, hogy ahogyan windoze-on is hasznalhatnanak windoze-os ui komponenseket, ok inkabb irtak egy sajat feluletet, beepitett bongeszovel, letoltoklienssel, sajat kinezettel, s valoszinuleg linux-on sem gtk-s, vagy qt-s instant feluletet akarnak majd csinalni, hanem a windoze-oshoz hasonlo sajatot

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#19) Youri válasza Dilikutya (#17) üzenetére


Youri
veterán

Pont, hogy a retail verzió az amit eladhatsz, ugye az ami hordozható számítógépek között, nyilván feltétele, hogy az előző gépről el kell távolítani, majd az új gépen ismét aktiválni kell.

RTX ON

(#20) mate0023


mate0023
tag

Se az Nvidia, se az AMD nem ír normális drivereket linuxra. Ne kelljen már térdre borulnunk az Nvidia előtt, mert mennek az effektek...
Meglátjuk, hogy a játékok hogy fognak futni, de a videokártyák felével van valami gond linuxon. Persze meg lehet oldani általában egy kis keresgéléssel, de én megértem amikor egy kezdő linuxos visszamegy Windowsra, mert tele a töke azzal, hogy darabosak az effektek vagy nem megy valami felbontás.
Több mint 5 éve használok 80%-ban linuxot és multkor hozott hozzám egy srác egy gépet ati 4850-es videokártyával és nem tudtam megoldani,hogy menjen neki abban a felbontásban amiben akarja. Nem azt mondom, hogy ha nekem nem megy, akkor senkinek, de ne kelljen már informatikusnak lenni 10 év linux tapasztalattal ahhoz,hogy kényelmesen használja az ember a rendszert.

Hírnek amúgy én nagyon örülök, remélem ez átcsábít néhány embert, minél többen vagyunk, annál nagyobb erőforrásokat fordítanak a hardver gyártók a fejlesztésre.

(#21) Youri válasza mate0023 (#20) üzenetére


Youri
veterán

Talán az AMD-t is ráveszi arra, hogy írjon Linux drivert...

RTX ON

(#22) Dilikutya válasza Youri (#19) üzenetére


Dilikutya
félisten

És mi a garancia, hogy el van távolítva? Mellesleg ezek az állítólagos használt Windows 7-ek pl. marha drágák, majdnem annyiba kerül, mintha az utcáról betérve vennék egy teljesen újat.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#23) Youri válasza Dilikutya (#22) üzenetére


Youri
veterán

Mi a garancia arra, hogy a használt kocsiban tényleg 30k km van, nem 300k? Bár szerintem könnyen lekövethető az aktiváláskor, hogy az adott termék van-e aktiválva. Az árakról én nem beszéltem.

RTX ON

(#24) Beri válasza Youri (#21) üzenetére


Beri
addikt

Írtak.[link]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#25) atidzsiforc válasza Dark Archon (#11) üzenetére


atidzsiforc
őstag

A legtobb fps azert siralmas linuxon, mert az eger polling rateje ott alapbol 100hz, ami pl quake3 motornal olyan hatast kelt, mintha kb 30fps-ed lenne, mikozben kiakad a 125. Terminalbol at lehet allitani fel pillanat alatt es egybol jo lesz minden. Sajat tapasztalat.

r_picmip 16-al a koromporkolt is letisztultabb elmenyt nyujt

(#26) Youri válasza Beri (#24) üzenetére


Youri
veterán

Akkor úgy mondom, használható drivert. De nyelvtanilag helyes a meglátásom, ugyanis a driver meghajtót jelent, de az AMD féle driver mindent csinál csak meg nem hajt...

#27: Ne menj a youtubera

[ Szerkesztve ]

RTX ON

(#27) Beri válasza Youri (#26) üzenetére


Beri
addikt

Mért ne lenne használható? Feltettem, van kép és tetrisezhetek 1500fps mellett :DDD

eladó Aromamizer RDTA V1

(#28) Ps Vita


Ps Vita
őstag

Azta,normál game-k Linuxra

(#29) mate0023 válasza Beri (#27) üzenetére


mate0023
tag

Pont ez a baj, ennyivel nem kellene megelégednünk.
Hosszú évek óta ugyan az a gány controll center van mindkettőhöz, nem igaz,hogy nem tudnak csinálni hozzá valami használhatóbbat. Persze nem ez a legnagyobb gond, de jól mutatja a hozzáállásuk.
A mai világban, amikor napi 2,3 tv-re, projectorra kötném rá a notim HDMI-vel, nem lehet normálisan állítani, hogy melyik kijelzőt használjam milyen felbontáson.
(tudom megoldható, de BONYOLULT)
És inkább windows-t használok ilyenkor, mert ott megnyomom a super-ctrl-p billkombót és fél másodperc alatt átvált nekem úgy, ahogy akarom.
Tudom, a videokártya gyártóknak tök mindegy mit használok, csak az ő termékük vegyem, de ha ezt mondjuk az nvidia megoldaná linuxon biztos legközelebb inkább azt vennék.

