Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) XtremLor


XtremLor
őstag

Van is hova, a szomszednal nezegettem egy olcso Philips PUS6162 -t, a rendszer eszmeletlen lassu szinte minden laggol, uvolt egy mediabox utan ha hasznalni akarjak a smartot, es nem akar szeppukut.

"Legen...Wait for it...Dary"

(#2) ViZion


ViZion
félisten

Nah, gyorsabb procival lehet realtime jelenteni az anyahajónak, h ki mit néz... ;] :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#3) Cs1csó


Cs1csó
félisten

Nem bírnak leállni a gyártók, persze 5 év után huss a támogatásnak és még egy youtube videó sem fog majd elindulni. Persze a tévék árába szépen beépítik. Inkább egy buta tévé S905-ös BOX-al.

XtremLor az a baj, hogy a buta tévék kezdenek kikopni pedig kell a hóhérnak drágán az elavult technológia amit persze nem is támogatnak elég ideig.

[ Szerkesztve ]

(#4) atike


atike
nagyúr

Nem csak az izomerőt kellene növelni... Jó lenne ha okosodna is ha már "okos"... :DDD

(#5) schawo


schawo
titán

Kész röhej, hogy egy hűthetetlen, apró telefonba évek óta sokkal jobb procit tesznek, mint egy hatalmas, energiával korlátlanul ellátott, drága tévékészülékbe. Ezt a "vihargyors" vackot, amit most kihoztak, már 4 éve kiutálták volna a 20000 forintos telefonkategóriából is.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#6) #72042496 válasza Cs1csó (#3) üzenetére


#72042496
törölt tag

Én ahogy elnézem, elég sokan használják a Smart rendszereket, nem mondom feleslegesnek őket.

Az androidos tévéket viszont szidják mint a bokrot, hogy lassúak. Kár értük, mert a platform egy normálisabb hardveren szerintem nagyon jó. (Nekem egy Shield TV-m van, azon hasít szépen. Hardveresen pedig ez sem új, mert durván két és fél éves már a Tegra X1.)

[ Szerkesztve ]

(#7) Hg3X


Hg3X
tag

Kíváncsian várom, hogy ebből mi fog kisülni...

Jeff who??

(#8) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Komolyan nem értem, hogy miért nem építik be egy mai modern, 100k-s tablet alaplapját egy 600 k-s TV-be, raknak mellé egy távirányítót, ami infra helyett bt-on kommunikál, és adják egy milláért?
Vinnék, mint a cukrot, mert bika a hardver.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#9) carl18


carl18
addikt

Telefonokba valóban ott az ütős hardver és egy kemény snapdragoon se kerül több 100 dollárnál/28000FT durván, most egy fél milliós tévébe alap lehetne már a Snapdragoon 835.

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#10) forgonati válasza Cs1csó (#3) üzenetére


forgonati
őstag

Pontosan. A 2013-ban vett Samu F6500-am már nem támogatja a youtube alkalmazást, és még sok más app támogatása tavaj megszűnt. Szégyen hogy az 1000 Eur-ért vett tévémen 4-5 év múlva már csak az appok töredékét tudom használni. De nem veszek újat, rohadjanak meg. Semmi bajom a mostanival. Persze értem én, hogy nekik sz lenne a jó ha 2 évente cserélgetném a cuccaimat...

Keelah Se'lai!

(#11) sutszi


sutszi
veterán

Ez szép és jó...de mi lesz a már legyártott és megvásárolt termékekkel?! Azon nem segít ez már semmi... Jó lenne ha a tervezés megelőzné a gyártást.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#12) tothmaxy182


tothmaxy182
őstag

Apámék LG Smart tévéje néha szinte használhatatlan lassú. Bekapcsolás után még akár egy percel is van, hogy 5-10 másodpercet gondolkodik az első csatornaváltáson. Pedig csak 2 éves, de új korában sem volt semmivel sem gyorsabb... Youtube-ot lehet rajta nézni, a többi Smart funkciót meg inkább el kell felejteni...

