Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) kolopele válasza Bibby (#48) üzenetére


kolopele
nagyúr

Oké, értem én nagyon is mi a probléma, ellenben fenntartom azt, hogy az utolsó mondatod akár igaz is lehetne (leszámítva a bármeddig-et) abban az esetben, ha valaki már teszem fel 40-50 környékén van, és nem pályakezdő fiatal.

(#52) Busterftw válasza Bibby (#48) üzenetére


Busterftw
veterán

Pedig van benn valami igazság.
Itt Spanyolban is beszélnek az emberek a piac "tisztulásáról"
Aki olyan vállalkozást/üzletet vezet amiből épp megél, az nyilvánvalóan nem éppen jól menő vállalkozás.

Ezek most kiesnek és maradnak azok, akik amúgy is sikeresebb vállalkozást vezettek.

(#54) kolopele válasza #20749568 (#53) üzenetére


kolopele
nagyúr

Felhív a tanár (videohívás), és mondjuk fel kell mondanod egy verset, csukott szemmel. A másik meg olyan, hogy felveszed otthon és elküldöd, lehetőleg szintén csukott szemmel. Ahol a fél osztály még arra is képtelen, hogy egy videó alapján kiírja angolból a mondatokat folyamatos jelen időben, miközben ki is van írva a videón az összes, ott sok lehetőség nincs. Ahol otthon képtelen a fél osztály olyan feladatokat megoldani, amit a netről is bármikor kinézhetnek, ott szintén nincs mit tenni. Ebben az esetben teljesen mindegy, hogy a fél osztály jár e iskolába, vagy sem, sőt még jobb is, mert nem hátráltatják azokat, akik tanulni akarnak.

[ Szerkesztve ]

(#56) Bibby válasza Busterftw (#52) üzenetére


Bibby
addikt

Kíváncsi lennék az mitől tisztítja meg a piacot, hogy fiatal, ambíciózus vállalkozások dőlnek be, akiknek még baromira nem volt lehetőségük félrerakni nehéz időkre. Nem baj, nekik majd felmutatjuk az IJ táblát.

Ελευθερια η θανατος

(#57) Busterftw válasza Bibby (#56) üzenetére


Busterftw
veterán

Nyilvan nem a fiatal entrepreneur-rol van szo, aki 3 honapja nyitott valami startup-ot.

(#58) kolopele válasza #20749568 (#55) üzenetére


kolopele
nagyúr

Az igazság (és sok esetben a valóság) a legfájdalmasabb olykor. Gondolhatod, mennyire nem ez jelenti számomra sem a digitális oktatást, de a lehetőségek nem egyformán adottak mindenkinek, és a pedagógusokat bármennyire is szidják sokan, nem tudnak olyan megoldást ami mindenkinek jó lenne.

[ Szerkesztve ]

(#59) Exodius válasza Busterftw (#57) üzenetére


Exodius
őstag

Nyilván nem, de a purgálás alatt ők is elhalnak, nemcsak azok, akik évek óta döcögnek.

(#60) bkercso válasza kolopele (#58) üzenetére


bkercso
nagyúr

a pedagógusokat bármennyire is szidják sokan, nem tudnak olyan megoldást ami mindenkinek jó lenne.
De nyilván törekednek rá, és a legjobb, amit találtak, hogy emailben leböfögik az oldalszámokat meg a határidőket.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#61) kolopele válasza bkercso (#60) üzenetére


kolopele
nagyúr

Ez így van, de ha elolvastad fentebb, már ecseteltem miért.