(#30) Lenry válasza rt06 (#18) üzenetére


Lenry
félisten

az meg akkor települ a Steammel együtt, tehát megint csak disztrófüggetlen

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#31) Dark Archon válasza Dilikutya (#14) üzenetére


Dark Archon
addikt

A lényeg itt, ahogy ügyesen bele is fogalmaztad, a "nem kimondottan". Pont otthoni felhasználóknak van kitalálva ;)

atidzsiforc: nem ma volt már, hogy próbáltam, de azért köszi.

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#32) Dilikutya válasza Dark Archon (#31) üzenetére


Dilikutya
félisten

Gondolom, semmit sem ér majd akkor, amikor kedvezményesen frissíteném Windows 8-ra :).
Nekem ez a használt Windows kereskedés picit szürke :).

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#33) Beri válasza Youri (#26) üzenetére


Beri
addikt

Mi a baj a tecsővel?

mate0023: Századannyi melót fektetnek a linuxos driver fejlesztésébe és ennek egyetlen oka van. A linuxos felhasználó (a linuxos gamer meg pláne) egyszerűen nem létezik. Talán majd ha eljön a linux desktop éve :DDD

eladó Aromamizer RDTA V1

(#34) Dark Archon válasza Dilikutya (#32) üzenetére


Dark Archon
addikt

Szürke hát, de miért ne érne semmit? Mivel a MS nem jegyzi az eredeti konfigot, ugyanolyan teljes értékűnek számít, mint a dobozos. 119$-ért frissíthetném a Vistám Win 7-re, tehát gondolom a Win 8 is meg fog jelenni a listában, más kérdés, hogy nem éri meg. Arra számítok, hogy a Win 8 megjelenésével a Win 7 viszonteladói és használtpiaci ára ugyanúgy a béka feneke alatt lesz, mint most a Vistáé :) S akkor meg lesz a kedvezményes frissítés ;)

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#35) kriszpontaz


kriszpontaz
veterán

Ha már itt tartunk, nálam Nvidia 9600GT-vel a többmonitoros támogatás egy rakat ***. Zárt NV driverrel még a 3D-s alkalmazások, meg pl. a Penumbra mint egész jól sikerült játék futnak is rendesen, de amint megpróbálom beüzemelni a második monitort, az egy siralom. Működik, de bejelentkezés után állandó felbontás problémákkal hibaüzeneteket dobál...stb.

Remélhetőleg mind az AMD-t mind pedig az NV-t ráveszi picit a dolog hogy normális drivert írjanak Linux alá, mert anélkül a Steam platform is hullajelölt.

[ Szerkesztve ]

(#36) Youri válasza Beri (#33) üzenetére


Youri
veterán

Szaggatnak a videók...

RTX ON

(#37) Beri válasza Youri (#36) üzenetére


Beri
addikt

Majd megpróbálom valahogy elérni, hogy nálam is szaggassanak.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#38) rt06 válasza Lenry (#30) üzenetére


rt06
veterán

de mi telepul pontosan? es annak milyen fuggosegei vannak? nem igy mukodik a disztrofuggetlenseg, amikor kulso binarist akarsz raeroszakolni a rendszeredre

ha gondolod, adhatok neked egy avp2 dedikalt szerver binarist linux ala, aztan futtasd mar nekem disztrofuggetlenul (eros a gyanum, hogy nem is letezik olyan ubuntu verzio, amiben van megfelelo verzioju libc)

[ Szerkesztve ]

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#39) kriszpontaz válasza Youri (#36) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Nálam mondjuk ilyen probléma nincs. A youtube flash videók "fűrészesedését" meg kényszerített függőleges szinkronnal rendbe lehet tenni. Nálam a FullHD videók is rendben mennek.

(#40) AxBattler válasza mate0023 (#20) üzenetére


AxBattler
félisten

Yep.

Szimpatikus a szabadszoftver-mozgalom, bejön az Ubuntu is, de az ilyen szívások miatt szóba sem jöhet, hogy átálljak MS-ről. Nekem ráadásul kapcsolódó végzettségem sincs...

Maga a hír viszont pozitív... :C

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#41) Beri válasza AxBattler (#40) üzenetére


Beri
addikt

kapcsolódó végzettségem sincs
Milyen végzettségre gondolsz?

eladó Aromamizer RDTA V1

(#42) GeryFlash válasza Dark Archon (#34) üzenetére


GeryFlash
veterán

a vista egy szar oprendszer volt, a win 7 nem... szóval biztosan nem lesz annyi az ára, mint most a Vistáé, főleg, hogy a win8 asztali gépekre bukás lesz (egyszerűen egy tablet OS, ami nem tökéletes pc-re, ergo a win7 marad)

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#43) GeryFlash válasza AxBattler (#40) üzenetére


GeryFlash
veterán

én is így vagyok vele, arról nem beszélve hogy a linux lényege az ingyenesség, ezért nem lesz nagy siker sztem...

