Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) LordX


LordX
veterán

És az megvan, hogy ez már működött iPhone4-en, csak az Apple megvette a céget és 4S exkluzívvá tette a szolgáltatást? [link]

(#2) Kashim válasza LordX (#1) üzenetére


Kashim
őstag

Gondolom közben nem integrálta a rendszerbe és fejlesztette tovább az egészet. A szemét.

(#3) Mappa


Mappa
addikt

tegnapi keynote handras :C Siri bemutatása 1 óra 16 perc-től szakadtam a röhögéstől :DD

nem kötelező megadni

(#4) Xero


Xero
nagyúr

Jó lesz ez. Én már látom hol fogom hasznát venni. :)

(#5) gaborbp válasza Mappa (#3) üzenetére


gaborbp
tag

Az ilyen Handrások miatt megy el a kedve sok embernek az Apple termékektől :(

NEM akarok én is ilyen lenni meg egy ilyen emberrel azonosulni ..akkor inkább nem kell iphone isten ments hogy összemossanak egy ilyen emberrel :(

(#6) LordX válasza Kashim (#2) üzenetére


LordX
veterán

Végül is közben csak egy már működő szolgáltatást húzott ki a már meglevő ügyfelek alól. Szerintem is jó fej.

(#7) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

A Kindle 3-ban ugyanez a női hang szintetizátor olvassa fel a szöveget. Egész jól működik, de itt a rövid szövegek miatt nem jön át annyira. Persze eléggé érzelemmentes hideg.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#8) Mappa válasza gaborbp (#5) üzenetére


Mappa
addikt

ja ha apple terméke lesz/van az embernek akkor előbb vagy utóbb ide fog "süllyedni" ? érdekes egy meglátás.

nem kötelező megadni

(#9) oO7


oO7
őstag

KITT? Te vagy az? :DDD

Amúgy kíváncsi leszek, hogy a reklámban bemutatott párbeszédeket tényleg el lehet e majd játszani a telefonnal, vagy azért ennél némileg egyszerűbb lesz első körben a hangvezérlés...
WP7-nél is a TellMe reklámban olyan szépen elbeszélgetnek a telefonnal, de aztán a valóság annyira azért még nem erős :P

viszont az mindenképpen látszódik, hogy a következő nagy verseny ezen a téren lesz... először a felbontás háború, aztán a processzormag -és órajel háború, most meg majd lesz MI háború :P

[ Szerkesztve ]

(#10) Macskalóz válasza gaborbp (#5) üzenetére


Macskalóz
csendes tag

Ezen miért lepődsz meg, hogy Andrást ennyien szeretik ? Magyar társadalom igényli a primitívséget és az igénytelenséget, szubjektív kijelentéseket, tényként beállítva..

(#11) Lord Soth válasza Mappa (#8) üzenetére


Lord Soth
tag

Tudod ezt hívják disszociatív referenciacsoportnak. Ebben semmi különös nincsen. Adott egy cég/termék/márka, melynek bizonyos elemeivel (felhasználók, alkalmazottak, stb...) a fogyasztó nem akar azonosulni, és kerüli őket. Ez nem a fogyasztó hibája, teljesen természetes magatartás.

Van akinek nem tetszik a kék szín, ezért nem vesz kék autót. Van akinek nem tetszik handras és a megnyilvánulásai, ezért nem vesz hozzá köthető terméket ,mert nem akarja, hogy vele azonosítsák.

(#12) Dottore


Dottore
addikt

Remélem ebben nem ez van. :)

(#13) (An)Dante válasza LordX (#6) üzenetére


(An)Dante
őstag

A régi megoldás szerver támogatást igényelt (amely leállításra kerül), az új Siri kliens pedig teljes egészében a készüléken fut. Legalábbis nekem ez jött át.

Ne arról írj amiről azt hallottad, hogy...

(#14) donceleger8


donceleger8
őstag

Na ilyen nekem sosem kéne! Ha meg lesz a telefonomban akkor tutira nem fogom használni. Elég hülyén néznének ki az emberek, ha a telefonjukkal beszélgetnének, mondjuk egy zsúfolt nyilvános helyen. Engem sokszor az is zavar, ha mások úgy telefonálnak, hogy az utca túloldalán is lehet hallani. Most meg majd azt is lehet hallani, hogy mit csinálsz a telefonodon! Végtelenül szánalmas egy alkalmazás ez. És úgy látom ez a legnagyobb dobása az applenek, mert a hardwere, mármint a 4S-nek gyenge a konkurenciához képest. Pár rajongó pofára esett, mert ennél többet várt.

