Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Peet


Peet
senior tag

Valami másra? Mire? ;)

(#2) BITBOYS


BITBOYS
addikt

Samsung 32 GB-os változata, mely 75 000 forint :U
Konklúzió: Borzalmasan drága :(

szerk: Szép kis összefoglaló lett fLeSs :R

[ Szerkesztve ]

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#3) mokus1


mokus1
addikt

Hát igen 32gb 75eFt-ért nagyon sok.
Ha rátesszük az op-rendszert és azt a 3 játékot és be is telt a 32giga.Igaz lehet cserélgetni.De inkább egy nagy HDD és kész.Egyenlőre

(#4) harom.14


harom.14
csendes tag

Az élettartamhoz egy apró megjegyzés:
Már több, mint fél éve (jan. 11) használok viszonylag intenzíven egy 32gb-os slc ssd-t és a smart adatok alapján nem érte még el a 0,6 százalékos "elhasználtsági szintet". Azaz ha továbbra is ennyire használom, akkor legalább 80 évig fogják kibírni a flash cellák. :C

Hi! I'm a signature virus. Copy me into your signature to help me spread.

(#5) csellosi válasza mokus1 (#3) üzenetére


csellosi
tag

"egyelore" :B

"De inkább egy nagy HDD és kész" - Igy van, egy 150gb-os raptor + 500/750gb-os seagate es meg marad is :)

[ Szerkesztve ]

- Miota dolgozol a cegnel? - Miota megfenyegettek, hogy kirugnak.

(#6) Toncsi


Toncsi
aktív tag
LOGOUT blog

Nagyon jó lett a teszt :C
Egy 8-16GB-os Samsungot bevállalnék htpc-be a notiwinyó helyett csak kicsit drága

(#7) Shad0w


Shad0w
senior tag

Azt lehet tudni, hogy az SSD-ket miért nem SRAM-al csinálják? Igaz, hogy kell neki fesz, de egy ceruza elem kb 10 évig képes ellátni és sebességben megelőzi a DRAM-ot is.

(#8) Hequila


Hequila
őstag

'A tányérok olvasási/írási sebessége a közepétől kifelé haladva csökken'

A winchesterek "eleje" a lemezek külső ívén kezdődik, így nem középről kifele haladva csökken, hanem kintről a közepe felé. Logikus, hogy egységnyi fordulatszámnál a legkülső körív fog leggyorsabban elhaladni a fej alatt (azt hiszem ezt hívják szakmaian szögsebességnek).

mod:

'a tányér felületén belülről kifelé haladva nő az elérési idő'
Ez is pont fordítva... ;)

[ Szerkesztve ]

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#9) LGLuke


LGLuke
őstag

A cikk nekem is tetszett, jól összefoglalja a dolgokat.

A lényeg viszont azon van, hogy már most nagyon erősek az ssd-k. 1-2 éven belül, mikor a kapacitásuk többszörösére nő, s az áruk pedig legalább harmadára csökken, akkor boot winyó helyett tökéletes lesz. S mellé egy TB kapacitású nagyon csenes, és hűvös, biztonságos adat-tároló winyót berakva tökéletes párost alkotnának otthoni felhasználóknak. Szerintm...

(#10) GuMipOkE válasza Hequila (#8) üzenetére


GuMipOkE
aktív tag

Épp mondani akartam, megelőztél... :)

(#11) rudi válasza LGLuke (#9) üzenetére


rudi
nagyúr

Ne mellette, hanem a hálózaton lesz az a pár TB kapacitású nagy HDD, még az is lehet, hogy egyből a Wi-Fi routerben vagy Set-top boxban.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#12) #65675776 válasza Shad0w (#7) üzenetére


#65675776
törölt tag

Mert kicsit rohast drága, és kikapcsoláskor elfelejti a teljes tartalmát?

(#13) mokus1 válasza #65675776 (#12) üzenetére


mokus1
addikt

Az árban igazad van.De simán lehetne egy olyat csinálni hogy maradjon a táp ellátás alatt(pl +5vsb)ezzel is meglehetne hasónlót oldani.Igaz nagyon odakéne figyelni rá.vagy valami elem stb ha áramszünet van.

