Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) spawn21


spawn21
veterán

A fotózás szerelmeseinek. ;]
A nagy nagyon drága. De biztos lesz aki megveszi.

iPhone 13p

(#2) joey04


joey04
titán

hát itt sem lőtte be jól az árakat a sony...

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#3) Sanyi.il válasza spawn21 (#1) üzenetére


Sanyi.il
aktív tag

nekem meg is van a következő kütyü, telefon váltás helyett, még olcsóbban is megúszom :)

(#4) butyek válasza joey04 (#2) üzenetére


butyek
senior tag

Mostanában nem szokta.

&ρID with 10^100. Honor 6 H60-L04

(#5) GALARDO válasza joey04 (#2) üzenetére


GALARDO
addikt

(+1) Vicces árak. :U

How would I describe myself? Three words: hard working, alpha male, jackhammer....merciless...insatiable. by: DS

(#6) Eli577


Eli577
senior tag

LOL, az csak nem egy Note 2?
Az árak elég viccesek....ennyiért már a legjobb bridge gépek és normális belépő szintű DSLR-ek vannak.

(#7) hadrian77


hadrian77
csendes tag

Szép árak, és még a vakut sem találtam meg. :)

(#8) HawerKing


HawerKing
őstag

hat sikertermek ilyen aron biztos nem lessz

▂▃▅▇ Nothing Phone 1 - 11T - Tab S2 - Tab S3 ▇▅▃▂

(#9) jagelo


jagelo
aktív tag

Xperia Z1 -Ről valami anyagot ti nem adtok?

(#10) joey04 válasza jagelo (#9) üzenetére


joey04
titán

[link]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#11) Ali G.


Ali G.
senior tag

biztos lesz aki megveszi én nekem nem kéne :D Z1 20.7 megapixel mellé főleg :D

(#12) Xaels


Xaels
félisten

QX10-ről várom a teszteket. Ha kicsit esik az ára lehet beszerzek egyet. Az még kényelmesen elfér külön a zsebben.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#13) spawn21 válasza Xaels (#12) üzenetére


spawn21
veterán

ezen gondolkodtam én is.

iPhone 13p

(#14) =Mentor=


=Mentor=
őstag

Mindig akad madár akit be lehet palizni...

(#15) razzorr


razzorr
őstag

Ez a jövő. Nem kell ide hiper-szuper fotós képesség egy telefonba, lehet 3mm-re csökkenteni a vastagságot, akinek meg kell a jó optika az felcsatolja és voilláá mehet is fotózni. Csak kicsit drága. Erről a felcsatolhatós optikáról valahogy a felcsatolhatós műhímtag jut az eszembe. :D

(#16) SkyLaci válasza Ali G. (#11) üzenetére


SkyLaci
őstag

azért szerintem csöppet más minőség a Z1 20 megapixele és a QX100 20 megapixele (ha nem az elég gáz), de a QX10-nek is illene elvernie bármilyen telefonba épített kamerát.

Nekem tetszik a QX100, mondjuk 100000 forint körüli áron már elgondolkodnék rajta (szerintem nincs vészesen túlárazva, de persze ez akkor dől el ha majd látható hogy milyen minőségben fotóz a masina), mert nem kell egy egész DSLR vagy MILC fényképezőgépet magamnál hordani a jó minőségű fotókhoz csak egy "lencsét", és a képalkotáson kívül tényleg minden másra amit egy fényképezőgépnek tudnia kell jó már a telefon.

[ Szerkesztve ]

(#17) Ali G. válasza SkyLaci (#16) üzenetére


Ali G.
senior tag

természetesen más, ráadásul a G- és Carl Zeiss objektív profi fotósok által is elismert, őket is biztosan fogja érdekelni :D

(#18) djzolko válasza SkyLaci (#16) üzenetére


djzolko
tag

1" szenzor van a QX100-ban és CZ optika. Nézzétek meg ezeket a tesztképeket, ugyanis ennek a gépnek a lelkét építették a QX100-ba: http://www.dpreview.com/galleries/reviewsamples/albums/sony-cyber-shot-rx100-ii

A lenyűgöző képminőség garantált, a praktikum szenved talán csorbát és a kezelhetőség az RX100-hoz képest. Nem piskóta ez a cucc.

[ Szerkesztve ]

(#19) SkyLaci válasza SkyLaci (#16) üzenetére


SkyLaci
őstag

még az jutott eszembe hogy a vaku azért hiányzik, mondjuk eltudnék képzelni egy körvakut rajta, nem kicsit lenne frankó
de jobb híján így is meglehetne oldani azért, csak ez még plusz egy kütyű.

