Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) DarkByte


DarkByte
addikt

Na ez is egy jó kis téma. És azt hiszem nem csak én gondolom így, hogy ebben a topic-ban elő fog jönni a cybersport is az eddigi megemlítés szintjénél jobban. Csocsó. Nos, nekem nagyjából két éve volt lehetőségem elsőnek ezzel a játékkal közelebbről megismerkednem. Mint gépőrült, billentyűzetpüfölő kockafejű (na jó, lehet annyira mégsem, de azért inkább ez a tábor) emberkének hát hogy is mondjam, felüdülés volt ez a játék. Ha a társaság nem visz bele, akkor máig kimaradtam volna ebből. Bár megmondom őszintén, a focit rühellem, sohasem szerettem, ez a játék valahogy mégis tetszett. Talán azért mert én csináltam, nem pedig néztem, nameg talán itt kevesebbet számít a fizikai erönlét, így több esélyét éreztem ennek a dolognak mint bármi másnak. Nade hogy ilyen méretű sporteseményeket csináljanak belőle, erről még nem hallottam (pedig gondolhattam volna). A sport jelzőt bárhogyan is, kicsit erősnek érzem erre is, mint a cybersport jelzőt is. De ha azt vesszük hogy a sport végülis valamilyen megmérettetésre alkalmas tevékenységnek a minnél magasabb rang elérése érdekében történő rendszeres űzése, akkor belefér mindkettő. És ugyanígy ide vehetjük akár a teljesítmény sportokat is, mint a Forma1, vagy a MotoGP, amelyet megintcsak szívesen elnézegetek annak ellenére, hogy az autókhoz is csak annyit értek, amennyi véletlen vagy a TotalCar folytán rámragad. ;] És hát ezeket körülbelül egyszintre helyezném a cybersport-tal. Kiváncsi vagyok hogy milyen visszhangja lesz a cikknek :) Kéretik engem nem élve lenyelni :D

[Szerkesztve]

(#2) Mustangjones


Mustangjones
csendes tag

Bezzeg a biliárddal mindenki úgy van itthon, h az persze sport, mert látják futólag az Eurosporton, miközben kapcsolgatnak a remek műsorok között. Pedig az átlagember biliárdasztalt csak a kocsmában lát.:)

Nekem igazából a magyarországi darts-helyzet a szívem fájdalma akár kocsmaszinten is. Mivel már egy ideje pesten élek, folyamatosan keresem a lehetőségeket, és EGY azaz egy szórakozóhelyen találkoztam megfelelő táblával. Itt a klasszikus ''fatáblára'' gondolok, amelyhez fémhegyű nyilakat kell használni. Mindenhol a szép színesen villogó pirosledes számolós táblak vannak. Ezzel a legkomolyabb gond, h itt kis műanyagtüskék közé kell dobni a műanyag hegyű nyilat, ami persze 4-5 dobásból egyszer nem sikerül. Következésképp az nyil a földön landol. Ha az ember beleöli a pénzt, és vesz egy komoly nyilkészletet, akkor szinte egyfolytában cserélgetheti a tollakat, tollszárakat, mert eltörnek/gyűrődnek/meghajlanak. Nem egy olcsó mulatság:( Persze a lényeg, h a félrészeg hülyegyerek beledobja az aprót, aztán hadd dobálózzon.
Meg lehetne oldani, - mint ahogy azon az egyetlen korrekt helyen is -, h időre lehessen bérelni megfelelő minőségű táblát...

Nah, egy kicsit én is kifakadtam...:)

Viszont az írás maximálisan korrekt:) Teljesen igazad van. A csocsó is sport. Koncentráció, reflexek, reakcióidő, gyorsaság, az ellenfél kiismerése, legyőzése...
Sztem ezek a sport kritériumai.

szerk: Nagyon pöpec az a Tornado a 3. képen...

