Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Wolverine válasza FefeeX (#149) üzenetére


Wolverine
félisten

Megsúgok valamit: a WoW is Battle.net alapon megy (részben, mert még nem volt kötelező a merge) és többen is játszhatnak egy IP-ről WoW-ot.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#152) D1Rect válasza FefeeX (#149) üzenetére


D1Rect
félisten

Mielőtt folytatnánk nézzük a példákat a vádaskodásodra, amik eddig kimaradtak:
"nehéz úgy értelmezni a szövegeid, hogy a hsz-eid többségében fanatizálod a blizzt, "
Erre kérlek hozz példát.

"sajnos erre nem egy példa van hogy vaktába dobálózól dolgokkal, amikről kiderül, hogy messze nem úgy vannak mint leírtad..."

Erre is hozz példát kérlek.

"na itt a probléma, hogy még a tényekkel is próbálsz vitatkozni, meg azért jöttél ide, hogy olts másokat..."
Hol szállok szembe ténnyel? Kérlek hozz példát.
Honnan tudod miért jöttem?
Hol oltok bárkit is? Kérlek hozz példát.

Folytassuk:
"Bár saccolni nem nagyon akarok, a kedvedért azt mondom, legalább 20%-ot jelentősen érint, azok közül is, akik meg akarják/akarták vásárolni az SC2-t.De vak vagy ha ezt nem látod..."
Akkor szerinted minden 5. SC2 vásárlót komolyan érint a LAN hiánya.
Értem. Mindjárt visszatérünk a témára.

"Az a baj hogy a magad kis világában élsz, és egységesítesz a saját kis életed szerint... Az hogy neked nem hiányzik a LAN, az egy dolog. (független, hogy elszösszentetted, hogy lehet picit mégis)"

1. Nem tudhatod kit tegezel le.
2. Lövésed sincs milyen a "világom"
3. Az, hogy 20%-ra saccoltad azokat akiket lényegesen érint a dolog, nekem úgy tűnik nem én vagyok az, aki a saját realitásából nem lát ki.

"a petícióírókat (tehát, aki nem ért veled egyet) pedig egyöntetűen warezolóknak kiáltottad ki."
Ezt hol tettem? Hozz példát.

"(nem kell erre egyértelmű utalás, hogy Jóska warezol, egyszerűen a hozzászólásaid tanulságaként ezt lehet levonni)"
Ó már újraértelmezed a hozzászólásaimat, és új dologokat keversz bele, majd felhasználod ellenérvnek? :U Hmm... Érdekes

"Mint ahogy arra sem kell külön példa ahogy tolod előre a blizz szekerét, fizetés és bármi egyéb juttatás nélkül... Ez a fanatizmus."
Hol tolom a Blizz szekerét fizetés nélkül? :U Hozz példát.
Hol fanatizmus?

"Bnet az bnet, ember, nem gondolod, hogy oka volt annak, hogy nem engedték 1IPről a több reget? Ja hogy te úgy gondolod, hogy ez tuti másképp lesz."
Ezt egy szóval sem mondtam, te állítod hogy 100%, hogy így lesz, és a saját spekulációdat tényként állítod be, majd hozzám vágod, hogy vitatkozok a tényekkel.

"Legalábbis a HSZ-eid szerint te ezt fixre mondod, mint ahogy már említetted, hogy USÁban minden tanyán fibernet van, és különben is csak a lakosság 1%-a él városon kívül."
Hol mondtam, hogy az USA-ban milyen net kapcsolt van? Egyetlen szóval nem mondtam, hogy milyen net van az USA-ban. Megint oda gondolsz dolgokat, ahol nincsenek.

"(Persze sarkítom a hsz-ed, de lényegében ezt írtad, amit kb valami filmben láthattál)"
Ezt nem sarkításnak hívják, hanem kiforgatásnak. Ne próbáld azt hozni, hogy nincs realitásom az életről, és csak filmből láthatok dologkat.
Egyébként Fail, mert alig nézek TV-t/filmet.

"tény: bnetben 1 IP=1 user. Nem starcraft, hanem bnet. Tény hogy ennek oka van. --> te meg azt mondod tényszerűen, hogy ez SC2ben nem úgy lesz... A végén kiderül hogy te vagy a fejlesztő..."
Tény: Klikk
Ha épp a tényeknél tartunk BNet 2.0 mond valamit? :U

"te meg azt mondod tényszerűen, hogy ez SC2ben nem úgy lesz..."
Nem, nem mondtam (ha mégis akkor hozz példát), épp te állítod tényként az ellenkezőjét.

"Hú, megint a szakértő, aki legyártja a statisztikát..."
Hú, megint a személyeskedés, nem unod? :U

"Képzeld, a wowot, és ezzel együtt a blizzt úgy kiáltom naplopó, szutykos porofitorientált bandának, hogy megvettem a WoW-ot 10ért, a BC-t 10ért és a WotLK-t 10ért. Emellett fizetek havonta 3200-4000 forintot nekik. Egyszerűen nem tetszik amit csinálnak. És nem, ezért még nem lopom a játékot, volt amit jól csináltak, meg alapjában véve most is csinálgatnak dolgokat."
Itt ellent mondasz saját magadnak, nem is tudom kibogozni hányszor. :F

"Csak egyre jobban a lehuzásra mennek, ami nem tetszik."
Mit értesz lehúzáson? Azt, hogy fizetnek a userek egy szolgáltatásért? :U
Nekem a lehúzás kb. azt jelenti, hogy megbeszélünk egy adás-vételt, és az egyik fél elfelejti teljesíteni a kötelezettségét.

"A nemtetszésem pedig kifejezem, nem tartozok az olyanok táborába, mint amilyen a mellékeltek szerint te is vagy, hogy amit megveszek az a tökéletes, és a szomszédé az meg szutyok - mint ami egyébként a jelenlegi trend is."
Hol írtam, vagy utaltam rá, hogy amit megveszek az tökéletes? Vagy arra, hogy a szomszédé szutyok?
Hozz példát.

Idézet saját magamtól:
"Nem örülök, hogy kihagyják, de megértem miért teszik, és egyetértek a lépéssel."

Mod: OMFG de hosszú lett. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#153) FefeeX válasza Wolverine (#151) üzenetére


FefeeX
veterán

Megsúgom neked, hogy attól hogy mergeled az accod a bnet szerverre, a játék még nem bneten keresztül működik, a wownak saját szervere van... De nyugodtan nyugtasson a tudat, hogy értelmeset szóltál...

D1rect: neked meg azt üzenem, hogy a felfogásod sajnos elég gyér, én meg nem írom le százszor azt amit elsőre és másodszorra sem értesz meg... Mindenre volt példa, azokat frankón kihagytad, úgy látszik az értelem itt leragadt nálad - így vitatkozni pedig teljesen haszontalan.

Még annyit hozzáteszek, hogy ez a dolog olyan, hogy ti jöttetek olyan topicba keménykedni, ahova nem vagytok valók. A totyik híre, hogy egyeseknek fáj a LAN hiánya. Olyan, mintha az lenne a hír, hogy Mucsaröcsöge peticiót ír a t-onlánynak, hogy már hozzájuk is vezesék be a netet, és odamennétek mint városi bunkók, hogy kussoljanak mán a falusi szerencsétlenek, költözzenek városba mert ott van net. Meg aki az nvidia topicba jár atisként anyázni, meg fordítva... Neked nem kell LAN? Ok leírtad, a többit meg tarsd meg magadnak. Ennyi.

