Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) pschio


pschio
őstag

ááh

pénz beszél. kutyaszar táncol. :W

''Én nem süllyedek a hülyék szintjére, mert ott legyőznének a rutinjukkal''

(#2) pilóta


pilóta
nagyúr

Na most a kérdés az, hogy ezzel a csodatovábbfejlesztett battleizével meg lehet-e azt csinálni, hogy haverok 4-en összejövünk és egy netkapcsolattal egy helyről tolhatjuk-e a multit. Mert ha nem, akkor bekapphattyák :D

Aki él és nem boldog, az téved!

(#3) Mr.Csizmás válasza pilóta (#2) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

úgyis fel lesz nyomva, lásd WoW, él és virul a tört szerverek hada :K

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#4) mephi666 válasza pilóta (#2) üzenetére


mephi666
nagyúr

ha lesz majd local battle.net része, akkor igen :) egyébként, ha jól meg lesz oldva a battlenet2 és nem lesz fizetős, akkor nem értem mire fel a nagy felhajtás? szerintem az internet ilyen szintű térhódítása után a lan vissza is szorult rendesen... nem látok okot az aggodalomra...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#5) pilóta válasza mephi666 (#4) üzenetére


pilóta
nagyúr

Azért egész más hangulata van, amikor pár haver egy szobában összeül és játszik, közben beszólások, (várjá-elmegyeksöré, készapörkölt-gyertekenni stb.), mint egyedül az interneten játszódni... ;)

Aki él és nem boldog, az téved!

(#6) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Csak idő kérdése és valaki kitalál erre a problémára is megoldást. Én bízok bennük. :D

(#7) ftc


ftc
nagyúr

Miért akar minden cég mindent az internetre vinni?

Ha nem lesz LAN lehetőség akkor a SC versenyek elmaradnak majd?(kétlem,hogy lenne akkora sávszél mi elegendő lenne egy ilyen versenyre....) vagy majd mindenki az otthoni székéből fogja nyomni?

(#8) ollie válasza Mr.Csizmás (#3) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

battle.net != WoW server

***

(#9) ollie válasza ftc (#7) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

100 megabites netkapcsolat már nem számít különlegesen nagynak (a LAN is ennyi).

***

(#10) Bici válasza mephi666 (#4) üzenetére


Bici
félisten

Nem mindenhol van net.

Már egyszer írtam, de a melóhelyen az ebédlőben szoktunk LAN-ozni meló után, saját gépekkel, és oda nem ér el se a wifi, se a net kábel (nem is engedné a cég).
És hallottam másoktól is, hogy olyan helyen tudnak csak összehozi 4-5-10 gépet, ahol nincs net.
Mellesleg nem tudom, hogy nálunk vidéken egy 2megás folytonszakadós trékom adsl elég lenne e több játékosra. Pláne, ha játék közben szakadozik a terheléstől...

Egyébként tuti csinál majd valami valami virtuális Battlenet2 szerver progit, amihez elég lesz az egyik játékban is résztvevő gép, vagy egy külön P2-es.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#11) mephi666 válasza pilóta (#5) üzenetére


mephi666
nagyúr

tudom, de nekem sajnos már ilyenre nincs nagyon lehetőségem :( anno mi a lant koax smc kártyákkal és hl1+sc-vel kezdtük... volt hangulata... aztán később jöttek sorban a játékok... megbeszéltük, ki mit hoz... egyik srác hozott vagy 1 tucat tojást 3személyre, én meg jóféle rántottát készítettem... bekajáltunk, aztán hajnalban törökösen kávét rottyantottam, amitől feléledt mindenki :) voltak jó dolgok... csak már mindenki melózik, szétszóródtunk az országban és főleg msn-re korlátozódott a kapcsolat :(

az meg, hogy a versenyek adta lehetőséget így kilőjék, kétlem...hatalmas öngól lenne... szerintem kezdő programozó meg tudná oldani simán a lanos dolgot...

