Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) #40553216


#40553216
törölt tag

A 4K az nem 8 megapixel? :B

(#202) leslien


leslien
nagyúr

Telenornál függetlenül árulják?

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#203) leslien válasza leslien (#202) üzenetére


leslien
nagyúr

van egyáltalán vkinek itt ilyen teloja?

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#204) joey04


joey04
titán

Sony Xperia 1 III to come with brighter display and better selfie camera

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#205) Silenzio


Silenzio
addikt

"A 4K / 60 fpst az amúgy sokrétű profi videóalkalmazásban lehet elérni (egész pontosan az 59,94 fps-t), és itt aztán lencsénként mindent állítani tudunk. Kivéve automatikusan az expozíciót, amit kézzel kell szabályozni, és ha az ember fordul egyet sötétebb témáról világosabbra, máris kiég a felvétel. Azért is gond az expozíciót kézzel szabályozni, mert napfény alatt pont nem látszik a becsillanó mobilképernyőn, hogy precízen állítottuk-e be, így eséllyel lesz a végeredmény alul- vagy túlexponálva. Végül hiába választok 16:9-es keretezést az élőképen, a profi mód felvételei rendre 21:9 arányon rögzülnek."

Nem tudok betelni a Mobilarena cikkek szakmaiatlanságával, ha kamerákról van szó. És még ez a legjobb portál itthon...

Sorjában: 1. azért 59,94, mert ez a szabvány. A legtöbb mobil nem képes rá, hogy konstans fps értéket tartson. Ez elvileg igen, ezzel az appal. 2. Ez profi felhasználásra készült app, nem lesz automatikus ISO és zársebesség, mert FÖLÖSLEGES. 3. A keretezés nem méretarányt jelent, azt jelöli, hol lesznek a kép szélei, ha postban 16:9-re croppolod.

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#206) CsabaZz válasza Ádám16 (#31) üzenetére


CsabaZz
tag

Örülök, hogy még van itt olyan fórumozó, aki képes továbblátni az orránál.

Tudom, hogy itt csak Apple terméket lehet ajnározni, ott még a kamera leállás is bombasztikus feature lenne. Kétszeres áron kiadnak egy 2018-as telefont, és mindenki lemegy hídba, hogy "úristen, megint megcsinálták". De meg ám!

"[...] Még akkor is, ha a Galaxy Note-tal nem sikerült kategóriát teremteniük." :)

(#207) k850 válasza CsabaZz (#206) üzenetére


k850
addikt

Szia! Segítenél, nem világos, hogy mit szerettél volna közölni a hozzászólásoddal.

-2020-07-15 hozzászólásra reagáltál, ez még nem is lenne gond, de "Tudom, hogy itt csak Apple terméket lehet ajnározni,". Az én értelmezésem szerint ajnározni = bálványozni, a "feature" = tulajdonság .
Tudom, hogy itt csak Apple terméket lehet bálványozni, ott még a kamera leállás is bombasztikus tulajdonság lenne.
Mi van, ezt nem értem! :F Nyugodtan dicsérheted a Sony terméket itt nem fogsz ezért kapni. :K
" Kétszeres áron kiadnak egy 2018-as telefont, és mindenki lemegy hídba,"
A Sony Xperia X1-hez áll legközelebb, de ő is 2019 modell, valóban nem olcsó termék szerintem is túlzó az árfekvés, de ezt a cikkeben is szóvá teszik.

"Ádám16 "Leáll a kamera.. :D hibamentes."
Gondolom ez váltotta ki a hozzászólásodat, ez valóban előforduló gond a Sony telóknál, de még mindig jobb, mintha a meleg miatt elfüstölne. Nekem egyszer fordult ilyen elő, igaz ritkán videózok 4K-ban.
:D

-Minden telefon annyit ér a gazdájának, amennyit ki tud hozni az ember belőle! Az IQ-val arányos a telefon tudása.

(#208) Wolfy33 válasza k850 (#207) üzenetére


Wolfy33
senior tag

Szerintem ő apple telefonra értette a 2018-as kétszeres áron gondolatot. Nekem úgy jött le.

