Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Yeffy válasza Polarstar (#42) üzenetére


Yeffy
veterán

ahh, ne is mondd, imadtam a mobiljaikat, volt is jopar, K/C/W szeriakbol, ezt az Aino-t is meg akartam anno venni, foleg feherben, csak nem volt akkoriban meg penzem ra suli mellett.:))
mondjuk neha ramjon a vadaszhatnek, de nem talalok szep allapotut belole, vagy csak irrealisan dragan.

hianyoznak ezek a feature phone-ok, abban az ertelemben, h minden markanak megvolt a maga egyenisege. Nokia, SE, Siemens, Ericcson, Motorola, stb...

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#52) Yeffy válasza sh4d0w (#44) üzenetére


Yeffy
veterán

na, hat kb nekem is, ha igy haladnak a dolgok, es nem lesz masik kiszemelt :D

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#53) #16820480 válasza BusinessGuy (#48) üzenetére


#16820480
törölt tag

A p20pro szintjére ne is süllyedjenek inkább le :N

(#54) bali


bali
tag

Nagyon sajnálatos, mert ez a legszebb telefon a piacon, mindenféle betüremkedés nélkül a kijelzőn. Én vevő lettem volna rá, de sajnos a szokásos, több éves sony problémák itt is előjönnek, ami egyszerűen szégyen, egy ilyen múlttal rendelkező gyártóra nézve.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Watch Active 2

(#55) judas13


judas13
addikt

Mi lett ebből a márkából.. kár érte kiváló ügynök volt.

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#56) tesz-vesz123


tesz-vesz123
aktív tag

Egész jó a kamera, lassan eléri az S7 Edge szintjét!

(#57) BusinessGuy válasza #16820480 (#53) üzenetére


BusinessGuy
senior tag

Vicces de kár hogy kamerában az a több éves kínai csoda is agyonveri a sony új csúcsgépét...M20Pro mellé már odatenni is kínos...Nemhogy tavalyi vagy idei csúcsgépek mellé...Bár süllyedés lenne....

[ Szerkesztve ]

(#58) K0vasz válasza Schuler888 (#50) üzenetére


K0vasz
aktív tag

+1. nekem nagyon sokáig SE telefonjaim voltak, egyrészt mert jók voltak, másrészt mert ár-érték arányban verhetetlenek voltak
szégyen, hogy pár év alatt ide jutottak, hogy már gyk. csak mutatóba gyártanak telefont

(#59) sh4d0w válasza BusinessGuy (#48) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Nyomjad még...

https://www.coreinfinity.tech

(#60) jUUh


jUUh
addikt

Ez nagyon kevés ennyi pénzért. Nehogy már a tavalyi telefonom ennek a töredékéért ugyanannyival töltsön... :DDD az éjszakai képek meg szerintem viccesen bénák.

Samsung Galaxy S23+

(#61) Plug Life


Plug Life
senior tag

Bohócok... 😂

(#62) moleculez


moleculez
veterán

Azt a macskás gifet akartam ide beszúrni, mikor nagyon rákészül, ráfeszül, azt csak elvéti...
Tipikus Sony, lehetne jó is.
Vagy hogy Ketios-t idézzem: "a Hold is világit mégsem Nap/ Te is lehetnél jobb, de mégsem vagy"

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#63) allergia


allergia
csendes tag

"A OnePlus és a Huawei mellett a Sony telefonjai a legjobban optimalizáltak az androidos térben"
Ez egész egyszerűen nem igaz. Nem ezek a márkák optimalizálnak a legjobban. Ha ezt a T. cikkíró komolyan gondolta, akkor elég komoly szakmai gondok vannak.....

(#64) aprokaroka87 válasza allergia (#63) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Egy Snapi 865 lehet már sértésnek veszi, ha optimalizál rá bármilyen gyártó :)

(#65) Yeffy válasza sh4d0w (#59) üzenetére


Yeffy
veterán

:DDD

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#66) #16820480 válasza BusinessGuy (#57) üzenetére


#16820480
törölt tag

Előbb még p20pro-t írtál, ami kb annyira szar, hogy az évekkel korábbi honor 8 is veri kamerában. Szóval simán oda lehet tenni mellé. Azóta egy fokkal már jobb a huawei kamerája, de annyira nem csoda.