Amelyik cápa a tenyeredből eszik, az a lábadból is fog!

(#15) atoth


atoth
aktív tag

Először kézzel írni felejtenek az emberek, aztán már írni általában, majd jön az olvasás, és végül a gondolatvezérléssel a beszéd. Végül gondolkodni is elfelejtenek, mert azt is a gépek teszik meg helyettünk, nekünk emebereknek csak az élet élvezete marad, az agyra kötött elektródákkal, amik a gyönyörközpontot ingerlik. Aztán már egyáltalán nem lesznek emberek.

Komolyra fordítva a szót, ez egy parasztvakítás. Fogja érteni a négerszlenget, a spanyol vagy a kínai akcentust? Fog működni zajos környezetben? Fog működni, ha ketten-hárman egyszerre beszélnek? A demó miért nem egy pályaudvaron vagy egy házibulin mutatja a diktáló embert? Mindig csak egyedül, csendes környezetben...

[ Szerkesztve ]

(#16) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Valószínűleg a Nunace termékein alapul a beszédfelismerés és a beszédszintetizálás. Gondolom jórészt csak összepárosították a meglévő elemeket egy AI-val és kész is voltak.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#17) Guff


Guff
csendes tag

Hat ha ez igy mukodik ahogy a videon megmutatjak, akkor tok jo, de en ebben nem igazan hiszek. Es amugy kivancsi lennek mikor lesz meg magyarul. :(

(#18) atoth


atoth
aktív tag

De legalább kiderült, hogy a játékokon kívül másra is lehet használni a kétmagos processzort.

(#19) Jassz


Jassz
tag

Nem akarok ledegradálni senkit, nyílván tini az még, aki csak a zajos iskolaudvaron, vagy egy zsúfolt pályaudvaron, plázában tudja elképzelni a hangvezérlés lehetőségeit, de elhihetitek, hogy elég sok munkakör van ahol foglalt a két kezed , vagy a tekinteted, viszont információra, kommunikációra van szükséged, vagy egyszerűen csak vezetsz. Jó, a kocogásos példa nah...tipikus amcsi bullshit, de ne ebből induljatok ki.

[ Szerkesztve ]

(#20) gerilee


gerilee
aktív tag

És vajon hogyan oldják meg a régi jól bevált "Gizike jöjjön be, diktálni akarok"-ot... :)

[ Szerkesztve ]

Hülyékkel vitatkozni olyan, mint egy galmbbal sakkozni. Feldönti a bábukat, rász*rik a táblára, majd boldogan ugrál, hogy ő nyert...

(#21) debrejo válasza gerilee (#20) üzenetére


debrejo
senior tag

Nem hinném, hogy az új 4s mellé ribit is adnának :DDD Gizikének nem kell többet "kézimunkáznia" :Y

(#22) #11302912 válasza Jassz (#19) üzenetére


#11302912
törölt tag

Kar, hogy nyomni kell hozza a gombot. :D

(#23) marchellow


marchellow
tag

nem tudom feltűnt-e valakinek, de az első videóban 1:05-nél az egy vakvezető kutya és utána a gazdája meg egy vak lány. nekik például nagy segítség ez.
de az autós felhasználás is reális, én sem szeretek nyúlkálni/nyomkodni a kocsiban vezetés közben. futás közben biztos nem használnám, mert egyrész nem futok, másrészt mert az inkább testedzés/kikapcsolodás, majd utána foglalkozom a teendőkkel.

(#24) Cathulhu válasza marchellow (#23) üzenetére


Cathulhu
addikt

Vak ember szerintem alapbol nem vesz eritokepernyos telefont, innentol szamara totalisan hasznalhatatlan. Vagy jonne billentyuzetes iPhone is?

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#25) atoth válasza Jassz (#19) üzenetére


atoth
aktív tag

Nem az a kérdés, hogy fogja-e valaki használni, nyilván lesz olyan, aki igen. A kérdés inkább az, hogy az iPhone tulajok mekkora része. Valószínűleg elenyészően kevesen. Na, ezért hívom én ezt parasztvakításnak. Nem olyan régen óriási attrakcióként vezették elő a Shuffle hangbemondását, aztán csendben visszahozták a korábbi gombokat...

