Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) shteer


shteer
titán

109 ojró nagyon jól hangzik, átgondolandó :K

..szerintem jónak tűnik

(#2) Angel1981 válasza shteer (#1) üzenetére


Angel1981
veterán

Valóban!
Egy tesztet szívesen látnék.

(#3) Jester01 válasza shteer (#1) üzenetére


Jester01
veterán

Ha az agility csak 10 euróval drágább, akkor miért is olyan nagyon jó ez? :F

Jester

(#4) Eddie141 válasza Angel1981 (#2) üzenetére


Eddie141
senior tag

Énis! :) Jó cucc.

(#5) pip válasza Jester01 (#3) üzenetére


pip
aktív tag

remeltem, hogy ha olcsobb nem is, de max egy arban lesz a vertex2-vel, amit mar 90 euroert is be lehet szerezni

(#6) bpx


bpx
őstag

109 euró szerintem nem belépőszint meg olcsó, hanem tök átlagos ár egy 60 GB-os SSD-ért
persze a szekvenciális számok szép nagyok, de érzésre szerintem meg se tudná állapítani az ember, hogy ez, vagy mondjuk egy vertex 2 van a gépben

(#7) Cölöp


Cölöp
tag

SSD-t a népnek !!! :C :C :C

"Tedd vagy ne tedd, de ne próbáld!"

(#8) Daywalker válasza bpx (#6) üzenetére


Daywalker
addikt

Szerinted nem, a gyártó szerint meg igen. Aztán még az is lehet, hogy jön az Onyx-ból is egy újabb, olcsóbb.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#9) kleinguru válasza Jester01 (#3) üzenetére


kleinguru
addikt

És mivel tudd többet?!:)

IOPS eredménye jobb, amit nem fogsz nagyon otthon észrevenni hacsak nem adatbázist szervert üzemeltetsz :))

Egyébként kvázi ugyan olyan gyors szekvenciában mint a nagyobb testvérei.

Akinek nagyobb mennyiség és a gyors szekvenciális elérés a fontos (videóvágás), annak ez sokkal jobban megéri mint a drágább verziók, mert kell vegyen belőle 4db, hogy a projekt ráférjen az ssd-re és akkor már 40€ beszélünk, ami meg már igencsak számít :R

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#10) osztraksajt


osztraksajt
őstag

No alakul ez, csak kicsit lassan. De valahogy a Sandforce vezérlőben és a tömörítésben nem bírok megbízni. :B

(#11) Mercutio_ válasza kleinguru (#9) üzenetére


Mercutio_
félisten

Aki olyan profi, hogy fizetős munkaként videót vág, annak szvsz nem tétel 40ojró, elég csak megnézni az SW-k árait ezen a fronton, vagy az egyéb költségeket :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#12) #16939776 válasza Mercutio_ (#11) üzenetére


#16939776
törölt tag

Ha annyira "profi" pénzt kapna érte, akkor nem hagyományos pc-vel tolná szerintem.
Engedjük meg neki hogy eldöntse mennyit szán rá.
Gondolom a 4 ssd-hez venni kell neki valami biztonságos Raid kárytát is, ami nem 100euró...

No offense :R

(#13) kleinguru válasza Mercutio_ (#11) üzenetére


kleinguru
addikt

Azért mert valaki profi, nem dobálja ki feleslegesen a 10€-kat ha fölösleges szerintem :K
(nem vagyok profi)

Duracellm...:

Biztonság végett pedig az adatmentés kell használni nem (csak) a raidet. (Ebben az esetben kizárólag a gyorsaságot szolgálná :) )

[ Szerkesztve ]

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#14) Jester01 válasza kleinguru (#9) üzenetére


Jester01
veterán

A több mint kétszer annyi egyáltalán nem biztos, hogy észrevehetetlen. Nincs kizárva, hogy egyéb különbségek is vannak, csak a cikk nem tért ki rá. És igen, van adatbázis szerver is a gépemen (szoftverfejlesztés okán), bár a teljesítménye nyilván nem kritikus. A videóvágástól eltekintve igen sok feladat nem szekvenciális azért.

De igazából amit mondani akartam az az, hogy olyan "nagyon" nem jó - persze, aki megelégszik a teljesítményével az spórolhat 10 eurót, de ettől még nem lesz egy világraszóló vétel.

Jester

(#15) #16939776 válasza kleinguru (#13) üzenetére


#16939776
törölt tag

mondjuk az igaz hogy inkább írásban van különbség az olcsó meg a drága vezérlő között.
Hdd-nél 100-és 400MB/sec között szornak(Raid5-ben 4 db vincsi) ez ssd-ékkel 100-és 1000MB/s között lehet kb. ami azért nem mindegy :U

A biztonságot érthetem váratlan leállásra is, az "ablakos" oprendszer bármikor kezdeményezhet egy restartot a gép "védelmében", és már annyi is raid tömbnek, akár egy napi munkád is odaveszhet.
Gondolom nem akarsz óránként biztonsági másolatot csinálni :)

[ Szerkesztve ]

(#16) Findzs


Findzs
addikt

az ára nem valami "solid"
max 15 ezerbe kéne, hogy kerüljön egy 60 GB -os

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#17) banhammer


banhammer
veterán

Barátságoa ára van ennek az SSD-nek.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#18) PCrevRM válasza osztraksajt (#10) üzenetére


PCrevRM
tag

Egyetértek! Nem is értem, mire ez a nagy felhajtás. Ugyanezt a sebességet tudják már mások is, ráadásul tömörítés nélkül.

We are Outcast Consensus 1

(#19) Mercutio_ válasza banhammer (#17) üzenetére


Mercutio_
félisten

Melyiknek? :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#20) Ősember válasza Findzs (#16) üzenetére


Ősember
őstag

[troll]"max 15 ezerbe kéne, hogy kerüljön egy 60 GB -os" - ez hülyeség!!! 1tb hdd 11,5k, tehát ennek egy ezresbe kellene kerülnie!!!![/troll]

amúgy ennyiért kicsit soknak tartom a többi típushoz képest. akár az előző generációs crucial c300-hoz is viszonyítva

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#21) kleinguru válasza #16939776 (#15) üzenetére


kleinguru
addikt

Igazad van, de nem gondoltam rá, mert még nem fordult elő velem :(

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#22) Findzs válasza Ősember (#20) üzenetére


Findzs
addikt

[troll]ki mondta, hogy a tárolókapacitás függvényében mondtam az árat ?[troll]

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#23) vlevi


vlevi
nagyúr

Egy másik weboldalon olvastam érdekeset. Gartner: 2012-ben már megfizethetőek lesznek az SSD-k

Mivvvvannnn???? Urán??

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.