Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Márko88


Márko88
aktív tag

Sony-t már sajnos nem.. Sima M2-ről is hallottam és láttam is, hogy nem egy gyors telefon.

2017.05.25 Galaxy S8..nincsenek szavak

(#2) #03372544 válasza Márko88 (#1) üzenetére


#03372544
törölt tag

Sony-tól csak flagship, azokat erősen támogatják és jók is.
Úgy hallottam ki is akarnak vonulni az alsó és közép kategóriából.

(#3) Csapoati


Csapoati
nagyúr

Biztos, hogy változatlan a kijelző? Csak mert itt van a kolléganőm M2-je és iszonyat kékesek rajta a fehérek és a mérésetek is 10490K-t mértek. Az M2 Aquának meg majdnem tökéletes a fehérje (6516K a cél ugye)

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#4) fornettisuti válasza #03372544 (#2) üzenetére


fornettisuti
veterán

ja kiakarnak, nyilatkozta is video interjuban valamelyik szakkiallitason az illetekes majd egy eve.

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#5) Nigér


Nigér
őstag

Ez sem fog sok frissítést megélni... :U

(#6) eclipse006 válasza Márko88 (#1) üzenetére


eclipse006
őstag

Nem tudom, hogy kitől hallottad és hogyan láttad lassúnak az M2-őt. Már egy pár hónapja megvan, lassúságot egyszer sem tapasztaltam.

Csapoati: Én nem látom kékesnek, nem lehet, hogy egyedi az eset? Volt előtte sima M-em, na annak aztán kékes volt a fehérje is!

Nem védelmezni akarom az M2-őt, de én nem tapasztaltam egyik jelenséget sem, amiket írtok.

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

(#7) amanoba


amanoba
őstag

egy hozzávetőleges vagy egy külföldi ár jó lett volna, hogy lehessen mihez viszonyítani..Indiában 18000 rúpia körülre írják, viszont nem tudom az adóval vagy nélküle lehet, forintosítva nagyjából 70-72K.- ez a sima M2 ára. :F

hm, itt 21.000 rúpia körül írják..ez már sok kicsit. :(

a vízállóság ez alapján nem olyan nagy felár, megérheti az aquát választani.
egyébként tetszik a készülék.

[ Szerkesztve ]

Zene nélkül az élet tévedés volna - Friedrich Nietzsche

(#8) #13110016


#13110016
törölt tag

Szép képeket készít.
Szép telefon.

Az első oldalon a kép URL címe nem jó.

[ Szerkesztve ]

(#9) lowlight


lowlight
tag

Köszi a tesztet. HD felbontást még mindig illendőnek tartanám ezen a méreten. Sima M2-vel is főleg ez a bajom. Létjogosultsága szernitem nincs ennek a modellnek, leginkább nálunk. "Van a sima meg a vízálló." Egyéni véleményem, természetesen. :)

(#10) szzoo


szzoo
tag

(#1) Márko88
Semmi gond a sebességével, nem tudom milyet láttál.

(#7) amanoba
Vodafone-nál Vodafone Go+ csomagban (4990 Ft havidíjas tarifa) 62 990 forintba kerül az M2 Aqua mire teljesen kifizeted. Ugyan ennyibe kerül az M2-is a webshop szerint. Nem érek hozzá, de ez alapján szerintem nem lesz sokkal drágább az Aqua a simától, inkább a sima M2 ára fog lentebb menni.
Pár hete a Sony Centerben azt mondják, hogy az M2 Aquát is árulni fogják... Ott most a sima M2 84.990.- Ft.

(#11) Csapoati válasza eclipse006 (#6) üzenetére


Csapoati
nagyúr

A kolléganőm aztán nem szakavatott és neki is feltűnt, azért is mertem megemlíteni. Mert az valóban nem mérvadó, hogy a tesztben kékesnek tűnt (bár a 10690K akkor is durva). Persze ettől még lehet egyedi gond.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#12) gekkoXT


gekkoXT
senior tag

Azért a rosszul elkapott, bemozdult fotókat nem kéne mintaképnek berakni, hanem kicsit törekedni kéne, hogy meg tudja mutatni a kamera, mit tud. Látszik is némelyik képen. Az hogy a user mit kezd a tudással, hogyan kalimpál fotózás közben, legyen már rá bízva, de nem ezek a képek lesznek a minőség referenciái.