(#62) Dilikutya válasza kolopele (#61) üzenetére


Dilikutya
félisten

Vagyis megint ott tartunk, hogy a legjobb megoldás, ha a pedagógiából képzetlen szülő (nem, nincs mindenkinek otthon egy pedagógus tartalékban) tanítja írni, olvasni, számolni a gyereket. Nem lehetetlen, nem arról van szó, csak ugye a tanév, a határidők, értelmesnek tartom magam, de aligha tudnám egy tanár tempójában oktatni a betűket, összeadást, szorzást, egész egyszerűen, mert fogalmam sincs, hogy kezdjek hozzá. Más az, ha már nagycsoportban önszorgalomból valamit elkezdünk, van idő kigondolni, de most nincs. És segédletet meg már nem kapnak, csak a tankönyv oldalszámait. De a tankönyvben nincs benne, hogyan csináld.
Abban az emailben, amiben oldalszámokat és határidőket lehet küldeni, lehet küldeni segítséget is. Az sem digitális oktatás, de legalább a látszata megvan, hogy a szülő nincs hónapokra magára hagyva a tanárok munkájával.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#63) Zolik válasza Dilikutya (#62) üzenetére


Zolik
senior tag

és akkor még nem beszéltünk azokról akiknek mondjuk max 1 gépük van otthon 2gyerekre, vagy egy se mert olyan anyagi helyzetben élnek, vagy egyszerűen a gyerekek most kezdték az 1. vagy 2. osztályt a szülő meg képzetlen és még egy emailt se tud elküldeni. Velük mi lesz? Ja tudom akinek nincs semmije az annyit is ér..

#56 vagy mehetnek katonának a határra, esetleg közmunkásnak árkot ásni, szép jövőkép, de a lényeg hogy a statisztika nem romlik.

[ Szerkesztve ]

'' Árpád biztos jó munkásember..., vót valamikó ''

(#64) bkercso válasza Zolik (#63) üzenetére


bkercso
nagyúr

Ezzel tovább nyitják a társadalmi ollót, pontosan! :K

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#65) kolopele válasza Zolik (#63) üzenetére


kolopele
nagyúr

Azokat miért nem említed meg, akiknek megvan minden otthon, saját gép minden gyereknek, stb., mégsem küldtek vissza még jóformán egy feladatot sem, arra is lusták, hogy egy dolgozatot megírjanak a redmentán? Ilyenekből is elég sok van, csak mindig azokról szerettek beszélni, akiknek semmijük sincs, vagy "sikeresen" elértek odáig 40-50 éves korukra, hogy még számolni sem tudnak, nyelvtudásról már nem is beszélve.

[ Szerkesztve ]

(#66) kolopele válasza Dilikutya (#62) üzenetére


kolopele
nagyúr

Küldenek segítséget is, pl. matekból, angolból videókat, amiből meg lehet érteni pl. a geometriát, stb., szóval aki nagyon akarja, az meg tudja tanulni ezekből is ebben az átmeneti időszakban. Jó, persze, nagy előny, hogy nálunk is mindenkinek van saját gépe, én az angolt ugyanúgy tudom tanítani mint a tanár, a matek is fogjuk rá az erősségem, nejem meg................de már leírtam. Mint ahogy minden mást is :)

[ Szerkesztve ]

(#67) Bibby válasza kolopele (#65) üzenetére


Bibby
addikt

Ismét jelezném, hogy bizony az országunkban többségben vannak azok, akik elég kevésből kell kijöjjenek per hó... jelentős többségben.
Szóval biztos vannak a lusták is akik megtehetnék, de kevesen.

Ελευθερια η θανατος

(#68) Narxis válasza Bibby (#67) üzenetére


Narxis
nagyúr

Ennyi. Arról nem is beszélve, hogy teljesen más az amikor a gyerek nem él a lehetőséggel mint az, hogy lehetősége sincs a tanulásra, utóbbi esetben a legkevésbé a gyerek tehet erről. Közben a propaganda harsogja, hogy micsoda gazdasági fellendülés van, legalábbis vírus helyzetig ez ment éjjel-nappal.

Thanos was right.

