Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) FlickAir válasza pepetech (#98) üzenetére


FlickAir
aktív tag

A rootolt teló előnyei: ki tudod takarítani a sok használhatatlan alkalmazást a gyári rendszerből, amik csak az erőforrásokat (proci, memória) eszik, így a fagyozgatások megszüntethetők, és az akku idő is minimum 15-20 %-kal növelhető (nekem Tipo Dualom van, megy mindkét SIM + net, használom keményen, de simán bír 2,5 napot). Root jogokkal működnek olyan, számomra alapvető app-ok, mint például a Link2SD (az összes letöltött app az SD kártyára települ, így kb 30x akkora tud lenni a tárhelyed, mint alap állapotban), Root uninstaller (én ezzel mentem le az alkalmazásokat), Ad Free (az idegesítő reklámokat tiltja le az ingyenes app-okban), amik root nélkül csak félig, vagy egyáltalán nem használhatók. Root nélkül lehetetlen teljes (nandroid) mentést készíteni a jelenlegi ROM-ról. ez pedig időnként nem árt, mert bármikor vissza lehet állítani, ha esetleg valami nagy baj lenne (igaz, ehhez egy normális recovery kellene, amire még nem találtam megoldást, de keresem ezerrel).

THL 4000, T6S, T6 PRO; CUBOT S168 ,S200, S208, S308, X9; DOOGEE DG310, DG550, DG700, DG800; LANDVO L200, L200S LTE/4G, L550 OCTA CORE http://goo.gl/EjdzIj

(#102) pepetech válasza FlickAir (#101) üzenetére


pepetech
őstag

Nem írsz butaságokat. De pl free játékkal nem játszok mert van rengeteg oldal ahonan a tört verziót le lehet szedni pl a legújabb játékokat én az apkmania.com-ról illetve az androidgamesroom.com-ról szoktam leszedni. De pl nekem már a GB is tudta azt amit az ICS is vagyis azt hogy bármikor sd-re rakhatok játékokat alkalmazásokat. De pl xperia s-be nincs is sd de itt is áthelyezhetek bármit belső tárhelyre appokat szinte teljesen feleslegesen mert xperia s-ben 2GB áll rendelkezésemre appok telepítésére bőven elegendő az appokra nagyobb GB-os játékok alapből belső tárhelyre települnek de az is 26 GB. Az aksit meg ha 20-30%-al tudnánk növelni ez azt jelentené hogy melóban nem 2-kor tölteném hanem 4-kor :D. Rengeteg androidos illetve iso meg simbyan rendszerrel volt dolgom minden telót kellet napközben tölteni sajnos. Elég intenzíven használom a kütyüket. SE X8-on meg ZTE balde készülékeken megértem a rootot mert máshogy nem lehet frissíteni. De eléggé szkeptikus szemmel állok a dolgokhoz :). De biztos megvan mindennek az előnye.

Apple MacBook AIR M2, Apple iPhone 14 Pro, Apple Watch Series 5 Nike GPS, Huawei Freebuds Pro

(#103) pepetech válasza Maxentius (#99) üzenetére


pepetech
őstag

mondjuk a frissítésekkel mindenhol bajok vannak nem egy Nexus kategória. Mondjuk ez is zavar. Mert annó írták hogy az Xperia S-et befogadták hivatalos Nexus tagnak ami a frissítés előnyeit adná de eddig semmi plusz nem látszódik. a PSM is csak nem rég frissült úgy hogy normálisan használható de még most is elég ratyi dolgok vannak rajta sajnos :).

Apple MacBook AIR M2, Apple iPhone 14 Pro, Apple Watch Series 5 Nike GPS, Huawei Freebuds Pro

(#104) pepetech válasza Maxentius (#99) üzenetére


pepetech
őstag

Itt az a cikk amit írtam: http://www.mobilport.hu/hirek/20120820/tiszteletbeli_nexus_lett_az_xperia_s/

Apple MacBook AIR M2, Apple iPhone 14 Pro, Apple Watch Series 5 Nike GPS, Huawei Freebuds Pro

(#105) pepetech válasza petra88 (#100) üzenetére


pepetech
őstag

Azt vettem észre, hogy a neveket úgy kell elmenteni ahogy a facebookon is van így azonnal felismeri a tagot. Pl nokia simbiánja ebben jobb mert bármilyen becenév mellé lehetet csatolni facebook profilt. Lehet itt is van ilyen csak még nem találtam rá. De ha rájösz írd meg pls ;)

Apple MacBook AIR M2, Apple iPhone 14 Pro, Apple Watch Series 5 Nike GPS, Huawei Freebuds Pro

(#106) Maxentius válasza pepetech (#104) üzenetére


Maxentius
addikt

Időközben meg ez történt.

