Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Lotusomega


Lotusomega
senior tag

bányászatra ideális, amúgy kategóriájában tényleg nemrossz, egy másfélmisis panasonic ütésálló laptoppal ideális párost alkothat...

(#2) Dr.Anonymus válasza Lotusomega (#1) üzenetére


Dr.Anonymus
addikt

már, ha a bányában van térerő... :C

(#3) KrAt


KrAt
veterán

Tetszik, bár szívesen megnéztem volna tőletek is, hogy mit tud, de ha nem lehet, akkor nem lehet :)

(#4) Turmoil


Turmoil
senior tag

Nem szép, de legalább randa! :))

Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes. Tőle féljetek. Aki tud, és nem tudja hogy tud, az bölcs. Tőle tanuljatok. Aki nem tud, és tudja hogy nem tud, az okos. Őt tanítsátok. Aki nem tud, és nem tudja hogy nem tud, az hülye. Őt hagyjátok ..

(#5) niti


niti
aktív tag

hivatalosan 1,6 méterről betonra is pottyanhat, túléli (valószínűleg velem ellentétben)
Ez aranyos volt :D

Egyébként meg tényleg le a kalappal a készülék előtt, már csak azt nem értem, miért ilyen ronda a színe. Oké, hogy opcionális, de akkor is. :F

[ Szerkesztve ]

(#6) paramedic


paramedic
aktív tag

Végre nem erőltettek bele valami vacak, VGA kamerát! (lásd M110) :R

(#7) Efreet válasza niti (#5) üzenetére


Efreet
senior tag

Mert ez a sárga nagyon feltűnő, elüt a természetes környezettől (építkezés, erdő, stb.), így könnyen megtalálható, ha leesne, vagy mozdulna. (ugyanezért használják ezt a sárgát a Siemensnél, meg csomó ipari eszköznél, még a traktoroknál is)

Mindig jó módszer nagybetűvel írni azt, amiről a leghalványabb elképzelésünk sincs. (Douglas Adams: Dirk Gently Holisztikus Nyomozóirodája)

(#8) Pompi válasza Efreet (#7) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

BTW létezik feketében is, lásd specifikáció melletti képek.

Feel Good Inc.

(#9) niti válasza Efreet (#7) üzenetére


niti
aktív tag

A traktor is el tud veszni? :DDD Na, jó, nem szemtelenkedek ám, értem, hogy jelentősége van. Csak csúnya egy kicsit, de nála nem is ez az elsődleges.

(#10) 1010


1010
őstag

hát nem egy divat telefon

(#11) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

Komoly cucc!

(#12) bepe79


bepe79
addikt

Gratula a teszthez :R , mar regota vartam az XP1 tesztet! :) :R

Xiaomi Poco F5 12/256 5G Black | Must have games for Android:CSR2,Oddworld:Stranger's Wrath,Dark Meadow:The Pact,Hearthstone,Fallout:Shelter,Starfront:Collision,Life is Strange,Six-Guns,Horn

(#13) Ricardo


Ricardo
félisten

Jó kis cucc. A maga kategóriájában verhetetlen.

(#14) bepe79


bepe79
addikt

Meg egy kis adalek: itt kint, a Spring Harvest kozeledtevel eleg sok epitkezes (felujitas, stb.) volt a kozelben, es olyan masinakat, munkagepeket vonultattak fel az angolok, amiket meg eletemben nem lattam, hatalmas nagy bohom, sarga es zold szinu jarganyokat. Es hogy hogyan kapcsolodik mindez az Sonim XP1 telefonhoz? Kivancsisagbol megneztem, hogy mi van ezeknek a munkagepeknek az oldalara irva, hat hatalmas betukkel ott figyelt a JCB felirat, ha jol tudom, kifejezetten e ceg munkatarsainak gyartottak ezt a telefont. Hat nem csodalkozom rajta...

Xiaomi Poco F5 12/256 5G Black | Must have games for Android:CSR2,Oddworld:Stranger's Wrath,Dark Meadow:The Pact,Hearthstone,Fallout:Shelter,Starfront:Collision,Life is Strange,Six-Guns,Horn

(#15) n6230i


n6230i
tag

A jó kis Ericson R250... akkoriban kipróbáltuk, hogy ténylegesen mennyit bír :D Ahoz képest, hogy mire lett kitalálva nem is olyan ronda - csak maradjunk a példánál: az R250 sem a szépsége miatt volt "keresett".

