Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Nikla


Nikla
tag

Szia, nekem nem volt hozzá bőrtok, tudnál egy képet felrakni róla?
Illetve az enyém már hivatalos ICS-n van, íme az én tapasztalatom:
A rendszer akad, döcög, sokat (2-3mp) vár olyan műveleteknél mint a képernyő fordulás.. egyszóval: kiábrándító!
Az üzemidő megnőtt, főleg alvó állapotban (éjszaka -2% az eddigi 20-30% helyett)
Az új záróképernyőre felírhatja az ember a nevét, viszont eltűnt róla a zenekontroll és az értesítések (pl nem fogadott hívás hívója) és ami a külön vicc, hogy a beállítás megmaradt, éppen csak semmit nem csinál
Át lett rendezve a beállítások menüpont, ez nem tudom hogy ICS specifikus-e de vannak dolgok amik teljesen logikátlan helyekre kerültek át.

Összességében nagyon jó is lehetne ez a telefon, de így inkább én senkinek nem ajánlom aki nem tud/akar ROM-olással foglalkozni..

Ha a hangya saját súlyának 50x -esét bírja el, akkor 10g hangyát le lehet küldeni egy sörért :)

(#2) petymeg


petymeg
addikt

"További újdonságok:
- Továbbfejlesztett képernyőzár-feloldás (kamera gyorsindító került a némító helyére),"

elég baj az nekünk... ott van a hw-s kameragomb, a némító nekem jobb volt

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#3) Maxentius válasza Nikla (#1) üzenetére


Maxentius
addikt

- Bőrtok: erre tessék, most lőttem. :)
- Hivatalos ICS-n vagyok én is, csak rootolva, és nekem is előfordul akadozgatás.
- Zenekontroll és értesítések: nálam mind2 jelen van, és működnek is.
- Beállítások: igen, az ICS így van alapból beállítva, a többi gyártó is hasonlóan rendezi a menüpontokat.

Samsung Galaxy S22 Ultra | JBL E65BTNC

(#4) Skynet258


Skynet258
veterán

Épp most van nálam egy ilyen tesztre, nem rossz darab, csak ennél a darabnál is sárgul a kijelző... :( Illetve az Xperia P anyaghasználata nekem jobban bejött.

https://geekpulse.hu

(#5) kbencee válasza Nikla (#1) üzenetére


kbencee
aktív tag

Nálam ICS alatt megvan az záróképernyős értesítés, nekem meg pont az a bajom, hogy hiába olvasom el azt a levelet amit jelez, a záróképernyőről nem tűnik el az értesítés :W

A jelenlegi ICS szerintem nagyon megrogyasztotta a telefont, de pl. HTC Sensation-nál is voltak bajok az ICS, tehát nem a Sony cseszte el a frissítést.

(#6) BloodRay válasza Nikla (#1) üzenetére


BloodRay
veterán

Pont az ilyesmik miatt amit írtál szerintem nekem marad a HTC One S. Csak ott meg pentile a kijelző és variálnak a procival... :(

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#7) Toldo


Toldo
csendes tag

Nem lett rossz az új Android, bár pár dolog sztem még várat magára. Nekem is hiányzik a némítógomb a képernyőzáron, de van helyette a kikapcsgombon némítás. Illetve hiányolom a Printscreent, de jobban a wifi-számítógép összeköttetést. Milyen egyszerű volt: felléptem wifi-re otthon, és máris lehetett tölteni rá az új zenéket pl, most meg nem támogatott (helyette AirDroid van). A dizájn jobb lett, reméljük stabil marad.

(#8) €uro válasza Skynet258 (#4) üzenetére


€uro
őstag

Sárgul a kijelző?! Nikotintól? Vagy hogyan, mitől?

(#9) naksys


naksys
senior tag

Hamarosan érkezik az újabb frissítés, reméljük orvosolják vele a hibákat!

(#10) -=RelakS=- válasza Skynet258 (#4) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

az enyém is sárgult, visszaküldtem, várom a cseredarabot

A gyári ICS-el nem volt semmi gondom, bár én nem a gyári launchert, hanem az Apex-et használom. Az szép folyamatos volt, pláne a LauncherPro után

Amúgy meg nem úgy van, hogy ezen a telón vannak DRM azonosítók, vagy mik, ami a sony áruházhoz szükséges, és az rootoláskor romoláskör örökre elveszik? Csak azért mondom, hogy óvatosan ezzel ennél a telefonnál.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#11) Maxentius válasza -=RelakS=- (#10) üzenetére


Maxentius
addikt

Ha gyárilag kioldod a bootloadert, akkor elvesznek azok a kulcsok, bár nálunk sok vizet ez nem zavar. Az új szoftveres root-módszerrel viszont még ez az elvesztés is kikerülhető.

