Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) asadasad22


asadasad22
őstag

pár apróság:
-a kijelző nem nagyobb febontású (szép is lenne, ez az előző modellekkel való inkompatibilitást is jelentené, akkor pedig már psp 2-ről beszénénk, nem 3000-es revízióról)
-eddig is képes volt a psp skype hívásokra, csak eddig külön mikrofont kellett használni, erre mostmár nincs szükség..

(#2) RandomGosu


RandomGosu
senior tag

az szép gondolom legalább egy 10-sel drágábban fogják adni...

(#3) #16820480 válasza RandomGosu (#2) üzenetére


#16820480
törölt tag

a BGR-en 199 eurót írtak kezdőárra Európában, ami kb a mostani 2000-es ára itthon. persze nem hiszem azt, hogy mi is Európának számítunk, itt nyilván még rájön az áfa, meg mittomén mi.... :(
mondjuk nekem mindegy, mert a 2000-es után ez nem tud annyival többet, hogy újat vegyek.

(#4) sp33dypr0


sp33dypr0
tag

Fehér színben nagyon szép, bár kicsit talán kevés ennyi újítás...

(#5) asadasad22 válasza sp33dypr0 (#4) üzenetére


asadasad22
őstag

mégis mit tudnának még újítani egy újabb revízión, aminek az elsődleges feladata a gyártási költségek csökkentése?

(#6) #16820480 válasza asadasad22 (#5) üzenetére


#16820480
törölt tag

például kihagyhatnák az UMD-t végre... elég zsákutca lett, sokkal értelmesebb lenne memorystick-en, vagy netes bolton át terjeszteni a játékokat. ezzel csökkenthetnének méretet, és/vagy beletehetnének egy dupla akkora akkumlátort.

(#7) Finder válasza #16820480 (#6) üzenetére


Finder
csendes tag

Akkor azt már nem PSP-nek hívnák. :)

(#8) asadasad22 válasza #16820480 (#6) üzenetére


asadasad22
őstag

az UMD-t hogy hagyhatnák már ki? akkor már nem revízió lenne, hanem egy teljesen új cucc, ami nem kompatibilis az előzővel. kb olyan húzás lenne, mintha a nintendo anno gondolt volna egyet és egyszercsak nem kazettán adta volna ki a játékait gameboy-ra. ilyet egyszerűen nem csinálhatnának. dupla akkor akkumulátor pedig fizikailag nem mehetne bele, amilyen mérete van az eredetinek is..

(#9) #16820480 válasza asadasad22 (#8) üzenetére


#16820480
törölt tag

jó, lehet, hogy az már új verzió lenne, de szerintem jobb lenne sokkal. nem használ annyi energiát olvasás közben (nem kell pörgetnie a lemezt), plusz egy felesleges mechanikától megszabadítja a kütyüt, és a helyén meg elférne egy szép nagy akkumlátor (nem tudom, hogy kétszer akkora-e, de azért az UMD bazinagy helyet foglal el).
és kiadhatnának igazán hozzá egy felcsatolható billentyűzetet :D vagy lehetne érintőképernyős (amit mondjuk böngészéskor használ csak akár).
oké, lehet, hogy az UMD hiánya miatt páran problémáznának, de szerintem ilyet sem fognak azok sokan venni, akiknek már van 2000-es verzió (de akár még legelső kiadás is). az új vevőknek meg játékaik sincsenek még rá, akkor meg lényegében midnegy, hogy min kapják meg.

de persze az a nagy igazság, hogy mivel ez a piacon levő egyetlen értelmes játékgép, így teljesen felesleges fejleszteni, mert mindenki más mérföldekre le van maradva, és jelenleg is nagyon jó eladási mutatókkal bír a cucc.

(#10) asadasad22 válasza #16820480 (#9) üzenetére


asadasad22
őstag

az energiaspórolás megoldható az eddigi változatokkal is: az umd-t fel tudod rippelni gépre, onnan memkártyára és ennyi. nem túl legális út mondjuk. és nem, ha az UMD-t elhagynák, akkor nem páran problémáznának, hanem mindenki, aki UMD-t vesz, vagy valaha vett, vagyis kb mindenki, akinek psp-je lenne.
az érintőképernyő sem férne bele csupán egy revízióba. csatolható billentyűzet asszem megoldható valamilyen formában.