(#13) oliwire


oliwire
őstag

" Téy viszont, hogy a fotók kedvéért mi is megfürdettük a tesztkészüléket és valóban nem esett semmi baja."

kimaradt egy n betű a Tény-ből. Egyébként jó cikk, nem rossz telefon.

(#14) kislaszlo83


kislaszlo83
tag

Én a sima M2-től se vagyok hasra esve. Számomra abszolút nem azt nyújtja amit várnék tőle, de mindegy is, mert az asszony használja megelégedéssel. A cikkhez: kb semmivel nem kéne, hogy többe kerüljön a védettség miatt, sőt, a sima változatot már így kellett volna kiadni. Ha mindig csinálnak külön vízállót, soha nem lesz belőle mindenki számára elérhető norma. Ezzel kéne kezdeni.

(#15) eclipse006 válasza Csapoati (#11) üzenetére


eclipse006
őstag

Szerintem egyedi lesz a probléma, M2-es topikban nem igazán panaszkodnak efféle bajról. :F

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

(#16) kolosanyi válasza gekkoXT (#12) üzenetére


kolosanyi
veterán

Ez sajnos sokszor előfordul és tényleg zavaró, nehéz így megítélni a fotós képességeket. Mondjuk az is megtévesztő lehet, ha állványról, vagy fix pontról, manuális beállításokkal szép képeket csinál és csak ezt teszik ki, közben meg az automatika sokat téveszt, mert úgy meg 2-3 kép fog sikerülni 10-ből, mobillal meg az automata mód a leggyakoribb.

[ Szerkesztve ]

(#17) malomkaorm


malomkaorm
tag

Elfogadnám a Lumia 520-am helyére :DDD

Üdv.: Dani

(#18) pengwin


pengwin
addikt

szerintem nem ér sokat a vízállóság, ha a jack-et egy ilyen fedél fedi... nagyon gyorsan meg lehet halasztani így az IP68-at

Üdv, pengwin

(#19) blueMerle válasza #03372544 (#2) üzenetére


blueMerle
veterán

És kitől "hallottad"? A szomszédtól? Vagy a Sony egyik marketingese mondta? Vagy egész biztos ott dolgozol... :U Miért vonulna ki abból a piaci szegmensből, amiből a haszna jelentős része származik a gyártó mobil részlegének?

(#20) Csapoati válasza blueMerle (#19) üzenetére


Csapoati
nagyúr

[link]

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#21) alex devil válasza blueMerle (#19) üzenetére


alex devil
senior tag

Gondolom évi 30 fostalicska helyett kiadnak néhány jót.

S23

(#22) BPeter01


BPeter01
tag

http://homar.blog.hu/2014/07/08/vizallo_telefon_csak_epp_nem_allja_a_vizet

Üdv: BPeter

(#23) szzoo válasza Csapoati (#20) üzenetére


szzoo
tag

(#20) Csapoati
Én is olvastam ezt a cikket, nekem ebből három dolog maradt meg:
- nincs zsé
- kevesebb(!) alacsony és középkategóriás telefon lehet. Ez a magyar piacot nem igazán fogja érinteni, most is van több a kategóriába tartozó mobil, amit hazánkban hivatalosan nem forgalmaznak. Nem a nemzetközi piacra szánt telefonok ignorálásával fogják kezdeni.
- még egy cikk amiben szerepel a "docens" szó.

[ Szerkesztve ]

(#24) mark77 válasza BPeter01 (#22) üzenetére


mark77
tag

30 perc 1 méterig édesvízben.Ezt jelenti a vízállóság, ami balesetek ellen megnyugtató.
Jó sok a Sony Facebook oldalán a benyomott Caps lock al írt szitkok átkok, hogy beázott, nem javítják k..anyátok stb.
Ahogy cikk is kezdődött véletlen vízbeesés, nem víz alatti fotózás.
Amúgy totál korrekt példány csak a TFT ről kéne leszokni. Miért használja a Sony? Olcsóbb, kevesebb energiával beéri?