(#12) petymeg: Mitől lenne kevesebb? Teljes értékű root-ot ad, ahogy a pre-root is.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S22 Ultra | JBL E65BTNC

(#12) petymeg válasza Maxentius (#11) üzenetére


petymeg
addikt

Ez az új szoftveres módszer valamivel kevesebbet ad, mint a normál? Ahogy olvastam a blogodon nem is oly' egyszerű rootolni...

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#13) Millerchris


Millerchris
tag

Volt ilyen telóm, állati jó képeket csinál, de nem jött be.

A holnap mèg messze van!

(#14) yknarf


yknarf
tag

nagyon szép ez a telefon, köszönet az írásért :R

http://steamcommunity.com/id/yknarf

(#15) Fórum tag


Fórum tag
csendes tag

Helló!

A tegra 3 játékokkal is boldogul vagy ahhoz kevés, ha megcsináljuk az okosítást?
Ugye a 3-nak sokkal szebb effektjei vannak...

Számítógép, laptop, tablet és mobil új és használt, adás-vétel, szerviz.

(#16) Skynet258 válasza €uro (#8) üzenetére


Skynet258
veterán

Igen a nikotintól... :W

Fórum tag: saját SII-n is szépen fut a csilivili Tegra 3 effektes Dead Trigger, szóval itt sem lehet vele gond... ;)

[ Szerkesztve ]

https://geekpulse.hu

(#17) Fórum tag válasza Skynet258 (#16) üzenetére


Fórum tag
csendes tag

Köszönöm! :R

Számítógép, laptop, tablet és mobil új és használt, adás-vétel, szerviz.

(#18) Maxentius válasza Fórum tag (#15) üzenetére


Maxentius
addikt

Vannak Tegra3-ról is átportolt játékok, ha csak a cím a lényeg, amúgy a Tegrás fájloknál a Tegra2-eseket linkeltem, később hozzáadom a 3-asét is.

Samsung Galaxy S22 Ultra | JBL E65BTNC

(#19) -=RelakS=- válasza Millerchris (#13) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

szerintem meg ritka fos képeket csinál, meg a zajszűrés is elég erős amellett, hogy nem tud rendesen élesre állítani.
Viszont a makrója jobb, mint az SII-é.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#20) -=RelakS=- válasza Maxentius (#11) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

argh...

ráadásul még a cikkben is írod :W :DDD

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#21) Maxentius válasza -=RelakS=- (#20) üzenetére


Maxentius
addikt

És ez miért is probléma...?

Samsung Galaxy S22 Ultra | JBL E65BTNC

(#22) -=RelakS=- válasza Maxentius (#21) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

pl mert belebrekegek úgy, hogy rendesen el sem olvasom a cikket, aztán amit felhozok, az pont benne van? :))

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#23) €uro válasza Skynet258 (#16) üzenetére


€uro
őstag

Szerinted komolyan kérdeztem, hogy a nikotintól? :P

(#24) Skynet258 válasza €uro (#23) üzenetére


Skynet258
veterán

Figyelj, az utóbbi időben olyan dolgok történnek itt a PH-n, hogy én már őszintén szólva semmin sem lepődök meg. :P Hogy konkrétan mitől sárgul, azt mondjuk nem tudom, a technológia részének nem jártam utána, mivel nem érint a dolog. Valami panelbetegség lehet, vagy ha valaki jobban képben van, akkor majd elmondja. Sajnálatos dolog, bár emlékeim szerint a HTC-nél is volt/van hasonló dolog, mondjuk onnan teszteltem az egész One sorozatot, és egy sem volt ilyen. A Sony-nál már a tesztkészülék is hozza ezt a betegséget. :(

https://geekpulse.hu

(#25) kbencee válasza Skynet258 (#24) üzenetére


kbencee
aktív tag

Elvileg valami ragasztásos cuccot néztek el, emiatt van, hogy egy idő után néhány telefonnál eltűnik a sárgulás.
Az enyémnek pl. tökéletes a kijelzője.

(#26) Maxentius


Maxentius
addikt

(#22) -=RelakS=-: Ok, én is egy pillanatra máshogy értettem. :D

(#24) Skynet258: Ragasztó, az i4/SGSII-nél is hasonló sárgulások voltak tavalyelőtt/tavaly. Csak itt a Sony majdhogynem szó nélkül cseréli még akkor is, ha jó esetben teljesen eltűnik egy bizonyos idő eltelte után.

Samsung Galaxy S22 Ultra | JBL E65BTNC

(#27) €uro válasza Skynet258 (#24) üzenetére


€uro
őstag

Értem, köszi.