(#154) D1Rect válasza FefeeX (#153) üzenetére


D1Rect
félisten

Ennyire futotta?
Nulla válasz, egy kis személyeskedés a végére, meg "akkor is nekem van igazam".
Linkeld már be azokat a hozzászólásaidat amiben hoztad a példákat.
Egyébként meg te kezdtél el kötekedni/személyeskedni itt.
Legalább olvass már vissza mielőtt postolsz.
Arról, hogy ki ment hova: Leírtam, hogy nekem nem fáj, és megértem a Blizzardot.
Azóta sem kaptam választ arra a kérdésre, hogy mégis mit kellett volna tennie a warez ellen?

[ Szerkesztve ]

(#155) FefeeX válasza D1Rect (#154) üzenetére


FefeeX
veterán

Linkeltem és írtam. Arról nem tehetek hogy értelmezni nem tudsz, kihagysz dolgokat az olvasásból és janizol. Így gyakorlatilag akármit is írok, felesleges, mert a hülyeséged szajkózod. Ennyi.

(#156) csuha


csuha
tag

Kezd ez az egész nagyon szánalmas lenni. Erről minek "vitatkoztok" amikor még tök képlékeny a dolog.... majd ha megjelenik és kiderül hogy tényleg nem lehet 1ip-ről játszani akkor essetek egymás torkának hogy ez nem jó.

FefeeX.... asszem apróbb problémáid vannak az értelmezéssel.... Azért leírom hogy nehogy azt mond én is blizzardos vagyok. Szeretném ha LENNE LAN, de az hogy raknak-e bele tökre az ő döntésük, erről kár vitatkozni. Elmondhatja mindenki a véleményét, meg "anyázhattok" (vagyis inkább úgy néz ki Te janizol meg személyeskedsz), de felesleges...
bár elismerem arra jó hogy 150 hsz-ból vagy 30 a tied...Szegény D1Rect-et meg már egyenesen sajnálom hogy nem tudja magát megértetni(bár nem az ő hibájából).

Ennyivel szerettem volna kommentálni a dolgokat.
Ja és még valami. Csak Lanon játszottam vele anno minden nap nem is keveset a suliban :-). Mivel már nem vagyok gyerek, nem sok az esély rá hogy naponta cuccolni fogok és megyek a szomszédba gamelni. Asszem abból a korosztályból elég sokan vannak így hisz van család, meló, stb... az meg hogy max havonta 1 ilyen lenne... hát kibírom nélküle na...

Most jön az újonc szöveg... azért vagyok az, mert nem szoktam beleszólni az itteni dolgokba, de ezt már muszáj volt.. Ennyi.

Üdv. D1Rect... te kis "fanatikus szekértoló" :D :D ... omg...no comment...

Ez van... de nekem több kell, ez van... hát tegyél érte...

(#157) Isee


Isee
senior tag

Jajj Istenem, hagyjátok már abba :))
Nem mintha nem olvasnám élvezettel, melyikőtök mit kontráz a másikra, de ez a topik nem erről szól. röviden tömören arról, hogy "lehet" nem lesz a Starcraft II-ben Lan lehetőség, és ennek elkerülése végett akarnak szavazatokkal nyomást gyakorolni a Blizzard-ra, hogy ez ne így legyen.
Azok között akik eddig szavaztak, biztosan van olyan akinek esze ágában sem áll megvenni a játékot, de olyan is van, akik már régen berendelték netes boltokban, függetlenül attól, hogy mennyibe fog kerülni. :K

Lehet így lesz, lehet nem, ezt :N tudjuk még, soká van még az az idő, mire a polcon láthatjuk a játékot.

Tény, nagyon jó volt anno lanon tolni a Starcraft-ot, de ha a folytatásba nem teszi bele, akkor nem lesz benne és kész, pont. Az is tény hogy vannak akik jó ötletnek tartják a Blizzard ezen döntését, és vannak akiknek egyáltalán nem tetszik. (jelzem függetlenül attól, hogy megveszi vagy letölti a játékot)
Én is szeretném tolni a Starcraft II-t lanon, de ha nem lesz benne, akkor is megfogom venni.:K

Nincsen veletek semmi bajom (D1Rect és FeFeeX), de mindkettőtöknek igaza van valamilyen szinten, de lássátok be nincsen semmi értelme, hogy ennyire egymásnak ugorjatok :R

Már csak azt kell kivárni, hogy bejelenti a Blizzard, Hogy a Diablo III-ban sem lesz lan :B

Köszönöm annak aki végigolvasta :R

"...But, before your President decides, please ask him this: What if we leave... and you're wrong?" (Optimus Prime ~ TF2)

(#158) ddekany


ddekany
veterán

Azon fogok röhögni, ha illegálisan lesz LAN-os lehetőség, és akkor megint annyit sikerült elérni, hogy kicsit szívatták a fizető vásárlókat, meg sikerült kicsit maguk ellen kelteni a közhangulatot... ;] Ez úgy tipikus lenne.

(#159) Bici válasza ddekany (#158) üzenetére


Bici
félisten

Persze, hogy így lesz, csak az a kérdés, hogy mennyi idő telik el a megjelenéstől az illegális LAN támogatásig, mert ez határozza meg, hogy anyagilag megéri-e a Blizzard-nak, és ettől függ, hogy a legközelebbi játékból is kimarad-e ez a funkció.
Ha nem jön be nekik, vagy egy idő után már úgy vélik, hogy eleget kaszáltak, akkor még akár hivatalos LAN támogatást is el tudok képzelni.
Ha meg nem, akkor ismét a warezolók járnak jobban, mert nekik lesz LAN-juk, a legálisan vásárlóknak meg nem.
Persze, ez nyilván "így van jól", mert harcolni kell a warez ellen... :DDD

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#160) Realradical


Realradical
őstag

Annó szakközépiskolás koromban nem volt pénzünk (csak piára) ezért lanon a fene tudja honnan szerzett SC-vel nyomtuk vagy 7-en állandóan.
Vagy 8 éve viszont mióta elegendő keresetem van megveszem a játékokat amikkel játszok.

Előnyben részesítem a Blizzard termékeit mert azokkal nyomtam végig az ifjúságom. Tulajdonképpen csináltak maguknak egy jó vevőt, mivel azóta jóval több játékot vettem tőlük még visszamenőleg is (pl azóta itt figyel az eredeti SC), mint amennyit nem. Épp ezért a "tolvajozást" és a "lopást" erősnek tartom.

A LAN sajnos nekem is gáz , hogy nem lesz mivel céges hálón tudnánk tolni suttyomban, míg a tűzfal nem egészen biztos, hogy kienged. (biztosan nem) :)

[ Szerkesztve ]

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#161) ddekany válasza Bici (#159) üzenetére


ddekany
veterán

"Persze, ez nyilván "így van jól", mert harcolni kell a warez ellen... :DDD"

Minden komolyabb cég a nyálas álarc mögött valójában kegyetlen, moralitást nem ismerő ragadozó. Tehát bizonyosan szívük mélyén úgy gondolják, hogy aki olyan looser, hogy vásárol, az megérdemli, hogy megszívassák... ;]

(#162) Viktor77 válasza FefeeX (#153) üzenetére


Viktor77
titán

Ha mergeled az accountodat, akkor kliens->Battle.net szerver autentikáció->tényleges szerver útvonalon csatlakozol a játékhoz.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#163) kkf


kkf
aktív tag

én már jó régen nem játszottam bneten, anno még war3-aztam, de ti, akik azt mondjátok, hogy tök mindegy, hogy lan-on vagy neten játszotok, próbáltatok már pl. garena-n játszani? nem tudom, hogy azóta változott-e vmit a bnet, de a delay érezhető a kvázi lan-ra épülő megoldáshoz képest, még akkor is ha a host a szomszédban ül. ezt a profi játékosok is tudják, ahol ugye "minden miliszekundum" számít. őket nem fogja vigasztalni, hogy a lan eventeken tulajdonképp nem lesz lan, viszont a másiknak is ugyanakkora delay-e lesz.