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#44) rt06 válasza GeryFlash (#42) üzenetére


rt06
veterán

a vista klasszisokkal jobb volt az xp-nel, aki mast allit, az vagy nem ert hozza, vagy nem is probalta, csak koveti a trendet es dobalja a sz*rt, amerre a tobbi birka is

abban pedig, hogy mi (lesz) bukas - a fentiek alapjan - szerintem nem a te szavad lesz donto

mellesleg a linux lenyege elsosorban nem az ingyenesseg, hanem a szabadsag (igaz angolul mindketto free, de lenyeges kulonbseg van)

[ Szerkesztve ]

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#45) GeryFlash válasza rt06 (#44) üzenetére


GeryFlash
veterán

Akkor olvas utána Linus Torvaldsnak.... És az xp sokkal jobban használható oprendszer volt, és ezt tapasztalatból mondom, mivel szoptam én laptopon vistával egy fél évig... lassú volt, több RAM-ot igényelt (ami 2008 tájékan nem volt ilyen olcsó) és terpeszkedett mint az állat, 1hónap után pislogott mindenki hogy hova lett a vinyó kapacitásának a fele... A windows 8 nem biztos hogy bukás, de a windows7 nagyon jól használható oprendszer, és már minden hivatali szervezet át állt win7-re, nem hinném hogy lecserélnék 3 év után. És akkor még a dolgozókkal meg kéne ismertetni a jelentősen átalakult OS-t, kényelmesebb maradni a win7-nél...És azért az, hogy elsősorban tablet miatt lesz olyan amilyen, az se segít abban hogy pc-n siker lehessen.

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#46) rt06 válasza GeryFlash (#45) üzenetére


rt06
veterán

te meg az angol szotarral baratkozz meg, es a free szonak ne csak az elso jelenteseig juss

a vista pedig semmivel nem eroforrasigenyesebb, vagy lassabb, mint a win7, a sok - lejaratokampanynak betolt - onjelolt szagerto szerint megis, mig elobbi egy kupac szemet, addig utobbi a vilag megvaltoja...
ez egyaltalan nem a rendszer minositi (mint ahogyan az sem, hogy ennek az egesznek semmi keresnivaloja ebben a topic-ban, igy ha lehet, ne is eroltesd tovabb)

[ Szerkesztve ]

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#47) GeryFlash válasza rt06 (#46) üzenetére


GeryFlash
veterán

,,Software is like sex: it's better when it's free." ingyen
Ja, gondolom képzelődtem amikor a rendszer felzabáltz 35 gb-ot, és rohadt lassú volt... a dx10-zel meg semmire nem mentek a fejlesztők.... és nem az volt, hogy a vista támogatta volna az akkor még újdonságnak számító 2 magos procikat, hanem elvárta... a win7 se azért lett megváltó, mert olyan jó lett volna, csak egy vista után nem volt nehéz dolga... Azt elsimerem, hogy sok innovációt próbáltak a Vistába rakni, de ezeket nem 2007ben kellett volna, vagy normálisan kellett volna optimalizálni.... de igazad van, tényleg ne erőltessük itt
#48: struccpolitikát szeretjük

[ Szerkesztve ]

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#48) rt06 válasza GeryFlash (#47) üzenetére


rt06
veterán

",,Software is like sex: it's better when it's free."
ez mindent el is mond a hozzaertesedrol, tvabb nem is olvastam (aka tlrd)

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#49) mate0023 válasza rt06 (#48) üzenetére


mate0023
tag

Egyetértek, hogy a linux a szabadságról szól. Meg amúgysem a linuxért fizetsz, hanem egy játékért. Ennyi erővel aki linuxot használ ne vegyen filmet, zenét ?
Észre vettem, hogy néhányan azt hiszik, azért használnak az emberek linuxot, mert nincs pénzük win-re. Ez hülyeség, jó linuxos programokért örömmel fizetnék bármikor.

A Vista véleményem szerint jobb volt, mint az XP, de ennek ellenére siralmasan rossz is. Amíg nem jött ki a win 7, addig nagyon le volt maradva az MS. (persze nem népszerűségben)
Win 8-ról írok most és semmi gond nem lesz ezzel a rendszerrel PC-n. Metro felesleges érintőképernyő nélkül, de a Desktop "alkalmazás" ugyan azt nyújtja mint a win7 csak továbbfejlesztve. Akit zavar, hogy nincs start menü azt csak sajnálni tudom...
Egy dologban mindenképp a Windows és az OSX mögött van bármelyik linux distro. Az az érzés, hogy a rendszer egyben van, minden a helyén van.
Ez pont a testre szabhatóságnak "köszönhető", egy jó zárt rendszer ebben szerintem mindig előrébb lesz. (ugyan ez van iOS,WP7 és az Android között is)

(#50) AxBattler válasza Beri (#41) üzenetére


AxBattler
félisten

Inkább képzettségem: nem tudok, és nem is akarok Linux parancssorokkal bíbelődni...

(#49) mate0023
Igen. Hiába "free", szívesen fizetnék is akár egy jó disztróért, ha az "egyben lenne".

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  [Re:] Steam Ubuntura
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.