(#14) Dark Archon válasza mokus1 (#3) üzenetére


Dark Archon
addikt

Jelenlegi helyzetben ez a 32Gb rendszerindító vinyónak jó, mellé meg normál vinyók. Más kérdés, kinek ér meg 75 rongyot, hogy egy kicsit gyorsabban induljon az OS :))

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#15) mokus1 válasza Dark Archon (#14) üzenetére


mokus1
addikt

pontosan.XP alá felesleges.Vista örülne neki az biztos.De a játékok maradnának lassabbak az biztos.igaz nem számot tevő.Kivéve amit írtak Crysis 2560ba akkor megéri ez a vinyó annak az embernek.mert h oda kell egy jó pár VGA és nem a gyengébbik fajtából. :C

(#16) Lenry


Lenry
félisten

[KÖTEKEDÉS]non-volatile, azaz nem illékony memória - nem volna magyarosabb a "nem-felejtő memória" kifejezés?[/KÖTEKEDÉS]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#17) Sandormaster


Sandormaster
aktív tag

Hát a teszt szerint elég jól jártam a 750GB-s F1-es Samummal :C

(#18) BRinyo válasza BITBOYS (#2) üzenetére


BRinyo
aktív tag

Abból lehet venni 5db 500-as, vagy majdnem 3db 1TB-os vinyót. Vannak vinyók, amik simán produkálnak 100MB/s átvitelt, önmagukban is. Szóval ssd-nek semmi értelmét nem látom, a mostani 7200.11 vinyóim mellett...
Korrekt cikk és teszt :R

(#19) Lenry


Lenry
félisten

jók ezek az SSD-k, de bármennyire is gyorsak, nekem a legnagyobb bajom velük, hogy egyszerűen kicsik... 32GB-ért 75k? na neeem
75 ezerért kapok ~2TB vinyót... (3x750GB)... hiába lassabb, mégis több minden fér el rajta...
32G még rendszernek sem elég... a rendszerpartícióm 60GB... rá van telepítve a Vista, meg pár játék, néhány nagyobb szoftver, és most van rajta 3,3GB szabad hely... mire lenne elég 32 GB? XP alá esetleg...

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#20) tdd587 válasza Lenry (#19) üzenetére


tdd587
őstag

75ezerért már 3TB winyót mérnek a samsungnál... és ugye kell a hely.

Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

(#21) shabbarulez válasza Shad0w (#7) üzenetére


shabbarulez
őstag

Nem igazán értek ehhez, de én úgy olvastam hogy SRAM esetén egy bit eltárolásához legalább 6 tranzisztor kell. Flash esetén SLC-nél 1 bithez 1 tranzisztor, MLC-nél 2-4 bithez szintén egy kell. Ebből az következne hogy egy SRAM alapú SSD 1/6-od vagy 1/24-ed kapacitással rendelkezne egy flash alapúhoz képest azonos költségszint mellett, ami nem túl hatékony. Persze sokkal gyorsabb lenne, viszont áramkimaradás esetén is elvesztené a tartalmát ami információ tároláshoz elég rizikóssá tenné. Ezek a paraméterek pedig elég alaposan leszűkítenék a felhasználási körét.

(#22) Shad0w válasza #65675776 (#12) üzenetére


Shad0w
senior tag

Hát ennél vmi konkrétabb válaszra számítottam. Egyrészt ugyanaz a szilícium kell hozzá, ugyanaz a gép kell a gyártásához is. Ja és azt kihagytam, hogy gyakorlatilag végtelen írást/törlést visel el. Tehát a kérdésem továbbra is az, hogy miért nem hallani egyáltalán kísérleti SRAM-os SSD-ről sem?

shabbarulez: Hát ezt a méret dolgot soha nem értettem, amikor mindenhól arról beszélnek, hogy a tok teszi ki a csipek méretének 60-70%-át, tehát ha most maga az áramkör picit nagyobb attól még nem lesz több kivezetése és így a tokozás sem lesz nagyobb. Mint mondottam, egy mezei elemmel 10 évet bír, nem hiszem, hogy nagy kunszt lenne cserélhetőre csinálni. Szal ez nem jelenthet problémát.