[ Szerkesztve ]

"Vigyázzá, mer Vindózt rakok fel rád, aszt összeomlasz!"

(#164) ddekany válasza kkf (#163) üzenetére


ddekany
veterán

Na igen, nem is értem miért beszélnek itt egyesek állandóan a sávszélességről, mikor itt a gond várhatóan nem sávszélesség (mivel nem kell sok adatot átküldeni) hanem a késleltetés. Mondjuk ez nem FPS, hanem RTS, és ott ennek kevésbé zavaróvá tételére vannak hatásosabb módszerek (pl. minden egység mindig 1/4 sec késleltetéssel reagál). De akkor is, a LAN-os játék nem csak partikra ésszerű megoldás technikailag, hanem pl. ha valaki koleszban vagy este családi körben játszik az embertársaival. Felnőtt egy számítógépes generáció... tudok pl. olyat, aki este TV előtt döglés helyett az élettársával Diablózik.

(#165) D1Rect válasza FefeeX (#155) üzenetére


D1Rect
félisten

[ Szerkesztve ]

(#166) Prof01


Prof01
veterán

Nem semmi. Sok kis kocka. :D

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#167) Ghoosty


Ghoosty
őstag

Srácok, megy itt rendesen a fikázás és egymás gyilkolása.

Mondok egy olyan módszert, amivel működik a LAN BattleNet-en keresztül. Mondjuk annyiban nem 100% LAN, mert 1 db netkapcsolat azért kell, de a forgalomhoz bőven elég a betrácsázós net és a latency se számít.

Minden játékos bejelentkezik BattleNet-re. Azonban csinálnak egy olyan funkciót, hogy pl.: BattleLAN. Ami azt jelenti, hogy az egyik játékos lesz a host, ahogy bármilyen LAN játékoban, minden adatforgalom úgy zajlik, mint egy LAN partin. Kivéve, hogy 10-20 másodpercenként egy adatcsommaggal ellenőrzi a BattleNet szerver, hogy jogosult vagy-e a program használatra.

Ez mondjuk a világtól elvonult tanyasi lanokon nem segít, de egyetlen kis sávszélességű net is elég a tökéletes játékélményhez. Ha valakit ez komolyan érint, akkor nem túl nagy költség osztozni haverokkal egy alapszintű mobilnet árán.

Tudom, hogy jelenleg 1 IP = 1 Account, de semmiből nem tart 2 szintü belépést csinálni, vagy csak a Ladder Game-ekhez meghagyni ezt a szigorítást a csalások elekerülése végett.

Szóval ne öljétek egymást, hanem keressetek megoldást a problémára.

Uff egy újonc voltam

[ Szerkesztve ]

(#168) ddekany válasza Ghoosty (#167) üzenetére


ddekany
veterán

"minden adatforgalom úgy zajlik, mint egy LAN partin. Kivéve, hogy 10-20 másodpercenként egy adatcsommaggal ellenőrzi a BattleNet szerver, hogy jogosult vagy-e a program használatra"

Ha ez működne, akkor valószínűleg elég könnyű lenne megtörni a játékot. A Blizzard-os szervernek valami érdemi munkát is kell végeznie, hogy ne lehessen könnyen kihagyni.

(#169) Ghoosty válasza ddekany (#168) üzenetére


Ghoosty
őstag

Alapvetően igazad van. De, az a helyzet, hogy jelenleg is létezik tört BattleNet szerver, ennél fogva nem látok oriási különbséget, hogy csak azt emulálom, hogy visszajelzést kaptam, vagy az egész szervert. Ugyanis ugyanúgy a kommunikációs kódok kell feltörni, meg megváltzotatni a csatlakozási címet. Azt aláírom, hogy a második valamivel nehezebb, de szerintem nem annyival, hogy megérje ezért a vásárlókat szivatni.

Most így kicsit jobban átgondolva lehetne bele rakni valami olyan dolgot, amit a Battle Net számol, de nem számít az se, ha ez az információ késik 1-2 másodpercet egy lagspike miatt. Pl. véletlenszerűen repkedne egy critter és néha ellenőrizné a pozícióját a rendszer. Ha nincsenek szinkronban...(ide lehet válogatni szankciót)
Én ilyen szempontból laikus vagyok, így nem tudom milyen lehetőségek vannak, de nehéz elképzelni, hogy nem lehet belerakni valami olyasmit amihez kell a BattleNet szerver, de nem érinti közvetlenül a játékmenet sebességét.

Nekem személy szerint már nem fog hiányozni a LAN, de régen, amikor koleszos voltam, mentek a LAN-Partyk rendesen, így 100%-ban átérzem a tiltakozók helyzetét.

(#170) Wolverine válasza FefeeX (#153) üzenetére


Wolverine
félisten

Merge után a login és az authentication a Battle.neten keresztül történik - ergo az 1 IP = 1 Bnet login a WoW-ot is megölné.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#171) LGLuke


LGLuke
őstag

Ezt már leírtam egy előző SC2 hír kapcsán:
Tulajdonképpen az a baj vele, hogy azt hagyják ki a játékból, ami naggyá tette a nevét!
Autónak hívhatunk-e egy járművet, ha nincsenek kerekei?
A warez ellen meg hülyeség úgy harcolni, hogy bizonyos opciókat megszűntetünk, ez igen gyenge érv, ráadásul szerintem elsősörban a termék a vásárlóknak kell megfeleljen. Csak másodsorban lehet a lophatatlanságra koncentrálni.

Régen volt olyan szoftver, amelyik lemezére vírust tettek a készítők. Aki jogosulatlanúl használta, az kapott egy gyönyőrű vírust a gépére. Erről le kellett szokni, mert ugye én sem vennék olyan szoftvert, ami egy elírt kód miatt esetleg megfertőzheti a saját gépemet, miközben legálisan használok egy szoftvert. Hasonló a helyzet itt is, hiszen előrébb helyezik a játék védelmét, a felhasználói igényekkel szemben. Ez pedig nagyon rossz megközelítés.

Persze a mostani fiatalok nem nagyon tudják milyen volt LAN-ban játszani Doom-mal, vagy Duke Nukemmel. Milyen volt a C&C, Red Alert. Akkoriban kevés embernek volt gépe, és ha valakinek akadt is, a környezetében nem sok embernek volt, így sokan csak single player üzemmódban nyomták. Sajnos az SC meg sem közelítette single playerben a LAN-os élményt. Sőt, szerintem elég gyengus volt. Akinek volt szerencséje akkoriban, akár DOS alatt is LAN-ozni, az tudja milyen élmény közösen elintézni az ellenséget.
Az internet ezt az élményt nem tudja teljesen visszaadni az elszigeteltség miatt.

Viszont azt nem értem, hogy valakiknek miért fáj, ha belekerül. Tehát, ha jól értem, azért verik egyesek magukat a fórumon, mert nekik nincs szükségük rá, így ne is legyen??? Kicsit furcsállom ezt az emberi mentalitást/hozzáállást! :U

(#172) ollie válasza LGLuke (#171) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

"Viszont azt nem értem, hogy valakiknek miért fáj, ha belekerül. Tehát, ha jól értem, azért verik egyesek magukat a fórumon, mert nekik nincs szükségük rá, így ne is legyen??? Kicsit furcsállom ezt az emberi mentalitást/hozzáállást!"

Ezek szerint nem tudsz szöveget értelmezni.