(#69) Bibby válasza Narxis (#68) üzenetére


Bibby
addikt

Egyébként ez tiszta murphy helyzet, kb lehetett tudni hogy két dolog van a legjobban legatyásodva, az oktatás meg az egészségügy.
Erre pont ez a kettő kapta a legnagyobb stressz-tesztet...

Ελευθερια η θανατος

(#70) kolopele válasza Bibby (#67) üzenetére


kolopele
nagyúr

Pontosan. Ezért sem jó soha az általánosítás. Vannak akik tényleg nem tehetik meg (nyilván a gyerek erről nem tehet), és vannak, akik csak szimplán lusták.

[ Szerkesztve ]

(#71) bkercso válasza Bibby (#67) üzenetére


bkercso
nagyúr

A másik meg a tanulási nehézséggel küzdők. Nem tudom, biztosan van olyan osztály, amelyikben nincs ilyen. De gyakori, és ők igénylik a pedagógiai előadást, nem tudnak jegyzetből önállóan tanulni. Örülnek, ha leteszik az érettségit, netán egy szakmát.

Vicces látni, hogy leülteted a könyv elé, és ha agyonütöd, sem érti, de, ha felolvasod neki és összefoglalaod szóban, akkor meg megérti. És nem lehet minden ilyen gyereket spec iskolába járatni, mert nincs is annyi spec. iskola, meg szakember sincs rá.

Na most a szülőnek munka mellett erre végképp nincs napi 4-6-8 órája.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#72) Qtya123 válasza bkercso (#71) üzenetére


Qtya123
őstag

"Na most a szülőnek munka mellett erre végképp nincs napi 4-6-8 órája."

Ez így van, de nyilván ha nem lehet iskolába járni, akkor nem lehet mindent megoldani. A jelenlegi helyzetben kivitelezhetetlen, hogy ne kerüljön valaki hátrányba.

Azért szidni a tanárokat, hogy nem tudják megoldani ezt a helyzetet, teljesen felesleges. Egyrészt ahogy a szülőktől nem várható el, hogy egész nap a gyerekével foglalkozzon és éjjel 2-kor álljon neki a homeoficceban a saját munkájának, úgy tőlük sem elvárható, hogy éjjel 2kor még a gyerekeknek készítse a magyarázó videót.

A tanároknak is vannak gyerekeik, akik szintén otthon vannak velük.

Amúgy meg vannak sokan olyan szülők is, akiknek még némi idejük is lenne a gyerekre, hogy foglalkozzanak vele, de agyilag olyan szinten vannak, hogy egy általános iskolás matekfeladattal, vagy egy szöveges feladat értelmezéssel nem tudnak mit kezdeni. Emiatt a gyereknek sem tudják elmagyarázni, persze a tanár a hibás.

[ Szerkesztve ]

(#73) kolopele válasza bkercso (#71) üzenetére


kolopele
nagyúr

A legtöbb gyereknek jólesik, amikor a szülő odaül, beszélget velük, segít nekik a tanulásban, stb. Most erre megvan a lehetőség, persze sok az olyan szülő, akiknek ez teher sokszor úgy is, hogy nem dolgoznak. Persze ilyen esetekben sokszor a már általam felvázolt eset is komoly gond, miszerint anyuka kettőig sem tud számolni, vagy éppen egy szót nem tud idegen nyelven, esetleg még helyesen írni sem tud. Az időre könnyen rá lehet fogni bármit.

[ Szerkesztve ]

(#74) bkercso válasza kolopele (#73) üzenetére


bkercso
nagyúr

És Qtya123:
Igen, valóban vannak szülők, akiknek sajna-bajna korábban sikerült lemaradniuk az iskolában, mint ahol most a gyerekük tart. :K

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#75) kolopele válasza bkercso (#74) üzenetére


kolopele
nagyúr

Nekem az nem tetszik, hogy megbuktatni senkit nem lehet, akkor mint mi is, hiába dolgozunk, tanulunk ahogy eddig is, aki nem csinál semmit, az is felsőbb osztályba léphet. Más kérdés, hogy ők majd megbuknak jövőre, hacsak megint nem lesz iskolabezárás egy esetleges második hullám miatt.

