Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Gerzson6875


Gerzson6875
tag

Köszi az írást! :) hasonló fülest keresek én is, lehet, hogy ilyenem lesz

(#2) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

Jónak tűnik. :K

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#3) Csabulator válasza Speeedfire (#2) üzenetére


Csabulator
tag

Gratula a fejhallgatóhoz és a cikkhez is! Nekem otthon XB300-asom van. Őt miért szúrtad be képként? Valami összehasonlítás szerűt vártam, így viszont csak úgy lóg a levegőben szegény. :)

Bocs, nem válasz akart menni :)

[ Szerkesztve ]

"Time You Enjoy Wasting is Not Wasted Time"

(#4) Zotwoo


Zotwoo
tag

Én is hasonló füleseket néztem ki magamnak. Jó cikk, köszönjük.

Zotwoo

(#5) gondoni


gondoni
csendes tag

Sziasztok!

A SONY XB fejhallgatókkal eddig nem volt szerencsém találkozni, de a cikk nagyon jól megfogalmazta, mit érdemes tőle várni.
Mondjuk, a szerzőhöz képest nekem más értékrendem van, én is imádom a dübörgő basszust, azt viszont nem vagyok hajlandó tolerálni, ha rátelepszik vagy elnyomja a többi hangtartományt.
Vizuális példa: lehet, hogy imádom a piros színt, de nehogy már minden filmben csak a piros árnyalatait nézegessem! Finoman szólva furcsa, ha hirtelen minden énekes elfelejt S és SZ hangokat énekelni…
Pont a közelmúltban ez miatt választottam egy SONY fejhallgató helyett egy (valamivel drágább) SENNHEISER-t, ami bár szintén ütősen szól, de sokkal kiegyensúlyozottabban, nagy hangerőn is. Még szerencse, hogy ahol végül vásároltam (madaras tesco), a döntés előtt meghallgathattam őket.

Végül egy örök érvényű bölcsesség: NEM VESZÜNK fül- és fejhallgatót kipróbálás nélkül! :-)
(sajna sok kereskedő nem szívesen tököl vele)

[ Szerkesztve ]

(#6) Csabulator válasza gondoni (#5) üzenetére


Csabulator
tag

Szervusz!

Az XB-300 előtt egy ZX-300-at vettem, mert az mégis vállalhatóbb az utcán, mint az előbbi... A boltban tök jó hangzása volt telefonon, aztán otthon kipróbálva nagyon elkeseredtem a hangja miatt. Egyrészt doboz hangja volt, másrészt a basszus annyira erőtlen volt, hogy az valami elkeserítő. A Sennheiserrel nem volt még dolgom, szóval arról véleményt nem tudnék mondani, meg ez amúgy is eléggé szubjektív dolog, hogy kinek melyik fejhallgató hangja jön be jobban.

"Time You Enjoy Wasting is Not Wasted Time"

(#7) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

No offense, de én ezt sose értettem, hogy az ilyen elektronikus zenére miért az alapnál is több mély. Eleve úgy vannak masterelve, hogy őrületes mennyiségű mély hang legyen.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#8) cucka


cucka
addikt

Az a "steamless" sokkal inkább "seamless" lesz, tehát arra utal, hogy a fülpárnákon nincs varrás, ami zavarná a füledet.
(A steamless konkrétan azt jelenti, hogy gőzmentes.)

[ Szerkesztve ]

(#9) FireKeeper


FireKeeper
nagyúr

ha jól emlékszem a sony-k mindig is mélytúlsúlyosak voltak. nem rossz darab, de nálam egyrészt emiatt, másrészt supraaural kialakítása miatt esélytelen lenne :(

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#10) Nova96


Nova96
őstag

Nekem is ilyen van elégedett vagyok vele, de kényelem szempontból 2-3 óra után kicsit pihentetni kell mert szétnyomta a fülem leveszem 2-3 perc és utána újra semmi gond.
De, egyébként aki szereti a sok mélyet ajánlott.

(#11) helltp válasza cucka (#8) üzenetére


helltp
aktív tag

Köszi hogy szóltál, javítottam.

lezso6: Az egy dolog, hogy ezekben a zenékben sok a mély alapból, de szerintem arról van szó, hogy a szerző tehet bele akármennyi mélyet a zenéjébe ha a fejhallgatód nem bírja kiadni magából akkor úgysem hallod, ez a fejhallgató kiadja magából (csak emiatt kompromisszumokat kell kötni).

Aki másnak vermet ás, az a stack pointer...

(#12) devast válasza helltp (#11) üzenetére


devast
addikt

Én is szeretem a mélyet, bár nem ennyire túlsúlyban.. inkább csak nagyon enyhén kiemelve. Mint előttem említették, én sem bírom, ha rátelepszik más tartományra.
Amiért írok... Lehet akármennyi is, meg kocogtathatja a fogadat, de majd idővel talán megtanulod Te is, hogy a mennyiség nem egyenlő minőséggel. Egyes fejhallgatók olyan feszes, jól kontrollált mélyet ki tudnak adni magukból, hogy néha én is csak pislogok. Egyszer kerüljél ilyennek a közelébe, garantálom megváltozik majd a véleményed.

(#13) mcs


mcs
veterán

Én azt nem értem ennél az új XB szériánál, hogy ez az előddel ellentétben, ami körül ölelte a füleket, ez miért fekszik rajtuk? Nem tudom elképzelni, hogy így rendesen izolál, sőt, ne legyen igazam, de szerintem a mély hangok egy része is elvész ezáltal.