***

(#173) LGLuke válasza ollie (#172) üzenetére


LGLuke
őstag

Miért ne tudnék?
Hol cáfoltál meg? :U

(#174) Wolverine válasza LGLuke (#171) üzenetére


Wolverine
félisten

A Starcraftot a multiplayer tette nagyyá; ez benne lesz. Ami ezt erősítette, az az e-sporttá válása volt - a SC2 direkt e-sportnak lett írva multiplayer szinten. Ezek után ez: "Tulajdonképpen az a baj vele, hogy azt hagyják ki a játékból, ami naggyá tette a nevét!" - nekem kissé erős túlzásnak tűnik.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#175) LGLuke válasza Wolverine (#174) üzenetére


LGLuke
őstag

Túlzás? Dél-Koreában vannak a legnagyobb LAN bajnokságok, miközben ott van a világon a legnagyobb sávszél, és legolcsóbban elérhető internet.
Ezt mivel magyarázod?

[ Szerkesztve ]

(#176) Wolverine válasza LGLuke (#175) üzenetére


Wolverine
félisten

A legjelentősebb versenyek nyilván Blizzard-támogatást kapnak majd, dedikált helyi Battle.net-szerverekkel (a Blizzard már csinál ilyen hostokat a WoW-hoz is rendszeresen), a kisebbeket meg kénytelenek lesznek netkapcsolattal megszervezni.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#177) D1Rect válasza LGLuke (#171) üzenetére


D1Rect
félisten

"Viszont azt nem értem, hogy valakiknek miért fáj, ha belekerül. Tehát, ha jól értem, azért verik egyesek magukat a fórumon, mert nekik nincs szükségük rá, így ne is legyen??? Kicsit furcsállom ezt az emberi mentalitást/hozzáállást! :U"

Idézet saját magamtól:
"Nem örülök, hogy kihagyják, de megértem miért teszik, és egyetértek a lépéssel."

(#178) Egzee válasza pilóta (#5) üzenetére


Egzee
őstag

Teljesen igazad van... Lehet mephi te akkora koczka vagy, hogy még azt a csepp társaságot sem igényled? :D A lanozásnak azért óriási fílingje van, de meg lehet oldani majd így is, de szerintem sokkal bonyolultabb... Először is, ha valakik többen gyűlnek össze mint 8, akkor oda már 8-as router kell és szerintem az emberek nagy részének 4-es van... A második szempont, hogy ha már többen szeretnének neten játszani egyszerre akkor oda már igen bika net kell... Ezek olyan ütős kritériumok amik eléggé ellehetetlenítik egy-egy lan party megalakulását...

(#179) LGLuke válasza D1Rect (#177) üzenetére


LGLuke
őstag

Van egy hír, miszerint petíciót nyújtottak be a Blizzardhoz, hogy a StarCraft II című játékban legyen LAN játék lehetőség!
Gondolom ezt a petíciót azért nyújtották be, mert sokan szükségét érzik ennek a játékmódnak!

1. Ha valaki hiányolja a LAN-öt akkor hozzászól a cikkhez, hogy mi értelme lenne, ha mégis bekerülne, vagy neki miért fontos. Néhányan nosztalgiáznak egy kicsit az előző rész kapcsán... De azt nem értem, hogy ez azoknak, akik nem hiányolják ezt a játékmódot, miért fáj? Attól, hogy ez a funkció bekerül a játékba, nem romlik a játék minősége.

2. Szerintem nincs szükség fogadatlan prókátorokra, akik megmagyarázzák a Blizzard helyett, hogy az miért is hagyja ki ezt a funkciót, miközben ők is csak tippelgetnek! Ráadásul védje meg a mundér becsületét a Blizzard és ne más fórumozók!

Én, mint fogyasztó szemszögéből csak vesztese lehetek ennek a dolognak. Eddig is volt warezolás. Amíg Internet nem terjed el, csak a LAN lehetett az egyetlen multiplayeres opció, és akkor is voltak tört játékok. Most, hogy van Internet, ez csak egy plusz opció kellene, hogy legyen, hiszen így bármikor játszhat az ember multiban, még akkor is, ha nem érnek rá a barátok, vagy egyszerűen idegenek ellen akarja kipróbálni magát az ember. Aki online akar játszani, úgyis megveszi a játékot, mert muszáj lesz. Ráadásul, ha most ezt meglépik, akkor előbb-utóbb a single player üzemmód is net köteles lesz. Nem lesz a dvd-n csak a játék motorja, a pályák meg a neten... Szóval szépen lassan odáig fajul a dolog, hogy teljesen lekorlátozzák a fizető felhasználókat, és mindezt a warezolók miatt. LAN-on és single player módban akkor játszom, amikor akarok, illetve az ismerőseim ráérnek, míg online játék esetén függök a net szolgáltatójától, és a játék online szervereitől is. Ráadásul, ha valamikor leállítják a szervereket, akkor onnantól lőttek a játéknak is.

Ma már csak az játszik SC-tal, aki multiban tolja. Az SC2 nem lesz ilyen hosszú életű, ha LAN nem lesz elérhető.

(#180) D1Rect válasza LGLuke (#179) üzenetére


D1Rect
félisten

Majdnem.
Van egy hír miszerint egy petíciókra szakosodott oldalon csináltak egy petíciót. Ezen az oldalon bármilyen petíció indítható, én pl. azt akarom az egyesült nemzetektől, hogy fessék lilára a holdat. Ezt a petíciot valaki kitalálta, és valószínűleg elküldte néhány online játékokkal foglalkozó oldalnak, esetleg speciálisan Sc2-t váró oldalnak is, mások átvették, és az olvasók meg mentek aláírni mert tiltakozni mindig jó.
1. Bárki hozzászólhat a cikkhez, ha témához illik.
Nekem csak a hülyeség, és az értetlenség fáj.
2. Szólásszabadság van, nem magyarázza senki a Blizzard helyett, ezt még a cikkíró vetette fel a korábbi cikkben, és valószínűleg igaza van.
Ugye te is látod, mekkora esélye van annak, hogy a Blizzard jön, és elmagyarázza, hogy miért is lépték meg ezt.

Te mint fogyasztó győztese lehetsz ennek a kezdeményezésnek, mert ha megveszed a játékot akkor keményen letetted a voksd a jó játékok mellett. Valószínűleg többen veszik meg, azaz több szavazat.
Egyszer talán eljutunk oda, hogy az emberek megbecsülik mások munkáját/pénzét, és nem a Táltos Paripám 2 és társait éri majd meg gyártani. Akkor végre abba lehet hagyni a nyavajgást, hogy csak kommersz sz_r játékok jönnek, és semmi eredeti ötlet.
Te is látod, hogy az internet manapság egy elég elterjedt dolog, így azzal, hogy a multi csak neten keresztül lesz elérhető, nagyon kevés embert hoz ténylegesen hátrányos helyzetbe, őket is csak nagyon speciális körülmények között.

"Ráadásul, ha most ezt meglépik, akkor előbb-utóbb a single player üzemmód is net köteles lesz. Nem lesz a dvd-n csak a játék motorja, a pályák meg a neten... Szóval szépen lassan odáig fajul a dolog, hogy teljesen lekorlátozzák a fizető felhasználókat, és mindezt a warezolók miatt. LAN-on és single player módban akkor játszom, amikor akarok, illetve az ismerőseim ráérnek, míg online játék esetén függök a net szolgáltatójától, és a játék online szervereitől is. Ráadásul, ha valamikor leállítják a szervereket, akkor onnantól lőttek a játéknak is."
Most kitalálta az EA ezt a baromságot, de valószínűleg nem lesz túl népszerű a húzás, de ez is csak a tolvajok miatt van. De lehet a megjelenésig még változhat a helyzet.

