Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Taybore


Taybore
aktív tag

Mindkét, címben lévő hír örömteli. A mostani telómra valószínűleg már úgyse fogják kiadni, de a következőn már esélyesebb, így várós az M. :K

[ Szerkesztve ]

(#2) joey04


joey04
titán

Remélem a samu az amoledes készülékeiben inkább a sötét verzióra épít majd. (gyere csak Note 5)

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#3) Cilindrik válasza joey04 (#2) üzenetére


Cilindrik
aktív tag

Ahogy látom nem fekete az alap a sötét verziónál hanem csak sötétszürke, szóval nem hiszem hogy ez esetben az amoled "jobban jár"

(#4) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

AMOLED kijelzőknél jól jön majd a téma gyárilag. Mentés ügyileg, meg ideje lesz felzárkózni az iOS-hez.

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#5) joey04 válasza Cilindrik (#3) üzenetére


joey04
titán

a fehérnél csak jobb lehet... :D

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#6) vicze


vicze
félisten

"Még egy hasznos újdonságot érdemes megemlíteni: az Android M-től az összes telepített alkalmazás adatfájljai mentésre kerültnek a Google Drive-ba"
Nop. :(

Végül is tök lényegtelen apró feltétel az app számára a API Level 22. :U Az meg hogy nem az összes adat file, és nem úgy ahogy a többség gondolja, azt inkább nem fejtegetem.

[ Szerkesztve ]

(#7) Dr.Anonymus válasza vicze (#6) üzenetére


Dr.Anonymus
addikt

reméljük az alkalmazás adatokkal együtt a lagollást okozó alkalmazás adatok is átmentésre kerül az új telefonra ;]

(#8) Victoryus94 válasza Cyberpunk (#4) üzenetére


Victoryus94
őstag

Át is váltanék Windos-ra ha a Droid úgy mentene felhőbe, mint az iOS.

(#10) catroot válasza Victoryus94 (#8) üzenetére


catroot
veterán

Ezt hogy érted?

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#11) legiaap válasza catroot (#10) üzenetére


legiaap
nagyúr

Maga sem tudja szerintem mit akar.
:)

[ Szerkesztve ]

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#12) MikeRenton


MikeRenton
tag

Végre lesz sötét téma. Utálom a világos kezelőfelületeket. Jelenleg Windows Phone-t használok és droidra fogok váltani, már jó előre néztem, hogy rootolással miképpen sötét témát varázsolni a Lollipopos telefonokra :DD Akkor már ezzel sem kell foglalkozni.

(#13) Oppenheimer válasza catroot (#10) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Az ő játékállásait ne nézegesse az illuminátus.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#14) Tomi_Ohl


Tomi_Ohl
veterán

:C

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#15) EnterR


EnterR
veterán

Hiánypótló ez a sötét téma.

PSN ID: marquuard

(#16) darvinya


darvinya
titán

Jó ez a mentés, mert eddig nem volt app adat.

De mobilnet-et nem kiméli, pláne hazai szolgáltató nevetséges adatmennyiségeinél.
Örömteli amikor egy ilyen csoda miatt 2 pislogás alatt elfogy amivel eddig 1 hónapig el van az ember.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#17) Danny365 válasza darvinya (#16) üzenetére


Danny365
őstag

Gondolom wi-fin fog szinkronizálni, vagy legalábbis választható lesz.

[ Szerkesztve ]

(#18) Pantal válasza darvinya (#16) üzenetére


Pantal
senior tag

Elég nagy baki lenne kihagyni a "Mentés csak WiFi hálózaton" csekkolós rublikát.

(#19) adabra válasza darvinya (#16) üzenetére


adabra
senior tag

Valahol olvastam, hogy csak töltés közben és wifi kapcsolat esetén ment (és éjszaka, amikor nincs használatban az eszköz)

(#20) Cyberpunk válasza Victoryus94 (#8) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Pedig az iCloud nagyszerű dolog, de te tudod. :D

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#21) darvinya válasza Danny365 (#17) üzenetére


darvinya
titán

és (#18) Pantal

Ez nem telepítet app.
Eddigi sem kérdezi meg, hogy min akarod.
Egyszerűen zabál.
Pl: én régóta kézileg SD app telepítőt mentek, mert alapból be van kapcsol ez a fajta mentés/visszaállítás ami nem jó, ezért kikapcsoltam.
És bizony első boot -oláskor elkezdi net-et keresni és visszaállást, használatkor mentést.
Ez átlag user nem veszi figyelembe, csak néz nagyokat hol a mobilnet és dühöng.