(#209) Yeffy válasza Silenzio (#205) üzenetére


Yeffy
veterán

:DDD :DDD
reszletkerdes... :))

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#210) Yeffy válasza joey04 (#204) üzenetére


Yeffy
veterán

ezt a hirt nemreg lattam, remelhetoleg igy lesz.

en a kistesojat nyuzom, a szelfikamera valoban nem tul acelos - mondjuk ritkan hasznalom, de attol meg lehetne jobb - , a kijelzo fenyereje nekem eleg, de az sose art, ha tud erosebb lenni.

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#211) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

ahogy nezem nem nagyon van itt a topikban, szoval nemi tapasztalat igy egy evvel kesobb.

Google Pixel (1) XLt valtott nalam amit imadtam. Kriterium volt a minimum 1440p / OLED, a normalis meretu telep, a Snapdragon 865 (vagy 888), a 8/128GB kiepites, a nagyon jo kamera es a stock Android. Kriterium volt a jo termektamogatas. Nem akartam se notchot, se lehetoseg szerint szelfilyukat ami erosen limitalta a lehetosegeket. Nem akartam hajlitott kijelzot, mert jellemzoen eselytelen teljesen korbetokozni az olyan telefonokat. Utolso akcioban 700 eur korul talaltam egyet (a szokasos 1200 euros huzos volt, szo szerint az utolso raktar vegeben levot hoztam el extra sopreskor a szomszed varosbol):
- Pixel 5a az araert gyenge volt, 4 XLt lehetetlen volt epeszu aron kapni
- Samsungnal visszatertek 1080pbe az S21nel, S20nal meg nem igazan kapni erre Snapdragon 865ost
- Oneplus 8T kameraja nem tunt meggyozonek
- Iphonet nem akartam
- kinait nem akartam (jellemzoen strukturalis teszteken latszik, hogy hogyan tudnak olcsobbak lenni)
- Asusbol a Zenfone 8 meg nem volt a piacon

Kijelzoben jobb a Pixel XLnel, durva, hogy mennyit fejlodott az OLED. A reszletessege eszmeletlen, a 90/120Hz hianya engem nem zavar. Nappal is lathato rendesen. A Samsung S20 FE kijelzojehez kepest is gyonyoru.

Aku oke, kb a Pixel 1 XL (uj) szintjenel talan egy picit mulja alul, de egyebkent jol birja.

A mobil vevoje sokkal jobb a Pixelenel, anno Pixellel a fel hazban nem volt jelem (egy LG G6 pedig ennel is rosszabb volt), az Xperianak ilyen baja nincs. Bluetooth kommunikaciora is stabilabb.

Minosegre az elso Pixel XL kb a HTC aluraketak szintjen volt, az XPeria kb ugyanezt tudja uvegbol. Gyonyoru, bar a sorszam a hatlapra nyomtatott papiron valamit ront az osszkepen amig az ember tokba nem rakja. Ami ajanlott, mert a telefon eszmeletlenul gyujti az ujjlenyomatokat, viszont van nagyon szep (bar kevesbe praktikus) gyari flip tokja. Az osszeszerelesi minosege elsorangu, az oldalra rakott ujjlenyomatolvaso tokeltes helyen van, a haptikus erzese is remek. A nagy keret rugalmas tokban (Spigent hasznalok) eltunik.

A sztereo hangszoro irdatlanul hangos. A Pixel XLnek ez hibaja volt (ebresztoorakent pl), az XPeria remekel.

Hardveresen villamgyors, kb azt tudja most, mint a maga koraban a Pixel XL.

Kamera kapott par updatet megjelenes ota. Autofokusz meg mindig nem minden esetben tokeletes, de minimalis utanallitassal teszi a dolgat. Manualis beallitasokat erdemes atnezni es kb megerteni mit miert csinal (ez par ora fotos hatter nelkul, szoval azert annyira nem megugorhatatlan), azutan viszont siman a legjobb mobilos kamerak kozott van. Fotozashoz mindenesetre a sajat photo pro appjat erdemes csak hasznalni, a sima camera app letisztultabb, de sajnos kozel sem olyan jo casual fotozasra mint mondjuk a Pixelek sajat szoftvere.