[ Szerkesztve ]

(#23) shtml válasza Shad0w (#7) üzenetére


shtml
őstag

Biztos vagy abban, hogy egy ceruzaelem 10-20 vagy még több GB-nyi SRAM-ot képes ellátni 10 évig? (Üzem közben természetesen a PC adná neki a feszültséget.)

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#24) Chaser válasza Dark Archon (#14) üzenetére


Chaser
titán

LE1100-as sempronom van, 1.9Ghz, 2x512/800-as ram 740 körül, nf400-as chipset, toshiba 2.5" 40 gigás vinyó, 5400 rpm/2 mega cache, 32 sec-kel a bekapcsolás után már indíthatom a tűzrókát, most szerény számításaim alapján, hogy azt mondhassam valamennyiére is megéri nekem az a samsung csoda, kevesebb mint 5 sec alatti boot időre már azt mondanám talán megéri, de persze nem nevetséges 2 év garral, hanem legalább 5-tel...bár ár/teljesítmény arányát nézve, és a gyár által megadott MTBF időt, sztem nem lenne lehetetlen elvárás a 10 év gari sem.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#25) Shad0w válasza shtml (#23) üzenetére


Shad0w
senior tag

Teljes mértékben. Az SRAM-oknak csak feszültségre van szükségük az információ tárolásához, áram szinte nem is folyik rajtuk (jelentéktelen szivárgóáram persze mindig folyik). Ez a tíz év is azért ennyi, mert ennyi idő alatt megy tönkre az elem, ha a fiókban tartod akkor is kb. ennyi idő alatt megy tönkre egy elem.

(#26) shtml válasza harom.14 (#4) üzenetére


shtml
őstag

Túl optimista vagy.
Ha intenzíven használod, akkor a wear levellingnek alkalma van elég egyenletesen elosztani a terhelést. Ez esetben viszont ne számíts az elromló cellák számának lineáris növekedésére, inkább Gauss-görbére gondolj. Vagyis a cellák legnagyobb része elég hirtelen, egy rövid időszakon belül fog elromlani.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#27) zsozsosama


zsozsosama
csendes tag

Az OCZ Core Series-t kene letesztelni, 150$ ert 32g-t/205$ ert 64g-t kapsz, raadasul 120/80 MB/s sebesseggel. Teljesen mas fenybe helyezi az ssd kerdest.

(#28) Male válasza shabbarulez (#21) üzenetére


Male
nagyúr

Igen, egy SRAM cella 6 tranzisztor: drága, nagy, sokat fogyaszt... cachenek jó a prociba, de adattárolásra :U

A teszthez: ...és még nem is MLC-t teszteltetek... az milyen szépen szerepelt volna :DDD

Amit nagyon hiányolok: fogyasztás mérés!!!
OK, a max. fogyasztása nagyon szép gyári adat, de egy vinyó az idő legalább 95%-ban idle állapotban van... ott pedig korántsincs ekkora különbség...
A cikkbeli Samsung SSD: 0.41/0.32/0.24/0.24W
A Samsung HM160HC notivinyó: 2.0/0.6/0.25/0.1W
(R-W/Idle/Standby/Sleep)

Persze ezek csak gyári adatok, jó lett volna valami mérés. Mondjuk egy notiba betenni egy 2.5-ös vinyót, és megnézni meddig bírja vele, majd betenni egy SSD-t a helyére, és ugyanez... érdekes adat lenne, hogy hány percet lehet vele nyerni. (mondjuk jó hosszú teszt :B )

Szerk: Shad0w #25: Nekem valami 3W rémlik egy egyszerű SDRAM modulra... meleg van, nem számolgatok ebből, majd valaki megteszi helyettem :)