(#20) Mr.Silkó


Mr.Silkó
veterán

Drága!!

(#21) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

A QX100 az nagyon sokba kerül ennyiért már tényleg egy alap DSLR-t is lehet venni. De most már nagyon kíváncsi vagyok a képekre. :D

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#22) deja vu válasza SkyLaci (#16) üzenetére


deja vu
addikt

Tedd zsebre a qx100-at[link]. Elég bumszli, lehet egy milcet alap obival könnyebb zsebre vágni, mint ezt a kinövést. Ráadásul az ára az teljesen életképtelen. Meg a kezelhetősége is elég gyér lehet.

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#23) Coq


Coq
aktív tag

Az alapotlet szerintem nagyon jo: akinek minosegi kepek kellenek, maradhat a mobilja es vehet ra kiegeszitot.

Az ar persze mas kerdes, hogy kinek eri meg ennyire, hogy jo kepeket csinaljon... de biztos lesz ilyen.

(#24) SkyLaci válasza deja vu (#22) üzenetére


SkyLaci
őstag

abba zsebbe ahova egy fényképezőgépet beteszek (nem kis szappanméretű kompaktra gondolok) abba ezt is lazán, de tény hogy még lehetne lefaragni a méretből, de nagyon remélem hogy sikeres lesz, és 1-2 év múlva már az újabb modell egy laposabb henger lesz 8mondjuk ennek a fele) ilyen vagy akár jobb technikai paraméterekkel és képminőséggel.

....ja és ráépített körvakuval :))

[ Szerkesztve ]

(#25) deja vu válasza Coq (#23) üzenetére


deja vu
addikt

De ennyiért már van sok fajta milc, és azokat könnyebb zsebre vágni mint a qx100-at. Az előző hozzászólásomban linkeltem FEDman képét, brutálisan buci a qx100.

Ha meg a méret nem számít, akkor a qx100 árán megkapod a pentax k500-at, amiben ugyanaz a szenzor van, mint a d7000-ben, a pentax k5-ben.

SkyLaci
A képen a donor készülék volt, ez meg ahhoz képest egy batár lett, mindegy, szerintem egy milc sokkal jobban megéri.

[ Szerkesztve ]

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#26) Cyberpunk válasza SkyLaci (#24) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Szerintem ez csak egy kísérlet, hogy vevők e ilyen megoldásra az emberek, de az én véleményem az, hogy habár az alap elgondolás nem rossz, de túl drága egy kiegészítő. Néhány fanatikuson kívűl a kutyát nem fogja ez érdekelni. Így én nem mernék mérget venni rá, hogy lesznek ennek későbbi modelljei.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#27) tailor


tailor
őstag

Azt azért tegyük hozzá, hogy az A58 fényerőtlen, középszintű kitobija eléggé fényév távolságra van ettől a Zeiss Sonnar T*-től ;) Amúgy is, ez nem a DSLR-re vágyóknak készült, hanem a hipszter-technofil geekeknek - akik az előrendelések száma alapján eléggé erősen "rákaptak" erre a cuccra.

Aki meg fájlalja z RX100-hoz képest duci méretet, azoknak egy kis marketing óra: az RX100-nak is kellett hagyni egy kis "előnyt" ezzel a click-on obival szemben.

[ Szerkesztve ]

(#28) SkyLaci válasza deja vu (#25) üzenetére


SkyLaci
őstag

igen láttam hogy a donor készülék, éppen ezért írtam hogy lehetne akár fele ekkora is a qx100 (persze tudom hogy azért még el kell pakolni bele az aksit meg minden mást valahova...de szerintem ez 1-2 év kérdése)

ja a képzeletbeli kívánságlistára még egy állványmenetet tennék

ha lenne most 140000 forintom fényképezőgépre én sem ezt venném, csak nagyon tetszik az ötlet, és nagyon szurkolok neki hogy megmaradjon, és komolyodjon

(#29) Dr.Anonymus


Dr.Anonymus
addikt

a koncepció nagyon tetszik
az ár kevésbé

a fotógépekkel mindig az a bajom, hogy a 200 ezer alatti kategória kijelzője kb. 5 évvel ezelőtti mobil kijelzők színvonalát idézi (egyszerűen esélytelen hogy nyaralás alatt a fényképezőgép kijelzőjén visszanézve esetleg több azonos témájú képből töröljem a rosszabakat, mert a megjelenítő egyszerűen annyira pixeles, hogy nem látszik a különbség)
a fényképezőgépekre írt szoftverek meg tényleg kb. a hajdani hajtépő samsung d900 szoftvere alatti szinvonalon íródnak
lassúak, legkevésbé se intuítívak, egyszerűen össze se lehet hasonlítani őket egy mai csúcsmobil szoftver-élményével

szóval ha lejjebb megy az áruk akkor én vevő lennék egy ilyenre..