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#3) Solad válasza Mustangjones (#2) üzenetére


Solad
őstag

Na igen a darts tipikusan a masik. Abbol a szempontbol jobb a helyzete a csocsonal, hogy megy itthon a TV-ben, de minden egyeb tekintetben meginkabb hatterbe szorul. Valahol lattam femhegyu nyilakkal dobalni embereket pesten de nem emlexem mar hol :F Ellenben ha valahova kerul normalis minosegu darts, akkor az valamilyen szinten biztonsagban van. A mi helyzetunk itt mas. Uveges csocsoasztalon nem lehet normalisan jatszani, uveg nelkulit meg csak olyan helyre tesznek, ahova torzskozonseg jar, nehogy teleontsek ezzelazzal(pesten 2 hely van)

''szerk: Nagyon pöpec az a Tornado a 3. képen...''
azon a kepen nem a tornado a durva. hanem hogy kik allnak mellette :) Kekben Billy Pappas, egy technikai istenség. nincs olyan dolog egy csocsoasztalon amit o nem tud megcsinalni. A masik meg Frederic Collignon. Nincs olyan ember aki meg tudja verni :D Persze elofordul hogy kikap de nem gyakori. iden a Garlando VB-n minden kategoriaban indult es osszesen ket szettet veszitett.

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#4) Loretto


Loretto
veterán

Egy kérdés: az első kép mikor készült? ;]

Soirée...

(#5) Solad válasza Loretto (#4) üzenetére


Solad
őstag

hehe valaki felfedezte hogy cselesen elrejtettem magam az egyik kepen :B Azt hittem a parom dekoltazsa elvonja a figyelmet ;]
Amugy 2005.07.08, Miskolc ;)

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#6) Mustangjones válasza Solad (#3) üzenetére


Mustangjones
csendes tag

Ahol láthattál, az pl. a Café Noiret a VI. kerben... Mi pl. oda járunk dartsozni.

Sajnos az illető két úriembert nem ismerem, csak az asztalt. héha mi is eljártunk a Tekecsárdába, ahol volt egy Tornado. Nemtom, ott van-e még.

Egyébként én is utálom az üveges asztalokat. Régen volt nálunk üveg nélüli asztal. (Persze csak üvegesből lett átalakítva egy kiadós piálás után:D) Tényleg sokkal másabb rajta játszani. Amatőr szinten én is csocsózom egy zárt baráti körben, de ha néha elmegyünk vhova csocsózni, akkor el-elkalapálunk egy-egy B-ligás párost.. Nekem a mentalítással van bajom a csocsóhelyzettel amatőr szinten. Mindenki begyakorol egy-két lövést, és azt nyomja. Pl. csak tolós pin, csak snake... Persze labdakezelés semmi, ha esetleg elkapják elöl a labdát, akkor kezdődik a szenvedés, h ráfogjanak, majd elalszom az unalomtól, de ha megvan, akkor viszont kegyetlenül ugyanazt a sz*rt lövi, 10-ből 10-szer.:(
Amikor aztán mi lövünk egy lassabb, de technikás gólt, rendesen átejtve az ellenfelet, akkor meg jön az anyázás...

Kár, hogy a szervezett csocsó nem fér bele az időmbe, szívesen játszanék egyesületben. Mert persze meghívásokat azért kapunk.
Na mostmár takarodok vissza a könyhöz, mert holnap vizsga, és rövid az éjjel...