[ Szerkesztve ]

(#29) shabbarulez


shabbarulez
őstag

Az SSD-nél a fejlődési potenciál az ami bíztató a jővőre nézve, míg ugyanez HDD-k esetén közel sem olyan optimista. Anno egy éve volt PH-n hír a Fusion-io termékről amivel 600MB/s sebességet és igen minimális késleltetést lehet elérni, persze az ára is ezzel arányos. [link]

Itt van még róla pár leírás: [link] [link]

Ilyen paraméterekről HDD esetén nincs igazán realítása álmodozni, még hosszú távon sem SSD-vel pedig már tavaly elérhető volt, szóval a technológiában megvan a megfelelő potenciál. 1-2 éven belül a SATA2 csatoló 300MB/s-os áteresztő képessége egyre inkább kitölthető lesz SSD-vel, 4-5 éven belül pedig szerint a SATA3 600MB/s-os áteresztő képessége is elérhető lesz, ami már az a sebesség mint amit a Fusion-io terméke tavaly prezentált.

A kapacitás és ár problematikájára pedig a fejlődő gyártástechnológia kínálhat megoldást hosszútávon. 2 évente duplázni lehet az egységnyi felületre kerülő tranzisztorok számát a gyártástechnológia fejlődésével. 2012 felé a gyártók átállnak 300mm-es ostyákról 450mm-esre ami egy plusz lökést ad a gazdaságosságnak. 3D stackinggel egymás fölé helyezett layerekkel szintén lehet növelni a hatékonyságot. Szóval hosszútávon elég biztatónak igérkezik az SSD jővője.

(#30) #25954560


#25954560
törölt tag

jo kis teszt.
a marketing szovegekbol mindig csak az jon le, hogy meeeeekkora dolog mar ssd-s noti, mert technologia, meg mozgo alketresz meg fogyasztas meg zaj.
naja. a technologia igaz, de inkabb ritka, mint sokkal fejlettebb a mai vinyoknal (meg osszehasonlitani is nehez)
a mozgo alkatreszek hianya igaz, de nem egyertelmu elony, ha figyelembe vesszuk a varhato elettartamot is. a fogyasztasa ertelmes meretben nem szamottevoen kisebb. marad a zaj (es a kevesbe melegedesbol szarmazo kisebb huteszaj).
szoval ha eddig valaki ugy gondolta h nelkulozhetetlen szamara egy ssd-s notebook a marketing alapjan, az mar tudja h egyelore nelkulozheto, a tesztek alapjan :)

mod: kozben shabbarulez leirta, amit en kifelejtettem: hosszutavon valoszinuleg lesznek elonyei es letjogosultsaga az ssd-knek altalanos celra is.

[ Szerkesztve ]

(#31) deicide válasza zsozsosama (#27) üzenetére


deicide
veterán

Én is pont az árat akartam feszegetni, mert pont ma kaptuk meg a transcend 32 és 64gb MLC ssd-it, ami 18 és 34+áfa környékén lesz elérhető.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#32) deicide válasza #25954560 (#30) üzenetére


deicide
veterán

De ha notiban gondolkodunk - és az SSD célja szerintem pont a notiban való felhasználás, nem az asztali power userek kiszolgálása - akkor egy beépített noti vinyónál nem biztos hogy lassabb.

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#33) Shad0w válasza Male (#28) üzenetére


Shad0w
senior tag

Most csak elírtad, vagy tényleg SDRAM-ról beszélsz? SRAM tulajdonképpen egy két állású multivibrátor. A tranzisztorok szivárgó áramán kívül nincs fogyasztása. 3W furcsa lenne SRAM-nak.
Na mind1.

(#34) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Szerintem még nem kell rettegni az SSD-től, de 2-3 éven belül már igen...

(#35) Male válasza Shad0w (#33) üzenetére


Male
nagyúr

Nem elírtam, hanem nem figyeltem a hozzászólásod olvasásakor :B
SDRAM modul a 3W természetesen (valamelyik oldalon megmérték a gép minden alkatrészét külön-külön, és ott jött ki).