(#26) Blyan válasza donceleger8 (#14) üzenetére


Blyan
félisten

Melyik része gyenge a hardvernek, a képernyőméret kivételével?

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#27) atoth válasza Blyan (#26) üzenetére


atoth
aktív tag

Miért, mi a baj a képernyőmérettel? Ha nagyobb képernyős lenne, akkor többet vennének belőle? Aligha...

(#28) marchellow válasza Cathulhu (#24) üzenetére


marchellow
tag

miért ne venne? mit vegyen szerencsétlen? brailles írásos telefont? ha jól működik a tollbamondás nem egyszerűbb neki, hogy beírja/felolvassa neki a telefon?
de játszd le a szcenáriót. adott egy vak lány. egy normál candybar/qwerty telefonnal. kap egy smst. tegyük fel hogy a telefonon nincs látássérült assist és hogy a lány már megtanulta hogyan lép be az sms menube, hogy nyom ra hogy uj sms, stb... de mi van ha félrenyom valamit és egy tök más menüben landol. és elkezdi gépelni a választ, stb... ha esetleg megtanulta már rendesen a billentyűzet elrendezését és nem nyom félre ismételten.
szerintem sokkal egyszerűbb ha bediktálja és a szoftver felolvassa neki, visszakérdez párszor, leokézza és küldi.
biztos van spéci braille telefon is erre, de adott esetben ez sokat segíthet.

(#29) donceleger8 válasza Blyan (#26) üzenetére


donceleger8
őstag

Korábban a felbontása az iphone-nak volt a legjobb! Emlékszem, sokszor kritizálták a konkurencia készülékét, mert kevesebb volt a felbontása, főleg a Nokia nHD felbontását érte a legtöbb támadás. A 4S-nek megmaradt a 960x640 felbontása, míg a többi gyártó sorra jelenti be a 720p, azaz 1280x720 felbontású készülékeit. Noha szerintem a 640x360 is bőven megteszi, de ebben is elmarad pl.
Ott van a proci. Dual-Core 1 GHz! Pl SGS II Dual-Core 1,2, most pedig az újabb változata 1,5 GHz. Az 1,2GHz-es változat több hónapja piacon van, ettől alapból el van maradva az új iphone. És nem kell ide a parasztvakítós szöveg, mert az Apple A5 processzor kétszer olyan gyors, mint a 4-esben és hétszer jobb grafikailag stb.... Mert ez nyilván baromság. De ha ez meg igaz, akkor csak annyi történt, hogy jobban ki lett hegyezve játékra is, nem mintha előtte nem lett volna megfelelő, szóval nem túl innovatív a dolog.
A képernyőméret pedig nem a hardwere része, és azt mindenki maga dönti el, hogy neki mekkora kijelzőjű telefon a megfelelő.
Szóval eleve hátrányban kezdett ez a cuccos, és tudjuk, hogy apple nem ad ki év közben telefont, így óriási lesz a lemaradása. Az i5-nek nagyon nagyot kellene durrannia ahhoz, hogy majd behozhassa a lemaradást.

Amelyik cápa a tenyeredből eszik, az a lábadból is fog!

(#30) marchellow


marchellow
tag

itthon amúgy Siri Csend lesz a neve.

(#31) Lord Zero


Lord Zero
addikt

a kezdeményezés és az esetlegesen mögétett ideológia márpedig lenyűgöző... mondom ezt úgy, hogy eleddig még nem gyártottak olyan iphone-t, amit meg akartam volna venni. de a valahová mutat(ni akar)ó kezdeményezéseket egyszerűen ostobaság lenne nem elismerni

az ehhez hasonló pionír-appok elsősorban üdvözlendőek kellene legyenek, nem a mindjárt-azonnal-rögtön górcső alá/boncasztalra tett koncként kéne nézni..
(a Google Googles is zseniális elképzelés, elég egy kép, és már zümmög a keresőmotor... hogy van benne még hiba? hogy sántikál? hogy van még csiszolgatnivaló? naná. hisz újszülöttek. de ettől még lehetnek majdan fenomenálisak)

Siri kapcsán egy anno népszerű szójátékkal való kis analógia:

user: Who is the new leader of China?
i4: Hu is the new leader of China.
user: That's what I want to know.
i4: That's what I'm telling you.
:)