Samsung Galaxy S22 Ultra | JBL E65BTNC

(#107) pepetech válasza Maxentius (#106) üzenetére


pepetech
őstag

Fasza na ezt senki sem cikkezte meg...

Apple MacBook AIR M2, Apple iPhone 14 Pro, Apple Watch Series 5 Nike GPS, Huawei Freebuds Pro

(#108) Maxentius válasza pepetech (#107) üzenetére


Maxentius
addikt

Csak külföldön, nálunk nem divat az ilyesmit időben lereagálni. :(

Samsung Galaxy S22 Ultra | JBL E65BTNC

(#109) petra88 válasza pepetech (#105) üzenetére


petra88
csendes tag

Köszi az ötletet, kipróbáltam, de így sem jó :-/
Menet közben annyi változás történt (tőlem függetlenül), hogy egy-két névhez magától párosította egy idő után. De csak pár darabhoz, és nem tudom mi alapján pont azokhoz :S
Szóval továbbra is várok ötleteket aki rájön valamire! (meg persze én is próbálkozok) :)

(#110) atiska007


atiska007
senior tag

hali,

Befrissült a teló .50-re és nem tudom 0.9.9.0-val rootolni a telót.
Tud valaki gyógyírt? :O

Mittudomain!

(#111) Maxentius válasza atiska007 (#110) üzenetére


Maxentius
addikt

A 0.9.8.0-ás verzió gond nélkül rootolja.

Samsung Galaxy S22 Ultra | JBL E65BTNC

(#112) atiska007 válasza Maxentius (#111) üzenetére


atiska007
senior tag

És valóban :C

Nagyon szépen köszönöm a tippet! :R

Mittudomain!

(#113) strike93 válasza atiska007 (#110) üzenetére


strike93
csendes tag

Szia milyen a telefonod mármint milyen hálózatú telenor,t-mobile,vodafon HIvatalos frissítés jött neked nekem még csak 4.0.4 6.1.A.2.45-ös :/

És egy kérdés a többiektől ezt a verzíót is tudom úgy rootolni hogy minden megmarad?

(#114) Maxentius válasza strike93 (#113) üzenetére


Maxentius
addikt

Állítólag a .55-öt nem lehet ezzel rootolni, de a .50-est még én is tudtam, természetesen minden megmarad, mint a korábbiak rootolásakor.

Samsung Galaxy S22 Ultra | JBL E65BTNC

(#115) strike93 válasza Maxentius (#114) üzenetére


strike93
csendes tag

Akkor én most megtudom csinálni a root-ot rom csere és minden egyéb nélkül? És megmaradnak a DRM kulcsok meg minden így majd ha jön hivatalos frissítés tudok frissíteni elvileg ugye?

Bocsánat hogy ilyen amatőr kérdéseket teszek fel,pedig nem kezdő vagyok a szakmában csak az ez elötti telefonom egy LG Optimus gt540 volt és egészen máshogy ment az meg ott egyből rom cserével csináltam.Ezen a jelenlegin még nem szeretnék romot cserélni 2 hónapos telefon egyenlőre még csak root.ot szeretnék :) Aztán várom hogy jöjjön a hivatalos 4.1

(#116) strike93 válasza Maxentius (#114) üzenetére


strike93
csendes tag

Bocsánat a szerkesztést nem találtam. Most nézem hogy hivatalos rom? 6.1.A.2.50 ez?:D
Gondolom az szolgáltató függgő hogy miért nincsen még a Sony PC Companion ban meg még a sony oldalán s a 6.1.A.2.45 ős-t írja a legutolsónak most akkor hogy van ez ezekkel sosem tudok düllőre jutni ez akkor honnan jött?

Most találtam egy ilyet is
Central Europe 1 Generic

[FIRMWARE][6.0.A.3.67] - part1 (0)
[FIRMWARE][6.0.A.3.73] - part1 (0)
Ez melyik verzsó lehet?