Emelett ott az én 6 éves Samsung tv-m, ami a legkevésbé sem Smart. Rákötöttem egy 15 dolláros mini PC-t (Orange Pi PC) és rátettem egy Retrorange Pi nevű operációs rendszert. Így most van egy retro játékkonzolom, egy Linux-os Desktop gépem (Armbian) és egy TV okosítóm egyben (Openelec is megtalálható a feltelepített rendszerben). Az egész nem került többe 22-25 dollárnál...

[ Szerkesztve ]

Minden szavam magánvélemény!

(#13) #72042496 válasza tothmaxy182 (#12) üzenetére


#72042496
törölt tag

Nem az STB az, ami ennyire lassú? Vagy CI kártya van benne, és azzal gondolkodik?

[ Szerkesztve ]

(#14) nullpoint


nullpoint
senior tag

Végre elérjük azt mint anno a Junoszt tévén hogyha csatornát váltok akkor az azonnal megtörténik és a kép és hang is azonnal ott lesz ? :D

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#15) tothmaxy182 válasza #72042496 (#13) üzenetére


tothmaxy182
őstag

Sima kábeles adás van. Nem azzal van a baj, ha egyszer belemelegszik, akkor már nincs gond a csatornaváltással, de az első 1-2 csatornaváltás az fájdalmasan lassú. Utána azzal már nincs gond. A Smart funkciók viszont mindig dög lassúak. Szerintem egyszerűen gyenge benne a hardver...

Minden szavam magánvélemény!

(#16) Joshi


Joshi
titán

Nem vágom a MediaTek számozását, a Sony A1 tévémben MT5891 van, ez meg "csak" MT5598. :F
Egyébként a cikk azt írja hogy támogatja a HDR10, Dolby Vision, Technicolor, HLG HDR technológiákat, de én úgy tudtam hogy ezt a videofeldolgozó chipnek kell tudnia, ami Sony esetén az X1 Extreme processzor. :U

[ Szerkesztve ]

(#17) #72042496 válasza tothmaxy182 (#15) üzenetére


#72042496
törölt tag

Köszi, így érthető.

(#18) Cs1csó válasza Joshi (#16) üzenetére


Cs1csó
félisten

Csak tipp és a tévédnek sem néztem utána de a lényeg az lenne gondolom, hogy olcsón egy viszonylag jó hardvert tudjanak a tévébe tenni, lehet ami neked van jobb erősebb de sokkal drágább nem tudom.

(#19) macilaci78 válasza #72042496 (#13) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Az enyémben CI slot van (LG WebOS 2.0), lassú az első pár percben, csatornaváltás a számok nyomogatásával lehetetlen, a nyilakkal szoktam egyesével. A TV-adás gyors menü, épp mi jön be a többi csatornán, szintén kínos lassúsággal és többszöri menüfrissítés árán jön csak be. A smart funkciókra perceket lehet várni.

A gond ott van szerintem, hogy az OS-nek nincs standby módja, mindenestül kikapcsol és bizony idő, mig feláll a rendszer. Egy Android telefon is sokára kapcsol be.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#20) Joshi válasza Cs1csó (#18) üzenetére


Joshi
titán

Az Antutu és a DisplaySpec oldal szerint is, egy ARM Cortex-A53 4 magos 1,1Mhz-es proci és mellette egy ARM Mali-T860 MP2 gpu van. Az MT5598 pedig 4 mag 1,5Mhz lesz igaz a GPU-t nem is említik.

(#21) Chrys_


Chrys_
addikt

Elég lett volna normális chipet rakni a fos MediaTek helyett a TV-kbe.

(#22) Joshi válasza Cs1csó (#18) üzenetére


Joshi
titán

A 16-os hsz-em kiegészítettem ezzel ha esetleg nem olvastad volna:
"Egyébként a cikk azt írja hogy támogatja a HDR10, Dolby Vision, Technicolor, HLG HDR technológiákat, de én úgy tudtam hogy ezt a videofeldolgozó chipnek kell tudnia, ami Sony esetén az X1 Extreme processzor."
Na most SoC oldalról csak akkor kell támogatni a HDR szabványokat, ha azzal akarunk HDR filmeket nézni. De ugye külső lejátszó esetén tök mind1 hogy tudja a HDR szabványokat vagy sem. Nyilván tudnia kell, különben értelmét vesztené a SMART megnevezés. Viszont a Dolby Visiont még a Sony se támogatja, eddig csak ígérgetés van. Most a legutolsó ígéret a Sony A1, ZD9, XE93/94 tévékre január vége, de már volt egy 2017 decemberi frissítés is ami nem jött el. Szóval ezek mind szép és jó hírek, de hiszem ha látom. Egyébként se feltétlenül a SoC-al voltak bajok, inkább az Android tévés verziójával.