(#76) bkercso válasza kolopele (#75) üzenetére


bkercso
nagyúr

Jó, azért mondjuk szerintem se bukjon meg senki vagy ne kapjon ideggörcsöt 10 évesen, mert több figyelmet igényel, míg a szülei meg nem érnek rá vele tanulni a munka mellett naponta 4-6 órát, csak 1-2-t. Normálisan a napköziben megcsinálják sokan a leckét, vagy a nagyszülőknél.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#77) kolopele válasza bkercso (#76) üzenetére


kolopele
nagyúr

Oké, csak tudod van 2 olyan gyerek az osztályban, akik buktak volna normális esetben (szinte 100%), ráadásul a többi gyereket is hátráltatták a magaviseletükkel, mindenki örült volna neki. Most így maradhatnak még egy évet.

(#78) Dilikutya válasza kolopele (#75) üzenetére


Dilikutya
félisten

Nem dolgoztatok hiába. A te gyerekeid jobban írnak, olvasnak, számolnak, jobban felkészülnek a következő évekre. Ezeket nem a jó jegyért kell megtanulni.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#79) bkercso válasza kolopele (#77) üzenetére


bkercso
nagyúr

Jártam olyan suliba 3 évet, aminek nevelőotthon tartozott a körzetébe. Ismerem... :(((

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#80) kolopele válasza Dilikutya (#78) üzenetére


kolopele
nagyúr

+1

(#81) Corleone33


Corleone33
aktív tag

könyvtáros-informatikus diplomám van de kereskedelemben dolgozom (itt Mo-n semmi értelme sincs könyvtárban melózni, nem ennyi pénzért és főleg nem úgy amikor a közalkalmazotti státusz megszüntetésével a szőnyeget is folyamatosan ki akarják húzni alólunk).

Jelenleg az a tervem hogy amint tehetek kimegyek külföldre, nem látok sok rációt abban hogy itt próbáljak boldogulni

Előző rossz tapasztalatok miatt sajnos nem üzletelek 0km-es /0 értékeléses felhasználókkal!

(#82) bkercso válasza Corleone33 (#81) üzenetére


bkercso
nagyúr

Fizikzs dettó. Egyetemen a takarító jobban keres...

Csak van az a típus, akinek hamar elege lesz a britekből, ameikaiakból, feranciákból, németeteből stb. Ők nem lopják úgy szét az országukat, de más gondok vannak.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#83) Zolik válasza bkercso (#82) üzenetére


Zolik
senior tag

Mindenhol vannak gondok, problémák ez igaz, de nem mindegy hogy milyen élettérben vagy, milyenek a lehetőségek. Én is arra várok, hogy az usa az utazási korlátozásokat és megyek (van céges meghívóm stb de ugye most minden leállt). Egyszerűen itthon jelenleg (hacsak nincsenek meg a kapcsolataid szülőkön/rokonokon/haverokon keresztül) gyakorlatilag nem sok értelme van maradni. Nekem a legtöbb volt osztálytársam, barátom (kb 70%) mind kint van és max csak látogatni jönnek haza márha haza jönnek valaha is..

'' Árpád biztos jó munkásember..., vót valamikó ''

(#84) Corleone33 válasza Zolik (#83) üzenetére


Corleone33
aktív tag

ismerős a helyzet, jómagam Belgiumot céloztam meg ilyen téren (6+ évig kint éltem családommal, meg kell dolgozni a pénzért persze de ott legalább sokkal jobb körülmények között boldogulhatsz mint itthon ebben az urambátyám rendszerben.

Előző rossz tapasztalatok miatt sajnos nem üzletelek 0km-es /0 értékeléses felhasználókkal!