[Szerkesztve]

(#7) Solad válasza Mustangjones (#6) üzenetére


Solad
őstag

Megfordultam mar a noiret-ban, lehet ott lattam.
Tekeben nincs mar, renato elhozta (sztem az van most lenn az alfa pinceben (egy p4p es egy garlando wm mellett)

Na igen. Tipikusan az az eset amikor az alapokat nem sajatitja el valaki. Az nem baj ha ugyanazt lovi, (egy lovest is lehet nagyon valtozatosan, minden lyukra loni kulonbozo variaciokkal, de tudom, hogy most nem errol beszelsz) az inkabb az hogy nincsenek meg az alapok. Es itt a mogotte rejlo menta.itasssal van a legnagyobb problema, az ilyeneknek sokat kell tanulnia meg.

es mindenre lehet idot szakitani. Ha esetleg edekel, dobj egy privit aztan segitek hogy pesten hol erdemes elkezdeni, es kitol lehet tanulni

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#8) Dread


Dread
tag

tipikusan az mondja azt hogy csak állni kell és huzogatni a rudakat aki talán évente poénbol játszik egyet kettöt, és ennek az ellenkezöjéröl nem is lehet öt meggyözni amig a saját börén nem tapasztalja hogy itt többröl van szo.
én pl néha ugy koncentrálok hogy egy egy mecs után alig térek magamhoz ;)

UT2004 és xDk rulz!

(#9) Dread


Dread
tag

tényleg rohadtul idegesitö amikor valaki folyton csak pinel vagy sznékel vagy egy lövést lö folyton.
amikor elkezdtem játszani akkor a ''mesterem'' azt mondta hogy elöször csak a tiki-taki aztán a sznék ;) ezen még ma is jokat röhögünk, de én pl nem is tudok sznékelni mégis egyik csocsoverseny 2. helyezettjét aláztuk.

hogy on is legyek :)
én is 2 csoportra osztanám a sportokat
-mozgást igénylő
-mozgást nem igénylő sportok
azért gondolom hogy sokan nem fogadják el ezeket sportnak mert a köztudatban az van elterjedve hogy aki sportol az mozog de pl csocsonál nem ugy mozog az ember mint a futásnál, tehát nemfárad ki,
söt a cyber sport (régen én is üztem ugyhogy saját börömön tapasztaltam) kifejezetten rosz hatással is tud lenni az emberre amikor 5-6 orát görnyed a gép elött, amikor lehajolok néha ugy bekattan a derekam....
de szerintem is ha a biliárd sport akkor ugyan ugy sport a csocso is

UT2004 és xDk rulz!

(#10) Solad válasza Dread (#9) üzenetére


Solad
őstag

''de pl csocsonál nem ugy mozog az ember mint a futásnál, tehát nemfárad ki''

ez az a resze a dolognak, amivel egyaltalan nem ertek egyet. lehet rovid tavon, 1-2 ora alatt tenyleg nem annyira mint mas sportokban, de figyelembe kell venni azt a tenyt hogy ittt mas a kovetelmeny. Itt nem ugy van mit a fociban, hogy 90 perc aztan majd jovo heten. Egy nagy verseny 5-6 nap, reggeltol estig.

''cyber sport (régen én is üztem ugyhogy saját börömön tapasztaltam) kifejezetten rosz hatással is tud lenni az emberre amikor 5-6 orát görnyed a gép elött, amikor lehajolok néha ugy bekattan a derekam....'' ezt nem hiszi el nekem sok ember. hogy ha komolyan akar venni valamit, akkor az uszodaban vagy a futopalyan kezdodik a felkeszules meg a csocsora is.


No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#11) concret_hp


concret_hp
addikt

érdekes téma :)

sztem mondjuk a csocsó, billiárd, darts, cyberjátékok, meg a hagyományos értelemben vett sportok azért más tészta.
a fentiek tény, hogy lehetnek többek, mint egyszerű játékok, de azért az olimpián mondjuk nem valószínű hogy szerepelni fognak.
kicsit olyanok ezek mint a sakk. az átlagember röhög azon ha valaki azt mondja a mit sportol kérdésre h sakkozik, holott eléggé megerőltető 5-6 órán át koncentrálni egy partira és elég durva állóképesség kell hozzá (nem csak szellemileg! ) stb. csak a sakknak van egy jó régi hagyománya, míg a fentiek most (értsd 5-10 éve (persze régebb óta vannak, de valahogy mostanság jutnak a köztudatba itthon)) kezdenek elérni arra a szintre amit profizmusnak lehet nevezni.
szóval idővel szerintem egyre elfogadottabbá válnak majd ezek a sportok is :)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#12) menpee válasza Dread (#9) üzenetére