(#67) angyalpc2


angyalpc2
aktív tag

409 900Ft
ehh értem én hogy prémium, de azért ez durva

(#68) angyalpc2 válasza Polarstar (#42) üzenetére


angyalpc2
aktív tag

nem.. mindenki tepsit akar
SUV szerinted miért terjed? nagyobb jobb dívik

(#69) janeszgol válasza angyalpc2 (#68) üzenetére


janeszgol
félisten

Tepsit? Otthonra igen, zsebbe nem. A 140x70 milliméretes telefonokat sem tudták normálisan megfogni, ejtették el az emberek, mintha muszáj lenne. Tegye fel a kezét, aki még soha nem ejtett el okostelefont.
Én egy kéz. :)

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a ZTE-, és HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#70) allergia


allergia
csendes tag

Összefoglalva:
- kamerában nem a legjobb
- akksiban nem a legjobb
- szoftverben messze nem a legjobb (pl amiről a T. cikkíró sosem ír, hogy az adott gyártó milyen gyakran és milyen minőségben ad szoftverfrissítést.... ezen a telefonon mikor lesz Android 11? 2022-ben?); a cikkíró szoftveroptimalizásáról inkább nem mondok semmit sem...
- a 60 herzes kijelő egy vicc (ha valaki hasznélt már 90/120/144 herzes kijelzőt, pontosan tudja mire gondolok
- töltésben nem a legjobb
- IP 65/68? csak félig nem ázik be?
- a kinézete szubjektív, van akinek bejön ez az arány, van akinek nem, ebbe nem akarok belekötni

miért is kellene egy ilyen telefonért 410ezer forintot fizetnie bárkinek? nekem volt Z3 és Z5 kompaktom, azokat nagyon szerettem, de annak már 4-5 éve; azóta a Sony totál elvesztette a fonalat

(#71) #16820480 válasza janeszgol (#69) üzenetére


#16820480
törölt tag

Én egyszer, de az nem a telefon (méretének) hibája volt, hanem a néhány jobb söré, amit előtte ittam :)

allergia: A Sony amúgy elég jól hozza a frissítéseket, elsők között szoktak lenni vele, csak nem hírtéma, mert kegyvesztett gyártó egy ideje.
Arról viszont nem nagyon esett szó, ahogy láttam, hogy van benne eye-AF a kamerában, végül is semmi baj, hogy ezt a Sony csinálta meg telefonban elsőként.

[ Szerkesztve ]

(#72) allergia válasza #16820480 (#71) üzenetére


allergia
csendes tag

4-8 hónap volt, mire az Android 10 kijött a Sony-kra; ez persze még mindig nagyságrendileg jobb, mint mondjuk az LG, Motorola, vagy akár a Samsung;

telefon-leejtés: pont a Z5-ös Sony-val történt meg, hogy leültem egy kb. 30 centi magas dohányzóasztal mellé, és sikerült a hamutatóra tennem a telefont, ami lecsúszott és "zuhant" 30 centit. Rommá törött a kijelzője :-)

(#74) SkyLine3000


SkyLine3000
addikt

Forma pont jó lenne (nincs lyuk, noccs, stb), ha nem lenne ennyire elnyújtott, nyalóka az egész cucc. Az ára meg nevetséges. Így szót sem érdemel az egész.