(#85) kolopele válasza Zolik (#83) üzenetére


kolopele
nagyúr

"hacsak nincsenek meg a kapcsolataid szülőkön/rokonokon/haverokon keresztül"
Én ezt hívom propaganda szövegnek (plusz nagy általánosításnak), de ne haragudj meg érte ;)

[ Szerkesztve ]

(#86) Jinxb1rd válasza kolopele (#85) üzenetére


Jinxb1rd
addikt

Ez nem propaganda, ez mindehol így működik. Ha te ki tudnál osztani 10 bármilyen jól fizető munkát, nem azoknak adnád, akit utálsz.

We are only Stardust...

(#87) bkercso válasza kolopele (#85) üzenetére


bkercso
nagyúr

Pedig sajnos nagyon ez van benne a fejekben, én is ezzel találkozom. Az 50+ -os generációéban igencsak, + a neres haszonlesőkében is.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#88) Narxis válasza Jinxb1rd (#86) üzenetére


Narxis
nagyúr

+1

Nem dolgoztam sok helyen de legalább 1 sztorim van mindenhonnan ilyenről. Egyikben saját kollégám tolta be a lányát a céghez, meg még lakást is adtak a segge alá. Mondjuk engem hátrányosan nem érintett de gondolom van akit igen, meg hát a morálnak se valami jó.

Thanos was right.

(#89) kolopele válasza Jinxb1rd (#86) üzenetére


kolopele
nagyúr

Ez abban az esetben lenne igaz, amennyiben valami egyszerű kis munkáról lenne szó, pl. takarítót keresnék a cégnek, stb. Egyértelmű, hogy rokont alkalmaznék amennyiben nincs munkája és jönne, nincs ebben semmi kivetnivaló. Amennyiben viszont komoly szakmai tudással bíró dolgozót kellene éppen felvennem, akkor kizárólag a hozzáértés számítana.

[ Szerkesztve ]

(#90) Narxis válasza kolopele (#89) üzenetére


Narxis
nagyúr

Mindenhol papíron kizárólag a hozzáértés számít, azonban ha több jelentkező közül valakinek van ismeretsége és nem teljesen hülye az adott munkához akkor az többet nyom latba mint az aki tapasztaltabb és/vagy széleskörübb ismeretei vannak. Senki nem veri ezt nagy dobra, még cégen belül is hétpecsétes titok szokott lenni de előbb-utóbb kiderül.

Thanos was right.

(#91) kolopele válasza Narxis (#90) üzenetére


kolopele
nagyúr

Lehet, én nem így gondolkodom.

(#92) Narxis válasza kolopele (#91) üzenetére


Narxis
nagyúr

Helyes.

Thanos was right.

(#93) Zolik válasza kolopele (#85) üzenetére


Zolik
senior tag

Tudod mi a propagandaszöveg? Amiket kint most olvashatsz a plakátokon (x milliárd Ft-ért az adófizetők pénzéből, persze kizárólag kormány közeli plakátólócég jóvoltából), hogy 13 havi nyugdíj meg nem hagyunk senkit magára meg a többi. Van kb a vállalkozások 30-35%-a akik tényleg szakmai alapon alkalmaznak embereket. Én is ismerek ilyet, de itt most a pályakezdő fiatalokról volt szó. Pl paksi erőműbe már nyiltan csak az ott dolgozók rokonait veszik fel, full külsőst nem. Itt nem takarítókról van szó, hanem jól fizető vezető beosztásokról. Lehet ez ellen tiltakozni, meg "propagandaszövegezni" de ez a valóság mégha az a budai hegyekbe nem is jut el.

[ Szerkesztve ]

'' Árpád biztos jó munkásember..., vót valamikó ''

(#94) kolopele válasza Zolik (#93) üzenetére


kolopele
nagyúr

Nem tudom mi van a budai hegyekben, nem tudom miért hangoztatod ezt. Világ életemben Békés megyei voltam.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.