#10: ez is igaz végülis... de a net azért elterjedtebb, mint néhány éve, amikor csak álmodozott mindenki a megabites kapcsolatokról... :)

#9: annyira nem vagyok a témában, de nem sávszél kellene főleg, hanem villámgyors kapcsolat... ha pedig távoli szerveren keresztül menne az egész, közbenső gagyi kapcsolatokkal, amik lassúak is lehetnek meg szakadozhatnak is, az az igazi szívás... hiába a 100megabites net, ha nem ott bukik az egész...

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#12) Wolverine válasza ftc (#7) üzenetére


Wolverine
félisten

A profi SC-versenyek eleve durva sávszéllel vannak szerelve, aminek nem lesz gond a Battle.net; az amatőröknek meg a sávszélhez kell igazítani a létszámot, vagy szponzort szerezni a nagyobb sávszélre.

pilóta, ha mindenki megvette a boltban a SC2-t és van Battle.net accountja, akkor szvsz megoldható lesz majd a közös játék a haverokkal - de jelenleg erről (sem) tudunk még semmit.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#13) Bici válasza Wolverine (#12) üzenetére


Bici
félisten

Miért kéne külön megvenni mindenkinek? Régen volt oylan, hogy egy CD-vel lehetett multizni. Spawn installation

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#14) Gabás válasza Bici (#13) üzenetére


Gabás
addikt

money, money, money

(#15) ollie válasza Bici (#13) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Igen, régen volt.

A lényeget kövér betűvel szedtem.

Azt is hozzátenném, hogy a spawn installok korában a singel player volt a meghatározó, főleg a miatt vették a játékokat. Manapság viszont főleg a multi miatt, és a spawn e miatt sok, potenciális vásárlótól szabadítaná meg a Blizzardot.

[ Szerkesztve ]

***

(#16) Wolverine válasza Bici (#13) üzenetére


Wolverine
félisten

Most már erre aligha lesz mód - ugyanis a battle.neten egy cd-kulcs csak egy accounthoz regisztrálható.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#17) BloodyEddie


BloodyEddie
őstag

Hülyeség. Lanokon (versenyekre gondolok) ki fog Bnettel sz*rakodni? :U

(#18) ollie válasza BloodyEddie (#17) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Mindenki, aki részt akar venni SC2 versenyeken. Egyébként az a 2-3 kattintás a battle.net-hez nem éppen megeröltető feladat. :U

***

(#19) dunc válasza pilóta (#5) üzenetére


dunc
nagyúr

Így van meg a hangulata mint otthon egydül ,hiába nem ugyanaz ! Felkiáltás:megint felrúgta a sört stb.......és ha valaki csak fizikailag tudod kényszeriteni az abbahagyásra......

(#20) Muton válasza ollie (#18) üzenetére


Muton
addikt

és aki nem akar versenyezni? nehogy már csak ebből álljon az egész? így esélye sincs a nyaralóban összehozott lanpartynak, ahol még térerő sincs, nemhogy net. kapják be :(((

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#21) Wolverine válasza BloodyEddie (#17) üzenetére


Wolverine
félisten

Aki SC2-zni akar.

szerk: #20: a Starcraft2 e-sportnak lesz szánva a koreaiaknak; és persze bárkinek, akit ez érdekel.Casualként is el lehet játszogatni - a Battle.neten.

[ Szerkesztve ]

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#22) Dare2Live válasza Wolverine (#12) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

igaziból 14.4Kval is szépen ment az SC....

