Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Ali G. válasza Leigazoka (#50) üzenetére


Ali G.
senior tag

valószínűleg nem hoz de azért ha már van ilyen kamerája a telónak én nem adnék ki mellé plusz pénzt egy külön objektívre, persze ha fotós lennék lehet megtenném, valószínűleg számukra lesz jó ajánlat :)

(#52) Quasi_modo válasza Ali G. (#51) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Ha fotós lennél, akkor nem mobillal fotóznál.

valami

(#53) Ali G. válasza Quasi_modo (#52) üzenetére


Ali G.
senior tag

jogos :D de azért azzal is el lehet amatőrködni ha épp csak az van nálad

(#54) jagelo válasza Quasi_modo (#52) üzenetére


jagelo
aktív tag

Van ám középút is talán pont ez az szerintem ez jobb megoldás, mint a Samsung bumfordi telefonja azt mindig vinned kel és csúnya.. :)

(#55) mrlujoak


mrlujoak
veterán

Bestseller az Amazonon a kiegészítőpáros

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#56) Eli577 válasza Quasi_modo (#52) üzenetére


Eli577
senior tag

+1
Ha komoly képminőséget akar az ember (fél)professzionális géppel, akkor azt fog venni, rádob még egy kicsit és már jöhetnek a normálisabb belépőszintű DSLR-ek, mondjuk két objektívvel (de egy normális biztosan belefér az árba).

(#57) Ali G. válasza mrlujoak (#55) üzenetére


Ali G.
senior tag

ennyit erről, ezekszerint mégis van piaca a cuccnak :D

(#58) Eli577 válasza mrlujoak (#55) üzenetére


Eli577
senior tag

Ez mondjuk elég jó, ha igaz amit az Amazon ír és nem csak reklámfogásból rakták így ki, akkor sok hülye ember van. Egy tesztet, de még csak tesztképeket sem lehetett látni ezek teljesítményéről, és megveszik????
Az lesz nagyon jó, ha kiderül, hogy pl. a QX10 ugyanolyan minőségű képeket lő, mint mondjuk egy S4/G2....az egy kicsit blama. ;]

Amúgy szerintem ez csak kacsa, kiírták így, hogy jól fogyjon.

(#59) legiaap válasza mrlujoak (#55) üzenetére


legiaap
nagyúr

Alig varom kapható legyen, már veszem is meg.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#60) Ali G. válasza Eli577 (#58) üzenetére


Ali G.
senior tag

itt vannak tesztképek is [link]

(#61) Eli577 válasza Ali G. (#60) üzenetére


Eli577
senior tag

Köszi a linket.
Így már azért más a leányzó fekvése. Ha a kisebb objektívvel ilyen képeket lehet lőni, akkor nagyon kíváncsi vagyok a nagyobbikra. Mert a képek a tesztben igen megnyerőek. Kicsit ugyan sok a képzaj, de a részletgazdagság elég jó. Most már várom a számomra érthető nyelveken készült teszteket.

(#62) legiaap


legiaap
nagyúr

Sejtettem, hogy a carphonewarehouse meglépi ezt: [link]
Okos!
Venni fogják, mint a cukrot UK-ban.

GALARDO: Iphone 5S-re gyúrok, de így már kezd a Z1 is vonzó lenni.

[ Szerkesztve ]

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#63) GALARDO válasza legiaap (#62) üzenetére


GALARDO
addikt

Így már jól hangzik. :K

How would I describe myself? Three words: hard working, alpha male, jackhammer....merciless...insatiable. by: DS

(#64) Xaels válasza legiaap (#62) üzenetére


Xaels
félisten

Ilyet itt is bejátszhatnának. Ha másért nem akkor azért, hogy aprón olcsóbban hozzájussunk :DDD

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#65) GALARDO válasza legiaap (#62) üzenetére


GALARDO
addikt

Én is elgondolkoznék rajta, ha kint élnék.