menpee
aktív tag

A snake nekem sem megy valami kegyetlenül, csak szívózás szintjén.
Általában suli előtt járunk el csocsózni haverokkal, de amatőr szinten küldjük. Ha eltaláok egy lövést (véletlen :D ) jól, akkor nem nyomom ugyanazt 50X újra, mert másodjára már nem vennék be. Nem úgy, mint egyik haverom. Tolóssnake, vagy húzós az esetek 80 %-ában. Kezdetben idegelt, mert fenét se tudtam kezdeni vele, de csak idő kérdése kiismerni. Épp ma is voltunk, 8-at lőtt egymás után, a 9. ment be. Rúdról... :((
Nagy kedvencem a srég, mivel abban szerintem több technika van, nem tipikus lőjjük el erővel, az se baj, ha gól lesz típusú dolog. Meg kegyetleneket lehet vele szivatni :D
Szvsz. a csocsó sport. Eleve a sport fogalmát nem kéne behatárolni átlagembereknek úgy, hogy csak az elterjedt, közkedvelt sportok az igazi sportok, a többi meg csak ott van, és kész. Olyan, mintha azt mondanák, csak a Földön van élet, utána csak az űr van, meg kövek, meg csillagok. Ez ugyan más téma, de nem jutott jobb az eszembe. ;)

,,Piracy is almost always a service problem and not a pricing problem." - Gabe Newell

(#13) LUI_G válasza Mustangjones (#6) üzenetére


LUI_G
csendes tag

Érdekes dolog, hogy azt gondoljátok, hogy baj van a amatőr szinten a mentalitásával az embereknek. Szerintem egyszerűen arról van szó, hogy sokan csak azért csocsóznak, mert szeretnek a haverokkal néhanapján játszani 1-2 meccset. És messziről nem érdekli őket, hogy mi az a snake, csak egy jót akarnak szórakozni, és az ember örül ha esetleg tud vmi rafinériát is belevinni a játékába. Hiszen gondoljatok csak bele, hányszor volt olyan, hogy tesiórán kiküldék a bandát focizni. Ott sem vetették a másik szemére, hogy nem tudja mondjuk csavarni a labdát, vagy nem tud cselezni, mert az volt a lényeg, hogy szórakozzunk. És az ember nem azért azt a ''sz*rt lövi, 10-ből 10-szer'' mert idegesíteni akarja a másikat vagyuntatni, hanem mert neki az jelent örömet, hogy tudja azt az egy technikát, és elődobja 32es mosolyt, ha 10ből 1szer bejön. Márha a technikáknál tartunk: hol az jó égben tanuljon az embert cseleket meg miegymást? Hiszen míg a focinál ellesed a tvből, egyik ismerőstől a helyi csapatból, addig a csocsónál nagyon korlátozottak a lehetőségek. Én személy szerint sem focizni, sem csocsózni nem tudok normálisan, mégis nagyon szívesen csiálom mind2-t, mégha a siker elég gyakran el is marad. Hogy sport-e? Szerintem a sport szót meg kellene hagyni a klasszikus sportoknak, amik jobban igénybe veszik a testet (tehát szerintem az agyaggalamblövészet szem az, hiába olimpiai szám) és a játékból lett sportoknak valami új fogalmat/nevet kellene kitalálni. Nekem a cybersport név pl. tetszik, mert benne van a nevében, hogy sport, de azért mégsem az. Tehát nem is tudom, mi lenne a megfelelő név a csocsónak és társainak, talán a mentalsport? Ez szerintem örök vita lesz, amíg a NOB be nem adja a derekát és sportnak nem nyilvánít mindent, amit a ''játékok'' rajongói azzá akarnak nyilváníttatni.

