Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) skippper


skippper
senior tag

Sziasztok!

Kezdésnek reagálhatnátok a saját "elemzésemre", illetve hasonló jellegű saját szösszenetnek is örülnék.
Szóval a házi leírása.

Ezt kell nekem megcsinálni, ehhez kellene az, hogy ezt a témát kivesézzük, beszélgessünk róla. Előre is köszönöm a segítségeteket! Ha kérdésetek van, priviben elértek.

P.S.: ami még eszembe jutott : MySpacen fellelhetőek hírességek, munkásságuk ésatöbbi... Ez nem mondható el a többiről (legalábbis ritka)

(#2) VW_Beetle


VW_Beetle
tag

Szerintem pedig az a baj a MYVIP-el hogy teljesen ocska tele van ezer hirdetéssel és egyzserűen olyan béna egyes dolgokban áma körlveél szűrés az király végre nem egésznap a körleveleket kell törölgetnem ami az IWIW-hez fűznék hét nem is tudom mindeki megtalálható tényleg rajta de NO SPAM.. NO REKLÁM és nincs idegesitő felugró hülyeségek ám olyan bűnlassú hogy csak na.. így nemtudok a kettő kiözül választani sőt én még a BARÁTIKOR.com honalpon is fent vagyok na az már király lehet inygen SM-t küldeni és az király ;)

Professzionális GAMESERVER HOSTING by DIGITALFORCE.HU

(#3) CactuS válasza skippper (#1) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Nos,bár én nem vagyok az a bejelölgetős fajta (valaki amúgy már leírta az egyik írásában milyen típusú emberekék vannak ilyen témában :) ) de anno megnéztem párat.

Iwiw: jelenleg szerintem a legátláthatóbb, baráti felület, sajnos egyre inkább spamesedik - igaz a spammelők nagy részét gyorsan kiszűrik,és törlik -, de az idő múlásával csak ezt a regisztrációt "tartottam" meg.

Myvip: első pillantásra nagyon megnyerő, vagány külső, másodikra kicsit idegesítő "menürendszer", illetve kapcsolatfelvétel. Harmadik pillantásra mikor megkapod a 4. "Az én tököm nagyobb,mint a másiké" klub invitációt, illetve olyan emberek jelülnek be - akik lassan annyi "ismerőssel" rendelkeznek, hogy népszavazáshoz elég -, kikről még nem is hallottál eleged lesz, és ritkábban használod.4. pillanatásra meg elfelejted :)

Myspace: Bevallom erre az oldalra egy "híresség" miatt találtam rá (konkrétan: Miss Yetti,egy német DJ hölgy), de találtam már rajta pár külföldön élő MMORPGs kollégát is.Saját oldalt nem készítettem.

Remélem tudtam egy nagyon picit segíteni.

Szerk:

Elfelejtettem,hogy "jelen" vagyok a ppl.hu-n is,de nem igazáb éltem magam bele. Első pillantásra az iwiw és a myvip között van valahol félúton.

[ Szerkesztve ]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#4) VW_Beetle válasza CactuS (#3) üzenetére


VW_Beetle
tag

Szerintem is MYVIP legnagyobb gondja mint ahogy előbb leírtam a MILLIÁRD Reklám megértem hogy ebből élnek meg de megoldhatják kicsibe belépek egy reklám aztán felugrik még1 és utánna mire eljutok az adatlapomhoz addig már 10 spam és 20 felugró ablak keritett a hatalmába :D kicsit tulzás volt a 20 de ezzel is kifejeztem a sokat számmal :D

Professzionális GAMESERVER HOSTING by DIGITALFORCE.HU

(#5) bambano válasza skippper (#1) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Úgy érted, írják meg a fórumozók helyetted?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#6) Wise válasza bambano (#5) üzenetére


Wise
tag

10ezerért megírom ;]

(#7) VW_Beetle válasza Wise (#6) üzenetére


VW_Beetle
tag

LOL én 9-ért is :D

Professzionális GAMESERVER HOSTING by DIGITALFORCE.HU

(#8) lamadou válasza bambano (#5) üzenetére


lamadou
senior tag

szerintem a leírásból kitűnik, hogy véleményeket kell idéznie, tehát nem megiratja mással, hanem a feladatát hajtja végre

Az iwiw valóban egy 'komolyabb' oldal, célközönsége is talán idősebb. A myVIP és a mySpace sokkal csillivillibb, ez sokaknak biztos tetszik, nekem kevésbé jön be.