Negativum egyedul az alap ara, bar igazabol sajnos a konkurencia sem olcsobb.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#212) Tomcat válasza proci985 (#211) üzenetére


Tomcat
őstag

Elvileg nekem is holnap jön meg a fehér-ezüst példány. Tény hogy nem volt egyszerű beszerezni. Ha belaktam utána rendelem a sima feketét mert most már kell valami az XZ Premiumok (fekete és króm) helyett. Ezeknél az akku mostanában (4 év használat után) kezdi megadni magát. Tudom hogy lassan itt a Mark 3, de a 2 db telefonért bő 1 MFt-ot nem vagyok hajlandó kifizetni mert egyszerűen annyit nem ér egyik telefon sem, a Mark 2 pedig most esett be a 800€ (számomra már megfizethető) árszintre, így a 2 db Mark 2-ért a ~600e Forintot (+ a kiegészítők) a tudásuk tükrében valahogy kiizzadom.

Tomcat

(#213) proci985 válasza Tomcat (#212) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

ahogy neztem a III nem lesz hatalmas elorelepes. 120Hz nem fog menni 4Kban, szoval nekem aki nem jatszik a telefonon az nem erdekes. kamera javult, de igazabol az 1 II megjelenesekor is inkabb a szoftver volt gyenge amit mostanra helyrekalapaltak. picit gyorsul a toltes, mar alapbol 12GB jar hozza (erre csak a 8GB varianst arultak). viszont ez mind nekem nem ert volna meg a majdnem dupla arat, szoval inkabb lecsaptam egy 1 IIre.

feheret erre egyaltalan nem kapni, de gondolom az is eleg jol fog kinezni. bar mondjuk tokban ugyse nagyon latszik.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#214) Tomcat válasza proci985 (#213) üzenetére


Tomcat
őstag

Pont azért bólintottam rá én is a II-re mert a III alig hoz előrelépést. Ha egymás mellé tesszük a két telefont szinte nincs is eltérés. Az ára meg már az a kategória hogy annyiból már inkább komolyabb dolgokat veszünk nem egy telefont ami ugyanúgy mint a többi elértéktelenedik és elavul.
Nekem egyszerűen két telefonra van szükségem (üzleti és magánélet) nem akarom keverni a tartalmakat a telefonokban, így a DualSim mint opció számomra érdektelen.
Sajnos a fekete mellett itthon csak a lila létezik hivatalos forrásból ami nekem nem tetszik, így beszereztem egy ezüst-fehér példányt. Persze ez is és a fekete is tokban lesznek majd folyamatosan.

Tomcat

(#215) proci985 válasza Tomcat (#214) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

arra ugyelj, hogy a gyari sony flip tok es a panzer vedouveg nem kompatibilis sajnos, a tok nem tud rendesen csukodni es folyamatosan kinyilik. talan vekonyabb foliaval oke lehet.

a panzer + spigen remekul mukodik.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#216) Tomcat válasza proci985 (#215) üzenetére


Tomcat
őstag

Védőüveg és vékony szilikon tok lesz majd rajtuk ahogy az XZP-n amit 2-3 havonta cserélek.


Hamarosan rendelem a feketét is.

Tomcat

(#217) proci985 válasza Tomcat (#216) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

szep feherben is.

kivancsi vagyok mit szolsz hozza

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#218) Vegitaa


Vegitaa
senior tag

Sziasztok!

Tanácsot kérnék szépen. Kinéztem magamnak ezt az Xperia 1 II-t, de még sosem volt Xperia telefonom, s nem sok jót hallottam róluk az elmúlt években...
Azon felül hogy még mindig eléggé drága, mennyire érdemes beruházás? Megbízható ketyere?

Köszi szépen!