Köszönöm a szót.

Faj meghatározás: Haspók

(#14) Solad válasza LUI_G (#13) üzenetére


Solad
őstag

''Érdekes dolog, hogy azt gondoljátok, hogy baj van a amatőr szinten a mentalitásával az embereknek. Szerintem egyszerűen arról van szó, hogy sokan csak azért csocsóznak, mert szeretnek a haverokkal néhanapján játszani 1-2 meccset. És messziről nem érdekli őket, hogy mi az a snake, csak egy jót akarnak szórakozni, és az ember örül ha esetleg tud vmi rafinériát is belevinni a játékába.''

Ha a teren valaki jobban focizik a tobbinel o az isten. ha a csocsoasztalnal jobb akkor mekkora f@szkalap, ugyanazt csinalja mindig (holott legtobbszor nem csak ezt nem latjak be)
Ha valaki lemegy a terre es rugja a bort egybol azt mondjak hogy na sportol. Ha valaki leugrik jatszani egy csocsomeccset egybol elment zulleni a kocsmaba, es megindult a lejton... itt a hatalmas kulonbseg




''Márha a technikáknál tartunk: hol az jó égben tanuljon az embert cseleket meg miegymást? Hiszen míg a focinál ellesed a tvből, egyik ismerőstől a helyi csapatból, addig a csocsónál nagyon korlátozottak a lehetőségek.''

Ezzel egyetertek, leirtam a cikkben, hogy hatranyos helyzetben vannak ezek a sportagak (bar az egyesult allamokban a 80-as evekben mar tobb magazin foglalkozott a csocsoval, jelenleg is csocsos radio es csocsos TV-csatorna mukodik (utobbi lehet hogy nem allandoan)




''és a játékból lett sportoknak valami új fogalmat/nevet kellene kitalálni''

es utana ugye ebbe a kategoriaba sorolnad a kezilabdat, a vizilabda, a focit, ... is? mert ezek ugye labdajatekok :U





''Ez szerintem örök vita lesz, amíg a NOB be nem adja a derekát és sportnak nem nyilvánít mindent, amit a ''játékok'' rajongói azzá akarnak nyilváníttatni.''


nem tudom milyen szerv ezert a felelos, de tudtommal 2004 januar elsejetol a spotok koze sorolja a csocsot is (a magyar szovetseget ha jol emlexem hivatalosan ertesitettek is errol, de utananezek meg ennek mert most hirtelen erdekel)



es nagyon szivesen ;)

[Szerkesztve]

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#15) Oly


Oly
senior tag

Ha jobban belegondol az ember...
Ott van a Golf, krikett, baseball is!
Szerintem ezek sem igényelnek több mozgást... Sőt!

Akkor mi is a sport?

SonyEricsson T20 - T68 - T610 - K700 - W800 - K750 - K800 - C702 - P1 - MOTO Defy - Galaxy S Advance - Galaxy S4 - Lumia 820 - Honor 7 - iPhone 5S

(#16) TriackFeri válasza Solad (#14) üzenetére


TriackFeri
aktív tag

Végre találtam ismerőst is a PH-n :R

(#17) followme


followme
tag

Sziasztok!

Hát igen ez egy elég összetett téma. Klasszikus értelemben tényleg azt tekintjük sportnak, ami testmozgással jár. Végülis természetes, hogy ezek valamilyen szinten feljebb állnak a hierarchiában, mind a főleg mentális és koncentrációs képességekre építő sportok. Biliárdra visszatérve, azért nem kis hagyományokkal rendelkezik, és elég látványos a laikusok szemében is. Hogy ezek sportok vagy nem sportok döntse el mindenki saját maga... De őszintén én nem szeretném ha mondjuk a tizen- és huszonévesek ilyen ''sportokban'' élnék ki magukat. Hja és pl baseballba azért erősen kell futni is, egyik előző hozzászólónak üzenem :)

Whatever you do will be insignificant, but it is very important that you do it.