(#23) Joshi válasza Chrys_ (#21) üzenetére


Joshi
titán

Annyira azért nem fos a MediaTek, az Oppo 203-ban is MediaTek SoC van igaz hogy az Oppo-val közösen fejlesztett verzió.

[ Szerkesztve ]

(#24) Cs1csó


Cs1csó
félisten

Ahogy nézem olcsón gyenge hardverrel béna szoftverrel próbálnak csodát csiholni és csodálkoznak hogy az emberek meg dühöngenek mikor nem játszik le egy adott formátumú filmet, mikor lassú a felület, mikor nem egy a youtube stb.

Sajnos ebbe is munkát kell fektetni boxot venni beállítani stb. ha jön rá frissítés azt telepíteni macerásabb mint egy kész okos tévé de jobb.

(#25) Auratech


Auratech
őstag

Én teljesen nem értem a meggondolást, ami egy ilyen drága készülékből sajnál egy alsó középkategóriás pár dolláros kiegészítőt, hogy jól működjön.

Auratech Field Recording

(#26) RyanGiggs


RyanGiggs
őstag

Nekem igazából az lenne a fontos, hogy pendrive-ról lejátssza a 10Bit HEVC x265-öt. Az ilyen Tv-k mikor jönnek, vagy már létezik ilyen értelmes áron? :F

(#27) Cs1csó válasza RyanGiggs (#26) üzenetére


Cs1csó
félisten

Pont erről van, szó a tévé gyártóktól ne várd, hogy olcsón piszok jó hardvert+szoftvert tolnak majd a tévébe. Vegyél kínából S905-ös BOX-ot 15 ezer körüli áron, és kész, folyamatos szoftverfejlesztés. Persze az elején lesz vele dolog telepítés, megismerés stb. de ha belerázódsz nem lesz gond.

(#28) Joshi válasza RyanGiggs (#26) üzenetére


Joshi
titán

A filmlejátszással nincs gond, a jelenlegi MT5891-es SoC-al mindent visz a Sony A1 tévém. Eddig nem volt olyan formátum amit ne vitt volna. Sokkal nagyobb baj van az Androidos rendszerrel.

(#29) arn


arn
félisten

Inkabb lennenek csak kijelzok, aztan vki vesz hozza kiegeszitoket, ha akar.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#30) tsi


tsi
tag

Eredendően Smart TV-t vettem, mégpedig egy Toshibát, mert azon volt egyedül VGA bemenet. Igaz azóta vettem egy AV erősítőt, szóval csak HDMI-t használok, valamint a TV Smart rendszerét 1000 éve nem támogatják, nincs frissítés. Egy weblapot alig bírt megnyitni, kiírta, hogy kevés a ram és kilépett. Most vettem egy 22E forintos (szállítással együtt) kínai androidos lejátszót. Ég és föld. Ráadásul ha ez elavul, akkor veszek egy másik dobozt újabb 20-ért de a TV maradhat. Az biztos hogy többet nem veszek Smart TV-t.

(#31) Joshi válasza tsi (#30) üzenetére


Joshi
titán

"Az biztos hogy többet nem veszek Smart TV-t."
Ha a belépő kategóriát nézed akkor lehet hogy létezik NEM SMART megoldás, de egyébként minden normális tévében van Smart funkció. Sokan nem tudják, de egy aránylag gyenge SoC is jó lehet, ha összehangolják az Androiddal. Na ez utóbbi hiányzik szinte minden tévéből.

(#32) duke válasza sutszi (#11) üzenetére


duke
aktív tag

"Ez szép és jó...de mi lesz a már legyártott és megvásárolt termékekkel?!"