[ Szerkesztve ]

Cannibal Corpse

(#25) #22743424


#22743424
törölt tag

IPS LCD capacitive touchscreen 16m colors de javítsatok ki ha tévedek

[ Szerkesztve ]

(#26) halkow


halkow
őstag

De jó lett volna ha a sima m2 is i68-al jön ki meg ezzel a szép hátlapal

volt alkalmam kipróbálni a sima m2-öt többször is ezt a telót hát egyszerűen túlontúl bumszli sok rajta a káva, a kíjelző kicsit valóban kékes a fehér színei, meg oldalról nézve a színei mintha kicsit fakulna fehéredne a dolog

[ Szerkesztve ]

Alcatel onetouch idol2s the king

(#27) wortz


wortz
tag

Nekem baromira tetszik ez a telefon, csak nagy. Ha a Z1/Z1C mintájára ebből is lenne egy 4,2 körüli változat, az nálam mindent vinne. Jah nem, az vinne mindent, ha még a fent említett álomtelót Nexus kivitelben is piacra dobnák. Mentesen a Sony fagyogatós UI-ától.

Amúgy még így is naaagyon erősen szemezek vele. Tablet helyet lehet megveszem, ha majd olcsóbb lesz egyszer. (Bár igazából mostanában Z1C-re gyúrok, kisebb is, jobb is csak nem nagyon akar elfogadható szintre menni az ára).

Ez a vízállóság nekem nagyon bejön, bár inkább azért mert por álló is. Mostani telómba is bejutott a por valahogy, majd vihetem szervizbe kitisztíttatni.

Szóval nagyon jó cucc ez, és ha lenne belőle egy kisebb tesó, ugyan ezzel a felszereltséggel, mennék simán megvenni.

Amúgy az mit jelent, hogy csak a Vodánál lesz kapható??? Gondolom csak kapható lesz már függetlenül a hivatalos Sony boldokban, nem???

Árára még kíváncsi vagyok.

(#28) wortz


wortz
tag

Jah még annyit, hogy az L-es androidot meg fogja kapni, nem?

(#29) jozso1989 válasza mark77 (#24) üzenetére


jozso1989
őstag

Ha leszoknának róla, akkor csak OLED kijelzőt használnának, mivel ezen kívül minden kijelző TFT, még mindig. :/ Ha meg nem akarnak OLED-et használni (nem fognak), akkor nem fog képet megjeleníteni a kijelzőjük. Bár legalább tökéletesen clearblack lesz a fekete. *facepalm*

[ Szerkesztve ]

HTC One (M7) 4.4.3 with Sense 6.0 It DOES make Sense! :P Az Android és a minőség itt kezdődik... :)

(#30) M.A.Z.


M.A.Z.
aktív tag

A vízállóságot taglaló rész alatt meg nyitott ajtókkal van a telefon...

Amúgy meg IPS a kijelző úgyhogy meg lehet nyugodni.

[ Szerkesztve ]

(#31) desanctis


desanctis
csendes tag

lélektelen tepsi

(#32) Luck Dragon

Szép kinézet mellé IP68-as védelem párosul ez ami jó, de az kezdő ára biztos borsós lesz, így nem hinném hogy siker termék lehet.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#33) szzoo válasza desanctis (#31) üzenetére


szzoo
tag

Lehetne a hátlap pozdorjamintás műanyag? Ez egy sima telefon mint a többi.

[ Szerkesztve ]

(#34) Badboys válasza szzoo (#23) üzenetére


Badboys
őstag

Rátapintottál a lényegre. Nincs zsé. A második negyedév hatalmas bukta a Sonynak 2,8 millió dodót buktak az okostelefon piacon.Nem csodálom.Nos trollok lehet itt is fikázni nem csak a HTC nél.

(#35) jozso1989 válasza Badboys (#34) üzenetére


jozso1989
őstag

Nem is csodálom... ennyi bug még egy alfa teszt alatt álló programban sincs, mint egy kész Sony szoftverben.

HTC One (M7) 4.4.3 with Sense 6.0 It DOES make Sense! :P Az Android és a minőség itt kezdődik... :)

(#36) wortz válasza Badboys (#34) üzenetére


wortz
tag

Mármint milliárd

(#37) Csapoati válasza jozso1989 (#35) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Jó, azért túlzásokba se essünk.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#38) Badboys válasza wortz (#36) üzenetére


Badboys
őstag

Köszönöm,hogy javítottad.