[ Szerkesztve ]

(#117) Maxentius válasza strike93 (#116) üzenetére


Maxentius
addikt

Tudsz, a Flashtool-ban a lakat ikonra bökve 2-3 restart után (S-en 3, P-n 2) kiírja, hogy Root Access Granted és semmi mélyebb hozzányúlás nem történt közben, azaz megmaradnak a DRM-kulcsok - ez igazából nem is önmagában jó dolog, hanem szerviznél, ha épp sárgulást javítanak, akkor előtte csekkolják a bootloader állapotát, és ha nyitva van, azt nem lehet többé eltünteti, és ugrik a gari...

A .50 és .55-ös firmware-eket tudtommal csak egyes régiókban adták ki, de persze lehet, hogy később ide is jön. A 6.0.A.3.73 és .75 még GB (2.3.7)-romok, azokat szerintem nem érdemes felrakni.

Samsung Galaxy S22 Ultra | JBL E65BTNC

(#118) strike93 válasza Maxentius (#117) üzenetére


strike93
csendes tag

És akkor most a leírásoban melyik verzíót kell megcsináljam hogy hozzájussak a roothoz?

(#119) Maxentius válasza strike93 (#118) üzenetére


Maxentius
addikt

Az előbb írtam, hogy elég a Flashtool-ban a lakat ikonra kattintani, majd a megjelenő utasításokat követni (lesz benne egy biztonsági mentés-visszaállító utasítás, ott a telón kell rábökni a visszaállításra). :)

Samsung Galaxy S22 Ultra | JBL E65BTNC

(#120) strike93 válasza Maxentius (#119) üzenetére


strike93
csendes tag

Rendben,köszönöm a segítséget,elnézést hogy ennyire a számba kell rágni :D
Köszi a segítséget,írok ha sikerült :)

(#121) strike93


strike93
csendes tag

Sikerült,köszönöm a segítséget:)

(#122) strike93


strike93
csendes tag

Ha a leírásod alapján felrakom a recoveryt akkor tudok elvileg akármilyen custom romot felrakni vagy kell feltennem egy másik kernelt elötte? Nekem ez Bootloader unlock allowed: NO :/ feltétlenül kell a bootloader kioldása custom romhoz?

(#123) strike93 válasza strike93 (#122) üzenetére


strike93
csendes tag

Kérdésem megválaszolva.Igen fel lehet rakni a CMW-t igy a leírásodból külön és a másik kérdés is megválaszolva igen lehet custom romot feltenni utána cmw-ből :P üdv MIUI on Xperia S :D

(#124) Maxentius válasza strike93 (#123) üzenetére


Maxentius
addikt

Minden stimmel, de kernelt nem tudsz cserélni, mert szolgáltatós a mobilod. De még mindig felrakhatod az említett MIUI-t, annak van zárt bootloader-es verziója.

Samsung Galaxy S22 Ultra | JBL E65BTNC

(#125) pepetech


pepetech
őstag

Jelentem, hogy frissült a gyári rendszer Sony PC Companion segítségével!
6.1.A.2.55

Apple MacBook AIR M2, Apple iPhone 14 Pro, Apple Watch Series 5 Nike GPS, Huawei Freebuds Pro

(#126) atiska007


atiska007
senior tag

elméletileg december közepén előállnak a farbával, hogy mikor lesz az S-re jelly bean :C
remélem akkor már a frissítés kezdődik el

Mittudomain!

(#127) Maxentius válasza atiska007 (#126) üzenetére


Maxentius
addikt

Jelentsék be egyszerre a P és az S frissítését és elégedett leszek... egy kis ideig. ;]

Samsung Galaxy S22 Ultra | JBL E65BTNC

(#128) strike93 válasza Maxentius (#127) üzenetére


strike93
csendes tag

Engem is boldogsággal töltene el Az S re a Jelly-ke :D

(#129) petyaaa6


petyaaa6
tag

A helyzet az,hogy a timescape nemműködik vmiért. csak a facebookkal használnám,ma akartam először,de nemtudja frissíteni. csak ennyit ír ki hogy nemtudja frissíteni. wifi bevan nyomva,net megy rendesen,engedélyezve van minden.. nemértem. Nemtudjátok milehet?

Huawei p6 - perfect for business..and for everything

(#130) petyaaa6 válasza petyaaa6 (#129) üzenetére


petyaaa6
tag

ICS-m van, gyári. Érdekes hogy státuszt enged updatelni,de csak ezt. egyébknét semmi infot nem tölt le,semmit nemcsinál. a Twitter Timescape működik,a face a rossz csak.

Huawei p6 - perfect for business..and for everything

(#131) pisteeke


pisteeke
tag

Sziasztok.