Talan meg azon is lehetne segiteni, ha kiadnanak, egy lebutitott rendszert, amin csak alap funkciok mukodnek.
De az persze varhatjuk, mert a legfontosabb, hogy legkulonfelebb fizetos szolgaltatasaikat reklamozzak. Nyilvan nem veletlen, a sony tevek taviranyitojanak legnagyobb gombja, a feher netflix feliratu gomb. Ebbol jol latszik, hogy gyarto mire helyezte a legnagyobb hangsulyt, egy mukodo oprendszer helyett.

(#33) duke válasza macilaci78 (#8) üzenetére


duke
aktív tag

"Komolyan nem értem, hogy miért nem építik be egy mai modern, 100k-s tablet alaplapját egy 600 k-s TV-be,"

Mert eloszor eladjak a szart ketszer, haromszor, ahanyszor csak lehet, aztan negyedszerre talan megcsinaljak azt, amit mar elsore kellett volna 5 evvel korabban. Es szerintem nem is a hardverrel van gond, mert nevetseges, hogy tobb szaz ezres teveknel 2-3 masodperc a csatorna valtas, mig egy sok eves usb-s tunnernal tized masodperc, tehat szoftver benazik.

[ Szerkesztve ]

(#34) johnywalker válasza duke (#33) üzenetére


johnywalker
őstag

Én ilyet a samu mu6102-nél sohasem tapasztaltam.Pedig nem egy top tévé.

(#35) Auratech


Auratech
őstag

Egyszerűen arról van szó, hogy egy csúcskategóriás médiaeszköz, pld. egy 4K oled tv.. elavult komponenseket, az eszköz képességeit nyögvenyelősen kiszolgáló tartalomkezelő modult(hw, sw) tartalmaz.
Mintha egy M5- bömösre 195-ös gumikat tennél, miközben a szomszéd az opeljére simán 235-öst tenne, hiszen az az átlagos egy komolyabb kocsinál és senki nem érti, miért ezen spórolsz, miközben a leömlők fel vannak polírozva... Mert avval is elgurul azért..

[ Szerkesztve ]

Auratech Field Recording

(#36) tecsu válasza tothmaxy182 (#12) üzenetére


tecsu
addikt

"De új korában sem volt semmivel sem gyorsabb... "
Akkor, hogy a p*csába' vették meg? Nem próbálták ki?!

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#37) Hieronymus válasza forgonati (#10) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

A 2013-ban vett Samu F6500-am már nem támogatja a youtube alkalmazást, és még sok más app támogatása tavaj megszűnt.

Tavaly év végén, a Youtube megszüntette a régebbi rendszerek futó alkalmazásainak támogatását.
Az azért természetes, hogy egyes alkalmazások idővel megszűnnek. Az újabbakhoz, talán a tévé gyártójának is lenne tennivalója. Mivel a terméktámogatási időszakból már kilépett az eszköz, nem foglalkoznak vele.

(#14) nullpoint: Végre elérjük azt mint anno a Junoszt tévén hogyha csatornát váltok akkor az azonnal megtörténik és a kép és hang is azonnal ott lesz ?

Technikailag lehetetlen. A digitális adatfolyam feldolgozását csak némi várakozás után lehet elkezdeni. Az adatfolyam felépítésének ismerete nélkül nem lehet azt értelmezni.
A videó adatfolyam feldolgozása is csak kezdő kulcskockától kezdődhet. Mindig lesz várakozási idő, csatornaváltás után. A tévénél még rosszabb a DAB(+) várakozási ideje.

(#12) tothmaxy182: ..Bekapcsolás után még akár egy percel is van, hogy 5-10 másodpercet gondolkodik az első csatornaváltáson.
A Sony Bravia ezt sokkal elegánsabban oldotta meg. Bekapcsolás után, szinte azonnal van kép.
Csatornát váltani nem lehet. Funkció váltás helyett csak egy üzenet jelenig meg, annak elérhetetlenségéről.

Minden induláskor ellenőrzi önmagát a rendszer. Ez viszonylag gyorsan történik meg, de vannak késleltető tényezők. Például a tévéhez csatlakoztatott 2,5"-os merevlemez hosszú ideig tartja fel a teljes funkcionalitás elérését.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#38) tothmaxy182 válasza tecsu (#36) üzenetére


tothmaxy182
őstag

Nem! Netről lett rendelve... De mint TV simán használható, nincs vele különösebb gond, csak a Smart funkciók nagyon gyengék. De a szüleimet ez amúgy sem nagyon érdekli. De attól még dühítő, hogy 160ezres TV-kbe nem képesek elég erős hardvert rakni. Biztos sokan lennének, akik használnák a Smart funkciókat is, de nem tudják. Amúgy általában a RAM a szük keresztmetszet.