Quis custodiet ipsos custodes? - Ki őrzi az őrzőket?

(#16) Bibby


Bibby
addikt

"bár hivatalosan 1,6 méterről betonra is pottyanhat, túléli"

Ez biztos? Úgy értem ez nekem elég kevésnek tűnik, ezt egy egyszerű telefon is túléli simán.

Ελευθερια η θανατος

(#17) Bog válasza Bibby (#16) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Betonra?

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#18) Baadu


Baadu
csendes tag

Az Ericsson régi telefonjai nagyon jók voltak, talán ez ami hasonló. Engen nem annyira az építkezés, inkább a vizes környezet késztetett hogy igen megszeressem az Ericsson r310-est. Ez a Sonim már tud bluetooth-on akár vízhatlan headsettel kommunikálni :-D
Egy dolgot szerettem volna olvasni, hogy meg van töltve valami gázzal a széle és felúszik a vízen. Úgyanis hiába vízhatlan, ha mély vízbe pottyan. :(( (ha meg Aquapak-ba van, ami felúszik, akkor tök mindegy mi van benne.)

(#19) n6230i válasza Bibby (#16) üzenetére


n6230i
tag

1,6 méterről egyes telefonok még a padlószőnyegen is megadják magukat (tapasztalat)

Quis custodiet ipsos custodes? - Ki őrzi az őrzőket?

(#20) bepe79 válasza Bibby (#16) üzenetére


bepe79
addikt

Ez egyreszt a gyari adat, ami garantalt, ettol fuggetlenul gondolom akar 2 vagy 3 meterrol is eshet betonra is akar az XP1, azt is tuleli, gyanitom. Mig az atlag telefon szerintem 1.6 meterrol valo betonra ejtestol szvsz ripityara menne, de a minimum, hogy hatlap lejon, vagy akksi kiesik, vagy a kijelzo karcos lesz, vagy SIM foglalat leszakad, stb. stb.

Xiaomi Poco F5 12/256 5G Black | Must have games for Android:CSR2,Oddworld:Stranger's Wrath,Dark Meadow:The Pact,Hearthstone,Fallout:Shelter,Starfront:Collision,Life is Strange,Six-Guns,Horn

(#21) Bog válasza bepe79 (#20) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Annyit tennék még hozzá, hogy az XP1 bármelyik részével érkezhet a betonra (sarka, arca, széle, akármi).

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#22) Khaal válasza Bibby (#16) üzenetére


Khaal
őstag

Ez hivatalosan a gyártó szerint is túléli, tehát 100-ból 100-szor. Más telefonok is kibírhatják, de eshetnek olyan szerencsétlenül is hogy pl megreped a borítás, vagy betörik a kijelző.
Nézd meg a linkelt videókat, alég sok mindennek kitették a telefont és derekasan állta.

(#23) mark75


mark75
senior tag

vinném kirándulásra.
arra tökéletes.

(#24) Baadu válasza n6230i (#19) üzenetére


Baadu
csendes tag

r310 kiesett egyszer a zsebemből biciglézés közben lejtőn lefele. Igaz az országút nem betonból van, de a ~30-35km/h többlet sebesség elég fájó. Valószínűleg a súlyeloszlás miatt az antennára esett (ami rendkívül jó konstrukció volt). Nem lett baja!

(#25) Bibby


Bibby
addikt

Úgy értettem hogy egy egyszerű telefon is túléli, kiesik az akksi mondjuk, oké, de működni fog gond nélkül. Inkább arra gondoltam hogy ez az 1,6 olyan óvatosnak tűnik a gyártótól, szerintem kibírna ez 4-et is. :)

Ελευθερια η θανατος

(#26) Mulderpapa


Mulderpapa
aktív tag

A burnout tesztet láttátok?Nagyon durva! :D
Klikk

"Az élet túl rövid a pendriveok biztonságos eltávolításához"

(#27) fateless válasza bepe79 (#14) üzenetére


fateless
veterán

Spring Harvest - szívesen kimennék

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#28) Ricardo válasza Mulderpapa (#26) üzenetére


Ricardo
félisten

Vannak őröltek. Extrém "teszt" :F

(#29) BloodRay válasza Bog (#21) üzenetére


BloodRay
veterán

Így pontosítva már impresszívebb a dolog. :K
Csak mert nekem már esett ki a kezemből MDA III kb 1,5 méterről rücskös aszfaltra és nem lett semmi baja annak sem. :DDD Mondjuk nem kijelzőre érkezett valószínű...
Jó cucc egyébként!