(#219) proci985 válasza Vegitaa (#218) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

ezt kb tartom

en se akartam Sonyt, de nincs ertelmes Google Pixel a piacon, szoval maradt ez. nagyon minosegi, (eddig) elsorangu a szoftveres tamogatasa, elsorangu a kijelzo, irdatlanul hangos, jo kommunikaciora, nagyon jo a kamera.

negativum, hogy a kameraba bele kell rakni par orat megtanulni kezelni az interfacet (foleg low light fotozashoz), illetve tuzo napon picit lehetne erosebb a kijelzo vilagitasa, bar igy is olvashato. ja meg az ara.

ha talalsz 900 euro alatt akkor annyiert szvsz nagyon jo vetel, 1200 euro korul en inkabb megvarnam az xperia 1 IIImat ha nem surgos.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#220) Vegitaa válasza proci985 (#219) üzenetére


Vegitaa
senior tag

Köszi. A burkolat mennyire masszív? Mennyire karc és törés-álló? Elvégre üveg az egész... :/

(#221) proci985 válasza Vegitaa (#220) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

passz, nalam spigen + panzer teljes tokban van, ertelemszeruleg nincs rajta hasznalati nyom.

fogasra egyebkent nagyon massziv, nagyon minosegi es nagyon gyujti az ujjlenyomatokat a hatulja, szoval tok ajanlott. a flip tokkal kicsit maceras fotozni.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#222) Vegitaa


Vegitaa
senior tag

Sziasztok, most sikerült vennem egy ilyen kis gyöngyszemecskét. :)
Alapból eddig nagyon bejön, de kérdésem az lenne, hogy ki lehet kapcsolni, hogy ne akarjon állandóan androidot frissíteni?

(#223) k850 válasza Vegitaa (#222) üzenetére


k850
addikt

Az automatikus frissítést ki lehet kapcsolni, de az értesítési sávban ott lesz a figyelmesztető ikon.

-Minden telefon annyit ér a gazdájának, amennyit ki tud hozni az ember belőle! Az IQ-val arányos a telefon tudása.

(#224) Vegitaa válasza k850 (#223) üzenetére


Vegitaa
senior tag

Na de azt nem lehet valahogy meghekkelni? :)

(#225) aprokaroka87 válasza Vegitaa (#224) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Magát az értesítést nem lehet tiltani?

(#226) Vegitaa válasza aprokaroka87 (#225) üzenetére


Vegitaa
senior tag

Én még nem jöttem rá hogy hogyan lehet...

(#227) leslien


leslien
nagyúr

320k a Telenor nál +fejhallgatók feltöltő kártyás csomagban! csak hívni kell a 1220 és igy tudnak készleten mondani..

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#228) proci985 válasza Vegitaa (#222) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

az elso nap felrakja az osszes frissitest, az tenyleg azt jelenti, hogy fel orankent fog ujraindulni, utana viszont mar csak akkor jon elo, ha jon uj frissites. pl ma kapott egyet.

frissitsd fel mert tavalyi lehet a te telefonod is es a Sony rendesen rament a frissitesekre, viszont utana kb havonta lesz majd egy. egyebkent egy Google Nexusnal ugyanez van.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#229) Vegitaa válasza proci985 (#228) üzenetére


Vegitaa
senior tag

Na ezt akarom elkerülni, a folyamatos frissítést. Teljesen jó nekem az eredeti is. :)
Amúgy miben lesz jobb a frissítettel?

(#230) k850 válasza Vegitaa (#229) üzenetére


k850
addikt

Elméletben kisebb hibajavítások, energia fogyasztás optimalizálása stb.
Ha banki alkalmazásokat ill. NFC fizetésre is használod, akkor erősen ajánlott.
Gondolom követed a híreket, rengeteg visszaélés van ill. lehet a csalók miatt. :D
Egyébként a Nova Luncherrel ki lehet takarni a zavaró értesítési sávot, de akkor meg sok fontos dolgot nem fogsz látni, csak ha legördíted.
Lásd a képet, egy lehetőség.
[kép]

-Minden telefon annyit ér a gazdájának, amennyit ki tud hozni az ember belőle! Az IQ-val arányos a telefon tudása.

(#231) proci985 válasza Vegitaa (#229) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

egyszer lefrissited, utana havi egyszer 5 percet ki lehet birni.

ez egy csucstelefon, gondolom nem kizarolag telefonalni es smsezni lett veve. a frissitesek egy resze biztonsagi foltozas es ciklusra kb a nativ androidot koveti, szoval nagyon ajanlott a telepitesuk.

az updatek kozott egyebkent volt egy Android 10->11 refresh is, ami privacy szempontbol is egy elegge kritikus ugras volt.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.