[ Szerkesztve ]

nem, mindegy

(#32) Lord Zero válasza atoth (#15) üzenetére


Lord Zero
addikt

a legkézenfekvőbb víziót kifelejtetted:
két i4s beszélget...

nem, mindegy

(#33) Mappa válasza Lord Soth (#11) üzenetére


Mappa
addikt

Nekem aztán oly mindegy, de ha ezért kerülendő, biztos igaza van.

nem kötelező megadni

(#34) Blyan válasza donceleger8 (#29) üzenetére


Blyan
félisten

A képernyőfelbontás most is bőven okés, 3,8 colon is - ezt hiányolom egyedül - 300dpi fölött maradt volna képpontsűrűség (720p max azért kell, hogy a majd 5'os kijelző ne legyen már pontmátrix MÁV inform).
A SoC. mivel a platform sokkal kevésbé erősforrásigényű az 1 Ghz-es dual core elég most is, a GPU megeszi reggelire az SGSII-t (nézz csak utána, már iPad teszteken is látszott), és még böfögni sem fog utána. 1Giga ram iOS-en 2 évig elég még (negyed annyival is jobb, mint az 512-os androidok 2/3-da).

Szóval, nem látom be hol van lemaradva. Oké, lehet, hogy pi számolás benchmarkon 2%-kal kevesebb eredményt fog elérni, mint a mostani Android csúcs, de erre meg verje az, aki erre gerjed.

[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#35) donceleger8 válasza Blyan (#34) üzenetére


donceleger8
őstag

Nos, engem sem érdekelnek a nagy számok, mert nem mindig jelent előnyt! Nokia N8 a maga 680 MHz-es procijával és a 256 MB RAM-jával is tökéletesen működik, HDMI-n akadásmentesen játszik videókat akár 720p-ben is! Amíg ezt tudja egy telefon, addig nem kell jobb hardwere. Én ezért döntöttem az N8 mellett, és hétfőn a birtokomba is fogom venni.

Amelyik cápa a tenyeredből eszik, az a lábadból is fog!

(#36) Cathulhu válasza marchellow (#28) üzenetére


Cathulhu
addikt

Es mi van, ha valamilyen okbol nem erti a beszedfelismero szoftver amit mond. Nem eletszeru. A tuti ami fizikai billentyus, hang es beszedfelismeros telefon. Ilyet az apple nem kinal, a konkurencia viszont igen, akkor melyiket valasztana?

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#37) Arthuro_Adam válasza (An)Dante (#13) üzenetére


Arthuro_Adam
őstag

Valamelyik screenshoton volt, hogy kell hozzá net, de az lehet, hogy csak arra vonatkozott, ha olyan dolgot mondasz, ami miatt netre kell menni. Majd kiderül :)

(#38) Blyan válasza donceleger8 (#35) üzenetére


Blyan
félisten

Akkor meg miről beszélünk lemaradás címszó alatt? :F

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#39) donceleger8 válasza Blyan (#38) üzenetére


donceleger8
őstag

Én általánosságban beszéltem, nem csak a saját magam igényét figyelembe véve. Ez a hardwere, már mint az N8 le van maradva bőven, lehet lassabban is dolgozik ,de nekem megfelelő.
A 4S is le van maradva a konkurens 1,5-ös procijától ha tetszik ha nem! Mivel magasabb az órajel, gyorsabb számításokra képes. És az optimalizálás is meglesz, ha majd kijön az ICS.
Ha magamról van szó, akkor nem érdekel ilyen szinten, általánosságban viszont tutira sokakat érdekel. Míg műszaki boltban dolgoztam, láttam pár érdekes dolgot. Monitorban nem volt hajlandó 5 ms válaszidejűt venni egy gyerek, mondván az lassú, neki 2 ms-os kell! Na ez igazi kocka volt. Kétlem, hogy látta volna a különbséget!

Amelyik cápa a tenyeredből eszik, az a lábadból is fog!

(#40) Blyan válasza donceleger8 (#39) üzenetére


Blyan
félisten

De nincs, akkor lenne - nem lemaradva - kissé gyengébb, ha egy másik androidos készülék lenne. De nem az.

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#41) marchellow válasza Cathulhu (#36) üzenetére


marchellow
tag

"Es mi van, ha valamilyen okbol nem erti a beszedfelismero szoftver amit mond. "

és mi van ha érti? akkor ez egy ördögi kör. a konkurencia milyet kínál? ez nem mezei hangfelismerő. van benne némi mesterséges intelligencia.
de majd a vakok eldöntik, hogy mi a jó nekik. ha veszik veszik, ha nem nem.
és csak annyit akarok leszögezni, hogy látom értelmét a dolognak. és az első visszajelzések is arról szólnak, hogy egész jól működik.