(#9) bambano válasza lamadou (#8) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

A leírásból nekem az tűnik ki, hogy a guglival meg kellene találni azon meglévő fórumokat, amelyeken ezekről a dolgokról már hosszabb viták zajlottak le, ki kellene szűrnie a mérvadó véleményeket és ezekkel kellene alátámasztania vagy ellentételeznie a saját véleményét. Ha karácsony este nyit egy saját fórumot egy kockaszájton, akkor se releváns, se alaposan kitárgyalt véleményt nem fog találni, de valamennyire reménykedhet abban, hogy megússza a keresést.

idézet a feladatkiírásból:
"Az elemzésben bemutatott saját véleményeket, megfigyeléseket ütköztetni kell azzal, amit a weben mozgó felhasználók gondolnak az adott témáról. Már egy egyszerű google kereséssel is lehet találni egy sor blogot, fórumot bármely témáról. Az ott beszélgető emberek véleményeit kellene feltérképezni, a releváns találatokra pedig hivatkozni kell az elemzésben. E találatokat kell (url-lel együtt) a Mellékletbe másolni."

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#10) Realradical válasza bambano (#9) üzenetére


Realradical
őstag

Hogy ez a manus mindig ilyen harapós! :DDD

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#11) Realradical


Realradical
őstag

Egyik fent nevezett oldalon sincs regem, de a páromnak van és elég sokat használja... vagyis egy ideig bohóckodott velük. Szerintem az a gond ezekkel az szociális háló oldalakkal, hogy átértékelődött a cél, félúton a különféle trendek miatt. Az elején tök jó volt meglesni régi osztálytársakat stb.

Aztán beütöttek a dolgok ami nekem az egészet értéktelenné tette:
-Több a zismerősöm mint neked,
-Munkáltatók csekkolnak le rajta embereket,
-Reklámhegyek

Kb. felváltották a "kinek gizdább a mobiltelója" effektet.
Egy régi eset:
Jelentkeztem annó a copy generalba fénymásolólegénynek és azon buktam, hogy mikor megkérdezték hogy: "-ki a kedvenced a Való Világban és ki az aki szerinted sokat tesz a csapatért?", azt válaszoltam, hogy nem nézem azt a kritikán aluli szart. (persze mindezt finoman) Ebből az derült ki hogy nem vagyok csapatjátékos és nem vettek fel.
Valami ilyesmi az ismerősszám/jelenlét az iwiw/myvip vonalon számomra. Több munkahelyről hallottam ahol a döntésnél ez is szempont.

Tehát sztrájkolok. :)

[ Szerkesztve ]

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#12) skippper válasza bambano (#5) üzenetére


skippper
senior tag

A dolgozatomban a Ti hozzászólásaitokat linkelném be, mint weben mozgó felhasználók gondolatai a témáról, illetve ezeket ütköztetném (vagy feleltetném meg) a saját véleményemmel. Nem ez lesz a teljes dolgozatom, ehhez még hozzájön a guglis rész, csak már sok érdemes infot kaptam PH!, Logout és társaitól, ezért amikor megkaptam a feladatot, ez volt az első ötlet, ami jött. Ezen kívül úgy gondolom, hogy itt több a felvilágosult, tág látókörű ember, mint egyes TV csatornák fórumán. De légyszi maradjunk a témánál, ne a HFemről dumáljunk, hanem a Social Networkingről... priviben megtalálsz, ha van még kérdésed, vagy véleményed

Érdekes megközelítés a spamek mennyisége, de tetszik :) Az, hogy az IWIW kevésbé spames relatív. Ha spamnek tekintjük a "Túrórudi" illetve a "AAA111 Józsi" felhasználókat, akik randomra jelölnek be mindenkit, akkor az IWIW se kutya... Ha reklámokat tekintjük csak, akkor tény és való, hogy MyVip mindent visz

[ Szerkesztve ]

(#13) skippper válasza Realradical (#11) üzenetére


skippper
senior tag

Ezzel én is találkoztam már. Vannak ismerőseim, akik képesek többszáz forintot fizetni havonta azért, hogy láthassanak olyan apróságokat, hogy ki "hánycsillagosra" értékelte a képét, meg mikor nézte meg a profilját, hány órán keresztül és mit csinált közben (pici túlzás... :P ) Ezzel valóban kezd megváltozni a cél. MyVipen ha jól tévedek mostanában jelent meg az a funkció, hogy láthatod, hogy ki nézett meg. IWIWen ha jól tudom nincs ilyen.

(#14) skippper


skippper
senior tag

Nagyon szembeötlő még az, hogy a külföldi oldalakon elsődleges szempont a párkeresés. A saját profilon vannak olyan információk, hogy Milyen beállítottságú vagyok (egyenes-ferde-szinuszos) illetve, hgoy Milyen embereket keresek. Kész párkereső :K

(#15) bambano válasza Realradical (#10) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Ha tudnád, hányszor akartak már velem és más fórumtársainkkal iskolai dolgozatot fullosan megiratni... Amikor egyetemen tanítottam, akkor is rögtön kiszúrtam, ha valaki idegen munkát adott be. Akkor is utáltam. Szerintem plagizálás.