[ Szerkesztve ]

(#181) LGLuke válasza D1Rect (#180) üzenetére


LGLuke
őstag

Nyílván vannak értelmetlen petíciók, és nyílván nagy divat tiltakozni is, de azért ez a "lilasággal" nem azonos. Ennek van értelme.
Azzal egyetértek, hogy sokan használnak szoftvereket, amiért nem fizettek. Ez biztosan nagy kiesés a gyártónak, de azért nem célszerű a szolgáltatásokat csökkenteni, hogy ne használják mások. Kicsit olyan ez, mint az Artisjus. Mindenkiről elkönyveljük, hogy illegális anyagokat tárol, ezért fizessen az üres adathordozók után jogdíjat. Itt meg csökkentik a felhasználók lehetőségeit, mert azok esetleg visszaélhetnének a termékkel.

Ezzel azt akarom mondani, hogy akinek van pénze rá, és tetszik neki, az úgyis megveszi. A legtöbb warezoló pedig ha lesz LAN benne, ha nem lesz nem fog rá áldozni.
Ilyen alapon ne is írjanak szoftvert, hiszen ha nincs, akkor el sem lehet lopni.
Autót se gyártsunk, mert ha nem lesz autó, akkor legalább nem lopják el a házunk elől, vagy a munkahelyünk elől...
Szóval egy picit sántít az indoklásuk ezen a téren.

Valóban bárki hozzászólhat a cikkhez, csak éppen nem értem azokat, akik ellenzik egy plusz opció elhelyezését a játékban, mikor ez csak adalék. Ettől egyik része sem lesz rosszabb a játéknak, így akár kihasználod/akár nem, csak több szolgáltatást kapsz a pénzedért.

A Blizzard sem jön ide valóban, de hátha kiadnak valami komolyabb indoklást a petíció miatt. Esetleg rádöbbennek, hogy tényleg sokan hiányolnák ezt a funkciót és mégis megváltoztatják álláspontjukat.

(#182) D1Rect válasza LGLuke (#181) üzenetére


D1Rect
félisten

Egyébként nem kicsit röhögnék, ha a petícióm előbb utóbb több 100.000-re nőne. :D
Tényleg kicsit olyan, de az artisjus egy vicc, a rosszabb fajtából. :(((

Én nem úgy látom, hogy akinek van pénze az megveszi. High-end gépeken is dúl a warez, pedig röhögve megtehetné, hogy megveszi. Egyszerűen nem akarja, sajna. :(
Azzal, hogy kiveszik a LAN lehetőségét, nagyon megnehezítik a warez multi dolgát, amit patchekkel, és az SC2 többi részével tovább bonyolíthatnak.
Én nem ellenzem, hogy legyen LAN, csak értem miért nincs. ;)
Az autós hasonlathoz visszatérve olyan ez mint az autóban az indításgátló, ha nincs meg az eredeti kulcsa akkor nem megy.

Szerintem a Blizzard hivatalosan nem fogja elismerni, hogy a warez miatt lépték meg.
De ez csak szerintem.

(#183) Wolverine válasza LGLuke (#181) üzenetére


Wolverine
félisten

Ha lesz is indoklás, miért nincs LAN, az nem fog előbb jönni, mint a Blizzcon.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#184) D1Rect válasza Wolverine (#183) üzenetére


D1Rect
félisten

Vagy bejelentik, hogy "vicceltünk". :DDD

[ Szerkesztve ]

(#185) Isee válasza D1Rect (#184) üzenetére


Isee
senior tag

A "vicceltünk" verzió nekem sokkal jobban tetszene ;)

"...But, before your President decides, please ask him this: What if we leave... and you're wrong?" (Optimus Prime ~ TF2)

(#186) Jaffafa válasza D1Rect (#182) üzenetére


Jaffafa
aktív tag

Tökéletesen egyetértek, bár röhögve meg lehetne oldani sztem, hogy legyen LAN és a kitolás warezosokkal szemben is meglegyen. Mondjuk minden LAN játék elött be kellene jelentkeztetni egy Battle.net szerverre minden résztvevöt, vagy vmi ellenörzö szoftvert az eredetiségre (punkbuster vagy mittomén). Ekkor kiváncsi lennék, mit is szólna a sok "ÉN LAN-T AKAROK" játékos. Nagyon valószínü, hogy sokaknak ez sem tetszene, mert "be kell jelentkezni...etc.". Ezzel ki is bújna a szög a zsákból......

"Most már ideje lefeküdni. De előtte elolvasom a NENYI-t, hogy merjek nagyokat álmodni." by Szözö

(#187) ddekany válasza Jaffafa (#186) üzenetére


ddekany
veterán

Mint említettem, ezt a fajta védelmet könnyebb feltörni, mint amikor szerver tényleg csinál is valami értelmeset. Épp ezért valószínűleg nem is érdekelné ez a Warez-olókat, hiszen ez eleve része lenne tört verziónak. Ha viszont a szerver csinál valami értelmeset is, akkor csak afféle megoldások jönnek szóba, hogy gonosz bácsik megszerzik (vagy maguk megírják...) a szerver szoftvert, és azt telepíthetővé teszik a LAN valamelyik gépére, ami ezért eléggé necces. Habár, ennyire népszerű cuccnál...

(#188) FefeeX válasza LGLuke (#181) üzenetére


FefeeX
veterán

Gyakorlatilag az egész jogvédelemnek én csak a negatív oldalát látom. Adott esetben ugye a felvetés, hogy azért nem lesz LAN hogy kevesebben warezoljanak. Pedig ez több feltételezést is tartalmaz. Azt, hogy a warezolók a LAN miatt lopnak, azt hogy ha nem lesz LAN, majd többen veszik meg a terméket, azt, hogy kevesebb embertől esnek el a LAN hiánya miatt, mint amennyit szereznek abból, hogy más akar hálóban játszani a játékkal.
Most hogy mi miért merre meddig, abba nem akarok belemenni, azonban sok emberrel beszéltem erről, és igazából gyakorlatilag hülyeség az összes jogvédőnek az a feltételezése, hogy ha másolva nem lehet megszerezni valamit, majd mindenki rohan a boltba és megveszi a cuccát... --> régebben egyébként sokkal több demót adtak ki azért, hogy valaki megismerhesse a játékot, és utána dönthessen, hogy megveszi. Én úgy vettem észre, hogy aki hajlandó valamire költeni, és úgy is ítéli meg, az előbb-utóbb meg is veszi, max vár addig, amíg 10ezer helyett 5ezerbe fog kerülni, mert az ő preferenciái szerint az annyit ér meg (ugyebár közgazdasági szabály, minden annyit ér, amennyit adnak érte) (most szinte nincs is demo, így gyakorlatilag ezt többségében a warez pótolja - ha warezolnék, én is ezt használnám demo helyett, de természetesen azt sem tudom, mi az a warez :D )
Tehát ez azt jelenti, hogy - véleményem szerint - aki eddig nem vett egy szoftvert sem, az egy ilyen húzás miatt még annyira sem fogja megvenni, néhányan persze lehet hogy hamarabb megveszik, mert hamarabb akarnak multizni, mint hogy lejjebb menne a játék ára - ennek azonban ára lesz... Kérdés az, hogy mennyire jön ki a balansz az elpártolók és a vásárlók közt.

Ki mit szól hozzá: elnézést kérek D1Rect kollegától, mert valóban kicsit túlpörögtem a dolgot, annak ellenére, hogy azért még mindig úgy gondolom, hogy viccesek az emberek, akik lenézik azt, meg megszólják azt, aki idejön és panaszolni meri a sérelmeit. Marketing szakember lévén én nem teljesen értem a Blizzard lépését, de nyilván nagyon sok dolog feltételezésekből indul - persze megmagyarázni mindent meg lehet, aztán majd eldől az életben, hogy mi lesz a vége... Nagyokat lehet ráhibázni is, meg mellélőni is.