[ Szerkesztve ]

(#30) Cyberpunk válasza SkyLaci (#28) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Azért egy vakú is elférne rajta.;) A mobil ledje amúgy is harmat.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#31) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog (1)

A kistesó ára nem is annyira vészes, a nagy azért üt, mint a törkölypálesz.

All→M8

(#32) Xaels válasza SkyLaci (#28) üzenetére


Xaels
félisten

Az van rajta. Mármint menet.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#33) SkyLaci válasza Cyberpunk (#30) üzenetére


SkyLaci
őstag

:K , de már írtam19. hsz és 24. hsz

(#34) Napfénysüti

Kíváncsi leszek ezekkel milyen minőségű képeket lehet készíteni. Igazából ezen áll vagy bukik a dolog (mondjuk egyik se épp olcsó kiegészítő).

Més que un club!

(#35) .mf


.mf
veterán

Sírok vazze, itt egyes hsz-eken...

(An)Dante: ... hiszen a Sony Alpha 58 tükörreflexes kamera a háromszoros nagyításra képes alapobjektívvel kevesebbe kerül, mint a DSC-QX100.

(#6) Eli577 "Az árak elég viccesek....ennyiért már a legjobb bridge gépek és normális belépő szintű DSLR-ek vannak."

(#21) Cyberpunk A QX100 az nagyon sokba kerül ennyiért már tényleg egy alap DSLR-t is lehet venni.

Komolyan, hogy jöhet egy ilyen kapcsán egyáltalán képbe egy sokszorekkora méretű DSLR? Egy olcsó családi ötajtós kombi és egy literes sportmotor gyári extrákkal is lehet hasonló árban, mindkettő gépjármű, ami el tud vinni A-ból B-be, mégsem ugyanaz.

Aki pedig a szokásosan 1/2.3"-es szenzorú ratyi (de legalább értelmetlenül nagy zoomátfogással bíró) objektívekkel szerelt bridge gépeket felhozta az egyik legjobb csúcskompakt, az RX100-II belét: 1"-es szenzorát és kiváló f1.8-as kezdő fényerejű optikáját öröklő géppel szemben, minősíti, hogy mennyire van képben...

(#14) =Mentor= Mindig akad madár akit be lehet palizni...

Mindig akad pár, aki nem lát el a specifikációkig sem, csak kommentelni tud...

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#36) sanyijedi


sanyijedi
őstag

"Sony Alpha 58 tükörreflexes kamera a háromszoros nagyításra képes alapobjektívvel kevesebbe kerül, mint a DSC-QX100."

nem is értem ezt az árazást..

Samsung Galaxy S25 + Apple iPhone 16

(#37) Cyberpunk válasza .mf (#35) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Hogy? Hát úgy, hogy a képminőség számít, akkor azt. Egy mobil maradjon mobil, ha ezt a valamit cipelem + a mobilt, akkor a rendes fényképező gép is elfér, mert nem hiszem, hogy ezt bárki zsebben hordaná.;)

Még jó, hogy te már tudod, hogy ez hozza azt a minőséget. Csak gratulálni tudok.:) Bizonyára a jövőből jöttél igaz?

Valóban nem vagyok profi a témában, de nem is iszok előre a medve bőrére mint egyesek.;)

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#38) silmatauki válasza SkyLaci (#28) üzenetére


silmatauki
őstag

"ha lenne most 140000 forintom fényképezőgépre én sem ezt venném, csak nagyon tetszik az ötlet, és nagyon szurkolok neki hogy megmaradjon, és komolyodjon"

Hát igen, a komolyodás ráfér. Sajna a QX100 egy vicc. Videózásra használhatatlan (MP4 1440*1080 30 fps-szel és vacak, minőség nélküli 12 Mbps-szel – még H.264-et sem ismer!), RAW-ja nincs stb. Még az ára felét sem éri meg. Az RX100 MkII sokkal jobb vétel, különösen most, hogy a SONY kiadta a mobile API-t, amin keresztül bárki el tudja programból érni a kamerát (sharing, remote exponálás stb.), azaz ez az előnye is elveszik ezeknek a QX-eknek.