Ezért igazad van, az ilyen kérdések esetén a gyanúért is harapok.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#16) waccamár


waccamár
senior tag

myvip rendszere szarul van megírva. haverommal szórakoztunk rajta még múltkor, ő jobban ért hozzá, hát kezdjük ott hogy SEMMELYIK mezőben nem volt sqlinjection kivédve, se html entities, ergo simán lefutottak a html kódok, meg az sql lekérdezések. egy kis ez egy kis az, és hopp máris megvan mindenki jelszava. de mivel nem vagyunk gonoszak, szóltunk a myvipnek, hogy hát ez így nem jó. arra jó volt hogy kicsit fel lehetett dobni az oldalt html elemekkel :D mármint a saját profilunkat.
a másik fless az volt, mikor ez a barom haverom rájött hogy lehet más nevével belépni. javascript kód kellett hozzá, és az volt a lényege, hogy ha a másik tag megnézte a mi képünket, akkor egy sql táblába beírta a session id-jét, és ez alapján be lehetett lépni.
most meg azon flessel, hogy ugye van olyan hogy ha rejtve nézik meg az adatlapod, akkor nem látod ki nézett meg. nah ezt megoldotta :D még nem beszéltem vele hogy hogy, de érdekelne :D
hát igen, ráérős a gyerek XD

(#17) skippper válasza waccamár (#16) üzenetére


skippper
senior tag

Erre csak annyit tudok mondani, hogy : hehehe :DDD Szakbarbár ;]

(#18) Pistabaaa


Pistabaaa
aktív tag

Hali!

Én mindössze az iWiW-en vagyok regisztrálva, el is mondom miért: itt volt egy kisebb ismerős társaság, akik meghívtak még eléggé az elején ennek az egész közösségi-oldalasdinak, majd ahogy szépen sorjában bukkantak fel az újabb oldalak, a legtöbb ismerős - ahogy azt kell - regelt is mindenhová és szórták a meghívókat. Na ezzel tele lett a hócipőm és döntöttem: csak egy maradhat. :P Úgyhogy nem is regeltem máshová és mivel tényleg az iWiW az egyik legrégebbi ilyen jellegű próbálkozás, gondoltam akit máshol meg lehet találni, azt itt is nagy eséllyel. Kb. így is van.
Maga az iWiW: olykor hasznos tud lenni, mert egy-két rég látott ismerőst meg lehet találni, érdekes úgy új infókat szerezni valakiről, hogy esetleg már több éve nem találkoztatok, de anno nagy volt a haverság és most látod, hogy hova fejlődött és néha jó csak úgy végignézegetni az ismerősök képeit, videót, stb. Egyébként új ismerősök szerzésére is - ha korlátozottan is, de - alkalmas az oldal, félig társkereső oldalnak is tekinthető. Technikailag van néhány bosszantó hiba (AJAX error és társai) illetve a gyorsaság sem mindig mondható el, mint jellemzője. Az egyik - számomra legalábbis - legkelletlenebb dolog az az üzenőfal: 1x olvastam bele és mondtam ennyi elég is volt. Olyan jó, amikor fél beszélegtések folynak - legalábbis a külső szemlélő számára, mert ugye ha egyik ismerősöd egy olyannal trécsel, aki neked nem ismerősöd, akkor bizony az ő része nem fog megjelenni.

Többi hasonló oldalról nincs különösebb infóm, egy biztos: rengeteg van belőlük és ez szerintem már marhára nem azt a célt szolgálja, hogy az ismerőseiddel tudj akár így neten keresztül is kapcsolatot tartani. Vagy legalábis nem ez az elsődleges. Bár ha már itt tartunk, akkor egy jó kérdés, hogy vajon miért olyan népszerűek ezek az oldalak (jó persze, talán hamarabb votlak mint amire most hivatkozok majd) és miért nem terjedt el jobban az instant messenger (ahol általában tényleg csak személyes ismerősök vannak akikkel napi vagy heti kapcsolatban állsz) + hozzá pici tárhely kombináció? Legalábbis arra amire én haszálom az iWiW-et is például, arra megfelelne egy ilyen is. Ennek ellenére valahogy jobb érzés egy külön oldalra belépni. :))

Sok sikert a dolgozathoz!