(#39) hue2000


hue2000
tag

Aqua , minek ?

Az élet mindig drága

(#40) jozso1989 válasza Csapoati (#37) üzenetére


jozso1989
őstag

Nem volt még Sony telefonod. :DDD

HTC One (M7) 4.4.3 with Sense 6.0 It DOES make Sense! :P Az Android és a minőség itt kezdődik... :)

(#41) malomkaorm válasza jozso1989 (#40) üzenetére


malomkaorm
tag

Nekem viszont már volt. Semmi baj nem volt vele, sosem akadt meg, nem crashelt, nem lassult. És ez csak egy Xperia Tipo volt.

Üdv.: Dani

(#42) jozso1989 válasza malomkaorm (#41) üzenetére


jozso1989
őstag

Nem akadt meg? Nem lassult? Hát volt már hozzá szerencsém, de okés, neked megfelelt.

HTC One (M7) 4.4.3 with Sense 6.0 It DOES make Sense! :P Az Android és a minőség itt kezdődik... :)

(#43) danee91 válasza M.A.Z. (#30) üzenetére


danee91
senior tag

M2 Aqua-ra gondolsz? Ez sajnos nem IPS kijelzős, de attól még jobb, mint a régi ócska szutyok Sony kijelzők.

ANDROID SZOFTVER SERVICE, -CSERE (PM) // XIAOMI REDMI NOTE 5 AI 4GB/64GB - MIUI 12.0.3

(#44) m1lan válasza danee91 (#43) üzenetére


m1lan
őstag

Régen is voltak jobban sikerült kijelzőik, az Xperia T és Xperia SP HD felbontású kijelzője között például ég és föld a különbség, és nem az utóbbi javára... Az a legnagyobb baj, hogy a rossz kijelző eltörpül a sok szoftveres hülyeségük mellett. Az Xperia L például egész jó kijelzőt kapott, szoftveres szempontból viszont csak egy igencsak bugos 4.2-ig jutott.

Telekom HU | IPHONE 13 PRO MAX

(#45) wortz válasza danee91 (#43) üzenetére


wortz
tag

Mindenhol azt írják, hogy IPS kijelzős:
http://www.gsmarena.com/sony_xperia_m2_aqua-6582.php

(#46) #22743424 válasza danee91 (#43) üzenetére


#22743424
törölt tag

Még a Sony honlapján is azt írják, hogy IPS a kijelző.

(#47) Szatyor95 válasza malomkaorm (#41) üzenetére


Szatyor95
aktív tag

Ennek az az oka, hogy a Tipo egy jól sikerült telefon, bár a jack csatival volt baj egy időben. Ellenben a többi... Ha lenne másik telefonom, odaadnám neked egy hétre az SL-em. Sírva adnád vissza, de nem az örömtől. :D

Nyugodj békében Integra!

(#48) malomkaorm válasza Szatyor95 (#47) üzenetére


malomkaorm
tag

Az lehet :P

Csak arról tudok véleményt mondani, amit megtapasztaltam, és mivel csak 1 Sonym volt, ami tökéletesen működött és villámgyors volt a gyenge hardver ellenére, ezért csak azt tudom mondani, hogy a Sony faszán optimalizál.

Ettől függetlenül, nem biztos, hogy igazam is van. Ahogy olvasgatom, nincs :DDD

Üdv.: Dani

(#49) danee91


danee91
senior tag

Hmm, én a mobilaréna tesztjét vettem alapul, ahol sima TFT-nek írják. Bár tény, korrekt kijelzőt kapott.

ANDROID SZOFTVER SERVICE, -CSERE (PM) // XIAOMI REDMI NOTE 5 AI 4GB/64GB - MIUI 12.0.3

(#50) jozso1989 válasza danee91 (#49) üzenetére


jozso1989
őstag

Mert az is. TFT kijelző. IPS panellel.

HTC One (M7) 4.4.3 with Sense 6.0 It DOES make Sense! :P Az Android és a minőség itt kezdődik... :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.