(#39) silmatauki válasza .mf (#35) üzenetére


silmatauki
őstag

" felhozta az egyik legjobb csúcskompakt, az RX100-II belét: 1"-es szenzorát és kiváló f1.8-as kezdő fényerejű optikáját öröklő géppel szemben"

Kár, hogy mást nem örökölt, ami miatt a 66%-os ár nagyon pofátlan.

- RAW
- normális videó: már az egy évvel ezelőtti RX100 is tudott 1080p60-at – a QX100 meg még alap 1080p-t sem...
- az olyan dolgokról, mint a vaku (+vakupapucs), már nem is beszélek...

(#40) Ricardo


Ricardo
félisten

Drága, és nagy. Ennyiért már lehet külön gépet venni.

Pénzben ugyanott van. A mérete miatt is kb ugyanaz mintha lenne az embernél egy külön masina. Ezt sem hordoznám magammal mindig, ha meg tudom, hogy kell, akkor viszek gépet.

A telefonokba integrált optika legyen minél jobb, hiszen pont az az előnye, hogy szinte minden esetben ott van.

(#41) #13110016 válasza Ricardo (#40) üzenetére


#13110016
törölt tag

Vacak... ink veszek fényképezőgépet. Nagy is, ronda is, drága is.

(#42) SkyLaci válasza silmatauki (#39) üzenetére


SkyLaci
őstag

a RAW hiányát meg a videó felbontást akár egy szoftveres frissítéssel is orvosolhatják (szerintem), persze valszeg nem fogják...olyan dühítő amikor valami csak szoftveres kérdés és mégsem kapjuk meg a hardver mellé

(#43) legiaap válasza Napfénysüti (#34) üzenetére


legiaap
nagyúr

Tessék

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#44) oszi666


oszi666
őstag

Najo, akkor most nem ertem. Elmagyarazna valaki, hogy mukodik egy ilyen cumo? Ez tulajdonkeppen egy optika, kepfeldolgozo egyseggel, amit a telorol lehet iranyitani bluetoothon keresztul?

It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

(#45) gerilee


gerilee
aktív tag

Egyedi ötlet, de ezzel továbbra is fenn áll az a személyes problémám, hogy én képtelen vagyok normálisan kitartani egy mobilt fényképezés közben. Meg kell személyesen is fogdosni, de egyenlőre nem látom, hogyan lehet ezt kényelmesen és stabilan tartani fényképezés közben.

Hülyékkel vitatkozni olyan, mint egy galmbbal sakkozni. Feldönti a bábukat, rász*rik a táblára, majd boldogan ugrál, hogy ő nyert...

(#46) legiaap válasza oszi666 (#44) üzenetére


legiaap
nagyúr

Wifivel/NFC-vel kapcsolódok a telefonhoz és a telefonod kijelzőjén látod azt amit a kamera lát és vele vezérled. Ennyi.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#47) oszi666 válasza legiaap (#46) üzenetére


oszi666
őstag

Hatvan rugoert nekem nem tunik jo ajanlatnak. Ugy ertem, ilyen optikat akkor hasznalnek, ha tenylegesen fotozni indulok. De akkor mar nem telefont viszek, hanem a 18x optikai zoomos olympusom... Hiaba "csak" kompakt, szerintem jobb kepeket csinalok vele (meg persze kiismertem)
Akkor mar inkabb hozzacsapok meg hatvanat, es fel ev mulva veszek egy popec belepo szintu canon dslr-t :)

It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

(#48) silmatauki válasza gerilee (#45) üzenetére


silmatauki
őstag

"Egyedi ötlet, de ezzel továbbra is fenn áll az a személyes problémám, hogy én képtelen vagyok normálisan kitartani egy mobilt fényképezés közben. Meg kell személyesen is fogdosni, de egyenlőre nem látom, hogyan lehet ezt kényelmesen és stabilan tartani fényképezés közben."

Mindkét lencsében van OIS.

Nem mintha ez sokat emelne az értékükön – szerintem semmiképp nem szabad különösen a nagyobb QX100-at megvenni, sokkal rosszabb ár/érték-arányú, mint a nagy RX100 II...

(#49) Quasi_modo válasza razzorr (#15) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Te sem gondolhattad komolyan, hogy ez a jövő.

valami

(#50) Leigazoka válasza Ali G. (#11) üzenetére


Leigazoka
tag

Lehet a mobilban is 20 mp körüli kamera van.. de az messze nem hoz olyan képminőséget mit a külön objektív.

Pl: Liwe With Walkman - ra aminek viszonylag normális 5 mp kamerája van ráteszel egy ilyen Zeiss-t a felső kategoríás mobilokat alázza ezerrel ,,kamera szinten" ... mondjuk kivéve a Nokia 1020 - t.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.