Amúgy az eredeti hír úgy szólt ha jól emléxem, hogy a LAN kimarad a SC2 bétából - ami nálam nem is azt jelenti, hogy a játékból is kihagyják - de ez persze kicsit hülyeségnek tűnhet. Valamint úgy gondolom, hogy elég erős nyomásra a blizz is dönthet másképp, ilyen dolgokra is volt már rengeteg példa, meg az ellentétjére is.

A jogvédőket még mindig utálom. Szerintem 90%-ban olyan dolgokat csinálnak, ami többet árt, mint használ... De ez az én véleményem...

Jaffafa: pont itt a problémám, hogy van olyan, hogy kimegyünk a hétvégi házba 3-4 laptoppal, és játszunk. SC1, Total Annihilation, stb. Na most. Onnan nincs normális net, talán ha a telefont behuzatnánk, lehetne dial-up, de a térerő szar --> mobilnet kilőve, kicsi falu --> dsl, kábel kilőve... Nem is a pénz része, inkább a technológia a hiánycikk arra felé. Itt a probléma gyökere --> megvehetjük 100 példányban is, akkor sem tudunk egymás ellen játszani

ddekany: azért ha hozzáveszed, hogy sok független, segítőkész hackernek nagyobb szakértelme és tehetsége van, mint a játékfejlesztőknek (már ugye a nagy számok törvénye alapján is) - messze nem olyan nagy cucc az a programozás, főleg egy ilyen kaliberű játéknál... Azok után, hogy gyakran a megjelenés után 1-2 órával pl közzéteszik a feltört verziót egy játékból. Wowból, ahol ugye emulálni kell a teljes környezetet, is folyamatosan kiadnak jobbnál jobb emulátort, pedig az kb 100szor akkora feladat... (mondjuk a programozó haver szerint ebben a blizz keze is benne van, gondoljunk bele, csak a klánomban a hónapban 8an jöttek át törtről, szivárognak át mint a fene - tehát a verzió, hogy a blizz segíti a tört szervereket bugos emulátorokkal, nem elvethető, mert akár az egész felfogható lenne úgy is, mint a játék demója, ahol az ember rákap az ízére, és egyre mélyebbre csúszik :) )

[ Szerkesztve ]

(#189) Wolverine válasza FefeeX (#188) üzenetére


Wolverine
félisten

Nem egészen: Pardo arról beszélt, hogy a retailben nem lesz LAN. A bétában single player nem lesz majd, csak és kizárólag multi.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#190) FefeeX válasza Wolverine (#189) üzenetére


FefeeX
veterán

Akkor nem tudom mit olvastam, vagy csak a memóriám rossz, minden esetre kösz a kiigazítást... :R

(#191) psyho85


psyho85
aktív tag

Ejj, úgy a 150-ik hozzászólásig olvastam itt a nagy háborút, de ki kell jelentenem, hogy niggerek vagytok mind.

Akinek kell LAN, írja a alá a petíciót és imádkozzon, akinek nem, az meg minek koptatja itt magát?! A warez meg volt/van/lesz, a Blizzard is, mert jót csinál és jól. Személyeskedni egy ilyen dolgon fölösleges.

Aki beszólna, annak üzenem, hogy iddqd, és előre is le van ejtve.

:P

Jut is eszembe: nemrég vettem meg az Orange Box-ot 2500 HUF-ért, legálisan, újonnan. Ha kell, az SC2-re is fogok várni, és megveszem olcsóbban, ennyi. Addig meg megnézem annál, aki megvette. Ha tényleg bitang jó, akkor meg spórolok rá, oszt kész.

[ Szerkesztve ]

Álmában nagy folyó volt, de amikor felébredt, maradt kis patak. S csak csordogált tovább, mint könny az arcon, az óriás fák alatt.

(#192) ollie válasza psyho85 (#191) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Tetszik a hozzáállásod, de azért van a fórum, hogy megvitassunk dolgokat. :P

***

(#193) psyho85 válasza ollie (#192) üzenetére


psyho85
aktív tag

Köszönöm a gyönyörű torokvágást, de továbbra is iddqd. :P Én nem szeretek ilyenekről vitázni, de olvasni azért jó. Ezért is nincs annyi hsz-em. További jó vitát! :R

Álmában nagy folyó volt, de amikor felébredt, maradt kis patak. S csak csordogált tovább, mint könny az arcon, az óriás fák alatt.

(#194) Pussca válasza FefeeX (#188) üzenetére


Pussca
csendes tag

Én megértem a LAN-ért panaszkodókat, viszont azt már nem, ahol kijelentik, hogy a jogvédelemnek nincs jogosultsága. A jogvédelem alapjában szükséges, viszont ahogy jelenleg pl az Artijus kis hazánkban alkalmazza, na az már undorító. Azt áruljátok már el, hogy hogyan képzelitek el a "szabad" világot? Ahogy a Linux-osok? Sajnos ott az élö példa, hogy az is csak egy KIS rétegnek szól és nagyközönséget nem tud megfelelöen kiszolgálni. Nem mellesleg, a céges környezet ott is keményen fizetös.
A LAN probléma is egy jól behatárolható (szerintem a warezoló) rétegnek szól. Küzdeni KELL ellene, mert különben ki fog neked sok ezer órán keresztül neked játékot fejleszteni? Minöségi játékról beszélünk. Ingyen nem dógzik senki se. Te sem, én sem. Márpedig kis hazánkban nagyon sokan természetesnek veszik, hogy bizonyos dolgok (szerintük) ingyen vannak és járnak mindenkinek. Visszatérve a problémádhoz :
Márpedig ha nincs is abban a faluban net, az marhára nem a Blizz hibája. Netán a Blizz adjon a játékhoz egy megfelelö gépet is csak, hogy a user tudjon jáccani, mert a jelenlegi konfigja nem tudja a játékot futtatni? Na nee. Nyilván a LAN nagy sláger volt és még ma is biztos az (én is toltam nagyon soxor), de aki játszott már MMO-t az tudja, hogy ugyanúgy lehet 1IP-röl akár több accountot is üzemelni, ott csak a sávszél a határ. Szal nem lehet az kifogás, hogy neten nem ugyanaz a feeling. Azt meg ne várd el semelyik szoftvergyártótól, hogy a te internet kapcsolatodat fejlessze. Nem az ö dolga. Venni fogják az új SC2-t, mint a cukrot, méghozzá MILLIÓS példányszámban. Asszem ebben a témában még 200e aláírásos petíció is kevés lenne, hogy érdemben felfigyeljenek rá. Én lehet, hogy kiadnék LAN EDITIONT a Blizz helyében a játékból, mittudomén max 16 játékos verziót és 6-8 szoros áron, mint a sima, bár akkor meg az lenne sokak baja, hogy "mi csak 4en vagyunk és túl sokba kerül........." :W

Az úthenger alatt fekvő ember mosolya sohasem őszinte.

(#195) D1Rect válasza FefeeX (#188) üzenetére


D1Rect
félisten

Peace. :R
A jogvédőkkel kapcsolatban egyet értek, de ők is a warez következménye.
Az is igaz, hogy nem fogja mindenki megvenni aki lewarezolná, de valószínűleg többen.

(#196) ollie válasza Pussca (#194) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A külön LAN edition nem jó ötlet, mert akkor nyílván azt warezolja le mindenki.