How would I describe myself? Three words: hard working, alpha male, jackhammer....merciless...insatiable. by: DS

(#66) silmatauki válasza Eli577 (#61) üzenetére


silmatauki
őstag

"Így már azért más a leányzó fekvése. Ha a kisebb objektívvel ilyen képeket lehet lőni, akkor nagyon kíváncsi vagyok a nagyobbikra. Mert a képek a tesztben igen megnyerőek. Kicsit ugyan sok a képzaj, de a részletgazdagság elég jó. Most már várom a számomra érthető nyelveken készült teszteket."

A QX100-as képminősége valszeg nem marad majd el az RX100 Mk II-jétől, azaz a szenzormérethez mérten igazán kitűnő képeket lehet vele csinálni.

Persze mindez nem jelenti azt, hogy érdemes érte kiadni az RX100 Mk II árának kétharmadát. Mivel sok más tekintetben (RAW, videó, vaku, mikrofoncsati, vakucsati, mélység stb.) lényegesen rosszabb, mint a RX100 Mk II, én semmiképp nem adnék ki rá ennyi pénzt, inkább az RX100 Mk II-et venném.

(#67) kelly416 válasza SkyLaci (#19) üzenetére


kelly416
veterán

És hol, hogyan, mennyiért lehet hozzájutni ehhez az okos kis ibazr kiegészítőhöz?

(#68) Eli577 válasza silmatauki (#66) üzenetére


Eli577
senior tag

Ez bizony így van, ezek videót nem vesznek fel, ugye?

(#69) legiaap válasza Eli577 (#68) üzenetére


legiaap
nagyúr

Miért ne vennének fel?
[link]

[ Szerkesztve ]

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#70) Eli577 válasza legiaap (#69) üzenetére


Eli577
senior tag

A magas bitráták miatt gondoltam, hogy nem biztos, hogy a vezeték nélküli kapcsolat elég lesz. De akkor úgy néz ki mégis. :K

(#71) Ali G. válasza Eli577 (#70) üzenetére


Ali G.
senior tag

a WIFI elég gyors adatátvitelt biztosít nem kell félni :D

(#72) silmatauki válasza Eli577 (#68) üzenetére


silmatauki
őstag

vesznek, de - ahogy alabb irtam - nem a legjobban.

(#73) spawn21


spawn21
veterán

Ujaj.
Most kezdek el Angliában tetoválni.
Beindult a fantáziám. :))

iPhone 13p

(#74) legiaap válasza spawn21 (#73) üzenetére


legiaap
nagyúr

E hogy jön a tetováláshoz?
Amúgy merre dolgozol angliában? Épp tetkóst keresek.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#75) spawn21 válasza legiaap (#74) üzenetére


spawn21
veterán

Most keresett meg egy stúdió kint, és pont ott van az akció. Nem hiszek a véletlenekben. :DDD :DDD
Vagy csak szimplán reklámozni akartam magam? ;]

iPhone 13p

(#76) jagelo válasza Eli577 (#58) üzenetére


jagelo
aktív tag

Cimbora nincs blama úgy nézem :DD

(#77) jagelo


jagelo
aktív tag

[link]Sony DSC-QX100 Sample Images & Video ez nagyon kemény :Y

(#78) legiaap válasza jagelo (#77) üzenetére


legiaap
nagyúr

Jó képek
:C

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#79) Eli577 válasza jagelo (#77) üzenetére


Eli577
senior tag

Jók a képek, de ennyiért jobb minőséget várnék....vagy legalább látnánk a teljes felbontású verziót mindegyikből. A sárga hátterű parfümös az jó, a fehér ruhás nőnél a zajszűrés mossa a részleteket, a többiből meg csak leskálázott képek vannak.

A videótól nem estem hanyatt, nem egy nagy durranás a minősége.