Apropó: ez ugye szab.vál. tárgy 2 kreditért? Mert ha igen, akkor érdekelne a véleményed a tárgyról és egy ilyen kapott jegy / befektetett energia arány. :K

(#19) skippper válasza Pistabaaa (#18) üzenetére


skippper
senior tag

Az üzenőfalas résszel egyetértek. Kizárólag irreleváns dolgokat írnak ki (amit érdemes lenne kiírni, azt meg nem teszik... hogy miért, ne kérdezzétek) Az IM szerintem van oylan elterjedt, mint ezek az oldalak, de teljesen más funkciót töltenek be. BTW MySpacen és társain van beépített IM. Nem mintha Skype, MSN és Yahoo messenger nem lenne elég.

Apropó: kötelezően választható tárgy 2 kreditért Szociológia. Nagyon jó tantárgy, kifejezetten érdemes volt rá bejárni. Érdekes és aktuális témákat vettünk elő, teljesen más szemszögből nézve, mint az "átlagember". Befektetett időnek tekinthető az óralátogatás és ezzel simán lehet 5öst szerezni.

(#20) Pistabaaa válasza skippper (#19) üzenetére


Pistabaaa
aktív tag

Az IM-es részt úgy értettem, hogy persze hamarabb kezdődött annak a terjedése, sokkal elterjedtebb is de igen, szerintem is más funkciójuk van. Csak manapság, amikor az MSN mellé még odacsapnak neked egy kis tárhelyet, amivel elvileg hasonló eredményt kapsz, mint egy ilyen közösségi oldal, akkor kérdés, hogy miért nem ezt választják az emberek? A válasz meg talán az, hogy bár hamarabb volt IM, de később lett IM+tárhely mint "IMless" tárhely (a.k.a. közösségi oldal). És különben is, a tyúk volt előbb! :P
Vagy a tojás? :F Csezz, megint elfelejtettem. :DDD

Apropó: hm, érdekes, akkor lehet elgonodolkozok rajta, mert következő félévben két köt.vál. tárgy kell majd.

(#21) virkir


virkir
veterán

Én az egészben már azt nem értem minek bevezetni egy villamosmérnököt a szociológiába.
Anélkül nem tudja pátyolgatni a hajléktalan kismegszakítókat vagy az eltévedt kábeleket?

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#22) Realradical válasza bambano (#15) üzenetére


Realradical
őstag

Hja... én liberálisabb vagyok ezen a téren, egyszerűen, mert nem kellett tanítanom soha hála az égnek. Ha ezzel foglalkoznék tuti zavarna. Hozzáteszem én már az egyszem vindózt sose látott user betanításával is rendesen megküzdök idegileg. Már azt is nehéz végigmosolyogni. :)

[ Szerkesztve ]

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#23) peba0706


peba0706
csendes tag


A myspace és Hi5 oldalak hihetetlen egyszerűen spammelhetők. Előbbin legalább vannak captcha kódok, utóbbin hátt... majd észbekapnak.

Különben meg, nektek ismerős a "van egy meghívóm, ha kell valakinek írjon!" típusú üzenőfal üzenetek? :D

(#24) Yooha


Yooha
aktív tag

Egy adalék az iwiw-hez:
Nekem egyszer ellopták a pénztárcámat iratokkal, mindennel. A tolvaj aztán eldobta a tárcát (a pénzt kivette persze belőle), és valaki megtalálta. Nevem, címem alapján megtalált az iwiw-en, és írt hogy nála a tárcám. Érte mentem, megköszöntem, meg vittem neki egy doboz bonbont köszönetképp. Mindem megvolt (a pénzen kívül), így megúsztam párezer forintnyi és pár heti irat-újracsináltatást. Szerintem hasznos az iwiw..

Én a kardomat a kezemben hordom. Te a tiédet a szívedben és az elmédben. Ahogy én látom, ez 2:1 fegyverelőny a részedre.

(#25) Wolverine válasza virkir (#21) üzenetére


Wolverine
félisten

Szélesebb látókör? :U

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#26) skippper válasza Yooha (#24) üzenetére


skippper
senior tag

Ez velem is előfordult. Én a jogsimat hagytam ott egy M*tchban véletlenül és a takinénü küldött üzit, hogy valószínűleg én hagytam ott a kártyát. Mondjuk ehhez kell az is, hogy Kovács Jánosnak hívnak (ebben az esetben elég nehéz lenne megtalálni).

(#27) skippper válasza Wolverine (#25) üzenetére


skippper
senior tag

Így van. Ezt a tantárgyat nem kellett felvennem, én választottam. Hasznosnak tartom a szociológiai ismereteket a mindennapokban. Társadalomtudományt mindig is kedveltem, attól függetlenül, hogy teljesen más területen fogok dolgozni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.