(#18) Oly válasza followme (#17) üzenetére


Oly
senior tag

Hja és pl baseballba azért erősen kell futni is, egyik előző hozzászólónak üzenem

Igazad van! De mennyit? Egy meccsen kb 500 m-t...

SonyEricsson T20 - T68 - T610 - K700 - W800 - K750 - K800 - C702 - P1 - MOTO Defy - Galaxy S Advance - Galaxy S4 - Lumia 820 - Honor 7 - iPhone 5S

(#19) Solad válasza TriackFeri (#16) üzenetére


Solad
őstag

dikkházlak e egy szmolka feri:D

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#20) Solad válasza followme (#17) üzenetére


Solad
őstag

''Végülis természetes, hogy ezek valamilyen szinten feljebb állnak a hierarchiában'' pont errol szol az iras, hogy ez helytelen (szvsz):)

''De őszintén én nem szeretném ha mondjuk a tizen- és huszonévesek ilyen ''sportokban'' élnék ki magukat'' na ez az amit nem ertek, de szivesen meghallgatom az erveidet

''Hja és pl baseballba azért erősen kell futni is'' lehet rossz pelda volt, de akkor mondok egy masikat: ping-pong. na ha megmondja valaki, hogy az miert van ''feljebb a hierarchiaban'', akkor azelott megemelem a kalapom




De szivesen meghallgatjuk Feri baratunk velemenyet is a korcsolyas es biciklis multjara valo tekintettel :D:D:D

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#21) TriackFeri válasza Solad (#20) üzenetére


TriackFeri
aktív tag

Véleményem az aláírásomban :DD
Ha lesz időm elolvasom, és írok is véleményt. :R

(#22) followme válasza Solad (#20) üzenetére


followme
tag

Erről szól az írás, és nem értek vele egyet :) Természetesnek érzem, mivel ugy gondolom a sport valamilyen szinten ösztönös dolog. Régen vadásztunk, aki jobb vadász volt az volt a vezér, most sportban mérjük össze a fizikai és mentális képességeinket, és a kettőt együtt, nem csak az egyiket...Persze ez csak a saját véleményem, nem mondom hogy ez a helyes...
Megnézed a mostani fiatalokat nagyrészük túlsúlyos, vagy éppen vékonyka, és akkor csodálkoznak majd hogy 30 évesen fáj a derekuk meg alig tudnak mozogni. A testmozgás az egészséges életmód része. Nem mellesleg sok mindenre megtanít az életben a sport, fegyelemre és tiszteletre, vagy pl hogy semmi sincs ingyen, és küzdeni kell a céljainkért. És ezt attól függetlenül teszi, hogy bármiféle kiemelkedő teljesítményt elértünk volna.
Asztaliteniszbe tényleg inkább a reflexek és a mentális képességek dominálnak, de azért nem kevés lábmunka is van benne.

Whatever you do will be insignificant, but it is very important that you do it.

(#23) Oly válasza followme (#22) üzenetére


Oly
senior tag

A testmozgás az egészséges életmód része.

Itt lehet valami a dologban!
A testmozgás nem egyenlő a sportal!
A testmozgás nem feltétlen sport és a sport nem feltétlenül testmozgás...

Így van, vagy igazam van? :C

SonyEricsson T20 - T68 - T610 - K700 - W800 - K750 - K800 - C702 - P1 - MOTO Defy - Galaxy S Advance - Galaxy S4 - Lumia 820 - Honor 7 - iPhone 5S

(#24) followme válasza Oly (#23) üzenetére


followme
tag

Végülis ebben van valami, mert ha lemegyek sétálni végülis testmozgás, de nem sport. Viszont minden sportban van testmozgás ;)

Whatever you do will be insignificant, but it is very important that you do it.