Egy SRAM cella fogyasztásnak ennyi tényleg durva lenne ;]

Na, egy 32GB-os SRAM-ból készített SSD azért... 32 milliárd Byte * 8 = 256 milliárd bit * 6 = 1536 milliárd tranzisztor... és ehhez még jön az ECC, hogy megbízható legyen.
Szeritnem ez elég magyarázat, hogy miért is nem gyártanak ilyet. (Összehasonlításul: Egy nVidia GT200-as chip 1.4 milliárd tranzisztor... 65nm-en kb 4.5 darab 300-as ostyát töltene ki ;] )

/remélem nem számoltam el semmit/

[ Szerkesztve ]

(#36) QuippeR válasza zsozsosama (#27) üzenetére


QuippeR
tag

Na igen, OCZ Core állítólag nagyon minőségi cucc, és SSD-khez képest bagóért.

(#37) robyeger


robyeger
addikt

Kár, hogy nem futotta egy RAID0-as tesztre ezekkel az SSD-kel, kíváncsi lettem volna, viszont ide pont jó, hogy nem használtatok 2GB-nál több alaplapi memóriát, mert a videókártya tesztekhez vagy gyors SSD kellene vagy 2GB-nál több memó ;)

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#38) harom.14 válasza shtml (#26) üzenetére


harom.14
csendes tag

Nem számítok az elromló cellák lineáris növekedésére, az nagy gond lenne. Épp az a célja a wear levelingnek, hogy csak a legvégén haljanak meg a cellák, egyszerre. Ha egy ssd 90%-ban van elhasználva, akkor tökéletes wear leveling mellett minden cellára igaz, hogy az eddigi törlések száma pont 90%-a a megengedett (biztonságos) törlések számának. Ez egyáltalán nem azt jelenti, hogy a cellák 90%-a meghalt!
Ugyanannyi blokktörlés kell ahhoz, hogy az elhasználódás 5%-ról 10%-ra ugorjon, mint hogy 80%-ról 85%-ra. Hogy egész pontos legyek, az én esetemben (32GB, SLC) ez pontosan 160 millió 1 MB-os blokk törlését jelenti.
(Bővebb infó a számolgatásomról itt olvasható.)

Hi! I'm a signature virus. Copy me into your signature to help me spread.

(#39) BiP


BiP
nagyúr

Kíváncsi lennék, hogy mondjuk fél vagy 1 giga ram gyorsítótárként rácsapva ezekre az SSD-kre, mennyit javítana a teljesítményen és a wear-levelingen. Szerintem sokat. És amellett, hogy 75e egy 32gigás cucc, _annyival_ talán nem is lenne drágább.

[ Szerkesztve ]

(#40) marcias válasza rudi (#11) üzenetére


marcias
őstag

Vagy egy gigabites NAS-ban 2x2TB :K A gépbe meg elég egy 128gigás Samsung SLC SSD.
Jó kis sziszegős :DDD

[ Szerkesztve ]

Steam: marcias88

(#41) Shad0w válasza Male (#35) üzenetére


Shad0w
senior tag

Nem számoltál el semmit. De ( ;] ) az összehasonlításod erősen megtévesztő. Egy processzort sztm nem lehet így összehasonlítani, mivel ott a tranzisztorok kapcsolása más architektúrára épül, a RAM-oknál pedig ugyanaz a blokk ismétlődik, és jó tervezéssel helytakarékosabb is lehet. Ráadásul ezt a 1536 milliárdot nyilván nem egy csippbe fogják integrálni, hanem mondjuk 32-be. De ha elvesszük a számítás végéről a 6-os szorzót akkoris 8 milliárd tranzisztor/csip jön ki egy 32 GB-os SSD-re ami 32 db csipet tartalmaz. és így már nem annyira sok.
Ráadásul a flash ramnak a gyártása kétszer annyi lépésből ál mint egy mezei tranzisztoré (ugye a lebegő elektródát is létre kell hozni). A létező DRAM moduloknál pedig csak minden 2. bit hasznos, mert a frissítések alatt vhova ki kell menteni azt adatot. Szal nem rendelkezik olyan rossz mutatókkal az SRAM, hogy meg se próbálják azzal megcsinálni