***

(#197) FefeeX válasza Pussca (#194) üzenetére


FefeeX
veterán

Ezzel kapcsolatban megint csak nem értünk egyet.
Egyrészt a mit érnek a jogvédők... Gyakorlatilag mindig olyan dolgokból csinálnak nagy ügyet, ami önmagában nem egy nagy dolog, mert a tényleg komolyabb dolgokra nem tudnak megoldást csinálni, a munkát pedig szimulálni kell (lásd pl. jelenlegi ORTT büntetések, olyan dolgokért, amik tényleg egy idő után már kiakasztóak, ezen sírni lehet inkább). Lenne helyük, kb ha 20ad ennyien lennének, és tényleg valós dolgokra valós megoldást keresnének, mert jelenlegi helyzetből nem jutunk így előre.
A jelenlegi probléma, ami főleg a balkánt és ettől keletre (kis hazánkat szintúgy érinti) - hogy "nincs pénzem a szoftverre" - "de emellett alanyi jogom használni, mert nehogy azt mondd hogy ez nekem nem jár" emberek meggyőzése. Ez pedig nem jogvédelem, hanem marketing és PR munka. Ez ellen milliárd jogvédő is harcolhat, büntethet, annál nagyobb lesz a bűnözés.
És nincs igazad abban, hogy mindenkinek lennie kell netjének ahhoz hogy játszhasson. Mert ez nem így működik. Olyan mintha akkor vehetnél csak autót, ha van saját lakásod. Persze sok ember megfelel neki és sok ember nem. De ez nem így működik. Nem azt mondtam hogy kössék be a netet, hanem ahhoz ne kérjék hogy legyen, amihez eleve nem szükséges. És mint mondtam, nem is ez a módja a warez visszaszorításának.
A milliós nagyságrendet meglátjuk, főleg hogy az elsőt én is megveszem, ez tuti. Lehet hogy igaz, lehet hogy nem. Emellett nehogy azt hidd, hogy akár a 200ezer ember lefedi azt a réteget, akiket szabályosan megrázott a hír... Tudod, nem mindenki olvas naponta játék híreket... Sőt, nagyon sokan nem, főleg azok közül, akik a Lant preferálják a nettel szemben...
Persze, szorítsák vissza a warezt... De ne így... Szerintem. Csinálják meg olyanra a bnetet, hogy olyan dolgokat adjanak ott, amit máshogy nem érsz el.. Meg PR... Csak az ugye több pénzbe kerül, mint hazárdírozni 1-2 feature kiemelésével...

psyho85: Nigga powa :D West side is the best :)

[ Szerkesztve ]

(#198) Wolverine válasza FefeeX (#197) üzenetére


Wolverine
félisten

Emlékeztető: arról egy árva szót sem ejtett még a Blizz, hogy mit is fog jelenteni a Battle.net a Starcraft2-ben. Biztosra veszem, hogy "a multis bejelentkezéshez Bnet account kell" messze nem az egyetlen dolog, ami újdonság lesz.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#199) FefeeX válasza Wolverine (#198) üzenetére


FefeeX
veterán

Ezt én vagy-vagyban mondtam, legyen olyan, hogy ne kelljen letiltani a LAN-t, és nyomjanak mellé olyan PR-t is...

(#200) Gondar


Gondar
tag

Szerintem teljesen fölösleges ezen vitatkozni. Pusztán spekuláció az amit leírtok. Azis lehet, hogy lesz offline bnet nem ? Illetve ha a blizz meglépné azt, hogy csak neten lehessen LAN ozni az egy kicsit kapufa jellegű lenne. Főleg ha azt meg nézzük, hogy az Ázsiai országokban mennyire sokan játszanak net nélkül LAN on.
btw elég lesz akkor vitázni ezen ha már megjelent a játék. soon. :D

(#201) FefeeX válasza Gondar (#200) üzenetére


FefeeX
veterán

Remélhetőleg soon, de már rég mennie kéne a bétának... Ezzel tüzelik még a tömeget, ahelyett hogy a bétát végre a tömeg közé vetnék :)

(#202) ddekany válasza Pussca (#194) üzenetére


ddekany
veterán

"Küzdeni KELL ellene, mert különben ki fog neked sok ezer órán keresztül neked játékot fejleszteni?"

Na ja, de épp az itt a kérdés, hogy hogyan. Mert hisz a cél egyszerűen az, hogy minél nagyobb legyen a haszon, nem pedig valami erkölcsi normák fenntartása. Tehát ha úgy küzd valaki, hogy a haszon csökken... akkor szar az egész. Pl. vannak emberek akik alapvetően warezolásra hajlamosak, és kérdés, hogy ezekből hányat tudsz rávenni a vásárlásra ha "megzsarolod" azzal, hogy nem tud multizni. Ehhez képest hány vásárlásra hajlamos embert tántorítasz el a játék megvételétől, mert pl. felhúzza magát a korlátozáson. Persze azt gondolná az ember, hogy egy akkora cég mint Blizzard, ezt rendesen kiszámolta, de hát amik szoktak lenni kalózkodás elleni küzdelem terén, hát nem tudom...

(#203) ollie válasza ddekany (#202) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Senki sem zsarol meg senkit.

***

(#204) Pussca válasza FefeeX (#197) üzenetére


Pussca
csendes tag

"És nincs igazad abban, hogy mindenkinek lennie kell netjének ahhoz hogy játszhasson. Mert ez nem így működik. "

Persze, hogy nem. De neked sincs igazad abban, hogy ahhoz, hogy multizhass mindenképpen LAN-ra van szükséged. Félreértés ne essék, én nem a Blizz profitját védem. Anélkül is megvan nekik, de éppen azért mert minöségi játékot csinálnak. Anno én is "lopott" SC-n toltam, de csak azért mert tanuló voltam (bár ez nem mentség) és nem igazán tellett rá. Azóta változott a helyzet és igyekszem mindent megvenni. Van is gagyi XP Home-om, mert csak arra tellett, mig mindenkinek az otthoni ismerösök között XP Pro van (törve). Lehet, hogy én vagyok a hülye, bár amelyik országban élek éppen ez a normális. Nem lopunk, nem csalunk, mert az nem lehet megoldás. Vissza a LAN-hoz. Sztem is jó a LAN, de mint azt elöttem is írták páran, teljesen érthetö a döntés. Az amit meg te írsz és amiröl beszélsz (...ha a haverokkal akarok egy olyan helyen játszani ahol nincs net....) az pont abba az irányba visz, amerre a Blizz nem akar menni. De télleg felesleges erröl vitatkozni még, bármi megtörténhet.....még béta sincs, szal
Písz :R

Az úthenger alatt fekvő ember mosolya sohasem őszinte.

(#205) Isee


Isee
senior tag

Csatlakoznék Gondarnak a véleményéhez.
Lehet hülye dolog, de kitaláltam valamit amivel úgy lehetne játszani lanon, hogy csak azoknak legyen elérhető, akiknek van eredeti játéka.
Úgy működne a dolog, hogy benne lenne a lan support a már kiadott játékban, de ahhoz is kellene egy bejelentkezés. Csak 1 db internet kapcsolatra lenne szükség (mondjuk ez már eleve bukó ott, ahol nincs internet, se mobilnet-lefedettség). Akiknek megvan origiban a game, azok nyilván fel tudnak menni bnetre. Ott lenne egy olyan funkció bneten, hogy igényelni egy aktuális "x" ideig felhasználható jelszót, amivel be lehetne jeletkezni a lan részébe a játéknak, ami él azután is, hogy kijelentkeztél a bnetről, egészen addig, amíg be nem zárod a játékot.
És azután hogy kijelentkeztél bnetről, van egy jelszavad, amivel be tudsz lépni a lanba.
Például: akarnak lanozni 4-en, és mindenkinek eredetiben van meg a Starcraft II. Mind a 4 user egymás után (nem egyszerre) bejelentkezik bnetre, ahol kér egy jelszót a lanhoz, majd ha bejelentkeztél a lanba, akkor már nem a neten vagy, hanem helyi hálózaton. (ami egészen addig érvényes, amíg be nem zárod a játékot. Ha bezárod a játékot, akkor új hozzáférést kell kérned, mivel a játékod már nem enged fel a korábbi jelszóval, amit persze a játék jegyez fel magának ideiglenesen addig, amíg fut) És ezt mind a 4 user egyenként megcsinálja egymás után.
Így lehetne úgy játszani egy szobában többen lanon, úgy hogy mindenki eredeti játékkal rendelkezik és csak a bejelentkezés erejéig kell internet kapcsolat, utánna már nem.
Lehet hülye ötlet, de jobbat nem tudtam kitalálni :)

[ Szerkesztve ]

"...But, before your President decides, please ask him this: What if we leave... and you're wrong?" (Optimus Prime ~ TF2)

(#206) ddekany válasza Isee (#205) üzenetére


ddekany
veterán

De itt már n+1-edszerre is az a gond, hogy ezt így igen könnyű lenne megtörni, mivel a szerver nem végez érdemleges munkát (tehát ki lehet hagyni).