(#75) prolad válasza janeszgol (#69) üzenetére


prolad
őstag

Egy okostelefonomat ejtettem le (pontosabban reptettem meg), de az még egy Nokia e52-es volt, ott pont nem a méret volt a probléma :D
Amúgy ez a Sony se egy óriás, 72mm szélesség még egy kézzel is vállaható.LEgfeljebb az okozhat neézséget, ogy picit magasabb az átlagnál.
-képarány: lehet szidni a 21:9-et, de lassan eljut ide a többi gyártó, idén a 20:9 a trendi, onnan ez már nincs messze
-szoftver: semmi extrát nem tud a Sony szoftvere, de amiket próbáltam (1, XZ2 Premium, XZ2, XZ Premium), ott nem volt gond se az optimalizációval se a bugokkal. Biztonsági frissítésekben erős a Sony, a fő rendszerfrissítésben már annyira nem, alapvetően jönnek új verziók, de a rollout elég lassú tud lenni (pl. az 1 Android 10 frissítése)
-akku: a jó optimalizáltság miatt elég jól bánnak a Sonyk a kisebb akukkal. Az 1 is hozta a kategóriaátlagot a mindennapokban. Persze lehetett volna sokkal jobb is, egy nagyobb akkuval, ahogy bizonyára ez is. De kb a Sony az egyetlen, ahol nem tapsztaltam random és minden ok nélkül nagy készenléti merülést pl. éjjel.

Ha egy kicsit odatennék magukat,akkor simán tudnának olyat, mint a konkurencia. És mostmár a kínaiak sem annyira olcsók (persze nem 400ezer, vicc). De már évek óta csak félgőzzel megy a telefonos ág, kb mint az LG, de ők legalább beismerték, hogy ennél jobban nem éri meg.

(#76) #16820480 válasza allergia (#72) üzenetére


#16820480
törölt tag

Sőt, ha már ránézek, akkor egyből törik a kijelzője, a szoftver meg magától visszalép régebbi Androidra :K

(#77) #65577472 válasza prolad (#75) üzenetére


#65577472
törölt tag

"Az 1 is hozta a kategóriaátlagot a mindennapokban"

(#78) MikeWazowski válasza allergia (#63) üzenetére


MikeWazowski
addikt

De bizony ez így igaz, ahogy van.

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#79) MikeWazowski válasza allergia (#70) üzenetére


MikeWazowski
addikt

Sony gyorsan adja ki a frissítéseket, volt, hogy előbb mint a Pixel. Annó az XZ a nugátot kb elsőnek kapta meg. Szerintem Te kevered a Samuval, mert bár idén javult, de ők adják ki kb. leglassabban a főverziókat. Igaz, XZ óta nem volt Sony-m lehet azóta lassult, de akkoriban nagyon gyorsan jöttek a frissítések.

[ Szerkesztve ]

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#80) allergia válasza MikeWazowski (#79) üzenetére


allergia
csendes tag

Tényleg nem vitatkozni akarok, direkt rágugliztam, hogy a 10-es Android mikor melyik Sony-ra mikor jött ki...
Csak a rend kedvéért nekem ez volt a telefon-evolúcióm: Sony Z3 Compact, Z5 Compact, XZ Premium, majd Pixel 2XL, 3XL és most 4XL; volt két kósza kitérőm (Samsung 9, OnePlus 6t Mclaren) és most céges telefonként egy überszuper (brrrrrrr) Ájfón 11 Pro Max (ez utóbbi telefont annyira utálom, hogy minden hívás át van irányítva a Pixelemre).

(#81) alces


alces
tag

XZ2 m van a megjelenése óta, erre váltanék de sajnos az még mindig nagyon remekül üzemel. Külsőre a régi Sony vonal amihez ez visszatér, nagyon bejön. A kamerához annyit fűznék, hogy az ótvarig leszólt XZ2 képeihez egyik ismerősöm sem jegyezte meg a Viberen vagy Facsén, hogy a szélein életlen, esetleg kromatikus aberrációt észlelt. Tökéletesen elégedett vagyok a Sonykkal már a sokadikom van, és lesz is. Ha rászánom magam a cserére legalább a tapasztalokat írom le, nem pedig ismeretlenül szólok le valamit.

(#82) #95462144


#95462144
törölt tag

Ha csak a külsőt kéne értékelni nekem ez a telefon 10/10. Nagyon tetszik.

(#83) Ádám16 válasza alces (#81) üzenetére


Ádám16
addikt

Én is inkább azt sajnálom, hogy eljutottunk oda, hogy Sony telefon=szar, és ezt minden cikkhez mindenki beírja. De jó, hogy vannak elégedett userek.