[ Szerkesztve ]

(#42) Shad0w válasza Shad0w (#41) üzenetére


Shad0w
senior tag

Hoppá, az SRAM-ra ugye azért számolunk 6 tranzisztort, mer az mindent tartalmaz, de a flashnél kihagytuk a kijelölőket, és az is kell, tehát ott is hozzálehet adni még kettőt minden bithez. Tovább csökken az SRAM hátránya. :)

(#43) Male válasza Shad0w (#41) üzenetére


Male
nagyúr

Nyilván elég durva közelítés...

Főleg mivel nem is lehetne egy chipen :D
Akkor nézzünk egy wolfdalet 45nm-en

107 mm2, a kép alapján nagy jóindulattal ennek a harmada a cache, ami 6MB-os. Tehát legyen 35 mm2 6MB.
32GB így 191000 mm2. (még tokázás nélkül is ez annyi mint 3 darab A4-es lap!!!)

Akárhány chipre is szeded, ez irgalmatlanul drága és nagy lenne.

(#44) Taranti


Taranti
senior tag

Cikk elején csodálkoztam, miért nincs a tesztben velociraptor (pl.), mert árban nagyságrendileg az most az ssd-k ellenfele. Persze 2*750-es f1 raid0-ban is elfért volna, hiszen ilyesmit sokan használnak...
A végére rájöttem: még inkább megkérdőjelezné az ssd-k mai létjogosultságát.

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#45) Shad0w válasza Male (#43) üzenetére


Shad0w
senior tag

Jó. Meggyőztél. :)

(#46) Male válasza Shad0w (#45) üzenetére


Male
nagyúr

:)

Mondjuk az biztos, hogy sebességben ott lenne egy ilyen :)

(#47) Rive válasza Shad0w (#42) üzenetére


Rive
veterán

DRAM-ra, ha jól emlékszem, vannak hasonló megoldások. Hirtelenjében valami kiegészítő kártya rémlik, jó sok memóriával, akkuval, a merevlemezek cachelésére/gyorsítására. (NEM RAID kártya, legalábbis azt hiszem...).

Az, hogy egy régi SD-RAM 3W, nem sokat jelent itt. Egy speciálisan effélére tervezett alacsony idle fogyasztású DRAM ennél jóval kevesebb is lehet - majd' nulla órajel, csökkentett tápfesz, szinte csak a frissítőlogika él... Aztán amikor kap rendes kraftot, akkor ráadja az órajelet, aztán hajrá. Az üzemi fogyasztása nem igazán érdekes.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#48) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

A konklúzió nem tetszik. Ezek elsősorban notebookokba kerülnek. Fogyasztásban töredéke, melegedésben sokszor jobb, sebessége egy notivinyóhoz képest sokkalta jobb, teljesen hangtalan. Miről beszélünk?

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#49) Zzenit válasza Hequila (#8) üzenetére


Zzenit
tag

Szerintem inkább, kerületi sebességnek hívják amire gondolsz.

Ha unod a MÁV-ot, egy alternatíva: www.oszkar.com

(#50) TeeJay


TeeJay
félisten

majd ha már nem NAND Flash lesz ezekben hanem PRAM vagy mégjobb nemfelejtő cucc akkor tényleg érdemes lesz beruházni :B
de jó is lenne pár év múlva ha fillérekért lehetne majd venni 256-512gigás SSD-t mondjuk SATA3 csatival és 500-600megás sebességgel
és persze 0,1ms random access meg hasonló finomságokkal :B
rendszernek tökéletes lenne, mellé meg egy 5-10TB-os 5400RPM-es nagyonhalk vinyó ami meg csak akkor menne ha épp tárolni szeretnél filmeket zenéket stb...
:R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.