Minden szavam magánvélemény!

(#39) tthom


tthom
senior tag

Amúgy tök mindegy mit mondanak, meg ígérnek. A mi Sony-nkban MT5890-es van, ami Antutuban simán hoz 40e körül, mégis játékokban sokkal lassabb, mint egy S905x, pedig az aztán alsókategória.. Az Asphalt 8 extrem low beállításban úgy akad, hogy szinte használhatatlan. Ez se volt pedig egy alsókategóriás tv.

(#40) divan válasza Hieronymus (#37) üzenetére


divan
senior tag

A Sony Bravia ezt sokkal elegánsabban oldotta meg. Bekapcsolás után, szinte azonnal van kép.
Csatornát váltani nem lehet. Funkció váltás helyett csak egy üzenet jelenig meg, annak elérhetetlenségéről.

Az LG webOS 2.0-nél is így van. Ott valami ilyen a szöveg, hogy "Kérem várjon, az intelligens szolgáltatás hamarosan elindul"
Utána lehet váltani, de van mikor az előtte lenyomott gombokat puffereli, és vált 4-5 csatornát. De nem mindig.

[ Szerkesztve ]

(#41) BladePocok válasza Joshi (#31) üzenetére


BladePocok
tag

Mi az a belépő kategória? 100-150k? Vagy az már alsó-közép?

(#42) berVi


berVi
senior tag

Akkor lassan elerik az 5 evvel ezelotti telefonok tejlesitmenyet? :)

(#43) Joshi válasza BladePocok (#41) üzenetére


Joshi
titán

Igen nagyjából az a belépő kategória.

(#44) Hg3X válasza berVi (#42) üzenetére


Hg3X
tag

Komoly innováció lesz :C :C :C

Jeff who??

(#45) GodGamer5 válasza Hg3X (#7) üzenetére


GodGamer5
addikt

Semmi jó. :) Nálunk továbbra is marad a Boxee Box. :)

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#46) Hg3X válasza GodGamer5 (#45) üzenetére


Hg3X
tag

Hát elképzelhető... :c

Jeff who??

(#47) HDR123 válasza tothmaxy182 (#12) üzenetére


HDR123
tag

Ott a pont. Én ugyanezt teszem Rapberry Pi-vel. KODI-val ver minden okos tv-t.
Szabad rablás megy. Teljesen felesleges az okostévé.

(#48) HDR123 válasza Hieronymus (#37) üzenetére


HDR123
tag

Nem igaz a #14 a válasz.
Ha olyan csatornákat rakok sorba amik azonos frekvencián vannak, akkor a váltás azonnal meg tud történni és a kép a képben annyi csatornával megy amennyi éppen elérhető azon a frekvencián.
Nem csak úgy mondom, hanem egy 15 dolláros usb-c tunerrel és a SmartDVB-vel meg tudom csinálni.

(#49) Lacok válasza macilaci78 (#8) üzenetére


Lacok
őstag

Az már majdnem egy all in one pc. ;]

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#50) Hieronymus válasza HDR123 (#48) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Mi nem igaz?
Ugye azt érted, hogy nem számítógépről, hanem tévéről beszélhetünk?
A tévék közül is egy Bravia készülékről írtam. :D

Ráadásul te sem tudsz csatornát váltani a PC bekapcsolásakor, azonnal.
Meg kell várnod a számítógép indulását, a rendszer betöltését és a DVB program indulását.
Ha mindez megtörténik, tudsz csatornát váltani. De ez esetben is meg kell várnod a következő kulcskockát, hogy legyen miből képet alkotni a kívánt csatornán.
Amúgy a transporder (frekvencia vagy multiplex) váltása nem időigényes.Nem növeli jelentősen a csatornaváltás idejét, ha transpordert is kell váltani. Nyilván a PIP eltűnik, ha csak nincs több vagy duo DVB tuner a gépben.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.