Ez olyan, mint pl. a Peugeot-ra rámondani, hogy francia szar, mert 10-20 éve voltak velük gondok. Nem értem ezt, nem is akarom.

(#84) BusinessGuy válasza #16820480 (#66) üzenetére


BusinessGuy
senior tag

Lol. Kár hogy a tesztek és rendes user vélemények nem ezt mutatják... :C

Ádám16: nem szar. Árához képest nevetségesen kevés. Felsőkategóriás hw, középkategóriás képalkotás, kategóriájában gyenge akkuidő, mindez prémium áron. Nem csoda hogy sorba húzzák le a rolót....

[ Szerkesztve ]

(#85) sh4d0w válasza alces (#81) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

+1

Általában akik leszólják a Sony optimalizációját, sosem használtak Sony telefont. Nekem volt Z, M2, Z5, XZ Premium, most 1, ezután lesz majd az 1 II és sosem vettem észre akadásokat az optimalizáció hiányából kifolyólag.

Nyúlánk képernyő: a Samsung is ezt csinálja, de nekik szabad, mert ők a Samsung... Ott vhogy sosem sír érte senki, sem a cikkíró, sem a hozzászólók. Feleségem most cserélt S20 Ultra 5G-re, pont ugyanolyan hosszú, mint az 1-esem, de szélesebb a 20/9-es képernyő miatt.

https://www.coreinfinity.tech

(#86) BusinessGuy válasza sh4d0w (#85) üzenetére


BusinessGuy
senior tag

"Feleségem most cserélt S20 Ultra 5G-re, pont ugyanolyan hosszú, mint az 1-esem, de szélesebb a 20/9-es képernyő miatt."

Magyarul nem olyan nyúlánk...Tán ezért nem szólják le. :C

(#87) DonToni


DonToni
aktív tag

"odacsap" Mi...?! Hova csap...??? Max. a pénztárcádba csap, de ez is csak valami vicc lehet.... NÉÉÉGYSZÁZTÍZEZER ?! Akármelyik konkurencia ezt legalább egy 100-assal olcsóbban hozza és jobb képességekkel van megáldva. Komolyan nem értem a Sonyt... DSLR és MILC fronton is kiemelkedő... az általa gyártott szenzorok más, konkurens típusokban szintén kiemelkedőek, de pont a saját készülékükben nem tudják ezeket megdolgozni...?! Nem csak szoftvert nem tudnak írni hozzá, de a lencsével is akadnak gondok.... régen amennyire szerettem a Sony telefonokat, most kb. annyira siralmasnak tartom.
Ez a típus is akkor lenne "versenyképes" ha féláron adnák.... és még akkor sem biztos, hogy sokat eladnának....!

-Anti-

(#88) tesz-vesz123 válasza #16820480 (#66) üzenetére


tesz-vesz123
aktív tag

A P20 Prom reggelire eszi a vele egykorú XZ2-t. Mindkettővel van tapasztalatom, a Sony borzalmas. Az itteni fotók alapján ugyanez a helyzet most is a P40 Proval és Xperia 1-II-vel.

(#89) janeszgol válasza tesz-vesz123 (#88) üzenetére


janeszgol
félisten

Ezt nem csak a P30 Pro, hanem a sima P30 is alázza kamerában.

2024: nem lesz kegyelem a ZTE-, és HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#90) sh4d0w válasza BusinessGuy (#86) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

De, pont olyan nyúlánk, csak még mellé szélesebb is, hogy még nehezebb legyen biztonságosan tartani.

De már mondtam: nyomjad még...

https://www.coreinfinity.tech

(#91) dilajoska1


dilajoska1
őstag

Szerintem az én telefonom is jobb képeket készít.