(#19) adabra

Ez marhaság.
Ha nincs WiFi, akkor menteni nem tud.
Ekkor jön, hogy milyen lassú ez a droid és milyen gyorsan merül. - persze arra nem gondol, hogy a háttérben fut és pörgeti a procit.

Ráadásul nem nekünk készül ez, hanem ahol ez nem gond.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#22) M5Norbi válasza joey04 (#2) üzenetére


M5Norbi
őstag

Én is remélem.
Nem rossz a fehér sem de megszoktam hogy eddig mindig fekete volt.

Ha meghalsz, Te nem tudod, hogy halott vagy, csak a körülötted élőknek nehéz. Na most ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy!

(#23) Danny365 válasza darvinya (#21) üzenetére


Danny365
őstag

Hogy mi? A cucc egészen pontosan csak akkor nyom backupot, mikor idle állapotban van a telefon, töltöd és wifire van csatlakoztatva.

(#24) darvinya válasza Danny365 (#23) üzenetére


darvinya
titán

Ennek mi értelme van.
2 feltételből 1 nem teljesül, akkor nincs mentés.
Ha pont ilyen után történik olyan amikor jó lenne a mentés, hol valósul meg az igéret.
Ráadásul mondj átlag felhasználót aki neki áll erre figyelni.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#25) Danny365 válasza darvinya (#24) üzenetére


Danny365
őstag

Azért erre nemigen kell figyelni, ha otthon vagy, szerintem alap, hogy benyomod a wifit, tölteni meg minden nap tölti a telefont az emberek nagy része. Azt meg ne mondd, hogy valaki úgy tölti fel a telefonját, hogy közben folyamat nyomkodja.

Sokan meg éjjel felteszik töltőre, reggel leveszik és ennyi, kész a napi backup.

(#26) youngboy


youngboy
senior tag

Én azt nem értem, hogy app adatok szinkronizásása címen már most is van valami.
Hogy ez mennyire működik, nem tudom. Valami olyasmire emlékszem, hogy az app-nak is támogatnia kell ezt.

Ez az új pedig miben lesz más?

(#27) vicze válasza darvinya (#24) üzenetére


vicze
félisten

Jelenlegi leírás alapján nem nem fog menteni, ha bármelyik feltétel nem teljesül, de jelenleg nincs továbbiakban rézlesteve pontosan hogyan működik. Maga a működés még változhat.
Le van írva a jelenlegi működés tisztán. De úgyis évekig teljesen lényegtelen lesz mivel sokadszorra de API level 22, azaz Android M támogatás kell alkalmazás oldalról.

@youngboy: Eddig volt alatt nem tudom mire gondolsz? Az ADB backup lehetőségre, vagy a Wifi jelszó, háttérkép és pár egyéb dolog mentésére? Ez szinte semmit nem mentett, eddig se max. Lollipoptól a Now Launcher beállításait semmi mást. A ADB backup pedig egy teljesen más dolog és ettől most független.

(#28) youngboy válasza vicze (#27) üzenetére


youngboy
senior tag

Beállítások - Fiókok - Google és itt a szinkronizálásnál Alkalmazásadatok

(#29) vicze válasza youngboy (#28) üzenetére


vicze
félisten

Ez kizárólag pár Google alkalmazás adatait menti, kb. ez lett most kiterjesztve.

(#30) ctvagyok


ctvagyok
őstag

Végre rájöttek, hogy az amoledre nem jó a világos téma. Meg amúgy is.

(#31) zeon.hu válasza Danny365 (#25) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

"Alap, hogy benyomod a wifit"

igen, de pl nekem a wifi is mobilnet (mifi), más netem nincs.
szóval ha oda kerül a sor, nem árt figyelnem :)

#?*@&!

(#32) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

LOL, 4 év késéssel feltalálták az iCloud Backup-ot? :D

Ja mégsem vicze1 leírása alapján közelében sincs.

[ Szerkesztve ]

(#33) catroot válasza r3dsnake (#32) üzenetére


catroot
veterán

Én a Photos alkalmazásnál néztem egyet (amúgy most is és még droidosként is használtam backup-ra).

Ha weben törlök több képet, akkor az app törli telefonon is azokat a képeket, amik a telefonon vannak, nem pedig a felhőben.