Ma kapott a lányom egy ilyen telefont a fa alá. Szép és jó, de van vele egy kis bibi.
A wifi -t be lehetett lőni. ki is írja, hogy pöpecc a kapcsolat, erős a jel stb... viszont akartam a gyerek google accountját szinkronizálni vele, és az istennek sem sikerül. forog mint a meszes, fél órán keresztül, de semmi. Aztán kiderült, hogy a böngészőn a google sem jön be :S
nem tudom, mi lehet a baja. Ha esetleg tudnátok segíteni, igazán hálás lennék érte, nem beszélve a gyerekről :) Köszi előre is. :R

Barátom a gugli, csak van, hogy néha nem értjük meg egymást! :)

(#132) Maxentius válasza pisteeke (#131) üzenetére


Maxentius
addikt

Adatok törlését az Alkalmazások kezelésében illetve újraindítás után próbáltátok?

Samsung Galaxy S22 Ultra | JBL E65BTNC

(#133) pisteeke válasza Maxentius (#132) üzenetére


pisteeke
tag

kikapcsoltam a telefont, áramtalanítottam a routert, fél perc után router vissza bedug, telefon újra indít. Mivel nem volt változás, letöröltem a wifit komplett, és újra csatlakoztattam. Eredmény nélkül. :( Az alkalmazások kezelésében milyen adatok törlésére gondolsz? A WIFI -t én csak simán, a beállítások-WIFI-kapcsolat törlése úton csináltam.

Ami még érdekes számomra. (Ez az első sony telefon, amit nyomkodok, nekem egy motorola deffym van, ott más valamelyest.) A WIFI ikonja fent nem olyan, mint nekem a defyn. Megpróbálom leírni, mit látok rajta.
van ugye a wifi szimbóluma alatt, a kis félkör izék alatt az a kis pötty, és felette a félkör szimbólumok. Na nálam ezek a félkörök totál szürkék, és a kis pöty, vagy gömb (vagy minek is nevezzem) mellet felváltva villódzik két oldalt valami kis izé. nem igen létom, mi az. Szerintem ez így nem százas. vagy igen? :B

Barátom a gugli, csak van, hogy néha nem értjük meg egymást! :)

(#134) Maxentius válasza pisteeke (#133) üzenetére


Maxentius
addikt

Beállítások > Alkalmazások > Mind > az összes Google-szolgáltatásnál az Adatok törlése. Ha ez sem megy, akkor a Sony Update Service (SUS) programmal javítani kell a firmware-t, vagy a Beállítások > Bizt. mentés és visszaállítás > Gyári beállítások visszaállítását választani. Esetleg még a Google-fiók eltávolítása és újra hozzáadása segíthet még.

A WiFi-ikon nekem is néha beszürkül, függetlenül attól, hogy van-e valós netkapcsolat vagy nincs (S-n is így volt, P-n is néha csinálja).

Samsung Galaxy S22 Ultra | JBL E65BTNC

(#135) pisteeke válasza Maxentius (#134) üzenetére


pisteeke
tag

Még nem igazán van mit törölni a google accountok alól, még nem is sikerült bejelentkezni. :(
a gyári beállításokat vissza állítottam, de ez sem igazán segített. Ez a firmware javítás mit takar pontosan? Jár garancis vesztéssel? mert ha esetleg igen, akkor kihagynám, talán még bele férek a netes nyolc napos cserébe.

Barátom a gugli, csak van, hogy néha nem értjük meg egymást! :)

(#136) Maxentius válasza pisteeke (#135) üzenetére


Maxentius
addikt

Nem jár garivesztéssel, házilag el lehet végezni, elvileg tiszta firmware-t húz a telóra.

Samsung Galaxy S22 Ultra | JBL E65BTNC

(#137) asdf2


asdf2
tag

Szia!

Meghalt az egyik link (bootloadernél, a 8-as pontban az a bizonyos kis fájl.) azaz, áthelyzték: Ide

:)

(#138) asdf2


asdf2
tag

Basszus, segítség kéne, ugyanis, miután feloldottam a bootloadert, a SONY logo köszöntött, és nem tudok vele mit csinálni, itt áll egyhelyben, segíts!! :( :O :O

(#139) asdf2


asdf2
tag

Megoldva? Hard reset (fénykép gomb+hangfel+power) aztán lekapcsolt. USB-n rákötöttem hang- gombbal, és flash tool-al zártam a bootloadert, egyenlőre bootol.