Xperia 1 II:

Mi 9:

Xiaomi Mi 10T Pro Lunar Silver 8/256Gb (GPU Adreno 650 - 925Mhz OC UV [original 587Mhz] + new Vulkan driver)

(#92) #16820480 válasza #65577472 (#77) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ez mondjuk nem sokat jelent. Amikor vettem az S10e-t, akkor ez alapján a teszt alapján olyan 15-20%-kal jobb kellett volna az OP6-nál, gyakorlatban meg olyan 30-40%-kal rosszabb volt üzemidőben :U

BusinessGuy: Szóval rendes júzer akkor csak te lehetsz és akik veled egy véleményen vannak? :C

tesz-vesz123: Az a baj a p20pro-val hogy még belenagyítani sem kell, már úgy látszik, hogy szétmossa a részleteket. Ehhez képest megkapta az akkori legjobb kamerának járó díjat a DXO-tól. Nem is tudom mit néznek a tesztelők.

dilajoska1: Máshova lövi a WB-t és szarrá élesíti a képet. Ha neked ez jobb, akkor egészségedre, szerintem borzalmas az a fű, már kis méretben is, de ha 100%-on nézed, akkor aztán pláne :N

[ Szerkesztve ]

(#93) #95462144 válasza #16820480 (#92) üzenetére


#95462144
törölt tag

"Ehhez képest megkapta az akkori legjobb kamerának járó díjat a DXO-tól. Nem is tudom mit néznek a tesztelők"

Csak a doboz a lényeg. A Nokiás. ;]

(#94) dilajoska1 válasza #16820480 (#92) üzenetére


dilajoska1
őstag

Hát nekem jobban tetszok akkor is 🤪. Nekem 100%-on is jobb főleg nappal!

Azért ennyire ne védd a sonyt 😉 Ha egyszer rosszab még a 2 éves telefonokhoz képest is akkor rosszabb. Ezt el kell fogadni és nem durcizni.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 10T Pro Lunar Silver 8/256Gb (GPU Adreno 650 - 925Mhz OC UV [original 587Mhz] + new Vulkan driver)

(#95) tesz-vesz123 válasza janeszgol (#89) üzenetére


tesz-vesz123
aktív tag

Egyetértek. Valamiért nem megy ez a kamera téma a Sonynak...

(#96) #16820480 válasza dilajoska1 (#94) üzenetére


#16820480
törölt tag

Köszi, én elégedett vagyok a telefonom képével, tudtam milyet készít mielőtt megvettem, és úgy váltottam. Ha olyat csinált volna, mint a Mi 9, akkor nem erre váltok szerintem inkább :D

(#97) #95462144 válasza dilajoska1 (#94) üzenetére


#95462144
törölt tag

Nézd meg a képeken a metróállomás feliratát a táblán. A Sony-n több a részlet. De egyiket sem nevezném jónak.

(#98) dilajoska1 válasza #95462144 (#97) üzenetére


dilajoska1
őstag

Ez igaz viszont nekem jobban tetszik ránézésre a Mi 9-é.

sheratan:
Hát akkor a OnePlus 8-at kellet volna megvenned mert az fényévekkel jobb ennél 🙂. Helyette megvetted ezt majdnem + 200.000-ért. Ügyes :D :D :D

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 10T Pro Lunar Silver 8/256Gb (GPU Adreno 650 - 925Mhz OC UV [original 587Mhz] + new Vulkan driver)

(#99) BazsiBazsi válasza dilajoska1 (#91) üzenetére


BazsiBazsi
aktív tag

Mi9 nyer kétséget kizárólag.
Jó ez a telefon csak a kijelző, a kamera meg az akku nem stimmel. Amúgy tetszik a 4k de értelme az nemsok. Remélem javítanak(évek óta nem teszik szóval minek reménykedni).

(#100) #16820480 válasza dilajoska1 (#98) üzenetére


#16820480
törölt tag

Egyrészt nem ilyenem van, hanem Xperia 5, de annak is lesajnálták a kameráját, ahogy ezt is, pedig semmi baja. Másrészt nem veszek OP-t 200 ezerért :U Főleg nem amíg olyan hibák vannak benne, hogy Bluetooth fülessel szaggat LDAC-on a hang néha. Illetve amíg olyan lapátokat csinálnak csak. Meg amíg néha elfelejtik a nem aktuális modell frissítését egy időre (OP6-ot mielőtt eladtam kb 4 hónapig nem jött rá biztonsági frissítés).

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.