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#23) Dare2Live válasza Muton (#20) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

majd telepítetek az egyik gépre egy servert... :)

tuti lesz vmi hasoló hülyeség.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#24) Wolverine válasza Dare2Live (#23) üzenetére


Wolverine
félisten

:DDD Persze, komplett Bnet-emuláció? Ha lesz is valami, az messze lesz a Blizzard szolgáltatásától, ebben biztos vagyok.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#25) Gabás válasza Wolverine (#24) üzenetére


Gabás
addikt

merthogy? mi is a mostani battle.net? ladder, párosítások, ezt még esetleg megtoldják az újban achievmentekkel - ezt nem olyan ördöngősség megoldani, elvégre nem kell az egész tartalmat lemásolni, mint a WOW esetében. Sztem ha lesz egy ilyen megoldás (és nem látom, miért ne lenne nagyon hamar, miután kinn lesz a játék, főleg hogy a beta is az új battle.neten fog futni), pont az ellenkezőjét érik el a blizzardosok, mint amit akartak. A tört játékokkal játszanak majd LAN-on emulált szerveren, akik meg megvették, szívnak (vagy felteszi a törést)

(#26) Isee


Isee
senior tag

hát igen, azért a lan-os hangulatot nem lehet überelni még terrabites nettel sem, ha egyszer lesz olyan :D
nem mindegy, hogy neten üzibe írod: thx a droppot, jól esett :), vagy hogy ott ül melletted, hülyéskedtek, azt amikor megkapod a reaver droppot, jól nyakonvágod aki elkövette :D neten ezt nehéz lenne megcsinálni.
mai napig bnetezek az sc-vel, de haverokkal együtt 6-8-an hétvégi lanon....ég és föld a kettő. :K

"...But, before your President decides, please ask him this: What if we leave... and you're wrong?" (Optimus Prime ~ TF2)

(#27) Dare2Live válasza Wolverine (#24) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Mármint milyen szolgáltatásokat kapunk SCesetén?

Mert nem sok mindent és amit azt is kriminális minőségben, rosszabb a helyzet mint 99ben 14.4Kval

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#28) ollie válasza Muton (#20) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

"és aki nem akar versenyezni?"

Az nem versenyez. Láttad már a battle.net-et valójában? Vagy csak warezzal játszottál ez idáig? :U

***

(#29) Eugene Roe válasza mephi666 (#4) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Jaja ;] örüljünk ha nem térnek át 3k/hó battlenet díjra...

Az internet ijenszintű térhódítása nem ér el a tóparti nyaralónkig vagy a távoli garázsig...

[ Szerkesztve ]

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#30) Muton válasza ollie (#28) üzenetére


Muton
addikt

na b+, kellett már egy ilyen iq hsz is :(((

azt áruld már el kérlek, h hogy jön a lan igényhez a warez? vagy neked egyből ez ugrik be, mert te így nyomod?

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#31) Eugene Roe válasza Wolverine (#24) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Blizzard szolgáltatása tudod kinek kell? ... nem lesz Judicator rangom protossal, hűha.

Mondjuk a WindowsLive-ot is megoldották, bár nemtom mennyire hasonlít a kettő egymáshoz. Nekem nem hamachira kell ez, hanem LAN-ra...

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#32) Muton válasza Dare2Live (#23) üzenetére


Muton
addikt

remélem lesz ilyen megoldás. csak azt nem vágom, h miért nem lehet belerakni egyből :U

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#33) Wolverine válasza Eugene Roe (#31) üzenetére


Wolverine
félisten

A Hamachi is LAN-alapú tudtommal, ergo nem fog működni.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#34) ThaBoss


ThaBoss
senior tag

Ügyes ruszkik majd írnak hozzá LAN Mod-ot, és kész a megoldás :DDD

(#35) FefeeX válasza ollie (#18) üzenetére


FefeeX
veterán

Akkor mondom szépen sorban a problémákat:
1. Jelenlegi SC-mből kiindulva: Bneten egy IPről 1 gép lehet fenn, azt mondták a csalás elkerülése végett, ergó hogy ne legyél te az 10000win - 0 loss
2. ping és latency. Ha mindenki rászabadul a bnet szerverre, aki most otthon lanozik, az lesz, mint a wowban wintergaspen - aki nem wowozik annak röviden: havonta fizeted a 4 ropit, és scerébe kapsz egy nagy rakás sz@rt - akkora laggparade van, hogy 10 másodpercekig nem csinál semmit a program. - ha még hozzávesszük a szutyok dsl vonalak feltöltési sebességét, és 4 ember lanozni akarna otthon --> káosz.
3. nincs mindenkinek internetkapcsolata ott, ahol épp játszani szeretne, mondjuk egy baráti társaság kimegy egy hétvégi házba, és nyomnának az idő negyedében lanpartit.