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#30) vottokar


vottokar
senior tag

Tényleg jó egy telefon, amin látszik, hogy nem kamu védelmet kapott. És még a funkcióit is a szükséges mértékűre redukálták. Viszont telefonálni igen jó lehet vele.

"Hát te meg ki a tö*öm vagy, hogy bundában szeded itt a málnát?"

(#31) mark75


mark75
senior tag

"túlélni a tulajt"

tetszik ez a szöveg,és még találo is. :C

(#32) #43960832


#43960832
törölt tag

A felsorolt tesztek bármelyikért az Ericsson r310 is túlélné. (Tapasztalat) Örülök, hogy most már 3 olyan telefon van, amely valóban víz-, por-, és ütésálló. (r250pro, r310, meg ez)

Szerk: persze azok közül amelyek kereskedelmi forgalomban kaphatóak (voltak)

[ Szerkesztve ]

(#33) [HUN]Tyson válasza Bog (#17) üzenetére


[HUN]Tyson
senior tag

Anno elég régen a 3210-esem repült el beszélgetés közben a fülemről (jófej, enyhén illuminált haversrác nekifutásbóli hátbavágásának köszönhetően), majd kb 10m után a betonon landolt, a villamos sínek között. Utánamentem, megkérdeztem tőle, hogy Itt vagy még?, és folytattam a beszélgetést.
Pedig az egy igen mezei 3210 volt.

(#34) Pompi válasza [HUN]Tyson (#33) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Igen, biztos sokan elő tudnak rukkolni pár ilyen szerencsés esettel. Az XP1 viszont nem csak a szerencsés eseteket éli túl.

[ Szerkesztve ]

Feel Good Inc.

(#35) Pompi válasza #43960832 (#32) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Inkább voltak. Tehát biztos az R310 és az R250 is túléli ezekez a dolgokat, csak már nemnagyon lehet kapni őket, mert jóideje nincsenek már fogalomban.

Feel Good Inc.

(#36) #43960832 válasza Pompi (#35) üzenetére


#43960832
törölt tag

Horribilis összegekért hozzá lehet jutni teljesen gyári darabokhoz ebay-en, vaterán. R250-es pl 50 ropi. :U

(#37) bepe79 válasza #43960832 (#32) üzenetére


bepe79
addikt

A Samsung M110 is az. Lehet ezen lovagolni, hogy hat de R310 igy, R320 ugy, az akkor volt, 20 evvel ezelott, a mobil kokorszakban. Az M110 porallo, utesallo, es vizallo is, ezt a tesztek is bizonyitottak (a kulfoldiek is, es a magyar teszt egyarant, plusz az en peldanyom is eleg masszivnak bizonyul). Utesallo, mert kibirja, ha tobbszor egymas utan leejted, foldhoz vagod (nem azt kell kibirnia, hogy ledobod a 10-edikrol, meg racsapsz kalapaccsal). Vizallo, mert kibirja az esot, es ha veletlenul rovid idore kadba esik (nem azt kell kibirnia, ha azzal furdessz, vagy buvarkodni jarsz vele). Es porallo, mert nem megy a kijelzobe a por, mint az N82-nel, ahol nincs tomites a kijelzo es a plexi kozott. Ez csak az en velemenyem, de en igy latom.

Xiaomi Poco F5 12/256 5G Black | Must have games for Android:CSR2,Oddworld:Stranger's Wrath,Dark Meadow:The Pact,Hearthstone,Fallout:Shelter,Starfront:Collision,Life is Strange,Six-Guns,Horn

(#38) bepe79


bepe79
addikt

Most nezem, hogy ebben a tesztben: [link]

( http://www.youtube.com/watch?v=bKROzumIDmo&feature=related )

ralonek a Sonim XP1-re 9mm-es pisztollyal es Remington 700 7.62-essel.
Meg csak most nezem (bufferel), de gyanitom, hogy a legtobb telo szarra menne, ha ralonenek egy 7.62-essel vagy egy Nova-val vagy akar egy MP5-el. De valoban hulyeseg ilyet tesztelni, mert senki nem kerul a valos eletben olyan helyzetbe, hogy a telefonjanak tul kelljen elnie loveseket.