(#42) Cathulhu válasza marchellow (#41) üzenetére


Cathulhu
addikt

Attol, hogy ebben fejlettebb a mesterseges intelligencia, nem lesz hasznalhatobb, csak kenyelmesebb, nem kell mindig kimondani a parancsokat. De ez nem kompenzalja a fizikai gombok hianyat.

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#43) Everman válasza Cathulhu (#24) üzenetére


Everman
addikt

Éppen, hogy egy érintőkijelzős készüléket tud jobban használni egy vak, mert mindenről kaphat szóbeli visszajelzést.
[link]

(#44) Cathulhu válasza Everman (#43) üzenetére


Cathulhu
addikt

Ami teljesseggel lehetetlen fizikai gombokkal ugyebar....

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#45) Everman válasza donceleger8 (#29) üzenetére


Everman
addikt

" a többi gyártó sorra jelenti be a 720p, azaz 1280x720 felbontású készülékeit."

Tepsi méretű kijelzőre, ahol ez a 720p-s felbontás kisebb DPI-t eredményez, mint a retina display.

"Ott van a proci. Dual-Core 1 GHz! Pl SGS II Dual-Core 1,2, most pedig az újabb változata 1,5 GHz. Az 1,2GHz-es változat több hónapja piacon van, ettől alapból el van maradva az új iphone."

Desktop gépeknél már megtanulhattad volna, hogy nem az órajel a lényeg, hanem az architectura és a szoftveroptimalizálás.

Az iPad 2-ben 800 MHz-en jár az A5, mégis kiröhögi a magasabb órajelű Androidos tableteket.

Inkább legyen 1-1,5 órával hosszabb üzemidő, mint egy feleslegesen túráztatott CPU, ha az kisebb órajelen is kifogástalanul képes ellátni a feladatát.

"Szóval eleve hátrányban kezdett ez a cuccos, és tudjuk, hogy apple nem ad ki év közben telefont, így óriási lesz a lemaradása."

Ezzel a lemaradással együtt is eladnak 3 havonta 25-30 milliót majd belőle :D

(#46) Everman válasza Cathulhu (#44) üzenetére


Everman
addikt

Nem lehetetlen, csak még nem láttam használható megoldást rá kereskedelmi forgalomban lévő készüléken.

Az elmélet, meg csak elmélet.

(#47) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Mi a rosseb :DDD
Bár szerintem ha nincs megfelelő akcentusod, félreérthet 1-2 dolgot...

All→M8

(#48) Cyrin válasza marchellow (#30) üzenetére


Cyrin
addikt

:)) :DD

(#49) donceleger8 válasza Everman (#45) üzenetére


donceleger8
őstag

Érdekes, nokia vs iphone összehasonlításnál azt mondtad, hogy milyen gáz a nokia felbontása. Most, hogy van nagyobb felbontású készülék, mint az iphone, megmagyarázod hogy akkor is az iphone a jobb! Vicces.
Igazad van, nem az órajel a lényeg, ezért is jobb az N8, mint bármelyik másik okostelefon! Na meg azért, mert jóval több mindent kínál jóval kevesebb áron.
3 havonta 25-30 millió? :Y
Na erre kíváncsi leszek. Eddig mindig azt tapasztaltam itt a fórumon, hogy mindenki csodálattal várta az apple újdonságait. Most, ennél a készüléknél ezt valahogy nem tapasztalom, sőt, inkább lehangoltságot tapasztalok, amit a csalódás keltett. Az eddigi innováció szertefoszlott. Nincs az a plusz dolog, amiért érdemes lenne váltani 3GS, 4-ről 4S-re!
Hiszen szerinted az optimalizálás a lényeg, és már a 3GS, valamint a 4-nél is ezeket mondtad. Akkor meg mi értelme váltani, ha azok is tökéletesek?
Na de majd meglátjuk!

Amelyik cápa a tenyeredből eszik, az a lábadból is fog!

(#50) GALARDO


GALARDO
addikt

Itthon nem sok haszna lesz, de amcsiba tuti siker.

How would I describe myself? Three words: hard working, alpha male, jackhammer....merciless...insatiable. by: DS

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.