Volt más is, majd írom ha eszembejut - akinek ennyi nem lenne elég...

Gabás: hát igen, azért aki sokat wowozik, azt hiheti olyan a stratégia is, de valóban, mit nyújthat a bnet... Ladder azt szevasz. Nem kell emulálni környezetet, NPC-ket, Questeket, nem 10millió játékost kell egy helyen tartani egyszerre, hanem max 16ot - amivel egy stratégia már magában elég átláthatatlan, tehát valszeg ennyit sem. Ezt meg már egy P2-es gép is képes megtenni (mármint a regisztereket osztani)

[ Szerkesztve ]

(#36) Gabás válasza Wolverine (#33) üzenetére


Gabás
addikt

olvasás rulez:)

(#37) Pussca


Pussca
csendes tag

Jajj már megint egy "okos" hír. Nincs LAN :O OMG
Érdekes, azoknak fáj a legjobban, akiknek eszükbe se jut megvenni a játékot, de követelöznek elöre, hogy "mé nincs LAN". Tökéletesen egyetértek a Blizzarddal. Csak így lehet biztosítani a szinvonalat és a profitot. Mindkettö garantált, ha a Blizzardról van szó. Pont ezt szeretem bennük. Lan party? Akik akarnak, azok ezután is tudják majd KÖZÖSEN TOLNI együtt egy szobában, csak éppen a Battle.net-en keresztül. Mi ezzel a probléma?
A Battle.net-nek qrvára nem kell nagy sávszél. 1Mbit-es uploaddal már lazán eljátszik 5-6 ember egyszerre. Ahol meg igazán nagy partit akarnak rendezni, ott meg a sávszéllel sem lesz gond.

Az úthenger alatt fekvő ember mosolya sohasem őszinte.

(#38) FefeeX válasza Pussca (#37) üzenetére


FefeeX
veterán

Én megveszem, első nap. Az első részt. A többit nem. Mert nem vagyok hajlandó lehúzásért csengetni. De a lan kell bele. KELL.

"1Mbit-es uploaddal" mutass már nekem egy itthoni, olcsó ADSL-t ami tud 1 megabitet ember... HOL ÉLSZ?

"együtt egy szobában" - nem olvasol visszafelé? 1 IP 1 account. EZ VAN MOST. Mindekinek legyen saját mobilnetje is?

[ Szerkesztve ]

(#39) Pussca válasza FefeeX (#35) üzenetére


Pussca
csendes tag

"3. nincs mindenkinek internetkapcsolata ott, ahol épp játszani szeretne, mondjuk egy baráti társaság kimegy egy hétvégi házba, és nyomnának az idő negyedében lanpartit."

Tedd hozzá, hogy nincs mindenkinek legális szoftvere és jáccani akar, söt továbbmegyek. Nincs mindenkinek számítógépe sem. Ezeket is a Blizzard-nak kellene biztosítania? :W :W

Az úthenger alatt fekvő ember mosolya sohasem őszinte.

(#40) FefeeX válasza Pussca (#39) üzenetére


FefeeX
veterán

Ó persze, a kettő szervesen kapcsolódik... Kapjál már a fejedhez, ekkora baromságon mennyit gondolkodtál?

(#41) ollie válasza Muton (#30) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Te kérdeztél hülyeséget.