Még annyit kellett, h rárakni Flashtool-al egy firmware-t, és feljött. (Lehet, hogy a bootloadert nem is kellett volna visszazárni? :F )

[ Szerkesztve ]

(#140) Maxentius válasza asdf2 (#139) üzenetére


Maxentius
addikt

Köszi a linket!

Ha főzött romot akarsz feltenni, próbáld úgy, hogy mivel megvan a gyári rom, arra feltolsz egy cwm-et, majd utána a főzött rom zip-jét telepíted a cwm-ből (részletes leírás a cikkben).

Samsung Galaxy S22 Ultra | JBL E65BTNC

(#141) pisteeke


pisteeke
tag

No, megoldottam a problémát!
Legyalultam a Routert, és a nulláról újra beállítottam rajta mindent. És láss csodát, ment a telefonon a net, mint a kisangyal. Hogy mi volt a bibi, nem tudom, minden beállítást ugyanúgy vissza tettem az új konfigra is, most mégis megy. Ha viszont vissza töltöm a backup fájlt, nem hajlandó a telefonon működni.
Végül is, a lényeg, hogy a Router reset után működik. :)

Köszönöm nektek a segítőkészségeteket, :R és további szép ünnepet. :)

Barátom a gugli, csak van, hogy néha nem értjük meg egymást! :)

(#142) Maxentius válasza pisteeke (#141) üzenetére


Maxentius
addikt

Erre a P-topikban rengetegen panaszkodtak, hogy b/g-re kell állítani a routert, hogy a P rendesen lássa a WiFi-t, lehet, hogy ez is hasonló probléma...

Szép ünnepeket nektek is! ;)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S22 Ultra | JBL E65BTNC

(#143) muchacoado


muchacoado
aktív tag

"Nincs Mass Storage-mód, nem látja így a Total Commander, hogy másolhatok rá így fájlokat a gépről?"

De igen van Mass Storage -mód (root kell) Youtube útmutató

[ Szerkesztve ]

(#144) Maxentius válasza muchacoado (#143) üzenetére


Maxentius
addikt

Gyárilag nincs benne, más kérdés, hogy lehet utólag trükközni vele, bele fogom rakni az első hsz-be.

Samsung Galaxy S22 Ultra | JBL E65BTNC

(#145) 106004978


106004978
csendes tag

Sziasztok,

segítségre lenne szükségem.
Mégpedig vettem egy független Xperia S-t amin 2.3.7 TELCEL (spanyol, mexikói telefonszolgáltató) rendszer van.
Próbáltam frissíteni a PC comp. de nem engedte.
Mivel lehet megoldani a 4.0 telepítését garancia vesztés nélkül? (annyit hozzáfűznék, hogy abszolút kezdő vagyok androidos telóknál) Ja és a sok TELCEL ikont is szívesen eltüntetném...

Előre is köszönöm segítségetek
üdv,zs

(#146) muchacoado válasza €uro (#49) üzenetére


muchacoado
aktív tag

(#147) #03372544 válasza 106004978 (#145) üzenetére


#03372544
törölt tag

Én ennek a segítségével oldottam meg, eléggé szájbarágós, és egyszerű megcsinálni.

Amire figyelj, hogy amikor azt mondja a Vissza gombot hosszan kell nyomni, akkor a hangerő le gombra gondol. :)

(#148) 106004978 válasza #03372544 (#147) üzenetére


106004978
csendes tag

Ez akkor nem jár automatikus garancia vesztéssel ugye?

Köszönöm segítséged!!!!

(#149) #03372544 válasza 106004978 (#148) üzenetére


#03372544
törölt tag

Azt nem tudom sajnos, de ott a fórumon ezt írja egy illető:
"Visszaviheted garanciába, a kutya sem fog foglalkozni vele, mivel ugyan úgy gyári rendszer van rajta. Ha akarod, akár kínai régiós szoftverrel is visszavihetnéd"

Mondjuk ebben van valami, tehát továbbra is gyári rendszer lesz a telefonodon, csak egy másik verzió.
Nem tudom ilyenbe belekötnek-e, mindenesetre ha garis problémád lenne vissza tudod rakni az eredeti rendszert.

(#150) lkiss2


lkiss2
csendes tag

Sziasztok,

Erosen gondolkodom ezen a telon, de tobbfele olvasom, hogy akadozik, fagy. Ez meg mindig aktualis, vagy mar megoldotta valamelyik frissites?

kosz

Laci

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.