Nekem tegnap óta van ilyen telefonom. Mennyi idő, mire elkezd sárgulni?

(#28) Skynet258 válasza Maxentius (#26) üzenetére


Skynet258
veterán

Ragacsra tippeltem én is, ezek szerint tényleg az. Köszi az infókat! ;)

Ha már tulaj vagy: a hátlap nálad is kissé mozog? Nálam egy fehér teszt darab van, ezek kapnak aztán hideget meleget, így nem szoktam foglalkozni ilyenekkel - de ha már itt járok, megkérdezem. ;)

€uro: állítólag jól meg kell hajtani 3D játékkal vagy hasonlóval, hogy melegedjen. Sokaknál ilyen után szinte azonnal előjön a hiba. Ha nálad ezután sem, akkor valószínű nincs vész.

[ Szerkesztve ]

https://geekpulse.hu

(#29) -=RelakS=- válasza Skynet258 (#28) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

nekem olyan 40 fok körül kezdett jelentkezni. Az alsó része volt először csak sárgás árnyalatú, illetve a kamera alatt volt egy folt.amikor a 44 fokot is elérte, akkor gyakorlatilag mind a négy oldalán a kijelzőnek volt egy-egy sárga hosszúkás folt.
Mikor visszaadtam, szépen látszódott az összes folt az alap 32 fokon is, főleg a kék egy bizonyos árnyalatán (208-208-255, ha minden igaz)

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#30) Maxentius válasza Skynet258 (#28) üzenetére


Maxentius
addikt

Nem mozog, csak van egy kis rés a hátlap vége és a csík között, de csak látványra hiba szerencsére. Ami a melegedést illeti, HDMI-re kikötve próbáltam 2 órán keresztül, 52 fokra fel is ment, nem volt semmi. De egy hónappal később már 40 fok körül elkezdte, először a jobb felső sarokban, majd melegebb akku esetén baloldalt és alul is.

Samsung Galaxy S22 Ultra | JBL E65BTNC

(#31) endib


endib
tag

:)

(#32) socialkiller


socialkiller
tag

Én tuti, hogy soha nem fogom kirootolni az xperia s-em. :W

Üdv, Patrik

(#33) Maxentius válasza socialkiller (#32) üzenetére


Maxentius
addikt

Ahogy gondolod, a döntés a tiéd. :K (Én meg szépen megyek tovább és dobok fel egy KA XperiaSSpeed romot és mellé egy új kernelt nemsokára. :) )

Samsung Galaxy S22 Ultra | JBL E65BTNC

(#34) socialkiller válasza Maxentius (#33) üzenetére


socialkiller
tag

Hát igen azt is lehet, de akkor ugrik a garancia,ami egy ilyen telefonnál ami hajlamos a sárgulásra elég gáz.Nekem már 2-szer cserélték. :W

Üdv, Patrik

(#35) Maxentius válasza socialkiller (#34) üzenetére


Maxentius
addikt

Amíg a hivatalos bootloader-oldást nem végezted el, addig nem lehet feltétlenül észrevenni a mókolásokat, azaz marad a gari. A kijelző nálam is sárgul, bár én azért reménykedek, hogy másokhoz hasonlóan nekem is el fog múlni magától, ha sokat nyúzom. :U

Samsung Galaxy S22 Ultra | JBL E65BTNC

(#36) socialkiller válasza Maxentius (#35) üzenetére


socialkiller
tag

Ja az más :) De én nem hiszem, hogy magától elmúlna a sárgulás :(

Üdv, Patrik

(#37) guipapa


guipapa
csendes tag

Amikor én még kis srác voltam, csak kézmosás után nézhettünk rá szüleim Sony cuccaira.
Én örökölni akartam a „márkahűséget” mert valóban kiváló minőségű, tartós eszközök voltak. Nekem nincs sok szerencsém velük. (3D TV, PS 3, Nex-5, Sony Ericsson Elm, E15i)
XPERIA-mat mostanában akartam valódi Sony-ra lecserélni, de olvasgatva e honlapot nem sok megerősítést kaptam.
(A magyarországi támogatásokat itt nem akarom ekézni, de eddig minden termékre sikerült egy elrettentő történetet (írásban is) összeszednem.)

[ Szerkesztve ]

(#38) -=RelakS=- válasza guipapa (#37) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

nyugi, elvileg már akkor is javítva volt ez a sárgulás, mikor én vettem több, mint másfél hónapja. Lehet, hogy én is csak valami raktáron lévő cuccot kaptam.
Ha végre megkapom a cseredarab, beszámolhatok esetleg, hogy sikerült-e jót kapnom.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#39) pepetech válasza -=RelakS=- (#38) üzenetére


pepetech
őstag

Nekem 1 hónapja cserélték kedden vittem be t-mobilba pénteken már a kezembe fogtam szóval nagy respect a tagoknak. azóta semmi sárgulás pedig nyúzom néha leölöm a telót 2 óra alatt :D:D Igyaz eddig minden telefonomat ilyen szinten merítettem.