(#25) Oly válasza followme (#24) üzenetére


Oly
senior tag

Minden sportban?
Ha úgy nézzük, akkor mindenben van moszgás!
De a sakkot nem nevezném mozgásigényes sportnak!

SonyEricsson T20 - T68 - T610 - K700 - W800 - K750 - K800 - C702 - P1 - MOTO Defy - Galaxy S Advance - Galaxy S4 - Lumia 820 - Honor 7 - iPhone 5S

(#26) followme válasza Oly (#25) üzenetére


followme
tag

Nem is tekintem sportnak a sakkot :)

Whatever you do will be insignificant, but it is very important that you do it.

(#27) Solad válasza followme (#22) üzenetére


Solad
őstag

Na orulok hogy kise fellendult a beszelgetes.

''Régen vadásztunk, aki jobb vadász volt az volt a vezér, most sportban mérjük össze a fizikai és mentális képességeinket, és a kettőt együtt, nem csak az egyiket...''

ebbol ugy veszem le, hogy szerinted ezekben a sportokban a fizikai kepessegek nem kerulnek megmerettetesre. Na ez az ami abszolut nem igy van. Pelda: csocsoverseny, 6 nap minden nam ~16-17 ora, na ha ez fizikaisan nem megterhelo akkor semmi :D (na jo a szenlapatolas :D)
Az teny, hogy a finommozgas-koordinacionak itt nagyobb szerepe van, de ettol meg sztem nem mondhato ki, hogy a fizikalis kepessegeket nem hasznositja.

''Asztaliteniszbe tényleg inkább a reflexek és a mentális képességek dominálnak, de azért nem kevés lábmunka is van benne.'' Majd egyszer megmutatom az alkarom jo? :D:D:D:D


most nincs idom irni, majd kicsit kesobb potolom :)

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#28) followme válasza Solad (#27) üzenetére


followme
tag

Sziasztok!

Azért félreértés ne essék, nem akarok senkit megbántani. Biztos fárasztó egy csocsóverseny, és a legjobbak biztos mind kivételes képességű emberek. Sőt én azt sem vitatom, hogy fizikailag megterhelő. Csak a sport fogalmáról fejtem ki a véleményem. Láttam már ilyen profisabb csocsós videókat, és lenyűgöző volt. De ettől még nem tekintem sportnak... :)

Whatever you do will be insignificant, but it is very important that you do it.

(#29) tomazin válasza Solad (#5) üzenetére


tomazin
veterán

Hát aki látott már valahol annak az nem volt nehéz
Sportösztöndíjas részén viszont lefeküdtem :(
Amúgy hajrá csocsó :)
Viszont nekem a versenyekben pont az nem tecci,hogy gólra játszák.Én kocsmai szinten elvagyok vele,és szeretem,ha valaki szépen játszik,és leborulok előtte,ha olyanokat lő,hogy úristen.Viszont gyűlölöm azt amikor egy kocsmában is pin puff,,majd megint megkapja..pin puff...lol.Ezért nem járok olyan versenyekre,ahol vannak olyanok akik ilyet tudnak.Mert nekem nem élvezet az,hogy 36x ua. megcsinálom.De gondolom tudna mást is csak belefásult,vagy nemtom...erről Te tudnál mesélni...
Nagy UP a csocsnak!!!

(#30) v.tom


v.tom
őstag

Nem hinném hogy erős szó a sport. Én már jó pár éve csinálom, ésmég most sem mondanám magamról hogy tudok csocsózni. Rengeteg gyakorlás, edzés, tanulás, ésnem kevés verseny van már a hátam mögött, és annek tükrében mondhatom, hogy nehezebb ezt a játékot versenyszínvonalon játszani mint sok más elismert sportágat. Bizony

(#31) Telós


Telós
csendes tag

Üdvözlök minden sportrajongót!
Sajnos nagyon kihalt ez a téma :U

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.