***

(#42) Wolverine válasza FefeeX (#38) üzenetére


Wolverine
félisten

Én a terveim szerint megveszem mindhármat - mert a single hadjárat érdekel. A Battle.net nem.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#43) FefeeX válasza Wolverine (#42) üzenetére


FefeeX
veterán

Engem is érdekel a single. De 3*10ezer kicsit sok egy játékért. Mert bárki bármit mond, ez egy játék. Csak a büdös blizzard marketing megint beindult, mint a wow szetteknél, meg a WGnél, kevesebb meló, több lóvé csatakiáltással...

(#44) Muton válasza Pussca (#39) üzenetére


Muton
addikt

a hsz-eidet olvasva egyre jobban érződik az értelmi cenzus hiánya. * de nem vagy egyedül

annak melyik részét nem sikerül megérteni, h "net nélküli helyen játszani"?

mod: *

mod2: FefeeX: :R

[ Szerkesztve ]

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#45) FefeeX válasza Muton (#44) üzenetére


FefeeX
veterán

:R :R :R
Jó megfogalmazás, én sem mondhattam volna szebben...

... alacsony a kerítés...

(#46) ollie válasza FefeeX (#43) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

És ki mondta, hogy 3x10 rugó lesz?

Amúgy már tovább kéne lépnetek ezen a nincs lan dolgon. A Blizzard úgy írja meg a játékát, ahogy akarja, ha ez valakinek nem tetszik, jogában áll nagy ívben, magasról tojni az SC2-re. Szóval ha nem tetszik nektek, ne vegyétek meg.

[ Szerkesztve ]

***

(#47) FefeeX válasza ollie (#46) üzenetére


FefeeX
veterán

szerinted mennyi lesz a zsírúj blizzard játék? Segítek. Csak a nem régmúlt alapján. WotLK 9999,- pedig "csak" egy kiegészítő... Szóval fogadunk?

Ha nem tetszik az hogy miről írnak az emberek, nem tetszik hogy mi nem tetszik 60ezer embernek (valszeg legalább 600ezernek egyébként, és még keveset mondtam), akkor ne olvasd el a cikket... Szerintem itt az emberek 90+%-a tesz magasról a véleményedre.

[ Szerkesztve ]

(#48) ollie válasza FefeeX (#47) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Jó, legyen igazad. Akkor is azt mondták, hogy egy kampány lesz olyan hosszú, mint az eredeti SC-ben a 3 együttvéve. Akkor hol van itt a probléma?

Viszont egy dolog biztos, ha nagyon nem tetszik valami egy játékban (vagy éppen túl drága), nem veszem meg. Tegyetek ti is így és nem lesz problémátok vele.

[ Szerkesztve ]

***

(#49) FefeeX válasza ollie (#48) üzenetére


FefeeX
veterán

Hidd el, igazam lesz, de ne legyen igazam, ezt kívánom...
1 kampány az egy kampány. Egy játék meg egy játék. Itt a probléma. Egy kampány kb 20ada fejlesztés, mint egy játék. Ebből akarnak annyi pénzt szívni, mint a 20szorosból. És a blizz nyeregben érzi magát, ezért tesz ilyen k*csögségeket, mint ahogy mondtam a wowban is ezt teszi. Sajnos az egyszeri ember, akinek egyébként ez a dolog tetszik és ez kell, kénytelen-kelletlen megveszi. Legalább akkor már hadd ugassak ha a pénzem lehúzzák...

Komolyan mondom, olyanok vagytok, mint a kommunista korszakban, hiába nem jó ez van, ne beszélj róla... Ez nem így működik, nem kommunizmus van, ha valami nem tetszik, igenis hogy beszélünk róla.

[ Szerkesztve ]

(#50) Pussca válasza FefeeX (#40) üzenetére


Pussca
csendes tag

Kifejtenéd bövebben, ha már ennyire okosnak tartod magad?

Az úthenger alatt fekvő ember mosolya sohasem őszinte.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.