Ez mondjuk az iCloudban is így van, rühellem is ezt.

Bár itt (Google-féle) legalább ha a telefonról törlök valamit (mondván nem kell, mert ott van a felhőben), az felhőben is marad. Nem mint szifonon.

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#34) r3dsnake válasza catroot (#33) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Fotókat mindig Dropboxra szinkronizálok, nekem az a legkényelmesebb megoldás ahhoz.

(#35) atike


atike
nagyúr

Navégremár. Csakhogy már nincs Nexusom... :DDD Ergo ezt megjelenéshez képest jó ha egy évre megkapom... Már ha megkapom... :DDD

(#36) DeathAdder válasza vicze (#27) üzenetére


DeathAdder
veterán

Én ADB backup-al teljesen jól elvoltam, akit kicsit is érdekel a dolog az simán megtudja csinálni, akit pedig nem azokat az appjai sem fogják érdekelni (márha vannak egyáltalán appjai az illetőnek)

Bár azért kétségtelenül kényelmesebbé tenné a visszaállításokat (és gondolom lassabbá is) :D

(#37) Lavar


Lavar
aktív tag

Tetszik ez a sötét téma. :K

(#38) cross56


cross56
senior tag

Nem tudom mi bajotok a fehèr tèmával nekem speciál felüdülés volt a feketéhez képest. Nekem jobban bejön. Bár ez a sötétszürke sem rossz.

(#39) legiaap válasza cross56 (#38) üzenetére


legiaap
nagyúr

Jobban meríti a készüléket.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#40) Just_Reboot


Just_Reboot
addikt

Sajnos még elég felemás, néhol vannak még fehér részek de jó lesz ez.

(#41) Quasi_modo


Quasi_modo
nagyúr

Én is a sötét témát vártam. Sajnos a letölthető témák sem nagyon színezik át a fehér hátteret.

valami

(#42) majcsika


majcsika
csendes tag

Biztosan remek lesz ez a mentés dolog.

Elegem van a droidból már jó ideje. Időm 80%-át külföldön töltöm mobilnettel barangolva.(havi2000br, 50mb/nap). Ez viber, skype, email, némi böngészés szigorúan Opera Mini-vel, és este fél, egy óra beszélgetés a családdal. Belefér. Windows Phone-on.
Droidon hiába tiltottam a Play sza..ágok adatforgalmát a háttérben is, pár naponta 20-25 mb-ot lezabál a napi 50mb-ból. Kérés és engedély nélkül. Windowson ha csak viber megy egész nap, szinte állandó kommunikációval, jó pár fotó küldéssel, akkor kb 5!! azaz 5mb megy el 12 óra alatt.
Ha meg letiltom a Play-t h ne is működhessen, akkor az email sem megy. Szóval droid a külföldön rohangálóknak kuka. Visszatérve az első sorra, ha nem talál napokig wifit akkor úgyis lementeget ezt azt magának a gugli. Ha kérem....ha nem.

(#43) Kékes525 válasza MikeRenton (#12) üzenetére


Kékes525
félisten

S6-ra sajnos még nincs megfelelő sötét téma. Az ikonjaik is sötétek. Nekem olyan kellenének, ami fekete alap fehér betűkkel és színes, kidolgozott ikonokkal van. Pillanatnyilag ilyen nincs S6-ra.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#44) Quasi_modo válasza majcsika (#42) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Használj WP-t.

valami

(#45) Matada2.3


Matada2.3
veterán

Na majd ezt megnézzük amikor kijön pár telefonra.. addig nem tudom elhinni ezt a memóriakezelési és fogyasztási javulást.

Finn the human

(#46) Just_Reboot válasza Matada2.3 (#45) üzenetére


Just_Reboot
addikt

A pár nexusra már kint van. Igaz még csak preview.

(#47) Mappa


Mappa
addikt

Milyen telefon az a videóban??? Nexus?

nem kötelező megadni

(#48) Danny365 válasza Mappa (#47) üzenetére


Danny365
őstag

Nexus 6.

(#49) r3dsnake válasza Quasi_modo (#44) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Vagy iOS-t, és akkor még alkalmazásai is lesznek.

(#50) Matada2.3 válasza Just_Reboot (#46) üzenetére


Matada2.3
veterán

A preview még messze van a valóságtól mint ez köztudott.

Finn the human

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.