(#11) #16820480 válasza asadasad22 (#10) üzenetére


#16820480
törölt tag

ummm, ha felrippelhető memóriakártyára a játék, akkor miért és kinek okoz mégis problémát, ha nincs UMD a gépben? :) különben nem az a probléma, hogy felrippelhető-e, hanem hogy memóriakártyáról nem lehet játékot futtatni, gondolom a kalózkodás visszaszorítása miatt

tudom, hogy az érintőképernyő sem férne bele a revízióba. de ha így nézem, akkor maga a ravízió dolog holt felesleges. illetve azért nem, mert várhatóan ugyanazon az áron adják, mint eddig, a régi meg kifut. de mint mondom, nem hinném, hogy _ezért_ bárki megveszi az újat, akinek régije van. (oké, van egy barátom, aki azért vette meg a 2000-et, mert az piros (!!) színben is van)

a billentyűzet nem oldaható meg. ugyanis a Sony nem csinál hozzá hivatalosan, és bár többen próbáltak (asszem a Logitech is), de az anyacég nem is adja ki a megfelelő dokumentációkat, amik lehetővé tennék, hogy valaki más megcsinálja...

(#12) Karma válasza #16820480 (#9) üzenetére


Karma
félisten

Egyetértek az UMD kipusztításával... Elég nagyok már a memóriakártyák. Ha én le tudom tölteni a játékokat (hupsz :U ) akkor hivatalosan is meg lehetne oldani a terjesztést. PSN + Bittorrent?

Az UMD filmek amúgy is veszteségesek voltak, és már nem csinálnak újakat elég rég óta, ha jól emlékszem.

A billentyűzet miatt szopás a Slim és valószínűleg a 3k-s PSP :( A Phathez ott az infraport :DDD Érintőképernyőre is volt már 2 kísérlet, meg ott a Motion Kit is - természetesen nem a Sonytól.

“All nothings are not equal.”

(#13) Karma válasza Karma (#12) üzenetére


Karma
félisten

Bocs a dupla-postért, ez most jutott eszembe.

Lehetne memóriakártyán is forgalmazni a játékokat - mondjuk kettépartícionálva, az első felén ott a játék, a másik felére meg mehetnek a mentések. Praktikusabb mint lemezeket cserélgetni :DDD

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#14) asadasad22 válasza Karma (#13) üzenetére


asadasad22
őstag

jah, ez már egy lehetségesebb alternatíva lenne, de ez is esélytelen, ilyen merészet nem akarnak és nem is mernek változtatni, 40 milliót eladtak már belőle, mostmár csak hajtják amíg lehet (és még jó sokáig lehet)

(#15) baliii


baliii
senior tag

változhatna már kicsit a külseje is a gépnek
SZERINTEM igy lenne ideális:
UMD nélkül, még vékonyabban, akku az jo igy is. meg lehetne kicsit kissebb is minden oldalrol, nem sokkal csak 1 picit h bele lehtessen tuszkolni a zsebekbe :)
lenne benne beépitett kamera is amit már jopáran megcsináltak moddinggal (najo enélkül tulélném, csak ha már lehet kapni külön akkor miért ne lehetne benne föleg ha még otthon is meg tudja csinálni jópárügyeskezü emberke...)
az analog stick feljebb kerülne, és lenne a másik oldalom még1
lenn az alján infra h a PDA billentyüket hozzá lehetssen csatolni mint az elsöhöz (ez müködött is, nagyon sok video van meg leirás, csakhát ez sem megy gyári szoftverrel)
lenne stereo BT a fülhallgatóhoz ha kell

más: nekem már volt 2* PSP-m, de mindkétszer megváltam tőle, mert 1, hosszuak az ujjaim és 1 óra után iszonyatosan kényelmetlen lesz a dolog :( 2, napfényben lehetetlen vele játszani, de még egy világosabb helységben is necces a (mégegyszer modnom: ez személyes vélemény és mellesleg több hónap tapasztalat, tehát nem a levegőbe beszélek)
talán a 2. dolog megoldodik (vagy legalább normalizálódik a helyzet)
amugy azért volt 2* mert mebántam, hiányzott de másodszorra sem tüntek el ezek a hibák, amik szerintem megbcsájthatatlanok :(
a nagyobb felbontásu kijelzö elég valoszinütlen, mert azon rosszabbul mutatnának a jelenlegi, kissebb felbontásu játékok (mert attol még lehetne kompatibilis az elözövel, egy HDtv-n is lehet PS1-el játszani csak bazironda)...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.