Apple MacBook AIR M2, Apple iPhone 14 Pro, Apple Watch Series 5 Nike GPS, Huawei Freebuds Pro

(#40) -=RelakS=- válasza pepetech (#39) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

olyan gyorsan megvolt? O_o
Akkor ideje érdeklődnöm szerintem.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#41) Mond


Mond
senior tag

Hali!

Szeretném a bootloadert nyitni, mi ennek a menete?
Telenor függős

(#42) Maxentius válasza Mond (#41) üzenetére


Maxentius
addikt

Szolgáltatófüggőt nem lehet nyitni, ennek bizonyítékaként a tárcsázóba beütve a *#*#7378423#*#* kódot a Service info > Configuration menüben a Rooting status: Bootloader unlocked pontnál valószínűleg a No-t fogod látni.

Samsung Galaxy S22 Ultra | JBL E65BTNC

(#43) pepetech válasza -=RelakS=- (#40) üzenetére


pepetech
őstag

Mindenféleképp ne húzd ne halaszd. A sony tud a hibáról és javítja szóval olyan nem lesz hogy valakinek besárgul és elhajtják. Ha mégis ez történne akkor fel kell venni a kapcsolatot a magyarországi sony-val és tuti segítenek. Különben amióta kicserélték a telefont (mert szerintem újjat kaptam... onnan tudom hogy volt jópár karc ami eltünt a telefonról :D) az új android fut rajta 4.0.4 háát egyenlőre gingerbread jobb volt vagy csak a sok éves használat után ez szokatlan ami zavar hogy nem tudom hogyan csináljak printscreent a telón eddig kikapcs gomb segített ebben most már nem tudom mit hogy kell...

Apple MacBook AIR M2, Apple iPhone 14 Pro, Apple Watch Series 5 Nike GPS, Huawei Freebuds Pro

(#44) pepetech válasza pepetech (#43) üzenetére


pepetech
őstag

a vicc hogy augusztusba már jön az Xperia SL ami ugyan ez csak lesz 2 szinben illetve 1,7 Ghz lesz 2 magon... elég hamar kiadják...

Apple MacBook AIR M2, Apple iPhone 14 Pro, Apple Watch Series 5 Nike GPS, Huawei Freebuds Pro

(#45) -=RelakS=- válasza pepetech (#43) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Ja, azt mondták, még a Sonynál van a készülék... :Y
Remélem a legjobbakat :)

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#46) guipapa válasza pepetech (#43) üzenetére


guipapa
csendes tag

.... hogy nem tudom hogyan csináljak printscreent a telón ....

Jó printscreen-két is használom: MyPhoneExplorer 1.8.2 >Extrák>Telefon irányítása>Mentés másként...

(bocs, ha köztudott/reklám/itt nem illik...)

[ Szerkesztve ]

(#47) Maxentius válasza guipapa (#46) üzenetére


Maxentius
addikt

Power + hangerő le gomb kb. 2 mp-ig történő együttes lenyomásával megtörténik a képernyőmentés.

Samsung Galaxy S22 Ultra | JBL E65BTNC

(#48) pepetech válasza Maxentius (#47) üzenetére


pepetech
őstag

nagyon köszönöm :)

Apple MacBook AIR M2, Apple iPhone 14 Pro, Apple Watch Series 5 Nike GPS, Huawei Freebuds Pro

(#49) €uro


€uro
őstag

Üdv!

4.0.4-es Androidom van jelenleg. Root-olni szeretném a rendszert.

Olvastam a leírást. A és B verziót kínál a root-olásra. Gondoltam a B verziót választom, hogy a készülék egyedi DRM-kulcsai ne vesszenek el. Majd a B verzió leírásánál azt olvasom, hogy ez az eljárás csak gyári GB esetén működik és ha ICS-m van, akkor rakjam fel a .75-ös GB ROM-ot.

A 4.0.4-es Android ugye ICS, és a GB az egy korábbi verziószámú Android? Ha igen, akkor először fel kell tennem egy régi Androidot, root-olom a készüléket, majd újra telepítenem kell 4.0.4-es Android-ot? Vagy hogy működik ez?

(#50) Maxentius válasza €uro (#49) üzenetére


Maxentius
addikt

A step1.bat a Gingerbread-romon (2.3.7) működik csak, viszont utána már rakhatsz fel ICS-t.

Samsung Galaxy S22 Ultra | JBL E65BTNC

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.