(#14) lezso6 válasza mcs (#13) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Izolál az rendesen, mély is van, lásd HD25-1 II, mely rendkívül népszerű a DJ-k körében, oda ugye muszáj mindkettő. :)

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#15) lezso6 válasza helltp (#11) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ha több mélyet tesz bele, akkor az hangosabb lesz, mivel ez kb olyan mint egy EQ. A füles frekvenciagörbéje ugyanígy működik, kb mint egy EQ. Ha +12dB-t ad a füles a mélyekre, akkor +12dB EQ-val ugyanoda nagyon hasonlót érsz el.

Ahogy nézem ezek az XB fülesek még az agybadugósokra is rávernek. :D Persze dinamikában, térben azért jobbak, így nem akkora hátrány a sok mély.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#16) kromatika


kromatika
veterán

nem rossz cucc ez.köszi a bemutatót.

(#17) KD6-3.7


KD6-3.7
őstag

Hát haver bocs, de ezekbe az ál dubsteppekben aztán rohadt sok a basszus... semennyi! Hallgass meg egy DMC-t vagy Kromestar-t, de egy Youngsta szettet is bepróbálhatsz persze mindezeket megfelelő minőségben! Bakelit rulz! :D no offenz! u.i: VIVEK-nek most jött ki az Asteroids EP-je! Ajánlom figyelmedbe a basszust! ;-)

[ Szerkesztve ]

(#18) kolosanyi válasza lezso6 (#15) üzenetére


kolosanyi
veterán

Sejtettem, hogy nem lesz szép az a görbe, na de ennyire? Jézus! :Y Na mindegy, aki ezt a karaktert keresi, vegye. Mondjuk én nem vennék Sonyt, Sennheisert stb nagy gyártó termékét az ilyen olcsóbb kategóriákban. Sokkal jobbakat lehet kapni ezért a pénzért. 12-ért pl ott van a Beyer DT235, vagy a Yoga XD-880 (ez mondjuk nehezen hajtható), de van még jó pár modell, ami hangban biztosan veri ezt.

(#19) kolosanyi válasza kolosanyi (#18) üzenetére


kolosanyi
veterán

Hopsz, CD-880, nem XD. Bocsi, elírtam... :N

(#20) neorow1 válasza lezso6 (#15) üzenetére


neorow1
senior tag

Az igen, nekem CX300II van, néha olyat odavág, hogy már fáj és még ennél is több mélye van egy fejesnek? Durva lehet.

Még az XB1000-re lennék kíváncsi a 70mm-es driverekkel ;]

(#21) mcs


mcs
veterán

Volt szerencsém Media Marktban meghallgatni ezt a ,,sunyit". :D

Hát igen, ahogy a neve sugallja, a mélyet extra módon löki. A párnakialakítás miatt azt gondoltam eleinte (korábban is írtam itt), hogy nem fog annyira nagyot ütni, de tévedtem. Kényelemre tökéletes, viszont a pántot eléggé vékonykának vélem, így az a gyanúm, hogy idővel sokat lazulhat a feszessége. 6 ezer forintos Maxell Audio Wildhoz viszonyítva, ami úgyszintén egy kőkeményen mélyorientált fejes, jó néhány decibellel erősebbet csap, és mélyebbre is lemegy, viszont a többi tartomány, és kimondottan a közép soványabb. :)

[ Szerkesztve ]

(#22) master123


master123
csendes tag

Szia!

A napokban akarok venni egy ilyen fejest csak a "nagyobbiktesót" az xb600-ast! Annyi lenne a kérdés mivel mély orientált nagyon sok benne a mély? Mert sok helyen olvasom, hogy élvezhetetlenül sok benne a mély.

(#23) janika1988 válasza master123 (#22) üzenetére


janika1988
tag

sztem is eléggé az. xb400 jobb, ma hallgattam meg őket az MMben. 10ezer és 15ezer a kettő. xb600as viszont összehajtható és érzésre masszívabb. EQ-val le kell szabályozni max.. nemtom én is vaccilálok, m ráléptek ma az xb300asomra, amit nagyon szerettem, 3 éve ment tökéletesen, semmi kábeltörés, pedig nem kíméltem.. annak volt a legjobban eltalálva a basszusa, azokhoz képest amiket ma hallgattam.. vagy csak szét voltak tágítva a fejpántok, mert ha rányomtam kicsit a fülemre az xb400as nagyon tuti volt :) kb mint az xb300 rányomás nékül :)

Pixel 8 eladó

(#24) Writz válasza janika1988 (#23) üzenetére


Writz
tag

Nekem is egy XB400-asom van, és nagyon meg vagyok vele elégedve, immáron 2. éve nyúzom, nem vagyok az a "kábelszaggatós fajta", de már véletlenül egy-két alkalommal elég szépen megcibáltam. Pl. Be volt dugva a gép előlapi csatijába, székbe beakadt a kábel, én meg jó nagy lendülettel arréb toltam a széket, mire a gép előlapja lerepült. Csodálkoztam is, hogy nem szakadt meg a kábel. Elsősorban elektronikus és basszusban gazdag zenéket hallgatok, mondhatni igazi "Basshead" vagyok. Pár zeneszámnál hajlamos rátelepedni a középtartományra, de (engem legalábbis) kárpótol az az érzés mintha egy mélyládán ülnék. :DD Lehet kontrollálni a basszust ha a fejhallgatón a kábel mellett lévő kis lyukat (igen, Bass Reflex) egy kis szivaccsak betömjük, vagy teljesen lezárjuk (de ezt nem ajánlom). És így egy kicsit visszafogottabb basszusban lehet részünk. Első alkalommal, "bejárattam" egy kis Yung Joc - It's goin' down (Bass boosted) című számmal és hát egy "kis" fülmasszázsban volt részem 1 percre rá egy kis fejfájással megspékelve. :Y

[ Szerkesztve ]

Passzívan aktív passzív forumózó vagyok...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.