(#80) jagelo


jagelo
aktív tag

Az ár magas, de szerintem ez nagyon jó megoldás és valami új tetszik, és tisztán látszik más kategória, mint a telefonos kamerák nekem nagyon tetszik. :)

(#81) hito válasza jagelo (#77) üzenetére


hito
nagyúr

Basszus, nekem nagyon tetszik :K Kár, hogy nem a QX10 tudja ezt, arról nincs valami hasonló sample csomag? ISO3200 mellett ilyen képek, az ész megáll. Zajtengernek kéne lennie, jól gondolom? S4 zoom-ommal lövök majd egy ISO3200-es képet, szerintem arra se lesz jó, hogy lehányjam ;]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#82) silmatauki válasza hito (#81) üzenetére


silmatauki
őstag

Az S4 zoom (vagy akár a QX10) képminősége nem hasonlítható össze a QX100-zal. Az előzőnek pici a szenzora, az utóbbinak óriási. Ráadásul az RX100 MkII-ben (és a QX100-ban) ma a talán, zaj, dinamikatartomány stb. Szempontjából legjobb 1”-os szenzor van. És az optikája is kitűnő.

(#83) Tuninger válasza Eli577 (#79) üzenetére


Tuninger
addikt

Igazság szerint ennyiért nem nagyon kapsz jobb képminőséget. A belépő dslr-ek vannak ezen az áron alap optikával. Illetve a MILC-ek, szintén belépő kategóriában, azt a szintet pedig hozza, igaz nem jobb azoknál.

(#84) silmatauki válasza Tuninger (#83) üzenetére


silmatauki
őstag

"Igazság szerint ennyiért nem nagyon kapsz jobb képminőséget. A belépő dslr-ek vannak ezen az áron alap optikával. Illetve a MILC-ek, szintén belépő kategóriában, azt a szintet pedig hozza, igaz nem jobb azoknál."

1. Azt is vedd hozzá, hogy bár a QX100 az RX100MkII kitűnő optikáját + még kitűnőbb szenzorát tartalmazza, RAW-ja és normális videója nincs.

2, olcsóbban kapsz, ha kell a RAW és a lényegesen normálisabb (bár “csak” 1080i60) video, egyértelműen jobb cuccot: pl. a Sony saját, most kiadott A3000-ét, potom 399 $-ért, kitobival.

(#85) legiaap


legiaap
nagyúr

Valaki hiányolt QX10-től fotókat. Tessék: [link]

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#86) hito válasza legiaap (#85) üzenetére


hito
nagyúr

Köszi, én hiányoltam :R Kár, hogy orosz a teszt és nem lehet teljes felbontásban megnézni a képeket. De ebből annyi biztosan látszik, hogy a QX10-re biztos nem cserélném le az S4 zoom-ot. Látószöge is nagyobb az enyémnek és semmivel nem produkál jobban, többet a QX10. A QX100 már más tészta ;)

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#87) legiaap válasza hito (#86) üzenetére


legiaap
nagyúr

Szerintem azért annyira nem rossz: [link]

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#88) hito válasza legiaap (#87) üzenetére


hito
nagyúr

Azt nem mondtam, hogy rossz. De ha megnézed a távolban lévő tornyot, egyértelműen látszik, hogy mind a három példa esetében részletgazdagabb a kép a QX10-nél. Ez azért elég ciki szerintem :)

Főleg a G2 és az S4 esetében látványos a különbség.

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#89) spawn21 válasza legiaap (#85) üzenetére


spawn21
veterán

Nekem szimpatikus.

A z1 - el egyetemben beszerzek egyet

iPhone 13p

(#90) zoka.


zoka.
tag

Jó lesz ez. :C

Majd ha minden téren tud annyit mint a normálisabb kompaktok (képminőség, beállítási lehetőségek, vaku, RAW(!) stb.), akkor nálam abszolút befutó egy hurcibálós cuccnak a jelenlegi G10 helyett.
DSLR-t ugye nem visz magával az ember mindenhova, és ezzel egyben meglenne a telefon + "valamiregyorsankell" fényképező. Ügyes, okos. Fejlődjön még. :))

[ Szerkesztve ]

(#91) mazsi


mazsi
senior tag

Vett végül valaki ilyet, vagy mindenki Jézuskától várja a megváltást? 😃
Érdekelnének tapasztalatok.

Egy bontatlan, és egy extrával megpakolt DJI Tello drón eladó.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.