(#207) mad1


mad1
veterán

Mennyinel jarnak most a peticioval?

Ne szemetelj ! = Steam

(#208) LGLuke válasza Isee (#205) üzenetére


LGLuke
őstag

Ez semmit nem ér, mert a játékban ott van, hogy milyen key-t fogadhat el. Tehát maga az algoritmus is! Ez így lazán törhető, de elég belenyúlni az exe-be, hogy hagyja ki az ellenőrzést, azaz kis debugolás után játszhatunk is.
Ha meg letároltatod a kódot, akkor ok, hogy megjegyzi, de kilépés után törli, akkor visszaenged ugyanazzal később, szóval sok itt a buktató.

Nekem ezzel az a bajom, hogy bnet gondolom sokáig lesz, de en akár 10 év múlva is szeretnék vele játszani, és ha nincs szerver akkor így jártam. Ráadásul a LAN lényege, hogy csak számítógép és közöttük meglévő hálózat kell. Akkor minek bonyolítsuk routerrel, meg nettel?

Értem én, hogy a warez-huszárok ellen hozták ezt a döntést, de akkor is hülyeség. Szerintem warez ettől függetlenűl is lesz. Így viszont csak a vásárlók búcsúzhatnak el egy lehetőségtől.

(#209) frame>24 válasza mad1 (#207) üzenetére


frame>24
addikt

71241 eddig

▏▎▍▋▊▉ "I would never go bungee jumping. A broken rubber brought me into this world, it sure as hell isn't gonna take me out."(DanielDFizzle) // LOAD "*",8,1

(#210) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Csak?:F

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#211) frame>24 válasza Winner_hun (#210) üzenetére


frame>24
addikt

Csak! :O
Én pl. hihetetlen naívan, valóban azt hittem, hogy már petíció megjelenésének percében lesz ~6 millliárd szavazat, tehát hogy még az ugandai éhező és maláriás gyerekek is azonnal "sign-olnak", erre tessék.

Adtunk a szarnak egy pofont, de még annál is sokkal jobban, mint amennyire ezt sejteni lehetett... :(((

[ Szerkesztve ]

▏▎▍▋▊▉ "I would never go bungee jumping. A broken rubber brought me into this world, it sure as hell isn't gonna take me out."(DanielDFizzle) // LOAD "*",8,1

(#212) Isee válasza LGLuke (#208) üzenetére


Isee
senior tag

értem LGLuke, amit mondasz, teljesen feldolgoztam, csak egy ötlet volt részemről, hogy mi lenne ha... :)
Igazándiból teljesen felesleges ez a petíció, csak mi végfelhasználók reméljük h benne lesz.
De ha a Blizz nem teszi bele, akkor már megérte ennyien szavazni (nem mintha megerőltető lett volna, de végsősorban nem a mi döntésünk sajnos.)
:R

"...But, before your President decides, please ask him this: What if we leave... and you're wrong?" (Optimus Prime ~ TF2)

(#213) D1Rect válasza frame>24 (#211) üzenetére


D1Rect
félisten

Tekintve a ~10 millió eladott Starcraftot, tényleg csak.

[ Szerkesztve ]

(#214) sirdond


sirdond
őstag

jobb később, mint soha
én is csak most iratkoztam fel
jelenleg 74xxx-nél tart

(#215) Realradical válasza frame>24 (#209) üzenetére


Realradical
őstag

Valaki írjon már rá egy votebotot no! :DDD

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#216) FefeeX válasza D1Rect (#213) üzenetére


FefeeX
veterán

Persze azt tegyük hozzá, hogy sok ember, mint a szavazásoknál is (ezt főleg itthon lehet látni) - inkább kimarad a dolgokból, és nem "szavaz" - gondolván majd elintézi a többi... Ha a választásoknál 50% körüli a részvétel, mit várunk egy ilyentől? Itt aztán már egyébkén az emberek lustasága, meg a konfrontálódás-kerülése tízszeresen is kiütközik... Na meg ne is beszéljünk a Pató Pálokról, meg a Nyulakról a "b@zd meg róka a porszívódat" hozzáállással... :) De mondjuk ettől ez még tényleg kevés, 3-400ezer már tekintélyes lenne...

[ Szerkesztve ]

(#217) ollie válasza LGLuke (#208) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Lehet olyan algoritmust írni, melyből nem lehet rájönni a titkosító kulcsra (asszimetrikus titkosítás).

***

(#218) Verrion


Verrion
tag

A WoW után egy újabb Netes fejőstehén... :W
Szegények biztos rászorulnak... ;]

(#219) Wolverine válasza Verrion (#218) üzenetére


Wolverine
félisten

Kár, hogy a Battle.net használata ingyenes :U

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#220) ddekany válasza FefeeX (#216) üzenetére


ddekany
veterán

"mint a szavazásoknál is (ezt főleg itthon lehet látni)"

Mert nyugaton hány százaléka szokott szavazni az embereknek... 30-50%, mondjuk.

(#221) LGLuke válasza ollie (#217) üzenetére


LGLuke
őstag

Mármint a nyílt kulcsú titkosítás gondoltál?
Csak nem értem hogyan használnád, mert ha már le van tárolva, akkor bármikor újra hasznosítható. A másik, hogy debugolással az egész ellenőrzést ki lehetne hagyni.

(#222) failed


failed
tag

hi

Arra szeretnélek megkérni titeket, ha van köztetek vki, aki tudja hogyan lehet szerezni beta kulcsot, az pls ossza meg velem ennek a mikéntjét. Van egy eredeti Dio2 kulcsom, regizve vagyok eu.battle.net-en a beta fülnél fel vannak töltve a gépem adatai, és be van jelölve a dio3 meg a sc2.

előre is köszi
Üdv, Peti

Intel i5 10400F | Gigabyte B460 HD3 | 2x8 DDR4 Gb Corsair Vengeance@2666Mhz CL15 | Sapphire 6700 XT Pulse 12Gb | Seasonic Core GC 650W Gold | Sharkoon Revenge Economy | Kingston A2000 500GB | WD10EZEX 1 TB | SS Rival 3@qck+

(#223) Wolverine válasza failed (#222) üzenetére


Wolverine
félisten

Nincs más mód. Nem mellesleg még senki sem kapott bétakulcsot.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#224) FefeeX válasza Wolverine (#223) üzenetére


FefeeX
veterán

egy időben azt mondta a blizz, hogy regisztráljak a webshopjuk oldalán, mert a webshop regisztrálók közt sorsolnak majd béta kulcsot - de ez még azelőtt volt, hogy az új lehetőséget kihírdették...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.