Xiaomi Poco F5 12/256 5G Black | Must have games for Android:CSR2,Oddworld:Stranger's Wrath,Dark Meadow:The Pact,Hearthstone,Fallout:Shelter,Starfront:Collision,Life is Strange,Six-Guns,Horn

(#39) Pompi válasza #43960832 (#36) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Egyrészt nem azt mondtam, hogy nem lehet kapni, hanem azt, hogy nincs forgalomban, tehát nehéz beszerezni. Nemhiszem, hogy a célközönség nagy része a vaterán fog kutakodni telefonárt. Másrészt fog azoknak majd lejebb menni az áruk ezeknek a Ericssonoknak, mert ezt az XP1-et 170 angol fontért már meg lehet kapni.

Feel Good Inc.

(#40) #43960832 válasza bepe79 (#37) üzenetére


#43960832
törölt tag

Hát, végülis a Siemens M35 is az. :D

Az R320 nem volt ütésálló.

Pompi: Ezeknek az Ericssonoknak csak felfele fog menni az áruk, akkor is ha holnaptól űberszuper ütésálló telefonokat lehet kapni 10 ezerért kártyás csomagban.

[ Szerkesztve ]

(#41) Ricardo válasza bepe79 (#38) üzenetére


Ricardo
félisten

Ezt linkeltem a #28 as hozzászólásban ;)

(#42) ddddd4


ddddd4
tag

Tetszik! Csak, ha többe tudna, akkor még jobb lenne.

Vodafone

(#43) bepe79 válasza Ricardo (#41) üzenetére


bepe79
addikt

Ja, tudom :) , a te linked alapjan leltem ra. Nagyon beteg. Kivancsi lennek, hogy a remingtonos moka utan mi maradt belole, mert szerintem ezt az XP1-et is szana-szejjel szedte, csak azt nem mutatjak.

Xiaomi Poco F5 12/256 5G Black | Must have games for Android:CSR2,Oddworld:Stranger's Wrath,Dark Meadow:The Pact,Hearthstone,Fallout:Shelter,Starfront:Collision,Life is Strange,Six-Guns,Horn

(#44) orbano válasza bepe79 (#38) üzenetére


orbano
félisten

lehet hogy az ingzsebedben van a telód amikor szíven lő egy mesterlövész... lehet hogy pont ez a teló ment majd meg :D

[ Szerkesztve ]

A vér nem válik VAZZE!™

(#45) orbano válasza bepe79 (#43) üzenetére


orbano
félisten

mutatják a végén, csak kettéhasadt az illesztésnél meg egy kicsit deformálódott a burkolat, de nem tört szana széjjel. nincs akkora tömege és rugalmas, szívós anyagból van, ellöki magától a töltény gondolom.

A vér nem válik VAZZE!™

(#46) Small+


Small+
csendes tag

A videók elég durvák. Szegény kis XP1-esek...
A mobil nagyon hasonlít a Siemens M75-re, csak hülyébb a színe. :DDD

(#47) Vamp


Vamp
senior tag

AZ 5140i-m is bírja azért, lassan másfél éves, de járt már tó mélyén, kakaóban, esett le kb 4 m-ről (igaz, fűre). Az alapvető karcolódásokon kívül semmi baja. A borítás kevésbé kopik, mint a többi telefoné itthon, pedig zsebben hordom. Amit erről hiányolok, az a Nokián található erős lámpácska, ami sokszot húzott már ki a szarból:D.

(#48) sztara


sztara
aktív tag

majd az építészmérnök bátyámnak ajánlom :DDD sok telót kivégzett már :U a nagyja tropára ment...a másik bátyám adott neki egy nem is tudom milyen telót, ami elvileg kivégezhetetlen volt..valamilyen ericsson, kék volt és az a kanalas antennája volt :B 2 hétig sem bírta :DDDez talán bírná 2 hónapig ;]

http://www.spiritaker.atw.hu/lelek.php?id=55163&nyelv=hun

(#49) Kickass válasza bepe79 (#20) üzenetére


Kickass
őstag

érdekes megközelítés, az én 6120-som esett már le a sarkára kb 1,5-ről (1,9 vagyok és vhol mellkas vagy kicsit alatta járt a kezem mikor kicsúszott a teló a kezemből mert már a kocsikulccsal babráltam közben) és csak az előlap sérült (először azt hittem a középső házrészből is kipattant egy darab de csak por volt huhhh :Y ) nem esett szét nem adta meg magát, mindezt betonon, na persze ettől nem lesz strapa telefon :)

(#50) gino2105


gino2105
csendes tag

tetszik,nagyon tetszik :R

Szolgálok és védek!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.